Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) szlibud


szlibud
tag

Ilyen Voyage-t hol lehet szerezni amazon körüli áron?

Se a .com-ról nem enged ide rendelni, se .de-ről.

(#15502) andrisbandi válasza szlibud (#15501) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kettőt fizet egyet kap :D

- Ezt legjobb áron innen az apróról tudsz venni.

A csúcs modelleket ide mindíg csak később lehet megrendelni az Amazonról.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#15503) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Emag.hu-ról rendeltem PW-t, ami ma meg is jött. Viszont a nagy izgalomban csak most vettem észre, hogy a kijelző alján található egy pixel hiba, ami fehéren világít.
Volt már másnál is hasonló jelenség? Szerintetek kérhetek cserét ilyen hiba miatt?

(#15504) Deck válasza wayne1 (#15503) üzenetére


Deck
titán

Hívd fel őket kérdezd meg.

PS5

(#15505) Styleair válasza Deck (#15500) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nem én megyek érte, hanem nekem is szívességet tesznek.
Így sajnos nem tudom felajánlani, hogy segítek.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15506) Deck válasza Styleair (#15505) üzenetére


Deck
titán

Semmi probléma ;)

PS5

(#15507) Geripapa válasza Deck (#15500) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Megvenni megtudnám csak hogy jut el hozzád?

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15508) szlibud válasza wayne1 (#15503) üzenetére


szlibud
tag

Én mondjuk most mondtam le az emag-os rendelésem (nem kindle), mert tök elérhetetlenek. :N

Pontosabban lemondani se tudtam, szval szimplán nem fogom átvenni. Ha már fizetés előtt is elérhetetlenek, mi lesz, ha valami problémám van? :F

Mindenesetre majd számolj be kérlek hogy mire jutottál velük.

(#15509) wayne1 válasza szlibud (#15508) üzenetére


wayne1
senior tag

Hát az emaggal semmire, mert gondoltam először érdeklődöm az Amazonnál. Nagyon segítőkészek voltak, az ügyfélszolgálatos átadott valami technikai supportnak akivel beszéltem, majd felajánlotta, hogy küldenek egy másik készüléket garanciális cserébe. 12-24 órán belül küldik el e-mailben a részleteket.

(#15510) szlibud válasza wayne1 (#15509) üzenetére


szlibud
tag

Az szuper akkor :)

(#15511) Styleair válasza Degeczi (#15499) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ok. Akkor az amazonon kell regisztrálni, akár a meglévő gmail-es e-mail-el.?
Nyugta.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15512) Jabby


Jabby
őstag

Pár ismerősöm kérésére picinyke linuxos szerveremre feltettem egy Calibre-t, ami reggelre elküldi Kindle-jükre pár RSS hírcsatorna termését (Nemzeti Sport, Index - Tudomány, HVG - Itthon, 168 óra - Itthon).

Aki igénytana rá, az a feliratkozás részleteiért küldjön egy "Tájékoztató" témájú emailt a hirek.kindle kukac gmail.com címre.

(#15513) Jabby válasza Styleair (#15511) üzenetére


Jabby
őstag

Emlékeim szerint előbb regisztrálsz az Amazon oldalán (lehet gmail.com-os cím is), majd ehhez a regisztrációhoz regized a Kindle-t. Nálan a Menü --> Settings --> Registration menüben.

(#15514) Styleair válasza Jabby (#15513) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ok. Meglátjuk, ha meg lesz a kütyü. :R

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15515) Styleair válasza Jabby (#15512) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ezt lehet úgy is, hogy pl csak a HVG jöjjön?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15516) Jabby válasza Styleair (#15515) üzenetére


Jabby
őstag

Még a héten megoldom.

(#15517) Oldman2


Oldman2
veterán

Van egy PW2-esem, 5.4.5.1-es fw-el, JB és Fonthack a margók miatt telepítve, Amazon account nincs aktiválva az automatikus FW updatelés elkerülése érdekében.

Lehet-e az ellen tenni valamit, hogy NE frissüljön a Firmware automatikusan és használhassam az Amazon acc-hoz kapcsolódó szolgáltatásokat?

(#15518) Degeczi válasza Oldman2 (#15517) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#15519) Oldman2 válasza Degeczi (#15518) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, elvileg felment.

Ellenőrizni a sikeres telepítést tudom valahogy?

(#15520) Oldman2 válasza Jabby (#15512) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, a legutóbbi HVG pakkot átküldtem manuálisan az Amazonos címemre, jópofa.

Még 2011 -ben volt egy hasonló szolgáltatás, sajnos az úgy tűnik elhalt...

Pedig nagyon ígéretes volt, egy felületen be lehetett állítani hogy mely site -okról kérek híreket.

(#15521) Jabby válasza Oldman2 (#15520) üzenetére


Jabby
őstag

Tegnap próbálkoztam a fel- és leiratkozások egyszerű megoldásán, de nem sok eredménnyel jártam :(

gmail.com-os kindle.com átirányításkor egy kódot küld a Google a fogadó címre, amit az Amazon figyelmen kívül hagy, visszaküldi hibával.
freemail.hu pedig nem volt hajlandó a továbbküldésre.
Itt fel is adtam.
Egyenlőre marad, hogy a hirek.kindle kukac gmail.com címre küldjétek el az Amazonos email címet, s én manuálisan írom fel/le a csoportba.
Így nem túl gyors és elegáns... :(

Akinek van ötlete, az ne tartsa magában. :)

Szkifinek van hasonló küldője, de úgy látom még most sem lehet új tagoknak regizni (régi féliratkozóknak a mai napig is küldi a szervere a híreket).

[ Szerkesztve ]

(#15522) Oldman2 válasza Jabby (#15521) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, Szkifi megoldására gondoltam. Anno nagyon elégedett voltam vele, sajnos kiestem a tagok közül, vissza meg még nem sikerült kerülnöm.

(#15523) Styleair


Styleair
aktív tag

Megjött a Kindle White Paper II., a Tokot, és képernyővédő fóliát is sikerült beszerezni. :)

A Loc-számot hol kell átállítani, hogy az oldalszámot írja ki?

A Főképernyőn alul a "Best Books of the Month" rész van könyvekkel? Ez nem érdekel. Hogyan lehet eltüntetni? Ez a reklámos verzió?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15524) hpeti2 válasza Styleair (#15523) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A loc-ra csak rá kell nyomni és változik: fejezetből hátralévő idő, könyvből hátralévő idő, oldalszám, loc.

settings - device options - personalise your kindle - recommended content

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#15525) Styleair válasza hpeti2 (#15524) üzenetére


Styleair
aktív tag

Köszi, :R munka után este megnézem.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15526) Sciroppo


Sciroppo
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék egy ebook olvasót, amin képregényt is lehet olvasni. Olvasgattam a hozzászólásokat és láttam, h sokan nem tartják alkalmasnak az ebook olvasókat képregény megjelenítésére, bár én neten láttam, h vannak konvertálók, amikkel meg lehetne oldani a dolgot. Tesómnak van egy kindle 4-e, gondoltam kipróbálom rajta a dylan dogot(tök jó kis olasz képregény sztem, fekete-fehér), felraktam és ledöbbentem, h milyen hangulatosan néz ki. A panel view lehetőséggel probléma nélkül lehetett nagyítani és olvasni. A gond csak az volt, h olyan 15 oldal után lefagyott. Kivert a víz, h a tesóm olvasója pont az én kezeim között leheli ki a lelkét, de szerencsére simán újra lehetett indítani. Kutattam neten az összefüggés után, de képregényre specializálódott fórumokon sem nagyon láttam olyan bejegyzést, ami hasonló problémáról szólt volna. Vennék magamnak egy kindle-t, de ha folyton kifagyna, akkor butaság lenne. Valakinek a szakértelmét nagyon szívesen venném. Köszönöm!

(#15528) paolinho válasza Styleair (#15523) üzenetére


paolinho
őstag

Mondjuk, a képernyő védő fólia engem annyira idegesített a csillogása miatt, hogy kb. 1 hét használat után leszedtem. Azóta nincs visszacsillogás, meg zavaró háttérfények.

(#15529) Degeczi válasza paolinho (#15528) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem véletlenül van róla itt szó kb. hetente, h istenments fóliával rontani a minőséget!
Értelme semmi, mert szállítás közben a tok védi, olvasás közben pedig nem kell, ott csak káros minden extra réteg...

(#15530) Styleair válasza paolinho (#15528) üzenetére


Styleair
aktív tag

Matt lett rátéve, nem fényes. Majd ha zavarja a felhasználót (feleségem) akkor leszedjük.
Amúgy, az ő esetében ajánlott a fólia. :)

Erre esetleg tudja valaki a választ?
"A főképernyőn alul a "Best Books of the Month" rész van könyvekkel? Ez nem érdekel. Hogyan lehet eltüntetni? Ez a reklámos verzió?"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15532) Sciroppo válasza #32839680 (#15527) üzenetére


Sciroppo
csendes tag

igen, én is így gondolnám.

(#15533) Styleair válasza #32839680 (#15531) üzenetére


Styleair
aktív tag

Szerinted én nem ezt mondom neki.? ;)
Tokban kapja meg! :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15534) Degeczi válasza Styleair (#15533) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A tok természetes, alapvető. A fóliával azonban fölöslegesen teszel be neki (de panaszkodni nyilvánvalóan nem fog, hiszen nem tudja, mennyivel lenne jobb a szöveg minősége, olvashatósága anélkül)

(#15536) Styleair válasza hpeti2 (#15524) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ez mind megjelenik, kivéve az oldalszám. (a LOC egyébként mit jelent?)
recommended content sincs a personalise your kindle részen belül.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15537) Styleair


Styleair
aktív tag

Igazatok van a fóliával, nekem a telefonomon is van, és jó szolgálatot tett már, hogy rajta van.
Sajnos valamit valamiért. A biztonság felülírja, most az élvezetet.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15538) Degeczi válasza Styleair (#15537) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A telefon egészen más!
Az a zsebedben csúszkál, néha aprópénz, néha kulcs, és folyamatosan porszemcsék mellett, amik az ellenálló üveget is össze tudják karcolni.

Az e-book olvasót azonban használaton kívül a tok borítása védi tökéletesen, használat közben pedig nem érik ilyen hatások, csak az érintés. Ezért hacsak nem homoktól mocskos kézzel használja vki (mint pl. strandon előfordulhat - ahol emiatt a bezacskózás a megoldás), teljesen fölösleges önszívatás fóliával bohóckodni!

Nézz szét fórumokon: senkinek nem karcolódott még meg a kijelző... (mitől is tette volna?)

(#15539) Jabby válasza Styleair (#15537) üzenetére


Jabby
őstag

Csatlakozom a többiek véleményéhez :)
2010 óta van meg a Kindlem, hátizsákomban megjárta már a fél világot, velem volt a Szaharában, de észek Svédországban a -32C fokban is. Kijelzője még mindig baba, műanyag háza újszerű, egyedül a hátlapon látszik kicsi kopásnyom a toktól.
Ismeretségi körömben is csak leejtéstől származó betört kijelzővel találkoztam csak. Karcost még nem láttam.

Hidd el, nem lesz karcos, viszont éppen az E-Ink varázsát vesztitek el.
De! Én még igazán matt fóliával még nem találkoztam, igaz 2 éve semmilyen eszközömön nem használok már fóliát.
A fóliára szánt pénzt inkább költsd egy minőségi tokra, amiből tuti nem csúszik majd ki a Kindle.

(#15540) Styleair válasza Jabby (#15539) üzenetére


Styleair
aktív tag

Tokot együtt vettem a fóliával. Majd ledobjuk a fóliát, és kész.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15541) kovisoft válasza Jabby (#15539) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem karcos a K3-am kijelzője, de én nem tartom tokban. A családban lévő másik két Kindle tokban van, azok nem karcosak, teljesen újszerűek.

(#15542) Styleair


Styleair
aktív tag

Idézem magamat, hátha:
"A főképernyőn alul a "Best Books of the Month" rész van könyvekkel? Ez nem érdekel. Hogyan lehet eltüntetni? Ez a reklámos verzió?"

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15543) csakb válasza Styleair (#15542) üzenetére


csakb
őstag

Home screenről Menu > Settings > Device Options > Personalize Your Kindle > Recommended Content: OFF.

(#15544) Styleair válasza csakb (#15543) üzenetére


Styleair
aktív tag

Eddig eljutok, "Personalize Your Kindle" , de ez alatt nem találok ilyen menü pontot " Recommended Content", viszont van"Advanced Options" és az alatt a "Cover View Recommendations", off és minden remek.

Köszönöm a segítséget. :R

Akkor helyesen, hátha valakinek szintén kell.
Home screenről Menu > Settings > Device Options > Personalize Your Kindle > Advanced Options > Cover View Recommendations: OFF.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15545) csakb válasza Styleair (#15544) üzenetére


csakb
őstag

Google első találat alapján másoltam be, épp nem volt kéznél a saját gépezet.
A lényeg, hogy megkerült az opció. :)

(#15546) Styleair válasza csakb (#15545) üzenetére


Styleair
aktív tag

Így van. Köszönöm. Nem kritika volt, csak helyesbítés, hátha más is küzd ezzel. ;)

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#15547) student


student
őstag

[link]

Ezen van internet böngésző?

(#15548) student válasza student (#15547) üzenetére


student
őstag

Erre a progira gondoltam

(#15549) Trak válasza student (#15547) üzenetére


Trak
addikt

Ez egy ebook olvasó, nincs rajta.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15550) csakb válasza student (#15547) üzenetére


csakb
őstag

Az Experimental Browser elvileg rajta van. Csodákat persze nem kell várni tőle, és ugye az e-inktől sem. Csak végszükség esetére.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.