Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kicsit off, de backing track lejátszásra iphone-ra van valami normalis app, ami saját fájlokat is lejátszik?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46302) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ha már húrok...

A három vastag húr ugye érdes-recés. Amikor ezeken húzom az ujjam, pláne, ha gyorsan akarok néha fogást váltani, akkor ennek van hangja, ami a hangzást befolyásolja. Nem nagyon hallottam se gitárleckékben, sem Metallica koncerteken, hogy bárkinek ez a recés hang megszólalna a keze alatt. Az, hogy én béna vagyok, vágom.

A kérdés: van olyan vastag húr, ami nem recés? Vagy egyszerűen ez a technológiából fakadóan mindig recés?

Ha majd ügyesebb leszek, akkor már ez elkerülhető?

W | W | H | W | W | W | H

(#46303) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hangszedők...köszi, ma is tanultam valamit. Nem, nem dobom, az tuti, egyre többet tudok a gitárról, nagy részben nektek köszönhetően. Már szolfézskönyvet olvastam hétvégén, csinálom Justin tanfolyamát, mellette a Yousician-ben számokat játszom. Gyakorlom az akkordokat, amit szívből utálok, és már improvizálok saját dallamokat, persze halál gagyi, inkább azt mondom, csak próbálgatom a gitár hangjait, hangzását.

Minden nap kézbe veszem, és szívem szerint már lenne vagy 10 gitárom. :)

Ez tényleg olyan, mint egy átkozott vírus..

W | W | H | W | W | W | H

(#46304) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#46303) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Amúgy ajánlatos felvenni valamilyen formában magad, akár videó akár audio formában, és ezeket visszahallgatni, nagyon sokat segít szerintem.
Tán egy kis kedvcsináló: [link]

(#46305) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46303) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Hangszedők"

Visszatérnék a korábbi "nemúgyszólmintavideon" dologra, amit linkeltél azon humbuckeres gitáron játszott a srác, a tiedben - mint kiderült - singlecoilok vannak, ez két homlokegyenest eltérő alaphang szóval kb esélyed sincs, hogy úgy szólaljon meg a gitárod mint a srácé még ha minden más 100%-ban egyezne a videoban használt cuccal akkor sem.
A gitárhúrnak meg van hangja ha húzod rajta az ujjad, minél több torzítást használsz annál erőteljesebben kijön, gyakorlással csökkentheted de a fizika marad.

Vannak sima húrok de azoknak másmilyen (tompább) a hangja.

(#46306) KerryVTR válasza V.Stryker (#46301) üzenetére


KerryVTR
tag

Nem tudom milyen formátumban van a backing track, amire gondolsz, de ha mp3, akkor elvileg zeneként rá kell csak másolni az iphone-ra, és már használható is.
Ha nem mp3, akkor lehet exportálni, konvertálni és megint csak zeneként rámásolni...
Így még külön app sem kell hozzá.
Ez csak egy tipp! :) Nem ismerem a körülményeket.

(#46307) benvolio válasza Ctrl+Alt~Del (#46303) üzenetére


benvolio
őstag

Nehogy így járj: :DDD

(#46308) chaosmonger


chaosmonger
tag

A Positive Grid ma bejelentette a Spark Minit. Ha nem szállnak el az árral, akkor nekem azonnali vétel a nagytesó mellé, mekkora király lesz már a kertben fejhallgatóval zúzni vele Bon Scottékkal együtt :)
[link]

(#46309) benedekco válasza Goose-T (#46300) üzenetére


benedekco
addikt

Nem tudom, azért is kérdeztem. Gondoltam más anyag és jobban szétpréselődhet, könnyebben megtörhet a felület a húrlábnál, vagy valami ilyesmi, fogalmam sincs hozzá azért kérdeztem.
Most nekem is nikkel húr van fent, szerintem mindig is azt használtam, nem is tervezek acélra váltani, csak és kizárólat a flat wound miatt kérdeztem, mert a Daddario-nak csak acélja van, más gyártónak meg más méretűek a húrjai és nem akartam nagyobb húrt beleerőszakolni a nutba. Bár nem nagy a különbség szóval nem hiszem hogy gond lesz, csak jó lett volna egy 9-42-es szett. Az is lehet, hogy a három vékony húr marad és akkor csak a sodortakat cserélem le.

Más:
Miért lehet érdemes a 3. húron (G) sodort húrt használni? Van itt valaki aki ilyen húrral játszik?

Úgy látom a flat wound nem nagy divat errefelé sem. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

re: benvolio
Vótmá, asszem pont Eastman osztotta meg, isten nyugosztalja!

re: Ctrl+Alt~Del
Recélés. Igen, van ilyen és természetes. Hallgass meg klasszikus vagy akusztikus darabokat és hallgass nagyon figyelmesen! Tutira mondom, hogy meg fogod hallani ha jól figyelsz. Mindenütt van ilyen zaj, csak van ahol a torzító miatt alig hallani, vagy a gyors játék miatt szinte alig vesz időt a játékidőből, így azért nem tűnik fel. Hallgasd meg a Nirvana Unplugged-ot és meg fogsz lepődni, szarásig van rece hanggal.
Ez normális, de nyilván sok gyakorlással lehet minimalizálni. Ne parázz miatta, a lényeg, hogy minél lazábban fogod a húrokat annál kevésbé fog előjönni a zaj, váltásokkor is próbáld annyira elemelni az ujjaidat, hogy épp csak érintsd de ne lenyomd a húrokat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46310) Moleman válasza benedekco (#46309) üzenetére


Moleman
addikt

A G húr eléggé hitvitás dolog, a metálabb emberek (pl Rabea) azt állítják, hogy sima húrral jobb nyújtani.
Kipróbáltam a bariton KX-5-ön, első körben 24-es sima G húr került rá, nekem még hozzáérni is rossz volt, nyújtani különösen fájt. Lecseréltem 24-es sodrottra, azóta semmi panasz, nyújtani is tudok vele.

Nem túl mély hangolás mellett nyilván szóba se jön a sodrott G, pl a 11-50-es Orphee készletben 18-as G van, az még teljesen jó simának.

Flatwoundot utoljára 20 éve használtam, az ukrán nejlonhúros gitáromon olyasmik voltak a mély húrok. :D Normális gitáron még én sem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#46311) arnyekxxx válasza benedekco (#46309) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Úgy látom a flat wound nem nagy divat errefelé sem.

Nekem csak gyerekkori emlék van róla, a Triálban gyakran csak boy villanygitárhúr volt (asztaqva, ma is létezik) ami csiszolt és hát semmi rákenrollérzést nem adott. Azóta eszembe se jutott ilyet feltenni gitárra.

(#46312) Moleman válasza arnyekxxx (#46311) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem pont ilyen húr lehetett a nejlonhúrosomon, mert acélszál közepű ball end volt. :D

Valahol megvan még emléknek az elszakadt D, majd lefényképezem, ha megtalálom.

[ Szerkesztve ]

(#46313) Goose-T válasza arnyekxxx (#46311) üzenetére


Goose-T
veterán

A köszörült gitárhúr-készletek átlag 10 ezres árához képest nagyon olcsó ez a Boy. Ha megéri nekik ennyiért csinálni, akkor nem csodálom, hogy létezik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46314) Ctrl+Alt~Del válasza benvolio (#46307) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:DD :C

Ezen hangosan felröhögtem.

W | W | H | W | W | W | H

(#46315) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46305) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Már pont akartam is kérdezni, hogy a Humbucker nekem úgy tűnik, egy jobb minőség, mint a single coil, például Gibsonokon napok óta azt látom. Ezek szerint az egy jobb minőség?

W | W | H | W | W | W | H

(#46316) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46315) üzenetére


Alexios
veterán

Nem jobb minőség, többmilliós stratok is vannak amiken single coil van, egyszerűen csak más hang.

(#46317) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#46315) üzenetére


Moleman
addikt

Single coilból is van ugyanolyan drága, nem jobb vagy rosszabb egyik vagy másik.
Nagyon más hangjuk van, egy felezett humbucker sem fog ugyanúgy szólni, mint egy igazi single coil, úgyhogy szerintem érdemes mindkettőből tartani otthon. :D
Nekem van mindenféle permutáció, de a HSS kiosztást kedvelem a legjobban, pl ő a nem sajnálós próbatermes gitárom.

(#46318) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46315) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem minőségi kérdés, egyszerűen más a hangja. A default fender strat hang singlecoil. A kétmilliós fenderben is. Sokan szeretik ezt a fényesebb hangzást. Malmsteent pl elképzelni is nehéz humbuckerrel :) De Gibsonleszpólt is tudsz egytekercses pickuppal venni, a P90 elég kedvelt jószág

(#46319) espista válasza benedekco (#46309) üzenetére


espista
senior tag

Nekem a 13-as készletben már sodrott a G. Bizonyos méret felett a sima húzott húr már túl merev lenne. A hangtartási stabilitása jobb, mint a simának. Bár én nem nyújtogatok nagyon, úgyhogy engem nem érint.

Romani ite domum!

(#46320) FockeWulf válasza arnyekxxx (#46318) üzenetére


FockeWulf
tag

Malmsteen dupla tekercses (úgynevezett "szimpla-dupla") hangszedőkkel nyomja, szóval nem single coilokkal.

[ Szerkesztve ]

(#46321) arnyekxxx válasza FockeWulf (#46320) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az SD Furry (meg régebben a dimarzio HS-3) alsó tekercse csak a zajszűrést szolgálja (mint a többi noiseless singlecoilnál) , tényleg nem true single coil a felépítése de a hangja az csak kevesebb zajjal.

(#46322) Moleman válasza arnyekxxx (#46321) üzenetére


Moleman
addikt

Nagy tudomány ez, nekem is DiMarzio Injector van a fehér stratban, most nézem, hogy ezek 4 eresek. Nem is értem miért lesz hum cancelling attól, hogy saját magába visszakötnek 2 eret. :D

[ Szerkesztve ]

(#46323) arnyekxxx válasza Moleman (#46322) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az igazi humbucker is ilyen, nekem a 30éves dimarzio super distortionom gyárilag 2kivezetéses de a 4kivezetésesnél is az az alapbekötés, hogy 2 össze van forrasztva, ha felezve kvázi singlecoilként használnád akkor kell bontani.

(#46324) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#46315) üzenetére


Smiley
őstag

Es lehet tovabb bonyolitani active/passive pickup-okkal... aztan ha ez meg nem volna eleg akkor vannak meg a felezheto humbucker verziok is, es lehet meg szorakozni a kondikkal es potikkal is. Software-sen pedig vegtelen a lehetosegek tarhaza.
Plusz poen, hogy otthon magadnak is tudod csinalni, ha van egy kis kitartasod hozza. Itt az en 20e ft-os squier strat-om. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46325) arnyekxxx válasza Smiley (#46324) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én lassan 3 éve ezen játszok :)

(#46326) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mai sikerélmény: megtanultam ennek az Interlude 1 részét kívülről. :) Először kottából, utána rögzült. Amúgy az egyik kedvenc számom.

Rockstar leszek. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#46327) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#46326) üzenetére


benedekco
addikt

nincs link

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46328) Smiley válasza arnyekxxx (#46325) üzenetére


Smiley
őstag

0-rol te raktad ossze az egeszet?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46329) consono válasza arnyekxxx (#46325) üzenetére


consono
nagyúr

7 darabos test :D Menő, hogy ennyire nulláról csináltad!

"In God we trust. All others must bring data"

(#46330) Berreh válasza arnyekxxx (#46325) üzenetére


Berreh
tag

Nagyon klassz :)
Mivel ragasztottad össze? Lehet, hogy ez egy fával foglalkozónak egyértelmű, én nem lennék az :)
A nyakat is Te fabrikáltad, vagy azt vetted hozzá?
És a klasszikus trollkodás: de a fát nem te ültetted :P

(#46331) arnyekxxx válasza Smiley (#46328) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Csak a testet, a nyak (meg minden hardver) az ebayes.

#46329 Ilyen 35x70x2000mm-es juhar stafnik voltak a Zatikban, ebből gazdálkodtam :)

#46330 Nem vagyok fával foglalkozó úgyhogy én is menet közben találtam ki az egészet. Faragasztó a bútorboltból. Először bizalmatlan vele az ember de kipróbáltam a hulladékon, és nem a ragasztó törik el hanem mellette a fa :)

(#46332) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#46327) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Bocs.

W | W | H | W | W | W | H

(#46333) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Készültem ma is pár kérdéssel:

- a gitártestnek van szerepe a gitár hangzásában elektromos gitárnál?
- amikor egy zenész számot ír, mondjuk Dave Murray, akkor csak az ő részét írja meg, meg mondjuk max a szöveget, vagy mindent? A dobot, a basszust, a többi gitárosét is? Mert akkor az óriási meló lehet
- van olyan gitár, amin minden jó? Hangszedők, húrok, nyak, hangolókulcsok, bridge, elektronika stb?
- van még rajtam kívül itt valaki, aki három ujjal fogja a pengetőt (mint James Hetfield, by the way)?

;]

W | W | H | W | W | W | H

(#46334) nap


nap
addikt

Végre valami újdonság a Gibsontól, ami nem egy 623. színű a Les Paul. A Gibson.com-on fent van, de nem elérhető. :N

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#46335) fattyu válasza nap (#46334) üzenetére


fattyu
veterán

egy explorer fejű v? :D
hát azért ennél clikcbaitebb volt a felkonfod :D
miért nincs itt ásítós smili?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46336) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46333) üzenetére


Alexios
veterán

- a gitártestnek van szerepe a gitár hangzásában elektromos gitárnál?
Van aki szerint van, van aki szerint nincs, kb. az egyik legnagyobb hitvita elektromos gitárnál :)

- amikor egy zenész számot ír, mondjuk Dave Murray, akkor csak az ő részét írja meg, meg mondjuk max a szöveget, vagy mindent? A dobot, a basszust, a többi gitárosét is? Mert akkor az óriási meló lehet
Attól függ, nem hinném mondjuk hogy a dobot megírná úgy, hogy az utolsó ütésig, de lehet van valami alap elképzelése rá. Az viszont simán lehet hogy kitalál akár több gitárnak is, és valami basszus alapot is, zenekartól és zeneszerzőtől függ milyen ott a process.
Pl. ha már Iron Maiden, Steve Harris ugye a messze legjelentősebb zeneszerző, nem egy gitártémát írt ő is, illetve szöveget, attól hogy basszusozik és nem igazán énekel.

- van olyan gitár, amin minden jó? Hangszedők, húrok, nyak, hangolókulcsok, bridge, elektronika stb?
Mit takar az, hogy jó? Amúgy persze. Sokak szerint már egy HB Fusion is ilyen mondjuk, másnak meg nem tetszene a hangja, a nyakprofilja, stb.

(#46337) Moleman válasza Alexios (#46336) üzenetére


Moleman
addikt

+1, a HB Fusion tényleg korrekt gitár, hardverileg semmibe nem tudnék belekötni, viszont bizonyos szituációkban nagyon vékonyka hangja van, olyankor még a kifejezetten mocsaras hangú KX-5 is jobban szól nála, pl mikor letekert hangerővel próbálok kitekert erősítőn tiszta hangot elérni. Pedig amúgy a hangerőpoti tökjól működne, treble bleed is van, nem sötétedik el a hangja, mint az SC450-nek.
Jobban még nem mélyedtem bele, lehet, hogy elég lenne pickupmagasságot állítani, vagy a 11-50-es Orphee-nak gyenge az outputja, mert fullhangerőn sem túl testes.

A zeneszerzés valószínűleg minden bandánál, sőt, minden számnál más, néha egyvalaki leül és kompletten megír egy albumot, máskor meg csak jammelnek, aztán ha valami jó sül ki belőle, azt viszik tovább.

(#46338) bigrob válasza Moleman (#46337) üzenetére


bigrob
őstag

11-50-es Orphee nekem nagyon nem tetszett, inkább a kos tesóját használom, illetve még Guszti küldött anno szörnyes húrt, az a tuti még :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#46339) Moleman válasza bigrob (#46338) üzenetére


Moleman
addikt

Én is ezért gyanakodom rá, nagyon kicsi a feszítőereje, az LP-n használhatatlan volt, annyira zörgött, ezen is rengeteget kellett tekerni a rugótartón, hogy síkban legyen a tremoló. Csak addig nem akartam jófélével felhúrozni, amíg nem döntöm el, hogy standard, drop D vagy drop C legyen a végső állapot. :DDD

(#46340) nap válasza fattyu (#46335) üzenetére


nap
addikt

Egyesek szerint a hosszabb jobb, és MegaDave-é hosszabb (25,5), ezzel javították a Gibsonok egy alapvető konstrukciós hibáját. Ezért a lelkesedés.
Amúgy a Modern Double Cut óta nem volt lényegi újdonság, ami nem egy 624. színű Les Paul.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#46341) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46333) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1- Gyakorlatilag nincs . Ha lenne egyértelmű hatása akkor nem lenne mit vitatkozni rajta :)
2- zenésze/zenekara válogatja a Maidenben gondolom a dobtémákat rábízzák Nicora és valószínüleg a basszusszólamot sem Dave adja Steve kezébe kottán. De ezt csak tipp. A szöveget a dalszövegíró irja, aki vagy az énekes vagy más. Én nácitiszt vagyok, komplett dalt írok zeneileg (dob, bass, gitár, billentyű) szöveg és énekdallam az énekes dolga, a basszeros szereti kicsit magához igazitani amit írok, én meg általában ráhagyom ha nem lesz tőle rosszabb a végeredmény, ha valami eleve basszuscentrikusnak készült akkor viszont nincs beleszólás.
3- Kb minden gitár jó kb mindenre, max nem ideális. Üregestestű jazzgitárral lehangolt norvég blackmetalt játszani nem az igazi, de lehetne, csak van rá jobb.
4. én nem

szerk. YT-on van video ahol a srác egy strattestű gitárt kezd darabolni és vágásonként vesz fel hangmintát különbséget keresni. Nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#46342) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

meg is van a gitárdarabolós video

https://www.youtube.com/watch?v=sYK0XX-nDVI

(#46343) impalaman válasza arnyekxxx (#46342) üzenetére


impalaman
aktív tag

Ez is egy jó videó a témában: https://www.youtube.com/watch?v=n02tImce3AE

A végére már gitártest sincs, csak levegő. :DDD

(#46344) arnyekxxx válasza impalaman (#46343) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ezt még nem láttam, zseniális, airguitar :)

(#46345) benedekco válasza impalaman (#46343) üzenetére


benedekco
addikt

De ez hülyeség. Mert fizikailag a húrok így is úgy is a levegőben vannak, azzal hogy a hidat rácsavarozta egy asztallapra csak meg százszorozta a fa felületet :D szóval attól hogy nem látni a nyakat attól még egy bazi nagy testű gitárt alkotott.

#46341 arnyekxxx

1. pont, hogy gyakorlatilag van. Mert mérhető, volt erről sok-sok youtube-os mérés is. Van gyakorlatilag mérhető különbség, de gyakorlatilag az ember nem hallja.

#46333 Ctrl+Alt~Del
Tudom ajánlani a komoly zenét. Nem tudom hallottál-e már olyat. De adott egy Mozart, (de most akárkit is mondhatnék), aki rengeteg hangszerre írt darabot fejben. 20-50 fős akár nagyon zenekarokra is. Az a teljesítmény, nem egy 3-6 fős csapatra írni :P
De amúgy zenésze, bandája válogatja. Teljesen változó. Van aki a csapatnak ír, van akik összeülnek és össze jam-elnek valamit. Van aki megkéri a társakat hogy témákat játszanak fel, aztán azokból válogatja össze a dolgokat. Ezer módja van.

Minden jó egy gitáron. Ha mutatsz nekem egy ilyet akkor megmondom miért nem minden jó rajta, ha én nem tudnám megmondani mert nekem "tökéletes" akkor valaki más, teljesen más preferenciákkal megmondja miért nem jó rajta valami. Ilyen nincs, felesleges a tökéletes hangszert hajkurászni.
Számomra ez egy jó gitár amin minden jó, ez meg egy tökéletes. De biztos vagyok benne, hogy itt ezzel nagyon sokan vannak akik nem értenek egyet, és ez így !

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46346) Moleman válasza benedekco (#46345) üzenetére


Moleman
addikt

A Claptont én is elfogadnám. :K Az én tökéletesem pedig mindenképpen ződ. De amúgy nincs is egyetlen tökéletes gitár, mert emellé is kéne még több másféle is. :B
Aztán még ki tudja, mi jön, régen sose akartam fekete gitárt, most meg a tökéletes világomnak mindenképpen része lenne egy fekete Lite Ash strat, pedig se nem drága, se nem ritka.

(#46347) arnyekxxx válasza benedekco (#46345) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A gyakorlatilag nekem nem azt jelenti, hogy méréssel kimutatható hanem azt, hogy hallom életszerű körülmények között de ez igazából csak szótekergetés.

Na igen, a klasszikus szerzőknek keményebb meló volt írni, főleg, hogy nem volt nekik ott a DAW, hogy azonnal összerakják amit kitaláltak hanem fejben meg zongorán megírni aztán hangszerelni kottába. Belegondolni is agyzsibbasztó.

[ Szerkesztve ]

(#46348) consono válasza benedekco (#46345) üzenetére


consono
nagyúr

A Clapton Stratban régen nem Lace Sensor pickupok voltak? Olyan 15-20 éve? Tényleg, azokkal mi lett?

"In God we trust. All others must bring data"

(#46349) benedekco válasza Moleman (#46346) üzenetére


benedekco
addikt

Hajjaj. Látom te is szereted a jó gitárokat.
Én mostanában egy ilyenre vágyom. De sajnos ez teljesen nem jó gitár, mert azonnal moddolnék is bele egy zebrát, meg kellene a madaras nyak. Aztán persze lehet a zebra nem is mutatna jól benne. Ki tudja. Ha abban nem is, ebbe zebra illene de nagyon!
Imádom őket. Ezt a kettőt nézem mostanában, Fender Strat amcsi SSS, meg S2 PRS HH. Nincsenek erős ábrándjaim, de azért rajta tartom a szemem ebay-en, de nagyon néha lehet jókat kifogni. Múltkor pl elment egy S2 bőőőven 1000 font alatt (350k huf körül ment el).

re: #46347 arnyekxxx
Persze-persze :R . Csak nem bírtam megállni.

Amúgy el tudom képzelni, hogy akik csak ezzel foglalkoznak, pl évtizedek óta építenek gitárokat, azok kihallanak rezonanciákat amiket mi halandó emberek nem hallunk ki. Persze az más kérdés, hogy egy kész mix-ben mit fogsz hallani belőle. Valszeg semmit. Ellenben érzetre lehet hogy hozzátesz valamit, persze az is mikor ad hozzá érzetben. Gondolom mikor koncerten pogózol akkor nem feltétlenül érzed azokat a rezgéseket, mint amikor otthon a kanapén ülve egyedül pengetsz.

re: #46348 consono
Passzolom, ebben nem vagyok felkészülve.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46350) Smiley válasza arnyekxxx (#46347) üzenetére


Smiley
őstag

Nagyon el vagyunk kenyeztetve, foleg hogy $500-bol olyan gepet veszel amin mindent realtime tudsz csinalni. Ha meg nincs idod csak elkuldod sleepbe es 1 het mulva amikor hozzanyulsz minden ugyanugy ott van elotted.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.