Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54453) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok újra :) Régen jártam már itt, de sajnos újra lett miért ide írni.

Olyan problémába futottam bele amivel még nem találkoztam eddig:
Van egy Toshiba P300-as HDD-m, tudom nem a megbízhatóság mintaképe, de ez van. Azt a hibát produkálja, hogy elkezd pending szektorokat gyártani amikor közel jár ahhoz, hogy megteljen. Lehetne erre az a megoldás, hogy ne toljam tele, de nem opció, mert néha előtte is nekiáll. Próbáltam belső és külső HDD-ként NAS-ban és PC-ben. Tehát kábelek, tápok kizárva.
Ha üres jó, ha már csak 40GB hiányzik akkor gyakorlatilag elszabadul és percenként több 100 gyenge szektort mutat, belassul kegyetlenül.
HDS-el teljes írás teszt végigmegy hiba nincs pending szektorok ugye eltűnnek. Mi a francot lehet ezzel csinálni ilyenkor? Gari van, de ilyen esetre most hogyan? Beküldöm megnézik hibátlan, ha végig tesztelik, de teleírva nem jó.

Tippje valakinek? Mert én kifogytam. Még van 1 év garim rá. 1 évet állt, mert amikor megvettem belefutottam ebbe a hibába aztán hagytam a fenébe nem volt időm rá. Teleírni újra a 4TB-t, hogy majd letörölhesse a szerviz meg hát :D
Előre is köszi, ha valakinek valami eszébe jut.
És HDS teszt közben változik a pending szektorok száma is hol növekszik hol csökken.
[kép]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.