Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!
Az amazon a feltöltött anyagokat — prc tip. ekönyveket — miért nem kezeli könyvként? Saját dokumentumnak veszi és nem szinkronizálja az eszközök között.
Van esetleg erre valahol, valamilyen beállítás?

Jön még boardosra lavina! :D

(#15052) Degeczi válasza Spy89 (#15051) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem szinkronizálja, telefonos alkalmazásról is elérhetőek!

(#15053) Libretom válasza Degeczi (#15052) üzenetére


Libretom
aktív tag

Androidos telefonoknál (tableteknél) igen, de tapasztalataim szerint Windowsos mobilnál nem szinkronizál. Legalábbis kb. 1 éve nem csinálta meg.

(#15054) Spy89 válasza Degeczi (#15052) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia!

Én arra gondoltam, hogy az általam feltöltött prc könyv éppen aktuális oldalát szinkronizálná a telefon és a PPW között.
Ezt eddig csak az Amazonon vásárolt könyvekkel hajlandó megtenni az eszközök között. Az általam feltöltött anyagot nem is a könyvek közé sorolja be, hanem a DOCS fiókba teszi. Igazából ez lenne a kérdés, hogy miért?

Jön még boardosra lavina! :D

(#15055) koncsik válasza Spy89 (#15054) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem szinkronizálta pw1, ipad3, iphone 4s között, mindig megkérdezte, honnan akarom folytatni... (dokumentumként látott prc könyvet)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15056) Degeczi válasza Spy89 (#15054) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen a pozíciót is szinkronizálja, teljesen saját gyártású anyagnál is...
(Androidos Kindle olvasóprogrammal próbáltam)
Sőt, ha jól emlékszem még USB-n fölmásolt anyagokat is összepárosított filenév alapján, nem csak a felhőn keresztül letöltötteket.

A "könyvek" kategóriát valóban Amazontól könyveknek tartja fönn - de tökmindegy, semmi jelentősége, még tán jobb is, h így elkülöníthetőek egymástól a különböző forrású anyagok. Ez opcionális, mert egyben is kezelhetőek ("All items" a Kindle alkalmazásban éppúgy, mint magán az olvasón is)

Más márkánál is létezik ilyesmi: a Nook pl. külön partíciót tart fönn a vásárolt könyveknek, a beépített tárhely nagyrészét olyan célra fönntartva - ami ott tényleg zavaró, amikor nincs bővítési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#15057) Spy89 válasza Degeczi (#15056) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat!
Megpróbálom jobban beleásni magam, hátha megtalálom a megoldást.
Minden esetre köszönöm!

UI:
Most újra próbálkozva pedig már működik is! :DD
Lehet csak én voltam türelmetlen és nem vártam eleget. :DDD :C :R :R

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#15058) creativehun válasza Oldman2 (#15001) üzenetére


creativehun
csendes tag

Szevasztok! Nem tudom ki találkozott már a " web browser is unable to establish a secure connection with this web site" problémával?! 10.15 -én estig semmi gondom nem volt..közbe rá szoktam nézni a facebookon az üzeneteimre ..az nap este már nem tudtam mert a Kindlém ezt írta ki...azóta sem az újraindítás sem az előzmények,cookik,törlése java tiltása...vagy egyéb ötletek sem segítettek...ezt csak a facebbokon vagy a twitteren csinálja...az Amazonon is rnak a problémáról de eddig nem sikerült megoldani..
http://www.amazon.co.uk/forum/kindle?_encoding=UTF8&cdForum=Fx3IRFCNF3E5K2W&cdThread=Tx15IVZN9WYWLY2dani.. ...valaki már találkozott ezzel a gonddal??

(#15059) creativehun válasza Oldman2 (#15001) üzenetére


creativehun
csendes tag

Szevasztok!

Nem tudom találkozott-e már valaki a következő problémával?!

A Kindle facebook vagy twitter csatlakozási kísérletnél 4 napja a következő üzenet mellett tagadja meg az oldal megnyitását :" Web browser is unable to establish a secure connection with this web site"

Ahogy fent is írtam 4 nappal ezelőttig semmi probléma nem volt..a készülékem 2 éves..de ahogy az Amazon fórumát olvastam ott is előfordul ez a probléma még új készülékkel is...a gépet újraindítottam,cookikat ,böngészési előzményeket töröltem...semmi..a helyzet változatlan.

Valaki esetleg valami tipp???

[ Szerkesztve ]

(#15060) Degeczi válasza creativehun (#15059) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztos bennem a hiba, de el nem tudom képzelni, mi dolga lenne az e-book olvasómnak a facebookon

(#15061) creativehun válasza Degeczi (#15060) üzenetére


creativehun
csendes tag

Ahogy írtam is...néha ...amikor nincs bekapcsolva az asztali gép.....Kindlén szoktam belépni ...nincs is ezzel semmi gond...az az nem volt...egész 4 nappal ezelőttig.
Természetesen az olvasót az esetek 99%-ban olvasásra használom..azonban adódnak olyan helyzetek amikor praktikusabb ha kihasználom a wi-fi adta lehetőségeket.

(#15062) csakb válasza creativehun (#15059) üzenetére


csakb
őstag

Lehet, hogy köze van a dolognak a nemrég felfedezett ssl v3 bughoz. Vagy nem. De az biztos. :)

A legviccesebb komment az amazon.co.uk-ről: "Kindles stop connecting to Facebook! Is this the end of civilisation as we know it?"

:))

(#15063) Deck


Deck
titán

Na srácok még jobban tudom egyszerűsíteni az e-könyv készítést így még gyorsabb és egyszerűbb a dolog :D

Át is írom amit írtam aztán, feldobom.

PS5

(#15064) creativehun válasza csakb (#15062) üzenetére


creativehun
csendes tag

Nem..szerencsére nincs vége a civilizációnak... :P

épp csak futó kényelmetlenség annak aki szerette a kis kütyüjén néha megnézni az üzeneteiet :U

(#15065) spanyoll


spanyoll
addikt

Szokott Amazonon valami nagyobb éves vagy időszakos leárazás lenni?
Csak mert tervezem a Game of Thrones sorozat beszerzését és mivel nem sürgős a könyvek olvasásának elkezdése, ezért lehet inkább megvárnám míg le lesznek árazva valamennyire.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15066) Efreet válasza spanyoll (#15065) üzenetére


Efreet
senior tag

Hogyne, ünnepek közeledtével (fekete péntek, halloween, karácsony, stb.) elég komoly akciókat szoktak indítani a könyvesboltban is, és kedvezménykuponokat is osztogatnak régebbi vásárlóknak (idén év elején bármire elsüthető 5 dolláros jött, régebben volt már 10 dolláros könyvkupon is).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#15067) Degeczi válasza Efreet (#15066) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Viszont nem ritkán csak USA-ban élő vevőkre érvényes egy akció

(#15068) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Olvasó vásárlás előtt állok. Olvasgattam az előző hozzászólásokat. PW2 lenne nálam a befutó. Illetve szemezek a Voyage-al. Van értelme az utóbbit beszerezni, vagy nem akkora durranás a PW2-höz képest? A specifikáció különbségekkel tisztában vagyok és az árkülönbséggel is :) Megér annyi felárat a Voyage?

(#15069) Degeczi válasza metal01 (#15068) üzenetére


Degeczi
nagyúr

EU-ban még kapni sem lehet, USA-ban sem sokaknak van - hogy lennének így valós, tapasztalaton alapuló vélemények?

A specifikációk alapján mindenesetre alaposan túlárazott, keveseknek érheti meg - de érdemes megvárni a részletes teszteket, összehasonlításokat, valódi felhasználói tapasztalatokat

(#15070) BlackJapan válasza metal01 (#15068) üzenetére


BlackJapan
tag

Szintén zenész...

November első felében már látni lehet összehasonlító teszteket a youtube-on, addig várj, én is azt teszem. Előzetesen úgy tűnik nem éri meg a felárat. Első olvasónak legalábbis semmiképp sem ajánlják. Nálam is valószínű PPW2 lesz.

(#15071) Deck válasza BlackJapan (#15070) üzenetére


Deck
titán

+1 Énis pw2ket veszek.

PS5

(#15072) metal01 válasza BlackJapan (#15070) üzenetére


metal01
őstag

Várok még egy kicsit én is. Kb. december elejére terveztem a vásárlást. Addig csak lesz több infó a Voyage-ról. :)

(#15073) krino


krino
tag

Voyage review: the verge voyage

(#15074) BlackJapan válasza metal01 (#15072) üzenetére


BlackJapan
tag

Csak aztán nehogy úgy járjunk itt a karácsonyi hajrában, hogy kifogynak a készletek és januárban kapjuk meg. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Németeknél szokott lenni? Az 1-2 napos szállítás átmegy hetekbe Karácsony tájékán?

(#15075) metal01 válasza BlackJapan (#15074) üzenetére


metal01
őstag

Csak nem. De remélem valamelyest lejjebb nyomja a Voyage a PW2 árát.

(#15076) BlackJapan


BlackJapan
tag

Kindle Voyage Review and Walkthrough

[link]

Kindle Voyage vs Kindle Paperwhite Comparison Review

[link]

(#15077) Deck válasza BlackJapan (#15076) üzenetére


Deck
titán

Pw2 a nyerő nálam ;)

PS5

(#15078) smilecat válasza BlackJapan (#15074) üzenetére


smilecat
aktív tag

Szia!

Nálam pont ez volt a szitu... November végén rendeltem meg a Kindle 3-at és már akkor írták, hogy dec 27 után fog megérkezni...
Mivel mindenki ilyenkor vásárol, vagy még később, érdemesebb előre gondolkodni ilyen esetben. Eláll az a szekrényben addig, nem lesz baja :)

(#15079) Spy89 válasza BlackJapan (#15076) üzenetére


Spy89
aktív tag

Elnézve a PPW és a Voyage összehasonlító videóját, egyáltalán nincs kedvem lecserélni a meglévő PPW2-esemet.
Talán amivel jobb a Voyage, az a kicsit fehérebb, kontrasztosabb kijelző, bár én az elhanyagolható kategóriába sorolom ezt a hajszálnyi diferenciát.
Viszont ha jól értettem, a készítő elmondása alapján a Voyage is bír itt-ott azzal az "elszíneződős" hibával, amivel annó a PPW első szériája is.
Összességében jónak tűnik az irány de az a kis különbség nem éri meg azt a plusz 80$-t szerintem ( bár ez szemlyfüggő). Kíváncsian várom az utódjaikat!

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#15080) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy érdekes Blogot találtam pár perce, véletlen: HJB

Egy pár cím az itteni posztok közül:

Kindle Paperwhite RSS olvasó HTML + JavaScript
Kindle Paperwhite + node.js telepítés
Kterm – terminal emulator telepítése Kindle Paperwhite 2-re
KUAL – Kindle Unified Application Launcher
Kindle Paperwhite 2 Jailbreak
stb...

(#15081) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Tegnaptól kezdve én is egy Paperwhite 2 boldog tulajdonosa lettem. :)
Lenne egy kérdésem, nem tudjátok hogy a magyar nyelvet hogyan lehet elővarázsolni a szótárba?

Előre is köszi a segítséget! :)

Üdv.

szerk.: Nézem az első hsz.-t, ami abban van az fog nekem kelleni? :)

[ Szerkesztve ]

(#15082) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Az eredeti amazon pw2 tokrol mi a velemeny? Konnyu,minosegi az anyag?

(#15083) Libretom válasza juhiimi (#15082) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nagyon jó, jó tapintású. fix fogású tok. Valódi bőr ... bár az ára kissé borsos a kínai slim-sleep tokokhoz képest.

(#15084) Spy89 válasza juhiimi (#15082) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szerintem az eredeti, az ára ellenére sokkal jobb mint az utángyártott. Segítettem néhány barátomnak PPW-hoz jutni és megfordult a kezemben pár utángyártott tok. Összességében gyengébb minőségűek mint az amazonos.
Én még akkor vettem a PPW-hoz amazonos tokot amikor kijött az első verzió az olvasóból, kénytelen voltam, mert más ébresztős tok akkor még nem létezett. Ez két éve volt és még mindig kitűnő állapotban van. Jól véd, valódi bőr, nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#15085) BlackJapan


BlackJapan
tag

Kindle Basic 2013 vs Kindle Basic Touch 2014

[link]

$79 Kindle Basic 2014 vs Kindle Paperwhite 2 PDF

[link]

(#15086) Deck válasza BlackJapan (#15085) üzenetére


Deck
titán

Elég jó lett az új alapmodell is :D

PS5

(#15087) metal01


metal01
őstag

KindleShop-ban már egy ideje elő lehet rendelni a Voyage-t. Durva, hogy több, mint dupla az ára mint a PW2-nek. Ennyiért már egy izmos tablet is beszerezhető. Persze az nem ebook reader, de akkor is...

(#15088) Degeczi válasza metal01 (#15087) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De ugyan miért foglalkoznál ilyen gátlástalan neppercéggel? :F

Ha majd magadnak is rendelheted az Amazontól, $219 alapárra gondolom itt is $20 szállítás jön majd rá, az áfával együtt $305, vagyis 74.5e Ft = persze annyit sem ér, de ebből is láthatóan majdnem 15e Ft hülyeségadót fizetnél azért, h helyetted más végezze el a vásárlást...

(#15089) Deck válasza Degeczi (#15088) üzenetére


Deck
titán

Viccek azok az árak :D Jesszus.. De hülye aki onnen vesz bármit is :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#15090) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Koszi a valaszokat,valoszinu beszerzek egyet,kicsit elegem van a gyer minosegu kinaiakbol.
Szerintetek ez eredeti: [link]?11k ft kb.

(#15091) metal01 válasza Deck (#15089) üzenetére


metal01
őstag

Jelzésérték képpen linkeltem. Evidens, hogy ennyiért nem venném meg én sem. Hol érdemes PW2-t venni 2 év garral 4GB-al és reklámmentesen? Az aprón itt láttam fent, de érdemesebb külföldről beszerezni?

(#15092) Deck válasza metal01 (#15091) üzenetére


Deck
titán

hardveraprón 40k. Ennél nincs jobb ár :D

PS5

(#15093) csakb válasza Willie (#15081) üzenetére


csakb
őstag

"Lenne egy kérdésem, nem tudjátok hogy a magyar nyelvet hogyan lehet elővarázsolni a szótárba?"

===> [link]

(#15094) metal01 válasza Deck (#15092) üzenetére


metal01
őstag

Jaja, néztem :) Hamarosan be is ruházok egyre.

(#15095) Libretom válasza juhiimi (#15090) üzenetére


Libretom
aktív tag

Vacak minőségű a kép, (talán nem véletlenül? :F ) szerintem igazából lehetetlen megmondani, bár olyasminek tűnik.

(#15096) juhiimi válasza Libretom (#15095) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nem nagyon merek rizikozni,de mashol meg sehol nincs :(

(#15097) SaGa59 válasza juhiimi (#15096) üzenetére


SaGa59
őstag

tárgytalan, bocs csak nem lehet törölni...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#15098) Mike76 válasza juhiimi (#15096) üzenetére


Mike76
tag

Az olasz v. francia Amazon oldalról kb. 15ezer forintos végösszegért tudod megrendelni a garantáltan eredetit.

(#15099) juhiimi válasza Mike76 (#15098) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nem bizok ezekbe az orszagon kivuli rendelesekbe.Rendeltem mar igy,,de sose jott meg a cucc(szerencsere csak 2 eurot buktam).

(#15100) Libretom válasza juhiimi (#15099) üzenetére


Libretom
aktív tag

Az Amazonnal még sosem jártam így, és nem is hallottam olyat, hogy ilyen történt volna. Ez azért nem kínai kategória.. Én is az Amazonról rendeltem tokot is PW-t is annak idején.

Egyébként a családban lévő további olvasók mind kínai slim tokkal vannak felszerelve. Onnan is rendeltük. Postaköltséggel együtt 2000-2500 forint körül vannak: [link]

Ha nem akarsz kockáztatni, akkor nézz körül itt: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.