Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9201) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9200) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bevonat, elszog? Ezt szoktak az elezosok elkurni.
Ki a gyarto, ki az elezo?

(#9202) TGWH válasza Klaus Duran (#9200) üzenetére


TGWH
őstag

Na jó, de az nem rozsdamentes :D
Ezek a bevonatoltak valahogy nem jönnek be, elsőre nem találod el, le is szedte a bevonatot...
Tényleg, most jutott eszembe, mindig meg akartam kérdezni, mezei menetfúróka rozsdamentesbe mennyire lehet megpörgetni? Inkább mennyiségre mennék :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9203) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9201) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Gyártó Walter vagy Mitsubishi. Élezés elméletileg Jászberény. Bevonat pedig valami arany/tejfölszöke színű,maróknál jól szuperál. Gyanús volt kicsit, mert egyből visított az első furatnál.

(#9202) Én 4 anyaggal dolgoztam eddig. C45, 16mncr5 Thiroterm, 42crmo4. El kéne menni más céghez melózni egy kis tapasztalatért. ;]
Ezen még bőven volt bevonat, csak sarka nem maradt.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9204) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9203) üzenetére


zolikaDB
veterán

Thunderbolt. Jo bevonataik vannak, bar en csak 3-at tudok, h van nekik: a sima, a kek, meg a blue kemenymarashoz.
Jok a bevonataik, de neha minden mast orbitalisan elb.sznak. Kerem, h 45 hosszan szedjenek ala, lesz belole 70, 12-es marobol csinalnak 8-ast, két él atmero 9, masik ketto 8.95.... Kerem, h egesz tizedes meretre koszoruljenek, es siman jonnek a szazados meretek.
Ja es nem tudom, milyen a blue, mert bar kertem, de soha nem kaptam vissza azt a marot, ment a kodosites stb. Nem az en penzem...

Nem kedvencem a WNT, de sajat maronal garantaljak, h elso alkalommal ugyanakkora meretre koszorulik... Ki kellene probalni.

[ Szerkesztve ]

(#9205) BloodPandus válasza Klaus Duran (#9203) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Jászberényben hol, lehet tudni?
Itt vagyok a szomszédban, még hasznos infó lehet.

(#9206) zolikaDB válasza BloodPandus (#9205) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#9207) nchelp válasza zolikaDB (#9193) üzenetére


nchelp
tag

Igen, az az.

nchelp

(#9208) BloodPandus válasza nchelp (#9207) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Fáradt voltam, nem láttam. :F
Kösz. :DDD

(#9209) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Akkor kalibráljunk :) Mahr MarTest 802 NW

(#9210) TGWH


TGWH
őstag

Kis off, most nagyon rácuppantam :D
::erre::

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9211) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Csak egy gyors kérdés,rozsdamentesbe átmérő 2-es hss marónál milyen paramétereket ajánlatok?

(#9212) zolikaDB válasza csiziktomi (#9211) üzenetére


zolikaDB
veterán

- Pontosan milyen anyag?
- Milyen alakzat?
- Bevonat, fogak szama?
De kb 10-15-os vagoval szamolj egy bevonat nelkuli verzional.

[ Szerkesztve ]

(#9213) TGWH válasza csiziktomi (#9211) üzenetére


TGWH
őstag

Három miatyánk, meg két üdvözlégy...

Legalább egy e vagy egy Co8-at tegyél még mögé, mert így tippre minimum alá saccolja a szakirodalom...

Mondjuk finoman megpörgeted, max 1800al, majd ráereszted kemény 50-60as tolással. Pár század előtolást találtam a neten foganként. Persze inkább várj meg más mit mondd :D (vagy S2500 F100?)
Lehet hogy agyonpörgetve inkább csak a maró kopna.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9214) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Köszönöm a válaszokat.Igazából egy 3 mm széles 6 mm mély 160mm hosszú nútot kellet volna készíteni.s6000 f 150 paraméterekkel 0.5-es hiába imádkoztam:( lement 3 mm mélyre és annyi..Ja bevonat nélküli sima kétélű HSS maró volt.RIP:)

(#9215) kpityu2 válasza csiziktomi (#9214) üzenetére


kpityu2
őstag

".Igazából egy 3 mm széles 6 mm mély 160mm hosszú nútot kellet volna készíteni."

Miért nem ezzel kezdted?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9216) csiziktomi válasza kpityu2 (#9215) üzenetére


csiziktomi
senior tag

:) határtalan az önbizalom:) majd legközelebb..

(#9217) zolikaDB válasza csiziktomi (#9214) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondom, 10-15-ös vágó max.

(#9218) TGWH válasza csiziktomi (#9214) üzenetére


TGWH
őstag

Finomra sütötted :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9219) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Hát eléggé sikerült leamortizálnom,na de legközelebb majd kipróbálom a 10-es vágót:) (Bár remélem nem hoznak ilyen melót:) )

[ Szerkesztve ]

(#9220) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9204) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nem tudom hogy Jászberényben hány élező van, de a mienk onnan jön. És bas..ák meg. 300-400 furat alatt a 7,4 fúró is kikészült. Messze elmaradva a gyári értektől.
Holnap megint egy jó kis ordibálás a raktárossal. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9221) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9220) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez semmi. Csináltak nekünk egy rakat sz.rt a múltkor. Akkor le lettek b.szva.
Mint mondtam, WNT-s 6 élű 12-es BLUE maróm eltűnt, azóta sem lett meg.
Most ment nekik megint egy kupac, tőlem 19db, mindenféle (HSS, VHM, nagyoló, sokélű simító stb), de ÉN TÖLTÖTTEM KI A MEGRENDELŐT, mert ezt el lehet olvasni, és hülyebiztosan szájbarágva leírtam mindent.
Csupa nagybetűvel ott áll, h MINDENRE Cronal bevonatot kérek, ez olyasmi, mint a HPC a WNT-nél, nálam jól bírja (hülyebiztos, mert ezüst színű, nincs másik ezüst náluk). Természetesen mind a 19 teljesen más bevonattal került leszállításra.
Pfff....
Így a nagysikerű póver túlos marók már nem számíthatnak hosszabb élettartamra, mert kb a gyárival megegyező minőségben kaptam vissza őket....

(#9222) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9221) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nincs más élező? Vagy ennyire olcsón dolgoznak?
A BLUE-t talán mi is használjuk HSK simításhoz.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9223) TGWH válasza Klaus Duran (#9220) üzenetére


TGWH
őstag

Én legutóbb gyári értéknek láttam 3-4 száz furatot :D
Előző helyen mondta a főnök, hogy nem éri meg élezni... ja, hát végül is amúgy sem vesz marókat, akkor tényleg nem éri meg...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9224) Klaus Duran válasza TGWH (#9223) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én most 3 nap alatt csináltam ki. Elméletileg ha a memóriám nem csal akkor a gyári minimum 1 hetet bírt ki.

Engem nem izgat mert kicserélem, csak a raktáros ordibálását nem bírom. Na meg azt hogy magával rántja a M8 menetformázót is.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9225) TGWH válasza Klaus Duran (#9224) üzenetére


TGWH
őstag

Ha az árát nézed, akkor még sok is lehet az a három nap, nem? :DDD

lehet lesz új eszterga, hajtott szerszámmal :))

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9226) Klaus Duran válasza TGWH (#9225) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

5000 az újraélezés. A bevonat árát nem tudom. De akkor is kevés az a 200-300 furat. Főleg hogy a 2/3 25mm a többi + 10mm

Nálunk csak NT4200 a hajtott szerszámos. ;]
Múlt héten tanultak be a kollégák. Nemsokára kezdhetnek is alkotni is rajta.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9227) TGWH válasza Klaus Duran (#9226) üzenetére


TGWH
őstag

Hajtott szerszámba azért annyira nem kell beletanulni :D
Ja, hát úgy sok... nálunk még azt is elhajtotta régen a főnök, aki egy ezresért csinálta volna... hasonlóképpen járt a kamionról potyogott szerszámok árusa is... a műszakvezető persze majdnem sztrókot kapott...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9228) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9222) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van. Mondjuk az meg mindig kuposra koszorult mindent...
En nem tudhatom, h miert ok eleznek nekunk. Sejteni sejtem, de nem megyek bele, ismeritek ti is ezt a vilagot...
Igazabol WNT allitolag draga, Fraisia-t meg sem probaljak, szoval en inkabb hagyom mar...

(#9229) Klaus Duran válasza TGWH (#9227) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Erre kell.
2 tokmány + 1 revfej + maróorsó.

Mérnököt megkérdeztem és szerinte is kevés a 300 furat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9230) eigentum


eigentum
csendes tag

Sziasztok!

Itt ahogy elnézem inkább szakmai dolgokról írtok. Kevésbé idevágó, de mégis érintő témában kérnék segítséget.
Most járok akkreditált CNC gépkezelői tanfolyamra Budapesten, HEIDENHAIN iTNC 530 vezérlés. Június közepén fogom előre láthatólag befejezni a tanfolyamot. A kérdésem az lenne, hogy kezdőként hol és hogyan lehet munkahelyet találni??? Hiszen minden álláskereső oldalon 2-től akár 5 év releváns szakmai tapasztalatot kérnek. Attól tartok nem lesz egyszerű ez a dolog. Nehezíti az esélyeimet az, hogy egészen más területen dolgozom. Kezdem azt hinni, csak kidobott pénz volt a tanfolyam.

Remélem tudtok valamilyen hasznos tanáccsal ellátni.

További szép napot mindenkinek...

Üdvözlettel :

Eige

[ Szerkesztve ]

(#9231) nesh_019 válasza eigentum (#9230) üzenetére


nesh_019
senior tag

Géniuszba jársz?

[Olvasd el]

Utolsó hozzászólás az érdekes.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#9232) BÁ Nutrition válasza nesh_019 (#9231) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

inkább ismerős mint érdekes

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9233) eigentum válasza BÁ Nutrition (#9232) üzenetére


eigentum
csendes tag

Szia!

Igen , Géniuszos tanfolyam... :)

(#9234) Phülöp válasza nesh_019 (#9231) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért szerencsére ez nem mindenhol így van. A kommentelő beszopta, puffog, de nem nézne ki a gyárkapun, hogy mi van azon túl. Ebben a helyzetben a sz.r is sz.rízű, de akár tehetne is ellene.
Egy cimborám mondta nemrég: "By changing nothing, nothing changes."

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9235) nesh_019 válasza eigentum (#9233) üzenetére


nesh_019
senior tag

Én is azt csináltam az jó suli csak nekünk beerőltettek a Siemens Sinumerik tanulását aminek nem sok értelme volt mivel kevés óraszámunk [kb 50] és ugyan olyan vizsgát kellet belőle tenni mint a Heidenhain[200-300 óra] vezérlésből.

Most hogy van?

Ha végeztél mehetsz majd zöld gombozni. :) Kezdetben kb ennyi lesz a dolgod ha találsz munkát.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#9236) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Napi cukiság, az agyam még mindig rezeg :D

(#9237) Klaus Duran válasza Sanyaaa26 (#9236) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Irigyellek. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9238) zolikaDB válasza Sanyaaa26 (#9236) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi ez, Correa?

(#9239) Sanyaaa26 válasza zolikaDB (#9238) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, ez egy Mecof performa 5d, olasz csoda, jó gép, ha épp mindene működik :)

(#9240) blasko92 válasza Sanyaaa26 (#9236) üzenetére


blasko92
őstag

Az már VAS!

A héten nekem is kellett pakolnom az 50 kilós bugákat esztergán. Kellett volna mellé nyomnom valami gyúrós cuccot. :D

(#9241) Klaus Duran válasza blasko92 (#9240) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor fasza gyerek vagy. ;] Nálunk elektromos békával pakolták.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9242) blasko92 válasza Klaus Duran (#9241) üzenetére


blasko92
őstag

Nagygépeknél van daru, nálunk nincs.... Kézzel. Ha annyira nehéz, akkor szólsz valakinek, hogy zárja a tokmányt, amikor te bent állsz a darabbal a gépben :D Nálunk ritkán vannak ilyen nagy darabok, ha vannak, akkor viszont k.rvasok. Nem azért, hogy fényezzem magam, de meglepően jól bírtam (csak a miheztartás végett :D ), alkar kicsit bedurrant, de se hátfájás, se izomláz.

(#9243) TGWH válasza blasko92 (#9242) üzenetére


TGWH
őstag

Slussz poén amikor a daru nem ér el teljesen a tokmányig, meg amúgy is tartanod kell, amíg kolléga kézzel meghúzza a tokmányt, amit csak úgy lehet, hogy negyedfordulatonként kiszedi a tokmánykulcsot, mert nem hagytak neki elég helyet az amúgy is böszme nagy gépben :D :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9244) blasko92 válasza TGWH (#9243) üzenetére


blasko92
őstag

Fél tábla szalonna minden reggel, és a problémák leküzdve.... :D

[ Szerkesztve ]

(#9245) TGWH válasza blasko92 (#9244) üzenetére


TGWH
őstag

De az is jó, amikor másfél asztal méretű táblát hoznak, csak poénból rozsdamentes, és egész nap lehet hallgatni hogy visít benne a maró, mert az a gép igazából olyan legyengült főorsóval rendelkezik, hogy csak fúrni jó d15-ig :D a slusszpoén itt, hogy csak 10es maró van, mert a főnök bszik nagyobbat venni, mondván az sokszor úgy sem kell, hát most pont d300as körzsebekkel akarják szanaszét maratni a két négyzetméteres táblát :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9246) Phülöp válasza blasko92 (#9242) üzenetére


Phülöp
addikt

A gerinced nem fogja megköszönni. A főnök se.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9247) TGWH válasza Phülöp (#9246) üzenetére


TGWH
őstag

Nálunk csak a legöregebbnek volt annyi esze, hogy azt mondja, ,,főnök, ezt meg nem emelem'' :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9248) zolikaDB válasza TGWH (#9245) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rozsdamentesben nem visit a maro.
Oregek "sirasnak" nevezik, de ez teljesen mas. Ha visit, ott baj van, parameterekre kellene ralesni.

(#9249) TGWH válasza zolikaDB (#9248) üzenetére


TGWH
őstag

Hát pedig fúrós kollégánál visított :D paramétert nem tudom visszaidézni, mindent fordulatonkéntiben adott meg... de az is lehet, hogy tiltakozásul visított a maró, hogy több ilyen melót ne kapjon :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9250) Phülöp válasza TGWH (#9247) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem hülye az öreg.
Fiatal koromban én is úgy álltam hozzá, hogy megbirom én azt. Nem is izommal meg erővel volt baj, csak 34 éves koromban meglátogatott egy porckorongsérv. És ismerek 4 másik cnc-s srácot ugyanezzel a gonddal - mind 40 alatt van.
Szóval csak ésszel, srácok, nem kell duhajkodni, jól jön az a virtus a csajoknál inkább.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.