Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#1) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

2007 közepén szeretnék venni egy LCD TV-t a kisszobámba, és helyszűke miatt ki kell ''dobnom'' e miatt a számítógép monitorját.
Így olyan minimum 26 colos 1366x768-as felbontású 200 000 ft alatti LCD TV-t kell vennem, amire a PC-t is rá lehet kötni és tudja az 1024x768-as felbontást produkálni hozzá. HDTV, HDMI,
Persze a kontrasztarány, a fényerő és a képfrissítés is fontos...

Szétnéztem a piacon, és leginkább 2 márka volt az, ami megnyerő volt, árban is.
A Samsung és az LG.
Samsung pl.:
LE32S71B (PC-n kereesztül PIP funkció is) [link]
LE27S71B (PC-n kereesztül PIP funkció is) [link]

Valaki használ olyan LCD TV-t monitornak, mit amit az elején leírtam???

Hallottam egy hírt, mely remélem igaz, hogy jövőre szépen fog csökkenni az LCD TV-k ára.
Remélem áprilisban már érezhetően :))

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#2) Trak válasza KisApám (#1) üzenetére


Trak
addikt

Nagyon sokszor felmerült már ez a kérdés az LCD TV topikban:
[link]
Érdemes ott körülnézni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) KisApám válasza Trak (#2) üzenetére


KisApám
addikt

Felmerült igen, de lényegében nem azzal foglalkoznak ott...
Annyit meg megér az, hogy ha valaki nem 19 colos TV tuneres monitort akar venni (mint pl. a Samsung 941MP [link], Samsung 940MW [link], LG M1917A [link], áraik 80-100 000 ft között) hanem egy nagyobb 26 vagy 32 colosat amit rendes nagy TV-ként is tud használni, az itt a többi ember segítségével hamar tud választani esetleg... olyan 150 000 ft-os értékhatár körül.
Helytakarékosság meg tán egy kis spórolás is van benne.

A Samsung LE27S71B, LE32S71B LCD TV-k leírásában is szerepel, hogy 800x600-ban és 1024x768 felbontásban is lehet használni.
Csak egy a kérdés, hogy valaki kipróbálta és használja-e is otthon PC monitorként ezeket a TV-ket és milyen???

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4) geree@bl válasza KisApám (#3) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Hali!
Én is egy lcd-tv-n gondolkozom monitorként. Utánnanéztem, de csak annyit írtak általában, hogy szép képe van monitorként is. Viszont, ha monitorként akarod használni, akkor érdemes kihasználni az 1366x768-as felbontást, amiben csak tudod, meert 1024-ben 2 csík lesz a képernyő szélén, és ''elvesztegetsz'' 142 pixelt :DDD
Persze, ha valami nem támogatja, akkor alternatívaként még mindig ott van, de sztem érdemes megfontolni.
Mellesleg, ha vársz, akkor én valószínüleg januárban veszek egy Samsung L27S71B lcd-tv-t, akkor azért többet tudok majd írni róla :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#5) shev7 válasza KisApám (#3) üzenetére


shev7
veterán

en nem ajanlom. Dolgozni kenyelmetlen lehet rajta a nagy meret es a nagy merethez kepest relative kicsi felbontas miatt. A nagy meret azert problema, mert egy monitort kozelrol nez az ember, es ilyenkor gyakorlatilag nem latod az egesz monitort. A kis felbontast meg gondolom nem kell ecsetelnem. Kozelrol nezve ne tul szep, pixeles a kepe.

Nezd meg pl, hogy mekkora felbontassal lehet kapni egy jobbfajta 19'' vagy 20'' LCD monitort.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6) geree@bl válasza shev7 (#5) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Pixeles? Windows biztosan nem :DDD
A játékoknál ott van az élsimítás, office-ban nem hiszem, hogy nagy elvárások lennének :))
Persze jobb lenne nagyobb felbontással, de nem gondolom, hogy zavaró lenne.

Méretről meg: én szívesen elnézegetem majd a 27''-os kis tv-t. Persze a 100cm-es meg ki tudja mekkora már nagy, de ezt még be lehet látni, csak többet kell max a fejedet mozgatnod, vagy nem szabad olyan közel ülni :D

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#7) shev7 válasza geree@bl (#6) üzenetére


shev7
veterán

Pixeles? Windows biztosan nem

Ha te mondod. Mellesleg egy 20''-os monitor pixelmerete ~0,29 mm a 27colos TV-e ~0,44 a 32-ese 0,52 mm. Ekkora meretben az emberi szem mar kulonbseget tud tenni egyes pixelek kozottm, tehat normalis, munkahoz kenyelmes tavolsagbol ''pixeles'' lesz a kep, mint a gyengebb minosegu szines kijelzos mobiloknal.

csak többet kell max a fejedet mozgatnod

Akkor gondolom nem olvastad a felmerest arrol, hogy mennyire faraszto az, ha munka kozben a szemednek/fejednek tobbet kell mozognia jobbra-balra, mint fel-le.

Egyszeruen el kell fogadni, hogy a TV nem erre valo, es ha ez a felbontas neked megfelelo, akkor nem sajnalni a penzt arra, hogy ~40k-ert a teve melle veszel egy 17-es monitort, amin tenyleg kenyelmesen lehet dolgozni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#8) geree@bl válasza shev7 (#7) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Felmérést tényleg nem olvastam, viszont hallottam már róla.

Melóhelyemen 19''-os tft-t nézegetek 8 órán keresztül, és hogy is mondjam: nekem kicsi.
Pedig otthon a 17''-os crt se jobb :DDD
Sztem a 26''-os ''kis'' lcd-tv még elfogadható monitorként.

Ja, és kipróbáltam a 19''-ost 800x600-ban. Nem olyan szép a képe, kicsit homályos, de sztem nem vészes. Persze az lcd-tv-t nem arra találták ki, hogy monitor legyen, arra vannak nagyméretű monitorok, nagy felbontással. Ez cska egy kis plusz, amit júzer kis is próbál használni! :R

De mégis elgondolkodtató, hogy milyen lehet a felhasználása a számítógéppel, ha már egyszer a lehetőség adott. Az ára meg ott van kb, ahol egy normális 21'' tft-é.
Mindenki eldöntheti h melyik tetszik neki jobban, illetve h mire akarja használni.

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#9) geree@bl válasza shev7 (#7) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Az Lcd-tv topikban azt írják, hogy a kisebb 26-27 colos lcd-tvknél szép képet ad, mivel relatíve kisebb a kép mérete az adott felbontáshoz. Persze gondolom nem a csúcsszuper nagyfelbontású monitoréhoz kell hasonlítani a képét. :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#10) KisApám


KisApám
addikt

Ha belegondoltok, egy 26-27 colos 16:9-es LCD TV-n látható 1024x768-as 4:3-as kép akkora, mintha egy sima 19 colos PC monitort néznél...
Vagyis pl. a Samsung 941MP TV-tuneres PC monitor 90 000-ért megvehető, míg egy 26-27 colos jó LCD TV 150 000 körüli... ez bizony nem túl jó arány... Bár az más, hogy mennyi a kontrasztarány, HDMI, HD és miegyebek hol vannak megtalálhatók...
Remélem nem tévedtem... :U

Tehát ezek szerint egy 180 000 küröli 32 colos LCD TV-t kellene vennem, ha nagyobb képet akarok kapni az LCD TV-n egy 19 colos PC monitorhoz képest...
Itt azt írtátok, hogy ennél meg az a baj, hogy a pixelméret nagyobb ennél, vagyis kb. 0,29-ről 0,5 körülire nő, viszont ez túl nagynak tűnik, mivel a monitort kb. 1 m-ről nézem munka és játék közben. Játéknál meg imádom, ha a kép sima, AA és FSA be van lőve... vagyis a 32 colos monitoron elvileg ''darabos'' lenne a kép ekkor is a nagy pixelméret miatt...
Ez igaz??? :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#11) Trak válasza KisApám (#10) üzenetére


Trak
addikt

Az utolsó kérdésre röviden válaszolva: nem igaz.
Nekem van egy 32''-os LCD TV-m, majd később leírom a tapasztalatokat.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) geree@bl válasza Trak (#11) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Erre én is kíváncsi leszek! :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#13) Chaser válasza KisApám (#10) üzenetére


Chaser
titán

Jah ez igaz, csak faxa lcd moncsit is lehet venni olcsón, pár napja már farkasszemet néz velem egy 19es lg, és 47k volt áfával újan :))
Ha gép nélkül akarok tvzni veszek egy külső tunert-don't need pc- újan 15-20k között van, és akkor ott vagyok hogy van egy 19-es lcd tvm mindenfajta videocsatival gépfüggetlenúl szintén mint a beépített tuneresek,és 70-75kból kijön, de tunert sztem használtan már 10k körül is lehet aplikálni :)) /másik verzió hogy egy kicsike p2est összedobni tunerellátási feladatokra, kb 5-6k tunerrel együtt/
És nem utolsósorban a moncsira 3 év garancia van, míg sok lcd tvnél láttam hogy csak 1 év, képfrissítés meg 25 :Y ms.

Sztem jobb választás egy 22''os wide moncsi pchez, mint egy 26''os tv..és már nem is olyan vészes az áruk :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) KisApám válasza Trak (#11) üzenetére


KisApám
addikt

HALLJUK HALLJUK HALLJUK!!! :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#15) KisApám válasza Chaser (#13) üzenetére


KisApám
addikt

Maradoknék a beépített TV-tuneres monitornál inkább...

De lehet, hogy veszek tavasszal egy 32 colos LCD TV-t!!!

EZ Trak-tól függ (#11)...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#16) geree@bl válasza KisApám (#15) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Most már engem is nagyon érdekel!
De azért sztem nekem marad lcd tv lesz akkor is, mert azért annak mégiscsak nyálcsöpögtetős designja van, és nekem akkoris azt tetszik! :DDD
Ez a ''nekem egy olyan kell'' kategória :DDD

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#17) KisApám válasza geree@bl (#16) üzenetére


KisApám
addikt

''Nekem is egy olyan kell'' kategóriában vagyok én is... :))

CSak belegondoltam, hogy a 115 cm hosszú íróasztalomra venni akarok egy 32 colos kb. 80 cm széles LCD TV-t, ráadásul az asztalon van két szép hangfal az 5.1-es Genius Wood hangrendszerből ;)

Mindegy, el fog férni és kész :DDD

Max. megpróbálom a falra felrakni... vagy a hangfalakat vagy az LC TV-t... ;]

Már csak egy kérdés van... ha azt az LCD TV-t rá lehet kötni a PC-re, adnak-e hozzá kábelt, vagy azt külön meg kell venni???

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18) geree@bl válasza KisApám (#17) üzenetére


geree@bl
aktív tag

A kábel szvs már szinte nem is tesz hozzá az árhoz.
Nem tudom h pontosan mennyibe kerül (pedig tegnap mentem el egy mellett :DDD), de max sztem 3ezer lehet (remélem nem sokat tévedtem).
A Genius front hangfalai elférnek simán mellette, nem olyan nagyok azok, a centert meg felfúrod, vagy feljebb rakod egy polccal :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#19) KisApám válasza geree@bl (#18) üzenetére


KisApám
addikt

A center egy polcon van az asztal fölött 1 m-rel.
A lényeg: akármi legyen, megoldom...

Szóval kíváncsi vagyok Trak-ra, mi a véleménye...

Nagyon várom, hogy nála a 32 colos nemtudom milyen LCD TV-je hogyan vált be PC-hez...
:DD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#20) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Trak mikor számol be a tapasztalatokról? Tudom h kicsit türelmetlen vagyok :DDD

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#21) M@trixfan válasza geree@bl (#20) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nyugi, szerintem nem vagy egyedül a dologgal. ;)

twitter: MatrixfanLive

(#22) Trak


Trak
addikt

Úristen mi van itt... mi vagyok én messiás?:D

Most értem haza, nem vagyok teljesen írásképes, szóval holnap munka után írok majd legközelebb.

De ne várjatok, addig olvassátok el az LCD TV topikot
[link]
Ebban le van írva sok-sok ember tapasztalata a témában, sokkal jobban jártok, mint az én 1 tapasztalatommal.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) geree@bl válasza Trak (#22) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Olvasgattam már azt a topikot is, de érdekelne a véleményed! :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#24) Kobe


Kobe
veterán

egy ilyen cuccnál mihez van kötve hogy képes e meghajtani az 1366 os felbontást vagy sem ? driver vagy alapvetően hardver függő ? pl egy régebbi radeon 9600 pro tud ilyesmit ?
én is ilyesmi holmin gondolkozok - de nekem a 19'' es cucc filmezésre kevés, és még a 21 sem okés, a 24 es monitorok meg drágábbak mint egy lcd tv
én wireless cuccokkal szeretém üzemeltetni a holmit nagyobb távlságról, szal nem érdekel az ilyen 40 centiről pixeles téma mer úgyis messzebbről nézem :) csak az zgatna hogy menjen teljes képernyőn - vagyis ne csak 1024 ben kelljen meghajtani, mert akkor veszek egy 19es moncsit meg egy nagyobb tvt, csak az dupla helyfoglalás, feleslegesen :)

(#25) geree@bl válasza Kobe (#24) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Eszerint az oldal szerint nem támogatja: [link]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#26) Kobe válasza geree@bl (#25) üzenetére


Kobe
veterán

ahogy nézem ezt a felbontás listát így nem éri meg, illetve keresgélni kell azokat a 16:9 es nagyobb moncsikat is amit tud kezelni

(#27) geree@bl válasza Kobe (#26) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Ahogy néztem neten pl egy 6200-es ki tudja szolgálni azt a felbontást.
Lehet h a 9600pro is csak ki kellene próbálni. :F
De ha veszel egy 6200-as vga-t, az tud annyit, mint a 9600pro, és akkor tudod használni az Lcd-tv biztosan.

Ha rákeresel google-val, a vga-ra, meg h ''supported resolutions'', vagy a felbontásra, akkor megtalálod, hogy mik támogatják biztosan! :R

[Szerkesztve]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#28) Illidan válasza Kobe (#26) üzenetére


Illidan
tag

Szerintem nézd meg, hogy van-e a beállítható felbontások között 1366*768, ez a legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás.

Bár a fenti linken nem szerepel az 1366*768-as felbontás, azért én ebből még nem vonnék le messzemenő következtetéseket.
Nekem egy Abit Radeon 9550-em van, ez nem sokban különbözik a 9600 Pro-tól és ezt be lehet állítani 1360*768 (ez 3-3 pixellel kevesebb oldalanként, de Powerstrippel valószínűleg ez is orvosolható).

Ha nem tudsz ilyen felbontást beállítani, akkor még mindig ott van a driver frissítés, mielőtt végleg feladnád a LCD tv-t. (nálam jelenleg a nem túl friss :) 5.4-es catalyst van telepítve )

(#29) geree@bl válasza Illidan (#28) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Akkor valószínüleg 9600pro-n is be lehet állítani, sztem :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#30) Rick4


Rick4
félisten

szevasztok, én is hozzátennék pár sort a témához. kb 1.5 hónapja használok egy 26 collos thomson LCD-t monitornak, ( a számítógépasztalon van, 99%ban így funkcionál) és teljesen elégedett vagyok vele. előtte egy 19es lcdm volt, de annyira picik voltak a betűk, hogy 1 méterről már nem lehetett rendesen látni, ergo ha az ismerősöknek akartam egy netes videot, fényképet mutatni, egymás ölébe kellett ülnünk. a filmnézést már nem is említem. a nappaliban egy 92es crt tévé van, úgyhogy nekem egyáltalán nem szokatlan a nagy méret, pl: 72es tévét 3 méterről már kicsinek érzek. Szóval a tévé most 1024X768ban megy, kb 70-80centiről nézem, de 2méterről nézve is olvasható pl: a ph is. nyilván ehhez célszerű egy rádiós egér- bill páros, de ez nem igazán tetemes költség. szóval ha játszom, kiteszem 16:9re a képet, nem lesz 100%, de az élmény állati. esetleg filmet nézek, de inkább csak belenézegetek...én teljesen meg vagyok vele elégedve. a szinek, fényerő- kontraszt bőven azon belül van, ami megfelelő, egy ldc monitor sem tud kontrasztosabb, fényesebb vagy szinesebb lenni. ja, a lényeg, 1024ben a látható kép átlója 54 centi, tehát ez már 21-22es monitor méret. tudom 1600X1024ben is nyomni, de akkor ugye nem natív felbontás, nem szép a kép. azt mondják, az LG lcd-k tudják azt is, hogy 1360X768ban is tökéletes, éles képet adnak, tehát aki nagyon komolyan gondolja, olyanban gondolkodjon. az én monitorom mindent tud, amit egy ilyen alapkészülék tudhat, nem érdekelt a pip, meg ilyesmi, ugye eleve a táv, text, srs wow, halom bemenet, még a pc (d-sub) bemenet mellett van egy kis 3.5es jack aljzat, ha pcről nyomod, oda benyomod a hangot, és akkor a hangszórója szól. állati...de az ára a lényeg: 99900 magyar forint volt, vadi újonnan, boltból 2 év garival, nevemre számlával...magam sem tudom, miért ennyi, de a következő ekkora tévé 150K, ami szintén jó ár ahhoz képest, hogy a rengeteg csatlakozó a pc mellett egy csomó készülékkel jelent kapcsolódási lehetőséget, míg egy monitor jó esetben, 60-100K, és a monitoron kívül másra nem tudod használni. sok simert mindenkinek ehhez a projekthez, szerintem általános felhasználásra ez a legjobb alternatíva.... :D

mod: olvastam az utánhúzás témát: a mai cuccoknál már nincs ilyen, nálam sem jelentkezik, az meg, hogy mennyit írnak rá, egyes monitorgyártók meg mit hazudnak, teljesen mindegy, ki kell próbálni.

[Szerkesztve]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#31) Rick4 válasza Illidan (#28) üzenetére


Rick4
félisten

sajnos ez az 1366X768 nem a legszerencsésebb, mert az 1366 semmilyen módon nem fog menni, powerstrip sem engedi. akinek szerencséje van, annak 1360ban is jó lesz a kép, de ez a max, amit a pc- lcdtv párosból ki lehet hozni..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#32) geree@bl válasza Rick4 (#31) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Amit többen is kinéztük (ha jól láttam), az egy Samsung lcd-tv (27'' vagy 32''-os), és ezek támogatják is az 1366*768-as felbontást rendre. Akkor azt mondod, hogy a Samunak még szebb is lesz a képe?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#33) Illidan válasza Rick4 (#31) üzenetére


Illidan
tag

Sajnos még nincs LCD tv-m, bár tervbe van véve :) , úgyhogy csak a vga-val kapcsolatban tudtam tapasztalatot írni.
Az LCD tv-s topicot olvasgattam és ott írták, hogy van aki az 1360*768-as felbontást használja (az a 3 pixelnyi csík annyira csak nem lehet zavaró, ha már Powerstrippel nem lehet trükközni. )

(#34) Rick4 válasza geree@bl (#32) üzenetére


Rick4
félisten

én meg pont arról tudok, hogy a samsungok nem engedik a 100% pc használatot, ha jól emlékszem, van velük valami bibi.. itt: [link] olvasgass, sztem olyan is van, akinek erről a tipusról konkrét tapasztalata van..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#35) Rick4 válasza Illidan (#33) üzenetére


Rick4
félisten

igen, én is szeretném ha nálam 3-3- sor pixel menne kárba, de az enyém balról kezdi, és jobbról sok marad le, ezáltal nem is lesz meg a natív, minden pixelre eső adott képpont, innentől a kép sem lesz szép. de ez legyen a legkevesebb...az LG és a samsung ezt is tudja, az LG még a HDMI bemeneten is. állítólag itt a lényeg benne..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#36) geree@bl válasza Rick4 (#34) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Mit értesz az alatt h nem engedi a 100% pc használatot?
Mindenki tudja rendesen monitorként használni, ahogy olvastam.

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#37) Rick4 válasza geree@bl (#36) üzenetére


Rick4
félisten

HDMI-n keresztül nem engedi. pedig logikus lenne, hogy ott is mehessen..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#38) geree@bl válasza Rick4 (#37) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Viszont D-SUB-al megy rendesen, és úgy is szép képe van! :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#39) Kobe válasza Illidan (#28) üzenetére


Kobe
veterán

perpill még a régi 15 colos ks belinea szarom van, azt ugye max 1024 ig nyüstöli, a másodlagos megjelenítőn viszont szélesebb skálán tudja állítani, ott nekem is van 1360x768
szal ezek szerint mükszeni fog ?

(#40) Kobe


Kobe
veterán

engem viszont érdekelne pontosan ennek a 99 ropis LG nek a szériaszáma-termékkódja milyen néven megy :)
ileltve amit leírtál, abból az nem derült ki hogy a ''100%osan nem lehet használni'' pc-n dolog egész pontosan mire vonatkozik - arraa 6 pixeles eltérésre vagy hogy kénytelen vagy kisebb felbontásra kényszeríteni mint az 1366x768 ?

(#41) geree@bl válasza Kobe (#40) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Arra írta, hogy HDMI csatit nem lehet összekötni géppel (DVI-n keresztül).

mod: Illetve össze lehet, csak nem megy rendesen! :DDD

[Szerkesztve]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#42) Rick4 válasza Kobe (#39) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom a monitor beállításoknál jártál, mikor ezt a max felbontást láttad. ez akkor elvileg az adapter fül volt, de van ott egy monitor fül is. ott kiveszed a pipát a monitor által nem támogatott felbontások elrejtése elől, és végig látni fogsz minden felbontást, többek között az 1366X768at is. mivel ugye nincs driver, eleve plug&playként ismeri fel, nyugodtan kiveheted, baj nem lesz belőle, max nem látsz képet, ha olyan felbontást választasz, amit nem tud megjeleníteni, de 15 sec után visszaáll a régire, mert úgysem tudtad leokézni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#43) Rick4 válasza Kobe (#40) üzenetére


Rick4
félisten

most részben magaménak érzem a kérdést, bár nem nekem címezted. ez az én tévém: [link], az ne zavarjon, hogy itt az ár a duplája, ennek ellenére én 99900ért vettem boltból. ezen nem 100% a natív felbontás, de 1024X768ban tuti. egy 1360X768ban is, de akkor az elmosódottság mellett megint csak a pici betűméret lesz a gond, úgyhogy engem egyáltalán nem zavar, hogy így megy. technikai adatokról meg anyit, hogy van ahol 1000es kontraszt, itt pl 6000, van ahol 25ms, itt 8, stbstb. én ezenek nem hiszek, csak a szememnek..

[Szerkesztve]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#44) geree@bl válasza Rick4 (#43) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Pedig ennél is ott van h támogatja az 1366x768-at. Az ugyanakkora betűméretet kell hogy eredményezzen, min taz 1024x768, csak szélesebb a kép, kicsit többet látsz. Mi a baj azzal a felbontással?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#45) Rick4 válasza geree@bl (#44) üzenetére


Rick4
félisten

hopp, tényleg az 1600nál gondoltam a betűmétetet, bocsi. itt egy kép: [kép] innen ugyan nem látszik, de nem szép élesek a betűk. meg annak sincs sok értelme, hogy a fél monitoron ne legyen semmi....

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#46) geree@bl válasza Rick4 (#45) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Nagyobb képet is tudnál csinálni, ahol jobban látszik a képe?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#47) KisApám


KisApám
addikt

Én 32 colos Samsungban gondolkodtam eddig leginkább...
De úgy látom, hogy amelyik LCD TV-n van PC bemenet, az jól műxik, elvileg.

Szóval ha veszek LG és Thomson is szóbajöhet nyugodtan :F :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#48) Rick4 válasza geree@bl (#46) üzenetére


Rick4
félisten

pl egy betűről, vagy ilyesmi? [kép] azért ez nem lesz sosem az igazi, de csak mondom, hogy a neved g betűje nálam 2.5mm széles.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#49) geree@bl válasza KisApám (#47) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Miért ne menne rendesen, ha egyszer rajta van a bemenet? :)

Nekem a Samsungban a design tetszik nagyon, azért mindenképpen Samsung lesz! :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#50) geree@bl válasza Rick4 (#48) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Pont az én nevemet? Mint valami fényreklám :C
Játék közben gondoltam, pl carbonnál az autó ívéről, hogy milyen annak a megjelenítése.

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.