Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) consono válasza Eastman (#26100) üzenetére


consono
nagyúr

Mint az A-dúrt, csak barreval. Mármint mutató átfog, középső, gyűrűs, kicsi lefogja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#26102) FockeWulf válasza Eastman (#26100) üzenetére


FockeWulf
tag

Egy lehetséges fogás: egy E-dúr fogást letolsz egy-egy húrral, s csak azt az alsó 3-at pengeted. Kész is a basszus H-dúr :D igaz első fekvéses :) amúgy ahogy előttem is írva vagyon, A-dúr fogás feltolva, második fekvésben barré letesz.

[ Szerkesztve ]

(#26103) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

Ez de király.

(#26104) Eastman válasza FockeWulf (#26102) üzenetére


Eastman
őstag

Az elsőről van képed? A második nálam nem műkszik, mert vagy három ujjal fogom az A-dúrt (mutató, középső, gyűrűs), vagy kettővel (középső, gyűrűs), de akkor úgy befordítom a csuklóm, hogy a mutató nem tud barrézni.

Ezt eröltetem, de nyögős:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26105) FockeWulf válasza Eastman (#26104) üzenetére


FockeWulf
tag

Nincs képem róla
, hirtelen csak fejben raktam össze, dehát fogadok csak szívatsz :) ezek alap-alap akkordok, nem hiszem el (az írásaidat olvasva tapasztalt, régi gitáros vagy sztem), hogy nem megy egy szimpla H-dúr barréval.

A basszusos H, amit írtam, egy mezei E-dúrt lejebb viszel (vizuálisan feljebb) a vastag E húr fele. Szóval középsővel fogsz egy Fiszt, gyűrűssel H, mutatóval meg egy Diszt, és csak ezt a három alsó (vizuálisan felső) húrt pengeted...

[ Szerkesztve ]

(#26106) Moleman válasza #20655360 (#26103) üzenetére


Moleman
addikt

Nagyon király, annyi szerencséje (szerencsém) van, hogy fekete. :D Ha pl zöld lenne, már rárepültem volna. :((( :D

(#26104) Eastman
Én barré+középső+kisujj, kivéve, ha bele akarom fogni kisujjal az E-t is cifrázásnak, akkor mindhárom ujjal fogom. A barré nem túl kényelmetlen úgy se, de a sok ujj kis helyen nem fér el olyan jól, pedig nincsenek nagy ujjaim.

(#26107) #20655360 válasza Eastman (#26104) üzenetére


#20655360
törölt tag

Erre a fogásra vagy alkalmasak az ember ujjai, vagy nem, én úgy tartom.

1-2-3-4-1-el fogom am. Ill. 1-3-3-3 és az uccsó hang kimarad.

(#26108) Eastman válasza FockeWulf (#26105) üzenetére


Eastman
őstag

Nem szívatlak, ezzel görcsölök már évek óta. Tömpe, rövid ujjaim vannak.

Persze, hogy alap. De nálam alap, hogy a kisujj nincs játékban, mert szeretek vele túrkálni, szűkíteni, bővíteni. Az alap akkordokat nagyrészt kisujj nélkül oldom meg, ahogy anno az edzőbá tanította. Ez a H-dúr a mumusom.

Felsőbb fekvésekben már odaérek a gyűrűssel kényelmesen az ábra szerint.

ayy_lmao

Jaa, hát ha az utolsó hang kimarad, az nekem is megy krvára, az gondolhatod. :D :D Nem kérdeznék akkor semmit, holtig meg jópap. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26109) FockeWulf válasza Eastman (#26108) üzenetére


FockeWulf
tag

Értelek. Viszont nagyon nem árt ha az ember begyakorolja az alap akkordokat kisujjal is, meg a nélkül is. Nem csak a kisujj kell belepiszkálgatni az akkordba...pl érdemes a mezei G-dúrt begyakorolni három ujjal, úgy hogy a mutató ne fogjon le semmit, gyakori váltás a G-G7, s ilyenkor csak felemeled a kisujjad a vékony E-húrról, s leteszed a mutatót szintén a vékony E-húrra, csak most az első bundban, azaz az F hangra... De ez csak egy példa, sok cifraságot belevihet az ember az akkordokba, szóval célszerű egy-egy akkordnak több fogását is elsajátítani, begyakorolni.

Jah, és mi van a jó pap sírjára írva?
"Tanulmányait befejezte" :D

(#26110) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Beruháztam egy HD Metal Pack csomagra Line6-áknál, nem bántam meg. Visszahozta a motivációt egy időre :D Amúgy 15 perc nyomkodás után látom, hogy van benne pár nagyon fincsi erősítő, mint pl. a Purge fantázianévre hallgató, oldshool black metál hangú darab, vagy a Van Halen által alkalmazott, lefojtott teljesítményű, agyig kicsavart plexi modell. De benne van még a híres Insane modell, amit nem értem miért hagytak ki az alap csomagból... Lesz itt program hétvégére :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26111) #20655360 válasza Eastman (#26108) üzenetére


#20655360
törölt tag

Tömpe, rövid ujjaim vannak

Na, pont olyan kell a gitárhoz. :K

(#26112) Eastman válasza FockeWulf (#26109) üzenetére


Eastman
őstag

A G-dúrnál pont használó a kisujjam, ott a mutatóval kavarok mindig. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26113) FockeWulf válasza Eastman (#26112) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is :)

(#26114) Moleman válasza FockeWulf (#26113) üzenetére


Moleman
addikt

Én is úgy tanultam, mostanában szívok is miatta, akkordváltáskor nehezen áll rá a kezem az "amerikaias" négyujjas verzióra, pedig szerintem teltebben szól H helyett D-vel. Persze ha nincs szükség variálásra.

[ Szerkesztve ]

(#26115) #20655360 válasza Eastman (#26112) üzenetére


#20655360
törölt tag

3X5433 vagy 3X0033 nálam.
Alsó G hüvelykujjal lefogva, bluesosan, ahogy kell. :DDD

+Az utóbbiból hiányzik a terc, szal az csak egy power chord.

(#26116) Kobe


Kobe
veterán

nah, volt végre időm rendberakni kicsit a peaveyt. Azt kell mondjam, ez egy gecckéynelmes nyakú cucc, és bár alapból imádom a modern formákat és a patent külső nálam előny, ennek a szépen megsárgult fehérnek, a kézfejtől megrozsdált csavaroknak minden egyes leütéssel van egy sajátos vintage életérzése....

raktam fel pár képet ide, egész jól mutatnak :) Link

jövő hónapban szerintem meglépem a katanát.....egyre többet szívok a programokkal....már rig sem akar normálisan működni

(#26117) csadi0011


csadi0011
őstag

(#26118) jettison válasza Plazmacucci (#26110) üzenetére


jettison
tag

Ezt hogy kell érteni? A Line6 ad el preseteket, ami a HD500X meglévő erősítőit használja, vagy pedig teljesen új erősítő/pedál/stb. modelleket adnak, amiket rátöltesz a vasra?

Mennyibe kerül egy ilyen mulatság?

(#26119) #20655360 válasza csadi0011 (#26117) üzenetére


#20655360
törölt tag

[link]

Klasszikus! :DDD

(#26120) #20655360


#20655360
törölt tag

Bocs a dupláért, ezen összefostam magam: [link] :DD

(#26121) Eastman válasza Kobe (#26116) üzenetére


Eastman
őstag

Nice!

Jól szól a Peavey?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26122) Kobe válasza Eastman (#26121) üzenetére


Kobe
veterán

Jol szol, a dimarzio minihumbuk adja rendesen. Eddig ledrotoztam, athangoltam, kell par csavart szereznem hozza mer azok kozul 1-2 mar nagyon elkopott, megszakadt a menete stb.

Katana tisztajan / brown channelen nagyon adna magat szerintem. Viszont a hangero potival kell majd szorakozni, kis kontaktspray vagy valami. A guitar rig mwg a tobbi meg bekaphassa :D

[ Szerkesztve ]

(#26123) Eastman válasza Kobe (#26122) üzenetére


Eastman
őstag

(Kontaktspray-vel kapcsolatban brickm mester írt nemrég, olvass vissza, mert nem jó akármi. Nagyon hasznos infót tolt!)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26124) FockeWulf válasza Moleman (#26114) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is így voltam vele, de ha már profin megy az eredeti három ujjas G-dúr, hamar ki lehet gyakorolni az angolszászos, "jutubos" négy ujjas verziót :)
Egyébként legegyszerűbb G-úr: középső ujj harmadik bundban fog egy G-t, az ujjbegy ráfekszik az A-húrra, eltompítva azt, majd a magas E-húron a kisujj, vagy gyűrűs szintén fog egy G-hangot a harmadik bundban. Voilá, kész az eccerű G-dúr akkord, igaz nem olyan telt mint a társai, de baromi gyorsan lehet rá váltani... :)

[ Szerkesztve ]

(#26125) Plazmacucci válasza jettison (#26118) üzenetére


Plazmacucci
félisten

10 új erősítő van a csomagban. Nem véletlenül kerül pénzbe 😄

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26126) consono válasza Kobe (#26122) üzenetére


consono
nagyúr

Nem véletlenül mondtuk páran korábban, hogy az erősítő kisebb szívás, mint a rig :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#26127) InHell


InHell
senior tag

Ti szoktatok saját dalokat írni, és azt mivel rögzítitek?
Szívesen meghallgatom ha linkeltek valamit. :)

Én egy Focusrite Scarlett Solo-t használok, nagyon szeretem mert egyszerű a kezelése, jó a hangminőség, és semmi késés nincs, tehát gyorsabb számokat is kiválóan lehet vele rögzíteni.
Cubase 5-öt használok, EzMix vagy Bias FX-et használok a gitár és basszushoz. EZDrummer2-vel írom a dobot.
Mondjuk elég drágák sajnos, de egyszer kell megvenni. Van kipróbálható verziója mindnek amúgy.

Ez az egyik legújabb szerzeményem, akartam egy jó lehangolt Drop A# nótát, hát ez lett belőle. :D
Ha a dropbox link valamiért nem jó, feltöltöm máshová.
Keveréssel kapcsolatban még sokat kell tanulni, mert annyi opció, lehetőség van, hogy hihetetlen. Meg eléggé máshogy szól otthon, vagy telefonon, vagy pl. az irodai gépemen ugyanaz a szám.
Szóval nagyon időigényes egyetlen számot is összerakni, majd állítgatni utána, hogy az mindenütt normálisan szóljon. Az az érdekes, hogy nekem mindig éjjel jutnak eszembe témák, reggel meg meló. Ezt is este 11-kor kezdtem el, és olyan hajnal 2-kor fejeztem be. :)

Egy jó kis isobox kéne otthonra, (hogy éjjel a csöves fejjel is tudjak rögzíteni) amit már tervezgetek házilag megépíteni, mert sajna a gyáriak elég drágák.
Jók ezek a digitális cuccok, szoftverek, volt nekem már multieffektem is, rákötöttem a clean csatornára de valahogy hiába megvolt a hangzása, olyan jellegtelen volt mégis. Hiányzott belőle az erő vagy nem tudom.
Mikor meg van tekerve egy kicsit a csöves fejem, a saját torz csatornáját, erejét, hangzását ezekkel egyszerűen képtelenség visszaadni, de ez csak az én véleményem. Bocsi ez kicsit hosszúra sikerült. :)

< béna duma helye >

(#26128) Kobe válasza consono (#26126) üzenetére


Kobe
veterán

Legtobbszor a viragbolti valtozatokkal van gond. Egyik gitar tokeletesen mukodik vele, masik nem....egyik progiban nem mennek a premium valtozatban levok, ket progi kozott ugyanazzal az interfacel tok mas lstencyt produkal, a hangolo mindegyikben tok maskepp mukodik es felreismeri....

A katana usbs, elvileg interfacekent is mukodik, remelem a sajat programjaval kepes arra hogy normalis latency mellett mukodjon egyutt + ott van a tone aruhaz hozza vagy mi. Remelwm mivel ugyanaz a gyarto, legalabb kompatibikisek egymassal :D

(#26129) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Sziasztok,

Évek óta olvasom ezt a topicot eddig 1x szóltam hozzá. (Kevés időm van és nem vagyok nagyon kommunikativ), viszont annyi hasznos információt adtatok, hogy úgy érzem itt az ideje hogy viszonozzam.

Katana rajongók:
Kb. 2 hónapja van egy Katana 50-m (egy Peavey Vip 1 mellett) de a lehető legjobb beruházás volt. Gyönyörű hangja van a clean-től a durva torzitottig, a beépitett effektek rendkivűl jól használhatók ! A Power Control-l a maximális kihajtást meg tudod valósitani kis hangerőn vagy fülesen ...
Eddig a Peavey-ért voltam oda de a Katana leveri !

Vst-k:

Hangzás vadaszát miatt végig jártam azt az utat amit nagyon sokan jártak és járnak. A sok tekergetés, presetek keresése tényleg rengeteg időt elvitt amit játékra is lehetett volna fordítani...
Összegezve : Valaki már írta, tőle idéznék mert eljutottam oda hogy nagyon egyetértek ... A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

Részletezve: Mindenféle vst-t kipróbáltam kb. három év alatt overloud-tól, guitárrig-g , kismillió freeware vst-t, effectet találtam néhány jó hangzásút is, bár ez egyértelműen egyéni értelmezés ..

Tulajdonképpen most jutottam oda hogy elértem amit akartam...

Megint idéznék A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

A jelenlegi vst konfigom mára ez maradt, vsthost, cab szimuláció, ir loader, egy-két pedál vst.
Az amp Peavey és Katana 50, gitár saját kezűleg activvá tett Cort KX5 és egy LTD MH400.

Nem keresem tovább a sound-t, most már csak játszani kellene megtanulni ... :)

Ha valakit érdekel a vst konfig részletezem ...

(#26130) Moleman válasza Kobe (#26128) üzenetére


Moleman
addikt

A Katana szerintem nem interface, csak a presetek feltöltésére való az usb.

Nekem továbbra sincs problémám a VST-kkel, most gyors számolás után legalább 9 fajtát próbáltam már, mind működött, standalone és DAW-ban is, Audigy PCI hangkártyával és Steinberg USB interface-szel egyaránt. Pedig a hardveren kívül minden virágbolti volt. :))
Egy csöves erősítő élő energiáját nyilván nem tudják visszaadni, de fülessel elképzelni sem tudok jobb megoldást (főleg, mivel egyik erősítőmön sincs füleskimenet :D). Saját zene rögzítéséhez is biztosan Amplitube-ot használnék, nem pedig bemikrofonozott erősítőt.

(#26131) Kobe válasza Moleman (#26130) üzenetére


Kobe
veterán

Elvileg interfacekent is kene funkcionalnia, ha jol lattam videk alapjan felvetelre is lehet hasznalni...bar nem egyertelmu a szoftver mit tud

(#26132) Moleman válasza Kobe (#26131) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, találtam hozzá ASIO drivert, onnantól bármelyik DAW megeszi inputnak.

[ Szerkesztve ]

(#26133) Tommyka21 válasza nikkel111 (#26129) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Nagyon köszi az infókat :DD .
Nagy Katana fan vagyok, idén tervben van nálam is.
Sztem sokáig megoldaná az erősítő kérdést...
Lehet még 1 dob mellé is elég az 50-es?
Csöves fanok ne hurrogjatok :D :D :D ...

(#26134) Eastman


Eastman
őstag

Szerintetek hatos vagy nyolcas a furcsa szám?

Akinek usák LP-je van hatossal vagy nyolcassal, linkelhetne egy fotót. Próbálom kitalálni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26135) Plazmacucci válasza Tommyka21 (#26133) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem elég szerintem. Dob mellé minimum 2x12

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26136) Kobe válasza Eastman (#26134) üzenetére


Kobe
veterán

6os....fel sem merulne hogy 8as legyen :)

(#26137) Tommyka21 válasza Eastman (#26134) üzenetére


Tommyka21
tag

6-os

(#26138) Ragnar_ válasza InHell (#26127) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jó track lett, modern metal, jó a hangzás is, bár az én fülemnek kicsit compressed.
(Szerintem SoundCloud talán egyszerűbb, oda, ha jól tudom nem kell regisztrálni csak feltöltéshez)

Én is rászántam magam, hogy töltsek föl valamit a zajongásaimból. :) Nálam Line6 toneport / Reaper / MT_Power_ Drumkit a setup. Toneportot USB-n, Reaperben kiválasztom a Line6 ASIO- t gyakorlatilag 0 latency. Line6 toneport fizetős külső hangkari+software, Reaper opcionálisan ingyenes, PowerDrumkit ingyenes. (Ha pénzt keresnék a Reaperrel megvenném). Post EQ nincs (ha jól emlékszem :DDD ) a hangerőn szoktam húzni valamennyit a kész tracken. A gitársoundról annyit, hogy most éppen ez az aktuális lehet, hogy két hét múlva már valami totál más lesz.. attól függ sokszor, hogy mit hallgot gyakran. :DDD Nálam általában 2-3 riffig megy a dalszerzés sok befejezetlen ötlettel, meg coverezés szokott lenni, ha elkap a gépszíj.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26139) Eastman válasza Kobe (#26136) üzenetére


Eastman
őstag

+Tomi:

Sanszosabb a 8. Ez egy másik gitár, most gugliztam.

006080597


+

Nincs a hatos baloldalán "hasa". Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26140) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#26138) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elveszik a hang :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26141) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#26140) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mármint ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26142) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#26141) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Dobtól nem hallom a lényeget :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26143) InHell válasza Ragnar_ (#26138) üzenetére


InHell
senior tag

A megadott linken nem található a track. :)
SoundCloud is jó, csak letölteni nem tudsz csak ha megveszed a szoftvert.
Kipróbálni lehet a Cloudra feltöltött hangzásokat, de 1-2 percig csak.

Ja bocsi, keverem a szezont... Azt hittem a Bias FX-es Tone Cloudra gondolsz.

A gitár sound nálam is változik, attól függ épp melyikkel szórakozom az EzMix vagy a Bias FX-szel.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#26144) Ragnar_ válasza InHell (#26143) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem működik, ha rákkatintok.. :) Áttettem privat-re, hogy ne legyen playlist , lehet, hogy az a gond ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26145) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#26142) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az utolsó változtatás pont az volt, hogy hangosabbra vettem a dobsávot.. :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26146) InHell


InHell
senior tag

Behringer EQ700-at használt már valaki?
Megéri 5 ezerért? FX Loopba kellene nekem a delay pedálom mellé, szóló kiemeléshez egy kis hangerőt emelnék vele csak. Ha viszont zajosabb lesz emiatt akkor inkább nézek valami komolyabbat.

< béna duma helye >

(#26147) Ragnar_ válasza InHell (#26143) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem tudom mivel tud többet egy Cubase mint egy Reaper, de ilyen 3-4 sávos cuccokra részemről elég a Reaper, Toontrack EZ mix/BIAS FX-et nem próbáltam még. Toneport előtt próbáltam Guitar riget, Amplitubeot is, de Line6 lett belőle vagy 10 éve, 7 húros nem akart már szólni Marshall AVT+MT2-n :D 6 húros C-re hangolva még ok volt.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26148) InHell válasza Ragnar_ (#26147) üzenetére


InHell
senior tag

Reapert nem használtam még. A Cubase volt amivel elkezdtem ismerkedni, így annál maradtam.
Már vagy 2 éve használom, de még így is egy csomó opció van amit még sosem használtam.

< béna duma helye >

(#26149) kemotox válasza InHell (#26148) üzenetére


kemotox
addikt

Én úgy hallottam Reaper sokkal jobb, Cubase nagyon túl van bonyolítva. Én mindkettőre csak rá néztem egyszer-egyszer, és a Reaper tényleg sokkal magától érthetőbbnek tűnt.

(#26150) Tommyka21 válasza Eastman (#26139) üzenetére


Tommyka21
tag

Most, hogy mondod lehet 8 is.
Esélyes az is :D .

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.