Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Még mindig semmi konkrét a pw3-ról?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14102) benjonino válasza Ébri (#14100) üzenetére


benjonino
tag

Köszi szépen Ébri!

Nagyon segítőkész vagy, ezért szégyellem is magam, hogy nem tudtam sort keríteni a css javítgatásaira.
Tegnap volt egy nyúlfarknyi időm - úgy is fogalmazhatnék, hogy mástól elvettem - és beléptem az edit book-ba. Most már legalább látom, hogy miről is beszélsz. Az első default font bejegyzésnél a De Ja vu mellett vesszővel elválasztva ott volt a serif is, na azt onnan töröltem, de leellenőrizni már nem tudtam, hogy ténykedésem eredménnyel járt-e. Azt még láttam, hogy egy csomó helyen dejavu van, egy csomó másik helyen meg times new roman.
Azon mit értesz, hogy kiszeded? Törlöd az egész sort, vagy csak a betűtípust és a tag ott marad üresen?

(#14103) benjonino válasza Zirowe (#14101) üzenetére


benjonino
tag

Milyen érdekes, hogy amíg nincs kütyüm, addig az újat várom, de ha már bevásároltam, azt kívánnám, hogy ne is jelenjen meg újabb! :)
Most meg majd azt fogom nézegetni, hogy az új kindle-nek a plusz szolgáltatásai vajon kellenének-e nekem. :)

(#14104) Ébri válasza benjonino (#14102) üzenetére


Ébri
senior tag

Kiszedés = egész sor törlés.

A beágyazott fontot valószínű a calibre tette be konverziónál, azért láttlá DejaVu-it is, de egy mozdulattal (na jó, 3) módosíthatod, alul a keresésnél Replace-be írod a beillesztett font nevét, s utána menni fog. Szerintem ez a leggyorsabb (Replace All-al.)

Ja, és elfelejtettem írni, de gondolom nem az eredeti könyvben garázdálkodsz :).

(#14105) Degeczi válasza Zirowe (#14101) üzenetére


Degeczi
nagyúr

meglepő lenne, ha valóban így, nyár elé időzítenék, hiszen eddig mindig őszre jelentették be az új modelleket, h az ünnepekre fusson föl maximálisan a kereslet

(#14106) benjonino


benjonino
tag

Most, hogy villanykönyvet olvasok, most szembesülök azzal, hogy a könyv kiszámolja az olvasási sebességemet, és a könyv elején ki is írja, hogy mennyi idő kell nekem hozzá. Persze tudtam, hogy van ilyen szolgáltatása, de a gyakorlatban azért más egy kicsit.
Eddig ha egy könyvet olvastam, akkor belekezdtem, és hozzávetőlegesen sem tudtam, hogy mennyi időmet fogja elvenni. Még a gondolat sem fogalmazódott meg bennem, hogy azért ez valamennyi ideig tart. Hát ez változott meg bennem. Szembesültem vele, hogy bizony ez valamennyi ideig tart, vagyis olyan mint egy film. Van lejátszási ideje, vagy itt nevezzük szórakozási időnek.Egy film eltart két órát, egy könyv meg tizet. Szóval csak azt akartam kifejezni, hogy egy kicsit rombolta a könyv nimbuszát azzal, hogy behatárolta, és odatolja az orrom alá ezt az infót. :(
Mielőtt azzal jöttök, hogy ki is lehet ezt kapcsolni, válaszolnám, hogy tetszik ez a szolgáltatás, mert jobban be tudom osztani az időmet - főleg, ha a fejezetek végéig tartó időt iratom ki - de a ténnyel már szembesültem, megint kijózanodtam egy kicsit, hogy ha álomvilágba merülök, annak is vége lesz egyszer, és pontosan ennyi és ennyi idő múlva. .)

(#14107) jambiyya


jambiyya
őstag

hogy mi vannak?! Ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#14108) Zirowe válasza benjonino (#14103) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én nemrég adtam el a k3-at, ezért már várom. :)

Degeczi: pedig eddig q2-ről lehetett hallani.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14109) Degeczi válasza Zirowe (#14108) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pletykaoldalakon igen, tudom (először áprilist írtak), de már akkor is furcsállottam... nagyon meglepne, ha ősz előtt jelenne meg: semmi nem indokolná

(#14110) L4mie válasza jambiyya (#14107) üzenetére


L4mie
veterán

lecsekklotam :D

https://www.amazon.com/gp/digital/fiona/manage?ie=blablabla
ez az url em a kindle-hez :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14111) Degeczi válasza benjonino (#14106) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy kedves ismerősnek meg az volt az első meglepődése e-book olvasóval, h egyszercsak a végére ért egy könyvnek, hirtelen nem volt tovább (a konkrét mű pont olyan volt, h cliffhangerrel ért véget egy folytatás kötet előtt, ezért nem számított rá, alul pedig nem figyelte a számokat, h hol tart: egy papírkönyvben folyamatosan érezte volna, ahogy fogynak a lapok)
Persze nem volt ez sem probléma, azóta nézi az oldalszámlálót - csak e-book jellegzetesség ez is

(#14112) jambiyya válasza L4mie (#14110) üzenetére


jambiyya
őstag

Persze, megnéztem én is, de végülis Shrek nőjét is így hívják... :)

(#14113) mr.unio


mr.unio
újonc

Sziasztok.

Nyertem egy mérnökversenyen egy kindle paperwhite2-t.
Garanciával kapcsolatba szeretnék kérdezni. Ugye se számla semmi nincs hozzá, csak maga a vas. Ilynekor van valami mód h legyne rá gari is majd az új tulajnak?
Valahol olvastam h amikor majd az új tulaja bekapcsolja a gépet regelnie kell az amazonra, és attól a regtől él a garancia a készülékre. Ez igaz? :R

köszi: Zsolt

(#14114) Degeczi válasza mr.unio (#14113) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem egészen, hiszen különben beregisztrálás nélkül használva örök garanciád lenne...

(#14115) erahurka válasza mr.unio (#14113) üzenetére


erahurka
félisten

Én ugy tudom a garancia vásárlástól él de ha beregisztrálod tudják hogy a tied és gariztatáshoz ne, kell számla. A többiek kijavítanak ha tévedek.

(#14116) salapp


salapp
addikt

Nálam az imádott Touch-on mostanában gyakran van olyan, hogy hiába van kikapcsolva a minden új oldalankénti teljes újratöltés, mégis minden oldalt teljes frissítéssel tölt be.
Ezzel lehet valamit kezdeni?
Eddig ugye elfogadtam, hogy téli hidegben a buszon lelassult és azért csinálta, most mondanám, hogy "a nagy melegben ugye", de hát csak huszonnégy volt ma, nem harmincnyolc.

Firmware újratöltés segíthet ilyesmin?

Még egy: Van olyan program, ami a beszkennelt jpg színes könyvlapokból, sorba rendezés után egy összefüggő pdf formátumú dokumentumot csinál?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14117) Degeczi válasza salapp (#14116) üzenetére


Degeczi
nagyúr

24 árnyékban, de ha közvetlen napfény éri, sokkal melegebb!
márpedig a "minden lapozásnál frissít" funkció már valahol 30 fok környékén beindul (legalábbis a K4/K5 esetén, de gondolom Touchnál is, hiszen a kijelző azonos)

(#14118) salapp válasza Degeczi (#14117) üzenetére


salapp
addikt

Köszi!

Akkor ez ilyen, nem nagy gond. Minden nap örülök a Touchnak, és hogy nem váltottam PW1-re, 2 se elég vonzó, talán a 3, de inkább második készüléknek, nehogy nagyon megbánjam a Touch után, és ne legyen lehetőség visszaváltani.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14119) benjonino válasza Ébri (#14104) üzenetére


benjonino
tag

No, végre volt egy kis időm, és nekiláttam a beágyazott betű megjavításának.

Sikerült!

Elsőnek lecseréltem az összes Times new roman-t dejavu-ra. Calibre-ben read-book-ban megnéztem, jó lett. Feltöltöttem, jó lett. Csak a betűméretek nem egyeztek meg. Nem is értem miért. Töröltem a kindle-ről, most újrakonvertáltam a calibre-vel, és újra fel az eszközre.

És minden klappol.

Ezen tevékenykedésem során nézegettem a beállításokat is, és örömmel fedeztem fel, hogy azokat a beállításokat, amelyeket minden könyvnél be kellett állítgatom, be is lehet default-nak állítani. Így csak két gombnyomás lesz egy könyv konvertálása és az eszközre küldése! Ez így nagyon tetszik!

Köszi a segítséget még egyszer!

(#14120) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Srácok!
Hasonló tokkal vannak tapasztalataitok? Kindle 5-höz rendelném, a hirdetés szerint passzol hozzá. Érdemes belevágni?

BÚÉK!

(#14121) hampidampi válasza Ukraan (#14120) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekünk ilyen van.

előnyei:
olcsó
jól passzol bele a készülék, szorosan tartja
kemény a fedél, jól védi
a lámpa a készülék akkujáról üzemel

hátrányai:
műbőr
a világítás kékes színű és elég egyenetlen
a hajtás részén elég vékony az anyag, hosszú távon lehet nem bírja
vastagabb és nagyobb lesz tőle az olvasó
a lámpát körömmel kell kipöckölni a helyéről

Összességében:
ezért az árért nagyon megéri, de ha az eredeti nem lenne ilyen drága, inkább azt venném.

(#14122) tibcsee


tibcsee
csendes tag

Sztiasztok!
Tudnátok e segíteni: Most vettem egy kindl 5-öt és nem csatlakozi az asztali gépemhez, nem látja.
Mit kell tennem

(#14123) Degeczi válasza tibcsee (#14122) üzenetére


Degeczi
nagyúr

leginkább ratyi USB port szokott lenni az oka, próbáld ki másikban

(#14124) tibcsee válasza Degeczi (#14123) üzenetére


tibcsee
csendes tag

Köszi, hogy foglalkozol a témával és segíteni próbálsz! :C
Próbáltam, de így sem működik, már az usb-t is kicseréltem és 3.0-ra is tettem :W

(#14125) Degeczi válasza tibcsee (#14124) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és magánál van a Kindle, feltöltött állapotban, használható?
előfordulhat mélykisütés, ami után előszőr tölteni kell egy darabig, mielőtt magához térne

ha igen, és be van kapcsolva a Kindle, de sem az, sem a gép nem érzékeli a csatlakozást?
mindkettőnek kellene

akkor mást nemigen tudsz, mint egy másik gépben is kipróbálni, és visszavinni ha ott is rossz

[ Szerkesztve ]

(#14126) tibcsee válasza Degeczi (#14125) üzenetére


tibcsee
csendes tag

A gépem jelzi , hogy csatlakozott, hanggal, de nem történik semmi.
Kínomban már az eszközkezelőben is néztem ott látja, de az írja nincs telepítve illesztőprogram.
Rámentem a javításra, de nem tud mit kezdeni vele. :W

(#14127) tibcsee válasza tibcsee (#14126) üzenetére


tibcsee
csendes tag

Egy másik gépen sikerült, köszi!
Hello!

(#14128) 2rda


2rda
tag

Sziasztok!
Az "Egyéni screensaver hack" működik Kindle 5 esetében is, vagy van már rá valami másik módszer?
Illetve erről a tokról mi a véleményetek, van valakinek hasonló?
[link]
esetleg ez?
[link]
Kb 3.000Ft-ig keresek tokot. :R

(#14129) erahurka válasza 2rda (#14128) üzenetére


erahurka
félisten

Olyasmit vettem mint az első, nekem elég jónak tűnik. Igaz, hogy a fedlap lehetne keményebb de szerintem megfelelően védi a készüléket amíg nem tiszta erőből csapkodod oda valami kiálló saroknak.

A második nekem úgy ahogy van nem tetszik, de ez egyéni ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#14130) k.kristof válasza 2rda (#14128) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem a második fajta van, jól védi az olvasót, és jól is zár, de a a kis fül bele tud lógni a könyvbe és takarhatja vagy árnyékolhatja olvasás közben. Ha villamoson vagy utcán olvasok, akkor csak arrébb hajtom, máshol inkább kiveszem a tokból. Most lesz körülbelül öt hónapos a tok, eddig jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#14131) Skillet válasza erahurka (#14115) üzenetére


Skillet
addikt

a beregisztrálás hogyan történik? voltunk nemrég bécsben, hoztunk jópár kindle 5-öt.
megtartunk belőle magunknak is. azért érdekel a garis regisztráció.
amúgy nagyon megtetszett nekünk is a kütyü. asszonykával hamar rákattantunk :)
most tokot keresünk még hozzá. lehet, hogy a fentebb már linkelt lesz.
KATT
köszönöm.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14132) erahurka válasza Skillet (#14131) üzenetére


erahurka
félisten

Beállításokban lesz egy menüpont erre. Az a lényeg, hogy legyen egy amazon accod, azzal kell majd belépni.
Meg persze nem árt wifi hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14133) Skillet válasza erahurka (#14132) üzenetére


Skillet
addikt

deregistered van írva a settingsben. arra lehetne rábökni. akkor ezek szerint már regisztráltuk is? az acc megvolt, azzal beléptünk az első használatnál, de nem tudtuk, hogy az a regisztráció.
ezt írja: registered user: *****
ismerkedünk még vele.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14134) k.kristof válasza Skillet (#14133) üzenetére


k.kristof
őstag

Az "Deregister", nem "Deregistered", ha első bekapcsolásnál végigcsináltátok a beállítást, akkor regisztráltátok is az eszközt, erről kapnotok kellett egy e-mailt arra a címre, ami az Amazon accounthoz tartozik.

(#14135) Skillet válasza k.kristof (#14134) üzenetére


Skillet
addikt

igaz. túlragoztam. szori :)
akkor asszonykának biztos ment is imél.
köszi

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14136) k.kristof válasza Skillet (#14135) üzenetére


k.kristof
őstag

Ráadásul német nyelven megy az e-mail! :)

[ Szerkesztve ]

(#14137) benjonino


benjonino
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy nem jól mutatja a fejezet végéig lévő időt?

A könyvem elején még jól mutatta, kb 23 perceket jelzett egy-egy fejezetre és mire a fejezet végére értem ez szépen elfogyott. Kb egyformák a fejezetek, Most olyan a jelenség, hogy 7 percet mutat egy fejezetre az elején, és ez hamar, kb a fejezet negyedénél elfogy 1 percre, és ott is marad a végéig.

Próbáltam ki-be lépni a könyvbe, de nem segített. A Kindle-t még nem indítottam újra, lehet, hogy az megoldaná?

A probléma annyira nem zavar, csak gondoltam közzéteszem, hátha van rá egyszerű magyarázat.

(#14138) L4mie válasza 2rda (#14128) üzenetére


L4mie
veterán

2 fajtám van, nem védte meg a kindle-t és állandóan ki akart csúszni felül a nyitott résznél, nem ajánlott.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14139) feka007


feka007
nagyúr

Ti milyen tokot vettetek PW2-höz, ami jónak bizonyult és bevált? Én ezt a fajta tokot vettem tavaly ősszel itt PH-n, mostanra már teljesen letöredezett az a műanyag része, ami megfogná, szóval ez egy sz.r.. Milyen ehhez hasonló kinyílós tokot ajánlotok, ami nem hullott szét?

[ Szerkesztve ]

(#14140) Kövezett válasza benjonino (#14137) üzenetére


Kövezett
tag

Nyiss meg egy könyvet, aztán írd be a keresőbe, hogy ;ReadingTimeReset (pontosvessző, nagybetűk fontosak).
Találat nem lesz, viszont újrakezdi a tanulást.

(#14141) benjonino válasza Kövezett (#14140) üzenetére


benjonino
tag

Köszi, megpróbálom.

(#14142) Kövezett válasza feka007 (#14139) üzenetére


Kövezett
tag

(#14143) Degeczi válasza feka007 (#14139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tokból általában a Tuff-Luv cuccait szoktam választani, mert a kenderborítás nagyon kellemes érzetet ad, és ha az ember szeret ebédlőben is olvasgatni, aranyat ér a beépített támasz, egyébként pedig az ujj-bebújtatós megoldás ad stabil fogást.

Nem olcsóak, de gyakran vannak $20-ról induló aukciók is, és ha más nem licitál, annyit még megér (esély van rá, legutóbb is sikerült)

(#14144) worxland válasza Kövezett (#14142) üzenetére


worxland
addikt

Vagy az ugyanilyen kinézetű kínai utángyártottak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14145) Ébri válasza feka007 (#14139) üzenetére


Ébri
senior tag

Most nem találom, de én nyithatós mágneses, belül bőrbe bújtathatós tokot vettem, nem tűnik szétesőnek, de még csak három hónapos. Viszont árnyékol kicsit, úgyhogy lehet, én is lecserélem majd :).

(#14146) Skillet válasza k.kristof (#14136) üzenetére


Skillet
addikt

no, beszéltem asszonykával. jött neki mail, át is küldte nekem, de ez bizony angol :)
welcome to kindle. congratulations on registering your new kindle... etc.
szóval...hmmm :) ?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14147) k.kristof válasza Skillet (#14146) üzenetére


k.kristof
őstag

Az enyém német, de a Hardveraprón vettem a Kindle-t. Úgyis csak némi tájékoztató anyag van benne.

(#14148) Skillet válasza k.kristof (#14147) üzenetére


Skillet
addikt

igen. csak két füzetke.
akkor garit lehet intézni akár számla nélkül is a regisztráció után?
nagyon szuper amúgy a cucc. már raktunk rá pár könyvet :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14149) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy eleg gagyi kinai tokom van a paperwhite 2-hoz,konnyen ki is esik belole,es szeretnek venni egy eredetit hozza.Az lenne a kerdesem,hogy megeri-e az arat?Milyen minoseg,mennyire konnyu(ez a legfontosabb),illetve mennyire kenyelmes az olvasas vele(hatra hajthato konnyen a fedele)?
A kindle 3-nal befurodtem az eredeti tokkal,mert igaz,hogy jo minoseg volt,de annyira nehez lett tole a kindle,hogy kesz kin volt vele olvasni.

Elore is koszonom.

(#14150) Ébri válasza juhiimi (#14149) üzenetére


Ébri
senior tag

Kiesik???? Nekem ilyenem van feketében (hirtelen ezt találtam :) ):
Link

Ebből esélye nincs kiesni, ha nem szakad le a belső része, viszont jobban árnyékol.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.