Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) kmarci25 válasza kovisoft (#14549) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, akkor felejtős...

Tibor: ha jól tudom a mágneses ébresztés csak Paperwhite-nál működik.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14552) Degeczi válasza Tibor691 (#14550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érdemes és hasznos - de csak PPW esetén, mert a K5 nem tud ilyet...
(ezért a "magnetic lock" csak annyit jelent, h nem patentolod a tok zárófülét, hanem egy pici mágnes tartja a helyén)

(#14553) Ébri válasza Degeczi (#14552) üzenetére


Ébri
senior tag

Sőt PPW-nél is figyelni kell, inkább a wake up / sleep a kulcsszó. (Nem tudom, hogy itt linkel-t vki mágneses de nem ébresztő tokot.)

(#14555) Degeczi válasza #32839680 (#14554) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, és ez adja a fő okát annak, miért célszerű reklámtalaníttatni az Amazonnal a PPW-ot: bár azok ezen a típuson sem zavaróak, azonban a reklámos változat még igényel egy simítást is a fölébresztéshez (hiszen különben nem látnád rajta a reklámot, ha a tok nyitása után egy mp-en belül már ismét a könyvedben lennél)

(#14557) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok tudom hogy nem kindle téme, de hátha tudtok segíteni, amazonról szeretnék rendelni egy tokot az ipod classicomhoz.
[link]

Viszont MO-ra nem szállít, és még az eladónak se tudok irni hogy tegyen már kivételt. Ilyen esetbe mit tudok tenni? Sajnos máshol nem nagyon találtam normális tokot max horror árba. Ez a Snugg meg teljesen jó lenne árba is még ha rászámolna 10dollár postát akkor se 15-18 ezer mint a többi tok.

(#14558) Mike76 válasza Sakab (#14557) üzenetére


Mike76
tag

OFF

Biztos, hogy jól van beállítva a címed? Én az általad megadott linkről simán tudok itthoni címre rendelni.

ON

[ Szerkesztve ]

(#14559) Sakab válasza Mike76 (#14558) üzenetére


Sakab
senior tag

Tényleg most látom, előszőr .com -ról próbáltam innen [link]
Csak bezavart hogy mind 2 címen 15 csak az egyik dollár másik font. Innen a com-os oldalról neked mit ir?

(#14560) fuwiradis


fuwiradis
tag

Nagyon csábít egy Amazon Kinde Paperwhite II, első ebook olvasóm lenne, nagyon tetszik a szótár benne, szeretnék rajta angolul is olvasgatni, ehhez meg megint csak szupernek tűnik a Kindle Store az Amazonon. :)

Én ugyan nagyon szeretem a szép, igényes kiadású könyveket, de egy idő után már úgysem fognak elférni a polcokon...

Honnan lenne most érdemes venni? Amit találtam hazai boltoknál 46k HUF, egy év garanciával, amit nagyon karcsúnak érzek. :U

Nem tudom közvetlenül az Amazonról való rendelés, hogy megy most, a nyitó hozzászólás (2012-ben frissítve utoljára) szerint nem is lehet PW2-t rendelni itthonra. Ez változott már?

Ja, még valami: gondolom lesz PW3, érdemes dolog arra várni és PW2 helyett majd inkább azt megvenni, ami a legfrissebb lesz?

(#14562) Degeczi válasza fuwiradis (#14560) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Közvetlenül az Amazontól nem éri meg, majdnem 50e lenne.
A legjobb, ha van ismerősöd aki jár Ausztriában vagy Németországban, mert ott 110 EUR, tehát kb. 35e Ft.
Sokan szoktak behozni és itthon továbbadni pár ezerrel drágábban - az is sokkal inkább megéri, mint a bolti durva árak

(#14564) Degeczi válasza #32839680 (#14563) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban...
Nyilvánvalóan így akarják föloldani, h egyszerre forgalomban van mindkét változat, és az "over 1000"-t mindkettő teljesíti, bármelyiket is kapja az ügyfél.

Kár lenne, ha ennyivel letudnák a modellfrissítést, hiszen ez az átlag felhasználónak teljesen lényegtelen változás (még ha játszana le hangoskönyvet, dehát nem)

(#14565) k.kristof válasza fuwiradis (#14560) üzenetére


k.kristof
őstag

Hardverapró, reklámos 36e. A reklámot pedig egy pillanat alatt leszedi a support úgyis.

(#14567) Libretom válasza Degeczi (#14564) üzenetére


Libretom
aktív tag

A cikkek 300 ppi körüli felbontásról (is) szóltak... Tehát mintha nem csak egyszerű ráncfelvarrás történne.(!?) Egyébként szeptember táján szokta bemutatni az Amazon a legújabb fejlesztést. Van még pár napjuk....

(#14568) fuwiradis válasza #32839680 (#14561) üzenetére


fuwiradis
tag

Köszi a véleményt és a többieknek is!

A hardveraprón beszerezhető és a boltiban megvásárolt gondolom ugyanaz, de akkor hogy lesz ennyivel drágább egy hazai boltban? Gondolom a garanciában pl. nincs különbség. (Ezt egyébként nem lehet valahogy 1 évnél többre kérni, valami felárért? Vagy felesleges, mert nem szokott velük probléma lenni?)

Holnap tervezem, hogy benézek egy media marktba, és ha látok egyet kiállítva, akkor jól megfogdosom. Ha szerelem lesz, akkor valószínűleg esélytelen, hogy várjak arra, hogy hátha kiderül valami a PW3-ról.

(#14569) k.kristof válasza fuwiradis (#14568) üzenetére


k.kristof
őstag

A szokásos dolgok: 27%-os ÁFA, kereskedő költségei, haszna.

(#14570) Degeczi válasza fuwiradis (#14568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A boltban olyat kapsz, amit egy hazai nagyker az USA-ból szerzett be valahogyan (Special Offer verzió, mert csak azon tudnak hasznot realizálni), és valóban: hazai világrekorder áfa, külön a nagyker és a bolt haszna, +saját garvállalás költségei (ha itthon forgalmazza vki, neki is kötelessége gart vállalni, ami szintén nem ingyenes)

Az aprós példányok többnyire Ausztriából vagy Németországból beszerzett darabok, az ottani alacsony áfa és eleve kedvező Amazon ár (egyem a szívüket, h még mindig nem tudtak kelet-EU lerakatot létrehozni, pedig évek óta rebesgetik. Az említett országokban 49 ill. 109 EUR a K5 és a PPW: tehát 15.5 ill. 35eFt) már csak egy szolid, pár ezres hasznot kap, és kész

(#14571) Jabby válasza Degeczi (#14570) üzenetére


Jabby
őstag

Ausztriában, Németországban az Amazon kiskerben is (üzletben) is forgalmazza a Kindlet?

(#14572) szlibud válasza k.kristof (#14565) üzenetére


szlibud
tag

Nekem baromira nem szedte le a reklámot a support, írtam nekik 1x, írták h ok, leszedik, kb 1 hét, majd írnak, aztán nem történt semmi, pár hét múlva megint írtam, visszaírták szó szerint ugyanazt, megint nem történt semmi, én meg meguntam, és úgy van azóta is, végülis nagyon nem zavar.

De azért a kínai webshopok többsége nekem eddig kevésbé copy/paste szagú válaszokat írt, mint az amazon : :W

(#14573) szlibud válasza k.kristof (#14565) üzenetére


szlibud
tag

Bocsánat, 2x ment el a fenti :(

[ Szerkesztve ]

(#14574) k.kristof válasza Jabby (#14571) üzenetére


k.kristof
őstag

Igen, amikor én nézegettem Kindle-t, ajánlották, hogy menjek ki Bécsbe, a Media Marktban csak 49 euró (vagy 39, nem emlékszem). Csak az utazással együtt már ugyanott voltam, mint Hardverapróról rendelve, így inkább megrendeltem, és egy munkanap múlva hozta a postás.

@szlibud: nekem Kindle 5 van, úgyhogy csak másoktól tudom, hogy elvileg könnyen megy. Kivételek persze mindig vannak :P

(#14575) Degeczi válasza Jabby (#14571) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyrészt ottani címekre ingyen kiszállítja, másrészt a MM/Saturn-nak is annyiért adja, h az is azonos áron forgalmazza

(#14576) Degeczi válasza szlibud (#14572) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "írni" kell nekik, hanem online, chat supportot választani, és élőben azonnal leszedik

(#14577) Pierre75 válasza Degeczi (#14576) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nekem anno 2x kellett írni, de e-mail-ben is leszedték. Rajesh-el nem volt szerencsém, aztán Indira-val simán ment.

(#14578) Jabby válasza Degeczi (#14575) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, tehát MM-ban személyesen is meg lehet venni.
Gariztatni vissza kell vinni külföldre, vagy Magyarországról is működik valamilyen formában?

(#14579) fuwiradis


fuwiradis
tag

Az ugye nem túl meredek elképzelés, hogy PW3 minden bizonnyal azért nem fog akkora képátlóval rendelkezni, hogy értelmesen lehetne rajta pdf-et olvasni? Ugyanis úgy képzelem, ez az egyetlen, amit bánnék ha bekerülne a következőbe, úgy hogy én meg most behúzom a PW2-t.

(#14580) hampidampi válasza fuwiradis (#14579) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mivel az Amazon nem árul pdf-et, biztos lehetsz benne, hogy nem fognak arra optimalizálni.

(#14582) Libretom válasza hampidampi (#14580) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez teljesen biztos! Ugyanakkor azt senki nem tudja megmagyarázni, hogy a soványka betű választéknak, nevetségesen szűk margó, sortáv és betűméret beállítási lehetőségeknek mi lehet az oka. Jönnek ki az újabb modellek évek óta, és ebben semmi változás nincs. Az ember "rákényszerül" a JB-re, vagy a szolidabb fonthackre. Kizárt, hogy ezt ne jelezték volna a Amazonnak, ha már a fejlesztők maguktól nem képesek ráérezni ennek fontosságára!

(#14583) Degeczi válasza Libretom (#14582) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt én sem értem... ráadásul a K5-nél még egyszerű szövegfile módosítással lehetett egyénire állítani a margót, a PPW-on már nem, itt hackelni kell - valóban pusztán csak ezért...

Nem vigasz, h más típusokon is gyakori ugyanez, pl. a Nook olvasóprogramjában is túl nagy a minimális margó, és hasonlóan szűk, nem bővíthető a betűválaszték
(ami valóban vacak a PPW-on, mert a talpatlan Futura és Helvetica rövid szövegekhez szép, de hosszú könyvet fárasztó lenne velük olvasni, a Palatino és pláne a Baskerville normál betűmérettel nem néz ki szépen, nem jól olvasható, túl vékony - így marad a Caecilia... ami ugyan jó, de lehetne picit kisebb sorközzel AZW file-ok esetén... szóval fonthackelgetni sajnos tényleg érdemes)

(#14584) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Néztem német amazonon a kindle ebook olvasókat.

Van egy 49€-ért (Típusszámot nem látok, 6 hüvelykes).

Mennyire megbízható? Csak eredeti könyveket tudja megnyitni, vagy txt, docx, pdf, stb. formátumokkal is megbirkózik? Elég sok könyvem van, ami még csak meg se vásárolható, illetve ki sem adták őket.

(#14585) Degeczi válasza Mate (#14584) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A német Amazonon akkor nézd, ha van ottani címed, mert onnan ide nem szállítanak!

97.6%-osan megbízható.

E-book olvasók e-bookokhoz ideálisak, ezért olyan formátumot szerezz be elsődlegesen (Kindle esetén MOBI/PRC/AZW anyagok). Megnyitja ugyan a PDF-et, de nem sok örömöt fog okozni vele, nem arra való (mint egyik 6"-os e-inkes olvasó sem)
DOC-ból, TXT-ből mindenesetre házilag is könnyen lehet e-bookot kialakítani, bár az Amazon is automatikusan át tudja konvertálni ezeket, de az nagyon alapszint (se tartalomjegyzék, se fejezetek, stb)

(#14586) Mate válasza Degeczi (#14585) üzenetére


Mate
nagyúr

A rendelés nem gond, simán megoldom :)

Tehát ezek szerint gond nélkül rá lehet másolni bármit, max előtte érdemes átkonvertálni?

Kellhet a készülékhez még valami? Értem ez alatt a töltőkábelt, tokot stb. Mi jár hozzá?

(#14587) Degeczi válasza Mate (#14586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogyne lehetne másolni rá? Arra való... akár USB kábellel, akár az Amazonos fiókodon+wifin keresztül

Csak USB kábel jár hozzá.
Tokot mindenképpen szerezni kell hordozáshoz, különben könnyen sérül a kijelző.

(#14588) Mate válasza Degeczi (#14587) üzenetére


Mate
nagyúr

Találkoztam már olyan eszközzel, amire csak hivatalos áruházon keresztül lehetett pakolni tartalmat. Ezért akartam rákérdezni, hogy biztos legyen a dolog :)

USB-n keresztül tölt?

Amúgy vicces, hogy német amazonon 49€, míg angol amazonon 59 font :D

(#14590) Degeczi válasza #32839680 (#14589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyon nem egységes sajnos: nézd meg a (változatlanra állított) sorközt MOBI/PRC és AZW3/KF8 anyagokban!
Utóbbiakban sokkal nagyobb értéket vesz föl, és már a legkisebb is túlzóan szellős (ami MOBI/PRC esetén pont jó)

A legtöbb felhasználó maga nem készít anyagokat és nem is szeretne ezzel kísérletezni, beépített fontokból viszont szívesen válogatna - de a jelenlegi készlet teljesen értelmetlen, a gyakorlatilag egyetlen használható miatt

(#14592) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
úgy néz ki lassan csatlakozom hozzátok egy PPW2-vel.
tokot vadászok hozzá. ez jó lesz szerintetek? (mágneses, és tudja a sleep/waket)

ez szimpibb

[ Szerkesztve ]

(#14593) L4mie válasza eastsider (#14592) üzenetére


L4mie
veterán

ilyenem van, korrekt tok. mármint a fekete.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14595) eastsider válasza #32839680 (#14594) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi mindkettőtöknek. berendeltem a másodikat, jobbnak néz ki az anyaga, és ez németországból postázza nem kínából (kamu az UK cím)

(#14597) Jabby


Jabby
őstag

Hétvégén Bécsben lesz egy haver, ha hozatok vele egy Kindlet a MM-ból, itt Magyarországon az Amazon szolgáltatásai használhatók? Pl. free email cím, konvertálásra, könyv vásárlás, stb.
Az 1 év garanciát a vásárlás helyén a MM-ban lehet érvényesíteni?

(#14598) Degeczi válasza Jabby (#14597) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h használhatóak, teljes értékű változatot kapsz.
Garancia az ottani MM-ban egészen biztosan (hiszen feléd ő a forgalmazó), de jó eséllyel az Amazon is bevállalja közvetlenül, mert nagyon rugalmasak szoktak lenni (és az teljesen méltányolható igény, h ha egy turistaút során vetted külföldön, akkor ne az ottani bolthoz kelljen visszajuttatnod)

(#14599) lord.lakli válasza Degeczi (#14598) üzenetére


lord.lakli
őstag

Na meg magyar MM is beveszi bármely ország MM-jében vásárolt terméket garanciális javítattásra, ha az Amazon mégsem szeretne vele foglalkozni.

(#14600) Ébri válasza #32839680 (#14589) üzenetére


Ébri
senior tag

És elválasztás is csak ha beépíted. Persze, lehet, de sokkal egszerűbb, ha testreszabható, én is elég sok hacket feltettem, ami más cuccokon magától van, és szerintem az nem jó, legfeljebb elfogadható. Ha több lehetőséged van, az nem foszt meg a mostaniaktól, de mások, akiknek nem tetszik, átállíthatják, ezért nem értem, mikor pl. az egyik fő védelmi ok, hogy ez így egyszerű. Miért nem egyszerű pl. margóméretre egy csúszka a 3 előzetes beállítás helyett?

De szerintem ez nem fog megváltozni, viszont a jó dollog, hogy hackelhető :).

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.