Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) pethYeti válasza pjen (#15600) üzenetére


pethYeti
addikt

Rendben, köszi!

(#15603) metal01


metal01
őstag

Holnap kézhez kapok egy új dobozos PW2-t. A kérdésem az lenne, hogy mit érdemes mókolni rajta? Jailbreak, stb... Miket érdemes beállítani, hogy élvezhetőbb legyen a dolog? Tudom, Google a barátom. Meg is néztem ezt-azt, de nyugodtabb lennék, ha valaki olyan adna tanácsot, akinek PW2-je van és túl van ezeken a dolgokon és minden működik.

Előre is köszönöm!

(#15604) pethYeti


pethYeti
addikt

Kindle olvasómon előfordul hogy bizonyos szavak amik nem férnek ki tördeli de nem helyesen és még kötőjelet se rak a sor végére. Ezzel lehet valamit kezdeni hogy pl ne legyen olyan hogy:
....fé
rfiak.

(#15606) LittleBiG007 válasza metal01 (#15603) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Nem próbálod ki először? Lehet, hogy neked teljesen megfelel úgy, ahogy van...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15607) csakb válasza pethYeti (#15604) üzenetére


csakb
őstag

Kicsit konkrétabban itt, az utolsó szekcióban le van írva az elválasztás telepítése: [link].
Emellett lehet, hogy a dokumentum nyelvét nem árt magyarra állítani a metaadatokban.

(#15603) metal01: Én nem mókoltam rajta semmit, és tökéletesen használható, élvezhető úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#15608) Degeczi válasza metal01 (#15603) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nincsen ökölszabály, mindenkinek egyéniek a preferenciái.
A többség minden mókolás nélkül használja, elégedetten.

(#15609) hampidampi válasza pethYeti (#15604) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha tényleg szó közben választja így el, akkor ott valami nagyon nem stimmel a könyvvel.

(#15610) pethYeti válasza #32839680 (#15605) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Ez nagyon jó lett így. :)

Viszont jól látom hogy ezt konvertálásnál nem tudja megcsinálni hanem csak ezzel a külön gombbal amit kirakott neki? Tehát konvertálás után még ezt le kell futtatni hogy így rendesen megjelenjen?

(#15611) csakb válasza pethYeti (#15610) üzenetére


csakb
őstag

Igen. Viszont egyszerre több könyvre is lefuttathatod.

(#15612) Degeczi válasza pethYeti (#15610) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen.
Ez egy plugin, ami kész könyvek anyagába pakolja bele (utólag, konvertálás után) a feltételes elválasztási jeleket.

Egyébként viszont tényleg nem lenne szabad így tördelnie, mert ha nincs már elég hely egy adott sorban, és feltételes elválasztási jel sincsen a szóban (vagy MOBI/PRC/régi AZW formátum, ami eleve nem is kezel feltételes elválasztást) az összes eddigi Kindle kompletten áthelyezte az adott szót, nem törte félbe.

(#15613) pethYeti válasza Degeczi (#15612) üzenetére


pethYeti
addikt

A könyvel lesz valami, szerintem pdf-ből lett átkonvertálva mert más könyveknél nem találok ilyen elcsúszásokat.

(#15614) Degeczi válasza pethYeti (#15613) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, látatlanban is erre tippeltem volna, PDF eredeti sortörése maradhatott benne

(#15615) metal01 válasza Degeczi (#15608) üzenetére


metal01
őstag

Elválasztásokra, margóbeállításra, szótárra gondoltam. De akkor ezek szerint nem szükséges.

(#15616) Degeczi válasza metal01 (#15615) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elválasztáshoz nem az eszközzel, hanem a könyvekkel kell mókolni (mint alábbi üzenetekből is látható), szótárhoz semmiféle hack nem kell, a margó pedig teljesen egyéni szempont, sokaknak tökéletesen megfelel a gyári állapota is, ezért nincs univerzális válasz.

(#15617) metal01 válasza Degeczi (#15616) üzenetére


metal01
őstag

Ennek örülök. Mármint, hogy nem kell babrálni az eszközt. Ha kezemben lesz az olvasó, biztos lesz még kérdésem :)

(#15618) Spy89


Spy89
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az ügyben, hogy az elkészített AZW3-at miként lehet feljuttatni az amazonos felhőbe, ahonnan szinkronizálni lehet? Ha lehetséges.

Jön még boardosra lavina! :D

(#15619) csakb válasza Spy89 (#15618) üzenetére


csakb
őstag

Ha jól tévedek, AZW3-at nem lehet. Át kell konvertálni mobiba, ha az megfelel.

(#15620) Spy89 válasza csakb (#15619) üzenetére


Spy89
aktív tag

Ettől tartottam.
Az elválasztás szeretem használni, az viszont csak az azw3 és epub formátumokban működik. :/
Azért köszönöm!

Jön még boardosra lavina! :D

(#15621) paolinho


paolinho
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy Calibre-ben a Konvertálás alatt a Kimeneti formátumot hol lehet beállítani úgy, hogy fixen AZW3-on álljon, és ne mobi-n? (néha elfelejtem átállítani, aztán kezdhetem előröl)

Bocs az Off-ért, de egy cimbim keresne egy új Kindle-t 20e-ig. Ha tudna valaki egy ilyet, dobjon már egy privit. Köszi

(#15622) csakb válasza Spy89 (#15620) üzenetére


csakb
őstag

Lehet hogy hülyeség, de megpróbálhatod az epubot KindleGennel, vagy Kindle Previewerrel átkonvertálni, amik elvileg KF8-at készítenek, ami elvileg támogatja a soft hyphent.

(#15621) paolinho: Preferences -> Iterface/Behavior -> Preferred output format: AZW3.

[ Szerkesztve ]

(#15623) Druss válasza paolinho (#15621) üzenetére


Druss
aktív tag

Calibre - beállítások - viselkedés - kimeneti formátum

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#15624) Spy89 válasza csakb (#15622) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm! Megpróbálom.

Jön még boardosra lavina! :D

(#15625) paolinho válasza Druss (#15623) üzenetére


paolinho
őstag

Perfect! Köszi szépen! :R

Neked is köszi (#15622) csakb :R

(#15626) pethYeti


pethYeti
addikt

Az miért ha van ha .mobi-t olvasok és fejezet végére érek (utolsó oldal) akkor arra hogy hány perc van hátra a fejezetből azt írja : Chapter end, míg ha .azw3 a könyv akkor azt írja fejezet végén, hogy 1 perc van még hátra.

Tudom ez nagyon apróság már, de hátha belehet valahol állítani. Esetleg Calibre konvertálásnál kell valami mókolni.

(#15627) Degeczi válasza pethYeti (#15626) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ebben nincs lényegi különbség a két formátum között.
Egy percet azért ír ki, mert attól még, h az utolsó oldalon vagy, azt is el kell olvasnod.

Egyébként könnyen megkergül a funkció a gyors átlapozásoktól, vagy nyitva felejtett könyvtől, aztán idővel helyreáll, ill. kézzel lehet resetelni egy
;ReadingTimeReset
keresés kiadásával, ami után pár normál lapozást követően már ismét korrekt.

(#15628) pethYeti válasza Degeczi (#15627) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen csak pont most vettem észre hogy mobi-ban voltak fent a könyvek eddig az olvasón és így azt írt fejezet utolsó lapján hogy Chapter's end és fura hogy azw3 formátumban 1 percet ír.

Tényleg lényegtelen amúgy csak úgy tűnik valahogy máshogy kezeli a két formátumot.

(#15629) wayne1


wayne1
senior tag

Van itt valaki aki Windows Phone-on használja a Kindle alkalmazást, és sikerült már szinkronizálnia a könyveket amiket olvas PW2-vel? Leírná, hogy hogy csinálta, mert nekem nem megy valamiért. A telefonon csak egy "archived items" mappát látok abban meg valami spanyol nyelvű használati útmutató van csak.

(#15630) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez a goodreads nem támogatja a magyar könyveket, nem igazán sikerül felszinkronizálnom hogy mit olvasok, vagy amit elolvastam és értékeltem azt feltöltse? :F

(#15631) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Ma fóliáztattam egy PaperWhite 2-t. Pár buborék maradt a fólia alatt, amit a srác törlőkendővel próbált kiszedni.
Kérdezem, hogy a Kindle kijelzője mekkora nyomást bír el? Elbír annyit, mint egy teló?
Működik, semmi baja, csak úgy tűnt, hogy igen nagy erővel nyomkodja...
Kérdezem, hogy érdemes fóliáztatni a kijelzőt, vagy nem annyira karcolódik, ha van rajta tok?
Üdv,
GBoy

(#15632) Degeczi válasza gameresboy (#15631) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Picit olvass már vissza, kb. hetente előjön, h teljesen fölösleges önszívatás, minőségrontás a fólia!
Semmi szükség rá, tokban sosem fog karcolódni.

(#15633) paolinho válasza gameresboy (#15631) üzenetére


paolinho
őstag

Annak is oka van, hogy buborék került a fólia alá. Harcol a Kindle ellene :)
Én kb. 2 hétig bírtam, aztán annyira idegesített a csillogás a fólián (pedig egy deka buborék sem volt alatta), hogy villám gyorsan meg is szabadultam tőle. Hidd el semmi értelme, ha tokban tartod.

(#15634) gameresboy válasza paolinho (#15633) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Adták hozzá, gondoltam elrakatom.
Engem inkább az idegesít, ahogy a srác próbálta kiszedni a buborékokat, s nyomkodta, remélem nem lett baja.
Jelen pillanatban is működik, párom használja. Eddig minden ok vele.

(#15635) pjen válasza gameresboy (#15634) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Hol vetted,én mostanában hármat is vettem,mind originált.Egyikhez sem adtak fóliát.

(#15636) ultio


ultio
senior tag

Tegnap vettem egy Kindle 6-ot karácsonyi ajándéknak.
Nem szeretném kibontani, kipróbálni, hogy majd a gazdája legyen az első.

Volt már olyan, hogy nem működött, nem lehetett bekapcsolni egy teljesen új készüléket? (Naponta olvasom a topikot, nem hallottam még ilyenről, ezért nem próbálom ki.)

pjen:
Tokot rendeltem, ahhoz adnak pl. De természetesen én se fogom feltenni:

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#15637) Degeczi válasza ultio (#15636) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kizárni persze semmit nem lehet, de új példánynál nagyon kicsi az esély rá, mert valószínűleg van MEO, szállítás közben pedig nem nagyon sérül, és mert új típus, sokat raktáron sem állt (akku nem ment tönkre közben)
Persze a lithium akkukat pont a hosszú tárolhatóság miatt (nem tesz jót teljes töltöttségen tárolni) csak kb. félig töltik föl, de bekapcsolni így is biztosan be lehet majd rögtön kibontás után.

(#15638) metal01


metal01
őstag

Megérkezett tegnap a PW2-m. Egy év gar. van rá. Az elegendő? Láttam, hogy több helyen 2 évet is vállalnak... Csak nem lesz baja.

A regisztrációnál többször dobott "Unable to connect" hibaüzenetet. Pedig a WIFI fullon volt, valószínű az Amazon szerver nem volt a toppon. Viszont a hibaüzenet ellenére a nevem megjelent, mint tulajdonos. Hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg sikerült-e a regisztráció? A bankkártya adataimat nem adtam meg, azt utólag lehet? Vagy szükséges egyáltalán? Valamint a lakcím és egyéb adatokat hol tudom csekkolni, hogy elfogadta-e a rendszer? A reklámmentességet hol tudom ellenőrizni?

A garancia a regisztrációtól egy évig érvényes ugye?

Sorry a sok kérdés miatt, majd belejövök :)

[ Szerkesztve ]

(#15639) pjen válasza ultio (#15636) üzenetére


pjen
félisten

A dobozt óvatosan ki lehet nyitni aztán,vissza ragasztani.Az olvasó működik a fólián keresztül is.

(#15640) ultio válasza pjen (#15639) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi, de bízom benne, hogy működni fog. A sajátom is működött.

rasti rusti

(#15641) Trak válasza pjen (#15639) üzenetére


Trak
addikt

Az a baj, hogy ilyen dobozban vannak:
[link]

Le kell tépni a doboz elején lévő perforált csíkot, hogy hozzáférj...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15642) Degeczi válasza pjen (#15639) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem lehet: eddig legalábbis az összes Kindle föltépős dobozban volt, nyilván pont azért, h ne lehessen kétséged, eredetit kaptál-e

(#15643) metal01


metal01
őstag

Tegnap kaptam kézhez a PW2-t. Amikor kibontottam és bekapcsoltam észrevettem rajta egy fényesebb pixelt. Az eladóval még tudtam rögtön beszélni és nagyon készségesen ki is cserélte nekem azonnal.

Most ahogy nézem a másik szintén zsír új PW2-t azt vettem észre, hogy ennek a kijelzőjén is van egy-két fényes pixel. Csak bizonyos szögben megdöntve látszik. A fényerő visszavételével a pixelek is halványodnak, ahogy feljebb veszem a fényerőt erősödik a pixelek fénye is. Ez hiba lehet, vagy ezek a kijelzők ilyenek? Fura, hogy a második zsír új, bontatlan készülék kijelzője is ilyen.

(#15644) duda1978


duda1978
tag

Sziasztok. Vettem egy Kingle 6 ost e bookot. Lehet magyarítni ezt is az első hozzászólás alapján?

(#15645) pjen válasza Degeczi (#15642) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,csak óvatosan kell,legalábbis én kinyitottam. :)

(#15646) hpeti2 válasza duda1978 (#15644) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A gyári felületet nem lehet már magyarítani. Alternatív olvasók léteznek magyarul (CoolReader, Duokan stb.).

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#15647) hampidampi válasza metal01 (#15638) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg sikerült-e a regisztráció?"
Belépsz mondjuk pc-n az amazon honlapjára az accountoddal és a My devices menüpont alatt megnézed, van-e a nevedre regisztrált készülék.

"A bankkártya adataimat nem adtam meg, azt utólag lehet? Vagy szükséges egyáltalán?"
Nem szükséges, az csak akkor kell, ha vásárolni is akarsz.

"Valamint a lakcím és egyéb adatokat hol tudom csekkolni, hogy elfogadta-e a rendszer?"
Szintén az Amazon honlapján a Your Account menüpont alatt

"A garancia a regisztrációtól egy évig érvényes ugye?"
Nem, az Amazontól való vásárlás időpontjától ketyeg az egy év.

(#15648) metal01 válasza hampidampi (#15647) üzenetére


metal01
őstag

Köszönöm a választ! Szálma hiányában honnan tudom megállapítani a vásárlás időpontját? Szükséges az esetleges garoztatáshoz a vásárláskor kapott papír?

(#15649) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Az e-mailon keresztül küldött üzenetek könyvek hogy jelennek meg a kindlen?

már 5 levelet biztos elküldtem azokról a címekről amik engedélyezve vannak az amazonon de még egy sem jött meg...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15650) hampidampi válasza metal01 (#15648) üzenetére


hampidampi
senior tag

A legegyszerűbb, ha beszélsz velük. Chaten vagy e-mailben kérdezd meg tőlük.
Papír nem szükséges, hiszen minden Kindle-t ők gariztatnak. Ha be van regisztrálva az accountodra, az nekik már elég.

Szerk.:
Geripapa:
Ellenőrizd, hogy be van-e kapcsolva a wifid és csatlakozik-e. Ha igen, csinálj egy synchonise-t. Ha így sem megy lépj be az Amazonos fiókodba, hogy ott dekkolnak-e az elküldendő könyvek közt. Előfordul, hogy az Amazon szerverei nagyon leterhelődnek. Ilyenkor beletelhet egy-két órába a küldés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.