Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9551) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#9544) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

úgy hivják hogy patronos tokmany - collet chuck
[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9552) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9550) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

esztergálni? :F maróba satupofa amit linkeltem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9553) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9552) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, akkor hülye vagyok, én valamiért a tokmánypofánál maradtam..

zolikaDB, a dobozra 180 volt írva rozsdamentesre. Jó, lehet átlagnak gondolták. Nem vagyok még hozzászokva, hogy az ,,esezren'' kívül is van élet :D főnök is fsott, mi lesz ebből, de aztán működött, csodák csodájára... akkor meg kéne pörgetni vagy 3,5 ezerrel.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9554) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#9551) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor egyre gondoltunk.

De mi lenni profik. Esztergál pofa D40-re. bele VDI40-ER40 befogó és ebbe a megfelelő patron. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9555) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#9542) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg azt akartam még erre íni h évi 8 milliót költenek arra hogy vesznek nekünk gyümölcsöt h egészségesebbek legyünk. ennek ellenére két napja itthon betegeskedek:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9556) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#9554) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

otthon nálunk is a tákolmánymóccer ment. nagytokmány fogta a kicsit az meg a befogót[link]
ilyen helyre már nem mennék dolgozni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9557) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9555) üzenetére


TGWH
őstag

Cöcöcö, mi meg kapunk nyáron ásványvizet :DDD
Mondjuk a ballonos bőven jobb lenne, mert így kb. raklapszám hozza a főnök, de hát ha neki megéri :R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9558) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#9551) üzenetére


blasko92
őstag

Hardinge-on nagyon utáltam cserélni. Állandóan tekergetni a főorsó végén az anyát, ami forró volt, meg szorult is :((( :DDD A hardinge-hoz volt nekünk is két szekrénnyi. Az tetszett abban a gépben, hogy a tokmány leszerelése után semmit nem kellett visszaszerelni, csak betekerni a patront.

zolikaDB már értem. Bocs, de ramaty fáradt vagyok ez a rövid hét után. Ja, szerencsére nem kell sokat kókányolni, szerszámozás terén jól állunk, bár vannak itt is sóher dolgok, próbálnak spórolni, de folyton rájönnek, hogy hülyeség, hiába mondjuk nekik előre. Na meg most végre kaptunk már új késeket is. Sok selejtet le kellett gyártani, hogy észrevegyék, olyan késsel nem lehet a H7-et tartani, amiben mozog a lapka a kopott fészek miatt. Pedig még ki is dobtuk a szerszámos kukába, aztán visszatették a polcra "A f@szt.... Nincs ennek semmi baja" :W :DDD Szóval hullámzó. Egyszer vesznek sokat, ha elfogy, utána sokáig kell sírni hogy újra vegyenek, de akkor megint sokat vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#9559) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#9556) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ez már művészet. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9560) TGWH válasza blasko92 (#9558) üzenetére


TGWH
őstag

El kell dugni :D nálunk ha jön valami cucc, mindig lenyúlják jó előre nagy részét... a ,,csiszolómester'' pl. már nem is lát rendesen, nem akar szemüveget venni, pár kesztyűt meg korongot mindig lenyúl, a régit, aminek már ujja sincs, meg dobja ki :DDD szerkesztett a köszörűre egy ,,védőburkot'', na ha valamit gyors le kéne csiszolnom, és a többi gép foglalt, akkor bszhatom, mert oda sem férek :DDD ha szabadságon van, úgy kezdjük, hogy szétbszunk neki mindent, hogy normálisan tudjuk használni a gépet :DDD
Pont ezért, én már lenyúltam egy flexet, elég kirakni az asztalra az eszterga mellé, senki sem találja meg, pedig ott van szem előtt :D gyorsabb, mint a köszörűhöz cipelni a rudakat :D
Jön szánkenő, minden gépet csurig, el is fogyott, lehet újra kérni, mert a főnök mindig elfelejt hozni, aztán mire eszébe jut, arra kb. újra el is fogyott a gépekből :D
Venne mindent a főnök, de amikor meghallotta, hogy százvalahány ezer forint egy új tokmány, akkor valahogy maradtunk annál, hogy ha lesz időm, körbemarom a pofákat :DDD
Szerszámokból jobb a helyzet, hagynak itt próba darabokat, van hogy elég is a melóra :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9561) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.

Megyek hamarosan a csepeli Fémalk Zrt.-be állásinterjúra.
Valamilyen munkaalkalmassági tesztet akarnak velem csinálni.

Ti tudtok erről valami? Hogy pontosan milyen a teszt?

Köszönöm a válaszokat.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#9562) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#9559) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Millió1 ilyen dolog volt. Valahol kellett is a tapasztalat, itt váltam zöldgombosból kezdő szakemberré. De azért jobb most úgy csinálni mindent ahogy kell. Gyakorlatilag stresszmentes a meló

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9563) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#9562) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pfffffffffffff............
"De azért jobb most úgy csinálni mindent ahogy kell. Gyakorlatilag stresszmentes a meló"
Nem vagyok irigy. :DDD

(#9564) TGWH válasza zolikaDB (#9563) üzenetére


TGWH
őstag

Keress egy jobb helyet :D az embernek mindig nőnek az igényei. Először egyáltalán legyen valami. Lett. Szar az egész, alig fizet, keresek mást. Lett jobb, jobban fizet, fényévekkel jobb gépek, de maradt a mocsok meg az, hogy nincs senki akitől lehetne tanulni. De stresszmentes meg közel van. Lehet keresek egy mellékest, ami jobb hely :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9565) Klaus Duran válasza TGWH (#9564) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Sz.r volt, fizu elment, kerestem másikat. Fizu sz.r de jó a munka.
Mostanra a fizu elmegy, de sz.r lett a munka. No akkor ezen igazodj el. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9566) TGWH válasza Klaus Duran (#9565) üzenetére


TGWH
őstag

Be kell célozni a műszakvezetői állást :P

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9567) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9566) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az miért jó?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9568) Klaus Duran válasza TGWH (#9566) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Persze. Akkor meg mindenért csesztetik az embert, csak az hiányzik. :(

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9569) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9567) üzenetére


TGWH
őstag

Ha szar a meló nem kell dolgozni, csak irányítgatni :D
Ha jól csinálod, akkor TE bsztatod a főnököket, és nem fordítva. Nekem annó az első műszakvezetőm jól bemesélte a cégnek, hogy kvafontos, és lényegében még a spanyolviaszt is ő szarta. Persze nagyon sokat tudott, enélkül esélytelen is a dolog ilyen szinten.
Egyéb gyárban még elmegy, beteszik a főnök sógorát/vejét, aki lényegében segghülye a dolgokhoz, de mégis csak a főnök az apósa pl. :DDD környéken történ az eset, kb. naponta mondtak fel az emberek, de akik már vagy 10-20 éve ott dolgoznak olyanok, pár hónap után leesett hogy a munkásoknak tényleg igaza volt, és a rokon művezető tényleg segghülye :DDD ki is rúgták, persze előtte vagy 50 ember miatta lépett le...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9570) Phülöp válasza TGWH (#9566) üzenetére


Phülöp
addikt

Hamarabb mennék gépet rakni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9571) Klaus Duran válasza TGWH (#9569) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

[link][/L

#9570) *iguana* Én műszakvezetőm is ezt mondta.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9572) TGWH


TGWH
őstag

Hmmm ezt már olvastam. Igen, ilyen is van.
Beállítottság kérdése. Ha valaki nagyon lelkiismeretes, és inkább kétszer ellenőrzi mit küldd ki, és ért is a munkájához, nagyot nem hibázhat.
Persze úgy átlagban a magyar gépparkkal és fönökökkel küzdeni nem egyszerű :D azért biztos van aki jó pénzért beletörődne.

Viszont akkor így most már tudom, hogy *iguana* nem rúgna ki :DDD múltkor még ki akart :DDD ,,ha én lennék a főnök'' de nem leszek, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9573) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

video
Nem értek a köszörüléshez, csak látom ahogy a kollégák dolgoznak. És ez alapján eléggé ferdített videó.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9574) TGWH válasza Klaus Duran (#9573) üzenetére


TGWH
őstag

Hát valahogy el kell adni a cuccost. Én el tudom képzelni, hogy ennyire egyszerű legyen. Én is csak láttam hogy megy, kb. kétszer-háromszor :D most arra gondolok, hogy ráengedem a köszörűkövet, mert úgy hozzák ide, hogy az átmérőknek pár századdal vannak felette. Végigtolod, megméred, ráengeded még egyszer, nincs bent az anyag órákig, viszonylag gyorsan lehet vele dolgozni.
Legalábbis hagyományos marós kolléga nem szarakodott, megmérte, 30.1, kellett 30as méret, ráengedte egy érintő fogásra, útmérő nulláz, aztán letolta 30asra pár perc alatt a viszonylag kis méretű munkadarabot.
Nem tűnik bonyolult dolognak. Aztán ha ilyet nézünk, hogy netán lézerrel mérik a korong átmérőjőt, lehetséges, nem? Lemásolni egy mozgáspályát? Évtizedekkel ezelőtt meg lehetett csinálni, nem?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9575) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9574) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a végén mit integet a faszi? selejt az összes? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9576) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#9570) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem a műszakvezető munkakörből az jön le h én felelek más munkája után. ez engem stresszelne. más meg kivirul tőle, nekik való

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9577) TGWH válasza BÁ Nutrition (#9575) üzenetére


TGWH
őstag

Az nyílván költői túlzás. Ahogy a reklámozott gép előtt is a cuccok. Kúpot még köszörülnék, fogaskereket meg ívpályát szerintem már nem :D
De az is jó, hogy betesznek egy szénfekete darabot, a hülye cnc-s csak olyat tudott, a csávó meg felpolírozza csúcsminőségre :DDD

A műszakvezető miért felelne más munkájáért? Ha megmondom hogy csináld, de nem úgy csinálod és elbszarintod, az nem az én hibám. Ha nem mondom meg hogy csináld, na de egy műszakvezetőnek meg kell mondania? Nem. Akkor meg? :D legyen jó és legyen kész most és kész :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9578) BÁ Nutrition válasza TGWH (#9577) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"De az is jó, hogy betesznek egy szénfekete darabot, a hülye cnc-s csak olyat tudott, a csávó meg felpolírozza csúcsminőségre "
gondolom edzett

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9579) Klaus Duran válasza TGWH (#9574) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Csak mire megszerkeszti a programot (mint a villám) akkor is a hagyományos már 2 vassal készen van. Vagy csak hülye a hagyományos gépkezelője. Kollégát 5+év tapasztalattal Studeren elhiszem hogy ilyen gyors lenne. De ö előtte 10+ évet hagyományoson kente 12 órában. És még a csúccsal is kell játszani mert nem lesz egyből tökéletesen egyenes a vas.

De az is lehet hogy ilyen gépen egy olyan analfabéta mint én is tudnék dolgozni, +-2 századra. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9580) blasko92


blasko92
őstag

Műszakvezető....

Én voltam. Nem jó. 2 fajta műszakvezető van: aki az üzemvezető alatt dolgozik, és aki az üzemvezető "alatt" dolgozik. Postások, és irányítók. Mindkettő felelősséggel tartozik, csak az egyik a saját munkája után, a másik meg a felettese után. "Így kell csinálni" "B@zdmeg, miért így csináltátok" A másik meg, aki tényleg vezető, és jól csinálja, és úgy megy minden ahogy kell. Vezetőnek lenni gecinek kell. Nincs haverság. Azt csinálod és kész. Ha haverság van, rábaszol. Tudom. Vissza is léptem :)

(#9581) zolikaDB válasza blasko92 (#9580) üzenetére


zolikaDB
veterán

Melós: kell "ez meg ez meg ez" a melóhoz.
Művezető(k): oké, oké, meglesz, természetesen. / Gyere, válasszuk is ki, h pontosan mire gondolsz.

Fent van a meló 2-3 hét múlva ->
Melós: fent van a meló, hol van az "ez meg ez"?
Mv(k): hú, b., miért nem szóltatok? Szólni kell!

Ez milyen verzió, Blasko? :DDD

(#9582) blasko92 válasza zolikaDB (#9581) üzenetére


blasko92
őstag

Naja, van ilyen is. Haver/rokon/jóbarát, tiszták a kezei :D

(#9583) TGWH válasza Klaus Duran (#9579) üzenetére


TGWH
őstag

Ki tudja, biztos jócskán van bent túlzás, de a hagyományost megnézném hogy csinál pl. fogaskereket :D biztos megvan a trükkje.
Ha meg több jön ugyan abból, akkor a hagyományos gépen dolgozó kezdheti befonni a haját :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9584) nchelp válasza TGWH (#9583) üzenetére


nchelp
tag

Nem olyan ördöngösség az. Már tanműhelyben is kellett gyártanom, és ha van megfelelő szerszám hozzá, akkor akár a ferde fogazás is nagyon szépen kivitelezhető hagyományoson. Akár tizesével is. Igaz, az nem kicsit nyugdíjas munka :DDD

nchelp

(#9585) TGWH válasza nchelp (#9584) üzenetére


TGWH
őstag

Köszörülted is? :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9586) BloodPandus válasza Klaus Duran (#9573) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

A faszikám nagyon tud.
Tényleg berakja a fekete darabot a gépbe, és kiveszi a fényeset.
Annyira tud, hogy az esztergaszív alatti felület is készen van.
Én hagyományos palástköszörűn is szoktam nyomni, és annyira kezdő sem vagyok már ebben sem, de erre még én sem vagyok képes... :DDD :R
Igaz, nem is vigyorgok ilyen törvénytelenül közben, szinte végig... ;]
Ennél már csak ez jobb, a faszi maga a megtestesült keménység...

https://www.youtube.com/watch?v=01B-TZAwkCo&list=PL8D14AC14D6A2FD70&index=2

Érdemes végignézni még profiknak is, de a manuson kerekre röhögtem magam... :))

(#9587) zolikaDB válasza BloodPandus (#9586) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaaa. Ez csak egy Haas video.
Ezek altalaban mindig az USA felsobbrenduseget hirdetik.
Nem kell ezen meglepodni.
Se a Haas, se annak semminemu kezeloje nem lehet szar, ez fix.

[ Szerkesztve ]

(#9588) TGWH válasza zolikaDB (#9587) üzenetére


TGWH
őstag

Ááááá, mint a Függetlenség napja :DDD
A végén meg beírták a konzolba hogy ,,gonosz vírus küldése'', és vírust kapott az ufaj :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9589) nchelp válasza TGWH (#9585) üzenetére


nchelp
tag

vannak munkák, amikkel úgy vagyok, hogy "na, fogjuk meg hama', oszt vigyétek!... Ilyen a köszörű is :D nem okoz szívritmuszavart a hiánya :DDD

nchelp

(#9590) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9587) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:DD
Erre kolléga mondását idézném. "Kidobni sose késő", és "Sz.r ez a Haas."
11 Haas van nálunk.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9591) kpityu2


kpityu2
őstag

Titán marás fagyasztással: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9592) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

GE-ről van valami tapasztalata valakinek? Annyit tudok hogy ott a pénz egész jó, csak a körülményekre lennék kíváncsi hogy mennyire szigorú meg hasonlo.

Köszi előre is

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9593) bundilolo válasza kiezTe90 (#9592) üzenetére


bundilolo
tag

Veresegyház vagy Zalaegerszegi?

(#9594) kiezTe90 válasza bundilolo (#9593) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Veresegyházi.

Szerk. : Nemtudtam hogy van Zalaegerszegen is..

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9595) bundilolo válasza kiezTe90 (#9594) üzenetére


bundilolo
tag

Van igen csak mindegyik más területet fed le a portfóliójukból. Talán, ha jól emlékszem még Budapesten is van. Ahová te akarsz menni, szoktam oda járni dolgozni. Gondolom több műszakos munkarend, mait kínálnak. Az ott dolgozók, akik gépeken vannak és nem mondjuk a turbinákat szerelik azoknak igencsak monoton a munkájuk. Szinte csak zöldgombosak. Viszont nem dolgozzák szét magukat, sokat ücsörögnek, saját konyhájuk van, megvan mindennek a jó oldala. :)

(#9596) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az Edgecam a CAM programok kozt milyen szinvonalat/kategoriat kepvisel? Illetve pl egy NX-hez kepest milyen? Milyen gyorsan lehet hozza kepest dolgozni vele, mennyire esnek kezre a menuk, milyenek a beepitett ciklusok, strategiak stb?

(#9597) kiezTe90 válasza bundilolo (#9595) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Ma beszéltem ismerősömmel aki ott van, mondta hogy ahoz képest hogy multi, egész nyugodt hely..vannak szabályok amiket ba betart az ember nagy baj nem lehet. És jól is keres.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9598) Wucky


Wucky
senior tag

Ne vegye senki sértésnek amit most írok,de látom nagyon nagy divat lett a CNC,mint tanfolyam,mert hiány szakma. Nos,a legtöbb tanfolyammal (3-6 hónapos OKJ) arra jó hogy papírod legyen róla. Az ott megszerzett tudásal kitörölheted. Azt hiszitek olyan könnyű ez az egész?
Meg majd dől a lé?
5-10 év mire a 0-ból elérsz oda hogy nem feltétlen kezdő vagy. Persze ehhez kell több cég is ahol megfordulsz.
16 éve vagyok a szakmában,full egyedi gyártózom,mellette meg van a Cnc Programozói Cad/Cam Technológusi végzettségem amit a Zrínyin szereztem. Tele a tököm a sok gyorstalpalós zöldgombossal,akiknek fogni kell a kezét egy kibaszott lapkacseréhez is. Jönnek a cnc programozói papírjukkal hogy márpedig ők programozók,aztán meg csak néznek,mint borjú az új kapura mikor kapják a rajzot. Fogalmuk sincs hogy mit s hogy kell. Még egy egyszerű puma vagy Doosan 2 tengelyes esztergát sem tudnak bekapcsolni. Arról már ne is beszéljünk,hogy ezek között már van olyan aki pár éve gépbeállítóskodott és olyan marhaságokat követ el hogy az fenomen. Kontúrkövetés kikapcsolása nélkül áll vissza gyorsjárattal a darab elejére mjd megíra mégegyszer a kontúrt.
Normális?
Volt olyan munkatársam,hogy 3 éve dolgozott közvetlen mellettem egy 2 fejes 2 orsós gépen. Szériázott. Ennyi idő alatt ugye meg kellett már tanítanítani korrekciózni,lapkát cserélni,minimális program ismeret,hogy a saját munkámmal is tudjak haladni. Egyszer összecsukta a 2 orsót a revfejekkel.
Miért? Mert ezeket ,már tudta és azthitte,akkor ő már programozó. Ki akarta javítani az egyik darabot,és rossz helyről indított. Ahelyett hogy szólt volna. Szerintetek mennyi volt helyre rakni a gépet? 2 napig bányásztuk szét a tokmányokat,mire le tudtuk venni.

Ennyit a tanfolyamokról.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#9599) Phülöp válasza Wucky (#9598) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez nem a tanfolyamok hibája.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9600) Wucky válasza Phülöp (#9599) üzenetére


Wucky
senior tag

Dehogynem. Azt a képzetet adják hogy tud valamit. 3-6-8 hónap alatt komplett szakma? Na ne viccelj már. A Plc programozás is OKJ-s már. Aki pékből lett az,még a kezét is eltörném ba hozzá nyúlna a géphez.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.