Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8301) zolikaDB válasza TGWH (#8300) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megnézegettem, kicsit hurcós a felület valami agyonvert windows design-al. Kérdi, h meddig mégy, és így csinálja a kontúrt.

(#8302) TGWH válasza zolikaDB (#8301) üzenetére


TGWH
őstag

Ja hát úgy könnyű, mennyit kerestük a hibát az elején, hogy hol akad meg :D aztán rájöttünk, hogy meg kell lesni melyik mondaton áll, és onnan 2-10 mondaton belül lesz a hiba :D
Fanuc manual guid könyvet lesegettem, az is jó lehetett, csak nem volt fenn a gépen.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8303) zolikaDB válasza TGWH (#8302) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem rossz a manual gájd, deee... Nekem kicsit idegen, pedig kinlodoztam vele anno, es kepes vagyok szamomra idegen logikat is megenni, de ez nem semmi :DD

(#8304) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Így kel ezt csinálni. :) [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8305) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Kivancsi lennek eloben is ra: 2 orsos matsuura

(#8306) TGWH válasza zolikaDB (#8305) üzenetére


TGWH
őstag

Régebben nem írtál már ilyet? Mert szerintem én valakinek írtam, hogy láttam ilyet, nem nagy szám, meg nem is működött a gép XD valami korlátja van, ha jól tudom Nchelp világosította meg a népet, mi az...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8307) BloodPandus válasza zolikaDB (#8305) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Az enyém is ilyen lesz, csak 4 fejjel.
Igaz, azok csak ER16-os patronokat fogadnak maximum... :DD

(#8308) zolikaDB válasza BloodPandus (#8307) üzenetére


zolikaDB
veterán

?
A mult heten meg esztergalyos voltal egy uj mazakon...

(#8309) TGWH válasza zolikaDB (#8308) üzenetére


TGWH
őstag

Speckó eszterga :D

Én is esztergálok néha, ha nem tűnt volna fel :D
Rekord eddig 2 vagy 3 maró volt + 1 eszterga :DDD mondjuk jobban örültem volna, ha nem 3 perces darabidők vannak a két marónál :D volt pár km, na :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8310) BloodPandus válasza zolikaDB (#8308) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Az lesz ilyen, amit én építek itthon, magamnak.
1000x500x400 a munkaterülete, többfajta fejet is fel lehet rakni, később bővítve lesz még 3 tengellyel, de kettővel biztosan.
Elvileg tavaszra már be tudom fejezni, de csak az a biztos, ami elmúlt...
Mivel ilyen masinákat nincs pénzem venni, így inkább építek egyet.

(#8311) soldi3r válasza BloodPandus (#8310) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat azert az igy sem olcso. Ekkora munkaterulettel, ennyi tengellyel es 4 foorsoval mar az is boven felulrol karcolja a 7 szamjegyet.
Valoszinuleg joval elottem jarsz, en meg csak most szeretnem megmozditani az X tengelynek valo hajtast. Elvileg kesz van, gyakorlatilag mozogni meg nem mozgott. Mivel vezerled a tengelykartyakat?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8312) zolikaDB válasza BloodPandus (#8310) üzenetére


zolikaDB
veterán

5-6 tengely 4 fejjel igencsak speciális területre kell, nem?

(#8313) BloodPandus válasza soldi3r (#8311) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Nekem eddig 470 ezerbe van, léptetőmotoros, rengeteg ki-bemenet, analógok is.
A 4 fej 4 felé oszthatja majd az asztalt, jellemzően olyan darabokhoz fejlesztettem, amiből több darab kell (pl alufelni).
A sok tengely valóban a spec dolgokhoz kell majd, de valszeg fel kell vennem majd egy CADCAM szakit, mert nekem az még nem nagyon megy.
Még nekem sem mozog, de pártíz gépmunka után már menni fog 3 tengely, azokkal meg befejezi saját magát a masina... :)

Egy USB interface-n keresztül mennek majd a tengelyek, vegyesen Magi 90V-os kártyák, és MiniBee.
Nem a mechanikától fosok, inkább attól, hogy mindent sikerüljön ügyesen bekonfigolnom.
Ha a masina már megy, azonnal lesz rá melóm is, és akkor végre dolgozni legmesszebb a műhelyembe kell járnom. :))

(#8314) BloodPandus válasza zolikaDB (#8312) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Amire komoly cégek elhajtanak, vagy túl drágán csinálják... , nos arra leszek én itt a környéken.
Van már egy felújításra váró E1N esztergám is, de mindent 220-ról kell megoldanom, így az energiahatékony megoldások, és a frekiváltók játszanak nálam egy ideig.

(#8315) littlejohnny


littlejohnny
tag

Udv Uraim! Lenne egy marogepes, megmunkalokozpontos kerdesem vastagfalu zartszelveny "kibontasaval" kapcsolatban... reszleteket inkabb privatban irnek! Koszi!

(#8316) blasko92


blasko92
őstag

Na szakik... specko meroeszkoz....

Sajat keszites....

(#8317) Phülöp válasza littlejohnny (#8315) üzenetére


Phülöp
addikt

Privátban - ha éppen tudom is a megoldást - nem vagyok hajlandó válaszolni. Tudom, köcsög vagyok, de inkább hajlok arra, hogy mások is tanulhassanak belőle, sőt beleadják a maguk tapasztalatát az én épülésemre.
Ha ragaszkodsz a privát megoldáshoz, először a szakértői óradíjra kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8318) Klaus Duran válasza blasko92 (#8316) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nincs elég mikró?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8319) littlejohnny válasza Phülöp (#8317) üzenetére


littlejohnny
tag

Nem vagy kocsog, de ceges melo, s nem szeretnem kozosben nagy dobra verni. Csak ennyi a problemam. Nem szeretnem megutni a bokam, ha esetleg eppen valamelyik fonoknek guglizni tamadna kedve...

(#8320) Phülöp válasza littlejohnny (#8319) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha ez tényleg gond, akkor sokáig ne maradj a cégnél. Értelmes főnök értékeli, ha a dolgozó képzi magát, bármilyen módon. Évek óta mondogatom a hozzám tanácsért forduló srácoknak: nem az a hülye, aki nem tudja, hanem az, aki meg se kérdezi.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8321) littlejohnny válasza Phülöp (#8320) üzenetére


littlejohnny
tag

Ebben tokeletesen igazad van... eddig is kerdeztem, ezutan is fogok... :)
Akkor a problema: adott egy 90×50-es, 8mm-es falu zartszelveny (hossz momentan lenyegtelen). Ezt kellene megmunkalni kovetkezo szerint: kibontas hossza 360 mm, melysege 20 mm, es mindket oldalon 30 fokos szogben allunk az anyagba. A kibontas az 50-es oldalan tortenik a teljes 90-es meretben. Es ami erdekelne evvel kapcsolatban: mivel lenne erdemes csinalni ugy, hogy gyorsan is menjen, s plane hogyan...
Jomagam minimalis ismeretekkel rendelkezem, csak a gepen dolgozo sracoknak szeretnek besegiteni, mert elegge docogosen megy a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#8322) kpityu2 válasza littlejohnny (#8321) üzenetére


kpityu2
őstag

fűrész

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8323) Phülöp válasza littlejohnny (#8321) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem számít a pontosság, akkor tényleg fűrész.
Ha marógép mindenképp, akkor nekimennék sikmaróval leszedni a felső lapot (10mm mélyen 5-6 fogásból), utána 3mm körüli oldalfogással, 12-es tömör kmf maróval leszedném a maradékot (10mm-es fogásmélységgel) a négy falon. A végén még szögsatu ugyanígy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8324) zolikaDB válasza littlejohnny (#8321) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi lesz ebbol? Hegesztenek ra valamit? Konzol? Vagy mi? Mert ha kutyaszar meretu varratot CO-znak ra, akkor fektesse oldalra, kemenyfem maroval 46 melyen lejarja, fordit, szinten es kesz.
Ha űrtechnika, akkor van mas megkozelites is.

(#8325) Phülöp válasza Phülöp (#8323) üzenetére


Phülöp
addikt

Sry, kicsúsztam a szerkesztési időből.

Két falat akartam írni a négy helyett.
Ha a darab hossza miatt a szögsatu nem megoldás, akkor paraméteresen le kell lépkedni a fokot. Ha az alsó sarokban lehet radiusz, akkor oldalra fordítva a fok is egyszerű dolog.

@Zoli: ha nem számít a lépcső a fordításkor, akkor tied a jó megoldás. Én meg űrtechnikásan állok hozzá.

Erről beszéltem amúgy fentebb - más nézőpontokból más megoldások érkeznek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8326) zolikaDB válasza Phülöp (#8325) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi parasztba' toljuk altalaba'.
De ilyen melohoz egy (NEM ALKOHOLISTA) hagyomanyos gepes kollegat szoktunk megkerni. Utmero nelkul is tudnak "csodat", a legtobb gep fejet lehet szogben forditani. Ilyenkor beallitja X fokra, a vasat utkozore, es nagy homlokpalast maroval egy fogasbol kiszedi a szoget, majd a tobbit ahogy jolesik neki vertikálban.
De az űrteKnika az ugyis az igy bontom-ugy bontom, teraszolom dolog lesz. Nem allitom, h rossz otlet itt is a homlokpalast maro. Azzal 2 fogasbol kiszedi az egyenes szakaszokat, csak stabil gep, sok viz, kis fordulat/tolas kell neki.

(#8327) Phülöp válasza zolikaDB (#8326) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi bajod van az alkoholista hagyományos gépesekkel? :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8328) blasko92 válasza Klaus Duran (#8318) üzenetére


blasko92
őstag

Sose volt...... Am nem tudom mihez használhatták

(#8329) soldi3r


soldi3r
veterán

Hulye kerdes kovetkezik:
Ha kiadom a kovetkezo parancsot:
G21
G1 Y1
G1 Y100
Akkor az Y tengelynek meg kellene mozdulnia? Vagy valamit meg hozza kellene irni?

(#8321) littlejohnny, Egyetemes maro nincs keznel?

(#8313) BloodPandus, Hat en meg ennyire messzire nem mentem. A leptetokben nem bizom, a hibridek jok lehetnek, de szerintem nem eleg dinamikus mozgasuak.
Esetleg 1-2 kepet tehetnel fel (nem is igen ertem az elgondolast), erdekelnek a mechanikai otletek, abbol meg csak az ontveny alap van meg, eddig csak az elektronika osszevalogatasa folyt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8330) Phülöp válasza blasko92 (#8328) üzenetére


Phülöp
addikt

A kengyel volt útban szerintem. Homlokbeszúrás nagy átmérőjű munkadarab esetén?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8331) TGWH válasza soldi3r (#8329) üzenetére


TGWH
őstag

De sokat írtatok :D

Attól függ milyen gépen és hogyan adod meg ezt a pár sort. Én pl. írnék bele M3-at is, mert álló főorsóval nem hajlandó elindulni :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8332) soldi3r válasza TGWH (#8331) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Nem tudom, hogy fog ra reagalni, merthogy foorsom egyelore nincs :) G0-nal is kell forgacsolasi mozgas?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8333) zolikaDB válasza Phülöp (#8327) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ittasan fordult elo kézfejlenyúzás tarcsmaroval, 30-40db meret alatti fureszeles, bejarati ajto elgázolása, beszédképtelenné italozas, oldalankenti/osszrahagyas helytelen megvalasztasaval mereti alattira esztergalas, palastkoszoru koronggal valo karambol, mérési/feluleti minoseg ujjal valo megallapitasanak keptelensege STB STB altalaban reggel 6-tol delelott 10-ig, max délig.
Na, ha ez jo, akkor jo.
Tisztelet a 2-3 kollegamnak, akik becsuletesen, szorgalmasan "veretik" a konvencionalis szekciot.

(#8334) blasko92 válasza Phülöp (#8330) üzenetére


blasko92
őstag

A képen nem igazán látszik, de ez egy menetmikro volt még fénykorában.

(#8335) TGWH válasza soldi3r (#8332) üzenetére


TGWH
őstag

úgy nem próbáltam :D elvileg nem. Vagy igen, gépe és vezérlése válogatja.

részeg melós: kannásbor a főorsón - vízszintes tengelyű marógép -, kvaanyázások és nagy csettek meg durrok meló közben :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8336) soldi3r válasza TGWH (#8335) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor majd kiprobalom. Gyanitom, hogy itt nem, mert a foorsot nem is fogom (egyelore) szoftveresen meghajtani, csak a frekivaltobol. Jovo hetre elzavartak szabadsagra, ugyhogy lesz idom :(((

E30 (oo=[][]=oo)

(#8337) kpityu2 válasza zolikaDB (#8333) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezek piálás nélkül is megtörténnek. Piásan legalább van mire fogni. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8338) zolikaDB válasza kpityu2 (#8337) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haat, pialas nelkul annyira betegek, h alig megy a munka. Koki reszegen meg nem birnak mozogni, azert all a melo...

(#8339) TGWH válasza zolikaDB (#8338) üzenetére


TGWH
őstag

Az a jó, ha csak akkor megy a meló, ha megvolt már az indítóadag :D
Meg ugye amikor elküldik a kollégát forgácsoló tanfolyamra, mert már elitta amit tudott...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8340) Klaus Duran válasza TGWH (#8339) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Miket meséltek a kollégák.... sírtam a röhögéstől. :DD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8341) zolikaDB válasza blasko92 (#8020) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ti honnan vettetek a Haas-t? Van ezeknek magyar forgalmazoja?

(#8342) blasko92 válasza zolikaDB (#8341) üzenetére


blasko92
őstag

Húúú, passz. Szerintem van magyarországi forgalmazó, mert a szerelő/telepítőbrigád is magyar volt. Amikor meg jöttek felmérni, hogy milyen gépet ajánljanak valami amcsi figura is volt. Januárban meg tudom kérdezni.

(#8343) zolikaDB válasza blasko92 (#8342) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jóvan, megkoszonom, januar 5-ig itt is pihi. Szerda ota vagyok itthon, egy hete szombaton reggel mar nem birtam mozogni, de mar tulpihentnek erzem magam :DDD

(#8344) blasko92 válasza zolikaDB (#8343) üzenetére


blasko92
őstag

Mi is egesz heten takaritottunk, penteken meg ceges buli volt.... Latom megtetszett a gep. Be akartok ruhazni egy ilyenre?

(#8345) littlejohnny


littlejohnny
tag

Megint egy kerdes: S355os anyagba kellene zsakfuratba M5-os menetet furni... Sokat... Valaki tudna benne segiteni, hogy mekkora fordulattal/vagosebesseggel erdemes/lehet/kell a menetfurot jaratni?

(#8346) zolikaDB válasza blasko92 (#8344) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van ra esely, h palyaznak. Muvezeto kollegaval kertunk mar ajanlatot par helyrol, okuma, mikron, nct, mazak/dmg mori termeszetesen kimaradt, romi, stb stb, mondom, pofon nem vagnak, ha csak ezen mulik, h legyen 5 tengelyes es megtanuljam :DDD
Ami biztos, es teny, h mindent figyelembe veve a hurco adott a legkedvezobb arat. Tehat egy VMX30U minden fontos extraval olcsobb, mint egy valamilyen alap!!! Fanuccal/NCT-vel szerelt sosehallottammeg azsiai gep. Extrak alatt ertem: renishaw taster, lezerkapus bemero, szimultan 5 tengelyes programozas, dxf kezelese, gep munkaterenek modellje a ceg CAM szoftverebe. Ennyi jut eszembe, de pl a geplampa, az orson keresztuli 20 bar viz es gyuruben hutes alap, ez pl a tobbinel szinten extra. [link]

(#8347) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8346) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Év végi beszéden az Olasz azt mondta hogy februárban hoznak egy ehhez hasonló dögöt 9M széles és 3M hosszú
[link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8348) Locsi válasza littlejohnny (#8345) üzenetére


Locsi
senior tag

Szerintem ne fúrd, hanem formázd. Jobban jársz. Forgács mentes. Itt van rá egy példa. [link]

(#8349) littlejohnny válasza Locsi (#8348) üzenetére


littlejohnny
tag

Tennem en... de momentan csak furo van... :(
Amugy a gyakorlati megvalositasa hogyan nezne ki? Tekintve, hogy eddig csak furtunk...

(#8350) Locsi válasza littlejohnny (#8349) üzenetére


Locsi
senior tag

Semmi extra. Nem magméretre kell fúrni a furatot, hanem menetközép átmérőre, de meg van adva a linkelt táblázatban, és majdnem ugyanavval technológiával mehet, mint egy menetfúró, kivéve persze a saválló anyagokat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.