Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Ebay- en vettem (november végén jön majd meg) egy PW2- t.

Használtan postázva 20 ropiért.

"The serial number of this e-book has been deleted,which means rigister or access to amazon or kindle's official website is impossible."
- Így árulja, ami nekem megfelel, mert nem szoktam használni az amazonos szolgáltatásokat a mostani kindlémen sem.

Viszont beleültették a bogarat a fülembe, hogy ez biztosan lopott, azért van bannolva az Amazonnál. Lopottat semmi szín alatt nem tartok meg. Ezt ki lehet majd deríteni, hogy "nem lopott"? Nem túl acélos angolommal kérdezzem meg az Amazont levélben, ha találok valamilyen azonosítót a szerkezeten? Vagy hogyan lehetne?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#15152) Efreet válasza andrisbandi (#15151) üzenetére


Efreet
senior tag

Nem feltétlenül lopott a Kindle, ha feketelistás a sorozatszáma. Van még néhány lehetőség:
- Elveszett postázás közben vagy túl lassan történt a kiszállítás, így amikor újat küldtek helyette az előzőt az Amazon biztos-ami-biztos alapon letiltotta. Később meglett.
- Hibásnak, javíthatatlannak nyilvánították, küldték a cserepéldányt, az előzőt letiltották, és házilag javította a gazdája (pl. képernyőcsere).
- Megpróbálták feltörni, a DRM-et kijátszani, vagy arról a készülékről származó kalózkönyvek kerültek az Amazon látóterébe, így letiltotta az accountot és a hozzá kapcsolt készülékeket.

Mivel az eladó azt írja, hogy "deleted", ezért valószínűleg átírta a készülékben a sorozatszámot, hogy ne lehessen még csak lenyomozni se, hogy előzőleg mi volt ezzel a készülékkel (akár a fentiek, akár valóban lopás miatt).

Nézd meg a sorozatszámot a készülékben, hogy valóban ki van-e nullázva (Settings - Device info - Az első 4 karakter a készüléktípus azonosítója: [link]), ha igen, akkor nem tudod lenyomoztatni se, hogy mi történt vele régebben.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#15153) andrisbandi válasza Efreet (#15152) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi az infókat!
Így valószínüleg nincs miért aggódnom.
:-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#15154) Oldman2


Oldman2
veterán

Erről az eladóról van-e tapasztalatotok?

PW2 ügyben találtam rá...

Az itt "beígért" két év garancia mennyire általános, lehet ennek hinni?

[ Szerkesztve ]

(#15155) Willie válasza Oldman2 (#15154) üzenetére


Willie
őstag

Az enyém tőle van, bátran ajánlom! :)

(#15156) k.kristof válasza Oldman2 (#15154) üzenetére


k.kristof
őstag

Szintén tőle vettem, én is ajánlom. Pénteken rendeltem tőle, hétfőn már a kezemben volt a Kindle.

(#15157) Oldman2 válasza k.kristof (#15156) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi az infókat!

(#15158) jambiyya válasza Oldman2 (#15154) üzenetére


jambiyya
őstag

vásároltam tőle, ajánlom

(#15159) Degeczi válasza Oldman2 (#15154) üzenetére


Degeczi
nagyúr

K5-öt szereztem be tőle személyes átvéttel, valóban korrekt srác

(#15160) metal01 válasza Willie (#15155) üzenetére


metal01
őstag

Én is tőle tervezek vásárolni. A garancia terén viszont ezt nem nagyon értem: "Garanciális probléma esetén én cserélem Kindle-t, neked nem kell az Amazon supporttal bajlódnod. (Kivéve, ha csak kicsit pixelhibás)." Amennyiben őt nem érem el bármilyen okból kifolyólag akkor remélhetőleg az Amazonhoz fordulhatok simán.

Garanciapapír, ilyesmi jött a készülékkel?

(#15161) Willie válasza metal01 (#15160) üzenetére


Willie
őstag

Nem kaptam papírt, de én emiatt nem aggódok, már 1 éve szerettem volna vásárolni tőle és már akkor is ő foglalkozott a dologgal. Mivel külföldről jön a készülék így emiatt egy garanciapapírral amúgy sem tudnál sokat kezdeni szerintem. Az Amazon supportot pedig ahogyan én hallottam eddig bármikor el lehet érni.
Nyugodtan kérdezz az eladótól. Nekem mindenre részletesen és hamar válaszolt.

(#15162) metal01 válasza Willie (#15161) üzenetére


metal01
őstag

Igen az lesz. Köszi a választ.

(#15163) Oldman2 válasza metal01 (#15160) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Amazon sem küld semmilyen garancia papírt...
:-)

Most kezdtem az egyeztetést az eladóval éppen, rákérdeztem a 2 év garira is.

[ Szerkesztve ]

(#15164) metal01 válasza Oldman2 (#15163) üzenetére


metal01
őstag

Megírnád majd mit mondott? Én is írok majd neki.

(#15165) lord.lakli válasza Oldman2 (#15163) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szerintem MM-es vásárlás lesz, mert Ausztriában és Németországban is annyiért adta MM, mint maga az Amazon, de 2 év garanciával.

(#15166) Oldman2 válasza lord.lakli (#15165) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan erről van szó és emiatt tudja ő maga gyorsabban intézni a garanciális cseréket.

Rendeltem tőle, péntekre elvileg meg is jön...

(#15167) Libretom válasza metal01 (#15164) üzenetére


Libretom
aktív tag

Évek óta lehet tőle venni, mindig elérhető volt. Mivel általában van készlete, ő cserél, és a hibás darabbal ő fordul az Amazonhoz. Nem tudom, hogy menne-e közvetlenül, de az olvasód gyári számát nyilvántartja az Amazon, (így lehet regisztrálni is...) ezért nem kizárt, hogy Te magad is tudsz intézkedni, de a legegyszerűbb, ha az eladóhoz fordulsz. A referenciái kitűnőek.

(#15168) metal01 válasza Libretom (#15167) üzenetére


metal01
őstag

Rendben. Ez természetes. A kérdés csak arra irányult, ha bármi okból mondjuk a 2 éves gar. lejárta előtt egy hónappal nem érem el az eladót, akkor tudok-e fordulni a problémámmal valahová rajta kívül. De a legegyszerűbb ha írok neki és erre rákérdezek majd. Én is tőle szándészkom vásárolni egy PW2-t.

(#15169) gabeunit válasza metal01 (#15168) üzenetére


gabeunit
tag

Szia én is tőle vettem, a készüléket, nekem sokat kellett várni 12 napot, de ő ki is írta a hirdetésbe, hogy nem fog tudni hamarabb küldeni, sőt már akkor megírta, hogy 18. fog megjönni, és meg is jött.
Garancia papírt én sem kaptam és ez a kérdés bennem is felmerült, hogy akkor most mi merre hány méter, de vaterán is hirdet már évek óta és olyan arányú a megelégedettség nála, hogy ilyet ritkán látni, remélem két év múlva is árulni fog, ha épp akkor ütne be a baj. Mert nem tudom, hogy kéne ezt intézni garancia papír nélkül.

(#15170) JackFeryll válasza gabeunit (#15169) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha nem segít akkor úgy, hogy saját magad csinálod meg, vagy valami szerviz csinálja neked felárral.
Igazából egy Kindle-ben nem nagyon javítható semmi csak cserélhető az meg nem nehéz.

(#15171) gabeunit válasza JackFeryll (#15170) üzenetére


gabeunit
tag

Köszönöm a választ, csak nem tudom , hogy mégis , hogy működik ez a kindlené. Honnan tudja, hogy mikortól érvényes a gép, az üzembe helyezés után számolja a két évet? És blokk és gari levél nélkül csinálják meg? Elég érdekes O.o

(#15173) Degeczi válasza gabeunit (#15171) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tőlük vásárlásnál természetesen tudja az Amazon, mikor vették (egyem a szívüket viszont, h nem jelzik ki - vagy legalábbis 1-2 éve még nem tették)

MM vagy Saturnos beszerzésnél nyilvánvalóan az ottani vásárlás dátuma számít (asszem eleve ők vállalják a 2. évet, nem az Amazon), viszont rengeteg garanciánál van olyan kikötés, h csak az eredeti vásárlónak érvényes, és ha itt is így van, érthetően nincs értelme számlát továbbadni
(a számlán szereplő ár titkolása legalábbis aligha szempont, hiszen az közismert)

(#15174) metal01 válasza gabeunit (#15169) üzenetére


metal01
őstag

Még nem jutottam odáig, hogy írjak az eladónak. December elején tervezem a vásárlást. Ha MM-os beszerzésről van szó akkor elvileg arról van számla. Vettem már itt az aprón egy Kindle 5-öt egy másik sráctól aki Bécsben a MM-ban szerezte be az olvasót. Adott is számlát (garancia papírt nem, szerintem nincs is hozzá) amit itt is tudok bármelyik MM-ban érvényesíteni, ha gond lenne az olvasóval.

(#15175) Oldman2


Oldman2
veterán

Buta kérés, de ajánljatok nekem egy jó tokot PW2-höz...

Lehet ebay, alliexpress, bármi, csak megfelelő minőségű legyen. És ne jövőre érkezzen meg. :-)

(#15176) metal01 válasza gabeunit (#15169) üzenetére


metal01
őstag

Megkérdeztem az eladót, ezt a választ kaptam: "A PW-ot beregisztrálod az amazonos fiókodba és a fiókodon keresztül online tudod intézni." Szóval elvileg a garpapírok, számla nem lényeges a szervizeltetéshez.

(#15177) goorsz


goorsz
újonc

Sziasztok,

nem tudom, más is belefutott-e már (ezt a fórumot egy ismerős ajánlotta, a Kindle reklámmentesítésével kapcsolatban), de én már lassan egy hete küzdök az ajándékba kapott 6-os reklámmentesítésével.
Az olvasó egy magyar online boltból származik (tudom, van olcsóbb beszerzési forrás), annak rendje és módja szerint regisztráltam az Amazon-on, majd a fórumon olvasható leírás alapján felvettem a kapcsolatot a Supporttal, ahol közölték, hogy sajna nem tudnak segíteni, mert az én olvasóm az Amazon China-nál van regisztrálva (???), lépjek be ott a fiókomba, és vegyem fel velük a kapcsolatot. Sajnos ez nem sikerült, mivel az amazon.cn oldalra nem tudok belépni az e-mail címemmel és jelszavammal. A bejelentkezés átugrásával sikerült felvenni a kapcsolatot a kínaiakkal, most megy a malmozás, mert bekérték a Kindle-m sorozatszámát, meg a belépési adataimat. Utóbbit nem tudtam megadni, mert ahogy korábban is írtam: a kínai amazon nem ismer engem :)

Üdv,
Sz

(#15178) Deck válasza goorsz (#15177) üzenetére


Deck
titán

Hol vetted?

PS5

(#15179) snowdog válasza goorsz (#15177) üzenetére


snowdog
veterán

Ha ilyen problémák vannak vele, akkor miért nem az eladóval veszed fel a kapcsolatot? Talán ők tudják honnan származik a gép.

(#15180) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Használt PW2- re, Ebay- ről vásárolva kell ÁFA- t fizetni?

- Most 11- én érkezett be Magyarországra.

Lehet azért várakozik, mert ezt is ugyan úgy vámügyitézik mintha új lenne?
(Nemkem még pont megéri, ha megsarcolják, inkább azon aggódok, hogy amíg nem tudom kipróbálni, addig nem akarom eladni a Kindle touch- omat.)

Pár napon belül kell kapjak értesítést? Ha nem, hová fordulhatok infóért?
"Delivery service : Standard Int'l Shipping" Ez a Magyar Postát szokta jelenteni ugye?

Köszi a segítséget!
:-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#15181) k.kristof válasza andrisbandi (#15180) üzenetére


k.kristof
őstag

Igen, ez a Magyar Királyi Posta lesz. Ez már eléri a vámolás értékhatárát, szóval küldeni fognak egy levelet, amiben leírják, mit kell tenned, de ha tudsz valami csomagazonosítót, akkor fel is hívhatod őket.

(#15182) goorsz válasza Deck (#15178) üzenetére


goorsz
újonc

Kindleshop. Ajándékba kaptam, nem vettem :)

Snowdog: azért nem fordulok hozzájuk, mert nincs kedvem + 7000 forintot kiadni ezért. Amúgy nem feltétlenül ragaszkodom a reklámmentességhez, együtt tudok élni a reklámokkal, csak gondoltam egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#15183) Oldman2 válasza Oldman2 (#15166) üzenetére


Oldman2
veterán

Már ma megérkezett, de sajnos ma nem tudok elmenni érte a Postapontra. Oda kértem direkt...

(#15184) andatti


andatti
senior tag

Lehet, hogy rossz helyre írok, de hátha ti tudtok segíteni...
Van egy céges asus tabletem, amire telepítve van az amazon kindle a play áruházból, meg is örültem neki, hogy majd azzal fogok tudni sok könyvet olvasni. A sajátjaimat, mivel nem futja a vásárlásokra... Megnéztem, hogy elvileg támogatja azt a formátumot, ami nekem van... Az asusban látszik a fájlkezelőben, de megnyitni nem tudom, mert nem ismeri fel. Próbáltam, hogy beteszem az amazon, ill. kindle mappákba, de semmi eredménye nem volt és magából az appból se tudom megnyitni, mert mindenütt üres helyek fogadnak... (persze angol az app, így lehet, hogy én vagyok a béna hozzá, sőt biztos...) de jó lenne valahogy életre kelteni, hogy olvashassam a könyveimet....
Mivel céges tablet, progit nem tehetek rá, /pedig az alreader biztos látná mindegyiket, mert mobilon is látja/ ezért is lenne jó, ha az amazon kindle appal tudnék olvasni...

vagy tegyek le róla, mert csak akkor fog bármit mutatni, ha megveszem az áruházból?

(#15186) drmotto válasza andatti (#15184) üzenetére


drmotto
őstag

A kindle appja csak mobi/prc/azw3 formát olvas. ha neked nem ilyen, akkor calibre programmal egy perc alatt csinálhatsz ilyen formátumot.

(#15187) andatti válasza #32839680 (#15185) üzenetére


andatti
senior tag

Bocsi. Konkrétan egy .prc fájl az, amit nem lát az app, illetve .mobi fájljaim is vannak.

Információim szerint mindkettőt gond nélkül kezeli az app. (kezelnie kellene).

Ehhez képest, azt kapom, hogy "nem lehet megnyitni a fájlt." az asus fájlkezelőjéből. Ha pedig belemegyek az app-ba, ott pedig végképp semmi nem látszik sehol...

Másik progit nem telepíthetek a tabletra, mert nem saját, hanem céges és így tilos. / mint írtam, az alreader simán jó lenne, de azt se rakhatom fel/

(#15188) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok. Két dologról szeretnék írni, az egyik hogy jelenleg kinn élek németországban, és gondoltam hogy ha valaki picit olcsóbban szeretne hozzájutni egy Kindle készülékhez, akkor írjon privátot és én szívesen postázok vám nélkül innen :).
Bár azt nem tudom egyenlőre hogy a postaköltség mennyire jön ki, de ha kell, akkor kitalálom majd.
A másik egy segítség kérés lenne. A hétvégén vettem a piacon egy kindle 3 keyboard készüléket, ami sajnálatos módon nem akar nekem elindulni :(
Próbáltam már a 30mp bekapcsoló gomb reset funkciót, és az akku is volt kivéve belőle 2 napig. A számítógép eleinte kiírt rá valamit, de most már csak a led világít és semmi reakció. Esetleg valami feltámasztási ötlet?
Szerk.: fizikai sérülés, vagy kondi kisülés nyoma nem látható, bár csak a hátlapot vettem le, szétszedni nem nagyon szeretném.

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#15189) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

A vocabulary builder-ben megnyitott szavak 90%-ára ha rábökök, akkor egy olyan üzenet fogad, hogy nincs a készülékemen szótár és nem is fordít, holott könyv olvasás közben rendesen működik a felrakott angol-magyar változat. Mi lehet a gond? Kindle 6 az olvasó, ha számít.

(#15190) hampidampi válasza andatti (#15187) üzenetére


hampidampi
senior tag

1./ A tablet Kindle alkönyvtárába másold a könyvet, ott látnia kell.
2./ Használd a Calibre-t, küldd azon keresztül a könyvet a tabletre.
3./ Használd az Amazon szolgáltatását. küldd a könyvet az Amazonos fiókba és szinkronizáld az olvasóprogrammal.

(#15191) andatti válasza hampidampi (#15190) üzenetére


andatti
senior tag

1 és 3 pontot megcsináltam... SIKERÜLT! (a 3-as... az 1-est még nem néztem...)
Nagyon szépen KÖSZÖNÖM!!! :) ;) :)) :DD :C :R :R :R

(#15192) cma8


cma8
csendes tag

Sziasztok,

Kérlek, segítsetek. Az osztrák Media Marktban kapható Kindle Paperwhite vajon az aktuális modell, vagy egy régebbi kiadás?

Köszi

(#15193) Oldman2 válasza cma8 (#15192) üzenetére


Oldman2
veterán

Mivel 4GB -os, az újnak kell lennie.

(#15194) Libretom válasza cma8 (#15192) üzenetére


Libretom
aktív tag

4 gb-os és Carta kijelzős, tehát az új.

(#15195) KZP


KZP
őstag

Van új firmware PW2-höz, de hirtelen nem láttam benne semmi újdonságot.

[ Szerkesztve ]

(#15196) cma8 válasza Libretom (#15194) üzenetére


cma8
csendes tag

Köszönöm!

(#15197) Libretom válasza cma8 (#15196) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nagyon szívesen! Tényleg jó az ára.

(#15198) Oldman2 válasza KZP (#15195) üzenetére


Oldman2
veterán

Az enyém ma érkezett meg, 5.4.5.1 -es firmware-el.

5.4.4.1-ig megvannak a régebbiek, ez az 5.4.5.1-es megvan-e valakinek?

(#15200) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Kindle (keyboard) 3-am van. Talán 3 éves lehet.
Elképzelhető, hogy az akkuja egyik pillanatról a másikra megadja magát?
Reggel még olvastam 10 percet, majd 1 óra múlva fehér kijelző fogadott.
Tegnap néztem a töltöttséget, kb. 70-80%-on lehetett.

Töltőre rádugva kb. 10 másodpercig borostyánsárgán világít a LED, majd kialszik.
Több, mint 12 órája töltőn van, de a LED még mindig sötét.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.