Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, nekem is megvan a "First Lady". :) Jó, hogy eljött a haver, kipróbálta. Nincs gond vele, szinte mindenhol rajta a fólia. Kaptam hozzá egy tokot is, amin még a bolti papír is rajta van... plusz belealkudtam egy szett 10-es húrt, vállpántot, kábelt. :) Egy felbomlott, valszeg nem túl hosszú életű, együttes próbálja kiárulni a motyót.

Amúgy volt ott ugyanennyiért egy Ivanez GAX30, azt is megnéztük, kipróbálta a haver, de az nem tetszett. Így maradt a VS6.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25852) #20655360 válasza V.Stryker (#25851) üzenetére


#20655360
törölt tag

Használd egészséggel, na de a lényeg: Hol a fenében van a jutalékom a megtalálásért? ;]

(#25853) Eastman válasza V.Stryker (#25851) üzenetére


Eastman
őstag

Szeretni fogod. Használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25854) Moleman válasza V.Stryker (#25851) üzenetére


Moleman
addikt

Gratula, szép kis pakk ez így, jó vétel volt! :R

(#25849) Panzermeyer
Neked is jó hétvégét! :))

Milyen termékeny volt ez a hét, legalább 4 új gitár lett a fórumban! :D

(#25855) V.Stryker válasza #20655360 (#25852) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kicsit jogos. :)

Köszi mindenkinek. Már nézem a gitárkombókat, szerintem hétvégén az is meglesz és jön a tanulás. :)

Amúgy a 4 éves lányomat utoljára akkor láttam ennyire ráfeszülve valamire, amikor megkapta első igazi biciklijét. Szerintem lesz után pótlás. :) Mondjuk ő pont balkezes úgy néz ki.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25856) Tommyka21 válasza Moleman (#25854) üzenetére


Tommyka21
tag

:DD :DD :DD .
És még hol a vége...

(#25857) Enton válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


Enton
addikt

Ne próbáljátok terelgetni egyik irányba se. Legyen olyan kezes amilyen szeretne, pl a gitárt is nyugodtan tanítsd/mutogasd majd neki akkor így jobbkezesnek ha ti már balkezesnek vélitek. Sokkal szabadabb világ tárul elé a jövőben ha nem skatulyázódik be ilyen jobb vagy bal-ra. ;)

Ja meg ezt akartam amúgy megosztani még:

Alan Walker - Faded - Fingerstyle Guitar

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25858) #20655360 válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az nem gond, legalább nem tudja majd lenyúlni a gitárjaidat. :) Viszont fordítva se.

Akárhányszor jöttek hozzám vagy tesómhoz, mentek a gitárra, mint a csirkék, aztán meg néztek, hogy a fene ez balos! Tették is lefele. :D

Enton: 4 éves korra már eléggé biztos a dolog általában. Melyik kézben tartja a ceruzát, melyikkel dob meg mittomén, aztán már ki is derült.

[ Szerkesztve ]

(#25859) Kobe válasza Kobe (#25836) üzenetére


Kobe
veterán

Elerte a kritikus tomeget....160ert elvittek. Pedig pont bemondtam egy azonnali 159-es villamarat....na mindegy :) lesz meg ilyen...

(#25860) Eastman válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


Eastman
őstag

Sok sikert!

Az eleje nem könnyű, az ujjbegyeidnek hozzá kell szokniuk a fémhúrokhoz. Közben az agy memorizálja az akkordokat, mégpedig úgy is, ahogyan a bal kéz ujjai egymással, a széleikkel összeérnek. A lényeg, hogy sok örömöt lelj benne és ne add fel! :) :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25861) Enton válasza #20655360 (#25858) üzenetére


Enton
addikt

Én pl imádom ha fordítottan kell babrálni bármit is. Vagy fordítottan gondolkodni(kivéve a német nyelvet azt kinem állhatom).
Magamtól kb 18éves korom óta próbálook minden balkezesen is megtanulni/kipróbálni, sosem tudhatom mikor válik előnyömre.

Ebben igazad lehet hogy beállt egy módira már de attól még rá lehet vezetni a másik variációra is őket, bajuk nem lesz tőle max nem érdekli és nem használja fejleszti tovább.
De pl az első giszelés a fő/domináns oldali karon és rögtön problémássá válnak a napi rutin dolgok is, gondolom láttunk már ilyet ha önnönmagunknak még nem is volt hasonló.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25862) Zoli133 válasza Enton (#25861) üzenetére


Zoli133
őstag

Én évek óta gondolkozom hogy meg kéne tanulni jobbosan gitározni.
Nem lenne ennyi szívás vele, amúgy se vagyok teljesen balkezes.
Írni ballal szoktam papíron (táblára gond nélkül ment nemrég mindkettővel), dobni, kalapácsot fogni bármi egyéb dolgot jobbal szoktam.
Haverom balos akinél először gitároztam aztán rajtam ragadt, valószínű ha rávenném magam megszokhatnám jobbal is, mennyivel egyszerűbb lenne gitárt vennem. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25863) Eastman válasza Zoli133 (#25862) üzenetére


Eastman
őstag

Keressetek vissza kb. 3-4 héttel ezelőtt írtam a gitáros haveromról aki átszoktatta magát. Igaz, hogy kényszerből.

Tanulságos.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25864) #20655360 válasza Enton (#25861) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem nem kell mondani, balosként élek, a jobbos világban. Szinte minden megy mind2 kézzel. Kivéve a gitározás. :D Olyan szarul áll egy jobbos a kezemben is, hogy vicc.

(#25865) Zoli133 válasza Eastman (#25863) üzenetére


Zoli133
őstag

[link] - Akkor most megyek megfogom a nejlonhúrosom, az jobbosra van húrozva, pont ezért :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25866) #20655360 válasza Eastman (#25863) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én úgy feladnám, mint a sicc. :) Ezen a szopáson én még1x nem mennék végig, az tuti.
Menne mindenem a gs-re. Bevallom...

Vagy írtam már akkor?

(#25867) Eastman válasza Zoli133 (#25865) üzenetére


Eastman
őstag

Az a durva, hogy ő jobbkezesen nem egy tehetség - balkezesen egyértelműen az volt - viszont elképesztően szorgalmas. Napi 4-5 órát gyakorol. Amikor a színpadon látod, azt gondolnád, hogy a kisujjából ráz ki mindent, de rengeteg munka van mögötte. Rengeteg.

Ja, és 95%-ban csak a gitárokról mesél. Két lábon járó lexikon. Minden más téma két mondaton belül visszakanyarodik a hangszerekhez. :D Tényleg gitárosnak született. Makacsul megéli a sorsát. Egyszer bukta, de újra felépített mindent.

...a koncertjein Szabó Gábor emlékének szentel egy dalt. Emellett tolja az infót a számok között. Kapjuk az oktatást rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25868) Zoli133 válasza Eastman (#25867) üzenetére


Zoli133
őstag

Hát, rólam hátha kiderül ,hogy jobbosan tehetség vagyok, balosként legalábbis ez még nem mutatkozott meg :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25869) bigrob válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


bigrob
őstag

Szoktasd le a rossz dolgokról erőltesd rá a jobb kezest ;]
vicc vót'
Mondjuk egyszerűbb lenne gitárt vadászni majd neki :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25870) Eastman válasza Zoli133 (#25868) üzenetére


Eastman
őstag

YouTube → Doyle Bramhall II

Na, ő sem egyszerű. Figyeld a kezét!
(Valszeg a faterjának csak jobbos gitárjai voltak otthon.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25871) bigrob


bigrob
őstag

Balkezesek kérem nézzék meg Szili kolléga technikáját :) :DDD

Knocking on heavens door

Hendrix - Foxy Lady JAM

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25872) #20655360 válasza Eastman (#25870) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én is tudok így játszani. Mármint fordított húrozással. Néha még előnyösebb is.

(#25873) bigrob válasza #20655360 (#25872) üzenetére


bigrob
őstag

Akkor ne balos baltát nézz :N ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25874) #20655360 válasza bigrob (#25873) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem jó, mert szeretem a jóféle, tökös palm mute-olást, az meg úgy kényelmetlen.

(#25875) Panzermeyer válasza bigrob (#25871) üzenetére


Panzermeyer
tag

Hátez? Miféle rádió rock? ez csak nekem új? :) Máris tekerek.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25876) bigrob válasza Panzermeyer (#25875) üzenetére


bigrob
őstag

Pesten nálunk FM 95.8 :)
Online adásuk is van, már a melóhelyen átcsábítottam mindenkit a sötét oldalra :DDD
Ma nyomtak többek közt új metallica számot, disturbedet, steel panthert, jó nap volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25877) Panzermeyer válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


Panzermeyer
tag

Gyönyörűek vagytok együtt és örülök, hogy sikerült a 20 ezer forintos micsodáktól elvonatkoztatni. Remélem hamarosan én is hasonló cipőben járok. Ha gitárral nem is, de .... :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25878) FockeWulf válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


FockeWulf
tag

Gratula, és sikeres tanulást kívánok! :)

Más: Slash önéletrajzi könyvét hol lehetne megszerezni? Tud valaki valamit? :) Sajna már nem nyomtatják asszem...

[ Szerkesztve ]

(#25879) jettison válasza Panzermeyer (#25875) üzenetére


jettison
tag

Jó kis nemzeti rádió... :N
Ezt leszámítva az egyik leghallgathatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#25880) Tommyka21 válasza FockeWulf (#25878) üzenetére


Tommyka21
tag

Azt sehol. Nem forgalmazzák, ritkaság :DD :DD .
Én is rajta vagyok már régóta...
Viszont van másik amit árulnak a GNR-ről a Reckless Road című könyv.
Marha jó, az összes korai koncert képekkel az AFD album összehozataláig.
Azt keresd!

(#25881) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, úgy néz ki a gitárkombó is megvan. Ezt lealkudtam 5k-ra. De mondta a srác, hogy a potik néha recsegnek, így azokat cserélnem kell, de szerintem elsőre így is ok. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25882) Panzermeyer válasza Tommyka21 (#25880) üzenetére


Panzermeyer
tag

Duff McKagan könyve se semmi, olvasta itt valaki?
Én még biztos el fogom néhányszor :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25883) Tommyka21 válasza Panzermeyer (#25882) üzenetére


Tommyka21
tag

Az is megvan.
GNR fanoknak alapmű :R :R !!

(#25884) kemotox válasza V.Stryker (#25881) üzenetére


kemotox
addikt

Szét kell szedni, kipucolni, kitisztítani a potikat, és valszeg jó lesz. Kell valami jó kis kontakt spray, wd40 nemtom mennyire jó erre.

(#25885) V.Stryker válasza kemotox (#25884) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Őőő, a műhelyben mintha láttam volna kontakt sprayt.... :U Végső esetre van wd40, de az általános kenő inkább.

Mondjuk én azzal számoltam, hogy kicserélem a potikat.... nem nagy ügy és szerintem a a poti mennyiség ami ehhez kell, az a kontaktspray árával vetekszik. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25886) kemotox válasza V.Stryker (#25885) üzenetére


kemotox
addikt

Lehet az ilyen 500 forintos gagyi potikkal nem leszel előrébb, normálisabb alkatrészek már pár pisztolyorrú Matyiba kerülnek.

Videó a műveletről

[ Szerkesztve ]

(#25887) V.Stryker válasza kemotox (#25886) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt majd meglátom, ha szétszedem, hogy mi a típus és a specifikáció. Elsőre úgyis kontakt spray lesz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25888) kemotox válasza V.Stryker (#25887) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem megéri venni egy flakonnal (bár nemtom mennyibe kerül), jól jöhet később a gityónál is, vagy más erősítőnél, vagy bármi másnál.

(#25889) Moleman válasza kemotox (#25888) üzenetére


Moleman
addikt

Én ilyet vettem, mikor a G25 pedáljában gyengélkedtek a potik, csodákat nem tesz, de valamicskét segít, sűrített levegővel karöltve. Már nem emlékszem pontosan, de WD40-et szerintem nem szabad ilyenekbe fújkálni, különben biztosan nem vettem volna drága kontaktsprét. :D

(#25890) FockeWulf válasza Panzermeyer (#25882) üzenetére


FockeWulf
tag

Jó könyv, meg van, kapható is minden normális könyvesboltban :) sajna Slash könyve már kevésbé....

(#25891) FockeWulf válasza Tommyka21 (#25880) üzenetére


FockeWulf
tag

Neked meg van az a könyv? Kőccsön adhatnád... :P

(#25892) tacto


tacto
aktív tag

Sziasztok, egy kis tanacsot/velemenyt kernek. Elövettem megint a kettes szamu gitaromat, es kezdökent tovebbra is a fix hurlabat preferalom, akarhogy is probalom az ellenkezöjere ravenni magam. Az egyik gitarom egy fix, illetve a most emlitett az egy floydos Jackson. Eladni nem nagyon szeretnem, le is beszeltek rola (hogy okkal-e, az kerdes, mindenestre egy kesei japan DXMG-röl van szo, - nemikepp kenyszervasarlas volt anno ujonnan, persze nagyon tetszett). Kerülgetem a “fixesites” temat a kezdetektöl, az otthoni diy vacakolastol a normalisabb megoldasokig. Ausztriaban elek, itt pl. hangszeresz 100-110 Eurot mond arra, hogy megoldja. Fa beepitessel, gondolom, ennyiert mar szuper szofisztikalt (?), mindenesetre joparat csinalt mar, nagy bolt.
Illetve ott a Tremol-No, ami ellen a relativ dragabb europai ara, illetve az szol, hogy nem is feltetlen tartanam fenn a 3 opciot. Persze meg igy is olcsobb az itteni hangszereszhez kepest. Reszleteket meg nem kerdeztem, fogalmam sincs, ennyi penzert mi törtenne, minimum nem furja es gyönyörüen beszabott cocobolo darabot alkalmaz :D

[ Szerkesztve ]

(#25893) Moleman válasza tacto (#25892) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem túlmisztifikálod, sokkal egyszerűbben, majdnem ingyen, mégis ugyanolyan hatékonysággal meg lehet oldani a problémát, mint a tremol-no.

Fogsz egy kicsi sarokvasat, a tőke felé eső oldalára rászigszalagozol pár réteg szivacsot, becsavarozod és kész. Egy pici lyuk miatt nem fog a gitár értéke csökkenni, főleg, hogy láthatatlan helyen van.
A képen látható állapotban síkban áll, és csak bukni tud a tremoló, a 4 rugó miatt azt is csak nagyon nagy erő ellenében, hangolással-nyújtással nem tud kimozdulni (a szivacs azért kell, hogy ne koppanjon visszatéréskor, meg persze azért, hogy ne hagyjon nyomot a tőkén). Én később teljesen blokkoltam, a tőke mögé betuszkolt méretre vágott borosdugóval, mert úgyse használtam.

Lebegősre visszaalakítani kb fél óra, hangolással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#25894) brickm válasza Moleman (#25889) üzenetére


brickm
őstag

A wd40-et pont annyira szabad belefujni, mint ezt a sz rt.
Mindkettő felületi filmréteget hoz létre az ellenállásrétegen, aminek "köszönhetően" a magasfrekvenciás impedancia erősen romlik.

[ Szerkesztve ]

(#25895) Moleman válasza brickm (#25894) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, akkor most már ezt is tudom. :) Marad a sűrített levegő.

(#25896) tacto válasza Moleman (#25893) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszi a a tippet, külön köszönet a fotoert!

(#25897) brickm válasza Moleman (#25895) üzenetére


brickm
őstag

le kel venni a kupakot, az ellenállásréteget tisztára törölni, mondjuk alkohollal, ami elpárolog, a kis érintkezőt szintén, esetleg picit hajtani rajta.
Ezt a 4-5 ezer forintos cts-el is meg kell tenni időnként, meg a 250 forintossal is, csak előbbit ritkábban, mert alapból bevonatos az érintkezője, ami nehezebben oxidálódik, illetve más az ellenállásréteg felviteli módja és kötőanyaga, így nehezebben kopik.

(#25898) #20655360 válasza Moleman (#25893) üzenetére


#20655360
törölt tag

Rákerestem erre a tremol-no-ra. Rohadt jó.

Am, most hogy így linkelted a képet, mikor lennének végre a kedves gyártók újítani és nem 2 retek facsavarral a testbe fúrva rögzíteni ezt a szerkezetet. Annyira halálgagyi. :D

szerk: Ill. elnézést, ott az Ibanez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25899) Moleman válasza #20655360 (#25898) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, ezek az Ibanezek nagyon szimpatikusak, jó lenne egy ilyen floydos cucc egyszer.

(#25900) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

hmmm... *csettint*

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.