Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9901) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9900) üzenetére


zolikaDB
veterán

A lenyeg az kb, h volt 3db haas vf2-ese, de az okuma minden szinten lesöpri. A haasnak persze még mindig megvan a maga helye... Fontolgatjak, h vesznek egy haast magasabb minosegu, de alacsony tűrésű darabok gyartasara.
Egy ilyenjuk van: Okuma Genos M560-V

(#9902) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9901) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor jól sejtettem hogy félreolvastam (Okuma minden téren szívás)
Nem meglepő, annak az árából 2 Haas kijön. Vagy 0,75 Mori Seiki NVX :))
Ha nem felejtem el holnap megérdeklődöm a vizeseket.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9903) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9902) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi elore is!
Igen, az okuma japan, a haas original made in usa :DDD Ez a vicces.

(#9904) TGWH válasza zolikaDB (#9903) üzenetére


TGWH
őstag

Nem vicces, nem láttál te még akkor japán embert dolgozni :D
Külön embereik vannak, akik finoman, kesztyűs kézzel tessékelnek be a metróba/vonatba, a lehető legnagyobb udvariasság mellett.
https://www.youtube.com/watch?v=9XfVl6_R7_k
A vonatok pl. percenként, fél percenként érkeznek, dugig van az összes, és fél percet sem késnek, órát tudsz hozzájuk igazítani!

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9905) lav1892


lav1892
csendes tag

Mai darabon volt mit faragni :)

Előtte:

Utána:

[ Szerkesztve ]

(#9906) TGWH válasza lav1892 (#9905) üzenetére


TGWH
őstag

Az úgy szép, főleg ha elég egyszer befogni :D
Előző helyen ott kezdődött volna a gond, hogy a két-két legnagyobb furatot hogy hozzuk össze egy felfogással :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9907) konwktor válasza zolikaDB (#9899) üzenetére


konwktor
tag

Pont Haas-al kapcsolatban akartam kérdezni hogy milyen gépek, főleg esztergára lennék kíváncsi kaptunk egy elég korrekt ajánlatot tőlük,

Nekünk van egy Eurocenter V50 Okuma vezérlővel.....én szeretem bár elég körülményes vezérlő főleg ha egyedi gyártásban használod de Fanuc kompatibilis és ő is megeszik mindent.

[ Szerkesztve ]

(#9908) zolikaDB válasza konwktor (#9907) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem nagyon tartják jó gépeknek, finoman fogalmazva. Én soha nem dolgoztam Haas-al, de vannak itt kollegák, akik sokat szopnak vele.
Nem véletlen kerül annyiba, amennyibe.

(#9909) Klaus Duran válasza konwktor (#9907) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ha nem ütköztök akkor 2-6 évig jó. Aztán szopás.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9910) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9903) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Damat lubs

Hangsterfer's Repceolaj. S747

Ahol nagy nyomást használnak oda az s388 ajánlja.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9911) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9910) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm szépen :R

(#9912) Csobiroll


Csobiroll
újonc

Sziasztok!

A véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni. Ahol dolgozok van egy Elumatec SBZ 130-as megmunkálóközpont. Tudomásom szerint annyira nem elterjedt ez a gép, hisz pl. magyarországi képviselete nincs is, vagyis egy ember személyében testesül meg; remélem azért valaki ismeri és tud segíteni. A problémám az lenne, hogy egy síkmarást kellene végrehajtanom, de a géphez való gyári satuk mindig bebillentik az anyagot és nem sikerül úgy végrehajtanom a feladatot ahogy szeretném. Már a géphez készítettünk több leszorító berendezést is és mindenféle alátámasztást, de a sorozatgyártást nem tudjuk rajta normálisan nyomni, mert nincs két egyforma darab, amiatt mert nem egyformán billennek el a munkadarabok. A megmunkálást tekintve több mint 1000mm-es hosszúságú marásról lenne szó, bár a fogás csak 5mm. Az anyag AlMgSi 0,5 F22.

A kérdés igazából az lenne, hogy kontúrprogramozásnál (aki ismeri a vezérlést, az tudja miről beszélek), hogy lehet azt megadni, hogy egyenes vonalú egyenletes x vagy y irányú mozgásnál z-ben is emelkedjen vagy süllyedjen a szerszám? Sajnos ezt sehogy sem tudtam beadni a gépnek. Ez egyáltalán lehetséges?

Aki tud az kérem segítsen. Amúgy egyéb kérdéseim is lennének Elumatec témával kapcsolatban.
Előre is köszi.

Ui: Amúgy ilyen gépet csak az vegyen aki négyszögletes profilokat akar megmunkálni, anyagát tekintve, alumíniumot, műanyagot vagy fát. Az egész vezérlés túl van bonyolítva sajnos, én nem értem mi szükség van arra, hogy ennyi táblázatot kitöltsön valaki, ahhoz, hogy egy programot futtatni tudjon. :)

(#9913) bundilolo válasza Klaus Duran (#9909) üzenetére


bundilolo
tag

Kíváncsi vagyok melyik cégnél dolgozol, hogy ez a véleményetek.

Szerintem semmivel sem kell többet költeni rá, mint akármelyik másik gépre. Az alkatrészek relatív olcsók, nem röpködnek a 15000 eurós csereórsók, mint akár a DMG-nél. MEgvannak ezeknek a gépeknek is az előnyeik meg a hátrányaik. Ennyi pénzért egyszerűen nem kap jobb gépet az ember a piacon. Igazából azt sem értem miért pontatlanok. Az a dolog is annyi mindentől függ. Az én tapasztalatom az, hogy általában azok szokták "lehurrogni" akik a legkevésbé értenek hozzá vagy akik még a szervizesnek is meg akarják mondani mit csináljon. Ez csak egy vélemény, senkit sem fikázok. :)

(#9914) Klaus Duran válasza bundilolo (#9913) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Előnye hogy olcsó. Hátránya pedig az előnyéből fakad. Számunkra nem elég stabil/merev és pontos gépek. Ezt 10-20 év szakmai tapasztalattal rendelkező kollégák mondják.

Mondok is egy példát. Kup esztergálás, első darab +0,02 fokos. következőt beállítottam kollégának. köszörült mérettől eltér 0,001 fokot. Később hozza -0,01 fokos a szög.

Nálunk is csak a karbantartok vannak jó véleménnyel róluk mert könnyű szerelni, és olcsó az alkatrész. ;]

2 hónap alatt 2-ben kellet főhajtást cserélni.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9915) BÁ Nutrition válasza bundilolo (#9913) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Elvileg f1es autót is szeretnének csinálni rajta. Pedig ott nem nagyon van kompromisszum

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9916) bundilolo válasza Klaus Duran (#9914) üzenetére


bundilolo
tag

Valóban, az esztergákkal kapcsolatban még igazat is adok, én is fenntartásokkal kezelem azokat. A régi SL gépek borzasztóak, viszont az új ST széria már egész jó, de még arra sem mondanám, hogy világmegváltó. Viszont a marógépek ebben az árban, megbízhatóságban versenyképesek.
Ha milliárdos lennék mindenkit kireptetnék a gyárba. Olyan régi saját gépeken dolgoznak, amilyen régi itthon nincs is, és azért keményen tartják a tűréseket. :) Meg persze nem úgy néznek ki, mint itthon 2-3 éves gépek, lehetne őket a bontóba vinni. Itthon kegyetlen világ uralkodik. Amiket behoznak németektől, osztrákoktól 15+ gépek, sokkal jobb állapotban vannak, mint az itthoniak.

(#9917) blasko92 válasza Klaus Duran (#9910) üzenetére


blasko92
őstag

Ezt kaptuk mi is tesztre. Annyira nem voltam tőle elájulva. Első héten még szép volt, aztán sárgult, és füstölt. Ráadásul sokkal drágább, mint a "sima" emulziók, de nem tud többet.

A hapi magyarázott, hogy akár egy pohárral meg lehet inni a töményből :DDD Meg, ha anyám tudná, a sima mennyire veszélyes a szervezetre, nem engedne dolgozni.

(#9918) nchelp


nchelp
tag

Urak, van valakinél elfekvőben egy vagy két jó képességű Fanuc SRAM memóriakártya? Természetesen nem csak vállveregetésért...

nchelp

(#9919) Klaus Duran válasza blasko92 (#9917) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálam volt elszívó, amúgy esztergán eléggé ködöl. Viszont semmi szaga sincs, pedig volt rajta (igaz kevés) olaj.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9920) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mai nap tanulsága. Mindig át kell nézni a beírt szerszámhosszokat, nehogy 0,6mm mélyebben menjen a simító a kelleténél. :W

Ma csak 2x írtam a 9-est 3-asnak. De csak a másodiknál vettem észre.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9921) Csobiroll válasza Klaus Duran (#9920) üzenetére


Csobiroll
újonc

Pedig ma már kedd van! :D

Ennél már csak az idegesítőbb amikor az előjelek nem stimmelnek. Aztán akkor jön a kérdés, hogy "Miért kisebb? Miért kisebb? A *******!" :DD

(#9922) Klaus Duran válasza Csobiroll (#9921) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Simító még tegnap délután ment le. ma csak menetet fúrtam bele.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9923) TGWH válasza Klaus Duran (#9920) üzenetére


TGWH
őstag

Fúú, meg amikor másik helyre rakod be a szerszámot, és futtatod a programot, az meg előszed egy rosszat :D utána jön az a rész, hogy miért kisebb 50-nel? :D ja hogy h9 nem h11 :DDD utána meg jön az, hogy az éppen használt 4 koordinátarendszer közül bzmeg rosszba mértem be :DDD aztán mégsem :)
Tanfolyamon volt, néztük kollégát, program indít, mondom csett. Szerszám utána gyorsjáratban belevágódik az asztalba :DDD
Rosszabb esetben, mikor a főnök vette észre, rácsapott a program stopra szerszámcssere közben. A gép ettől persze megbacul :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9924) blasko92 válasza Klaus Duran (#9920) üzenetére


blasko92
őstag

Az is jo, amikor X helyett Z-ben korrekciozod a kest. F.szom, mar rairtam 2 tizedet, de ugyan annyi a meret :DD Vagy amikor rossz szerszamot korrekciozol. :)

(#9925) zolikaDB válasza blasko92 (#9924) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy amikor bemégy dolgozni, de minek?! :DDD :C

(#9926) blasko92 válasza zolikaDB (#9925) üzenetére


blasko92
őstag

Na igen, vannak ilyen napok, amikor én is megkérdem magamtól: Mi a f@szt keresek itt? :DDD

Ja, lassan indulok is húzni az igát..... Sikerült aludnom vagy 5 órát. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9927) Klaus Duran válasza blasko92 (#9926) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálam ez mindennapos. "Mi a f@sznak jöttem be?" ;]

Ahol van MEO-s az ki szokták hurcolni gépre?
MEO-st kihozzák gépre, én meg rohangálhatok egész nap. Ez persze megmutatkozik a termelésen is rendesen. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9928) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az alábbi testen lévő vállat és abból kifutó 35 fokos szöget kellene megmarnom.
Az tiszta, h képlettel kiszámolom egy tóruszos maró esetében a szögből és a tóruszból, h mennyire korrigáljam el a maró kezdőpontját amennyiben keresztirányban marok -> ha egy felső élre kell egy X fokos letörés, stb...

a= R(tórusz)* tan((90-alfa)/2)
korr= R-a

Nade itt Z-ben kell korrigálnom, ezt hogyan kell számolni?

(#9929) nchelp válasza zolikaDB (#9928) üzenetére


nchelp
tag

teljesen más a matek stratégiája. lapkarádiusz érintési pontjára számoltatsz

nchelp

(#9930) zolikaDB válasza nchelp (#9929) üzenetére


zolikaDB
veterán

Teljesen igaz :)

(#9931) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e esetleg köztetek, aki több mkdb megmunkálására képes gépen dolgozik?
A helyzet az, hogy lusta dög vagyok és egy 3 revolveres megmunkáló központra kerültem.
A gépbe 4 mkdb lehet egyszerre, ebből a megmunkáló térbe 2 van.
2 revolver egyszerre munkálja meg a munkadarab hátulját, egy pedig az elejét (egyszerűsítés végett).
Néha napján (mostanában elég sűrűn) korrekciózni kell, ami nem is lenne probléma. Általában nagyobb maró törések után fordul elő, ha a kedves másik műszakban dolgozó nem figyelmes.
A két revolver egy tárcsa szerű mkdb középpontjába furatot fúr, majd ezt egy nagyobb átmérőre marja.
Ennek pozíciója fontos, mérés után viszont van hogy + és - irányba is eltér a rajzon megadottól.
A négy munkadarab állvány (fészek) csak bonyolítja a helyzetet, mivel a korrekciózásnál egy-egy paraméter van hogy a revolverhez tartozó munkadarabon változtat koordinátát, viszont van amivel az egész munkadarabra vonatkozik.
Kérdésem az lenne, ha pl mérésből visszakapok egy mérőlapot, amin Y,Z tengelyre vonatkozó adatok vannak hogy mennyivel ment el az ideálistól (minden munkadarabra levetítve) és a tűrésen százalékosan mennyire van bent, akkor nincs-e rá mód, hogy segédprogrammal kiszámoljam. Eddig papír, ceruza volt a segítségemre, de programmal pontosabban tudnék korrekciózni szerintem ami minél közelebb viszi a szerszámokat az rajzon megadotthoz és segítene a tűrésen belül maradni.

Pl
1 mkdb:
Y=-0,004
Z=0,0324

2mkdb:
Y=0,026
Z=-0,018

3mkdb:
Y=0,0415
Z=-0,021

4mkdb:
Y=0,008
Z=-0,034

Itt a rajzon megadottól egy furat középpont eltérését mutatja.
Eddig úgy csináltam, hogy a tűrés határhoz leközelebbit korrekciózom és max korrekció a következő tűréshez legközelebbi értékű mkdb tűréshatár és valós értékének különbsége lehet, ha az ellentétes előjelű, mivel akkor előfordul, hogy a másik mkdb-ot a tűréshatáron túlkorrekciózom. Elvileg úgy képzelem el, hogy adott egy pont, ami az elvi középpontja a furatnak.
A tűrés körben egy kör körbe rajzolva a tűrés mértékének sugarával Y és Z tengely rárajzolva megadhatók benne a 4 mkdb koordinátái és ha megvan a korrekciós érték ha mindhez hozzárendelem akkor kiderül hogy a tűrésen (körön) belül marad-e vagy nem (tűréshatáron kívül esik, akkor a körön kívül esik).
Remélem érthető.
Pontos beállításnál nem lenne gond, de termelni kell és a mkdb lefogatók nagyobb maró törésekkor vagy elmozdulnak, vagy a prizmák mozdulnak el a helyükről és így egyik mkdb lefogató +, míg a másik - irányba mehet, ha pozitívan korrekciózom, akkor az egyiket behozom a tűréshatár alá, míg a másikat kitolom.
Jó lenne egy progi, vagy excel táblázatot csinálni ahova beírom a tűrést, a 4 mkdb mérés utáni pozíciójának eltérését az ideálistól és kiköpne egy eredményt, amivel lehetőleg minden mkdb lefogatóban levő mkdb megmunkálás után minél közelebb marad a rajzon megadotthoz és nem lépi át a tűrést.
Remélem érthetően fogalmaztam, gondolom vannak itt köztetek, akik hasonló gépen tolják és tudnak tanácsot adni... ha nem akkor marad a papír, ceruza és a számolgatás. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#9932) Dalminha


Dalminha
újonc

Tisztelt Uraim!
CNC esztergályost keresünk Győrújbaráti forgácsoló üzemünkbe!

A munkatárs feladatai:
- Forgácsoló üzemünkben egyedi és kis sorozatú, forgásszimmetrikus alkatrészek gyártása rajz alapján. Mérettartomány: D320x600 mm-ig.

Elvárások:
- minimum szakmunkás végzettség, vagy nappali szakon elvégzett szakmai iskola
- CNC programozói és gépkezelői szakvizsga
- Fanuc nyelv ismerete
- legalább 2 év szakmai gyakorlat az egyedi gyártás területén.
- megfelelő anyag, gép, szerszám és gyártásismeret.
- szakmai elhivatottság, kreativitás és önálló munkavégzés
- jól terhelhetőség
- csapatmunkára alkalmas

Előnyt jelent:
- fanuc vezérlő ismerete
- gyakorlott programozó, gépbeállító
- CAD ismeret / Solid Edge

Amit biztosítunk:
- EU szintű üzemi környezet
- versenyképes jövedelem
- hosszú távú együttműködés

Ha érdekelné az állás, kérem keressen meg vagy e-mailben az info@tgi-q.hu címen, vagy telefonon a 36-96/543-025 számon!

(#9933) BÁ Nutrition válasza Dalminha (#9932) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A versenyképes fizetés mit jelent?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9934) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#9933) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ússe' mongyák meg!!!

(#9935) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9933) üzenetére


TGWH
őstag

Versenyezhetsz a csirkefarhátért :DDD
Egyszer volt kolléga felhívott egy céget, kíváncsiságból. A versenyképes akkor minimálbér + nettó 20 ezer forintot kóstált :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9936) nchelp válasza zolikaDB (#9934) üzenetére


nchelp
tag

Tudod, a régi vicc: nagy a verseny, hogy melyik hónapban ki kap... :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9937) kpityu2 válasza BÁ Nutrition (#9933) üzenetére


kpityu2
őstag

Meg a "jól terhelhető"? Ilyenkor zavarban vagyok, hogy jól terhelhető vagyok-e. Mert ugye ez olyan relatív dolog...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9938) zolikaDB válasza kpityu2 (#9937) üzenetére


zolikaDB
veterán

A sürgős melónál minden 150%-on álljon, az azt jelenti, h bírod a határidőket tartani, csak legyen lapka!! :DDD
Pénteken az 50-es Seco is így volt vele, szerszámlap oldalazásnál bírta az 1500-as tolást, Z 3.5mm, keresztbe 3mm :) 70 mélyen.
Néha el kell menni a végéig, h mit bír, én ezt mondom.

(#9939) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#9934) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

engem erdekelt volna azért.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9940) kpityu2 válasza zolikaDB (#9938) üzenetére


kpityu2
őstag

Bármelyik határidőnél mondok rövidebb határidőt :DD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9941) Klaus Duran válasza kpityu2 (#9940) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

1899 December 31. ;]
Már vagy 3x belefutottam.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9942) Dalminha válasza BÁ Nutrition (#9939) üzenetére


Dalminha
újonc

Kérlek keress meg a kiírt e-mail címen, ott adnék bővebb felvilágosítást ez ügyben is!

(#9943) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
Találtam melót.Hétfőn kezdek.Nct 104 gépen voltam tanuló.Itt Fanuc vezérlésű gépek lesznek.Nem ismerem a fanucot.Tud magyarul?programozása milyen? Köszi :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9944) nchelp válasza cibere11 (#9943) üzenetére


nchelp
tag

A Fanuc alapvetően tud magyarul, de hogy kell-e/lehet-e aktiválni, az már más kérdés.A programozása közel ugyanaz, mint az NCT-é, mivel az NCT bevallottan a Fanucot tekinti mintának. (Személyesen tőlük tudom). A növekményes programozásban vannak eltérések, és egy minimális a fúróciklusokban.

De attól is függ, hogy esztergáról, vagy maróról beszélünk

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9945) cibere11 válasza nchelp (#9944) üzenetére


cibere11
tag

VCNC 500 ,VCNC 750 ,DMC 1035 gépek vannak.Akkor elvileg a ref. pont felvétel meg ilyenek megegyeznek.Köszi a segítséget hétfőn meglátom :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9946) TGWH válasza cibere11 (#9945) üzenetére


TGWH
őstag

A vezérlőn nézd meg a verziószámot, ilyen 6M már érdekes, még a 11 is ősrégi :D lehetnek érdekességek refpontfelvétel után is, pl. mnkdb bemérés...
A neten meg rákeresel, és biztos lesz hozzá magyar nyelvű leírás. pl. scribd.com-ra regelsz.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9947) nchelp válasza cibere11 (#9945) üzenetére


nchelp
tag

Akkor ezek Cincinnatik a Szimkertől, ha jól sejtem. Azok tudnak magyarul, vagy ha nem, hát viszonylag könnyen átlőhetők, 18-as, 21-es szériákkal vannak többnyire szerelve

nchelp

(#9948) cibere11 válasza nchelp (#9947) üzenetére


cibere11
tag

Fuh.Köszönöm a segítséget.Még nem álltam a gépek előtt majd hétfőtől.:D Csak mondom előre érdeklődök hogy mire készüljek.Azt sem tudom merre leszek fejjel.Majd lehet jövök és kérdezek sületlenségeket :DD
Még egyszer köszönöm mindenkinek. :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9949) BÁ Nutrition válasza nchelp (#9944) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg menetnel nem mikronban kell megadni az ertekeket hanem mmben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9950) nchelp válasza BÁ Nutrition (#9949) üzenetére


nchelp
tag

A VCNC = Vertical CNC. Azaz marógép. Ott más a menetciklus

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.