Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8201) TGWH válasza kpityu2 (#8200) üzenetére


TGWH
őstag

Áááá... az sem jó :D nézte a kolléga a furatkört, nem stimmel... számolta, vakarta a fejét... aztán kiderült, hogy kerekítettek, valószínűleg angolszász mértékegységből számolták át az adatokat - holott az nct simán megeszi az incehet is, mindegy :D -, és a röhej az egészben, hogy ők nem bszták el, nem voltak hajlandóak kifizetni, nekünk kellett megvenni az új anyagot, és legyártatni nekik, akiknél a kör 356°-os...
Inkább ne rajzoljanak semmit, zsírzóhornyot betűrték h7-re kisszériánál, mert csak úgy engedte kinyomtatni a program...
Mások azzal jöttek, hogy ami eddig jó volt nekik, most nem jó, mert jobb felület kell a vékonyabb festékréteg miatt... tehát ők akarnak spórolni, és mi ugyan azon az áron adjuk, mint pluszmunka nélkül... vagy ,,b'' verzió, vigyék el köszörűre, és akkor minden gond nélkül lehet vékonyabb a festékréteg :D biztos megéri...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8202) zolikaDB válasza kpityu2 (#8200) üzenetére


zolikaDB
veterán

Aha... Volt olyan, h egy darab 3x járta meg adott napon a gépemet... Kérdem, mi a szar? Hát semmi, csak ide tegyek már egy lapolást. Jóvan, rajzon nincs rajta. Nem baj. És a többi, és a többi... Jelzem, nem kocka volt, nem satus meló, és nem is puha.

(#8203) TGWH válasza zolikaDB (#8202) üzenetére


TGWH
őstag

Meg a meo-s, sok helyen hallani ugyan azt a sztorit;
- Szar, nagy, javítsd ki.
- Nem csinltam semmit, fél óra múlva visszavittem neki.
- Na így már jó! :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8204) Klaus Duran válasza TGWH (#8201) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Érre mondják azt hogy a papír sok mindent elbír. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8205) zolikaDB válasza TGWH (#8203) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy ....pack kft a sok közül. December. Alu léceket kellett marni, a végében 60H7 furat. Elkészült, jött a kocsi, feltették, elvitték. Érkezik a levél, h sz@r, visszaküldik, mer' kisebb lett b@sszátok meg!!! December... Debrecen-még néhány cég a Tiszántúlon meg ki tudja merre-Pest megye.
Visszajött, megmelegedett olyan 20 fok körülire, megmértem, jó volt, kis spongyával megfényesítettem, és elküldtük. Azóta nem láttam :D

(#8206) TGWH válasza Klaus Duran (#8204) üzenetére


TGWH
őstag

Vagy hogy a meo-s nem bírja használni a tolómérőt :D vagy csak rossz neki, engem is mindig átvág, így többször kell mérni, de inkább maradok a régebbi kicsit sokat szenvedett darabnál, mert az újak meg gagyik.. így van egy régi általános használatra, szigorúan többször mérős gagyi munkákra, meg van egy vásár és ünnepnapi, amit szertartásszerűen használok, mert a másik ilyen típust egyszer megkoccolta a kolléga, és azóta nem is mér jól :D nem épp nevéhez méltóan :D kerüljétek az Insize márkát :D
Vadi új insize mikró, dobozból kikerülve csal egy századot :W

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8207) zolikaDB válasza TGWH (#8206) üzenetére


zolikaDB
veterán

Áááááá, nem jól mérsz!!! :D :D :D

(#8208) Klaus Duran válasza TGWH (#8206) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ha minden jól megy akkor januártól ezzel mérnek nálunk.

Tavaly NHX5000, idén merőgép. Jövőre talán még fizetésemelés is lesz. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8209) TGWH válasza zolikaDB (#8207) üzenetére


TGWH
őstag

Külön művészet mérni. Egy régi diósgyőri darabológéppel vagdossuk az anyagot, igény nem mindig van a megrendelő részéről, hogy egyenesebb legyen, no meg meg sem fizetné :D néha hihetetlen szar anyagot kapunk, azt nagyon nem is kell mérni... nem is lehet :D szemmel látod merre dől :D
Mondjuk úgy, hogy lehet úgy mérni, hogy mindig minden oldalon ugyan akkora legyen :R

Klaus: kabáttal? :D vagy az biztosít majd laborhőmérsékletet? :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8210) Klaus Duran válasza TGWH (#8209) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ahogy mondod. :))
A tököm tele van az egésszel, reggel van 13 fok a műhelyben, ami műszak végére felmegy 16-ra.
És persze még néha kinyitják a műhelykaput hogy kapjunk egy kis friss levegőt. :O
Ez nem lenne olyan nagy probléma ha nem az én gépem lenne legközelebb hozzá.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8211) TGWH válasza Klaus Duran (#8210) üzenetére


TGWH
őstag

Hát nálunk meg elég szar a fűtés... fatüzelésű :P néha kicsit füst van, főleg ha kollégának műanyagot támad kedve égetni... ha közelebbi gépen vagyok, vagy előkészítem az alapanyagot, akkor nincs mese, vetkőzni kell :D nekem is tököm tele, a távolabbi gépen állandóan pulóver fel-le, attól függően mi hogy van nyitva :D
Azért a 20°C általában megvan :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8212) BloodPandus válasza zolikaDB (#8170) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Kétorsós, kétfejes Miyano és Citizen A20 hosszeszterga beállítós.

(#8213) BloodPandus válasza soldi3r (#8174) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

A magyar nyelvű programverziód is megvan?
Annak a fordítását én kezdtem el, csak nem volt időm befejezni, a legújabb verzióba meg bele sem tudtam fogni, de majd egyszercsak... :))

(#8214) BloodPandus válasza zolikaDB (#8177) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Fogalmam sincs konkrétan, de talán enkóderes.
Bekapcsolás után kellett neki a refpont, tehát biztosan nem abszolút jelet kapott.
Amióta visszajöttem németből (már lassan 5 éve), azóta csak fényképen láttam Hurco-t... :O

(#8215) zolikaDB válasza BloodPandus (#8214) üzenetére


zolikaDB
veterán

Német óta Heidenhain németben megint, 3/4 év Fanuc 21, a többi Hurco Ultimax és legújabban Winmax egy VMX84-esen. Kibeb@szott jó ez a vezérlő marógépre. Igaz, ez az utolsó, legújabb V9, szigorúan csak németül, mert Singlár fordításától kicsordul a könnyem, komolyan gondoltam, h írok a Hurco GmbH-nak, h hagyjuk már ezt... Mert ez szégyen. Ha már az USA support-tal olyan eredményesen levelezgetek :DDD

(#8216) Klaus Duran válasza TGWH (#8211) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálatok gondolom nem panaszkodnak a köszörűsök hogy ilyen hidegben hogy simítsanak 0,002 tűrésre.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8217) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8216) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olyan tures nincs is. Komplett kivagot csinaltam keszre ugy, h 0.05-0.15mm gorbeseg/hupli vót a lapokban. A vagobelyegben is. Na jo, azokbol volt olyan is, aminek a vagas feloli oldala egyenes volt. Rajz...? Minek? A ledobo, visszatolo, vagolap es belyeg mereteit ugy kellett egymashoz igazitani, mert a rajz alapjan a hezag is 2.5x akkora volt, mint kellett, meg volt, ami nullasan ment a masikba...

(#8218) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8217) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

HSK 16 homlok kúp helyzete.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8219) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8218) üzenetére


zolikaDB
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8220) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8219) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:C

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8221) TGWH válasza Klaus Duran (#8216) üzenetére


TGWH
őstag

Nem hát, mivel nálunk nincsenek köszörűsök :D előző helyen is arra használták, hogy szemre jó legyen, meg maximum a hagyományos marón ha pár tizeddel nagyobb lett, köszörűn szedték le, de ritkán :D szarban is lettünk volna, ha 0,002 tűrést bsznak oda :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8222) Klaus Duran válasza TGWH (#8221) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nektek is ruszki tűrés jönne be, talán morse6 átmerő 210mm -10mm :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8223) TGWH válasza Klaus Duran (#8222) üzenetére


TGWH
őstag

Nem kell szarakodni a tűrésekkel, amit meg adnak, az meg még baráti pár tized :D
Táblázat nem volt kéznél, hát próbálkoztunk, pár századdal nagyobb lett, ment hátul a kvanyázás amikor szerelték össze a cuccot :D visszatérős meló, két alkalom után már meglett a tuti, kézzel összerakom, amit eddig 10 percig püföltek :D volt olyan is, hogy legyen +0,1, utána meg fúrógéppel simították, mert mégsem jó :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8224) zolikaDB válasza TGWH (#8223) üzenetére


zolikaDB
veterán

D250 atmeno szimpla furat, +0.02/0.03. Jovanazugy, ott b.ssza meg a k.va anyja :D Besimitottam maroval, felulet szep, oraval nezve nem kupos, taszterrel merve jo, mas nincs.
Jon vissza, mondja a szerszamos, h simiccsam be, mer nagyolt.
Tokom se tudja 4 szerszambol, h aktualisan ki kivel van. Bajos a dolog, mert taperolom, es sima. Tolomerovel saccra jo is...
Felhivom ezt a tukot, h mivanmi, ez jo, bmmeg! Hat o nem tudja, NEM TUDTA BELETENNI A TOLOMEROT!!!!! Ittasan csoda is lett volna, alairom...

(#8225) TGWH válasza zolikaDB (#8224) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, hát azzal nem tudunk mit csinálni ha nem tud mérni az ürge...
Tizedre pontosan kértek valami 2000+os cuccot, jön a megrendelő meo-sa egy teherautóval, hogy ha szar, el sem viszi. Kipakolja, hoz egy lécet, egymáshoz igazítja az egyik végüket, majd elővesz egy mérőszalogat :D :D :DDD
Háát izé van a műhelyben hozzá való tolómérő... az nem kell, jóvanezígy :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8226) zolikaDB válasza TGWH (#8225) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pfff... Az ilyet kéne agyonverni.

(#8227) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Hello!

Lehet ilyen idomot (itt a rajz) marni? A hengerpalást felület a lényeg. 15mm széles a hasáb és 1m hosszú, és 10mm a rádiusz.
Mármint létezik ilyen maró, aminek a palástja körív tárcsamaró esetén? Ha ujjmaró, akkor a szerszám végének (aljának) kell ilyen körívesnek lenni ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#8228) Phülöp válasza Rodzser Mór (#8227) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen.
Tobbfele modszerrel.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8229) Rodzser Mór válasza Phülöp (#8228) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Mivel ehhez nem kell feltétlenül CNC megmunkálás, ezért jó lenne ilyen profilú szerszám. Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#8230) soldi3r válasza Rodzser Mór (#8227) üzenetére


soldi3r
veterán

Gombvegu, tokjo, egy egyetemes maro eleg hozza.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8231) kpityu2 válasza Rodzser Mór (#8229) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy gyors gugli:
Rádiuszos tárcsamaró

Árral: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8232) TGWH válasza kpityu2 (#8231) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, vagy hatvan éve még nagy divat lehetett :D ha meg termelni kell vele, akkor minden egyes élt meghallasz amikor forgácsol egyet :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8233) kpityu2 válasza TGWH (#8232) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha egyszer ez az igény. :) Nem tudom hány darab, de 20 alatt én sima gömbössel csinálnám.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8234) TGWH válasza kpityu2 (#8233) üzenetére


TGWH
őstag

20 ezres fordulattal meg pár ezres előtolással végig lehet rajta szaladni, aztán mehet a gömbmaró :D

De egyébként igen, a tuti a hagyományos gép, egy fogás meg méterenként vagy fél óra :D működik az is, ha ráér az ember, de ha gyorsan kell ledarálni, meg mondjuk ezret, akkor azért már gondolkodni kell egy picit :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8235) nchelp válasza kpityu2 (#8231) üzenetére


nchelp
tag

a 12 db-os még elmegy, de a másikat főbe lőni azonnal!

fillérekért utánad dobják... és ez csak egy a találati listából.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8236) zolikaDB válasza TGWH (#8234) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megnyugtatlak, h nalunk ugyan eros a hagyomanyos kőkorszaki vonal, DE: 4 cnc megmunkalobol 3-ban van alu miatt 60-80mm atmeroju homlokpalastmaro allandora betéve!!!
A marogepeken ezzel marjak a KO-t, es arra jo is.
De amikor a 63-as APKT-s WNT fejet forgatom 5000-6000-el, es telibe visz 2mm alut 2500-3000-es tolassal...
Nade ilyen fejet az alus/muanyagos gep majd max tavasszal kap. Drága...

(#8237) TGWH válasza zolikaDB (#8236) üzenetére


TGWH
őstag

De azért nem mindegy, hogy lapkákat cserélsz, vagy 20 éves szerszámmal szarakodsz :D
Jó a régi is, persze, csak ha kap egy nagyobbat, konyec...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8238) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. Majd aki csinálja, megmondja, hogy milyen szerszáma van.

(#8239) zolikaDB válasza TGWH (#8237) üzenetére


zolikaDB
veterán

Anno volt egy nagy melóm, öntött rozsdamentes tárcsa, vagy 600-as átmérő meg vagy 3-400 magas, 4-5 darab. Síkolni kellett, fúrni, átmérőzni, zárványos volt, remegett stb. Abban volt olyan, h ez a HSS homlokpalást szétrobbant kicsi darabokra. Kopott, kipattant a vibrációtól.... Lapkával is előferdült volna a baj.
Nade, ha nincs más, ló a szamár is :DDD
Spórolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#8240) TGWH válasza zolikaDB (#8239) üzenetére


TGWH
őstag

Kéne hagyományos gépre egy új kézi tokmány. Biztos nem sok. Kijön a szerszámos, kb. 300 ezer felett :Y mennyi lehet ami gombnyomásra záródik... szrs állványos fúrógépek tekergethetős 3 tengellyel újonnan van annyi, mint egy használt kisebb cnc... ha magánemberként vennék valamit, sokszor azt mondom, inkább nem, ennyiért nem... ha vállalkozásként vennéd, meg még jobban el vannak szállva néha az árak.
Szros kézi satu 120 ezer forint, aztán max 90-et fog meg, igaz azt stabilan...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8241) Klaus Duran válasza TGWH (#8240) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én a 25 központfúró árán lepődtem meg igazán.

63 Mitsubishi romboló kb 50mm széltibe és kb 6-8mm fogás (c45 kovácsolt), 180% főorsóterhelés és semmi hangja. :))

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8242) zolikaDB válasza TGWH (#8240) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vallalkozok itthon orrba-szajba nyomjak a palyazatos temat, áfa, béfa csalas, mindenki mindenkivel, innen veszunk el, oda teszunk, "lepapirozzuk" f@szan, minden jatszik.
Uj gepre palyazhatsz, hasznaltra nem. Persze, h vesznek sokan egy uj Haast, mint pl egy jo MAS-t, Kondiat, Maho-t, Bridgeportot.
Ceg a szomszedban: uj Samsung (!!!) gep Fanuc 0-val. Ennek az arabol lenne 5 eves Hurco, de nem baj, ezt konnyebben fogja programozni a teljesen 0-0 kilometeres kiskollega. De ez uj es palyazatos :)

(#8243) TGWH válasza zolikaDB (#8242) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, hát érdekes állatfajok élnek ebben az országban. És a legtöbből az egyszerű ember semmit nem lát. A dolgozó meg csak annyit, hogy kap szros 60-80 ezer nettót, a főnökség meg vesz hat-hét új bmw-t magának...
Hallgattam egy kis Kossuth rádiót :D az államadósság a régi számítás szerint x%, az új szerint x-3%... nőtt az import, nőtt az export, húzóágazat az autóipar... Csabai, Sága, Pannontej, meg egy rakat másik mind külföldi tulajdonban... de azért a resziért mi fizetjük a második legkevesebbet az eu-ban... ja hogy nyolc éve ki nem szrta le mennyi a rezsi... Lényeg, hogy elszámolták :D le van papírozva... kérdezték a politikust, miért nem írta be a vagyonnyilatkozatába, hogy van egy cége... ,,elfelejtettem...'' :B nagy hirtelen én is gyorsan körülnéztem a papírhalmok között, hátha nekem is van egy, de bssza meg nincs...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8244) nchelp válasza TGWH (#8240) üzenetére


nchelp
tag

Pont tegnap néztem, egy 250-es "pedálos" tokmány, Kitagawa kompatibilis kb 1200 ojróba fáj. A Kitagawa 2200-ba. :D

A Röhm rásegítős modulsatu (4 tonnás szorítás, 125 széles) ezelőtt 8 évvel került a tulajnak 1300-ba darabja.

Ezeket az önleszorítós gyorssatukat már 6-700 pénzért megkapja az ember 125-150 szélesbe.

nchelp

(#8245) zolikaDB válasza nchelp (#8244) üzenetére


zolikaDB
veterán

150 szeles OML 800€, a Röhm kopi WNT 3000€!!!!!!

(#8246) TGWH válasza nchelp (#8244) üzenetére


TGWH
őstag

Egy rakat dologra rámondtam már, hogy mi kerül ezen ennyibe? Pl. satu. Mitől olyan rohadt drága? Jó, precíziós meg minden, de csak egy nyamvadt menetes szár nyom össze két pofát... mitől precíziós, hogy van benne párhuzamos meg derékszög?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8247) zolikaDB válasza TGWH (#8246) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez nemcsak osszenyomja, hanem le is huzza, de nem egy spanyolviasz.
Teny, h az 500€-s latvanyosan sz*rabb, mint a 800€-s OML...
Van itt is 0.1 siklapusagu hibas koszorult lap. Koszorult!!!
500€-ert is el lehet cseszni vmit. 800-ert talan nem.

(#8248) Phülöp válasza zolikaDB (#8247) üzenetére


Phülöp
addikt

Bármit elcseszek neked 800€-ért... :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8249) zolikaDB válasza Phülöp (#8248) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugy ertem, h a gyartasban "szerepelnek" olyan alaktreszek, amiknel szamit a parhuzamossag es feltetelezem, a magnesasztalon talan ra lehetne a temara gyurni, de hat neha csufos eredmenyek szuletnek.
Aztan feltetelezem, h a "satugyarto" is kb olyan ember, mint mi... Ami haszonnal kijon 500€-bol, azt el is adjak es meg is kepesek venni...

(#8250) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.