Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Degeczi válasza lufiember (#14350) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az ilyesmi csak ürügy egy érzelmi választás megindoklására, mert egyébként tényleg semmi jelentősége, hogy egy e-book olvasónak EPUB, vagy MOBI/AZW a natív formátuma: teljesen átjárhatóak a Calibre automatikus konvertálásával, észre sem veszel különbséget (AZW3-at választva, mert a régebbi MOBI még butácska formátum volt, kevesebb formázási lehetőséggel)

(#14352) lufiember válasza Degeczi (#14351) üzenetére


lufiember
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor azt hiszem sikerült döntenem, ez lesz! :D Még két kérdésem lenne ha megengeded. Valamelyik oldalon angol-magyar szótárral hirdetik, most akkor alapból nem mindenhol adják hozzá? (Máshol nem írták.) Magát a készüléket hol érdemes megvenni, itthon vagy netről rendelve? (Itthon hol? :D )

Köszi még egyszer! :)

(#14353) Degeczi válasza lufiember (#14352) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Angol-magyar nem jár hozzá, és jobb is, ha nincs rajta: mert az azt jelenti, h fölbontották, bekapcsolták = nem orig csomagolásút kaptál...

Egyébként egyszerűen fölmásolod rá magad, hiszen szabadon letölthető (mivel házi készítésű)

Itthon nem igazán érhető el jó áron, hacsak nem magáneladótól

A saját példányt 2 hónapja lőttem Ebayen: az akkori árfolyamon még 31e Ft sem volt

(#14354) Ébri válasza lufiember (#14352) üzenetére


Ébri
senior tag

A szótár felmásolása olyan, mint egy könyvé, s onnantól használja is. (Szerintem a szótárazása nagyon jó.)

Az AZW3 gyakorlatilag egy átcsomagolt EPUB, de már nem találom, hol olvastam. És nekem is sok mobi, prc, epub van, s mindet AZW3-ba teszem (így lehet bele saját fontot tenni, elválasztani).

(#14355) szlibud válasza worxland (#14343) üzenetére


szlibud
tag

Én meg pont azért nem veszek PW sehányast az 5 helyett, mert megszűntek a lapozógombok :(((

Nem netezni akarok vele, hanem olvasni, egy kézzel, van mikor vízhatlan tokban, és nem bízom benne h anélkül ugyanplyan élmény lenne.

Pedig egyébként vennék, a háttérvilágítás miatt, de a lapozógombok nem tudom miért nem fértek el rajta :W

(#14356) Degeczi válasza szlibud (#14355) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A PW jól működik vízhatlan tokban, mert nem infrás az érintésvezérlése.
Az egyetlen gáz, ha víz alá vinnéd, azt is hajlamos érintésnek venni - de az úgysem a normál használat része.

Ettől még valóban hülyeség volt elhagyni az oldalgombokat, félkézzel tényleg vmivel stabilabb fogást adna

(#14357) worxland válasza szlibud (#14355) üzenetére


worxland
addikt

Egy kézzel olvasok. Vízhatlan tok: nem búvárkodok, nincs rá szükségem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14358) Degeczi válasza worxland (#14357) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magad is nyilván jól tudod, h nem búvárkodáshoz hasznos a bezacskózás, hanem általában strandon és nem csak ráfröccsenő víz, de homok ellen is biztonságosabb ott így használni - márpedig sokan használjuk nyaralás alatt így (de sokan olvasnak fürdőkádban is, ahol nem csak véletlen beejtés ellen célszerű védeni, hanem az ottani páradús levegőtől is jobb elzárni)

(#14359) worxland válasza Degeczi (#14358) üzenetére


worxland
addikt

Fürdőkád: évek óta olvasok fürdőkádban, se a Sony PRS-505, se a Kindle Paperwhite nem panaszkodott. Ennyit a páráról.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14360) Degeczi válasza worxland (#14359) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"A nagyapám 90 évesen is rendszersen bagózott. Ennyit a dohányzás káros hatásáról"
Mindig van esély gond nélkül megúszni, ezzel együtt nem célszerű magasról tenni a valós veszélyre.
Persze teheted, nem gond - csak az nem érthető, miért kell ennyire lekezelően fogadnod, ha vki más véleményen van... :F

(#14361) Elemental válasza worxland (#14359) üzenetére


Elemental
addikt

Faterom már aludt el könyvvel a kezében a kádban :)

(#14362) L4mie válasza Elemental (#14361) üzenetére


L4mie
veterán

én is, csak nem pw vel :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14363) koncsik válasza Elemental (#14361) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Fiam? :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14364) |AP| válasza Degeczi (#14358) üzenetére


|AP|
veterán

asszony rendszeresen bezacskózott PW2-vel fürdik, teljesen jól működik.
Mármint a PW2, de az asszonyra sincs panasz...

(#14365) Degeczi válasza |AP| (#14364) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is, mindkettővel (hol bezacskózott PW2-vel, hol az asszonnyal, szintén panasz nélkül :)

Különösen a kerti fölfújható medencében kellemes hűsölés közben, a Kindle-t egy úszó cuccra pakolva

A billentyűs K5 annyiban jobb volt ilyesmire, h arról bármikor nyugodtan le lehetett törölni a vízcsöppeket, míg a PW azt már simításként regisztrálja - de nem vészes, sűrűn úgysem kell

(#14366) szlibud válasza Degeczi (#14358) üzenetére


szlibud
tag

Teljesen igazad van, én is fekszem vele matracon medencében, természetes vizekben stb, előbb-utóbb beleesik, könyvet is ejtettem már bele, valamit homok ellen is kiválló, nem kell vigyázni hova tegyem, ne tegyem stb.
És vagy megy vízhatlan tokban, vagy nem, mivel nem tudom kipróbálni, így nem fogok venni, egyébként is tökéletesen elégedett vagyok a lapozó gombokkal és hiányoznának is

Újfent mondom, nem netezni kell az olvasó h folyton nyomkodjam. Arra ott a telefon vagy a tablet, vagy a laptop..

(#14367) Degeczi válasza szlibud (#14366) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan megy, a legolcsóbb (talán bő $2 volt postával) kínai zacskóban, amiben a K5-öt is használtam - bár az alábbi miatt valóban praktikusabb ilyesmire a billentyűs

(#14368) birno


birno
addikt

Bealltam en is a PW2 tulajok taboraba, par dologra mar rajottem, hogyan kell megoldani, amik alapbol zavartak, de egy valamivel nem boldogulok.

A gondolat jeles mondatokat nem egysegesen jeleniti meg, nehol egy space van, nehol 2, mashol 4.
Ahogy megneztem Calibre-ben, edit booksnal, a forrasban mindegyiknel 4 space van, mindegyik <p> tag kozott s ugyanazal a class-al ellatva.

Justifyolva konvertaltam, gyanitom, hogy ez okozza, de azt nem akarom megvaltoztatni, mert egyebkent meg hasznos.
Hogyan lehetne ezt megoldani?

(#14369) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Lehet nem jó helyre írok.
Ha van egy pdf formátumú könyv ami képként lett bescannelve úgy, hogy egy oldalon két lap van egymás mellett abból lehet (egyszerűen) normális e-book formátumot csinálni?

Mert egy könyvet megcsináltam úgy hogy egy oldalon egy lap legyen de hát nah, nem volt kis meló és a végeredmény sem annyira jó vagy sz*rból nem lehet várat építeni? :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14370) HuMarc válasza Tompie (#14369) üzenetére


HuMarc
addikt

Scannelt PDF és egyszerű ebook-készítés? :N Sajnos a scannelt PDF áll a lehető legmesszebb attól, amiből lehet egyszerűen ebook-ot készíteni.

(#14371) Tompie válasza HuMarc (#14370) üzenetére


Tompie
őstag

Ettől féltem :)

(#14372) hampidampi válasza birno (#14368) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ilyen tipikusan akkor szokott előfordulni, mikor az ocr a párbeszéd nyitó gondolatjeleket felsorolásjelekként ismeri fel. Ezek után ha szűrt html-ként mented, a felsorolásban lévő tabulátorokat szóközökké alakítja.
Ilyenkor egyszerűen a szövegszerkesztőben ki kell cserélni a sok szóközt egyre.
AZW3 alatt non-breaking fixed width space-t (U+202F), vagy a thin space-t (U+2009, &thinsp; ), esetleg four-per-em space-t (5&#x2005; ) használj párbeszéd nyitó gondolatjel után. Ezek nem méretezhetőek, a sorkiegyenlítés nem húzza szét.

(#14373) birno válasza hampidampi (#14372) üzenetére


birno
addikt

S ezt hogy lehet egyszeruen megcsinalni?
Alapbol epupba volt meg, azt konvertaltam azw3-ba.
Ha calibre-ben "edit books"-al megnyitom, akkor majd 100 html fajlt sorol fel a browserban.
Itt meg lehet valahogy oldani mindben egyszerre mondjuk regex-el vagy ki kell menteni valami mas formatumba s ugy megcsinalni?

(#14374) hampidampi válasza birno (#14373) üzenetére


hampidampi
senior tag

Cserélni legegyszerűbben konvertáláskor lehet a keresés/csere fülön. Ott lehet regexp kifejezéseket is használni. Persze konvertálni is lehet, rtf vagy htmlz jó szokott lenni.

(#14375) birno válasza hampidampi (#14374) üzenetére


birno
addikt

Koszi, kiprobaltam, de valahogy nem az igazi.
Pelda szoveg:
"<p class="calibre2">- Hogy mennek a dolgok, öcsém? - kérdezte Fajer arabul. A sofőr lengyel volt, nyugodtan beszélhettek.</p>"
Regex: "(<p.*?>-)\s+(.*</p>)"
Replace: "\1&nbsp;\2"

Ezzel azt csinalja, hogy a 4 sima space helyett rak 4 non breakable-t, de total nem ertem, hogy miert.
Notepad++-ba csak egyet rak, ha ugyanezt megcsinalom, ahogy az varhato.
Mar valtoztattam a regexen is:
"(<p.*?>-)\s+([\S].*</p>)"
Ugyanaz, pedig ennek aztan tuti ki kell hagynia a 4 space-t, szoval szerintem valamiert a calibre odavarazsolja a tobbit.
De vajon miert?

[ Szerkesztve ]

(#14376) Kobudera válasza Tompie (#14369) üzenetére


Kobudera
tag

Elhiszem, hogy sok meló volt. Alternatívaként a DuoKan rendszert tudom ajánlani. Az tud PDF-eket darabolni és méretre vagdosni gyorsan. Az eredeti rendszer is megmarad,, így kihasználhatod a kettő előnyeit.
Ez legfőképp a DuoKan ereje, az egyszerűbb kategóriakezelés mellett, a wifi-ftp kapcsolat mellett, és a magyar nyelv mellett. :) Próba cseresznye! :)

Ha nem tetszene a rendszer, simán a menüjéből törölheted.

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#14377) Tompie válasza Kobudera (#14376) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm majd kipróbálom :)

(#14378) hampidampi válasza birno (#14375) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajnos a regexphez én nem igazán értek, én tuti inkább átkonvertálnám és Wordben bűvészkednék vele.
Amúgy meg mint írtam, az azw3 nem kezeli a nem törhető szóközt. Ha fixet akarsz, mást használj.

(#14379) paolinho


paolinho
őstag

PW2 5.4.5-re van már jailbreak?

[ Szerkesztve ]

(#14380) paolinho


paolinho
őstag

Még egy kérdés, ami érdekelne: én a PW2-met a Kobudera-féle Duokan-nal használom, és megvallom, teljesen meg vagyok vele elégedve, még akkor is, ha a menüjében akadnak kínai írásjelek (ezeket soha nem is látom, hacsak nem lépek be valami miatt oda). Nem akarnám itt feleslegesen az előnyeit ecsetelgetni, hisz ez szubjektív, de pár szóban amit én szeretek benne az, hogy magyar nyelvű, százalékosan látom az akku-t, keskeny a margója, könyvborítókat képpel megjeleníti, valamint tetszőleges képernyővédőt tudok neki beállítani.
Viszont szívesen kipróbálnám a gyári oprendszerét is úgy, ahogy itt már egy páran modósították, azaz jailbreak segítségével szeretném a keskenymargós alternatíváját is megnézni.
Kérdésem az lenne, hogy a két rendszer nem akasztja-e egymást, azaz a hack-elt készülék kompatibilis marad-e a Duokan-nal? Valamint a jailbreak esélyt ad-e arra, hogy saját képernyővédőt állíthassak be?

Előre is köszi a választ.

(#14381) Degeczi válasza paolinho (#14380) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valószínűleg (nem próbálom ki, egy éve nem tetszett a Duokan, és amúgyis jórészt wifin ráküldött anyagaim vannak, amikkel nem tud mit kezdeni) menne, JB-el van normális margó,
de a képernyővédő hol érdekes? :F

Kinyitom a tokot, amitől azonnal fölébred és ott van a könyben, mielőtt becsuktam: a képernyővédő csak a nyitás másodpercére lenne látható...

(#14382) Ébri válasza paolinho (#14380) üzenetére


Ébri
senior tag

5.4.5-re nincs jailbreak, változott az update módszere, úgyhogy lehet befixálom én is 5.4.4.2-n a firmware-em.

A duokan jailbreak-kel nem akad, ha jól emlékszem, de .egyes hackekkel igen, már nem emlékszem, hogy a font, vagy a screensaver hackkel kapcsolatban olvastam, hogy Duokan mellett érdekes dolgokat csinál.

Most dolgoznom kell, ha időm engedi, majd bővebben :) Képernyővédő mindenestre lehet, akár bármilyen kép, akár az épp olvasott könyv címlapja.

(#14383) paolinho válasza Degeczi (#14381) üzenetére


paolinho
őstag

Először is köszi a választ. A wifi és a Net engem annyira nem érdekel az olvasón, én kábelen teszem fel, amit kell. Ami a képernyővédőt illeti, végül is igazad van, bár előfordul, hogy csak alvóba teszem magam mellé a készüléket, és akkor már legyen az, amit én akarok rajta látni.
De pont ezért szeretném kipróbálni a módosított op.rendszert, hogy lássam a különbséget. Mondjuk az kifejezetten zavar, hogy a könyvek borítóit nem jeleníti meg a listában, amit a Duokan simán jól kezel.

(#14382) Ébri köszi Neked is a választ, ezért is érdeklődtem, mert nekem még az 5.4.3-as frissítés van fent, és nem akarnék úgy járni vele, mint anno a K3-mal, hogy egy frissítésnél sikerült a Vári Csaba féle magyarságát elveszítenem a készüléknek, és azt még visszafelé nem is lehetett butítani. Így maradt angol, így is adtam el később.
Összeakasztani nem akarom a rendszereket, így max. csak külön-külön fogom tesztelni is.

De erre a könyvborító megjelenítésre jó lenne valamilyen megoldás.

(#14384) Degeczi válasza paolinho (#14383) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálad lehet vmi gáz, mert a listában megjeleníti a borítókat korrekt módon gyári állapotában is.

(#14385) Kövezett válasza paolinho (#14383) üzenetére


Kövezett
tag

Maga a JB "csak" annyit változtat, hogy lehetővé teszi a mod-ok felrakását. Tehát a JB-től nem lesz szélesebb a margó, de fel tudod rakni a megfelelő fájlt.

(#14386) Oldman2 válasza paolinho (#14383) üzenetére


Oldman2
veterán

MIből gondolod hogy nem megy visszafelé a butítás?

Legalábbis 05.10-én még sikerült 5.4.4 -ről 5.3.8 -ra downgradelnem.

http://prohardver.hu/tema/kindle_3_avagy_a_megfizetheto_aru_ebook_olvaso/hsz_14001-14001.html

[ Szerkesztve ]

(#14387) paolinho válasza Degeczi (#14384) üzenetére


paolinho
őstag

De hát ez egy gyári szűz garis készülék, amin jelenleg csak a Duokan az egyetlen "hack". Ettől nem kellett volna megbolondulnia. JB-t vagy egyébb mókolást még soha nem próbáltam rá. Lehet, ki kellene próbálnom egy Hard Reset-et, hátha az visszahozná a borítók megjelenítését is?!

(#14385) Kövezett: Igen, tudom, köszi! Visszaolvastam ezzel kapcsolatban azt hiszem mindent, amikor benjonino fórumtárs első lépéseit tette ebben a témában, és le is hámoztam a szükséges egyébb fájlokat is már ahhoz, hogy majd magam is belefoghassak ebbe egyszer.

(#14386) Oldman2: azt nem tudom, hogy figyelted-e, hogy én Kindle3 kapcsán írtam, amit írtam. Engem ennél a tipusnál hibával dobott ki a rendszer anno, amikor megpróbáltam korábbi verzióval "frissíteni". Ergo, nekem nem sikerült a visszaállítás, és így maradt is angol nyelvű a készülék. De már mindegy, mert közben PW2-re váltottam :D

(#14388) Degeczi válasza paolinho (#14387) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éppenséggel bekavarhat a Duokan is... annak idején K5-ön próbáltam, és ott pl. a betűk renderelését rontotta el: csúnyább, gyengébb kontrasztú lett még újraindítás után is! Mégegyszer újra kellett indítani, h helyreálljon... (és ezt stabilan, mindig előadta ha Duokant indítottam)

(#14389) paolinho válasza Degeczi (#14388) üzenetére


paolinho
őstag

Végül is egy próbát megér, a hétvégén, de talán még ma este, letúrom a Duokant, csinálok egy Hard Reset-et visszapakolom a könyveket, aztán kiderül. Jelzem majd, ha ez megoldja a dolgokat,... és végül is akkor ki is fogom próbálni a vékony margó megvalósítását is.

(#14390) Degeczi válasza paolinho (#14389) üzenetére


Degeczi
nagyúr

letúrni első körben szerintem fölösleges, érdemes lenne egy második (normál Kindle módú) újraindítást megpróbálni, és csak akkor factory reset-et, ha ez hatástalan

(#14391) Ébri válasza paolinho (#14389) üzenetére


Ébri
senior tag

A JB ha minden igaz futó kódot módosít, tehát aránylag biztonságos. A többi hack már nem annyira, de azokkal se volt még gondom, font hacket meg a hétvégén akarom kipróbálni :)

(#14392) Oldman2 válasza paolinho (#14387) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, nem figyeltem erre.

Bocsi, fáradt vagyok...
:-)

(#14393) paolinho


paolinho
őstag

Na nekiálltam, egy kicsit mókolni az olvasót.

Első körben levettem a Duokant.
Második körben a Setup-ból egy RESET
Harmadikként JB
Negyedikre pedig Fonthack

Először is SIKER az eredmény, mert valóban kitöltik a szövegek a képernyőt, szóval ebből a szempontból igazán az elvárásoknak megfelelően működik a kicsike. Ráadásul azt kell mondjam, hogy kezd valami válasz is körvonalazódni arra is, hogy a borítók miért nem látszódnak?! Ennek vélhetőleg a mobi kiterjesztés az oka, ugyanis feltettem néhány könyvet prc-ben is, és lőn csoda, felbukkantak a borítók. Hát most nem tudom mit tegyek, mert nekem igényem volna arra, hogy láthassam a könyveket borítójuk szerint, így sokkal áttekinthetőbb számomra. Mindet átkonvertálgatni szép idő lesz. Na mindegy egyelőre tesztelem így.
Az akku kijelzőre nincs valami ötlet? Legalább is, hogy pontosabb értéken lehessen látni a jelenlegi helyzetét?
Ja és mégvalami. Mit jelent az, hogy beágyazott font? Van ennek értelme? Nekem így is hibátlannak tűnnek a betűk olvasási szempontból, mit lehet még ezzel kezdeni, ami még ennél is jobb?

(#14394) Degeczi válasza paolinho (#14393) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az adott könyveiddel lehet vmi gáz: nem teljesen kompatibilisek, de nem formátum kérdése, mert MOBI=PRC!

akkut százalék-pontosan kiírni parasztvakítás: nem megbízható, mert ahhoz komoly naplózás kellene
elég a gyári kijelzés fölbontása

a beépített fontválaszték nem túl nagy, ezért szoktak sokan beágyazni saját betűtípust
ha tetszenek a beépítettek, akkor nyilvánvalóan nem kell vele foglalkoznod
(amire egyébkén csak AZW3/KF8 formátum esetén van mód)

(#14395) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Kindle-m (PW2) ma gondolt egyet és olvasás közben szépen lefagyott. Lapoztam volna, de nem reagált, semmire sem. A menüt sem tudtam előhívni, usb csatlakozást sem érzékelt.
A gomb hosszan nyomásával való újraindítás ugyan sikerült, utána látszólag most minden ok, de azért eléggé levert a víz. Másnak is csinált ilyet már esetleg...? :F

(#14396) paolinho válasza Degeczi (#14394) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor azt hiszem, én itt meg is állnék, mert ezek szerint tovább az én igényeim szerint nem nagyon lehet fokozni a lehetőségeket.
Ezt a mobi-prc kérdést nem nagyon értem, mert Calibre-vel volt minden konvertálva, és akkor ezek szerint ennek menni is kellene rendesen. Mindenesetre kipróbálva, nem elég a mobi-t prc-re átírni, így sincs borító kép.

(#14397) Degeczi válasza paolinho (#14396) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Calibre-vel nem készíthettél közvetlenül PRC file-t, mert MOBI kimenetként kezeli ezt a formátumot...
(de ettől még ugyanaz a kettő)

Persze, h nem elég átírni a kiterjesztést, hiszen attól még ugyanaz marad a file

A gondod ott lehet, h vmiért inkompatibilis könyveid vannak (vagy vmi régi Calibre-vel készítve, vagy eleve másik programmal), amik tényleges újramentéskor megjavulnak: akár mert most már kompatibilis módon kerül beléjük a borító, akár vmi más változik a fejlécben (pl. egy gyors guglizás szerint a régi Calibre még generált magától azonosítót a könyvekhez, ami azért lehet gáz PPW esetén, mert ez az azonosító alapján kérdezné le az Amazontól a borítót - és az érvénytelen szám miatt azt nem fogja találni)

(#14398) paolinho válasza Degeczi (#14397) üzenetére


paolinho
őstag

Hát abban igazad van, hogy nem a Calibre a bűnös, főleg azért, mert konkrétan az nem is konvertál prc-t, csak mobi-t. Azokat a prc-ket, amiket feltettem így, konkrétan prc-ként töltöttem le. Na mindegy, azért jó lenne egyszer megtalálni az okot, hogy javítani lehessen ezen a problémán.

(#14399) L. Hedvig válasza excalibur36 (#11475) üzenetére


L. Hedvig
csendes tag

Ugyanez a gondom a Paperwhite-ommal. Este még semmi gond, reggel már nem működik a Send to Kindle funkció. Sem Chrome-ban, sem Mozillában. Hálózati hiba... hm. Ami természetesen nem igaz. Nem sokat értek a számítástechnikához, de annál az úrnál kb. 100-szor többet, akivel beszéltem az Amazonnál. Kb fél órát beszéltünk, ezalatt - a nevemen szólítva - 3-szor kérdezte meg, hogy regisztrálva vagyok-e...? Aztán közölte, hogy heuréka! mélységében megvizsgálta a problémámat és úgy döntött, hogy frissiteni kell a gépemet. Adott is hozzá egy linket, ami természetesen nem működik, valamint hiába mondtam neki, hogy a Kindle most 3 hete frissítette önmagát és - miután ezt automatikusan teszi - nem tehetek semmit. A röhej az, és tényleg röhejes, hogy az Amazon által részemre kiadott email működik "név@kindle.com" és ezen keresztül át tudom nekik küldeni a könyveket az olvasómra. Tehát eleve nem lehet hálózati hiba. És ez a 2. generációs PW (jó drága volt) és nem kell mondanom, éppen lejárt a garancia.
Mit lehet itt tenni? Tud valaki segíteni? Ha igen, akkor könyörögve kérem, hogy érthető "nyelven" tegye, mert a szakkifejezések nem a kedvenc olvasmányaim. Köszönöm szépen.

Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény. Csecse-becse, ajándék...

(#14400) paolinho


paolinho
őstag

A Koll3ctions_v1.35 fut a PW2 alatt?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.