Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8851) zolikaDB válasza BloodPandus (#8847) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#8852) ViZion válasza zolikaDB (#8850) üzenetére


ViZion
félisten

Nálunk is Hurco gépek vannak... :U
Itt mindenki Mazakot szeretne. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8853) zolikaDB válasza ViZion (#8852) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mazakot? Hurco helyet?????? Pfff... :Y Ha gondot akartok a nyakatokba, akkor lehet. Kiveri a cerkát a mester ha pár picit bonyisabb kontúrt meg megmunkálási startégiát meg kell írni Mazakon az Ulti/Winmax helyett... Aztán lesz majd hebegés-habogás.

(#8854) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Nchelp!

Ezt a dortmundi brigádot ismered esetleg?: http://www.plc-planet.de/shop_content.php?coID=7
Tegnap elfüstölt ugyanis egy teljesítménymodulom. Találtam olyat náluk használtban, csak kevés a bizalom, hogy megvegyem. (1300Eur).

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8855) nchelp válasza Danivagyok (#8854) üzenetére


nchelp
tag

nem, de kösz a linket, lementettem :) Segítsek valamit?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8856) BloodPandus válasza zolikaDB (#8851) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

De volt.
A géppark ugyanaz, mint akkor, így volt ki a 3 Hurco-m.
Pont az 50-esen kaptam ki a főorsót, de miután kiderült, hogy 6000€ a komplett főorsócsapágyazás, rakhattam is vissza... :)

(#8857) BloodPandus válasza zolikaDB (#8853) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Így van, minden szó igaz.
Buta egy vezérlő, mindent a szájába kell rágni, és egyszerű dolgokat is felhasználói paraméterben kell túrni.
A magyar fordítás meg félrevezető, simán kinézem, hogy valami bölcsész csinálhatta.
Már dolgozom a javításon...

(#8858) zolikaDB válasza BloodPandus (#8857) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk a Hurco Winmax magyar fordítóját is simán fejbe verném lapáttal párszor. Tudod kit. Ezért van, h kb 2. héttől kezdve németül használom a vezérlőt.

Én nem értem, h mit esznek a Mazakon... Van itt is egy vállalkozó, aki indítja a pályázatos dolgokat, 3 Mazakot akar venni... Mondtam neki, h mi újság, erre mondja, h hát egyszer akar venni jót, és ezek állítólag mechanikailag jók. Pfff.
Nálunk is az első variáns az volt, h a 2000-es gép ilyen lesz, majd lett belőle Heidenhainos, majd egy Hurco lett letéve végül. Legalább nem kell tornázni órákat egy komolyabb melón. Plusz USB, progi be, azt látom, ami a valóságban lesz, nem millió vonalat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8859) Danivagyok válasza nchelp (#8855) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Na megalkudtam a németjével, úgy hívják, hogy Ali Basir...
Adott egy kis árengedményt, meg 14 nap garanciát egy használt Lt modulra. Akkor lesz gond, ha átver.
Egyébként így néz ki, ha a Millenium Falcon betalál a birodalmi nyáklapba: KÉP

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8860) nchelp válasza Danivagyok (#8859) üzenetére


nchelp
tag

Lehet, furcsának tűnik, de nem ritkán a török kupecben jobban bízhatsz, mint az "árjában"... Ezzel meg majd meglátod :D Nem ismertem őket eddig

nchelp

(#8861) BloodPandus válasza zolikaDB (#8858) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Egy tuti:
Én most arra gyúrok anyagilag, hogy órán belül legyen a 380.
Ha ez megvan, akkor körbekiabálom a családot (kalapozok), hogy be tudjam fejezni a CNC-met, és fel tudjam újítani az E1N esztergámat.
Amikor ez megvan, akkor másodba ezeket nyomom itthon, és van annyi ötletem, hogy hazakerül egy síkköszörű, és egy palástköszörű is apránként, azzal pedig ezen a környéken már jó leszek.
Ha ezek már mennek, akkor már csak ész kérdése, hogy mit alkotok pluszba itthon.
Végre nem másoknak fogom a profitot termelni.
42 éves vagyok, 50-re összehozom legkésőbb. :DDD

(#8862) zolikaDB válasza BloodPandus (#8861) üzenetére


zolikaDB
veterán

"órán belül legyen a 380"
Napi 8 óra melóval nettó 380 ezer esztergapadon bejelentve?
Te Gödöllőre bejársz dolgozni a lakhelyedről, ami ha jól emlékszem a Jászságban volt?!

(#8863) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag


Viki is Haas-on tolja. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8864) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8863) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vitya ottvolt átaladni a Büttnernél a Hász oktatóközpontot a feltörekvő gyerekiknek, osztán mán mostmán újabb ámbereknek teremtett a dakota-koléga munkahelyet! NA!

(#8865) Phülöp válasza Klaus Duran (#8863) üzenetére


Phülöp
addikt

Remélem, nem engedték hozzápiszkálni...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8866) Klaus Duran válasza Phülöp (#8865) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Sokat nem tudna rontani rajta. :) Kolléga meglátta a Haas reklámot az újságban és elröhögte magát.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8867) TGWH válasza Phülöp (#8865) üzenetére


TGWH
őstag

Ááá, itt a környéken is volt a dakotás miniszterelnök úr! :D előtte egy hétig csak a vadi új gyárrészleget suvickolták a munkások :DDD
Nagy büszkén kijelentette hogy a külföldi multi újabb háromszáz munkahelyet csinált háromszázmilliárdból, amihez csak egy kicsit kellett hozzátenniük, csak két számjegyűt... 40%-ot :D :D
Szokásos buli volt, körbenézett, tiszta minden, szép minden, új minden. Természetesen indítás után pár nappal véletlenül sem nézte meg, dobott volna egy vukkot... nagyeszű környezetvédők kitalálták, hogy a szag miatt - élelmiszergyár - kell szűrő a kéménybe. No de amikor a melósok targoncával sorra hordják ki a bűzlő cuccot a nyílt terepre, akkor azon ugye a kéményben lévő szűrő nem segít ám! :D
Tehát amíg új meg tiszta, meg fotóbarát, addig járkált egyet, majd megtömték a fejüket, mondjuk régebben volt, akkor még belefért a tv-be, most már a szélesvásznúból is kilóg :D :DDD aztán úgy elhúztak, hogy a legközelebbi gyár az elbocsájtott pár ezer emberével már csak a füstcsíkukat látta :D
Legjobb az volt, amikor az elkerülőt adták át, hát kis túlzással szélesebb volt a szakasz, mint hosszabb :D sokáig tartott, kva drága volt, de legalább újabb munkahelyeket teremt, ugyanis az átadás előtt már kátyúztak :D pedig gyorsan jönnek ám, úgy vonzza őket az olló meg a nemzetiszín szalag, mint ,,kuchenladen a labanclegyet'' :D véletlen kintmarad valami, azonnal átadják :D van hogy kétszer is! :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8868) BloodPandus válasza zolikaDB (#8862) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Villanyórán belül a 380V. :DDD
Egyébként igen.
Félóra autókázás még belefér, de egyórás autóútnál messzebbre már nem szívesen megyek.

[ Szerkesztve ]

(#8869) soldi3r válasza BloodPandus (#8868) üzenetére


soldi3r
veterán

400 lesz az :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#8870) BloodPandus válasza soldi3r (#8869) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Szőrszálhasogató!!! :DDD :DD

(#8871) soldi3r válasza BloodPandus (#8870) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem, csak unatkozom. Toroltek a jaratom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8872) BloodPandus válasza soldi3r (#8871) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Szar ügy.
Én kocsival járok, nem repülővel, így ilyen gondom nincs... :DDD

(Teljesen érdekes a fórum hozzászólóinak a megjelölése, párszor agyaltam már rajta.Tudom, hozzászólások száma alapján osztályoz, de mégis...
Én, mint lelkes újonc... :F :)) )

[ Szerkesztve ]

(#8873) blasko92 válasza BloodPandus (#8872) üzenetére


blasko92
őstag

A PH! megújulása után már az sem mindegy, hogy milyen topikban szólsz hozzá. Régen az aprós/lokál, stb hozzászólásoknak is volt egy szorzójuk, a szakmai topikok hozzászólása meg egyet ért. Akkoriban könnyen lehetett bárkiből "PH-Kedvenc", elég volt minden apróhirdetés alá beböfögni. Ma már más rendszer szerint kapod a rangokat. :)

(#8874) BloodPandus válasza blasko92 (#8873) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Megmondom/írom őszintén, ezek a ranghülyeségek már egy pár éve hidegen hagynak.
Meg más hülyeségek is...
Néha elgondolkozom ilyen dolgokon (inkább elmerengek), hogy milyen agymosott hülyéknek áll mostanában a világ, utána vállat vonok, és foglalkozom a magam dolgaival.

Szégyen és gyalázat, hogy a mostani fiatalságnak mennyire nem számít semmi olyan értéknek, ami nekünk akkor a becsület legalapvetőbb dolgai voltak.
Ennyit változott a világ, és a személyes nézőpontomból azt kell mondanom, hogy nagyon nem előnyére.
Viszont változtatni nem tudok rajta, nem is akarok, csak néha a mai fiatalság helyett is bánom azt a rengeteg lehetőséget, ami által becsületes, gerinces emberré lehetne válniuk.
Ez sajnos ma már nem divat.
Tudom, hogy nagyon sokáig fogok élni, ezért (is) próbálok mindent úgy csinálni, ahogy a saját erkölcsi kódexem és a szívem diktálja, mindent pontosan-szépen, legyek büszke arra, ami kikerült a kezem alól.

Idővel, majd az utolsó bölények közé fogok tartozni, de lassan eltelik az én időm is, és kihalok én is, és a fajtám/generációm is.
A világ pedig pont leszarja, hogy elmentem, és megy tovább ezen az eszeveszett, semmibe vivő úton, mint egy ámokfutó...
Sok civilizáció volt előttünk, aki így gyalogolt a megsemmisülés felé, mit sem sejtve a valós útjáról, és nem a mienk lesz az utolsó.
Én azt gondolom, most az a dolgom, hogy amihez értek, azt csináljam és tanuljam meg becsülettel, lehetőségeimhez mérten a legjobban, a többi pedig nem rám tartozik, legalábbis az én jelenlegi szintemen nem.

Ebbe még belemehetnénk jobban is, de ennek az oldalnak nem ez a témája, tehát nem fejtem ki bővebben.
:)

[ Szerkesztve ]

(#8875) kpityu2 válasza BloodPandus (#8874) üzenetére


kpityu2
őstag

"Szégyen és gyalázat, hogy a mostani fiatalságnak mennyire nem számít semmi olyan értéknek, ami nekünk akkor a becsület legalapvetőbb dolgai voltak."

És ez már így megy sok ezer éve. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8876) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Reggel a lakatos teljesen ki volt borulva, le volt halva, h neki kell lezenkolni az M16-osokat. Hogy ő menetelje, és még sorjázza is le??? Erre neki nincs ideje. És oda is csődített maga köré pár embert, akik szájtátva hallgatták.
Bocsássátok meg, h reggel szánkenővel töltöttem a gépet, és nem a pisztolyfúróval zenkoltam, ami cirka 1 perc szokott lenni, bocsánat!!! Ígérem, máskor gyorsabb leszek és nem csak a számat jártatom!

(#8877) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Istenem, ahogy ez a faszi magyaráz... Nem adtam rá hangot, de borzasztó, nagyon árja módon adja elő... Annyira kijön az amerikai mentalitás, ez a "csak mi"... Pfff. Titan - American Built

(#8878) nchelp válasza zolikaDB (#8877) üzenetére


nchelp
tag

Vazze, ezt tényleg muszáj volt? :F Jó lesz, ha felébrednek, hogy a saját vezetőik árulták el őket, és emiatt szopatják szét a fejüket... meg a miénket is... OFF off

nchelp

(#8879) Phülöp válasza zolikaDB (#8877) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg tudom érteni az ember indulatait, még ha nincs is igaza.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8880) zolikaDB válasza Phülöp (#8879) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na jó, buta voltam, úgyhogy hanggal néztem meg. Magyaráz dolgokról, meg, h jajj, ez az élet de nehéz, mindezt karbatett kézzel, mögötte meg egy rakat 5 tengelyes CNC dolgozik, utána meg a sok tízezer dolláros Ford előtt pózol... Jó, hagyjuk. Cakkompakk az USA-t.

(#8881) zolikaDB válasza zolikaDB (#8876) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na jól van, hallom, megy már a recsegés, szenvednek a mesterek az M16-al, jó kis KO38-ban, pedig fasza zenkolást tettem rá pisztolyfúróval!!! ;]

(#8882) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mi váltólapkás élletörövel szoktuk csinálni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8883) blasko92


blasko92
őstag

nchelp !!!
G65-ben lehet alkalmazni M0-t? Vagy lehet abból valami gond, ha van benne?

[ Szerkesztve ]

(#8884) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8882) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jo is az. Nincs ilyenunk, nincs a megfelelo meretu zenkolohoz befogom, ugyanis 160 melyen, fal mellett kellene Ko-sba. Igy is cserelni kell a befogoban tobb szerszamot egy adott felfogasban...
Rothernel amugy van 100€ korul ilyen cucc, nem butasag.

(#8885) nchelp válasza blasko92 (#8883) üzenetére


nchelp
tag

Lehet, de direktbe beadni nagyon nem érdemes. Jobb, ha valamilyen feltételes mondatba teszed. vezérléstől függően még jobb, ha inkább #3006-ot programozol helyette..

nchelp

(#8886) blasko92 válasza nchelp (#8885) üzenetére


blasko92
őstag

Köszönöm!
Most tervezgetem fejben mik szükségesek a homlokbeszúrós progi G65-té varázslásához.
Tudsz valami leírást, hogy mik tartoznak bele az 1-es és a 20-as G-kód csoportokba?

(#8887) TGWH válasza blasko92 (#8886) üzenetére


TGWH
őstag

Üsd fel a gépkönyvét, abba le van írva minden, még a G65-é varázsláshoz is találsz szerintem hasznos dolgokat. Legalábbis sok mindent le szoktak írni :)
4es ugye a várakozás, utána meg jönnek szerintem a különböző sarokmegmunkálást segítő g-kódok.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8888) nchelp válasza blasko92 (#8886) üzenetére


nchelp
tag

akármelyik sárga könyvben megtalálod, melyik G-kód melyik csoportba tartozik. Igazából azonban arra sokkal nagyobb szükséged van, hogy melyik rendszerparaméterben van tárolva. Azt meg a makrófejezetben tételesen megtalálod

nchelp

(#8889) blasko92 válasza nchelp (#8888) üzenetére


blasko92
őstag

Pontosan az kellene nekem. Akkor gépkönyv. :R
A nekem meglévő pdf-ben ugye csak annyi van benne, hogy G kód 1-es csoport #4001-től, G kód 20-as csoport #4020-tól.

(#8890) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Herr Basir áruja friss, ropogós, csak tessék bátran, ha netán igény lenne rá.
A cucc atombiztos csomagolásban jött, némi pucolás után szépen dolgozik.
Spóroltam vele vagy 2600 Eur-t.
Apropó pucolás: Az új modul kb egyidős a kiszerelttel. Egy olyan gépből jöhetett, ahol nincs úgy hermetikusan leválasztva a vezélőszekrény, mint a DMG-nél. Látványos a különbség...

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8891) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#8890) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8892) Danivagyok válasza BÁ Nutrition (#8891) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

#(8859) ;)

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8893) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Még mindig keresünk esztergályost Gödöllőre.
Hagyományos gépre, és az sem hátrány, ha az illető képben van picit a marógépekkel is, de nem feltétel.

(#8894) TGWH válasza BloodPandus (#8893) üzenetére


TGWH
őstag

Itt meg sima minimálbéren dolgoznak...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8895) PéKond


PéKond
csendes tag

Sziasztok! Valaki hallott már erről a SGS Dental fogimplantátum cnc-vel foglalkozó cégről? [link]

(#8896) kpityu2 válasza PéKond (#8895) üzenetére


kpityu2
őstag

Szia. Nem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8897) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

A Tellus Kft-ről tudtok valamit mondani? Budapesten van, Nekem remlik hogy az egyik volt kollegám nem valami jót mondott, de nem biztos.
Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#8898) PéKond válasza kiezTe90 (#8897) üzenetére


PéKond
csendes tag

Hagyd a csudába!

(#8899) bundilolo válasza kiezTe90 (#8897) üzenetére


bundilolo
tag

Ha nagyon nem találsz másikat, akkor szerintem hanyagold. :)

(#8900) Samus


Samus
addikt

Egész véletlen nincs valakinek elfekvőben valami jó kis anyagismereti tankönyv digitális formában? Vagy valamiféle gyakorlati anyag?
Illetve keresek még Fanuc 20/21 vezérlőhöz (szintén esztergán) digitális formában kézikönyvet, persze magyar nyelven.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.