Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) juhiimi válasza Ébri (#14150) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Igen,kieshet belole,mert fentrol kell belecsuztatni,es nem eleg szoros.

A link nem jo,de amugy se nagyon erdekel mas tok csak az eredeti.Ha nem az akkor marad a mostani.Szoval akinek ilyenja van annak a velemenyere lennek kivancsi,hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#14152) Kövezett válasza Degeczi (#14143) üzenetére


Kövezett
tag

Nekem ilyen van, együtt rendeltem a géppel. Ez sem volt olcsó, viszont maradéktalanul elégedett vagyok vele.

(#14153) benjonino válasza Kövezett (#14140) üzenetére


benjonino
tag

Sikerült! Köszi!

(#14154) Bear válasza juhiimi (#14149) üzenetére


Bear
aktív tag

Szia!

A feleségemnek egy ilyen tokot rendelem, karácsony óta használja és kiváló szerintem. Ki/be kapcsolja az olvasót, és elég jól is néz ki élőben is. (Barna)

(#14155) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

s

[ Szerkesztve ]

(#14156) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Frissült a PW-m és eltűntek a custom háttereim. Van már rá mód, hogy visszavarázsoljam?

Köszi!

(#14157) L4mie


L4mie
veterán

Urak, PW3 ról nincs hír, mikorra várható? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14158) Degeczi válasza L4mie (#14157) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Továbbra is meglepő lenne, ha a nyár vége előtt bejelentenék

(#14159) L4mie válasza Degeczi (#14158) üzenetére


L4mie
veterán

franc pedig a közeljövőben intéződik a pw-m, gondoltam hátha már 3 lesz belőle :/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14160) Oldman2 válasza r3dsnake (#14156) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen. Downgrade és újratelepíted, ami eltűnt.
:-(

(#14161) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Anyósomnak van már kb 2 éve egy kindle olvasója (nem tudom pontosan melyik fajta, de talán a 4-es).
Nem igazán értek hozzá, mert nekem másik fajta olvasóm van, de lényeg, hogy rengeteg könyv van raja és nem látja mindegyiket. Lényegében a prc, mobi kiterjesztésűeket látja, de az az érdekes hogy pár rtf-et is.
Viszont nem látja az összes fájlt. Mi lehet ennek az oka? Tudnátok ebben segíteni?
Mai eset pl. az volt, hogy másoltam rá 1-2 prc kiterjesztésű könyvet és pár docot illetve rtf-et. A prc-t mind látta, de egyik docot illetve rtf-et sem. Nem tudom hol kéne keresnem, illetve milyen beállísát kell csinálni rajta.
Töröüljünk le mindent és próbáljuk meg újból rámásolni a könyveket, vagy van erre valami beállíás?
Egyelőre úgy vannak a könyvek, hogy a documents mappán belül. Némelyik könyvtárban, de nem mindegyik.
A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14162) Deck válasza dorika87 (#14161) üzenetére


Deck
titán

Calibre. 1mp alatt átkonvertálja neked.

PS5

(#14163) dorika87 válasza Deck (#14162) üzenetére


dorika87
őstag

Értem. Köszi, milyen formátumra konvertáljam? Mit szeret a kindle? Ezek szerint az normális, hogy nem látja ezeket a formátumokat pl: doc, rft az olvasón?

(#14164) Degeczi válasza dorika87 (#14161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez így természetes, az oka pedig egyszerűen az, h nem támogatja!
PRC/MOBI/AZW a Kindle formátuma (mindhárom alapvetően ugyanaz), ezen kívül még a sima TXT, amit megeszik magától.

RTF-et vagy DOC-ot először át kell alakíts, a legegyszerűbben az Amazon online szolgáltatásával, ha beregisztrált az eszköz, és otthon van wifi-d

ha nincs, akkor Calibre (ami a DOC formátumot nem fogadja, mert az zárt, tehát először pl. szövegszerkesztőben érdemes RTF vagy DOCX formában elmentened

(#14165) worxland válasza dorika87 (#14163) üzenetére


worxland
addikt

mobi, azw3.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14166) jambiyya


jambiyya
őstag

Na megtörtént a baj: kikapcsoltam egy időre a repülőüzemmódot, és frissítette magát. Nem tudom, hogy volt elég az a 2 perc, de megtette. A baj az, hogy eltűntek a margóim (vagyis újra megjelentek) és a betűim (a'la fonthack) is.
Hogyan lehet az 5.4.3.1-et visszatenni? Elég csak bemásolni a gyökérbe a 'update_kindle_5.4.3.1.bin' fájlt?
Köszi.

(#14167) dorika87


dorika87
őstag

Köszönöm a segítséget/válaszokat. Fogok próbálkozni ha ismét nálam lesz az olvasó. Ha netán problémába ütköznék még lehet jelentkezem. Üdv: Dóri

(#14168) Kövezett válasza jambiyya (#14166) üzenetére


Kövezett
tag

A fonthack működik az 5.4.3.2-n is, elég azt fölraknod.

(#14169) jambiyya válasza Kövezett (#14168) üzenetére


jambiyya
őstag

margó jobban kéne...hogyan lehet régebbi fw-t visszatenni?
illetve ha most végigjátszom a a JB-hack folyamatot, akkor lehet baj, vagy csak simán nem történik semmi?

(#14170) Ébri válasza jambiyya (#14169) üzenetére


Ébri
senior tag

De a fonthackben van a margó is :).

Ahonnan a ...1-re letöltötted, töltheted a .2-re is. Nekem is legfrissebb fw van,k széles margóval és fontátméretezéssel. (Meg screensaver hack, meg kpvbooklet, mindegyik megy).

(#14171) jambiyya válasza Ébri (#14170) üzenetére


jambiyya
őstag

Úgy rémlett, hogy a .2 FW-rel nem működnek az okosságok. Az előbb végigtoltam újra, és tökéletes. Köszönöm a tippeket.

(#14172) kmarci25 válasza jambiyya (#14171) üzenetére


kmarci25
veterán

Melyik olvasóról beszéltek? Kindle 4/5 vagy PW?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14173) jambiyya válasza kmarci25 (#14172) üzenetére


jambiyya
őstag

PW2

(#14174) kmarci25 válasza jambiyya (#14173) üzenetére


kmarci25
veterán

Értem, akkor én nem nyüzsgök a Kindle 4-emmel... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14175) szlibud


szlibud
tag

A PW-ket nem lehet vízhatlan tokba tenni mert akkor nem lehet lapozni. Jól sejtem? :(

(#14176) Degeczi válasza szlibud (#14175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Állítólag lehet, mert kapacitív, és működik zacsin keresztül is
(az infrás érintőkijelzők rosszak ebből a szempontból, azok gyakorlatilag tényleg használhatatlanok úgy)

(#14177) L4mie


L4mie
veterán

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14178) L4mie


L4mie
veterán

Tokos kérdés:
jó minőségű, esztétikus, PW2 -re való tokot keresek majd pár hét múlvára amire ideér, az se baj ha mágneses -aktív tok. :P
árban max. 4k. mit ajánlatok?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14179) Phobion válasza L4mie (#14178) üzenetére


Phobion
őstag

Én ilyennel rendelkezem feketében, teljes mértékben megvagyok vele elégedve, ennyiért korrekt. :K

Mágneses, aktív tok.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#14180) jambiyya válasza Phobion (#14179) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem is ilyenem van, elégedett felhasználó vagyok. Állítólag ezek az olcsó cuccok nem mindig zárják le a masinát, de én még nem találkoztam a jelenséggel (sokszor megnézem, hála annak, aki felhívta rá a figyelmem :( ).

(#14181) L4mie válasza Phobion (#14179) üzenetére


L4mie
veterán

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14182) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Navajon? Nézd meg a videót. Valami 3D-s? Miért döntögetik?:F
Nem biztos, hogy új Kindle... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14183) Arolotifar válasza koncsik (#14182) üzenetére


Arolotifar
őstag

Amazon Phone :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14184) koncsik válasza Arolotifar (#14183) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen... bocs, csak megörültem, de hiába.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14185) 8zabi


8zabi
őstag

valami készül [link] :)

(#14186) Arolotifar válasza koncsik (#14184) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ne keseredj el, biztos lesz új Kindle is pár hónap múlva :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14187) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Arra tud valaki megoldást, hogy hogyan lehet sok JPG képből egy PDF-et csinálni ?
Úgymond összefűzni a képeket, aztán onnantól már könnyebben lehetne vele dolgozni....

:R

(#14188) k.kristof válasza asuspc96 (#14187) üzenetére


k.kristof
őstag

Én ezt használtam egyszer. Meglepően jó alkalmazásokat tudnak néha bemutatni, múltkor egy jó kis hangszerkesztőt ajánlóját találtam meg.

(#14189) hampidampi válasza asuspc96 (#14187) üzenetére


hampidampi
senior tag

Irfanview-t használnék ilyenre, de mondjuk értelmét nem látom. A PDF és a könnyű dolgozás? Ilyet sem hallottam még. :)
A Kindle natívan olvassa a jpg-t. Pdf-fé alakítani fából vaskarika.

(#14190) kovisoft válasza asuspc96 (#14187) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha a Kindle-re akarod áttenni, akkor azt is csinálhatod, hogy bezipeled a jpg file-okat és a zip-et másolod fel a Kindle-re. Azt is hasonlóan fogja kezelni, mint a képeket tartalmazó pdf-et.

(#14191) asuspc96


asuspc96
senior tag

:R

(#14192) asuspc96 válasza kovisoft (#14190) üzenetére


asuspc96
senior tag

a zip-et fel sem ismeri....egyszerűen nem látni a könyvtárában.... :F

(#14193) Degeczi válasza asuspc96 (#14192) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert ne a normál Documents, hanem egy új, Images mappába másold a ZIP-et!
(vagy pedig ott is további almappát létrehozva, és abba tömörítés nélkül egyszerűen bemásolva a képeket)

(#14194) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Délután furán kezdte frissíteni az oldalakat a Kindle 5-öm, mi lehet a probléma? Egyrészt minden oldalt teljesen lefrissít, de mintha először gyorsan csinálná és aztán teljesen. Fura és zavaró és sokáig tart. Valahogy úgy mint ebben a videóban, bár ebben nem érzem annyira vészesnek mint nálam.

(#14195) erahurka válasza erahurka (#14194) üzenetére


erahurka
félisten

Úgy látszik megjavult kis pihentetéstől, bár még mindig furán vált kicsit (ezt a jelenséget viszont nem igazán tudom megfogalmazni). Kis guglizás után úgy olvastam, mintha a hőmérséklettel lenne összefüggésben, igaz lehet ez? Nem gondoltam hogy egy ennyire egyszerű készüléknek problémát jelenthet a melegedés. Olyan 28 fok körül van itt most.

(#14196) lord.lakli válasza erahurka (#14195) üzenetére


lord.lakli
őstag

Így van, a meleg miatt tud így viselkedni.

(#14197) erahurka válasza lord.lakli (#14196) üzenetére


erahurka
félisten

És mit csináltok vele nyáron? Marmint meg június eleje van, jólvan még a valóban kemény időjárás? Vagy ezt meg kell szokni?

(#14198) Degeczi válasza erahurka (#14195) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem muszáj guglizni: ennek a topiknak is van keresője, itt is rengetegszer szó volt már róla...

De nem értelek, miért lenne ez nyűg: egyszerűen a képminőség maximalizálása miatti szándékos viselkedésről van szó - ráadásul a korábbi típusok fixen, minden lapozásnál frissítették a kijelzőt, nem csak 5-6 lapozás után (de azoknál sem volt zavaró, egy idő után észre sem veszed)

(#14199) worxland válasza erahurka (#14197) üzenetére


worxland
addikt

Használjuk.
Augusztusban.
Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14200) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Kindle 5-höz létezik hálózati töltő? Édesanyáméknak nincs számítógép és ez elég jól jönne. Köszi előre is a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.