Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) akva


akva
tag

Ez a cloud dolog... nem szeretnék azért fizetni, amit ingyenesen használhattam évekig (sőt, a második Kindle-met ennek tudatában is vettem). Custom firmware-ekkel sincs kedvem szórakozni, a Kindle volt az egyetlen kütyü, amit nem kellett folyton hegeszteni valamiért...

Innentől kezdve, számomra ez egy csupasz vas, felhőszolgáltatások nélkül... a következő ereader-em valószínűleg nem az Amazon-tól lesz. :(

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16352) Trak válasza pethYeti (#16350) üzenetére


Trak
addikt

Igen, ezt láttam, de szerintem lesz akkora a nyomás, felháborodás, hogy ha más nem, akkor a Kindle felhasználóknak adni fognak valamennyi free tárhelyet.
Ha nem, akkor hiába a jó áras korlátlan tárhely (mert hozzá fogják igazítani a többiek is az árat előbb-utóbb), nagy lenne a felháborodás, főleg a sok Kindle felhasználó részéről.

Szerk.:
Lásd akva előző hozzászólását... Biztos sok hasonló lesz, ha nem hülye az Amazon, akkor gyorsan módosítja a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16353) akva válasza Trak (#16352) üzenetére


akva
tag

Hozzáteszem, hogy az anyagminőség, vagy a márkagarancia sem áll feltétlenül az Amazon oldalán... nekem tört már el Kindle-m tokban, táskában, tehát akkora erőhatás nem érhette... (fizikai törés nem látszódott rajta, de a képernyő alsó fele nem frissült többé).

Ha ehhez hozzáveszem, hogy a műszaki boltos látogatásoknál mindig megtapizom a különféle ebook reader-eket, és több olyat is láttam már, ami masszívabb, ugyanakkor pofásabb is volt , mint a Kindle... mi értelme a márkánál a maradnom?

Erre "odafent" se nagyon tudnának mit válaszolni a marketing bullshit-en kívül... :U

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16354) Degeczi válasza akva (#16351) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van!
Eddig egy komoly választási szempont volt, h több készülék (akár telefonos alkalmazás is) hozzáfér a felhőben lévő könyvekhez, és még az olvasási pozíciót is automatikusan szinkronizálja, ha akarom.

Ráadásul az univerzális (fotókhoz, egyéb file-okhoz is használható) Cloud Drive-ba csak később rántották bele ezt a Kindle oldaláról már rég meglévő szolgáltatást, amit most teljesen váratlanul szüntetnek meg a régi ügyfelek részére: ennél rosszabb lépést elképzelni sem nagyon lehetett volna, sokkal többet vesztenek, mint ami befolyik majd azoktól, akik hajlandóak tejelni...

(#16355) pethYeti válasza Trak (#16352) üzenetére


pethYeti
addikt

Reméljük tényleg csinálnak majd valamit mert konkrétan így csak az amazon nem ad ingyenes szolgáltatást hogy vezeték nélkül eljuttathasd a könyveidet az olvasóra...

(#16356) akva


akva
tag

Egyébként ügyesen csinálják, minden hírsite lehozta a cikket, hogy "korlátlan" az Amazon felhő, a Kindle userekről meg kuss van mindenhol... pedig brutális mennyiségű felhasználót érint.

Amellett, hogy jó pénzt fognak kaszálni a dolgon, az infrastruktúrát sem kell nagyon fejleszteniük, hiszen sok usert elveszítenek majd.

[ Szerkesztve ]

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16357) lord.lakli válasza akva (#16356) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azért az infrájukat nem kell félteni. A legnagyobb felhő szolgáltató az Amazon, a piac 49%-a az övé. MS, Google csak mögötte van.
Gondolom a cloud részleg elfelejtett kommunikálni a kindle részleggel.

[ Szerkesztve ]

(#16358) pethYeti


pethYeti
addikt

Közben reddit-en olvasom, hogy állítólag pont lehalt a send-to-kindle szolgáltatás és továbbra is marad az 5gb free felhő, az más kérdés hogy hiába marad ha nem tudod ezután karbantartani, mert később nem enged törölni se róla, ha nem vagy előfizető...

(#16359) Degeczi válasza pethYeti (#16358) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Roppant furcsa egybeesés lenne, h pont most "halt le", haha...
Törölni mondjuk éppen lehet róla előfizetés nélkül is, mint reggel beszéltünk róla.

(#16360) pethYeti válasza Degeczi (#16359) üzenetére


pethYeti
addikt

Nah igen, de nem hiszem hogy mindenkinek eszébe jut adblock-kal tiltani a reklámjukat. :D

Redditen többen írtak supportnak és azt kapták hogy átmenetileg nem működik a rendszer.

De én mondjuk pont hetekben hagytam abba a használatát, felhőn keresztül azért sok minden hiányzik a könyvekből pl.: elválasztás, oldalszámozás, vagy nem tetszik, mint a francos personal cimke a könyvek alján... Továbbá mivel szarnak a windows phone platformra és nem tudok rá saját könyvet küldeni semmi értelme ezeket feladni csak azért hogy felhőben fent legyen.

(#16361) akva válasza pethYeti (#16360) üzenetére


akva
tag

Többen írták fórumokon, hogy amint elfogadták a három hónapos trial hozzáférést, azonnal működni kezdtek a szolgáltatások... micsoda megdöbbentő véletlenek vannak... :U

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16362) Degeczi válasza akva (#16361) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vannak ilyen szerencsés véletlenek :D

(#16363) akva válasza Degeczi (#16362) üzenetére


akva
tag

Hé, ez én vagyok, tényleg így történt! :D :C

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16364) pethYeti válasza akva (#16363) üzenetére


pethYeti
addikt

Szép melleid vannak :DDD

(#16365) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Kipróbáltam az unlimited fotót, a Nikon NEF (RAW) fájlokat feltölti szépen, úgyhogy erre előfizetek.

(#16366) Trak válasza r3dsnake (#16365) üzenetére


Trak
addikt

A szolgáltatás maga állítólag nagyon jó, a korlátlan tárhelyet figyelembe véve az ára pedig a többiekéhez képest jó.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16367) Degeczi válasza Trak (#16366) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha szükséged van rá, igen.
De a Kindle tulajok többségének nincsen, nekik bőven megfelelt az eddigi (nekem is talán ha 200 MB-nyi könyv van fönn) és érthetően rossz szájízt hagy az ilyen játék.

(#16368) r3dsnake válasza Degeczi (#16367) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így mondjuk nekem tök ideális, mert feldobom a 300gigás fotó mappámat és nem csak lokál backupom lesz. (És így meglesz az eddigi 5 gigás tárhely is egyéb fájloknak, pl. könyvek.) Havi 1 dolcsit nekem bőven megér, hogy elszálló vinyónál megmarad minden fotóm.

(#16369) akva válasza r3dsnake (#16368) üzenetére


akva
tag

Ingyenes flickr nem jó? Vagy az nem támogat RAW-t?

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16370) r3dsnake válasza akva (#16369) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem támogat raw-t és nincs desktop kliens. Weben én nem fogok betallózgatni minden mappát/fájlt egyesével. A letöltés meg külön kínszenvedés lenne.

(#16371) akva válasza r3dsnake (#16370) üzenetére


akva
tag

Én desktop klienssel töltöttem fel vagy 9000 képet, de hogy honnan szerváltam, arra már nem emlékszem...

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16372) koncsik válasza Degeczi (#16367) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pontosan. Ha ezt úgy kommunikálják, hogy 60 dollár évente korlátlan adattárolásért, szinte biztos, hogy rávetem magam azonnal, de hogy tulajdonképpen kényszeríteni akarnak a kindle-n keresztül, höbörög a kuruc génállományom... :((
#16362 Degeczi :))

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16373) ollie válasza Degeczi (#16367) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez eddig nekem kimaradt. Hogyan lehet oda feltölteni saját könyveket? Bár lehet, hogy most már nem fog érinteni a dolog...

***

(#16374) schmo07


schmo07
tag

Irtam én is a helpdesknek chat-en.
Azt válaszolták (ld fent), hogy probléma van a send-to-kindle szolgáltatással, és dolgoznak rajta.
Na meg hogy köszi a türelmemet, és majd 1-2 munkanap (!) múlva nézzem meg, hátha már jó.
(Namost vagy így van tényleg, vagy csak felmérik a háborgás mértékét...)

(#16375) akva válasza schmo07 (#16374) üzenetére


akva
tag

Nekem 2011-es a legrégebbi file-om a felhőben. Nem emlékszem, hogy azóta bármikor is leállt volna a szolgáltatás, legrosszabb esetben is pár perc alatt megjött minden file a Kindle-re. Hogy pont most esik ki a szolgáltatás 1-2 munkanapra, tehát valójában 3-4 napra, az körülbelül annyira valószínű, mint a fent beágyazott kép tartalma.

Lehet persze, hogy valóban van technikai probléma, de azt éppen az átállás okozta.

Majd pár napon belül eldönti az a pár öltöny, meg nyakkendő, hogy örülhet -e tovább a pórnép, vagy megsarcolnak minket...

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16376) schmo07 válasza schmo07 (#16374) üzenetére


schmo07
tag

Most reggel működött, lejöttek a tegnap elküldött könyvek.

(#16377) akva válasza schmo07 (#16376) üzenetére


akva
tag

Én most küldtem magamnak a PC-s "Send to Kindle" programmal. Bepipáltam, hogy a cloud-ra is tegye fel. Megjött a könyv pár percen belül, és meg is jelent a file a cloud-ban.

Kezdhetünk reménykedni...? Vagy ez csak az "üzemzavar" része lenne? :D

(A "hivatalos" firefoxos plugin is működött, igaz, lényegében ugyanazt a szolgáltatást használják).

[ Szerkesztve ]

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#16378) koncsik válasza akva (#16377) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is küldtem egy könyvet a kindle e-mail címemre, azonnal megjelent a manage your devices/content docs-ban, amazonos értesítő e-mail is változatlannak tűnik. A kindle rész változatlan az amazon cloudban? :F
Ezt fogom jobban elolvasni a kérdéssel kapcsolatban, ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16379) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Új PW2 kijelzőjén két pötty látható. Egy fekete és egy fehér. A fehér, fényt ráadva lesz látható elég rendesen. Cserés?

(#16380) Spy89 válasza Asbee (#16379) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia!

A fehér a fényvezető réteg hibája, a fekete pedig egy beragadt pixel. Mindenkép vedd fel a kapcsolatot az Amazon supportjával, írd le nekik a hibát és mutasd meg a képet. Ez 99% csere ha van még gari - persze gondolom az új ezt jelenti -.

Jön még boardosra lavina! :D

(#16381) Asbee válasza Spy89 (#16380) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!

Köszi a választ. 1 napos osztrák MM-ből. Lehet először rajtuk keresztül próbálom. Amúgy az amazonos garancia hogyan működik? :R

(#16382) Spy89 válasza Asbee (#16381) üzenetére


Spy89
aktív tag

Akkor elsőként a MMba menj vissza, gondolom ott is van csere ilyen rövid időn belül. Az Amazonnál is kopoktathatsz, ők az ilyet cserélni szokták.

Jön még boardosra lavina! :D

(#16383) moonguru válasza Spy89 (#16382) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én voltam az "elkövető" az osztrák MM-nél!

A következők miatt mégis az Amazonnal veszem fel először a kapcsolatot:

Mivel:

Először nem is akarták eladni a készüléket! (mivel magyar vagyok és magyarul próbáltam beszélni velük)

Annyit megértettem németül is hogy problem meg magyar... (sajnálják tőlünk, a magyar MM nem is forgalmazza)

Végül angolra váltva sikerült megvásárolnom DE anonim számlát adtak! :W

Az alaptípusról ami jelenleg náluk 49 Euró meg hallani se akartak! (meg akartam kérdezni hogy mikortól lesz kapható náluk)

Pedig:

Nagyon rossz dolognak tartom azt hogy az osztrákok (és a németek) 99 Euróért megkaphatják gond nélkül egy olyan olvasót amit mi hivatalosan csak 203.17 dollárért (és még csak forintért sem) vehetünk meg!

Igaz 30 dollár ajándék kártya formájában esetleg visszakapható belőle.:

Visa kártyám természetes nincs... :(

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16384) Spy89 válasza moonguru (#16383) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia!
Ez elszomorító! Nem mindegy, hogy ki veszi meg?!
Így tényleg én is csak az Amazon supportját javaslom kizárólag.

Jön még boardosra lavina! :D

(#16385) BaLee válasza moonguru (#16383) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Hmm nem értem ezt hogy csináltad.
Egyrészt annyira azért nem vagyunk világnyelv hogy bármely országban megérték ha magyarul szólsz az eladókhoz. :) Persze a határ közelében sok a magyar eladó vendégmunkás így ha szerencséd van még össze is jöhet.
Amúgy meg bemész a MM-ba, tele van a polc mindenféle Kindle és egyéb olvasóval, leveszed és a pénztárnál kifizeted. Minek kérdeztél meg erről bárkit?

Amúgy nem hiszem, hogy nem akarták volna eladni neked, mert magyar vagy, szerintem inkább valami olyan dolog lehetett, hogy ami ott kapható az az osztrák (vagy német) piacra szánt példány és esetleg félt tőle, hogy ha Magyarországon aktiválod akkor valami esetleg nem fog működni. Meg ugye ha te magyarul akartál beszélgetni vele ebből neki az jön le hogy nem tudsz németül, a Kindle olvasóban meg nincs magyar nyelv.

Szóval ők sem hülyék azért.

Én az Oberwartiban vettem a Paperwhiteot de minden típusból ott volt a polcon egy csomó, a 49€-sból is volt bőven.

(#16386) ollie válasza moonguru (#16383) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amit még hozzátennék BaLee hsz-éhez az az, hogy nekünk azért 200 dollár, mert az amazon néhány országon kívül, csak és kizárólag az USA-ból szállít Kindle-t, ezért rájön nekünk az ÁFA/VÁM és a borsos szállítási költség is.

***

(#16387) Beby248


Beby248
újonc

Sziasztok!

Most szeretnék egy Kindle PW2-őt venni. Sokat olvasgattam a fórumot, de nem jutottam dűlőre,hogy honnan rendeljem meg ?!
Azt szeretném kérdezni melyik a biztonságosabb ebay-ről megrendelni amire azt írják hogy Hong-kong-ból hozzák (jóval olcsóbbért és akár tokkal együtt) vagy itthonról megrendelni valamelyik boltból ? :)
(Amazontól meg ugye nem hoznak Magyarországra szóval az így kiesik számomra!) :)
Köszönöm! :)

(#16388) r3dsnake válasza Beby248 (#16387) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Amazontól meg ugye nem hoznak Magyarországra szóval az így kiesik számomra!"

Pedig de.

(#16389) Degeczi válasza Beby248 (#16387) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen szállít ide az Amazon, csak nem éri meg az áfa miatt.
A legegyszerűbb/olcsóbb egy fórumos neppertől megvenni, vagy ha jársz magad/ismerősöd Ausztriában vagy Németországban, egy ottani MM-ban 99 EUR-ért.

(#16390) Beby248


Beby248
újonc

Köszi!

E-bay-ről néztem áfa nélkül egész jó árért ( 35.000 - 37.000 Ft), szerintetek az megérné ? :) vagy kockázatos a garancia miatt ?

Mennyire megbízható a fórumos neppertől való vásárlás ? :)

(#16391) Degeczi válasza Beby248 (#16390) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem érdemes Ebayről, gyakorlatilag garantált a megáfázás.

(#16392) csakb válasza Beby248 (#16390) üzenetére


csakb
őstag

A mailboxde.com-on keresztül még olcsóbb lenne (110 EUR) a német Amazonról, sokkal gyorsabb is, és biztos nem lenne sz.pás sem a vámmal, és a garanciával.

Szerk.: a megbízható fórumos nepper megbízható, de kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

(#16393) Asbee


Asbee
veterán

Chaten el is intéztem gyorsan. Átirányítottak amazon.co.uk-re mert még ott regeltem az accountot, 5 perc alatt el volt intézve minden.
Annyi, hogy 8-11-e között lesz meg az új azt mondta, meg emailben küldi a feladáshoz a dolgokat. Remélem ott tudok dátumot megadni mikor jöjjenek érte. :) UPS jön érte?

[ Szerkesztve ]

(#16394) Asbee válasza Asbee (#16393) üzenetére


Asbee
veterán

Jól értem, hogy nekem kell vissza küldeni ahogy akarom és utólag kifizetik, ha látják tényleg hibás?

(#16395) Asbee válasza Asbee (#16394) üzenetére


Asbee
veterán

Mármint a szállítási díjat.

(#16396) Spy89 válasza Asbee (#16394) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia!

Alapból cserélik egy újra költségek nélkül.
A levélben küldik majd a csomagcimkét, amit csak rá kell ragasztanod az általad becsomagolt kindle dobozára és a futár pedig majd jön érte, számodra nem lesz semmi plusz költség.
Azért kell visszaküldeni a régit, mert ha nem teszed akkor az újjat tiltólistára fog kerülni (nem fogod tudni regelni amazon fiókhoz).

Jön még boardosra lavina! :D

(#16397) Asbee válasza Spy89 (#16396) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!

Beszéltem velük, amit küldtek az csak egy vonalkód, meg egy ilyen sima postai címzés, ezért nem jön senki nekem kell feladni. Azt mondták nyugodtan adjam fel magam, és kifizetik a postaköltség árát a számlámra. UPS-el fogom elküldeni fürgefutáron rendelve. Ott van 1-2 nap alatt. Mindenképpen vissza küldöm nem kockáztatok, mert le is vonhatják az árát. Persze kivehetném a bankkártyám, de nem trükközök így is baromi rendesek, főleg hogy nem amazonos rendelés, hanem osztrák media markt. Szóval még mindig le a kalappal.

(#16398) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Amazon.de-n kapható 100 eurós Paperwhite, az most PW2, vagy sima PW? Keresésre külön PW2-t nem dob fel, szóval nem igazán értem.
A szállítást meg tudnám oldani egy németországi baráthoz, aki hazahozná nekem. Ilyenkor bármiféle garanciális probléma esetén kinek kéne intézkedni? Illetve a garancia érvényesítésére itthonról van lehetőség?

Üdv

(#16399) lord.lakli válasza stickermajom (#16398) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha 4 GB-os, akkor tuti a ráncfelvarrot PW2. Szerintem Amazon már nem is árul PW1-et, pont ezért sincs a nevében megkülönböztetve.

(#16400) stickermajom válasza lord.lakli (#16399) üzenetére


stickermajom
addikt

Igazából a tárhelyről nem látok infót a linken: [link]

Azt írja 1000 könyv fér el rajta, 3-4 megás könyvekkel számolva végül is kijön a 4 GB.. :))

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.