Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#46149) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megnéztem Justint, és azzal a lendülettel regisztráltam is. Nagyon pöpecnek tűnik ez az oldal basszus.

El is kezdem a tanulást. :R

W | W | H | W | W | W | H

(#46152) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46148) üzenetére


arnyekxxx
veterán

akkor miért EADGBE húrok vannak a gitáron?

Mert ezzel a kiosztással tudsz akkordokat meg skálákat kényelmesen lejátszani. Egyébként meg ez csak a standard hangolása a 6húros gitárnak, ha bonyolítani akarod akkor lehet az egészt lehangolni fél-1-2-stb hanggal vagy csak az E húrt a többi marad és akkor jöhetnek a többhúros gitárok ha ezt már túl egyszerűnek találod és modernnek akarod magad érezni

(#46153) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha már zeneelmélet... Egy adott hang oktávja hol van?

Pl vastag E húr oktàvja, hogy ellenőrizzem a gitár megfelelően van-e beállítva.

Jól kérdezem? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46154) arnyekxxx válasza V.Stryker (#46153) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az üres húrnak a duplapöttyös az oktávja. Fülre is lehet ellenörizni, csak érintve a bund fölött a húrt megpengeted, ha jól csinálod megszólal a húr saját oktávja aztán le is fogod és megpengeted. Ha a két hang egyezik akkor jó az oktávod ha a lefogott hang mélyebb mint az érintett akkor közelebb kell a húrlábat tolni a nyakhoz ha magasabb akkor távolítani.

(#46155) consono válasza V.Stryker (#46153) üzenetére


consono
nagyúr

Minden húron az üres hang oktávja a 12. bundnál van. Ha jól van beállítva a gitár :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46156) Moleman válasza beteg (#46142) üzenetére


Moleman
addikt

Pontosan nem tudom, mik vannak benne, de gondolom olyan lehet, mint az a néhány rövidke, amit youtube-ra is feltölt.

(#46157) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#46148) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem csak CDEFGAHC' hangok vannak, ez a CDEFGHC' csak egy egy hangsor (C-dúr hangsor/skála). A temperált hangrendszerben az oktáv 12 részre van osztva, tehát 12 hang van összesen, és ezek oktávokban történő megismétlése.
Ahogy C-ről, úgy akármelyik hangról indíthatsz skálát (dúr, moll, de rengeteg féle skála van még), pl ha D-ről indítasz dúr skálát akkor már D E Fisz G A H Cisz D' a hangsorod. Ez ugyanúgy szolmizálható dóremifászólátidó-val, mint a CDEFGAHC', csak ha D-ről indítottad akkor már D-dúr hangnemben vagy.
Érdemes megismerkedni kezdésnek az alap dúr/moll skálákkal, és a kvintkörrel. A dúr skálát ha megismered és megérted, onnan már minden eredeztethető.

[ Szerkesztve ]

(#46158) Ctrl+Alt~Del válasza FockeWulf (#46157) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

OMG. :Y

Mai napindító gondolataim: utálom az akkordokat, az első perctől nem voltak szimpatikusak. Talán az Em amivel meg vagyok békélve, az összes többit (amennyit eddig ismerek) el kéne felejteni. :)

Voltam már 7 Iron Maiden koncerten, egyiken sem láttam/hallottam, hogy akkordoznának. :P
Most megint hülyét kérdezek, ezek az akkordok nem az ilyen litty-lötty zenénknek vannak? Amikor egy szám abból áll, hogy a gitáros két akkordot váltogat, és közben föl-le reszeli a húrokat?

A másik. Justin oldala szuper. De tényleg. Az első másodperctől szerettem, el is kezdtem végezni a leckéket. Rögtön a második videóból kiderült, hogy

- rosszul tartom a gitárt (a bal kezemmel tartom a gitár nyakát, mert a jobb alkarom beesik a húrok elé, nem támasztom meg a gitártesten)
- rosszul tartom a pengetőt (az első pillanattól kezdve én három ujjal fogom, nekem az a kényelmes. A hüvelyk és mutató között úgy érzem, hogy nem stabil.)

Tegnap találtam egy remek videót, ami reményt ad. Ha a multi millió dolláros rocksztár, a világ egyik legjobb gitárosa is hibázik, akkor azt ékes bizonyítéka annak, hogy a gyakorlás az bizony mindennek a kulcsa.

És ő is két ujjal fogja a pengetőt. :((

W | W | H | W | W | W | H

(#46159) fattyu válasza Ctrl+Alt~Del (#46158) üzenetére


fattyu
veterán

hogy a viharba ne. power cord meg galopp a maiden 80%a :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46160) Ctrl+Alt~Del válasza fattyu (#46159) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én mondtam, hogy nem értek a zenéhez, csak hallgatom. :-D

A powerchordok azok a kvintek? Abból párat már tudok. Bár nem olyan könnyű egyszerre két húrt pengetni. :)

Imádom a gitárt. :D

W | W | H | W | W | W | H

(#46161) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#46158) üzenetére


FockeWulf
tag

A gitár azért alapvetően kísérő hangszer. Tehát ha gitáron játszol, nagyobb részben kísérsz valamit (pl éneket) és csak kissebb részben szólózol, már ha szólógitáros vagy. A koncerteken is az ének alatt javarészt kísérik a gitárosok az éneket akár teljes akkordokkol (harmonizálás), persze rock zenében jellemzően inkább csak kvintekkel. Persze ha van két gitáros, egyik játszhat különféle díszítéseket stb, a másik pedig tolja a harmónia menetet, kvinteket, riffeket.
Az alapakkordokkal és elnevezéseikkel szerintem mindenképp ismerkedj, ezeket tanuld meg váltogatni, ez az egyik alapja az egész gitározásnak.
Ha megtanulsz lefogni egy kvintet, tudod az összeset :)
Alapjáraton általában 4 féleképpen szokták lefogni, mindegyiket érdemes megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#46162) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#46158) üzenetére


Smiley
őstag

En pont ugyanigy voltam vele. Nalam viszont ez az egesz gitar dolog szorakozas es hobbi, amiben ugyan vannak celjaim, de igazabol mindegy, hogy ezt 3 het vagy 3 ev alatt erem el. Ez az akkordos oktatas szerintem nem a jo irany. Van egy rakas nagyszeru es egyszeru riff amit 1-2 het alatt kezdokent is meg lehet tanulni, es sokkal nagyobb elmenyt nyujt, mint 4 akkor kozott valtogatni fel even keresztul. Az pedig, egy rohadt jo dolog, hogy a neten mindent megtalalsz. En tutira nem vagyok jo pelda, de en eleg jol elszorakozok metal meg rock dalok reszleteivel, ugy hogy az akkordok neveit se tudom.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46163) consono válasza Smiley (#46162) üzenetére


consono
nagyúr

Hasonlót akartam én is írni: bár én a Muszty - Dobaival kezdtem :) Ha Maident vagy Metallicát akar Ctrl+Alt~Del játszani, akkor tényleg van egy halom riff, amit gyorsan, könnyen meg lehet tanulni. Vele párhuzamosan persze érdemes csinálni a Yousican-t vagy Justin leckéit (tényleg jók). Szerintem egy csomó ember azért hagyja abba a zenélést, mert hamarabb ún bele, mint hogy hallható sikerélménye legyen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#46164) Bobrooney válasza Smiley (#46162) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ez a jó az egészben, hogy bármit csinálhatsz.

Ctrl+Alt~Del: Magam is ilyen vagyok/voltam, nézd ha neked az az élmény, hogy nem akkordozol, akkor ne akkordozz, előbb-utóbb úgy is utolér meg szerintem igényed is lesz rá.

Lehet vad ötlet, de egy kromatikus skálával lehet elfoglalná magát egy darabig :D

(#46165) Smiley válasza Bobrooney (#46164) üzenetére


Smiley
őstag

Jaja, en hoztam kotelezot az elso 1 hetben smoke on the water-t, aztan johetett az arch enemy... mert kurvajo dallamok vannak benne es rohadt nagy elmenyt adott amikor sikerult lassan eljatszani. Igen szar volt ezzel kezdeni, mert a kezdokent nagyon nehez, viszont kozben akaratlanul is megtanultam egy rakas dolgot.
Az egyik baratnom mondta, aki hegedul, oktat, koncertezik folyamatosan, hogy az a jo a konnyuzeneben, hogy azt csinalsz amit akarsz es ugy jatszod el ahogy akarod. En ezt nagyon megfogadtam es voltak olyan riff-ek amit le kellett egyszerusiteni az elejen mert meg nehez volt nekem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46166) Berreh válasza Ctrl+Alt~Del (#46160) üzenetére


Berreh
tag

Na, én azzal az alapvetéssel, hogy botfülem van, bármilyen hagyományos tanuláshoz meg nulla türelemem, négy év után eljutottam a EADGCF (kvart) hangoláshoz és a hármashangzatokhoz (?), ami elektromos gitár és csak saját szórakozás mellett nekem megfelel.
Valahogy így ...

[ Szerkesztve ]

(#46167) consono válasza Berreh (#46166) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem Birta Miki is kvartra hangol teljesen, néztem pár videót én is róla. Jó ötlet, meg logikus, de ugye a megszokás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46168) Moleman válasza consono (#46163) üzenetére


Moleman
addikt

Szintén Muszty - Dobai. :) Mai szemmel lapozgatva már nekem is nagyon uncsi, de akkoriban még nem nagyon volt internet. :D
De az vitathatatlan, hogy az akkordokkal, a pengetésmintákkal és a 4 ujjas bontással olyan alapot ad, amivel utána bármit el tudsz játszani hallás után is.

#46160 Ctrl+Alt~Del
Ha úgyis zúzni akarsz, egyelőre elengedheted a "cowboy-akkordokat", tanuld meg a kvinteket megbízhatóan lefogni, és zúzzál. :D Arra figyelj közben, hogy hol mit fogsz, ne csak a tab alapján nézd, hogy 5. bund, hanem tudd, hogy az az 5. bund az A húron egy D lesz. :)
Én a 3 húros kvinteket szeretem, szerintem jobban szól, mintha csak 2 húrt fognék.

Aztán majd ha már otthonosabban áll így a gitár a kezedben, könnyebb lesz akkordokat is tanulni, még a barrésakat is. A képen a középső ujjammal nem csinálok semmit, de ha mondjuk lefognám vele a H húrt, kis igazgatás a többi ujjon, és máris kapnék egy barrés D mollt. :) Ha kicsit jobban kilapítom a kisujjam, akkor ott a teljes D dúr, ha az E húrt is belelapítom, akkor már D6. :D Ezért izgalmas a zeneelmélet, onnan fogod tudni, hogy épp mi történik az ujjad alatt.

És hiába van most már internet, még mindig H húrnak hívom a Muszty - Dobai miatt, pedig a gitár a képen éppen drop C hangolású. :DDD

A pengetőt se aggódd túl, a nagyobb alakú pengetőket én is 3 ujjal fogom a basszusgitárhoz, különben elejteném. :D De a kisebbeket is helytelenül fogtam évtizedekig, a 2 ujjbegyem között, pedig így kéne. Akkordozás közben szerintem még mindig rosszul fogom, de már nem zavar. :D

#46166 Berreh
Egyszer játszottam valamit hasonló alternatív hangolásban, akusztikuson nem tolerálta a 11-es húr az F-et. :D

[ Szerkesztve ]

(#46169) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#46158) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért gyakorolj néha akkordokat is, sokat ügyesít az ujjaidon, ennek pedig más technikáknál is hasznát fogod venni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46170) Bobrooney válasza Goose-T (#46169) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Na meg jön valami bögyös maca aztán mutatsz neki valami vinnyogós metált ő meg csak néz fapofával és az első kérdése, Beatles-t nem tudsz? Akkor mit mond neki? :Y

(#46171) Berreh válasza Bobrooney (#46170) üzenetére


Berreh
tag

(#46172) FockeWulf válasza Moleman (#46168) üzenetére


FockeWulf
tag

Szintén Muszty-Dobay :) kétségtelen hogy kisiskolásnak tűnik elsőre, de nagyon jó alapot ad, ahogy te is írta, mind akkordok terén, mind a ritmusos pengetéseket illetően. Nagyon sok hasznos dolog van benne, amit érdemes kigyakorolni, a bontásoktól, sétáló basszusoktól kezdve, a négyujjas pengetésig, transzponálásig stb. Klasszikus értelembe véve a zeneelméletet kevés van benne, mondjuk van már ha jól tudom újabb kiadása a Gitáriskolájuknak, lehet bővítették azóta.
A képeden a háromujjas kvint fogás jó, de talán érdemesebb a középső ujjbeggyel a vastag E-húrt tompítani, valójában akkor az igazi ha csak a megszólaltatni kívánt húrok szólnak, az összes többi pedig le van tompítva, így lehet csapkodni, ugrálva pengetni, nem kell félni hogy oda nem illő húrok is megszólalnak ha véletlen meg is pengeted :)

[ Szerkesztve ]

(#46173) Moleman válasza FockeWulf (#46172) üzenetére


Moleman
addikt

Jogos, valóban úgy szoktam, itt csak demonstrációs céllal vettem ölbe a gitárt. :D
Sőt, a vastagabb hangzásért néha az E húron is belefogom az alsó kvintet, csak akkor már nem lesz annyira definiált, hogy mi az alaphang. Régen amíg csak stratom volt, muszáj volt feltalálni magam, hogy szóljon valahogy a Tankcsapda. :DDD

Amúgy talán a barrés akkordok a leghasznosabb jószágok, most visszagondoltam, hogy zenekarokban ritmusgitárosként miket kellett játszanom, és szinte mind totál random helyeken fogott barrékból állt, nagyon kevés nyílt akkord volt a repertoárban. :)

[ Szerkesztve ]

(#46174) FockeWulf válasza Moleman (#46173) üzenetére


FockeWulf
tag

Eeegen...ritkábban alkalmazott kvint fogás, de tényleg dögösebben szól ha a basszusba is belefogod a kvintet...menőbb lesz..persze nótától/nóta hangulattól is függ hogy kell-e...
Barrés fogásoknál én leginkább az A-dúr formát szeretem barrézni, persze két ujjal...sokat szenvedtem vele míg kellően visszatudtam pattintani a gyűrűs ujjam, meg hogy egyszerre fogjon 3 húrt...és még a felső vékony E-húrt se tompítsam le...brrrrr...

(#46175) arnyekxxx válasza consono (#46163) üzenetére


arnyekxxx
veterán

metalicskában is vannak akkordok, és a maiden kíséretek se mezei kvinttologatásból állnak. Lelkes kezdőként anno megvettem a helyi $boltban a somewhereintime kottáját, voltak benne eléggé meglepő dolgok. Még a sima kvintelésnek tűnö dolgokat sem úgy játsszák ahogy a kezdő róker elképzeli a füle alapján.

(#46176) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#46170) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt, hogy mutasd a csöcseidet, és ha tetszik, akkor lejátszom neked a Come And Get It-et. :D :DD :D :DD

W | W | H | W | W | W | H

(#46177) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ebben a topikban mindenkinek tök jó avatarja van, csak nekem nincs?!?

Eddig ez a kedvencem. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#46178) Goose-T válasza arnyekxxx (#46175) üzenetére


Goose-T
veterán

Sőt, a sokak által tévesen kőegyszerűnek hitt Highway to Hell sem kvintekből áll, hanem rendes akkordokból. Ki gondolná, hogy az ácéménkűdécé ilyen szofisztikált dolgokat játszik? :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46179) espista


espista
senior tag

Gitáros topic-ban akkordok? WTF? :(( Akkor inkább dob, vagy szájharmonika...

Romani ite domum!

(#46180) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#46178) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ez le nem játssza? Mert ezzel az erővel mandarinul is olvashatnék verseket. :-D

Próbálom az introt értelmezni. A húr üresen penget, közben D és G húr a második bundnál lefogva egyszerre? És ezt ismételd meg háromszor?

A songsteren megy a zene is közben miközben nézed, mit is kéne játszani.

W | W | H | W | W | W | H

(#46181) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#46180) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha még nem kerestél rá magadtól, akkor itt van a songsterres verzió.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46182) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#46181) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megkerestem. :)

Az, hogy ezt le tudtam játszani a 23. akármiig(?), vagy minek hívják a két függőleges csík közötti terjedelmet, az sokkal nagyobb élmény, mint azt gyakorolni, hogy egy perc alatt hányszor tudok az A és D akkor között váltogatni.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#46183) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#46177) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi köszi! A sapkán kéne egy sárga foltnak lennie középen, de majd ha újra méltó leszek rá javíttatom.

#46181 Goose-Túgy gondoltam, hogy egy hogyan olvassunk tabulatúrát oktató videjót küldesz neki :).

(#46184) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46182) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Viszont ha csak ilyet játszol soha nem fogsz megtanulni gitározni. A lányom is baromira boldog volt 4 évesen, hogy el tudta játszani gitáron a hullapelyhesfehérhót (kb annyira komplex zenei feladat mint ez a maiden kezdőtéma) csak ebből nem lesz hangszeres tudás.

szerk. azok a függőleges vonalak az ütemvonalak, azok jelzik a (jelen esetben) a 4/4-es ütemek kezdetét és végét. 2 vonal között van 4db negyed hang idötartama.

[ Szerkesztve ]

(#46185) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#46183) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Elméletben nem nehéz, az adott húrt a megjelölt bundnál kell lefogni. De amikor így ömlesztve meglátom, hirtelen azt se tudom, fiú vagyok-e vagy nyuszi. A 0 a nem lefogott (open) húr, az X-et nem játsszuk (tompítjuk).

Illetve az se világos, hogy az e húr felett a számok 1 2 3 4 az mit jelent.

Eddig három helyen láttam, háromféleképp jelölve ezt (songster, guitar tab, yousician). :F

W | W | H | W | W | W | H

(#46186) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46184) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én ezt vágom, bár ha az akkordokat tudom majd se fogok tudni gitározni, mert magamtól nem fogok tudni eljátszani számokat. Mivel írni nem tervezek, marad az, hogy más számait játszom el.

Az pedig így kezdődik, minthogy egy számomra nem könnyű, számodra pofonegyszerű témát lejátszok a kedvenc bandámtól.

Vagy rosszul látom?

W | W | H | W | W | W | H

(#46187) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#46185) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát az 1 2 3 4 passz nekem sem esik le mi akar az lenni.

#46184 arnyekxxx kérdés, hogy az mennyire cél nála. Nálam sem volt, de örültem a fejemnek ha valamit le tudtam prüttyögni. Nekem is most jött el az idő, úgy 15 év után, hogy jobban érdekel és szeretnék tényleg tanulni.

(#46188) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46186) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igy kezdődik csak ne állj itt le és tanuld meg a kíséretrészeket is. Abban amit linkeltél ez elég egyszerű, kb punkzenei mélységei vannak.

nekem ez volt az első maiden amit kottából megpróbáltam pontosan megtanulni, hamar belefutottam a problémába, hogy a maiden sem csak kvintekkel használ.

szerk:
ez az 1 2 3 4 ez hol van?

[ Szerkesztve ]

(#46189) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46188) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag


A jótanácsokat megfogadom, haladni fogok Justinnal mindenképp, akkordok ide vagy oda. De néha kell olyan élmény is, hogy vaóóó, zenélek, és azt eddig azok nem annyira adják meg.

Az első sikerélményem az lenne, ha el tudnék játszani akár egy egyszerű számot, kívülről, magamtól.

Na, itt még nem tartok. :)

A Somewhere In Time az egyetlen Maiden-lemezem ami bakeliten van meg. Szerintem az egyik legegyedibb hangzása ennek az albumnak van.

Húú, ezt megtanulom, legalább az introt. :)

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#46190) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46186) üzenetére


Alexios
veterán

Na jó, de miért ne csinálhatnád mindkettőt? Gyakorold az akkordokat, és játszd amit szeretnél, fejlődsz és még jól is érzed magad, win-win.
A helyzet az, hogy semmi értelme kibújni ezek alól, mert az alap cowboy akkordok tényleg nagyon alapok(emlékszem persze én is milyen kínszenvedésnek tűnt annó, és úgy hogy sosem fog menni rendesen a váltás), pár hónap alatt bőven bele lehet jönni, aztán jönnek ezek barré akkordjai és kinyílik a világ, lényegében bármit le lehet játszani onnantól ha tudod az alap barré akkordokat.
Ezek mellé persze érdemes olyan dolgokkal is foglalkozni ami tetszik(bár szerintem az alap akkordoknál is találni olyan számokat amikben ezek szerepelnek, és el lehet lenni vele), nyilván azzal is lehet fejlődni, illetve fenntartja az érdeklődést.
Justinnál pl. emlékeim szerint minden modul végén vannak számok amikhez van tutorialja is, és az addig tanult akkordokkal le lehet játszani.

A helyedben én justin kezdő kurzusát legalább végig csinálnám, ez emlékeim szerint nagyjából lefedi az alap akkordokat és még néhány másikat, pár skálát, csomó dalt, esetleg még az intermediateből az E és A barré akkordokat. Aztán utána azzal a tudással már nagyjából neki tudsz állni magadtól is a dolgoknak, vagy ha nem, legalább tudod mit keress.

[ Szerkesztve ]

(#46191) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#46190) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Yes, sir!

This is the path I'll take.

W | W | H | W | W | W | H

(#46192) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46189) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja én a másikban kerestem. Itt szvsz az ütemet jelzi, 4/4 van azok meg ott az egy két há négy egy két há négy ...

(#46193) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46192) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor ez egy négy negyedes nóta. ;]

(nem vagyok reménytelen, right?) :)

W | W | H | W | W | W | H

(#46194) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46189) üzenetére


Alexios
veterán

Ahogy arnyekxxx is írja az ütemet jelzi, gondolom azért írták be, hogy egyértelmű legyen hogy nyolcadokra van felosztva, és az első kvint nem a 3 vagy 4. negyedre jön ki, hanem a közöttük levő nyolcadra. Szóval ha számolod hogy 1 és 2 és 3 és 4 és akkor a 3 - 4 közötti és-re kell játszad

(#46195) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46191) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyébként szvsz a te zenei világodban is találsz olyan dalt ami akkordozásra épül és az is nagy sikerélmény ha sikerül együtt eltolni a "magnóval". Megint saját példa, nekem ez volt az első (és utolsó) olyan dal amit kb 1:1ben el tudtam játszani és még énekelni is rá a szöveget, kellemes akkordozás alapakkordokkal, nagyon egyszerű de hangulatos szólók, kvintes keménykedő de szögegyszerű refrén és bármikor elkezdem játszani az asszony közli, hogy mindjárt elsirja magát olyan szép:)

A Tale That Wasn't Right · Helloween

(#46196) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46193) üzenetére


arnyekxxx
veterán

jaja, a 4/4 elég gyakori a rokkban :) de azért a fentebb emlitett alexanderthegraitben is ott van a 7/8-os bridge meg némi 3/4 és 6/4 utána csak hogy szórakoztatóbb legyen az élet

(#46197) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46195) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

De jó ez a borító. Halloween-t nem annyira ismerem, de ezt meghallgatom. Igazság szerint jól megragadtam a Maiden-Metallica szendvicsben, már vagy 35 éve. :-D

Néha kikandikálok, próbálkozom mással, de valahogy tartósan senkiben nem találtam meg azt, amit ebben a két bandában, és főleg a Maidenben.

W | W | H | W | W | W | H

(#46198) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46197) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem az Accept Helloween Metallica Maiden volt a szent"háromság" gyerekként, aztán ezek is maradtak, szigorúan a korabeli lemezeikkel :)

Mondjuk vénségemre még bejött melléjük a Mötley Crue amit akkoriban sima buzizenének tartottam

(#46199) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#46198) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

"Mötley Crue amit akkoriban sima buzizenének tartottam"

Az ember felnő a feladathoz. :C :DDD :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#46200) Goose-T válasza arnyekxxx (#46198) üzenetére


Goose-T
veterán

Töredelmesen bevallom, hogy mostanában Nickelbacket is hallgatok, és teljesen jó. :) Különösen erre a számra figyeltem fel, tök jó témák vannak benne, és a refrén is ütős. Jól fel van építve.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.