Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) Agony válasza jimpo (#65499) üzenetére


Agony
aktív tag

Eredetileg én is 18-20 óra között futottam, de azt vettem észre, hogy ez már hatással van az elalvásra, mert pörög a szervezet, főleg egy résztávos vagy erősebb tempós nap után... úgyhogy amennyire lehet előre hoztam. 16-kor végzek a munkába, hazamegyek 16:30-ra már futócuccban, aztán go... így kb. 18-ra végzek és van ideje a testnek lenyugodni. Megcsinálom a másnapi kaját, kutya sétáltatás, nyújtás, stb... aztán már el is ment a nap.

Start with a whisper, end with a scream!

(#65502) ballazol válasza Zozo0525 (#65500) üzenetére


ballazol
senior tag

az szép...
nekem 30 körül ki szokott jönni
kérj tanácsot optikustól
nem normális, hogy nem látsz
mi lesz télen, amikor tényleg párásodik minden :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65503) Zozo0525 válasza ballazol (#65502) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez jó ötlet, köszi :R

(#65504) ígyvanferi válasza jimpo (#65499) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A manikűrkészletre rákérdezzünk-e? ;]

(#65450) jimpo: akkor már neked is lesz világítós cipőd. :K Én nem érzem tágasabbnak a felsőrészt egyébként a Speedhez képest. Talán egy hajszállal puhább anyagból van, ezért jobban idomul a lábfejhez, többet enged széltében. De ez elhanyagolható. Ha határeset amaz, ez is az lesz.

Egy apró kiegészítés: létezik Endorphin Pro+ is, az a csúcs a Saucony utcai versenycipőinél. Igazából csak a felsőrészben különbözik a Pro 2-től, még minimalistább, jobban hasonlít egy szöges versenycipő felsőrészére, amitől könnyebb kicsivel és jobban is tartja a lábfejed, tehát akár pályán is lehetne benne versenyezni. De ugyanúgy maratonra is f.sza. Viszont jóval limitáltabb darabszámban készült, Saucony webshopban lehet talán még kapni 250 dollárért.
Szerintem marhajól néz ki amúgy: [link] Totál minimál, egyből látszik rajta, hogy mire készült. Mint amikor egy utcai sportautót lecsupaszítanak, hogy csak versenyzésre használják.

[ Szerkesztve ]

(#65505) Studi válasza tomcica (#65497) üzenetére


Studi
addikt

Instant seggre esnék benne. :D :D :D

(#65506) Never79 válasza Agony (#65495) üzenetére


Never79
tag

Köszi a választ.

Hát nekem is az lesz akkor, hogy megpróbálom leredukálni. Bevallom őszintén én sokat nyomkodom a telót.
A szabadidővel meg hasonló lábon állok szerintem, mint jimpo. Hazaérek, fél 7. Leviszem a kutyust sétálni, mire elindulok futni fél 8-8. Hét közben 1 - 1 és negyed óra az edzés, mire végzem fél 9 - 9, 10-kor meg már feküdhetek le, mert 5-kor kelés van. Nekem a rengeteg utazás (napi 3 óra oda-vissza) veszi el az időmet.
Azon gondolkodom, hogy változtatok ezen a sorrenden. A kutyát először csak 5 percre viszem le, megcsinálom az edzést, majd utána újra megyek egyet sétálni a kutyussal. A séta alatt lehet lenyugodna kicsit a szervezet és akkor már könnyebben aludnék el.

(#65507) LanyUs válasza Agony (#65477) üzenetére


LanyUs
senior tag

A pontos elnevezéssel már össze is állítottam én is a terhes tornámat :R Eddig nem találtam meg a problémát a neten, de most már a megoldás is megvan. Nagyon hálás vagyok a segítségért! Látod sose tudhatod kinek mi a baja éppen... Már csak azon agyalok Femibion 1, 2 vagy 3-ast szedjek - viccelek :) De a gyakorlatsor ma indul!

(#65508) Agony válasza Never79 (#65506) üzenetére


Agony
aktív tag

Never79: Az jó ötlet, hogy megfordítod a kutya sétát és a futást. Ebben a melegben a kutyának se rossz, hogy hűvösebb időben viszed le, neked pedig alvás szempontjából biztos előnyös lesz, emelett futás után szerintem kis levezetésnek/nyújtásnak is jó a séta. Így futás után nem bedőlsz az ágyban, hogy aztán lemerevedjenek az izmok, hanem még egy kicsit el vannak lazítva. :K

Lany: Nézz körül azon a DynamicRunner oldalon, aztán ha látsz valami számodra érdekeset, akkor meg tudom osztani a "tudásanyagot". ;)

Start with a whisper, end with a scream!

(#65509) jimpo válasza ígyvanferi (#65504) üzenetére


jimpo
aktív tag

A manikűrkészlet 1299 ft. Tartaléknak lesz, egyébként elég éles minden benne. :DDD :U
Jó lesz az igazából nem kellemetlenül szűk, elvileg már Szerdán meg is jön. Akkor minden kiderül. :K A Kinvara 12 után elég sok cipő keskenynek érződik, még a Kinvara 13 is igaz az női modell. :DD
OK, de nincs a méretemben a PRO+ . Plusz ez már túl van az inger küszöbömön árban. :O Mindenesetre ha lenne ennyi pénzem, már nem lenne. :C

Agony Észre vettem, hogy hatással van az alvásra. A legutóbbi 10k PB után főleg, az este 19:30 -kor indult. Na az durva volt... Éjfél után sikerült elaludni, de ahhoz képest meg sem éreztem. Igaz kellett egy kis hideg-vizes kádazás másnap. ;]
Nem is nagyon keménykedek meló után. Bár tegnap előtt megpörgettem picit a Magic Speed -et. :K :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#65510) sherlock82


sherlock82
senior tag

Korábbi bosst talpas cipőm bevált, úgy hogy ismét az mellett döntöttem.
Ma kaptam kézhez.
:)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65511) ballazol válasza Zozo0525 (#65503) üzenetére


ballazol
senior tag

komolyan!

hallgattam a minap a tilos rádiót
betelefonált egy muki a bringás műsorba, hogy marhára zsibbad a talpa a klipszes cipőben
mi lehet a gond...

aztán pár perc múlva elárulta, hogy egy harminc éves FATALPÚ cipőben teker :D

lüke... :)

vigyázni magatokra!
szemészet, fogászat évente
ha nincs panasz, akkor is

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65512) tomcica válasza ballazol (#65511) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol az eves vizsgalatokrol jut is eszembe:

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65513) inf3rno válasza tomcica (#65512) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#65514) #76500480


#76500480
törölt tag

Mindig sarokra érkezem és a jobb cipőnek belső oldala kopott meg. Kísérők szerint, hátulról nézve, a bokam befelé dől :F Érdemes beruházni egy stabil cipőre?

(#65515) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma reggel több mint egy év után futottam a salakos pályán.
Sok helyen lyukak vannak mellette meg ilyen kis puklik, hát itt ott óvatosnak kellett lennem meg ezeket kerülgetni. Gondoltam hogy valamikor kimegyek és megcsinálom a gyomok kiszedését társadalmi munkába, ha már ha helyi gamesz ritkán és rendszertelenül csinálja.
Nálatok ahol salakos pálya az karban van tartva?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65516) margithid


margithid
veterán

Elég sokat futottam már a kayanoban is és a gt 2000ben is. Nekem az utóbbi jön be jobban.
Valahogy a kayano túlepitettnek tűnik. De persze az is jó cipő.
Cumulusra és gt 1000re leszek még kíváncsi, de azokat egyelőre nem vetem be.
Amúgy sajnos a visszereket meg kell csináltatnom a másik labamban is az ősszel, mert érzem, fáj
A jó hír, hogy 2-3 hét kihagyás ez csupán.

(#65517) tomcica válasza #76500480 (#65514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Haat..ez igen egyeni tema,van akinek a stabil cipo tobbet art,mint hasznal.
Leteznek "enyhen" stabil cipok,kisebb tamasztassal vagy szelesitett talppal (ami nem valodi stabil tamasztekos cipo,de stabilabb mint a sima neutralis).
En elsore enyhen stabillal probalkoznak,de olyannal ami bevallt pl. Saucony Fastwich (ha meg valahol raszaladsz) vagy Asics DS Racer.
New Balance Propel pedig ilyen szelesitett talp fazon,az jo cipo :K NB-nel amugy a 860-as modell volt regen a stabil,az mindennapos km gyujtesre jo volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65518) margithid válasza tomcica (#65517) üzenetére


margithid
veterán

A Cumulus az neutrális? Csak mert olvsdtam valahol, hogy az kb alkalmazkodik a láb állásához vagy valami ilyesmi :)

(#65519) ballazol válasza tomcica (#65512) üzenetére


ballazol
senior tag

:D :D :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65520) norby_42 válasza tomcica (#65512) üzenetére


norby_42
aktív tag

...Fura egy vizsgálat: bal keze a bal vállamon, és a jobb kezével... Nem is, jobb keze a jobb vállamon, és a bal kezével... Úristen, mindkét keze a vállamon!

Eat pasta, run fasta

(#65521) norby_42


norby_42
aktív tag

Hazaértünk. Futni ugyan nem volt időm, csak ma egy gyors 5 km fért be reggel, de Veszprém jó hely futni, vagy felfele, vagy le. Tom, te ott szédülnél :)
(Az óra meg megtippelte 50 méternek, sikerült kikapcsolnom a Glonass-t :( )

Eat pasta, run fasta

(#65522) jimpo


jimpo
aktív tag

Biotech akció lesz megint :K :U

Stryd Next Gen

(#65523) stefyY válasza sherlock82 (#65515) üzenetére


stefyY
őstag

A csepeli pálya mellett lakok, bő 25 éve még NB1-es csapata volt, szerintem azóta nem volt karbantartva a stadionban a salakpálya, mióta kiestek...ellenben pénzt kérnek érte, ha használni akarom.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#65524) tomcica válasza norby_42 (#65521) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mar attol szedulok,hogy igy leirtad ;] :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65525) sherlock82 válasza jimpo (#65522) üzenetére


sherlock82
senior tag

Bízunk benne hogy valóban lesznek akciók, mert a biotech eléggé drága lett a többihez képest sajnos.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65526) sherlock82 válasza stefyY (#65523) üzenetére


sherlock82
senior tag

Emlékszem mikor csepel nb1 ben volt, hát az tényleg úgy volt mikor írod 1996 körül kb.
Dr. Szieben volt a kapusuk. : )
Az derék, akkor ott sem jobb a helyzet.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#65527) tomcica válasza sherlock82 (#65525) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam a Biotech es az almarkaja a Protein Buzz,meg neha a Scietec feherje ami rotacioban van. Probaltam mar szamos mas gyartotol,de vagy nehezen oldodnak,vagy tul sok az edesito stb..stb. vaaagy naaagyon dragak,ha nemzetkozileg ismertebb nevrol van szo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65528) jimpo válasza sherlock82 (#65525) üzenetére


jimpo
aktív tag

" Újra jön a BioTechUSA Day, amikor minden termékünkre 20% kedvezményt adunk! "
Ez mindig ilyen szokott lenni. :K :U

Egyébként van egy rossz hír is...
" Nyúlcipőbolt · Őszi SAUCONY termékeknél komolyabb áremelés várható! "

Stryd Next Gen

(#65529) #76500480 válasza tomcica (#65517) üzenetére


#76500480
törölt tag

:R
NB cipőket nézegettem. Próbálom meg a drop szerint cserélgetni őket. 5mm-ig az Achilles simán bírta az átállást és talán máshogy terhelődik a sarok, boka:K inkább a 25-30kmh tekerés amitől könnyen meghúzódik. Sokan panaszkodnak itt enyhe fajdalomra. Ezek a mikrosérülések, pl törések addig nem is okoznak gondot ameddig el nem érnek, ingerelnek valami inat ami az erőkifejteshez kell. Fordítva is van ilyen: bokaszalag szakadás, viszi magával a csontot, darabokban…

Pl egy letört sajkacsonttal futottam februárban FM-t is, semmi fájdalom. Jó helyen volt :DDD

“Az os naviculare dorsalis lateralis felszínén 14x6 mm-es fragmentum különáll, oldaldislocatio nincs, környezete ödémás. Itt a sarokcsont és talus területén is ödéma van, demarkáció nélkül.”

[ Szerkesztve ]

(#65530) LanyUs válasza #76500480 (#65529) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te jó ég! :Y Hát nem is tudom! Holnap megint fokozó edzés lenne, de ha ilyeneket olvasok itt megyek inkább egy jót sétálni, hazafelé bevásárolok és mellé szoba bringa. Bye-bye running :)

(#65531) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Most találtam, ez az én véleményem is, a kocogás klassz dolog :)

(#65532) tomcica válasza LanyUs (#65530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lofax + kertifeny ;] te csak csapd oda a hereidet a fokozo vegen,ahogy azt illik. Majd nyalogatod a sebeket,vagy amid marad oregkorodban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65533) tomcica válasza Chuck Norris (#65531) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mint a regeneralo edzesem...nyanyek totyoges.. :R jo is az,amikor annak van ott az ideje.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65534) LanyUs válasza tomcica (#65532) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom én közben a fényeket :D Főleg, amikor lefőtt a leves 180 hrm körül és a következőn még fokozni kell/kellene 10s-et. Amúgy ez a fokozó megszerettette velem a 400/400-at. Tehát minden viszonyítás kérdése. Szerintem tudnál Te olyan edzés receptet felírni reggelire, ami után rimánkodnék a fokozóért :)
Verseny az más délelőtt vagy délután. Akkor jobban fel van már pörögve a szervezet és a verseny extra löketet is ad. Magyarán edzésen majdnem jobban megszenvedek illetve hajlamosabb lenne előbb feladni az agy a harcot ( de nem hagyom csak akarja ) :) Azért rejtett törésekkel sem akarok futkorászni!

[ Szerkesztve ]

(#65535) HKorn válasza Chuck Norris (#65531) üzenetére


HKorn
addikt

Laza ahogy mondja, hogy "a kocogás az szerintem egy klassz dolog" egy füstölő cigivel a kezében :D

Run&Ride

(#65536) Peterhappy válasza HKorn (#65535) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp ezt akartam írni, zseniális, imádom :D

(#65537) Never79 válasza Chuck Norris (#65531) üzenetére


Never79
tag

Micsoda komoly futócipők és futóruházat. :D El vagyunk mi kényelmesedve/kényeztetve ;]

(#65538) Peterhappy válasza Never79 (#65537) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Director's cut-ban benne van, hogy a két néni a kocogás előtt nem sokkal még épp a lábát mérette be, stabil vagy neutral topánkára van-e szüksége.

(#65539) jimpo


jimpo
aktív tag

No megpörgettem az Endorphin Pro 2 -t. 3 x 3x15s, volt hereverés. ;] :K
Röviden tetszik, a többi meg a napokban kiderül. Mit reagál a futómű rá, de közeben nagyon baba volt. :U
Az 5 percnél lassabb tempó már fáj benne, kéri a sebességet lásd bemelegítés. :P

Stryd Next Gen

(#65540) stefyY válasza jimpo (#65539) üzenetére


stefyY
őstag

:R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#65541) LanyUs válasza tomcica (#65532) üzenetére


LanyUs
senior tag

1 hónapja fáradtan az első alkalommal csúnyán ledobta ezt a fajta edzést a testem 04:40- nél. Mintha változna valami. Elvégezve a javaslat szerint :R

UI. köszönöm Agony a jobb fenék specifikus nyújtás hatására már kényelmesebb a futás. :R

[ Szerkesztve ]

(#65542) tomcica válasza jimpo (#65539) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen porgos rovid gyorsnal,meg jobban lassitsd le a koztes pihenot,eleg magas maradt a pulzus a kovetkezo inditasanal :U
Amugy szepen porgott az a resz naaagyon jooo :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65543) tomcica válasza LanyUs (#65541) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez,latod ha enyhebb a fokozas akkor mar emberibb ez az edzes :K nem szabad ilyen 4:50-4:20-4:10 modon belevagni :N
Ahogy majd kethetente csinalod ezt,az ADJA napon a legutolso kilometert felhuzhatod ahova birod :K (iparos napon igy pont jo!)
Masik pedig,ha majd kezdesz raerezni,akkor mindig picit gyorsabb iramrol kezdesz be,beszelunk itt par mp-rol...a fokozas pedig meg fegyelmezettebb lesz akkor (mert mar nem tudsz hova nyulni)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65544) tomcica válasza tomcica (#65543) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bajdovej ez az edzes az mellett,hogy allando fokozodo nyomassal operal,azt is csinalja,hogy a lassabb izomrostoktol a gyorsabbakig sorban aktivizalja oket igy vegig van iskolazva,ha esetleg a 400/400 es 1000/1000 alatt nem erintenel kozuluk egy reszt ;)
Idovel majd ADJA napon atmehet ez sima tempoba,az ugye mar ilyen 4:30-on fegyelmezetten,az mashogy nehez.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65545) LanyUs válasza tomcica (#65543) üzenetére


LanyUs
senior tag

Őszintén szólva az utolsót húztam ami a csövön kifért :K Fejben tartottam a testet egyben, de a pulzusom jelezte a vesszőfutás végét. Innen igazi versenyszituáció ami tovább lökne. Ezt meg kell pakolni meleggel, szinttel és esetleg egy rosszabb nappal a többieknek akkor már a kg ellenére is érezhetőbb lennék. Addig csinálom a taposót tovább. Köszönöm :R

(#65546) tomcica válasza LanyUs (#65545) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor megy akkor szabad taposni az utolsot fullosan is :K azzal a feltetellel,hogy szep iparos turelmes fokozas ment odaig.
Amikor faradt,kialvatlan,stresszes vagy, akkor akar 5:00-4:25 kozotti fokozos is ugyanez az edzes.Nem szabad abba a hibaba esni,hogy minden edzes egyforma,vagy egyre jobb kell,hogy legyen :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65547) ígyvanferi válasza jimpo (#65539) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az jó, ha bejött. Jó kis teszt volt ez neki. Rendszeresen ilyenre viszont én nem pazarolnám. A magam részéről elraktam 10K, meg FM versenyekre, meg az ezeket megelőző néhány kulcsedzésre, esetleg pár hosszabb résztávra, darabolt versenytempós futásra.
Tényleg 'nehéz' benne bemelegítő, laza, alapozó tempót menni. Velem is ez volt az első alkalommal, nekiindulok a szokásos intenzitással az első pár belemelegítő km-re, aztán pár száz méter után valami furcsa, túl gyorsan suhannak el mellettem a parkoló autók, ránézek az órára, azt' ilyen 4:15-4:20-at mutat. Na itt vált egyértelművé, mennyire nem játékok tényleg ezek a szupercipők.

De hogy ne csak ezekről áradozzak: kedden a Reebok Floatride Energy 3-at vettem fel megint, kb. két hét kihagyás után, és akkor meg azt állapítottam meg, hogy ha a pár évvel ezelőtti szűk büdzséből kellene gazdálkodnom és csak egy cipőm lehetne, ez lenne az, mert - nyilván kompromisszumokkal, de - bármit meg lehet benne futni, tartós, kényelmes, és filléres (15 ezer Ft volt tavaly ősszel) tétel. Szóval egyrészről hálás vagyok, hogy több drága cipőt is ki tudtam mostanában már próbálni, másrészről simán meg lehetne oldalni mindezt egy vagy két párral is, amik ráadásul egész pénztárcabarátak.

[ Szerkesztve ]

(#65548) tomcica válasza ígyvanferi (#65547) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En igy vagyok a Nike Pegasus Turbo-val :K ha egy cipot lehetne valasztani mindenre,akkor azzal ellennek.Mondjuk az nem filleres,meg learazva sem :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65549) ígyvanferi válasza tomcica (#65548) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szeretem én is, csak lassú futásokhoz nekem nem annyira vált be. Azzal annak idején hatalmas mázlim volt, mert 67,85 euróért tudtam behúzni nike webshopból. Az akkor, két éve még ~23800 Ft-ot ért.

Még talán a New Balance Rebel v2-t tudnám elképzelni ilyen mindenesnek, az ugye ráadásul piszkosul könnyű is. Csak a tartósság a kérdéses, egyrészt elég minimalista a talp, nagyrészt a FF anyag van szabadon, másrészt a felsőrész is olyannak tűnik, ami megadhatja magát hamar (remélem nem így lesz), aztán meg az is inkább középkategóriás árazású. Egy érdekesség a Rebellel kapcsolatban: ebben futottam ősszel a 10K és FM PB-met, valamelyik nap meg egy 6 perc körüli átlagú regenerálót kocogtam benne nagy megelégedéssel. Annak ellenére, hogy nem szeretem az ilyen futásokat, tök jól esett, amiben nagy szerepe volt a cipőnek. Azért ilyenre kevés cipő képes szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#65550) Agony válasza ígyvanferi (#65547) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem a Saucony Endorphin Pro abszolút nem hozta, amit vártam tőle. Az volt az első karbonlapos cipőm és semmi pörgést nem éreztem benne. Félmaraton versenyre inkább felvettem az Adios 3-at meg Adios 5-öt, az Endorphin PRO meg ott szikkadt a szekrényben. Most is ha választanom kell hosszabb résztávos edzéshez (pl. 1000/1000 vagy fölötte), akkor inkább a Boston 9-et viszem. Endorphin PRO több mint 2 éves és 400 km van benne.

Hasonlóan vagyok egyébként az ASICS Metaracerrel. Jó pörgős kis cipő, tegnap pl. abban voltam 400/400-on, de egy hajszálnyival se érzem jobbnak egy tradicionális racing flatnél, árban meg majdnem kétszer annyi.

A másik véglet a New Balance RC Elite v2... versenyre fel nem húznám, de maratonos tempójú hosszú futásra elsőosztályú. Az egyik legkényelmesebb felső rész karbonlapos cipőnél és baromi puha csillapítás. A leghosszabb 33K@4:00 volt amit futottam benne egybe aszfalton és abszolút nem éreztem felütve utána a lábam. Ellenben egy tempóra kihegyezett versenyre nem venném fel, mert a sok csillapítás sok energiát is pazarol (szerintem).

Egyedül a ZoomX-es cipőknél érzem azt, hogy tényleg hozzátesznek a futáshoz, de ott se a konkrét tempót gyorsítják vagy pörgetik a lábat, hanem sokkal kíméletesebbek és a regenerálódás is jobb utána.

Pörgős edzéshez (100-ak, 200-ak, akár még 400-ak is) én inkább valami nagyon könnyű, minimalista, pörgős cipőt választanék max 30 mm stackel. :K

ASICS Metaspeed EDGE és SKY -ra azért kíváncsi lennék, azokat sokan dícsérik. :B

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.