Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) csakb válasza snowdog (#16800) üzenetére


csakb
őstag

Igen, az általában jó stratégia, hogy ami működik, azt nem akarjuk megjavítani. :)

(#16802) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani mi a különbség a wp63gw és a DP75SDI tipusok között?? MM-ben láttam, az egyik 27 a másik 36k HUF volt és az adalapjuk szerint semmi különbség nincs. (nem is találok igy datasheet-et a neten). Az olcsóbbiknak szemre szebb/jontrasztosabb volt a kijelzője... :F :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#16803) csakb válasza quby (#16802) üzenetére


csakb
őstag

wp63gw: [link]
DP75SDI: [link]

A wpizé a sima Kindle 6, a másik a Paperwhite 2. A PW2-nek van világítása. A fényt a kijelző előtt lévő plusz réteg teríti, ezért külső fényben ennek tényleg valamivel gyengébb a kontrasztja.

Ez igen nagy különbség, amit a sajtpapírokon illene jelezni.

(#16804) snowdog válasza csakb (#16803) üzenetére


snowdog
veterán

A neten azt olvasom ez már a 7. generáció. De lehet hogy tévednek.

WP63GW is the Kindle 7th generation. It is the basic Kindle model this year and does not have a light.

(#16805) ollie válasza snowdog (#16804) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha háttérvilágítás nélküli touchscreenes, akkor biztos, hogy a 7. generációs, sima Kindle.

***

(#16806) csakb válasza snowdog (#16804) üzenetére


csakb
őstag

Igen, az a 7. generációs, 2014-es Kindle, amit a fórumokon Kindle 6-nak szoktak nevezni. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16807) snowdog válasza csakb (#16806) üzenetére


snowdog
veterán

Nem kötözködésként írtam, csak próbálok a verziószámok között eligazodni. Úgy tűnik ez nem is olyan egyszerű. :N

(#16808) csakb válasza snowdog (#16807) üzenetére


csakb
őstag

Nem is vettem kötözködésnek, remélem, én sem tűnök kekecnek. :D
Jól meg van keverve. Nem mondom, hogy én nem vagyok bizonytalan. :)

(#16809) Degeczi válasza snowdog (#16807) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert nincsen verziószám, az Amazon sosem használt!
Aki pedig mégis számozgat, az többféleképpen: a fórumokon többnyire "K4"-ként hivatkozott régi típus újabb változatát pl. külföldön többnyire fekete K4-ként említették, nálunk általában K5-ként, és ezt váltja le az alább említett típus, azért hívják a legtöbben "K6"-ként

"Generációzni" viszont szerintem végképp nincs értelme, mert pl. a 2011 őszén egyszerre megjelent Kindle Touch és a most említett K4 akkor külön generációk lennének? Mert másként nem jön ki a "7."...

Kár, h maga az Amazon nem sorszámoz (vagy ad mindennek külön nevet), mert így valóban nem egyértelmű a hivatkozás

(#16810) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok hogyan tudok borítót szerkeszteni egy -egy könyvre.
Próbáltam calibre-vel szerkeszteni de sehogy sem jelenik meg a borító a kindle pw2-n
Van erre valami megoldás vagy törődjek bele?

(#16811) Degeczi válasza Mr. Erikszon (#16810) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Próbáld meg újra "átkonvertálni" (ugyanabból a formátumból ugyanabba) és vezetéken másold föl (célszerűen azt is a Calibre "Send to device" funkciójával)

[ Szerkesztve ]

(#16812) csakb válasza Mr. Erikszon (#16810) üzenetére


csakb
őstag

Milyen formátumról van szó?

(#16813) Mr. Erikszon válasza csakb (#16812) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Éppen most akartam írni hogy mobi formátum.

(#16814) Mr. Erikszon válasza Degeczi (#16811) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Sikerült köszönöm a segítséget :R

(#16815) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Pontosan mik azok a fájlok amik pl az xy.sdr mappában tárolódnak?

(#16816) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Illetve érdemes azw3 formátumba konvertálni a könyveket vagy maradhat mobi-ban?

(#16817) csakb válasza Mr. Erikszon (#16816) üzenetére


csakb
őstag

Én a soft hyphen miatt használok azw3-at, és nem érdekel sem a felhőbe szinkronizálás, sem az e-mailes küldés.

(#16818) Mr. Erikszon válasza csakb (#16817) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Pontosan mi az a soft hypen?

(#16819) hampidampi válasza Mr. Erikszon (#16818) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#16820) csakb válasza Mr. Erikszon (#16818) üzenetére


csakb
őstag

Elválasztás. A Kindle csak akkor tudja, ha előre legenerálod neki a könyvbe. Az azw3-mal ezt a hampidampi által linkelt módon egyszerűen megcsinálja a Calibre. Lehet, hogy új mobi formátummal is meg lehet oldani valahogy, de ez egyszerű, működik, és nekem tökéletesen elég a drótos feltöltés is.

(#16821) Kövezett válasza csakb (#16820) üzenetére


Kövezett
tag

Az új mobi valójában egybecsomagolt mobi és azw3. Ha elválaszójelezett epubból vagy azw3-ból készíted, jó lesz az is. Én kindlegennel csinálom, mert úgy rögtön a beágyazott fonttal nyílik meg, és a Dropboxon át juttatom az olvasóra, mert így borítókép is lesz, és az akkut is kímélem.

(#16822) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

érdemes lekulcsolni a készüléket , vagy a screen off-ot használni?
Melyik funckióval tart többet az aksi?

(#16823) snowdog válasza Mr. Erikszon (#16822) üzenetére


snowdog
veterán

A kulccsal lezárás szerintem ebből a szempontból olyan mint a rendes lezárás azzal a különbséggel, hogy aki nem ismeri a jelszót, az nem tudja megnyitni.

(#16824) Mr. Erikszon válasza snowdog (#16823) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

tehát a kulcsolás és a screen off között semmi különbség?
Ezeket a kindle készülékeket nem lehet kikapcsolni teljesen?

(#16825) escsé válasza Kövezett (#16821) üzenetére


escsé
tag

Azt hogy kell értsem, hogy dropboxal juttatod a kindlire?

(#16826) csakb válasza Mr. Erikszon (#16824) üzenetére


csakb
őstag

Nincs semmi különbség.
Egyes Kindle típusokat ki lehet kapcsolni, én a PW2-m nem tudom. A hosszan nyomott gomb hatására előbb feljön egy pop-up, hogy screen off-ot, vagy resetet akarok-e. Ha tovább nyomom, akkor simán csak rebootol.
Ez egy elég jól összerakott vas, sleepben nagyon keveset fogyaszt, nem fog lemerülni 1-2 hét alatt, mint az olcsóbb olvasók.

(#16827) snowdog válasza Mr. Erikszon (#16824) üzenetére


snowdog
veterán

Én még nem próbáltam, de a leírás szerint ki lehet kapcsolni, csak nincs semmi értelme:

Off: To turn off the Kindle Paperwhite, press and hold down the power button for 5–7 seconds, until the charge indicator light (located next to the power button) blinks and the screen goes blank.

The Kindle Paperwhite uses its battery power only for page turns, so there's no difference in battery usage between putting the device in Sleep mode and turning it off. In general, it's best to simply put the device in Sleep mode instead of turning it off. (The device goes into Sleep mode automatically after ten minutes of inactivity.)

u.i. csakb lényegében ugyan ezt írta, csak nála nem működik a kikapcsolás.

És még egy ok amiért ne kapcsold ki (elveszted annak lehetőségét hogy ott folytasd az olvasást, ahol abbahagytad): If you want to turn off your Kindle Paperwhite while reading a book, do so from the Home screen. Otherwise, the device may lose your place. This problem doesn't occur when you use Sleep mode, which is another reason why this mode is preferred over completely turning off your Kindle Paperwhite.

[ Szerkesztve ]

(#16828) snowdog válasza csakb (#16826) üzenetére


snowdog
veterán

Kipróbáltam, nálam működik a kikapcsolás.

Hosszan nyomva tartom a bekapcsoló gombot (kb. 10 mp-g), és megjelenik egy pop-up ablak, benne három lehetőség:
- Cancel
- Restart
- Screen Off

A Screen Off megnyomásakor elsötétül a képernyő. Ezt követően a bekapcsolás után minden rendben működik.

(#16829) Degeczi válasza csakb (#16826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szó szerint kikapcsolni egyiket sem lehet!
(kikapcsolt állapot után uis hidegindulás következne, vagyis utána először be kellene bootolnia a készüléknek. Ilyen pedig nincsen: akkor is pillanatok alatt ugyanonnan folytatja, ahol félbeszakítottad, vagyis elmenti, majd visszatölti az állapotát = ennek pedig hibernálás a korrekt neve)

(#16830) snowdog válasza Mr. Erikszon (#16824) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy összegezném, hogy bár lehetőség van a képernyővédő eltüntetésére, csak semmi értelme. :)

(#16831) Kövezett válasza escsé (#16825) üzenetére


Kövezett
tag

A Kindle böngészőjével bejelentkezek a Dropboxra, aztán az ujjammal rábökök a könyvre. :)

(#16832) escsé válasza Kövezett (#16831) üzenetére


escsé
tag

Ahhham. Ezt nem tudtam. Jó dolog. A mega-n tartom a könyveimet. Kipróbálom majd otthon.

Én ímélben elküldöm az amazonon át:
vagy a calibre-val
vagy simán levélként.

A ti esetetekben ez nem biztos, hogy jó, mert konvertál egyet.

(#16833) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Azt hogyan tudom beállítani, hogy úgy kulcsolódjon ki a készülék hogy elhúzom az ujjam rajta, nem pedig úgy hogy állandóan nyomkodom azt a gombot.
(Reklámmentes PW2)

(#16834) Degeczi válasza Mr. Erikszon (#16833) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Használj hozzá való, mágneses tokot!
Akkor toknyitásra azonnal ébred, se gombnyomás, se simítás nem kell, ha reklámmentesített.

Más módszer nincsen, hiszen alvó állapotban nem figyeli az érintőképernyőt.

(#16835) parandroid válasza Degeczi (#16834) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én megbántam a kínából rendelt tokot, hiába került harmadannyiba, mint az eredeti került volna. Ég és föld a kettő között a minőségbeli különbség. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16836) r3dsnake válasza parandroid (#16835) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amit én vettem, az tökéletesen illeszkedik, jó az anyaga is, tuti le nem cserélném. EZ a fajta.

(#16837) ollie válasza r3dsnake (#16836) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a PW2-höz is jó?

***

(#16838) r3dsnake válasza ollie (#16837) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tudtommal a PW és PW2 pontosan ugyanakkora. Én PW2-höz használom.

(#16839) ollie válasza r3dsnake (#16838) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az rendben van, de attól még nem biztos, hogy a mágnes is ugyanott van, ami a nyitást érzékeli. De mondjuk nekem is pw2-höz kell.

***

(#16840) r3dsnake válasza ollie (#16839) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A mágnest mondjuk én kiszedtem belőle, mert zavart.

(#16841) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Érdemes valami fóliát rakni pw2-re vagy fölösleges?

(#16842) r3dsnake válasza Mr. Erikszon (#16841) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Teljesen felesleges, ráadásul nagyon rontaná az olvasási élményt.

(#16843) Mr. Erikszon válasza escsé (#16832) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Huh...ez nagyon király dolog.
Felküldöm email-en és megjelenik a cloudba,de pontosan mekkora tárhelyem van a cloudon?

(#16844) parandroid válasza r3dsnake (#16836) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém ilyen (lejjebb vannak róla nagyobb képek is), de a zárása sem tökéletes (a ki-bekapcsolás szerencsére azért működik vele), illetve az anyaghasználata is hagy kívánnivalót maga után - konkrétan nem túl nagy élmény fogdosni. Persze lehet, hogy mindez csak azért, mert először az eredeti tokot láttam élőben, de egyrészt csak sötétlila volt az üzletben, másrészt sokalltam a 35 EUR-s árat. Amazonon 30 EUR, szóval szerintem fogok egyet rendelni valami konzervatív színben. Nagy veszteség szerencsére nem ért, így is kb ott leszek árban, mintha ott helyben megvettem volna a készülékhez a tokot is. :)

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16845) ollie válasza parandroid (#16844) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A linkedre ezt adja be: The purchased item is no longer available.

***

(#16846) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

[link]
Erről a tokról mi a véleményetek?

(#16847) csakb válasza Mr. Erikszon (#16846) üzenetére


csakb
őstag

A leírás alapján ez Kindle 6-hoz van, és hardverapróról majd' feleennyiért lehetne venni kb. ugyanezt a kínai minőséget, ha mindenképp itthonról kell.

[ Szerkesztve ]

(#16848) parandroid válasza ollie (#16845) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom lejárt már az aukció, és csak nekem hozza be, mert én vettem belőle. Kb erről van szó, csak kicsit még olcsóbb volt (6,77 EUR), és én sötétkéket vettem belőle. Képen egyébként sokkal jobban néz ki, mint valójában - természetesen. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16849) r3dsnake válasza parandroid (#16848) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jaj ilyet lestem élőben múltkor, nagyon rossz. :D

[ Szerkesztve ]

(#16850) csakb válasza parandroid (#16848) üzenetére


csakb
őstag

Nekem is ilyesmi van feketében, az enyém rendesen zár, nem is lifeg, a célnak tökéletesen megfelel, védi a gépet, a csodamágnes működik, hogy milyen fogdosni, azt meg nagy ívben lesajnálom.

Még nem mutatja jelét, de ha nagyon elkezd amortizálódni, akkor ilyen lesz a következő. Képen úgy néz ki tényleg, mint az eredeti, 30+ eurós. :)

Szerk.: vicces, hogy az aliexpresses linkemet agyonveri a microblock. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.