Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) impalaman válasza bigrob (#26249) üzenetére


impalaman
aktív tag

Én is emlegettem még régebben a 22,5"-es menzúrát, mióta ki tudtam próbálni egy Fender Mustang-ot azóta kéne nekem olyan, de elég ritkán bukkan fel a piacon balosban. :)
Már egy ideje nézegetem több helyen is. Általában akkor van mindig, amikor nincs pénz félretéve ilyesmire. :D

(#26252) cucka válasza #20655360 (#26250) üzenetére


cucka
addikt

Ugyanaz mint a Fender Bass VI vagy az az Ibanez amit tegnap linkeltem. Lényegében egy gitár ami 1 oktávval lejjebb van hangolva.

(#26253) tacto válasza bigrob (#26247) üzenetére


tacto
aktív tag

Söt, a piros csak par napos beerkezö idövel. Am van fekete, en vettem is egyet gyorsan tölük a fene egye meg, hogy titeket is olvaslak, meg mar a youtubeon is feltünt korabban. :D
Szerk.: ugy tünik, ebböl is csak egy db. volt epp benn nekik.

[ Szerkesztve ]

(#26254) bigrob válasza tacto (#26253) üzenetére


bigrob
őstag

Nem vagy pesti véletlenül és szeretnéd megjáratni a 100w-os bestiámon? :DDD
Fekete nem kell, volt már elég fekete gitárom :)
A pink és a zöld izgatja a fantáziámat meg a glam metálos énem.
Felkapni egy leopárd mintás leggingst, egy hálós pólót amiből kilóg a mellbimbó, felcsapni a parókát és mehet a Steel Panther :DDD

Más: Ugye korábban linkeltem ezt a vidit. Ezeket a preampeket csak úgy rá lehet tolni egy ládára vagy ezt még egy végfokra is kéne?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26255) tacto válasza bigrob (#26254) üzenetére


tacto
aktív tag

Nem sajnos, külföldön elek. Hat, nekem sem a fekete volt a kiszemelt, de megbekelek vele, föleg a forma miatt. Sosem gondoltam volna, hogy lesz v-shaped gitarom. Gitarocskam. :B

(#26256) #20655360 válasza bigrob (#26254) üzenetére


#20655360
törölt tag

+1, de ne tinilányokra számíts 2017-ben ilyen szereléssel. ;]

(#26257) bigrob válasza tacto (#26255) üzenetére


bigrob
őstag

Majd akkor ha megérkezik egy kis rivjút szeretnék kérni ha nem nagy kérés :)
Héten vizsgáim vannak úgyhogy én még várok vele, meg elmennék egy hangszerboltba megnézni ezt a rövid menzúrát. :)

(#26256) ayy_lmao
Akiknek ez nem jön be azok nem is kellenek ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26258) BluEyes válasza bigrob (#26257) üzenetére


BluEyes
őstag

elmennék egy hangszerboltba megnézni ezt a rövid menzúrát.

Egy kápót a 3. fekvésbe, oszt kábé (+- pár mm) ott vagy.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26259) Zoli133


Zoli133
őstag

Van most valami új szabályozás rózsafa ügyben?

Most nézem anderton-on NAMM videókat és chapman stand bejárásnál eléggé kihangsúlyozták (legalábbis úgy éreztem), hogy már nem használnak rózsafát fogólapnak egyik gitáron se valami szabályozás miatt.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26260) Alexios válasza Zoli133 (#26259) üzenetére


Alexios
veterán

Jaja, [link]

(#26261) bigrob válasza BluEyes (#26258) üzenetére


bigrob
őstag

:R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26262) #20655360


#20655360
törölt tag

Új Chapman gitárokról vélemény?

(#26263) Alexios válasza #20655360 (#26262) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem bejönnek, tényleg minőségi ugrás, de nem tudom tartanak-e ott hogy 1000gbp fölött is vegyenek chapmant, hiába lesz biztos fullos a V

(#26264) Moleman válasza #20655360 (#26262) üzenetére


Moleman
addikt

Van, ami nagyon bejövős, az új matt ML-2 pl nagyon tetszik, a bariton ML-3 is kéne, de borzasztó visszalépés, hogy nincs egyetlen HSS superstrat se. Tudom, hogy lehurrogtam a régi ML-1-et, de minimális módosítással elég jó gitár lehetett volna. Az új áraikkal se vagyok megbékélve, így már valószínű soha nem lesz Chapmanem.
(Tudom, hogy már van két HSS superstratom, és biztosan lesz még harmadik is, de úgy tűnik, abból sose elég, ez lett a kedvencem.)

Ami meg a tesztet illeti, szánalmas, hogy egy olyan csörgő, szarul beállított gitárral demóznak, ami még Pete keze alatt se szól jól. Maga a sound amúgy nem lenne rossz.

(#26265) ayy_lmao
Nem tudom melyik része hype és melyik valós eladás. A forgalmazás kezdete óta többször jártam a Mezzofortéban, nem tudom, hogy minden színből sokat rendeltek-e, de nem nagyon volt látható készletváltozás. Még az Andertons eladásaiban se volt annyira kiemelkedő. Talán a Ghost Fret tűnik az eddigi bestsellernek, azt se értem, én nem venném meg noname pickupokkal 300 ezerért, és még kimagyarázzák, hogy direkt olcsók a pickupok, hogy kicseréld magadnak...

[ Szerkesztve ]

(#26265) #20655360 válasza Alexios (#26263) üzenetére


#20655360
törölt tag

Miért ne vennék? Akkora a hype körülöttük, hogy valami hihetetlen.
Maguk a hangszerek formára nekem is bejönnek, csak ezekkel a színekkel nem tudok mit kezdeni.

(#26266) Alexios válasza #20655360 (#26265) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem tetszenek a színek, a lila v, vagy a piros ghost fret pl :D De 1100 fontból őszintén szólva inkább vennék még egy jem-et :D Azért ennyi pénzért már van elég sok konkurencia, ahol már nehezebb azzal érvelni, hogy azonos áron jobb minőséget kapunk.
A hype meg, egy dolog, hogy mit irogatnak a komment szekcióba, és más, hogy ha ott tartanak, hogy két hangszer közt választani kell melyiket fogják. Nekem az eddigi ésszerű áron kapsz egy jó alapot koncepció jobban bejött

(#26267) Fitzgerald : Jelenleg korea, elvileg az új olcsó széria fog ott, a "pro" széria meg marad korea

[ Szerkesztve ]

(#26267) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Chapmanek Indonéziában készülnek ma?

(#26268) Moleman válasza Fitzgerald (#26267) üzenetére


Moleman
addikt

Az olcsóbbik széria igen.
Ja, hogy ma. Akkor lásd fentebb. :)

Amúgy az olcsó széria fillérkúrása is nagyon szúrja a szemem, lehet, hogy simán jók lesznek a noname hangolókulcsok, de már hozzászoktatták a népeket a Groverhez. Annyira nem lehet nagy költség, a hasonló árú Epiken is az van.

[ Szerkesztve ]

(#26269) eeXaa válasza #20655360 (#26262) üzenetére


eeXaa
addikt

Aki pénzt ad ki rá meg is érdemli..
Számomra rejtély, hogyan tudják ezt a márkát nyereségesen futtatni... valószínűleg az andertons áll keményen mögötte anyagilag... kétlem hogy egy jutubceleb tudná futtatni a dolgot.

(#26270) FockeWulf


FockeWulf
tag

Üdv!
Megvan az új családtag, Epi Les Paul Custom :) Sajna nincs róla képem, de készítek és feldicsekszem ide :)
Nagy nehézségek árán lealkudtam az árából 15 rugót....De tökéletes állapotban van....talán a bundok amik picit kopottak, de hát végül is nem új :)

(#26271) Mathiask válasza eeXaa (#26269) üzenetére


Mathiask
senior tag

De ez soha nem volt titok szerintem. Volt valami videó ahol említették, hogy Robon kívül az andertonsos csávó és még valaki van benne a cégben.

(#26272) eeXaa válasza Mathiask (#26271) üzenetére


eeXaa
addikt

...ahh.. nem is a finanszírozással van probléma... szerintem magával a marketingel... most komolyan.... Chapman neve alatt futtani egy gitár céget? ...kell hozzá egó nem mondom.... szerintem sikeresebb lenne ha valami fantázia névvel futtatnák... meg az artist jai közt sincs egyetlenegy komoly zenész... szvl nagyon merész aki pénzt ad ki egy ilyen gitárra... sohasem fog ez a név annyit érni, mint akár a legendásan alacsony szinvonalú ibanez.... most komolyan ha egyen árban egymás mellé rakunk hasonló specifikációjú gitárokat, ki az aki a chapmant választaná????

(#26273) Moleman válasza eeXaa (#26272) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem a márkával nincs gond, ha a tartalom jó mögötte, én pl biztos inkább ML-1-et vennék Fender MIM helyett adott esetben. Az ML-2 mondjuk nem annyira szimpatikus, ahelyett inkább vennék Epit.

Az endorserek zenésztehetségét se vonom kétségbe, de nyilvánvaló, hogy a baráti kör lefedése után a hasonló online celebrity-ket vonja be, ő is tudja, hogy így lesz a leghamarabb ismert.

(#26274) eeXaa válasza Moleman (#26273) üzenetére


eeXaa
addikt

Nekem azért sem szimpatikus mert gyakorlatilag a Schecter-t utánozzák, persze csak vizuálisan... én már csak érték tartás miatt sem választanék csapmant.... a fender ből ezer százalék hogy jobban jössz ki ha mondjuk eladnád...
Az úgynevezett artist-jaik zenei tehetsége? Most komolyan, rob scallon békaszáj, meg rabbimaszti neked tehetségesek?

(#26275) kemotox válasza eeXaa (#26274) üzenetére


kemotox
addikt

Egy vadiúj, még ismeretlen márka még is hogy szerezhetne magának nagy neveket? Ahhoz idő kell azért. Kicsit túltolod ezt a haterséget. Olyan érveket hozol fel ellenük baszod. Egós név cucc... Fender, Gibson, PRS, stb stb? És nem, nincs csepmen gitárom, és nem is lesz.

(#26276) eeXaa válasza TpS (#26202) üzenetére


eeXaa
addikt

Nekem is van egy.. fehérben... :) habár ráférne egy fret level, imádom...

(#26277) eeXaa válasza kemotox (#26275) üzenetére


eeXaa
addikt

...áhh passz nemistudom... ugyanakkor mindig zavar ha vki nagy márkák helyett ilyet venne... lehet csak túl érzékenyen érint... amúgy nézem csapit szinte a yt-s karrierje kezdetétől, ezért kialakult már bennem egy erős kép róla.. lehet ez a baj...

(#26278) eeXaa válasza eeXaa (#26277) üzenetére


eeXaa
addikt

Amúgy nem olyan vadonatúj márka mert már 8 éves..

(#26279) Moleman válasza eeXaa (#26274) üzenetére


Moleman
addikt

Értéktartás? Az újonnan 212 ezres MIM-ek 125-ért mennek használtan. Ennél nagyobbat semmi nem bukhatsz. A Gibsonokon kívül nincs nagyon értéktartása semmilyen új gitárnak.
És hidd el, lehet csalódni nagy márkákban is (akár a Gibsonban is, hiába tartja az árát, játszottam már szar SGJ-n), és lehet pozitívan csalódni abszolút noname márkákban is, bár újonnan tény, hogy nem jók a túl olcsó gitárok. Használtan viszont évente többször lehet kiemelkedő gitárokat találni gombokért.

Szerintem Rabea nagyon nagy tehetség, Chapman csak szorgalmas, de őt is szívesen hallgatom. Lee nyilván csak hobbizenész, de neki nem is az a dolga, hogy kirakati majom legyen, arra ott van Rob. :) A többi artist munkásságát nem követem.

[ Szerkesztve ]

(#26280) eeXaa válasza Moleman (#26279) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha ezt nem láttad még ajánlom figyelmedbe... nekem itt dőlt el amit már előtte is sejtettem.... a másik srác csak egy sima eladó az andertosba, ha jól tudom.... ő sem tartozik szerintem szuper tehetségek közé, de szerintem világosan látszik, hogy oda vissza alázná csapmant meg masztit is együttvéve... "nagyon nagy tehetség" dehát miben? mert hogy nem gitározásban, az biztos..

[ Szerkesztve ]

(#26281) Moleman válasza eeXaa (#26280) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem Pete nem dolgozik eladóként, csak videókat csinál, eredetileg session gitáros. Idővel biztos neki is lesz signature-e, Gravity pengetője már van. :)

Szerintem tehetség nélkül ilyen jam nem jönne ki a keze alól. Nekem legalábbis nem szokott. :D

[ Szerkesztve ]

(#26282) Kobe válasza Moleman (#26264) üzenetére


Kobe
veterán

ó bazz

ó bazz

ó bazz

megláttam az ML2-t transparent black verzióban....tisztára mint a Z Custom 2-esem, csak a kelleemtlenségek javításával - full vastag mahagóni, rendesen oldalra szerelt kábelcsati.....
nem tudom mennyire lehetnek pariban minőségben egy Z Custom 2-vel, de elég vonzó darab...

(#26283) eeXaa válasza Moleman (#26281) üzenetére


eeXaa
addikt

Persze, mivel gondolom haverok,neki is lesz egy modellje...

Én úgy látom, hallom hogy ez nem jam, legalábbis tele van előre szerkesztett, begyakorolt elemekkel.. a videó is agyon van vágva... de láttam már amúgy eleget tőle.. ez sem különb....

(#26284) bigrob válasza eeXaa (#26274) üzenetére


bigrob
őstag

Azért szeretnék olyan tehetségtelen lenni mint Rob Scallon :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26285) eeXaa válasza bigrob (#26284) üzenetére


eeXaa
addikt

.ohh my gosh.. :N
...a yutubos celebek közt egyedül Stevie T re tudom egyedül azt mondani hogy tehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#26286) Fitzgerald válasza eeXaa (#26285) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Meh...Arthur Honegger mondta vala:
"A tehetség nem más, mint az újrakezdés bátorsága." Most már tényleg meghallgatnám hogy hogyan játszol.

(#26287) jettison válasza bigrob (#26284) üzenetére


jettison
tag

+1

(#26288) eeXaa válasza Fitzgerald (#26286) üzenetére


eeXaa
addikt

...miért kellene bebizonyítanom hogyva te meglátásod szerint hogyan játszok? Amenyire ismertek ezek a celebek, elkerülhetetlen hogy az ember véleményt alkosson róluk... szval, nekem miért ne lehetne... ill. miért kellene elhinnem mondjuk neked hogy ők a tehetség megtestesülései... kiöregedtem már ehhez amúgy is... ha annó 18-28 éves időszakomban én is hasonló környezetben éltem volna, ill. lett volna yutub meg a megfelelő eszközök, háttér információ, szerény véleményem szerint jó esélyel elérhettem volna hasonló sikereket... de sajnos az élet ilyen,
....jókor kell lenni jó helyen, megfelelő emberekkel körülvéve... sajnos nekem több mint tíz éve az a realitás jut, hogy örülök ha hétvégenként felkaphatom egy kicsit vlmelyik hangszerem... esélyem sincs azoķal szemben akik csak ezzel foglalkoznak full timeban.. mint annó tinédzserként én is csináltam...

[ Szerkesztve ]

(#26289) NeoPampalini válasza bigrob (#26254) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ugye korábban linkeltem ezt a vidit. Ezeket a preampeket csak úgy rá lehet tolni egy ládára vagy ezt még egy végfokra is kéne?

Kérdésedben ott a válasz, kell hozzá végfok, azért előfok. :)

(#26290) kemotox válasza eeXaa (#26288) üzenetére


kemotox
addikt

Ááhh szóval már tudjuk mi böki annyira a csőröd.

(#26291) Fitzgerald válasza eeXaa (#26288) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De nyilvánvalóan keserű vagy, és mások nyílt kritizálásához, lefelé nyomásához láthatóan nem vagy még elég öreg.
Tudod kire emlékeztetsz? Rá.
Tegnap abbahagyta a videózást, mert 8 év után eljutott nála a tudat szintjére hogy a nagy egó mellé vastag bőr is kell, ami a frusztrált, a másokra féltékeny embereknek általában nincs. Az hogy nem lehet lájkolni/kommentelni a videót már önmagában sokat elmond az emberről.

"...jókor kell lenni jó helyen, megfelelő emberekkel körülvéve..." Na ez a szociális média aranykorában már pont nem igaz, magad is leírtad. Én sem vagyok mai gyerek, de most tényleg azon fogunk sírni, hogy nem születtünk 10 évvel később?

(#26292) Tommyka21 válasza eeXaa (#26288) üzenetére


Tommyka21
tag

Ahelyett, hogy itt keseregsz akkor inkább gitározz :DD ...
Most pont ráérnél vagy nem (írogatás helyett)?

(#26293) eeXaa


eeXaa
addikt

...köszi, mindenkinek, megvagyok, és jól érzem magam a bőrömben... elmondtam a véleményem, amin nem változtatok.

(#26294) Moleman válasza eeXaa (#26293) üzenetére


Moleman
addikt

Részemről tiszteletben tartom, de engem sem tudsz meggyőzni. Ha nem is igazi gitárhősök, de szimpatikus hétköznapi arcok, akikre néha jó példaképként tekinteni, még akkor is, ha én sose bohóckodnék kamera előtt, sok pénzért sem.

(#26291) Fitzgerald
Szerintem az internet szempontjából pont jókor születtünk, még emlékszünk, milyen volt nélküle, tudjuk milyenek voltak a kezdetek, ez felbecsülhetetlen.
Zene szempontjából már rosszabb a helyzet, ha választhatnék, a 70-es évek közepén születnék újra. :)

Más: befejeztem az extendert a kiegészítő ládához, brickm kolléga tanácsait követve (ezúton is köszönöm!), ha bárki kedvet kapna. :)

(#26295) eeXaa


eeXaa
addikt

...nem tudom amúgy hogy miért keseregnék.. nekem sem hiányzik hogy yutubceleb legyek... egyszerűen arra gondoltam, hogy attól még hogy valaki megcsinálja magát a yutubon, nem feltétlen tehetséges... zeneileg...

....persze ügyes hogy öszetudott hozni egy megélhetést belőle, de ennyi, ügyes... viszont a tököm kivan hogy manapság az számít már tehetségesnek aki inkább zsonglőrködik a gitárral, hülye jelmezekbe bújik, szléjert játszik banjóval, meg arról csinál videót hogy milyen gitáros pózok vannak... vagyis debilebnél debilebb szarokkal égetik magukat, és basszus millióan nézik őket...
...meghogy mekkora tehetségek már.... hát apám...

[ Szerkesztve ]

(#26296) cucka válasza eeXaa (#26272) üzenetére


cucka
addikt

Ezt a tömény keserűséget nem értem.
A Chapman egy kisérletnek indult, csináltak 1 darab gitárt, aztán szép lassan lett egy csomó modelljük, lettek forgalmazóik más országokban, stb., nekem ez pont hogy sikeres vállalkozásnak tűnik üzletileg. Ha nem venné senki és csak buknának rajta, akkor rég elhalt volna a kezdeti fázisban.

Ezzel meg ne égesd magad, hogy milyen egó dolog saját magáról elnevezni a céget. Leo Fender, Orville Gibson, Wayne Charvel, Nikolay Gretsch, David Schecter, Adolph Rickenbacker, Paul Reed Smith, Christian Frederick Martin, Helmut Schaller, Neil Grover. Soroljam még? :D

Egyedül a japán gyártóknál vannak fantázianevek, az ESP megfejtése a rettentő fantáziadús Electronic Sound Products, az Ibanez meg egy megszűnt spanyol gitárgyártó volt, akinek megvették a nevét. (És egy spanyol családnév, szóval valószinűleg az eredeti spanyol alapitó neve volt :D )

A másik fasság, amit irsz, hogy ki mennyire tud vagy nem tud gitározni. Leo Fender, aki feltalálta a tömör testű elektromos gitárt nem tudott gitározni.

[ Szerkesztve ]

(#26297) eeXaa válasza cucka (#26296) üzenetére


eeXaa
addikt

Szval ezért lennék keserű, mert nem kajálok be minden szart, meg van saját véleményem.... :)
...mondjuk úgy hogy nekem a tehetség nem ott kezdődik mint nállad...

[ Szerkesztve ]

(#26298) kemotox válasza eeXaa (#26295) üzenetére


kemotox
addikt

Kezdesz nagyon unalmas lenni. Megmondod a frankót állandóan, hogy ki tehetséges és ki nem, mert te ennyire király csávó vagy, hogy ránézésre megmondod egy-két paródia és egyéb direkt humorra vett videóból...

Pedig te igen is megkeseredett vagy, és irigy.

A "tehetség" szót meg annyira ellaposítottad, mint az állat, pedig eddig is egy jelentéssel nem bíró izé volt. Tehetség nincs, csak rengeteg szorgalom, munka, gyakorlás, és akarat. Belőled ez hiányzott, és most leszólod azt, akiből nem. Értelmes érvek nélkül persze.

És ez már rég nem vélemény nyilvánítás amit művelsz. Konkrétan leugatsz embereket, és azokat is akiknek bejön amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#26299) eeXaa válasza kemotox (#26298) üzenetére


eeXaa
addikt

Ha te mondod ;)

(#26300) Eastman


Eastman
őstag

Fender nyakprofilok:


+

Húsz azonos (színű :) ) Stratocaster közül azért lehetne kényelmi szempontok+hangzás alapján választani. Az a márkabolt lenne az igazi guitar heaven. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.