Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8501) BloodPandus válasza soldi3r (#8497) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Fogok is, csak legyen időm befejezni...
Saját tervezés, és építés, szegény már lassan 2 éve várja, hogy megint foglalkozzam vele, de a konyha, meg az új műhely egyenlőre prioritást élvez...
Amíg nincs kész, addig meg eljárok dolgozni, utána meg otthon akarom nyomni az ipart, addig gyűjtögetem a maradék gépparkot hozzá.
Az enyémhez pénz már csak minimális kell, kézimunka és finiselés meg olyan, hogy azt pénzzel csak akkor lehet megfizetni, ha valaki fizeti az ezzel töltött időmet.

Tudod, vannak, akik azért nem alkotnak, mert az idejüket elveszi a munka..., legalábbis itthon.
Ha találnék egy "szponzort", aki valóban lát fantáziát az egészben, és a melóötleteimben, és szponzorálna addig, amíg befejezem, egy percig sem dolgoznék ezután máshol, csak otthon.
Engem ez a környék vígan eltartana, hisz egy normális drehás sincs 30km-en belül.

(#8502) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Jah, jut eszembe.
Kellene legalább egy jóképességű esztergályos a céghez, a mostani "fix" emberke elment máshová.
Gödöllő és környéke, Tervgyár Kft.

(#8503) kpityu2 válasza BloodPandus (#8496) üzenetére


kpityu2
őstag

Azért az sem árt, ha az az 5 tengelyes beforgatva is tudja hol a munkadarab sarka. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8504) zolikaDB válasza toto0569 (#8498) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az ilyeneket b@sznám tarkón úgy, h megzöldülnének, aztán takarodjanak munkanélkülire. Ilyen f@szokkal van tele itt is pár hely, én meg 70 ezerért összetettem a kezem tanulókoromban, amikor megengedték, h egy műhelybe betehessem a lábam. Érettségivel, jó szakközéppel, német nyelvvizsgával, és dolgozni akarással, amit a szakma is motivált meg másodsorban az éhendöglés.

Bloodpandus: VMX 42SRTi és Darth Vader meg az új MAX15 vezérlő illetve bölcsős VMX 10UHSi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8505) TGWH válasza zolikaDB (#8504) üzenetére


TGWH
őstag

20-30 éve én is összetettem volna a kezem 70 ezerért :D na jó, akkor még gyermekmunkának számított volna :D :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8506) BloodPandus válasza kpityu2 (#8503) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Amit a Mach3-ból ki lehet hozni, az meglesz... :DDD

(#8507) BloodPandus válasza zolikaDB (#8504) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Mit mondhatnék? :)

(#8508) toto0569 válasza Klaus Duran (#8499) üzenetére


toto0569
addikt

Megtaláltam a videót! nézzétek meg mert később leszedem...Nálunk ilyen is volt ,nem egy alkalom... :Y

[ Szerkesztve ]

(#8509) Klaus Duran válasza toto0569 (#8508) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

De ennek nincs olyan szép hangja mint amikor a 52 gyorsfúró cirógatja a tokmánypofákat. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8510) toto0569 válasza Klaus Duran (#8509) üzenetére


toto0569
addikt

Nincs...de láttad volna amikor aludt és a 70-es fúró beért a 400mm hosszon.A késtartóban levő fúró támasztó 25x25-ös késszárat elmorzsolta az anyag és a revolverfej között mikor beszorult.Majdnem sírt az anyag.Arra sem ébredt fel,hogy a két gépet lekapcsoltam és áramtalanítottam.

(#8511) Klaus Duran válasza toto0569 (#8510) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nyertél. Minek hagyjátok hogy igyon, nem teszi tönkre mások által elkészített munkát? Nem kell újra legyártani?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8512) toto0569 válasza Klaus Duran (#8511) üzenetére


toto0569
addikt

Azt mondja,hogy 35 év nagy idő...a főnökömmel ketten kezdték a céget...Most már nem iszik annyit,de Tipp Mix a másik szenvedélye...Bocs,hogy csúnyát írok ,de volt amikor a WC-ben a csempét mellkas magasságig le..osta.Szó szerint.Amíg tolta le a nadrágját fejjel előre esett és baleset történt a hátsó falon. :U ;)

(#8513) zolikaDB válasza toto0569 (#8512) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha 35 ev nagy ido, akkor epp itt az ideje, h elmenjen a jo k@va anyjaba az ilyen ember. Eleg baj, h ezt lehet, mert o cegkezdo volt, blabla. A baj meg nagyobb, h egyszerre tobben folytatjak, csapatostul ezt az eletmodot a muhely falain belul.
Szoval, szoktam en is sok mindent ujragyartani, mert a "fiuk" szedelegve nem tudjak eldonteni, mit akarnak a vassal, meg a tolomerot nem tudjak leolvasni, es felteszik nekem a darabot, h fejezzem be.
Szakadjon a feje mindnek oda, ahonnan kijott.

(#8514) toto0569 válasza zolikaDB (#8513) üzenetére


toto0569
addikt

+1 :K

(#8515) TGWH válasza zolikaDB (#8513) üzenetére


TGWH
őstag

Előbb-utóbb az lesz.
Eltekert a ,,mester'' a drótszamarán meló közben. Hová mehetett? Elment borért. Szó szerint :D
Aztán elküldték cnc tanfolyamra, hogy valamit azért visszaszedjen, hátha.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8516) blasko92 válasza Klaus Duran (#8509) üzenetére


blasko92
őstag

Azért annak se semmi hangja van, amikor a 46-os gyorsfúrót 4 szerszámköznyi fordulattal ráváltják az 950-re felpörgő 250-es tokmányra, amiről lelógnak a tokmánypofák :U :O Csak leestek a pofák, 2mm-rel elment az X, 0.05mm-t kúpolt 40mm hosszon, emellett a szán lécei is meggörbültek és szépen lehetett hordót esztergálni :W

(#8517) TGWH válasza blasko92 (#8516) üzenetére


TGWH
őstag

Na látod ez hagyományoson nem fordul elő, ott a kolléga szépen lassan megpörgeti, majd bszkodja kalapáccsal hogy ne üssön :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8518) zolikaDB válasza blasko92 (#8516) üzenetére


zolikaDB
veterán

4 szerszámköznyi fordulat az mi? 4 szerszámnyira volt a fúró, és az annyi idő alatti szerszámig tartó fordulata a revolvernek?

(#8519) Klaus Duran válasza blasko92 (#8516) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Így készül a kanyarfúró. ;]

(#8518) zolikaDB Volt lendülete a revfejnek.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8520) zolikaDB válasza blasko92 (#8516) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen gep volt?

(#8521) blasko92 válasza zolikaDB (#8520) üzenetére


blasko92
őstag

4 szerszamhelyet fordult a fej, ugyhogy volt lendulet :D Ez egy takisawa nex 110 volt. Vagyis meg mindig az, mert be lett allitva a kozpont, meg a foorso is. A szan leceit meg eleg volt fellazitani es visszaugrottak a helyukre. Ugyan olyan pontos mint elotte. Rohadt egy strapabiro gepek.

A furo sem gorbult meg :)

A gep beszerzesi helyet nem felejtettem am el, csak meg nem volt alkalmam beszelni az illetekessel.

[ Szerkesztve ]

(#8522) zolikaDB válasza blasko92 (#8521) üzenetére


zolikaDB
veterán

Semmi gond. Volt cegemhez most hoztak egy ilyet. Milyen egy eszterga Fanuc 0-val? A kollega elotte Hurco drehán nyomta, gondolom, furcsa lesz G kodozni :)

(#8523) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

A héten megjött a Zeiss Certificate, és nincs a nevem előtt a /Herr/. A 25 évvel korábbin meg ott van :O

Bár az német nyelvű, a mostani meg magyar.

;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8524) TGWH


TGWH
őstag

Estét, itt - is - megkérdezem a hozzáértőket.
Cad-cam pályagörbéket, rajzokat hogy tudok g-kód formában megjeleníteni? :D hogy működik ez, mi kell hozzá?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8525) kpityu2 válasza TGWH (#8524) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezt hogy érted? Vannak programok amelyek a G-kódot lerajzolják. (CimcoEdit, NcViewer, stb.)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8526) Phülöp válasza TGWH (#8524) üzenetére


Phülöp
addikt

CAM progi generál NC-kódot, gondolom, az kell neked.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8527) oppá


oppá
újonc

Vállalok Mazatrol Matrix EIA/ISO segítségnyújtást marógépre. Összetett paraméteres programok, makrók. Inspection Plus munkadarab bemérő vagy ellenőrző mérőprogram és 3+2 tengely is jöhet.

(#8528) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak egy kis szakma.
Itt van egy melo: [link]
Lathato, h szep kacskaringos, sok atfogassal keszul, majd mutatok kesztermeket is, olyan 10+ kilobol lesz 1.5, es gorbulget is. Egyelore ez nem baj a vezetoseg szerint...
Node. Amivel max tudom nagyolni, az egy 4 lapkas 32-es Seco. Annak is utana kell mennem.
A gond: az anyag 56 vastag, langvagott ST, oldalankent (!) 7-8mm van rajta. Ez bassza a lapkat, mint az allat... Jelenleg amivel meg merem kuldeni, az S1100, F700, 1.5mm fogas Z-ben. A konturon 3 helyen is beall a sarokba, oda meg mennem kell maradekot marni.
Valami tipp, amivel hatekonyabba tehetem a marast!??

(#8529) Phülöp válasza zolikaDB (#8528) üzenetére


Phülöp
addikt

Kisebb átmérőjű maród nincs ezzel a hosszal? Haladósabb lenne, és ha jót akarsz a marónak, ne engedd a sarokba, valamennyi radiuszt írj be neki - úgyis ki kell piszkálni a belső sarkokat, legalább a nagyoló ne szenvedjen.
Görbület kivédhető azzal, hogy a végső símítás előtt fellazítod a rögzítést, majd újra meghúzod.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8530) zolikaDB válasza Phülöp (#8529) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utobbi vilagos, ezzel javitottam a kezdeti helyzeten.
De miert jobb a kisebb atmero? Az konnyebben berezonal a nagy oldalfogas miatt, nem? Egy 3 lapkas 25-os van, ami jatszik meg, meg egy 20-as, de abba nincs lapka :DDD

(#8531) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo estet Urak!
Lenne egy kis 5 tengelyes gepre valo melo. A vegeredmeny egy kb 20kg-os vasdarab, kb C45 vagy C60-as anyag. Lenne aki elvallalna?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8532) TGWH válasza Phülöp (#8526) üzenetére


TGWH
őstag

Köszi, gondolom igen. Akkor majd nekiesem meglesni :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8533) soldi3r válasza soldi3r (#8531) üzenetére


soldi3r
veterán

Illetve egy par UPN gerendat kellene sikba marni, kb 800mm hosszan es lenne mindket oldalara nehany furat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8534) zolikaDB válasza soldi3r (#8533) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az a UPN gerenda? Rajzzal konnyebb lenne ;)

(#8535) soldi3r válasza zolikaDB (#8534) üzenetére


soldi3r
veterán

UNP, bocsanat. A telefonon gepeles nem az erossegem. Szoval hetkoznapi neven egy U gerenda. Csak meg nincs kezben a ra valo linear csapagy, igy a furatkiosztast es a pontos hosszt meg nem tudom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8536) zolikaDB válasza zolikaDB (#8530) üzenetére


zolikaDB
veterán

3 lapkás 25-ös, S2300, F650, ap=2mm, hűtés = levegő. Elég jól megy eddig. Majd meglátjuk. Ezek katalógus középértékek.

[ Szerkesztve ]

(#8537) golyani


golyani
addikt

1.4104 anyaggal atlálkozott már valaki? Mennyire eszi a szerszámot? Hengeres csapokat kellene gyártani belőle tehát esztergálás leszúrás, ~500db

(#8538) Phülöp válasza golyani (#8537) üzenetére


Phülöp
addikt

Rozsdamentes + saválló, mégis aránylag jól forgácsolható. Raktak bele valami okosságot, direkt emiatt. Bár nem esküdnék meg rá, régen volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8539) golyani válasza Phülöp (#8538) üzenetére


golyani
addikt

Adatlap szerint félferrites kénnel ötvözött automata korrózioálló acél. Ez alapján jól forgácsolhatónak kellene lennie de mondom inkább rákérdezek a tapasztalatokra ha vannak.

(#8540) Phülöp válasza golyani (#8539) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, kén van benne, de nem emlékeztem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8541) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Fizetésemelés, avagy a a Szent Grál keresése.

Munkatársammal 2 év után arra jutottunk hogy meg kéne beszélni a főnökkel egy kis fizetésemelést, most minimálbéren vagyunk.
Felmondáson kívül van valami módszer jobb belátásra bírni a főnököt? Mert biztos hogy azzal fog jönni hogy minden pénz az építkezés + az új gépekre megy el, meg hogy kezdők vagyunk, örüljünk hogy dolgozhatunk.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8542) Phülöp válasza Klaus Duran (#8541) üzenetére


Phülöp
addikt

Menj be a főnökhöz és kérj emelést. Egészítsd ki azzal, hogy ha nem ad, akkor kimész a többiekhez és azt mondod nekik, hogy kaptál.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8543) Klaus Duran válasza Phülöp (#8542) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Olasz, ilyenek nem hatják meg.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8544) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Adott lenne egy eszterga kontúr részlete:
...
N150 G3 X28,152 Z-42,161 I-1,05 K0,0
N160 G2 X25,87 Z-47,737 I13,059 K-5,576
N170 G1 Z-145
...

Kérdésem az volna, hogy lehetne kiszámolni a 160-as mondatban az I,K-t, ha X25,97 re módosítom az átmérőt? Annó cad/cam-el volt valamikor csinálva a program elvileg. Cad/cam nélkül ki tudom én ezt számolni?

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#8545) kpityu2 válasza Klaus Duran (#8541) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt a minimumot fizeti amennyiért hajlandó vagy elvégezni a munkát. Szóval a felmondásnál nincs jobb módszer. Az a baj, hogy ha nincs a fenyegetőzés mögött konkrét ajánlat, akkor bukta, mert úgysem adja be a derekát elsőre. Ő se hülye, vállalkozó.
Pl. nálunk csak akkor volt fizetésemelés, ha valaki elment mert jobb ajánlatot kapott. Ilyenkor a maradóknak volt némi emelés. Meg persze rinya, meg nyüszítés, hogy őt hogy cserbenhagyták, meg különben is szar melós volt aki elment. Meg az a baj, hogy úgy ment el, hogy nem tanította be az utódját, így most nincs aki tudná, hogy kell kezelni a gépet. A mocsadék. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8546) TGWH válasza golyani (#8539) üzenetére


TGWH
őstag

Azt tolhatod, nagyon hálás anyag tud lenni, esztergán :D marón vért psáltam mire átfúrtam 80-120 hosszokat :D esztergályos azt mondta, esztergán ilyen hosszan nem lehet, hát megnyertem én :DDD cserébe marha lassan ment, 3 szerszám, kp. fúró, rövid ötös, böszme hosszú ötös :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8547) TGWH válasza csiben1 (#8544) üzenetére


TGWH
őstag

I meg K középponttól való távolság, háromszögezd ki :P
x25,77 meg I12,959-re küldöd oszt csókolom. De ha simán csak az x-et írod át, simán megeszi a legtöbb vezérlő. HA nem tetszik valakinek, mérje meg! :D

Megjegyzés: angolszász rajzot ne számolj át, tud a gép inchet is :DDD

Klaus, Mo-on lévő olasz vagy olasz olasz? :D nem mindegy :D mondjuk mindkét helyen csak akkor tanulnak az ilyenek, ha kereshet helyetted mást...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8548) csiben1 válasza TGWH (#8547) üzenetére


csiben1
tag

Ha csak az X-et írom át akkor megáll hibával. De nekem úgy lenne a logikus, ha az átmérőt módosítom , akkor az I érték annak a felével változik. Nah mindegy, kipróbálom ma este amit írtál... Köszi :R

You can walk straight through hell with a smile

(#8549) Klaus Duran válasza kpityu2 (#8545) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Most ketten fognak elmenni úgyhogy lesz sírás, mind2 elégé kulcsfigura.

(#8547) TGWH Olasz főnök a Viharsarokban.
Hát ekkora marhát mint én nehezen talál. :))

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8550) kpityu2 válasza Klaus Duran (#8549) üzenetére


kpityu2
őstag

Beszéld meg velük, hogy mondják azt a főnöknek, hogy jobb ajánlatot kaptak. Ami mondjuk nyilvánvaló, mert rosszabb ajánlatért nem megy el az ember (kivéve amikor a nyugtatók árának megspórolása miatt kell lépni), de azért nem árt hangsúlyozni. Az se mindegy, hogy tudja-e rólad, hogy mennyire vagy mobilis, mennyire vagy kiszolgáltatva neki. Nem jó ha sokat tud rólad a főnök. :DD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.