Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) espista válasza Bobrooney (#46550) üzenetére


espista
senior tag

Fokozottan érzékenyek rá. Nyilván függ a gitár értékétől is, hogy mennyit áldoz rá az ember. Nekem még nem ment tönkre így gitárom, de már találkoztam olyannal. Radiátor mellett nem tárolom és a hideg sarokba se teszem. A legjobb neki, ha keménytokban tartod párásítóval.

Romani ite domum!

(#46552) Bobrooney válasza espista (#46551) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen, igen, én sem tárolom fűtőtest vagy ablak közelében. Nincs kitéve közvetlen napsütésnek.
Így hogy nem volt eső rég óta, a 35-40%-ot tudom tartani.

(#46553) Moleman válasza espista (#46551) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem most sajnos sikerült pont a hideg lukban tartani az akusztikokat, a fának látszólag nem lett baja, de a drágábbik gitáron elszakadt a 12-es E húr. :D
Pedig a régi stratot kihoztam onnan a tél elején, és betettem a szekrénybe, az akusztikok viszont a hidegben maradtak egy rendrakás után. :(

Radiátornak számít a padlófűtés is? Van egy csomó kihasználatlan hely a szobában, de nem mertem oda gitárt tenni.

A páratartalmat nem tudom, nincs mivel mérni, de nem párásítok, nem páramentesítek, viszont télen csak nagyon ritkán szellőztetek.

[ Szerkesztve ]

(#46554) espista


espista
senior tag

A "nagykönyv" szerint a 22 °C és 50% relatív páratartalom az ideális akusztikus gitároknak.
Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#46555) Bobrooney válasza espista (#46554) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen ezzel a testet lehet párásítani, de a nyaknak még ettől nincs meg a megfelelő páratartalma.

(#46556) espista válasza Bobrooney (#46555) üzenetére


espista
senior tag

Talán az a leg érzékenyebb része a gitárnak. Bár biztos vannak ilyen klimatizált tárolók, helyiségek, de szerintem az nem a mi kategóriánk.

Romani ite domum!

(#46557) impalaman válasza Bobrooney (#46550) üzenetére


impalaman
aktív tag

Én azóta figyelek rá, mióta leszakadt a húrláb az akusztikusomról. Nem kifejezetten kellemes a hangja, főleg, ha arra ébred az ember. :D

Egyébként igyekszem 45-50% környékén tartani a páratartalmat, télen párásítóval, nyáron pedig magától megoldódik a "probléma". :)

(#46558) espista válasza impalaman (#46557) üzenetére


espista
senior tag

Igen, valahogy a húrlábak mindig az éjszaka közepén szakadnak fel. :D Ébresztett már egyszer hajnalban az öreg Cremonám így.

Romani ite domum!

(#46559) Bobrooney válasza impalaman (#46557) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Milyen párásítót használsz? Kell valami komolyabbat vennem, mert a napi 4L víz kevésnek bizonyul :\.

(#46560) Goose-T


Goose-T
veterán

Próbáltunk hétvégén, és most úgy csináltam a felvételt, hogy a dobagyat MIDI kábellel rákötöttem az XR18-ra, így a MIDI jelét is fel tudtam venni. Az utókeverésnél raktam rá egy kis Metal Foundryt, és ez jött ki. Próbatermi felvételnek nem rossz, mi?

Sajnos a másik gitáros analóg pedalboardot használ, ezért a bal oldalon szóló gitárja időnként bezizeg, azt majd debugolnia kell valamikor. Az én cuccom a jobb oldalon szól az új DNAfx GiT Proval.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46561) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#46549) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az a háromszöges se túl kényelmes, úgy tűnik, még mindig az egymás utáni az, ami a legjobban szól. Fáj tőle az ujjam, úgy kell nyomni az egyik húrt, hogy normálisan szóljon.

W | W | H | W | W | W | H

(#46562) impalaman válasza Bobrooney (#46559) üzenetére


impalaman
aktív tag

Itt is négy literes van, Xiaomi Mijia, pontos típusszám ha jól nézem akkor MJJSQ02LX. Ide elég, se az alapterület, se a belmagasság nem a legnagyobb. :)

#46558 espista: Mire én rájöttem, hogy mi volt az, elsőre ugye nem ilyenekre gondol az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#46563) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46561) üzenetére


Alexios
veterán

Ez ilyen az elején mindenkinél, aztán idővel egyrészt megerősödik az ujj/kialakulnak a borkemenyedesek, másrészt raerzel arra hogy nem kell annyira nyomni a húrokat sem(ez persze nemileg gitár beállítás függő is)

(#46564) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46561) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A gitározás (meg kb bármilyen más hangszer) főleg kezdőként nem arról szól, hogy kényelmes hanem arról, hogy megtanulod, megszokod. Néha kimondottan szar. Jártam már úgy, hogy koncert előtt 2 nappal kapta le az ujjam hegyéről a kés a bőrt. Nem volt őszinte a mosolyom amikor az E1 az első percben felbontotta a száradóban levő sebet és úgy kellett játszani, de ilyen a szelavi, kis vér meg némi fájdalom az élet része.

(#46565) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46564) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem fogok belehalni, az egészen biztos, pont tegnap szedtem le egy darab bőrt a középső ujjam begyéről. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#46566) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#46565) üzenetére


FockeWulf
tag

Szerintem legalább néhány hónapig járj el tanárhoz, egy jó tanár aranyat ér, főleg az elején. Szépen elmagyaráz mindent, jobban ráfogsz látni a dolgokra. Többször írtad hogy az akkordok nem a barátaid, azokat kihagynád....de mint írva lett, nehéz úgy regényt írni, hogy az ABC-t nem szeretnéd megtanulni. És valóban, az eleje arról szól hogy meg kell szoknod, elsőre nehéz és unalmas dolgokat. Ha kitartó vagy, egy idő után megfogod érteni hogy a kedvenc dalaid eljátszása és az akkordok megtanulása között közvetlen kapcsolat van.

(#46567) btraven válasza btraven (#46478) üzenetére


btraven
őstag

Na én így hangoltam a gitárt anno. [link]
Másik téma: kezdőnek nem érdemes olcsó Rockjam/Glarry gitárt venni? Mert olyan rossz minőség/nehéz rajta játszani hogy csak elveszi az ember kedvét a gitározástól?

(#46568) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#46561) üzenetére


benedekco
addikt

Fájni fájhat, de ne izomból nyomd a húrokat, próbáld ellazítani őket, nem győzöm hangsúlyozni mennyire fontos. Nekem senki se mondta, most szopok az ízületeimmel.
Épp csak annyira tedd rá az ujjaidat a húrra, hogy ne legyen tompa a hangzás.
Keményedés egy idővel fenn marad és nem fog hullani, legalábbis nekem nem hullik.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46569) Goose-T válasza benedekco (#46568) üzenetére


Goose-T
veterán

Eszembe jutott erről, hogy voltam egyszer egy barátommal gitárt nézni. Egy Ibanez volt, nagyjából síkban voltak a bundjai, de már nagyon kevés volt az anyagból. Mondtam a tulajnak, hogy ezek már nem bírnak ki még egy síkolást, nagyon alacsonyak. Erre ő azt mondta, hogy úgy a jó, mert ha magas lenne, akkor nehéz lenne lenyomni a fogólapra a húrokat. :DDD Aztán amikor mondtam neki, hogy nem is kellene, akkor replikázott, hogy ő már csak tudja, 20 éve gitározik.

Ebből az a tanulság, hogy soha ne nyomja le senki izomból a fogólapra a húrokat, nem azért van ott, és még szarul is fog szólni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46570) Bobrooney válasza benedekco (#46568) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Pont tegnap észleltem magamon, hogy nem a SIT húr ilyen szar, hanem én vagyok az erőszakos.

(#46571) benedekco válasza Goose-T (#46569) üzenetére


benedekco
addikt

Az betyár! :C
Okos volt akkor nagyon.

re: Bobrooney
Márhogy mi?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46572) Bobrooney válasza benedekco (#46571) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát én is brutál erővel nyomtam le a húrokat és azért fájt az ujjam vége, nem azért mert "szar" a húr. Bár az elixirt sokkal lágyabbnak éreztem.

(#46573) arnyekxxx válasza btraven (#46567) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én ma is így hangolom ha nincs bedugva a hangológép vagy csak lusta vagyok bekapcsolni. Ha a gitár rendesen be van állítva akkor tökéletesre be lehet így lőni.

Én egy csehszlovák onyx-on kezdtem "tanulni", nem vette el a kedvem pedig szerintem ahhoz képest egy mai áruházi olcsógitár is maga a highend. Egy drágább meg mégjobb.

(#46574) Ctrl+Alt~Del válasza FockeWulf (#46566) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Igen, ez fog történni. :)

Úgy érzem, hogy hiába Justin meg ti, tök random próbálkozom mindennel, pedig egy szisztematikus alapozás jót tenne, utána már lehet majd dalokat írni saját kútfő szerint haladni.

W | W | H | W | W | W | H

(#46575) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az 56. ütemben(?), hangközben(?) vagy minek hívják (?), hogy kell értelmezni, amit látok?

Egyszerre kell lefogni az E húron a 3-as bundnál, az A húron meg az ötösnél? És egy pengetéssel kell megszólaltatni a két húrt?

Várjatok, most lefogtam, ez nem egy kvint izé? Ha meg az, akkor ez egy powerchord? Ez az, amit lehet felfelés és lefelé is csúsztatni? :U

W | W | H | W | W | W | H

(#46576) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46575) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ütem

az 56-ban lefogod az A húron a 7est D húron a 9est (ez a kvint nevű metálalapfogás) megpengeted a kettőt egyszerre aztán leteszed a kezed a húrlábnál a húrokra és csak az A húrt pengeted így tompítva kétszer, felemeled a tompítást megpengeted a kéthúrt egyben ahogy az elején aztán megint tompít és csak az A húr penget ahogy a kottában van. Ütemváltáskor átteszed a két ujjad a A3D5-re(vagyis a kvintet odébb tolod) és ismétlődik ugyanaz mint az előző ütemben csak már itt játszva és igy tovább amíg ez a kvinttologatós ritmizálós téma megy asszem a 76. ütemig. Ez kb a hevimetál 1x1 ritmusgitáron

(#46577) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#46575) üzenetére


Moleman
addikt

De, pontosan az. És pontosan azt is csinálja, csúsztatgatja, meg áthelyezi E-A-ról az A-D húrokra. Itt folyamatosan kvinteket fogsz, és közben néha csak a basszushangot pengeted tompítás közben (a tenyered élét puhán ráteszed a húrokra közvetlenül a húrlábnál), néha elengeded a tompítást és megszólaltatod mindkét húrt, tehát a kvintet.

És amúgy ez egy standard pop-rock akkordmenet, Em C G D. :D

(#46578) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46575) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha esetleg könnyű élvezetre és gyors sikerélményre vágysz kvinttologatás-gyakorlásban akkor javaslom ezt a klasszikust Anarchy in the UK , kb a kőbalta bonyolultságával ér fel, mégis oda tudja képzelni magát az ember a megadeth szinpadára.

(#46579) FockeWulf válasza arnyekxxx (#46578) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha nem is minden értelembe vett klasszikus, de nekem az igazi, nagybetűs Megadeth-felállás, Ellefson, Friedman, Mustaine :)

(#46580) vorosmarti válasza beteg (#46547) üzenetére


vorosmarti
senior tag

"Ő jó arc, küldjük neki a Nembuzit"

Köszönöm kedves barátom, valóban erős érzelmeket ébresztett bennem a figyelmességed. A dal is nagyon szép, és ami a legfontosabb, szándék tekintetében is példamutató voltál.

Arra azért kivancsi lennék, hogy a szöveget/zenét is Te szerezted, vagy csak szimplán eljátszottad ezt a csodálatos opus-t? :D

(#46581) beteg válasza vorosmarti (#46580) üzenetére


beteg
őstag

Bocs, ha megint félrment a kommunikáció, Semmi rossz szándék nem volt benne! Akkor már inkább meg sem szólalok. Amúgy csak a youtubon találtam a falábúnő alatt.

De igazából csak azért jöttem írni, hogy vettem ma egy AKG K52 fülest, amit talán itt is ajánlott valaki. Máshol is olvastam jókat róla, láttam videókat, amikben ajánlják.

Ha most azt mondom, hogy ez egy ipari hulladék trágya xar, én leszek megint a hülye?
Akkor úgy fogalmazok, hogy javaslom másoknak az elállási lehetőséggel való vásárlását!
Halk és köze nincs a hangokhoz egy Clarett 2Pro USB-de dugva! Jobb híján kontrollnak kipróbáltam a telefonomon. Azon is iszonyat halk és ugyan úgy iszonyat a hangja, csak mást tól túl.
Vagyis nincsenek csodák, 14.900.-ért ilyet kapni.

Csak futni kell!

(#46582) benedekco válasza beteg (#46581) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy nem lehet hogy hibás darabot kaptál?
Nekem más liga van, K371, de ez fasza nagyon.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46583) beteg válasza benedekco (#46582) üzenetére


beteg
őstag

igen, lehet :(

Csak futni kell!

(#46584) vorosmarti válasza beteg (#46581) üzenetére


vorosmarti
senior tag

"Bocs, ha megint félrment a kommunikáció, Semmi rossz szándék nem volt benne!"

Nem ment félre, semmi gond. Rossz poénnal válaszoltam, az ment félre. A fülest hol vetted? Csak nem emag-os?

(#46585) beteg válasza vorosmarti (#46584) üzenetére


beteg
őstag

:R Uh.. Örülök, hogy béke van! Igyekszem azért mellőzni a beteg humorom! :)

A Mezzoban vettem, arra jártam ma. Csak jó tapasztalatom van velük, simán lehet, hogy megnéznék és ha nem hibás, csak nekem nem tetszik, akkor levásárolhatnám, de macera nekem is. Inkább majd oda adom valakinek a közelben, hogy próbálja ki. És ha szerinte sem jó, akkor vissza viszem. Ha meg neki tetszik, akkor neki adom ajándékba.

Lehet, hogy ezt az AKG K52 véleményt is elkapkodtam. :( Megírom majd, hogy mi lett a vége!

Csak futni kell!

(#46586) vorosmarti válasza beteg (#46585) üzenetére


vorosmarti
senior tag

A mezzo-ról még nem hallottam rosszat, de elég outsider vagyok a hangszerboltok terén.
Azt vettem észre a héten tök véletlen, mintha majd másfélszeresébe kerülne minden kisebb modellező combó, mint 6-8 hónapja. A CODE25-os marshall már 90 ropi körül van, és ősszel még 60-65-ért vettem.

(#46587) Goose-T válasza beteg (#46585) üzenetére


Goose-T
veterán

Be kell járatni, nagy hangerőn nyomass rajta pár órán keresztül basszusban gazdag zenét vagy vannak headphone burn-in videók is a YouTube-on erre a célra. Utána kicsit biztos jobb lesz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46588) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#46577) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt, hogy tompítás van ott, az miből látszik a tabon? :U

W | W | H | W | W | W | H

(#46589) Ctrl+Alt~Del válasza vorosmarti (#46586) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mindenem, amim van, ott. vettem, igazság szerint az első látogatásom nem volt valami pozitív élmény, a kasszát kezelő kolléga nem volt formában, húzta a száját rendesen. Azóta kétszer is voltam, akkor már nem volt gond. Egyedül csak a parkolás macerás a környéken, de erről meg nem az üzlet tehet.

W | W | H | W | W | W | H

(#46590) arnyekxxx válasza beteg (#46581) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos, hogy egy lineáris hangú fülesre vágytál? A halk nem tudom mit jelent nálad, az enyém az ux2-be dugva simán tudna halláskárosodást okozni percek alatt.

(#46591) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46588) üzenetére


Alexios
veterán

Ott van fölötte, hogy P.M. azaz palm mute

(#46592) Sesy


Sesy
aktív tag

Sziasztok,
A 10 éves fiam dobol és az elektromos dobfelszereléséhez [link] szeretnék valamilyen hangfalat.
Elsőkörben az is elég lenne, ha a fejhalgató helyett a hangfalon szólna a cucc...
Érdekes módon a hangszer boltban nem tudtak érdemleges tanácsot adni...
A barátai néha át jönnek zenélni és az egyiknek, aki gitározik van egy mini marshal [link] gitárerősítője, azt rá szokták kötni, de akkor a gitár nem szól és nem is feltétlenül a dobfelszereléshez való...
Az is felmerült, hogy ha már veszek valamit, akkor esetleg olyat kéne, amire rá tudják kötni a gitárt és a dobot is egyszerre, ez elenne a 2. opció...

Hangfalos topicban kérdeztem, azt javasolták itt is kérdezzek rá

Előre is köszönöm a segítséget.

Born stupid... Try again!

(#46593) Moleman válasza Sesy (#46592) üzenetére


Moleman
addikt

Bármilyen picivel nagyobb gitárerősítő megteszi (pl Marshall vonalon maradva az MG10), amin már van AUX bemenet, így együtt szólhat a kettő. :)

(#46594) Goose-T válasza Sesy (#46592) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha többen szeretnének ugyanazon a cuccon zenélni, akkor itt egy leírás, ahogy én megoldottam otthon a próbaterem hangosítását. Nem lesz olcsó. Körülnézhetsz a dobmonitorok között, de úgy sem lenne sokkal kedvezőbb az ár. Akkor inkább 2.1-es PA rendszer.

Egyébként a Villanydob facebookos csoportban otthoni zenélgetéshez szoktak ajánlani sima 2.1-es PC-s hangfalszettet is (Logitech, Genius stb.), kezdésnek az is megteszi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46595) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#46591) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tegnap ezen gondolkodtam, hogy vajon mi lehet az a PM. :)

Köszi

W | W | H | W | W | W | H

(#46596) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46576) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

De amúgy miért kell tompítani az E húrt? Mért nem jó, ha az A-t simán megpengetem egyszer?

W | W | H | W | W | W | H

(#46597) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#46596) üzenetére


consono
nagyúr

Hát a tompítás is egy technika, hallod a különbséget. Ha nem tompítasz "dzsdzs" lesz a "takataka" helyett :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#46598) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46596) üzenetére


Alexios
veterán

Próbáld ki :D Valami torzított csatornán pengesd le tompítás nélkül, majd rakd oda a tenyered élét ahol a húr találkozik a híddal, és pengesd úgy

(#46599) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#46597) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:DD

W | W | H | W | W | W | H

(#46600) Sesy válasza Moleman (#46593) üzenetére


Sesy
aktív tag

és ez jó a dobhoz is? nem speciális gitár erősítő? a gyerek dobol elsősorban, az hogy a gitár rá tudjon csatlakozni csak opció

Born stupid... Try again!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.