Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9701) Klaus Duran válasza blasko92 (#9700) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor pár év múlva bőszen fogtok káromkodni. ;]
Az a vicc hogy az egyiken az X +-0,05 szórással dolgozik valamitól. A másik meg csak simán lötyög már. :W
Ez akkor vicces mikor általában 2 százados tűrésekkel kéne dolgozni a marósok alá hogy beleférjenek a szimmetriatűrésbe.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9702) blasko92 válasza Klaus Duran (#9701) üzenetére


blasko92
őstag

Ezen 9 ezredes turest akarnak nagy szeriaban, anyagbombazas mellett. A palastkoszorut alarjak vele kivaltani :U En szerencsere nem fogok azon a gepen dolgozni.

Na latom neked jobb a felfogasod. Nalunk sokszor van, hogy az esztergalt meretek szabad turesuek, a maros meg be van turve +-5 szazadra. Esztergalyos kollega: hat de az en meretem turesen belul van... Igaz nem volt ket egyforma darabja, mert a pofat se tudja normalisan felhuzni.

[ Szerkesztve ]

(#9703) zolikaDB válasza blasko92 (#9702) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gyartottunk mi is anno ilyen megfoghatatlan kupos akarmilyen szart megmunkalon, amibol tobb szazat hagyomanyoson tekertek le, es mind masmilyen volt... Orom volt csinalni.

(#9704) Klaus Duran válasza blasko92 (#9702) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Na aki ezt kitalálta azt fejbe kéne lőni. Ilyen melóra minőségi gép kel, Nakamura-Tome, Daewoo Puma, stb ( palástköszörű kiváltás)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9705) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#9704) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nalunk goodway es mori gepek vannak de eleg jok, nem nagyon jellemzo a szoras
1-2 ezreden belul vannak a darabok, de altalaban D50mm alattiak

anyagtol is fugghet ez gondolom, a titan eleg jol viselkedik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9706) nchelp válasza BÁ Nutrition (#9705) üzenetére


nchelp
tag

Nahát-nahát, a Colchester nem is jó nekik? nem is értem :DDD

nchelp

(#9707) BÁ Nutrition válasza nchelp (#9706) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt nincs sok eszterga mondjuk. inkabb 5 tengelyes marok vannak, most is vesznek 3at

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9708) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#9707) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Csak 3-at? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9709) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#9708) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyenlore nincs tobb hely :)

kovetkezo lepes a csarnokbovites

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9710) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
6. hó 1-én leszek cnc gépkezelő szakmunkás.Érettségi után 2 év gépi forgácsoló majd 1 év cnc.3 évig voltam egy gyakorlati helyen.cnc-n nct104 et tanultam de vizsgán nct 201 volt.Esztergálás megy.Marást nem nagyon tanultam csak nagyon alapok+ kis Heidenhein marást vizsgára.Melót keresek mert ahol voltam nem tudnak felvenni.Nincs annyi munka.Hajdú Bihar megyéből vagyok nem sok normális melóhelyet ismerek.(bejelent,fizet,és én 120k körül szeretnék kézhez kapni.)Mo-n merre induljak el?Hol van esélyem kezdőként cnc esztergályosként elhelyezkedni nct programozási ismerettel?.Gépen magam álltam be egyszerűbb munkadarabokra.Köszi

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9711) zolikaDB válasza cibere11 (#9710) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hol voltál Hajdú-Biharban tanuló? Kinél?

(#9712) Klaus Duran válasza nchelp (#9699) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Problem solved.
Megzsírozták a golyósorsot. :W Igaz a hangja nem túl szép 100%, de csak tönkre megy valamikor. Ezzel mind a 3db SL-30-nak xar az X tengjen levő golyósorsója.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9713) Trub válasza zolikaDB (#9695) üzenetére


Trub
tag

Én kezdő technológusként Edgecam-ezek. :B Van a cégnél 2 marógép és egy Y tengelyes eszterga. Már úgy érzem eléggé belejöttem.

(#9714) cibere11 válasza Trub (#9713) üzenetére


cibere11
tag

Üdv!
És te merre dolgozol?Ha lehet kérdezni. :)

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9715) Trub válasza cibere11 (#9714) üzenetére


Trub
tag

Nógrád megye, azon belül Balassagyarmat. Nem egy puccos környék. De ennél a szakmánál bárhol találsz munkát szvsz. Csak erre fele nyomottabbak a fizuk. :U

(#9716) cibere11 válasza Trub (#9715) üzenetére


cibere11
tag

Üdv!
A legnagyobb poén az hogy én 90%biztos voltam benne hogy felvesznek.Csak nincs annyi munka.Aztán azt sem tudom hol keressek melót.Igazából zöld gombos nem szeretnék lenni első körben.Debrecenbe egy helyet tudok de ott sor van és zöld gomb aprópénzért...
Szóbeliig várok aztán elindulok csak nézelődök előre.Gyakorlat 5 írásbeli 90% szóval eddig nem olyan rossz. :DD Csak meló nincs :(

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#9717) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

mai meeting lenyege hogy merni kell a zsakfuratban a szoget, mert visszadobalja a merci. kb 0,2fok lehet a difi :)
szal van egy furatod, beleraksz egy menetet, es kepes leselejtezni amiatt hogy a szog mekkora a furat vegen merha`az milyen lenyeges
es meg igy is fel %alatti a selejtarany, hihetetlen ;]
szal ezentul simitani kell a zsakfurat vegen a szoget h jo is legyen tutira, merokjolmegmerikaztis

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9718) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#9717) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs ezzel semmi baj. Annyival drágább az alkatrész a megrendelőnek. Nem az számít, hogy mire használják, vagy hogy logikus-e - az számít, hogy olyan legyen, amilyet a megrendelő kér. Onnan kezdve, hogy leírja az igényeit, olyat kell a kezébe adni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9719) zolikaDB válasza Trub (#9713) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom valaszod!
Netan neha segitseget lehet toled kerni? (ha nem vagyok tolakodo, esetleg egy gordulekenyebb kommunikacios csatorna is szobajohet :U )
Kerdesem: gyakoroljuk a "tenyesztett" feladatokat oran (NCT Akademia). Azokat valahogy mindig sikerul megoldani egy kis fantaziaval :) Hozzateszem, h tul sokat meg nem Edgecam-eztunk, szoval, lehet en szaladok elore.
Aztan itthon par munkahelyi modellt probalok leprogramozni, de sajnos sokszor az EDDIG tanult modszerekkel vagy nem sikerul, vagy mar kocsanyon log a szemem, mire vhogy osszejon (ami nem baj, mert gyakorlok).
Ugye nyomjuk az Alaksajatossag keresest, aztan Alaksajatossag -> Profil keszitese elbol, illetve volt olyan, h befoglalo hatar keszitese, es azon belul munkaljunk meg mindent - gyakorolni okes, de nem eletszagu annyira.
Naszoval!!! :) Olyat lehet az Edgecam-el, hogy kijelolok feluleteket, es nem szol bele, nem all neki mashol mast csinalni, hanem az altalam megadott strategiaval, maroval stb kimarja azokat? Es ugye feluletenkent mas program, nem egy 12 szerszamos komplett megmunkalas ->
Jo ez az Alaksajatossag, de foleg alkatreszeknel, szerianal stb. Ha pl van egy akarmilyen alaktalan szerszam formafelulet, azt hogyan munkalom meg?

[ Szerkesztve ]

(#9720) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#9718) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jaja. nem is hajtanak h nincs ma` kesz?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9721) bundilolo válasza Klaus Duran (#9698) üzenetére


bundilolo
tag

Merre dolgozol, ha megkérdezhetem?

(#9722) TGWH válasza Phülöp (#9718) üzenetére


TGWH
őstag

Meg a kezed beleér a bilibe...
Hoznak kapát-kaszát mindenféle mezőgazdasági gépre, aztán amikor meghallják a sunyisfeketés minimálárat, ami annyit takar, hogy beszorítjuk, nem untakozunk fél órát, akkor jönnek hogy hát az sok...
Multi meg a nagyobb cégek még rosszabbak. Új meós, a tök ferde felület - cirka 1 mm van bent kb. 20mm szélességben - eddig jó volt, most már nem jó. De többet nem fizetnek érte... ha drágább anyagot veszel, leszrják. Emelkedett az aluminium ára? Kétszer-háromszor annyit be kell nekik mondani, hogy egyáltalán ne bukj az előzőekhez képest...
Ilyen zsákfurat alján lévő szög nekünk is volt régebben. Tettünk rá valamekkorát, úgy érzéssel... jött a majom, hogy hát mérjük meg. Mérd meg te, neked kell... a végén jó lett az úgy, a csavar nem nézte, megszorult néllküle is...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9723) TGWH válasza zolikaDB (#9719) üzenetére


TGWH
őstag

Estleg ebben a témában indíthatnátok egy kis összefoglaló kisokos részt, ha netán más is szeretne csavart rajzolni otthon :C :DD :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9724) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9722) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez egy masik iparag amirol szo volt. nem a szeklababa kell csavarokat csinalni
ettol meg persze a zsakfurat aljan turni a szoget nem tunik esszerunek, de mindegy, azt kell szallitani amit kernek
asszem innen vmi nasa beszallito ceghez legkozelebb, hatha me`gbetegebbek ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9725) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9724) üzenetére


TGWH
őstag

Ott is csak abból volt balhé, amikor be akart segíteni valaki, aztán rossz csavarokat rakott vissza a szárnyba. Vagy az valami repülőgépnél volt?

Persze hogy másik iparág, de ilyen szempontból aki hülye, az mindegy hogy a Nasa-nál vagy a Kovács és társa faipari kft-nél rajzolgat...

Itt sok főnök álma vállna valóra, ha reális árat tudna kérni a munkákért..

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9726) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9725) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azert a munkaert az a realis :)

pont mondtam ma mikor feljott ez h ossz 1 darab melom volt otthon amit visszakuldtek, de ha ilyen meoval neztek volna akkor 100% selejt lett volna valszeg. fuggetlenul attol hogy mind jo es csinalja a dolgat.

ezert az arert meg olyan minoseget varnak mint amit a catiaban megrajzol maganak az itteni jozsi

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9727) Phülöp válasza TGWH (#9722) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs bilim. De láttam már dolgokat.
És túl vagyok már azon, hogy a cég problémáit a sajátomnak érezzem.
A megrendelő kér valamit, a beszállító elvállalja. A melós megcsinálja, ahogy tanulta. Hol érdekel az, hogy mennyibe kerül az anyag? Hol érdekel az, hogy mennyiért vállalta be a cég? Ha bukik rajta, az ő hülyesége. Intézze el a góré azzal, aki az árajánlatot készítette. Ha kekec a megrendelő, akkor nyelni kell. Vagy elhajtani. De nem fog helyette másik jönni, úgyhogy mégiscsak nyelni kell.
A melósnak nem az a dolga, hogy bírálja a megrendelőt, vagy felülbírálja az igényeit. Azt kell legyártani, ami a rajzon van. Ha a megrendelő MEO-sa azt mondja, nem jó a termék, akkor vagy igaza van, vagy nem. A rajznak való megfelelőség a mérvadó.
Jöhet pattogni a megrendelő, jöhet pattogni a gyártásirányítás - ha a rajz szerint jó a darab, akkor jó a darab - kezek széttárva, ott a rajz, ott a darab, innentől pont nem az én problémám.
Fasznak kell túlbonyolítani az életet, nincs elég bajotok?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9728) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9726) üzenetére


TGWH
őstag

Na ja. Itt hat oldalból kb. hat ferde, jobb esetben csak öt :D én meg még kétszer kióráztam a satut, biztos én vagyok hülye alapon :DDD igazából meg tudom őket érteni, rozsdamentes cucc kell, na meg cnc-n készül az egész, persze hogy drága. Amúgy meg a kutya nem nézi hogy van bent két tized... vagy hét-nyolc :DDD na jó, annyi azért még a mordori anyagban sincs :D
De amikor azt mondják, hogy a be sem tűrt anyag oldalai nem lesznek párhuzamosak meg derékszögűek - érts: vájt szemmel látnák rajta hogy ferde -, ha én befogom a satuba és lemarom, az azért már durva... meg amikor jönnek megmagyarázni hogy kéne csinálni, és szerintük ilyen kicsi alkatrészt öt darab ezresért még túl is van fizetve, mert a bolban olcsóbb - akkor bzmeg miért nem veszi meg a boltban? -...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9729) TGWH válasza Phülöp (#9727) üzenetére


TGWH
őstag

Áááá, túl rendes meg megengedő a főnök, kár lenne ha csődbe menne :DDD meg ugye ha van pénz, akkor fizetést is emel :P vagy vesz még három bömbit :DDD
Előző helyen még azt is ráverték a főnökre, hogy az eleve hibásan adott rajz miatt elbszott darabnak vegye meg az anyagot, meg gyártsa le újból, persze ugyan azon az áron... hát de ők bszták el, ez van a rajzon. Az nem baj, akkor nem fizetnek... most mit tudott csinálni, úgyis állt volna a gép, benyelte... egyébként ritka skót egy ember...
Komolyan mondom, vicc ez az ország, kéne számla hogy vissza tudd igényelni az áfát, de senki sem akar adni :DDD :C a slusszpoén meg ha rádjön a nav, hogy ugyan ekkora deficittel hogy lett ennyi bömbi? :)) ;]

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9730) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#9727) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nem csinalok ebbol problemat magamnak. hidegen hagy.
ettol meg komolyan veszem a munkam ha epp dolgozom ;]
de most eleg pangas van. kene nezni egy filmet asszem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9731) Locsi válasza BÁ Nutrition (#9717) üzenetére


Locsi
senior tag

Mi kuplungokat gyártunk, szögtűrés 0.008 esztergálva.

(#9732) BÁ Nutrition válasza Locsi (#9731) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem biztos h ertheto volt amit irtam :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9733) kpityu2 válasza Locsi (#9731) üzenetére


kpityu2
őstag

Ra0.8 az átmenő csavarfurat?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9734) nchelp válasza kpityu2 (#9733) üzenetére


nchelp
tag

Ő szögtűrést írt, amit te mondasz, az felületi érdesség...

nchelp

(#9735) Klaus Duran válasza Locsi (#9731) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Hasonló van nálunk is csak furatban és 60HRC 0,011.
+- ahogy sikerül néha az első darab. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9736) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mori Seiki MAPPS IV Renishaw

Mit jelent az S és R érték?

N2
M46
M144
G370 W54. R1. C0. S1.
M145
M30

W koordináta száma
C nullponttól való távolság

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9737) nchelp válasza Klaus Duran (#9736) üzenetére


nchelp
tag

Ahhoz látni kéne a makrót, amit hív

nchelp

(#9738) Klaus Duran válasza nchelp (#9737) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ha újra rajta leszek akkor megnézem.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9739) konwktor


konwktor
tag

én kérek elnézést :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9740) nchelp válasza konwktor (#9739) üzenetére


nchelp
tag

Azt jól is teszed, vazze... :DDD

nchelp

(#9741) Klaus Duran válasza konwktor (#9739) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kéretik megírni a hazai indulót is hozzá. Legyen mit a reggeli torna mellé énekelni. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9742) TGWH válasza Klaus Duran (#9741) üzenetére


TGWH
őstag

Kezdődne úgy, hogy d-dúrban:
,,Orbán vezír üzente,
kevés már a cns-se.
Autókat ki rak össze?
Szalag mellé gyere te,
hülye ember kell ide!
Fizetéssel üldözd messze! :D :D''

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9743) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok nagyon foglalkoztat egy kérdés, szerszámgép bizniszben melyek a legjobb márkák?

Minőségre, megbízhatóságra, élettartamra pl :Lapkák, szerszámgépekgépekre és egyéb bármilyen fontos alkatrészekre gondolok ami fontos a munkában.

Tolómérőnél a Tesa ezen belül a Tesa twin cal ip67 jónak számít? Ha jól tudom 30.000 körük mozog.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#9744) zolikaDB válasza nesh_019 (#9743) üzenetére


zolikaDB
veterán

Attól függ, mire van pénz.

A Tesa nem rossz, de nem olyan, mint régen. Nekem ilyen van, konkrétan utálom, amiatt, h bekapcsolom, majd magától kikapcsol. Kinyitom, nem kapcsol be. Kinyitva bekapcsolom, nullát mutat, összetolom, lenullázom. Ha sokat használom, akkor széthúzásra bekapcsol, és jó értéket mutat.
Nem nyúzom, kímélve van, de 1 éves létére "van már benne".
Ha lehetne, legközelebb Mahr-t kérnék. Marcal 16EWR, pont akciós.

[ Szerkesztve ]

(#9745) nchelp válasza zolikaDB (#9744) üzenetére


nchelp
tag

SZERSZÁMGÉP bizniszben pl Hermle, Mori-Seiki, Takisawa, Matsura...

Ha már a tolómérőnél tartunk: ilyent vettem 2-t, 200/0,01-est tavalyelőtt, mondván, hogy kezdeni nagyon jó lesz, t.köm sem ad 150-es garantos cuccért 160 ojrót. A marósom rádobta az egyikre a röhm satut (kb 30 kilós), a másik még mindig megvan. Kifogástalan állapotban. Így tavaly év elején vettem még 4-et, + 2 db 300/0,02-est, így most minden géphez külön saccolóm van. És lesz@rom, hogy mi a neve, amíg 1 századra ugyanazt mérem velük, amit mikróval...

Lapkában esztergálni nekem a Walter Tiger-Tec nagyon bejött, de keményfém vonalon okozott már a ZCC több kellemes meglepetést marásban/fúrásban is.
Fúrásban egyébként nemrég fedeztem fel a Hartnert, a Multiplex fúrói agyonvernek árban mindenkit, és az első teszteredmények P355-ös anyagban kifejezetten meggyőzőek.
D18/L10XD, központi keményfém lapka Fire bevonattal a 10+. méter furathossz után még kopás/pattanásmentes, nagyon szépen dolgozik. mindezt kb 70 m vágóval, 0,25-ös tolással.

Szerszámtestnek AKKO-t tudom ajánlani lapkás felszereléshez.

Nos, ez volt a kispénzűeknek szóló előzetes... :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9746) kpityu2 válasza zolikaDB (#9744) üzenetére


kpityu2
őstag

A Mahr elég jó, nekünk van egy IP67-es, az már kissé lötyögős, de a sima elég jól bírja az még azt mutatja amit kell. Jó dolog az AUTO ON, elég csak megtolni és bekapcsol.
Egyszer volt csak vele gond: sikerült átkapcsolni visszafele számlálásra, és nem tudtuk visszakapcsolni. Kereskedőnek vissza, ők továbbpostázták, ahonnan visszajött egy cetlivel, amire fel volt írva, hogy mit kell megnyomni az átváltáshoz. :D

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9747) Phülöp válasza nesh_019 (#9743) üzenetére


Phülöp
addikt

én innen válogatnék

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9748) Klaus Duran válasza Phülöp (#9747) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Segédet is lehet? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9749) nchelp válasza Phülöp (#9747) üzenetére


nchelp
tag

vazze, ez felért egy büntetéssel... :O

nchelp

(#9750) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Made my day.
"A munka nemesit. Én már vagy 120 Rockwell vagyok." :DD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.