Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) csakb válasza Ubul02 (#16450) üzenetére


csakb
őstag

Pont ilyenem van, tökéletesen működik: [link].
A gép nem tud kiesni belőle, de ha mégis ki kell venni, akkor nem kell gitárpengető hozzá.
A fedele jó kemény, a mágnes tökéletesen működik, a mágneszár pont elég erős.
A műbőr borítás talán nem a legszebb, de nem is vállalhatatlan.

Én összességében elégedett vagyok vele, és legalább hamar ideért.

[ Szerkesztve ]

(#16452) Ubul02 válasza csakb (#16451) üzenetére


Ubul02
tag

Valóban egészen kulturált kinézetű. De inkább a leírásod a megnyugtató. Mindig azon aggódtam, hogy esetleg könnyen kieshet belőle az olvasó.
Köszönöm!

(#16453) Oldman2 válasza csakb (#16451) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem is ilyen volt, barna színben. Tökéletesen bevált, két alkalommal is vásároltam ilyet (from China).

(#16454) Ubul02 válasza Oldman2 (#16453) üzenetére


Ubul02
tag

Meg vagyok győzve. :)

(#16455) akalamago55


akalamago55
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában tervezem megrendelni egy PW2-t, csak azt nem tudom hogy honnan szerezzem be. Az amerikai Amazonról akartam, de ott gondolom rájön vám is. Szerintetek hol lenne a legérdemesebb megvenni (ismerősöm nem él külföldön, hogy el tudja hozni nekem)?

(#16456) csakb válasza akalamago55 (#16455) üzenetére


csakb
őstag

Én ezen keresztül rendelnék akkor a német amazonról.

(#16457) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Első olvasóként vettem tegnap egy Amazon Kindle 6 -ot.

Az világos, hogy a a bekapcsoló gombot 1x megnyomva kvázi alvó állapotba lehet tenni, hosszan nyomva pedig kikapcsol a képernyő.

Van valami automatikus beállítás esetleg a kikapcsolásra? Monsjuk x inaktív perc után. Vagy a screen saver módban is olyan keveset fogyaszt, hogy felesleges kapcsolgatni?

/Berögződés okos-telefonról, hogy ha nem használom, nincs semmi a képernyőjén.../

Köszönöm.

(#16458) Ereshkigal válasza Ferink (#16457) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Felesleges kapcsolgatni.
Egyébként nincs ilyen beállítás.

(#16459) Lewzke válasza Ferink (#16457) üzenetére


Lewzke
őstag

A képernyő csak akkor fogyaszt energiát, ha képet vált. Felesleges kapcsolgatni, én csak ébresztésre használom a gombot, ha végeztem az olvasással leteszem és átvált alvó módba (van kép) . Ha hónapokat nem használod, csak akkor kapcsold ki teljesen (fehér kijelző).

(#16460) Ferink válasza Lewzke (#16459) üzenetére


Ferink
tag

Oké köszönöm.

(#16461) Degeczi válasza Ferink (#16457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hónapok alatt merül le sima alvó módban is, ezért csak akkor érdemes hibernálni (ez a hosszú lenyomva tartás), ha előre láthatóan hónapokig nem fogod használni.
Kikapcsolni pedig nem is lehet.

(#16462) moonguru válasza csakb (#16456) üzenetére


moonguru
őstag

Azért ezt is érdemes megnézni!

És átgondolni! :)

Én inkább elmegyek érte!

Ui:

Nekem bonyolultnak tűnik a címzés megadása is!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16463) csakb válasza moonguru (#16462) üzenetére


csakb
őstag

Ha 9 EUR neked sok, meg bonyolult, akkor menj el érte, vagy fizess egy magyar webshopnak 13 kHUF + pk-t pluszban. Vagy 27% áfát + vámot az amerikai rendelés + szállítási költségre.
Most erre mit lehet mondani.

(#16464) stickermajom válasza moonguru (#16462) üzenetére


stickermajom
addikt

Ebben mi a bonyolult?
Mi végül is így rendeltük ismerős helyett, 219,5 eurora jött ki a két PW2, azaz kb. 33k HUF fejenként. UPS hozza, tudom mikorra várhatom, telefonál a futár stb. Kedden rendeltünk Amazonról, szerda este már a mailboxde-nél volt, másnap dél körül már tovább is küldték..
Olcsóbb postai szolgáltatással egy darabra 4-5 körül jön ki a szállítás mailboxde-től. Ez még mindig 5-6 ezerrel olcsóbb, mint itthon a legolcsóbb neppertől, vagy mintha az amerikai árra rájönne az áfa+vám.. :U

(#16465) moonguru válasza stickermajom (#16464) üzenetére


moonguru
őstag

Lehet hogy az olcsó ár miatt és is átgondolom!

De ez nekem kicsit bonyolult:

"Dear Madam, dear Sir,

based on your data, we will set up a delivery box with following address:

Mailboxde.com e.K.
xxxx, xxxx, ID xxxxxx (x-eket én irtam bele)
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Germany

You can have your shipments sent to this address. Please cite Mailboxde.com always in the first or second line - Deutsche Post often requires this form (you can use an address additional / Adresszusatz too). If there is a possibility to split the street into 2 lines, write your name and ID in the first line and the real street in the second line.

Adding address to eBay.de: Mein eBay > Zusammenfassung > Mitgliedskonto > Adressen > Bevorzugte Lieferadresse > Ändern (or Neue Adressen hinzufügen) > Land oder Region: Deutschland > Name der Kontaktperson: Mailboxde.com > Straße: xxxxxxx, ID xxxxx > to field Strasse (Teil 2) type: Äussere Weberstr. 57 > Postleitzahl: 02763, Ort: Zittau > We recommend to check Diese Adresse als meine Standardlieferadresse verwenden.
Adding address to Amazon.de: Mein Konto > Einstellungen: Neue Adresse hinzufügen > ATTENTION: The first line must always be Mailboxde.com name, so it is necessary to solve as follows > Vor- und Nachname: Mailboxde.com > Firmenname: xxxxxxxx, ID xxxxxx > Straße und Hausnummer: Äussere Weberstr. 57 > Stadt: Zittau > Bundesland/Kanton: Sachsen (optional) > Postleitzahl: 02763 > Land: Deutschland > Telefonnummer für Rückfragen: Your telephone number with area code (e.g. +420). Use your Mailbox as shipping address (Versandadresse / Lieferadresse). Your billing address (Rechnungsadresse) must be the same as your home address.

Your login details
User name: xxxxxxx@xxxxxxx.xxx
Password: xxxxxxxxxxxx

About your shipments, you will be informed via e-mail. Before the arrival of the consignment it is not necessary to inform us. In Your Account you choose mode of transportation, fill in the delivery address and pay service from your credit. Credit is recommended to be recharged before the expected delivery.

CAUTION:
- There must be your ID number: xxxx and Mailboxde.com written on each of your shipments. ID is necessary for us to know we shall prepare it to your account.
- Shipments are accepted only from the European Union (duty-free circulation).
- Weight of individual pieces should not exceed 30 kg, max dimensions: Length + Width + Height < 300 cm. Maximum size of the longest side: 240 cm.
- Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured (also detailed information about postal items can be found in the Forwarding conditions).
- Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured (also detailed information about postal items can be found in the Forwarding conditions).
- We do not accept goods subject to excise taxes (spirits, wine, beer, coffee, cigarettes, tobacco, mineral oil, light fuel oil, fuel, etc.) and drugs, plants .

PROHIBITED GOODS:
- Cash, weapons, live animals, narcotic and psychotropic substances ... (see complete list in General Conditions of Freight Forwarding)

Shipments and materials are regularly inspected against prohibited goods and products subject to excise tax by German border police and customs administration. For these reasons, always fill in an accurate description of the contents. Thank you for your understanding.

Do not forget your password, it has been encrypted in our database and we cannot resend it. If you forget it anyway, do not worry, you can request a new one clicking Send me a password. You can change the password in your account after login.

Do not hesitate to contact us anytime via e-mail: support@mailboxde.com.

We work under the General Conditions of Freight Forwarding [PDF].

Many thanks for your registration.

Yours sincerely,"

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16466) stickermajom válasza moonguru (#16465) üzenetére


stickermajom
addikt

Címzésnél névnek a következő kerül egy az egyben: Mailboxde.com e.K. xxxx, xxxx, ID xxxxxx -> Ez a legfontosabb szinte! A cím további része gondolom egyértelmű.

Maga a fizetés kicsit furán van megoldva, az a lényege, hogy neked kell az árlistából összebogarászni, hogy milyen súlyú a küldeményed, hozzáadni a 2,8 EUR kezelési költséget, majd ezt bepötyögni és kifizetni.
. Ugye itt több féle csomagküldőt választhatsz, OnePlus topicban a GLS-t és a UPS-t szoktuk használni, de ez egyéni ízlés kérdése. Ha biztosítva van a csomagod, akkor valószínűleg olymindegy, de én pl. nem szeretem a Magyar Postára bízni az ilyesmit. :)
1 kg-ba bele kell férnie egy PW2-nek, nekünk a kettő lett 0,9 kg. Ezután a kiválasztott árhoz hozzáadod a 2,8 EUR kezelési költséget és feltöltöd az egyenleged bankkártyával, vagy PayPallel. PayPalnél 1-2 euro transzfer díjat felszámolnak, de legalább a kártyaadataid nem kell kiadni.

Ha megérkezik a csomag hozzájuk, akkor kapsz egy emailt és az oldalukon megjelenik a csomag a beérkezett küldeményeknél. Itt ki kell tölteni egy forwarding ordert, hogy mivel postázzák, hova postázzák stb. Ha megrendelted a továbbítást, akkor átkerül a postázásra kész menüpont alá és vagy még aznap dél és három között, vagy ha délután rendelted meg, akkor másnap dél és három között postázzák, erről rögtön kapod az emailt tracking numberrel együtt.

(#16467) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy e-book olvasó vásárlásán, több modellt megnéztem, a Kindle különböző változatait többnyire dicsérik. Még nem döntöttem, most leginkább a Onyx Boox C67S Classic HD és a Kindle Keyboard 3G között vacillálok, bár a 4, vagy az 5 is szóba jöhet. Értelemszerűen egy megbízható, kényelmesen használható készüléket keresek, de egy vagyont se szeretnék kifizetni érte.

A Kindle mellett számomra a külföldön is ingyen használható 3G szól, meg talán, hogy elég népszerű, ezért valószínűleg mentes a komolyabb hibáktól, illetve rengeteg szoftveres kiegészítés létezik hozzá. Tudom, hogy ez a netelérés korlátos, de ha tudok vele e-mailt nézni és írni (akár webes felületen), az már nagy előny lehet külföldön. Kicsit visszaolvastam itt, és ha jól értem ennél a modellnél még bármire használható a net, csupán adatforgalomban korlátos. Külföldről, használtan relatív olcsón beszerezhető, csak nem tudom érdemes-e? Milyen buktatók lehetnek? Előfordulhat olyan, hogy egy készüléket valamilyen (milyen?) okból letiltanak a mobilhálózatról? Több (magyar) hirdetésben olvastam, hogy különböző okok miatt nem lehet regisztrálni az Amazon oldalára, ez pl. jár-e bármiféle hátránnyal? Gondolom emiatt még lehet vele netezni, a 3G szolgáltatást nem érinti. Azt, hogy egy készülék KSO verziós-e, ki tudom deríteni anélkül, hogy megnézegetném a menüjét? Egyáltalán mennyire zavaró ez? Tudom, hogy olvasás közben nem jön elő, de más esetekben milyen sűrűn, be lehet-e azonnal zárni... ilyesmik?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16468) Degeczi válasza Tamy (#16467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem túl jó ötlet ennyire régi, évek óta nem gyártott típust választani, mert az akku jó eséllyel már nincs a helyzet magaslatán (bár még viszonylag egyszerűen lehet cserélni), és egyéb nyűgjei is lehetnek az erősen használt példánynak (tipikus pl. a műanyag káva hajszálrepedése a kijelző körül)
Webböngészésre egyébként is csak jól fejlett mazochizmussal használható, és bizony van esély rá, h egyáltalán nem.
Ha nem regisztrálható, akkor egyébként is felejtős példányról van szó, ami vagy lopott eredetű, vagy garanciában hibásnak jelentett, de Amazon részére vissza nem küldött.

Inkább K5, aminek a kijelzője is vmivel jobb, levelezésre pedig telefon.

(#16469) moonguru válasza stickermajom (#16466) üzenetére


moonguru
őstag

Köszönöm! :)

Monitor Guru!

(#16470) Tamy válasza Degeczi (#16468) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, az akkutól én is tartok, bár lehet hozzá kapni újat is, csak az is pénz. Levelezésre (útközben) telefont használok, viszont külföldön jól jöhet az ingyen 3G. Más böngészésre nem nagyon használnám, eleve egy fekete-fehér kijelzőn nyilván nem nagy élmény.

Milyen hátrányokban nyilvánul meg konkrétan ha nem regisztrálható? Gondolom akkor pl. nem lehet e-mailben könyvet se küldeni rá? Egyébként a böngészés menne?

Mi a helyzet a KSO verziókkal? Mennyire zavaró?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16471) Degeczi válasza Tamy (#16470) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs róla tapasztalat, de nagyon könnyen lehet, és logikus is volna, ha nem menne, mert a böngészés teljes forgalma az Amazonon keresztül (egy ottani proxyn) zajlik, így minden további nélkül letilthatják bármelyik készüléket (teljesen érthetően, hiszen a 3G forgalmat helyi mobilszolgáltatók nyilvánvalóan továbbszámlázzák az Amazon felé)

De aligha akarod magad ilyesmivel szívatni, mert messze nem csak arról van szó, h fekete-fehér, hanem több nagyságrenddel lassabb az e-ink kijelző mint egy LCD, ezért nincsen használható görgetés (márpedig a weboldalak többségén az muszáj lenne, pláne ilyen álló nézetben, kis fölbontáson!), és egyébként is harmatgyenge a processzor is. Katasztrófa, falhoz vágnád pár perc után.

Rengetegszer szó volt már itt róla, h egyáltalán nem zavaróak a reklámok, hiszen csak a könyvlista legalsó sorában jelenik meg egy vékony csík, ill. persze az alvó képernyő jelenít meg reklámot - ráadásul itteni felhasználó kérésére ingyen el szokták távolítani...

(#16472) Tamy válasza Degeczi (#16471) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, valószínűleg leteszek róla, olvasásnál talán még nem is lenne zavaró, inkább írásnál. Furcsa lenne, ha nem azt látom, amit írok. Más előnye meg tényleg nincs a Kindle 3-nak, alig több újonnan az 5-ös verzió, ami azonos képátló mellett még kisebb is. Már csak azt kell eldöntenem, hogy Kindle, vagy más gyártó termékét válasszam. Igazából a háttérvilágítás hiányzik belőle, de amikbe van (más márkáknál is), azok meg érintőkijelzősek, ami meg hátrány nálam. Meg persze árban sem akarok rá annyit költeni, amibe azok kerülnek. Persze ebben a topicban ez itt költői kérdés.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16473) Degeczi válasza Tamy (#16472) üzenetére


Degeczi
nagyúr

99 EUR a KIndle Paperwhite osztrák vagy német MM ill. Saturn üzletekben, annyiért roppant jó vétel, és nem igazán van az érintésvezérlésének hátránya, előnye annál inkább

(#16474) Tamy válasza Degeczi (#16473) üzenetére


Tamy
senior tag

Elhiszem, hogy roppant jó vétel, de nem akarok annyit költeni rá, nagyon max. 25e. Ft, de inkább szeretném kihozni 20-ból. Másrészt mostanában nem járok kint. Az érintő kijelzővel eddig negatív tapasztalatom volt, bár az telefon volt. Amellett, hogy utálom taperászni a kijelzőt, olykor véletlen is hozzáér valamihez az ember, ráadásul az általam használt egyetlen ilyen telefon nyirkos, párás időben önálló életet élt, magától lépkedett a menüben. Bár más taperászós készülékem nem volt, azért megfordult pár a kezem között, azoknál nem tapasztaltam, de nem is használtam nyirkos időben szabadtéren. Akár előfordul ilyen, akár nem, egyszerűen nem szeretem taperászni, és ezen a tényen nem változtat semmi. Amíg nem kényszerülök rá a telefonom se lesz ilyen.

Most viszont mégis meghazudtolom magam, a Paperwhite tetszik, igaz leginkább a beépített világítás miatt rúg csak labdába mondjuk a Kindle 5 mellett. Az ára miatt viszont inkább használt, jó állapotú példányok után vadászok, ebay-en van pár esélyes készülék.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16475) hampidampi válasza Degeczi (#16473) üzenetére


hampidampi
senior tag

Én egy hétig bírtam a pw2-t. Aztán átadtam a feleségemnek és visszatértem a Keyboardhoz. Képtelen voltam megszokni, hogy a képernyőt kell nyomogatnom lapozáshoz. Pláne bal kézzel nyújtóztatni az ujjaimat. A jegyzetelésről meg nem is beszélve.
Ami a legijesztőbb volt, hogy rettenetesen párásodott a kijelzője fürdőszobában. a Keyboardot több, mint 4 éve minden este olvasom a fürdőkádban, de soha semmi baj nem volt. Ez meg úgy párásodott, hogy félpercenként törölgetni kellett. Ahhoz meg persze kikapcsolni.

(#16476) Degeczi válasza hampidampi (#16475) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érdekes, egyiket sem tapasztalom, pedig gyakran használom én is fürdőszobában...
(nyomogatni, ujjat nyújtóztatni sem kell, hiszen simítással bárhol megérintve lehet lapozni: sokkal egyszerűbben, mint egy fizikai könyvet)
A jegyzetelés nálam kimerül az érdekes szövegrészek megjelölésében - az pedig pont sokkal kényelmesebb és gyorsabb, mint a Keyboardon kurzorgombokkal vacakolni)

[ Szerkesztve ]

(#16477) andrisbandi válasza Tamy (#16474) üzenetére


andrisbandi
őstag

Bannolt PW2-t vettem én is Ebay-en.
- Ok nélkül frissítettem a legújabb firmware-re, amit már nem lehet módosítani.

Ez akkor lett fájó, amikor idegen nyelvű könyvolvasásba kezdtem, és nem lehet a bannolt készülékre szótárat engedélyezni. Gondoltam felrakom a Duokan rendszert a Kidle saját szoftvere helyett. De a frissítés miatt már nem lehet...

Külföldről használtat nem érdemes venni, mármint az únión kívülről, az ÁFA és a kezelési kts. miatt (újat sem).

Bannoltat szintén nem érdemes, főleg mert sokkal nehezebb eladni.

- A tapicskolást nagyon könnyű megszokni, érdemes lenne kipróbálnod pl az Auchan-ban is szokott lenni ilyen Kindle.

(Ha mégis bannolt PW2-t vennél, lehet meg tudunk egyezni, keress privátban.)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#16478) Tamy válasza andrisbandi (#16477) üzenetére


Tamy
senior tag

Bannoltat nem veszek, hacsak át nem vernek :((
ÁFA+VÁM is rizikós dolog, eddig még soha nem kellett fizetnem semmire sem, pedig elég sokat rendelek Kínából, volt közte ettől lényegesen nagyobb összegű vásárlás is. Tudom ez szerencse kérdése, és nem jelent garanciát a jövőre nézve, de mindenképp megéri kockáztatni. Ha néha bele is futok a vámba, összességében még mindig jobban járok. Üzletből mondjuk nem vennék külföldről (itthonról meg az ára miatt nem :D ), ott nagyobb a rizikó szerintem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16479) andrisbandi válasza Tamy (#16478) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az áfavámot már nem lehet megúszi, minden telefon vagy táblagép kinézetűt kidob a gép, átvilágítják a csomagokat, a rossznyelvek szerint.

Egyetlen kivétel van a "megszúszásra" ha a boltnak van "EU warehouse"-a; ilyenkor hivatalosan az EU-ból van "indítva" a csomag.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#16480) Tamy válasza andrisbandi (#16479) üzenetére


Tamy
senior tag

Oké, ilyesmit nem rendeltem még külföldről. Bár még így is jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16481) r3dsnake válasza hampidampi (#16475) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kényelmetlen a lapozás, és nem párásodik a PW2.

(#16482) moonguru válasza Tamy (#16474) üzenetére


moonguru
őstag

Ment PM!

Monitor Guru!

(#16483) Tamy válasza moonguru (#16482) üzenetére


Tamy
senior tag

Válasz is.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16484) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv,

Még nem volt kindle kütyüm. Érdeklődni szeretnék, hogy nappali olvasásnál sima kindle touch-ot érdemes venni vagy a paperwhite-ot? Este nem igazán olvasnék.

(#16485) moonguru válasza Megane2000 (#16484) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem a legjobb az alapváltozat erre a célra! :)

Teszt

Lehet még kapni, igaz nem mindenhol!

Monitor Guru!

(#16486) Megane2000 válasza moonguru (#16485) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ebbe a verzióba van szótár? Valamint a Kindle 6-ban van szótár?

(#16487) pjen válasza Megane2000 (#16484) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha tudod próbáld ki.A sima jó nappal,de legalábbis nekem a világítós nappal is sokkal jobb.

(#16488) moonguru válasza Megane2000 (#16486) üzenetére


moonguru
őstag

Van szótár, de az persze nem ismeri a magyar nyelvet!

Viszont rálehet (általában) telepíteni olyan szótárt ami tud magyarul is! :)

Monitor Guru!

(#16489) r3dsnake válasza moonguru (#16485) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg kár PW-n kívül bármilyet is venni.

(#16490) Megane2000 válasza moonguru (#16488) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Hol lehet rá telepíteni magyar szótárat? PW2-re is lehet?

pjen: nappal is jobb ha világít? Az nem rontja a szemet?

[ Szerkesztve ]

(#16491) pethYeti válasza r3dsnake (#16489) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez nem igaz, ha valakinek nincs plusz pénze rá és van megfelelő világítása éjszaka is akkor mi a francért ne vegyen sima kindle-t?

(#16492) BaLee válasza pethYeti (#16491) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sokszor én megfelelő világítás mellett is bekapcsolom a PW2 háttérvilágítását 8-10-es szintre mert jóval jobban olvasható úgy a könyv mint háttérvilágítás nélkül.
Vagy ha épp nappal olvasom a könyvet és besüt a nap akkor minden oké, jön egy felhő már nem látni rendesen.

Amúgy amit mondasz az igaz, ez csak egy plusz, de néha nagyon jól jön. :)

(#16493) Degeczi válasza BaLee (#16492) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amikor éppen nem közvetlenül tűz rá a Nap, mindig javít az olvashatóságon egy ilyen, 10 körüli fokozat, hátránya pedig nincsen (lényegtelen a világítás fogyasztása), így fölösleges is kapcsolgatni

(#16494) r3dsnake válasza pethYeti (#16491) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Napsütésben is használom a világítást rajta, maxon. Teljesen más a képe úgy.

(#16495) HKorn


HKorn
addikt

órát hol kell állítani? átnéztem a settings menüt de semmi ilyesmit nem találok. át kellene most már állítanom nyárira :)

Run&Ride

(#16496) Degeczi válasza HKorn (#16495) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Settings / Device options / Device time

(#16497) HKorn válasza Degeczi (#16496) üzenetére


HKorn
addikt

köszi, egy kiegészítéssel:

Settings / Device options / Personalize your Kindle / Device time

na ebbe a menübe nem mentem be, címéről nem gondoltam volna, hogy itt lesz. :)

Run&Ride

(#16498) Megane2000 válasza r3dsnake (#16494) üzenetére


Megane2000
aktív tag

De nem merül jibban háttérbilágítástól ? Ipaden olvasok ha kell a háttérvilágítás.. :)

(#16499) Degeczi válasza Megane2000 (#16498) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha így is elég 3-4 hetente tölteni, hol érdekel?
Tökmindegy, h minimálisra vett (kikapcsolni nem lehet) világítással elmenne akár 1-2 héttel még többet is, azért a fene se fogja kapcsolgatni, semmi jelentősége.

(#16500) Megane2000 válasza Degeczi (#16499) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Szóval a kijelző világítást nem lehet kikapcsolni 0-ra?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.