Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23851) ironman2


ironman2
csendes tag

Sziasztok.Nekem van 2 vinyóm.Egyik 500 gb-s,a másik 1 tb-s.Mostanában az 1 Tb-set,nehezen találja meg a gép induláskor,és a rendszer se ismerte fel,csak égett a piros fény a gépházon elöl folyamatosan.Ma bekapcsoltam a gépet,erre konzisztenciavizsgálatot ajánlt fel inditáskor.Lefuttattam,és most a HDS hibátlan müködést ir ki mind a kettő vinyóra.Csak az 500 gb-s van particionálva,az 1 TB-s az nincs.Lehet hogy azt is fel kéne osztani? Mitől találja meg nehezen a vinchestert a gép?

(#23852) eketomy válasza ironman2 (#23851) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha nehezen találja meg a géped a hdd-t, az sok mindentől lehet!
Első körben ellenőrizd a kábeleket! Milyen gép milyen hdd!?

Meg kell nézni, hogy az 1TB-os hdd másik gépben hogy működik (ott felismeri -e vagy ott is nehezen) ill. futtass le HDTune tesztet is, mert egy tesztet sosem lehet 100%-ig készpénznek venni.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23853) hlarsson


hlarsson
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy 320gb-os külső winchesterem, ami hirtelen azt kezdete el kiírni, hogy "az adathordozó írásvédett", nem tudok róla törölni, mozgatni, módosítani. Windows 7 oprendszerben mi lehet a megoldás? Pár napja kezdte el kiírni, nem tudom mi lehet az oka.
Hálás lennék a segítségetekért!

G.

(#23854) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok! Egy ilyennel vissza küldhetem garira WD5000AAKS-emet?

[link]

(#23855) djculture válasza Dinter (#23854) üzenetére


djculture
félisten

Csapágyas a motor úgyhogy mindenképpen küld vissza.

(#23856) Dinter válasza djculture (#23855) üzenetére


Dinter
addikt

Ez gyári hibás?

(#23857) djculture válasza Dinter (#23856) üzenetére


djculture
félisten

Ja gyártási hibás, van ilyen. Ne nagyon használd így mert megszorulhat és lehet belőle egy zárlat a vége.

[ Szerkesztve ]

(#23858) KKK-007


KKK-007
tag

Sziasztok!

Volna egy Samsung HD103UJ 1Tb-os winyóm. A héten 13.án megjelent rajta egy badsector. Azóta be sem kapcsoltam, mert nem volt rá alkalmam. Ma ismét bekapcsoltam, leformáztam a hibás partíciót, de most már 3 badsectort ír ki HDD Sentinel.

Mikortól lehet garanciális bejelentést tenni?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#23859) eketomy válasza KKK-007 (#23858) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem ha csatolsz egy fényképet a hibás bad sectorokról (tesztről) akkor akár már mehet is garba!
Mivel már ennyi bad sector is akadályoz téged a normális használatban, ill. nem tudod rendeltetés szerűen használni, meg bármikor rosszabbra is fordulhat a dolog.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23860) Dinter válasza djculture (#23857) üzenetére


Dinter
addikt

Lassan egy éve használom, de még nem volt vele probléma.

(#23861) barcaloki


barcaloki
csendes tag

Üdv!
Van egy kis problémám, remélem ti tudtok segíteni:
Újra telepítettem a Windowst (7 64bit) és két partícióra szedtem a winyót. az egyiken van a Win7 a másikon a programok,játékok, stb...
Bekapcsoláskor mindig megkapom, hogy ellenőrízni kell a konziszetnciáta D: meghajtón, ám ez nem fut le, valamint később sem tudom lefuttatni windows alatt (csökkentett módban sem).
Mit tegyek, hogy megoldódjon, esetleg lehet hardver-hiba a háttérben? (újrarakás előtt soha nem volt ilyen)

(#23862) eketomy válasza barcaloki (#23861) üzenetére


eketomy
senior tag

Elméletileg ezt ki lehet kapcsolni. Itt van egy leírás hogy hogyan!

Teszteld le a hdd-det mert lehet hogy hibás, legalábbis akkor szokott konzisztenciát ellenőrizni ha valami nem stimmel a winyóval, persze lehet hogy valamit a windows kavar be.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23863) Imco válasza KKK-007 (#23858) üzenetére


Imco
őstag

A bejelentést bármikor megteheted, de azért 1 bad sectorra nem feltétlen cserélgetik a vinyót.
Figyelembe véve az árak alakulását, ez a készség még csökkent is.
Tesztelgesd EStools-szal és majd ha Ő azt mondja hogy OK akkor mehet a csere.
Addig kár hetekig pihentetned egy szervizbe, különösen ha TESZT OK-kal visszadobják!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23864) djculture válasza Dinter (#23860) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen anyaghibák használat után szoktak előjönni. Mondjuk biztos hogy smartba is van róla bejegyzés a spin up time atributumnál.

Bad sector témában:
Áthelyezett szektornak van egy db száma ami felett garanciális hiba addig nem. Minden gyártó és típusnál más és más a határ.

[ Szerkesztve ]

(#23865) barcaloki válasza eketomy (#23862) üzenetére


barcaloki
csendes tag

Sikerült, csak leírás amit találtam az sajátgépben írta le és az nem futott le soha, de miután leszedtem róla a lapozófájlt és cmd-be futtattam amit linkeltél, egyből megoldotta a problémát.
Köszönöm!

(#23866) eketomy válasza barcaloki (#23865) üzenetére


eketomy
senior tag

Nem egészen értem mi köze volt a leírásnak a sajátgéphez, de a lényeg hogy a chkdsk parancsot kellett lefuttatni, ahhoz hogy megoldódjon a konzisztencia hiba :D

A fő az, hogy megoldódott :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23867) Dinter válasza djculture (#23864) üzenetére


Dinter
addikt

És ezt a bejegyzést hol tudom megnézni? Mit kell nézni rajta?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23868) djculture válasza Dinter (#23867) üzenetére


djculture
félisten

Nincs vele baj, mint látod 21 nél lenne a küszöb , ha túl alacsony lenne akkor lenne a baj.

(#23869) Dinter válasza djculture (#23868) üzenetére


Dinter
addikt

De hát akkor mi lehet a baj? Nem fogják visszaküldeni, hogy nincsen semmi baja?

(#23870) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!

Volt egy régi 2.5" noti ATA merevlemezem,és ennek vettem egy külső usb-s házat.
A gond ott van,hogy felismeri,működik is de semmi program nem tudja kiolvasni a hőmérsékletét,smart adatokat semmit.
Van ugyanilyen külső usb-s rackem satas merevlemezes változatban ott minden megy flottul.
Megtudom valahogy oldani,hogy a Hard disk sentinel normálisan kiolvassa az adatokat,vagy Ata-s merevlemezeknél usb rackben nem is működik ez egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#23871) djculture válasza Dinter (#23869) üzenetére


djculture
félisten

Netudom de már az se biztos hogy a vinyó csinálja ezt a hangot. Az biztos hogy motorhang, lehet ventilátor is. Lehúzod a vinyót nincs ilyen hang?

[ Szerkesztve ]

(#23872) liksoft válasza Silentfrog (#23870) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt nézz utána. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23873) Silentfrog válasza liksoft (#23872) üzenetére


Silentfrog
veterán

Átolvasom! :R

(#23874) Silentfrog válasza Silentfrog (#23873) üzenetére


Silentfrog
veterán

Wintech EX-MOB-85 nem támogatott! :O Eszembe sem jutott.hogy maga a rack nem támogatja.

(#23875) Dinter válasza djculture (#23871) üzenetére


Dinter
addikt

Mindjárt kipróbálom régi winyóval.

(#23876) Dinter válasza djculture (#23871) üzenetére


Dinter
addikt

Úgy elindíthatom a gépet, hogy nincs rákötve EGY HDD SEM?

Teszteltem:

1. WD+ODD=Hangos
2. Samu+ODD=halkabb
3. Samu= viszonylag halk
4. WD= 1. pont

(#23877) djculture válasza Dinter (#23876) üzenetére


djculture
félisten

Akkor csak a wd csinálja. Mivel a smartba nulla hiba meg működik a cucc a bolt/szervízes hozzáállásától függ hogy cseréli e.

(#23878) Dinter válasza djculture (#23877) üzenetére


Dinter
addikt

Az nem lehet, hogy a ház rezonál? HDD nélkül el tudom indítani a gépet, vagy a HDD-t kiszedni a házból és úgy kipróbálni?

(#23879) barcaloki válasza eketomy (#23866) üzenetére


barcaloki
csendes tag

Csak kerestem rá máshol és ott sajátgépben írták le hogyan kell ellenőrízni, ami nem működött.
Ma viszont észrevettem, hogy adatvesztést okozott a chkdsk, lett pár 0kb-os fájl inkább a nagyméretűek. :S (elveszett egy HD -film, meg az e-mail inbox )

(#23880) djculture válasza Dinter (#23878) üzenetére


djculture
félisten

hdd-nélkül maximum usb-röl vagy live cd röl fogsz tudni rendszert indítani de amúgy elindítható a gép.. Hát igen előfordulhat hogy az rezonál.

(#23881) Dinter válasza djculture (#23880) üzenetére


Dinter
addikt

Egyszer majd kipróbálom, hogy házon kívülre teszem, és úgy használom.

(#23882) eketomy válasza barcaloki (#23879) üzenetére


eketomy
senior tag

Hááát az benne van a pakliban, hogy pár adat elvész, bár elég ritka eset! De gondolom azok a cuccok pótolhatók, annyira sok adat csak nem tünt el!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23883) liksoft válasza barcaloki (#23879) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor ezeket a file-okat keresztbe linkeltnek érezte. Pont ezért KELL chkdsk előtt egy alapos mentést készíteni. A HDSentinelben sem véletlenül van, hogy az automatikus chkdsk letiltható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23884) liksoft válasza eketomy (#23882) üzenetére


liksoft
nagyúr

Volt akinek a Ghost logikai image file lett kinullázva. Abban volt az élete, mert éppen rendszerkarbantartást végzett. Az auto chkdsk is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23885) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! HDD gondom van, Vettem egy 2,5"-os Toshiba MK2565GSX HDD-t(250gb), újonnan bontatlanul. Külső mobile-rack-be akarom hasznalni. Amint rádugom a 2 USB-kábelét (ami külső, 4-es, külön tápos USB-elosztóba megy); felismeri a gép, telepít is drivert(windows-os "random"-ot), de azzal sajna nem megy. Eszközkezelöben latom(USB device), de ikonja nincs a C, D stb.meghajtok mellett...Neten drivert nem talaltam toshiba HDD-khez. Valakinek ötlete? Privatban jo lenne, de ha ide irtok commentet, az sem baj...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#23886) eketomy válasza Dinomano (#23885) üzenetére


eketomy
senior tag

Nincs sztem azzal semmi gond, csak meg kéne formázni a hdd-t!

Jobb egér Számítógép, Kezelés, Lemezkezelés, na és ott látnod kell az új hdd-t menj rá jobb egérrel és egyszerű kötet létrehozása (vagy valami ilyesmi) utána formázás (gyorsformázás) és már kész is, adni fog hozzá egy betűjelet és lehet használni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23887) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Sziasztok!

Ma bekapcsoltam a gépem, kb. 10 percig gond nélkül működött, majd egyszer csak kékhalállal kifagyott. Újraindítás után nem tudott bebútólni, bár a bios látta a vinyót.
Vissza raktam a régi rendszer vinyómat, gondoltam ráküldök egy scandisck-et, hátha helyrepofozza, de csak az eszközkezelőben látja, azt írja hogy inicializálni kell.

A kérdésem az, hogy ha inicializálom, elvesznek a rajta lévő adatok? És ha igen, mit csináljak, fontos dolgok vannak rajta, pótolhatatlanok...
Ja, és vindóz frissítés után fagyott ki közvetlenül, mikor írta hogy indítsam újra a gépet, de már nem tudtam rákattintani, nem tudom ennek van-e köze hozzá...

A segítséget előre is köszönöm! :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23888) Dinter válasza Dinomano (#23885) üzenetére


Dinter
addikt

Lehet, hogy csak nem kapott betűjelet..

Számítógép>Jobklikk>Kezelés>Lemezkezelés>Meghajtó és betűjel módosítása

(#23889) AzŐsgén2 válasza Dinter (#23888) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Betűjelet? Annak mi köze van az inicializáláshoz? Fél éve gond nélkül működik, csak most történt valami... Inicializálnám én, csak nem merem, félek hogy ugranak a rajta lévő adatok, ez a bajom... nem tudom pontosan mi történik "inicializálás" közben, miért van az?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23890) Dinter válasza AzŐsgén2 (#23889) üzenetére


Dinter
addikt

Másik hsz-re ment a válasz.

(#23891) AzŐsgén2 válasza Dinter (#23890) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Ja, bocs... XD nem figyeltem.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23892) klac válasza AzŐsgén2 (#23887) üzenetére


klac
aktív tag

Próbáld meg WIN telepítőlemezzel helyreállítani az indítást számítógép javítása címszó alatt, vagy egy rendszervisszaállítást csinálni szintén a telepítőlemezzel.
Mivel a frissítés megszakadt azért men tud bootolni.

(#23893) AzŐsgén2 válasza klac (#23892) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Köszi a tippet, sajnos nem sikerült... nincs a listában a win7, és telepíteni se enged...
bár valami repair funkciót elindítottam, azt írta hogy a MBR-al van gond, és hogy kijavította, ennek ellenére sem indul a win... helyre állítani sem tudom, mert nincs mit kiválasztani.

Most viszon RAW fájl rendszert ír a lemezkezelő, és azt akarja, hogy formázzam... most mi van ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23894) klac válasza AzŐsgén2 (#23893) üzenetére


klac
aktív tag

Akkor az nem jogtiszta WIN azért lett gond a frissítéskor, nem tudok mit mondani.

(#23895) eketomy válasza AzŐsgén2 (#23893) üzenetére


eketomy
senior tag

"RAW fájl rendszert ír a lemezkezelő"

Ez nem a legjobb, én tudomásom szerint nem nagyon lehet akkor ezzel már mit kezdeni, én ilyen esetben (mivel már járt nálam így hdd) gyorsformáztam nfts partícióban és getdataback-el vissza állítottam az adatokat, persze van amikor nem jön össze és a fele adat sem lesz meg! hmmm, jobbat nem tudok, de talán valaki más, tud!

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23896) AzŐsgén2 válasza eketomy (#23895) üzenetére


AzŐsgén2
tag

pfűű, köszi, lehet hogy kipróbálom, más választásom úgy sincs, ahogy elnézem... :O

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23897) eketomy válasza AzŐsgén2 (#23896) üzenetére


eketomy
senior tag

rendben, de mindenképp gyorsformázást csinálj, különben soha nem lesznek meg az adatok!

jah és ha formáztad akkor semmiképp se írj rá semmit, különben akkor is vége az adatoknak! szal ne írj rá és azonnal kezd meg az adatmentést! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23898) Sátán44 válasza AzŐsgén2 (#23893) üzenetére


Sátán44
addikt

Disk Genius ezzel a progival helyre tudod állítani. ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#23899) Dinomano válasza Dinter (#23888) üzenetére


Dinomano
senior tag

Szia! Beléptem, ahogy irtad a lemezkezelőbe, de nem talaltam meghajtó és betűjelmód-ot...WinXP Sp3 a rendszerem amúgy... Formáznom is kellene valószínűleg, de meghajtót sem látom...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#23900) fazr


fazr
senior tag

Kicsit erősebb ütés érte a notebookomat és a hdd meghalt.
Bekapcsolásnál ilyen hangot ad ki (adni kell rá hangerőt, elég halk a videón) és ezt ismétli bizonyos időközönként.
Notebook bootnál megáll, külső házból érzékeli Win7, hogy valamit csatlakoztattam, de illesztőprogram keresésénél nem jut tovább.

Szerintetek mi mehetett benne tönkre?

Igazából 99%, hogy tudom a választ, de reménykedek hátha mégsem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.