Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Oldman2 válasza ripla (#16049) üzenetére


Oldman2
veterán

MOBI -ról PRC-re nagyon egyszerű a konverzió, csak nevezd át!

Egyébként a leírtak ellenére is részemről a Calibre az ajánlott!
:-)

(#16052) Degeczi válasza ripla (#16049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen ismeri a Calibre, csak "old" MOBI-t kell választanod (alapbeállításban azt készít), az semmiben nem különbözik a PRC-től

(#16053) ripla


ripla
őstag

hmm, köszönöm a válaszokat, sikítok ha nem megy. :)

(#16054) ripla válasza Degeczi (#16052) üzenetére


ripla
őstag

mi az, hogy "old" mobi? én csak egy fajtát látok.

(#16055) Druss válasza ripla (#16054) üzenetére


Druss
aktív tag

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#16056) ripla válasza Druss (#16055) üzenetére


ripla
őstag

aham, kösz, hát ez telepítés után, alapból old-ra volt állítva. :)

(#16057) csakb válasza ripla (#16049) üzenetére


csakb
őstag

A PDF egy külön állatfaj. Ha szkennelt oldalakból áll, vagy más okból a Calbre kimenete nem az igazi, akkor érdemesebb a k2pdfopttal próbálkozni. Egész elképesztő dolgokat tud, pl. (egyszerűbb) szkennelt szövegben is megtalálja a szavakat, és képes valamelyest "újratördelni". Hihetetlen, de nekem működött már szkennelt anyagra.
Nem azt mondom, hogy szép kimenetet készít, de e-inken nagyságrendekkel könnyebben olvashatót.

(#16058) gombi1967


gombi1967
csendes tag

Sziasztok..
Szeretnék venni egy Paperwhite 2-őt.Most kindle 5-öm van.Nagyon jó csak a háttérvilágítás jó lenne.és ezért szeretnék váltani.Duokant használok.és szeretnék az új olvasón is..5.4.4-ig firmware-ig lehet duokant felrakni..
Sajnos a mostani olvasók már 6....firmware-al vannak.Van valami mód.hogy a mostani Paperwhit-ra duokant rakjak?Annyira hozzászoktam a duokan-hoz.hogy nélküle inkább nem veszem meg..

(#16059) Oldman2 válasza gombi1967 (#16058) üzenetére


Oldman2
veterán

Rövidesen küldök egy PM-et neked a témához kapcsolódóan.

[ Szerkesztve ]

(#16060) Libretom válasza Druss (#16055) üzenetére


Libretom
aktív tag

Send to Kindle-lel át tudod küldeni az olvasódra az új mobi formátumot? Nekem azt emailezi az Amazon, hogy keressek küldhető formátumot, pl. "mobi"-t.

(#16061) Degeczi válasza Libretom (#16060) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindkét forumátumot pakoltasd bele ("both"), akkor átmegy.

(#16062) Libretom válasza Degeczi (#16061) üzenetére


Libretom
aktív tag

Működik, köszönöm!

(#16063) gombi1967 válasza Oldman2 (#16059) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Előre is köszönöm..

(#16064) ranger69 válasza Degeczi (#16048) üzenetére


ranger69
tag

Átkonvertáltam az azw3-t mobi-ba (both verzió) és ez ugyanúgy jelenik meg pontosan a touch-on, mint a azw3, tehát szépen elválasztva, és ezt valóban elküldhetem a send to kindle-vel. Köszi.
Tehát a kindle csak azt tudja elválasztani a mobi-k közül, amik eleve így készültek, igazából ez volt az eredeti kérdésem.

(#16065) csakb válasza ranger69 (#16064) üzenetére


csakb
őstag

A Kindle csak akkor csinál elválasztást, ha a soft hyphen bele van generálva a szövegbe. Az olvasószoftvere maga nem tud elválasztani. Ha ez volt a kérdésed. :)

(#16066) Degeczi válasza ranger69 (#16064) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen: hiszen ahhoz, h egy e-book olvasó helyesen tudjon ilyet magától végezni, magyar elválasztási szótárnak kellene benne lenni - márpedig a magyar nyelv eleve nincs közvetlenül támogatva a Kindle-ben (bár asszem világnyelveket sem tud magától elválasztani)

Ezért kell még a számítógépen elválasztani a könyveket, aztán a Kindle-nek már csak annyi a feladata, h fölhasználja ezeket a szövegben készen kapott, feltételes (nem kötelező) elválasztási jeleket, ha épp úgy jön ki egy sorvég

De a régi MOBI formátum nem tud ilyet, AZW-t pedig nem lehet az Amazonos felhőbe küldeni, ezért érdemes újfajta MOBI-val játszadozni

(#16067) ripla válasza csakb (#16057) üzenetére


ripla
őstag

fire hd 8.9-est használok, azért kösz a tippet. :)

(#16068) csakb válasza ripla (#16067) üzenetére


csakb
őstag

Ja, hogy egy androidos tabletet használsz.
Akkor nem értem, hogy miért akarsz konvertálgatni (főleg pdf-et). Rakj fel egy jobb olvasóprogit (pl. Cool Reader), és az megeszik mindent.

(#16069) ripla válasza csakb (#16068) üzenetére


ripla
őstag

meglesem, köszi.

(#16070) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok, most néztem meg, hogy amazon-on 49 euroért érintős Kindle vehető, 99 euroért Kindle PW. Barátnőmnek szánnám szülinapra, aki sokat olvas könyvet. Kb 1 napja olvasgatok a témában, eddig nem volt semmilyen tapasztalatom e-book olvasóval. Amiben titeket kérdeznélek, hogy megéri-e a 2-szeres árat a PW? Azon kívül, hogy háttérvilágítás van, ad-e más pluszt is? Több tesztet is olvastam e témában és eltérőek a vélemények. Van aki a régi nem világítósra esküszik és a PWt rossznak tartja. Arra is gondoltam, hogy megveszem neki az olcsóbbat és meglátjuk, ha tetszik neki akkor esetleg később rászánunk többet egy világítós verzióra.

Köszi az útba igazítást!

(#16071) pethYeti válasza Tomszy1 (#16070) üzenetére


pethYeti
addikt

Egyén függő, nekem sima kindle 6-osom van, bőven megvagyok háttérvilágítás nélkül, este is olvasok néha, de arra ott van az éjjeli lámpám fénye. Amúgy se szeretek éjjel csak egy fényes dolgot bámulni.

(#16072) Degeczi válasza Tomszy1 (#16070) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azzal számolj, h e-inkes olvasóhoz vmivel több fényre van szükség, mint papírkönyvhöz. Így ha nincs megfelelően (lehetőleg nem mennyezeti, hanem vmi közelebbi lámpával) megvilágított olvasósarok, akkor okvetlenül nagyon jól jön a beépített világítás, annak nem csak (sőt, nem elsősorban) teljes sötétben használat a célja.

(#16074) r3dsnake válasza #32839680 (#16073) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

+1, kizarolag vilagitosat szabad venni.

(#16075) kovisoft válasza Tomszy1 (#16070) üzenetére


kovisoft
őstag

Én gyakran olvasok buszmegállóban, amíg várok a buszra (meg persze a járművön is). Télen gyakorlatilag mindig sötétben megyek haza, háttérvilágítás nélkül nem is tudnám használni. De nem csak teljes sötétben hasznos, hanem félhomályban is. Ha mindig jól megvilágított helyen olvas, akkor nem számít, egyébként viszont nagyon hasznos a beépített háttérvilágítás.

(#16076) csakb válasza Tomszy1 (#16070) üzenetére


csakb
őstag

Használtam már én is mindenféle e-inkes olvasót, csíptetős lámpával is, de pár hónap PW után nem szívesen térnék vissza nem világítósra. Jobb, egyszerűbb, kényelmesebb stb.

"Van aki a régi nem világítósra esküszik és a PWt rossznak tartja."

Nem hinném, hogy létezik olyan műszaki cikk, amire fórumban valaki ne mondaná, hogy rossz.
L. még: régen minden jobb volt! :)

(#16077) weiss válasza Tomszy1 (#16070) üzenetére


weiss
addikt

Az amazon.de-re gondolsz? Az akkor 99 lesz, mire ideér?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16078) lord.lakli válasza weiss (#16077) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem szállítanak kis hazánkba, csak német és osztrák címre.

(#16079) Tomszy1 válasza lord.lakli (#16078) üzenetére


Tomszy1
tag

Igen, a német amazon-ra gondoltam. Jelenleg kint dolgozok, úgyhogy ez az előnyöm megvan, hogy saját címemre tudok rendelni... Viszont jót nevettem, hogy az otthoni árak néhol kétszeresek... ha tudtam volna hozzászólni, írtam volna hogy Amazon-ról fele ennyiért megveheted a terméket barátom, mint az XX honlapján akciósan kétszer annyiért :) :))

(#16080) Degeczi válasza Tomszy1 (#16079) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor nem kell rendelned: besétálsz egy MM vagy Saturn üzletbe, ott is ugyanennyiért megveheted

(#16081) Libretom válasza Tomszy1 (#16079) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hát ez igaz, csak az a baj, hogy a német Amazon ide nem szállít, az USA-ból történő rendelés esetén meg rájön 27 % ÁFA. Így nekünk itthon, marad a szürke import, vagy az amazon.com, esetleg a drága hazai üzletek. Szóval használd ki a lehetőséget és vásárolj ott!

(#16082) csakb válasza Libretom (#16081) üzenetére


csakb
őstag

Ezen az oldalon keresztül lehet rendelni itthonra is a .de-ről. Itt, a topikban is vannak talán páran, akiknek működött ez az út. Nyilván van némi felár (2 EUR kezelés + 8,45 EUR posta), de még így is nagyon megéri a hazai csodawebshopok árképzéséhez képest, ami tényleg LOL.

(#16083) Tomszy1 válasza Degeczi (#16080) üzenetére


Tomszy1
tag

Van valami különbség hogy amazon-ról veszem vagy MM-ből? Gari, reklámmentesség, extra szolgáltatások... vagy nincs erről infód? Ha mindegy, akkor lehet tényleg csak besétálok és megveszem.. ott is ugyanannyi valóban

(#16084) Ereshkigal válasza csakb (#16082) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, ez még jól jöhet. Hasonló, amcsi oldalt használtam már, mert ide nem voltak hajlandóak postázni, és EU-n belül sem volt kapható a termék.

(#16085) Styleair válasza Tomszy1 (#16083) üzenetére


Styleair
aktív tag

Szerintem semmi. Nekem Osztrák MM-ból hozta egy ismerős. Minden ok.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#16086) Oldman2


Oldman2
veterán

A napokban felmerült ismét a PW2 downgrade kérdése, a Duokan rendszer kapcsán.

Nekiálltam ismét, most is sikerült 5.4.5.1 -ról 5.4.3.2 -re downgradelni.

Az előzőleg feltelepített JB és a Fonthack megmaradt, így most egy univerzális PW2 -esem van.

Az utóbbi időben megnövekedett céges PDF-ek mennyisége miatt (ha sikerül) sajnos megválnék a kicsikétől.

(#16087) Tomszy1 válasza Styleair (#16085) üzenetére


Tomszy1
tag

A te olvasódon vannak reklámok? Nem látom hogy MM-nél írnák. Mert ha nincsenek akkor már megérte ott venni.

(#16088) lord.lakli válasza Tomszy1 (#16087) üzenetére


lord.lakli
őstag

Érdekes, hogy német MM reklámmentes verziót árul olcsóbban, mint a magyar MM :W

(#16089) Geripapa válasza Tomszy1 (#16087) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nincs reklám! Én is onnan vettem a feleségemnek!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16090) HKorn válasza Tomszy1 (#16087) üzenetére


HKorn
addikt

a reklám miért olyan nagy probléma? Nekem reklámos van és tök tetszik, hogy a lezárt képernyőre frankó könyvborítókat tesz ki. Kollégámnak reklámmentes van és azok a a képek amit neki kirak zárképernyőre semmivel se szebbek.

Run&Ride

(#16091) Degeczi válasza HKorn (#16090) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pláne, h ha nem tetszik, itteni vásálónak ingyen reklámmentesíti az Amazon

(#16092) HKorn válasza Degeczi (#16091) üzenetére


HKorn
addikt

erről még nem hallottam, hogy működik? (bár engem tényleg nem zavar)

Run&Ride

(#16093) Styleair válasza Tomszy1 (#16087) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nincs, ill. ilyen hét könnyve ajánlások/reklámok voltak, de az menüben kikapcsolható. Szóval nincs.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#16094) simongab válasza Styleair (#16093) üzenetére


simongab
senior tag

Sziasztok!
Esetleg a Kindle 5-ön is ki lehet kapcsolni valahogy a reklámokat?
Nem hinném :( Mostanában még ruhareklámok is jönnek :( Igaz jó csajokkal :P

(#16095) Degeczi válasza simongab (#16094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ki lehet, miért ne lehetne, de tessék már használni a keresőt ott fönn!
Rengetegszer volt róla szó, hiábavaló lenne ugyanazokat újra meg újra elismételni

(#16096) ranger69 válasza Degeczi (#16066) üzenetére


ranger69
tag

Ha jól emlékszem a JBpatch előtt a touchon semelyik formátumban nem működött az elválasztás. Az újabb firmware-ek tudnak elválasztani alapból? Az utóbbi 1-2 évben nem frissítettem, csak most futottam bele egy pár könyvbe, amit át kellet konvertálnom.

(#16097) Oldman2 válasza ranger69 (#16096) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, de ha tudnának is, a magyar nyelv nem támogatott a jelenlegi firmware-kben sem.

A könyveknek kell tartalmazniuk az elválasztási infókat értelemszerűen a könyv nyelvének megfelelően.

(#16098) ranger69 válasza Oldman2 (#16097) üzenetére


ranger69
tag

OK, köszönöm.

(#16099) Tomszy1 válasza Styleair (#16093) üzenetére


Tomszy1
tag

No. Sikerült megnéznem élőben mind a két típust. A két telefont összehasonlítottam. Működésre, sebességre stb.. teljesen ugyanaz. Talán mintha a világítás nélkülin élesebb lenne a kép. Pont ez az ami zavart benne, mármint a PW-n. Nem éreztem a betűket élesnek. Tapasztalt valaki hasonlót? Azt vettem észre továbbá, hogy ha az ujjammal elkezdek kijelölni egy területet és nyomva tartom a kijelzőt, akkor amíg ott az ujjam és aktív a szövegkijelölés mintha minden sokkal élesebb lenne (nem a kijelölt szövegre gondolok). Amint az ujjamat elveszem a képernyőről, visszahomályosodik. Meg tudná valaki nézni, hogy ez másnál is ilyen? Két helyen is néztem a gépet (Saturn, MM), mindkét helyen kissé homályosnak láttam a betűket, illetve nem tűélesnek a szélét, mint mondjuk a papíron... Ez engem eléggé zavart és emiatt nem is hoztam el az olvasót. Vagy van valami beállítás erre? Én nem találtam... A menüje az egyszerű mint a faék :)

(#16100) Tomszy1 válasza Tomszy1 (#16099) üzenetére


Tomszy1
tag

Csak aki nem olvasott vissza: a 49 euros Kindle és a 99 euros Papierwhite között vacilálok...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.