Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Libretom válasza Degeczi (#14450) üzenetére


Libretom
aktív tag

Oké, köszi! :R

(#14452) Ébri válasza Degeczi (#14450) üzenetére


Ébri
senior tag

Viszont ha vmi miatt deregisztrálsz / fctory reset, akkor már nem. (Annyira valóban nem drámai, de a backdoor lock elég kicsi és én amúgy is jobban szeretem, ha én frissítek akkor, amikor akarok :))

(#14453) Lewzke


Lewzke
őstag

Nemrég vettem egy Kindle Wifi-t helyi forgalmazótól, arra hivatkozva, hogy nem az USA-ban élek a support segítőkészen kikapcsolta a Special offers reklámokat szóval nem kellett bűvészkedjek a rendszerrel :) .
Ami még tetszik benne a könnyű tartalom feltöltés, email a fiókra és kész. Most egyedül ami érdekelne az e-ink frissítés két beállítása közötti különbség. Személy szerint az oldalankénti teljes frissítés jobban tetszik, nem szeretem az előző oldalak szellemképeit, de nem tudom, hogy mennyit befolyásol ez az akkus üzemidőn. Valakinek erről tapasztalata?

(#14454) cizella


cizella
csendes tag

Sziasztok! Ismeri valaki közelről a kindleshop.hu-t? Jónak tűnnek az árai, csak az nem tetszik, hogy a garancia-oldalon jótállásról nem, csak szavatosságról beszélnek.

[ Szerkesztve ]

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#14455) k.kristof válasza cizella (#14454) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem nagyon drágának tűnnek, az ajándék 50 ebook a Kindle 5 mellé pedig vicc, nem néztem végig mindet, de szerintem a MEK-ből ingyen letölthető könyvekről van szó... A garancia egyébként az Amazonnál közvetlenül érvényesíthető, feltéve, hogy eredeti, bontatlan készüléket árulnak.

(#14456) cizella válasza k.kristof (#14455) üzenetére


cizella
csendes tag

Friss aggyal is rápillantottam, a jótállás talán rendben van, legalábbis a termékoldal szerint (paperwhite érdekel), de reklámmentes verzió + tok már teljesen versenyképtelen ár az amazonhoz képest. Ingyenes könyveket meg se néztem, szerintem is vicc.
Azt szeretném még megtudni, hogy van-e valamilyen hátulütője az amazonos beszerzésnek (eltérő szabvány miatti csatlakozó-problémák esetleg, vagy nem működő funkciók - ilyesmikre gondolok).

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#14457) Degeczi válasza cizella (#14456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annyi, h mocskos drága!
Nem érdemes mostanában az Amazontól rendelni, csak ha német vagy osztrák címre tudod az ottani képviselettől (vagy ottani MM/Saturn üzletekben megvenni), akkor nagyon jó áron van (a K5 49 EUR, ami még most sincs 16e Ft)

Egyébként az USA Amazontól szállítással, áfával együtt $140, ami a most elszabadult árfolyamon 33e Ft... szemben a hazai 25 körülivel (ami persze reklámos, de mint már sokszor volt róla szó, azt 2 perc alatt leszedi a support)

(csatlakozóban nincs eltérés, hiszen töltőt nem, csak USB kábelt kapsz hozzá, az pedig mindenütt azonos)

[ Szerkesztve ]

(#14458) k.kristof válasza cizella (#14456) üzenetére


k.kristof
őstag

Hardveraprón van egy hirdető, aki elég jó áron árul Kindle-t, többen is tőle vettünk. Ahogy Degeczi is írta, csak egy USB kábel jár hozzá, de ezt bármilyen mobiltelefon hálózati adapterével lehet együtt használni konnektorból is.

(#14459) cizella


cizella
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a tippeket.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#14460) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló !

Melyik a jelenleg kapható legjobb ebook olvasó a piacon ? (Ha nem a kindle gyártja az is érdeke, meg kellene az is hogy az amazon kindle termékek közül melyik az.)

Illetve egy másik, tudtok olyan fórumot vagy helyet ahol megtalálható ez a könyv jó minőségben ?
Danielle Steel: A cár balerinája

(még mielőtt jönnének a találgatások, nem nekem kell hanem a barátnőmnek :DDD ) [link]

(#14461) Degeczi válasza asuspc96 (#14460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magad sem vársz komolyan választ olyan kérdésre, h "melyik a legjobb autó a piacon? Akkor is ha nem a Carrera gyártja" :F

Ahány ember, annyi igény, annyi felhasználás.
Nincs "legjobb"

(#14462) asuspc96 válasza Degeczi (#14461) üzenetére


asuspc96
senior tag

de szerintem ez egy eléggé elvállalható kérdés volt :D
mert nem hiszem hogy olyan sok mindenre lehetne használni egy olvasót...olvasni lehet rajta, meg olvasni meg ha nagyon kiforgatjuk a dolgokat akkor olvasni... ;] :P
míg egy autó valóban sokoldalúan megközelíthető....kamiontól kezdve a forma 1-ig....

szóval a kérdés továbbra is él, és akkor ezek szerint te nem veszel részt a játékban :D

kár... :P

(#14463) Degeczi válasza asuspc96 (#14462) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Legalább annyira eltérőek ezek is mint az autók - ha nem még inkább...
(és egy típusnév itt sem gyártó)

Van, aki csak magyarul olvas (és még pár menüpontot sem látna szívesen idegen nyelven): neki fontos a magyar menü, de tök lényegtelen a szótárkezelés.
Másnak előbbi semmit nem számít, míg a jó szótárazás aranyat ér.

Van, aki közelről olvas, és igényli a nagy fölbontást - másnak a 800x600 is tökéletesen megfelel, mert nem bújik bele a könyvbe.

Van, akinek alapvető az elfogadható PDF kezelés, másnak semmit sem számít.

Van, akinek fontos a támogatott formátumok kérdése, másnak egyáltalán nem, mert úgyis Calibre-vel kezeli.

Van, aki csak olyat hajlandó használni, amin vannak nyomógombok, másnak az érintőképernyő is teljesen jó (utóbbit lehet tovább osztani infrásra vagy kapacitívre, más előnyökkel és hátrányokkal...)

Van, akinek alapvető a beépített megvilágítás, ... de hadd ne soroljam tovább - dögivel vannak még hasonló szempontok!

A lényeg, mégegyszer: értelmezhetetlen fogalom a "legjobb"!

[ Szerkesztve ]

(#14464) asuspc96 válasza Degeczi (#14463) üzenetére


asuspc96
senior tag

oké, akkor ezt holnap folytatjuk... :P

(#14465) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ma ez a könyv épp ingyen van (html-kindle)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14466) k.kristof válasza koncsik (#14465) üzenetére


k.kristof
őstag

Köszi, már "meg is vettem" :)

(#14467) asuspc96 válasza asuspc96 (#14464) üzenetére


asuspc96
senior tag

Akkor javítsuk át úgy a kérdést, hogy melyik az az eköny olvasó ami a lehető legtöbb igénynek megfelel ?
és a lehető legtöbb funkcióval rendelkezik ?

(#14468) k.kristof válasza asuspc96 (#14467) üzenetére


k.kristof
őstag

Akkor most jön a kérdés, hogy mik az igények? Mit vársz el az olvasótól, mit tudjon?

(#14469) Degeczi válasza asuspc96 (#14467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még mindig ugyanott vagy: melyik autó felel meg a legtöbb igénynek...

Bizonyos elvárások/jellemzők egymást ütik, ezért nincs értelme általánosságban beszélni, hanem a saját céljaid kell meghatároznod, amik alapján számodra lehetnek jó választások - míg másnak más jönne be.

(#14470) lyunior


lyunior
tag

Sziasztok!

A feleségemnek van egy Kindle 4 olvasója. Néhány napja időnként lefagy, illetve nagyon lassan tölt be.
Valami könyv, vagy annak formátuma keverheti meg, vagy valami vírust szedett be, vagy az olvasónak lehet baja?
Van-e esetleg valami reset-elési lehetőség, amivel helyrehozható a hiba?
Illetve, ha nem szűnik meg, akkor hol lehet javíttatni?

Köszönöm a segítséget előre is!

lyunior

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#14471) Degeczi válasza lyunior (#14470) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vírus ilyen céleszközre (amire ráadásul programot sem lehet alapállapotban csak úgy telepíteni) nincsen, utóbbi időben fölmásolt könyv viszont éppen okozhat gondot, bár inkább merülést, ha az indexelés megakad rajta

Menüben tudsz gyári alaphelyzetbe visszaállítást indítani, érdemes is, talán megoldja
(viszont persze a könyvek törlődnek róla)

(#14472) Druss válasza Degeczi (#14471) üzenetére


Druss
aktív tag

Honnan lehet megtudni, hogy melyik könyv a ludas az indexelésnél?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#14473) Degeczi válasza Druss (#14472) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát másként nem igazán, minthogy törölgetéssel és újrapróbálkozással (annyit árul el csak a Kindle amikor egy nem található kifejezésre, pl. egyszerűen egy pontra - azaz "." karakterre - rákeresel, h "nem találom, de még x db könyv indexelés alatt áll")

De ez csak akkor gond, ha egyszerre másolnál föl rengeteg könyvet, akkor azt érdemes kisebb adagokra szabni

Egyébként normál használatban úgyis max párat teszel föl egyszerre, és akkor könnyen kiderült, melyik okozhatja

(#14474) asuspc96 válasza Degeczi (#14469) üzenetére


asuspc96
senior tag

csöbörből gödörbe....mindegy...akkor hagyjuk :)

Jól megfelel az a Kindle 4-em is :DDD

(#14475) feka007


feka007
nagyúr

Vettem egy ilyen tokot 1 hónapja, tökre jó, meg minden, de becsukott állapotban kicsapódik a pára benne a Kindle-m felületének kb az 1/5-ödére (az USB bemenet és a kijelző közti rész főleg, tehát a Kindle felirat körüli rész lesz párás, kicsit a kijelző is van néha, pl múltkor nyaralásnál a táskában arra is jutott a párából) mintha vízpermet kerülne ott rá. :F Ez mennyire gáz? Nem cseszheti ez el? Dobjam ki ezt a tokot is a francba?

(#14476) Degeczi válasza feka007 (#14475) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy ilyen tok nem tudom, hogyan tudná befolyásolni a párakicsapódást...
Valszeg légkondival nagyon lehűtött szobában voltál, a fém készülékház is hideg lett, ezért csapódhatott le rajta a pára erre alkalmas páradús, meleg környezetben
Ezen hasonló tok nem változtatna, csak vízhatlan bezacskózás

(#14477) feka007 válasza Degeczi (#14476) üzenetére


feka007
nagyúr

Pedig most is lecsapódott a pára rá a becsukott tokban, pedig itt a szobában nincs nekem légkondi. 1-2 csepp vizet össze lehet gyűjteni róla

(#14478) Degeczi válasza feka007 (#14477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan pára?
Ilyen melegben, hűtés nélkül nehéz elképzelni kicsapódást...
Nem tenyérben tartás közben szívott magába a tok izzadtságot? (vagy jön ki belőle vmi ragasztó - de annak nem vízszerű jellege lenne)

(#14479) szkury


szkury
tag

Sziasztok!
Nincs vkinek esetleg egy amazon kindle 5-hőz való eladó tokja holnap délelőtt?
Veszprém-Várpalota-Székesfehérvár-Tatabánya vonalon

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#14480) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

Német Media Markt-ban vásárolt Kindle esetleges garanciáztatása a hazai Media Markt-ban is megvalósulhat vajon?
Tud erről valaki valamit?

Köszönöm!

(#14481) feka007 válasza Degeczi (#14478) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát én nem tudom, nem nagyon van szaga, inkább csak sima víznek tűnik. A tok belső fele is érezhetően nedves azon a részen ilyenkor. Mondjuk elég erős szaga van közelről, mint vmi bárányirhából készült vminek

[ Szerkesztve ]

(#14482) Bébéke


Bébéke
újonc

Sziasztok! Segítséget kérnék! A Kindle-öm egy ideje bekattant. :O Az otthoni wifit nem ismeri fel. A munkahelyi wifit felismeri (legalábbis azt jelzi), de semmilyen módon nem tudok rá könyvet küldeni. Valaki esetleg már találkozott hasonló jelenséggel?

(#14483) winhate


winhate
őstag

hali

Na egy ev utan jo nagy pofancsapast kaptam a kindletol.
Par honapja nem hasznalta a parom es ugy nez ki tokig lemerult.
Feltoltottem bekapcs majd latom minden beallitas eltunt , konyvek sehol ,mappak sehol ,bongeszo alaphelyzetben.
Szepen resetelte magat.

Valahogy vissza lehet allitani a konyveket beallitasokat vagy kezdejek mindent elorol ?
(be volt reggelve amazonra szinkronizalt is rendesen , frissites is mukodott)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14484) worxland válasza Bébéke (#14482) üzenetére


worxland
addikt

USB-n keresztül is tudsz felrakni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14485) Lewzke válasza Bébéke (#14482) üzenetére


Lewzke
őstag

sima újraindítást próbáltad? beállítások menüben van, ha még egyszer megnyomod a beállítások gombot

(#14486) cizella


cizella
csendes tag

Azt olvastam máshol, hogy az import fees depositot - külön kérésre - teljes összegben visszafizeti az Amazon. Ez valóban így van?

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#14487) Degeczi válasza cizella (#14486) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem.

(#14489) Jabby válasza #32839680 (#14488) üzenetére


Jabby
őstag

Cégem hamarosan pályázatot ír ki amatőr írók részére, s az arra alkalmas műveket ebook formában ingyenesen letölthetővé teszi.

(#14491) Jabby válasza #32839680 (#14490) üzenetére


Jabby
őstag

Ezzel kapcsolatban futottam már pár kört.
Másolásvédelem nagyon drágítaná az ebook árát, anélkül fizetősként árulni pedig még 10 példányt sem lehetne eladni.
Megfordult a fejemben, hogy az eredeti vásárló kiléte visszafejthetővé váljon, de ennek sincs sok értelme.

Egyenlőre addig jutottam, hogy az írót javadalmazni a könyv elejére és végére elhelyezett hirdetésekből lehetne.
De várok minden ötletet, mert nem csak nyilvánosság elé lépéssel szeretnénk támogatni az írói vénával megáldott tehetségeket.

(#14493) Jabby válasza #32839680 (#14492) üzenetére


Jabby
őstag

Felmerült a Humble Bundle lehetősége, de a magyar mentalitást ismerve csak az magában nem hozna anyagi lehetőséget a szerzőknek. Egy héten belül minden új könyv elolvasható a ...-ról és fent vannak a torrent oldalakon, akkor nem fog senki vacakolni holmi átutalással, + tömni az állam zsebét a tranzakciós díjjal.

(#14495) Bébéke válasza Lewzke (#14485) üzenetére


Bébéke
újonc

igen, próbáltam, többször is, de nem használt... :(

(#14496) Bébéke válasza worxland (#14484) üzenetére


Bébéke
újonc

ez eddig miért nem jutott az eszembe??? :) nagyon köszi! :R

(#14497) scoolerpety


scoolerpety
csendes tag

Sziasztok,
A héten olvasást követően kilőttem a képernyőt és azóta meg van fagyva. Újraindítani nem tudom, mert a zöld led villogásáig sem jut el. Töltőn nem tölt fel teljesen, mert nem világít a zöld led. Elképzelhető, hogy meghalt benne az aksi vagy mi lehet még a baja?
Köszi a válaszokat, Pety

Kindle d01100-ás verzióról van szó

[ Szerkesztve ]

(#14498) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna, hogy a Kindle 3G Keyboard-om pár perc után teljesen lefagy, majd magától újraindul. Gyári visszaállítás nem segített. Mi lehet a probléma? Kb 3 éves az eszköz.

(#14499) k.kristof


k.kristof
őstag

Már majdnem azt hittem, az Amazont érdekli a véleményem, amikor megkaptam a "Help Us Improve Your Kindle" tárgyú levelet, erre az első néhány tovább után:

Thank you for your interest, but unfortunately you are not eligible for this particular discussion. We appreciate that you took the time to participate, and we look forward to inviting you to participate in future projects.

(#14500) Jabby válasza scoolerpety (#14497) üzenetére


Jabby
őstag

Hasonlóan jártam mikor csumára lemerült, akkor kellett töltőn pár óra (lehet, hogy fél nap is volt?) míg észhez tért.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.