Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8801) csiziktomi válasza TGWH (#8800) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Hurican H400 mitsu vezérlővel.Hát most még csak napi 4-5 db-nál tartok,de megy ez még lejjebb is :)

(#8802) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#8798) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nálunk is 70Psi körüli, szal kb ugyanaz a tartomány
csak azt nem értem hogy egy 40x10es gyűrűt 30as furattal hogy nyom össze. mert akkor ugyis felesleges a puhapofa mert megnyomja szabályzás után is a darabot

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8803) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Billenoasztal :D

(#8804) blasko92 válasza zolikaDB (#8803) üzenetére


blasko92
őstag

Ejszakasban biztos jo. Felraksz egy matracot, irsz egy ringato programot, es mehet a szieszta :DD

(#8805) Klaus Duran válasza blasko92 (#8804) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

És egy 25. gömbmaróval masszírozza a hátát. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8806) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Valami közelítő árakat tudnátok mondani kérlek?
Óradíj a következőre:
CNC esztergálás
CNC marás
CNC marás 5 tengelyes
CNC portálmaró
Lakatos munkák, hegesztés
Esetleg síklézer és vízvágás, NC lemezhajlítás ár is jöhetne.

Kellene ezekről referálnom, de nem találok igazán árakat. Persze cégnév nélkül is jöhet, privát is lehet, nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni. Annyit kellene még hozzá, h mennyire biztos az ár, tehát nem "hallottam amikor beszéltek róla a kocsmában" jellegű kellene azért. :B

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8807) blasko92 válasza Klaus Duran (#8805) üzenetére


blasko92
őstag

Egyébként kíváncsi lennék a gép stabilitására. Képen nézve, azokkal a lépcsőkkel az asztalhoz durvának néz ki, de más tészta, ha a valóságban felraksz rá egy 1 tonnás betétet nagyolni, hogy viseli.
Azért egy ekkora bölcsőt megtartani nem kis feladat.

Meg tetszik, hogy nem csak akkora a gép befogadóképessége, mint a körasztal, hanem fel tudsz rakni nagyobb alkatrészt, ami csak 4 tengelyt igényel, mint ami 5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#8808) Klaus Duran válasza blasko92 (#8807) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

AZ UMC mennyire stabil?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8809) nchelp válasza ViZion (#8806) üzenetére


nchelp
tag

Gyártás- és gépfüggő. Egy hi-tech DMG óradíja simán lehet 60-70 euró otthon is, sima gépalkatrészgyártásban mozgó cégek lemennek akár 20-25 ojró körüli összegre is. Az sem mindegy, az ország melyik részén. De így hogy lehetsz te a referens?...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8810) ViZion válasza nchelp (#8809) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, majd egyszer, ha megírom az emlékirataimat, akkor elmondom részletesen. Jelenleg annyi, h vannak, akik megállapították az óradíjat, amivel dolgozni kellene. Szerintem meg sok, de csak legyintenek, hiszen kvázi nem szakmabeli vagyok, csak marketinges... de az ügyfelekkel nekem kell beszélni, mindenki nem hazudik... azt meg nem várnám meg, h ne legyen munka... Fel kell nyitni pár ember szemét. Ahhoz tények kellenek, akár név nélkül is, de a "gondolom" nem elég.

Köszi az infót. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8811) TGWH válasza ViZion (#8810) üzenetére


TGWH
őstag

Na itt a csavar! :D bocs, de a marketing nem lenne rossz, de ahogy ma működik, az inkább gusztustalan okádék...
És te honnét tudod hogy sok? Mi alapján gondolod hogy sok? Mert ha kiszámolgattad a gép teljesítménye meg pár egyéb dolog alapján, és kijött hogy sok, az rendben van :C
Mondjuk számolgatni is hülyeség valamilyen szinten, mert aki feketén nyomja, az alá nem tudsz licitálni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8812) lav1892 válasza nchelp (#8809) üzenetére


lav1892
csendes tag

60-70 euro :Y és abból kb. mennyi a gépkezelő órabére?

(#8813) nchelp válasza lav1892 (#8812) üzenetére


nchelp
tag

Azon? amennyit kizsarol magának :DDD

nchelp

(#8814) ViZion válasza lav1892 (#8812) üzenetére


ViZion
félisten

800-2500 Ft/h... túlórában meg ×1,5-2... jah. De hát ugye több milliós gépen a több százezres munkadarabbal töltik az időt, szal. indokolt sztem.

TGWH: a visszejelzésekből tudom. De van terület, ahol konkrétan ki volt számolva mennyi az önköltség. Alaposan számolták, targonca, takarítás, etc, minden benne volt az óradíjban. De fentről megemelték, a konkurencia díjait ismerjük, versenyképtelen szintre nőtt, el is mentek nagy megrendelők is sajnos. Ezeket vissza kell hozni. De a szép levelek, megbeszélések kevesek ehhez...

Jah, azt nem tudom máshol milyen a marketing, a magam részéről becsületes vagyok, nincs lehúzós átbaszós árazás, vagy nem tudom mire gondoltál. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8815) kpityu2


kpityu2
őstag

Rezsióradíj? Új gép lízingdíja osztva futamidővel (mondjuk 5-6 év). De a vörösorrú Józsi megcsinálja egy felesért is hétvégén a lengyelen. Ha épp nincs csontlágyulása.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8816) nchelp válasza kpityu2 (#8815) üzenetére


nchelp
tag

az úgy tömény bukta, kolléga...

nchelp

(#8817) ViZion válasza kpityu2 (#8815) üzenetére


ViZion
félisten

szal.fizeted a hitelt, és kész... a melós, az energia, a rakodás, a karbantartás, segédanyagok, szerszámok, etc...? De jó lenne ha ennyiből állna. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8818) soldi3r válasza ViZion (#8817) üzenetére


soldi3r
veterán

A gepet ugy is EU palyazatbol vettek :)) Ugyhogy az fedezi a tobbit.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#8819) zolikaDB válasza nchelp (#8816) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondold azért át! Ha szerszámokra nem költesz, mert majd a melós kér a másiktó', akkó' azé' más! :D :D

(#8820) ViZion válasza soldi3r (#8818) üzenetére


ViZion
félisten

Aham... látom nagyon benne vagy... Az azért gondolom világos, hogy egyrészt a pályázat közel sem 100 % támogatású. Másik, h a megírás is költség, nem is kevés. Az önrész mellé hitel is kell (igen, ki van találva), ami nem szerény kamatra van. Szal. ezt ugorjuk át, annak a jó, aki minden pályázat nélkül veszi a gépet, hidd el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8821) kpityu2 válasza ViZion (#8817) üzenetére


kpityu2
őstag

Tied a gép, onnantól profitot termel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8822) TGWH válasza kpityu2 (#8821) üzenetére


TGWH
őstag

Ezért vesznek a legtöbben használtat :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8823) BÁ Nutrition válasza ViZion (#8820) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kulfoldon mas szemlelet van. egy 70ezer fontos eszterga lizingje 6 evre mondjuk 1500 font havonta
szal ennyit kell a gepre forditani nulla onerovel. hozzajon a munkaber ami megegyszer ennyi legalabb, az 4500 font. egy muszakban. ezt meg duplazzuk meg akkor fullos szerszamkoltseg , irodai munkas bere, meo, futes, klima, energiaktg is benne lesz. az 9000 penz.
ennyit ha sz*rul dolgozunk akkor egy het alatt termelunk meg. szerinted erdekeli a fonokot hogy mikor lesz ove a gep? inkabb koncentral arra h tudjon hozni eleg melot es meg masik 3 gepet is beallitson a csatasorba, hisz minden gep messze megtermeli havi szinten a bekerulesi koltseget. sot ha 5-6 ev utan kibaxak innen oket leselejtezve negyed aron Mo-ra, lengyelekhez stb az se foglalkoztatja, nem akarja itt simogatni oket a muhelyben mutatva anyusnak h na mar ez is a mienk..

mindent az dont el milyen piacra/megrendelonek tudsz dolgozni, ha oda aki meg harom kezen at juttatja el a celhoz(azaz mindenki lefeji a kozvetitoi dijat) vagy a szomszed pistabacsi traktorgyaba koll valami akkor nem a zsir uj hermle geprol veszik le neki a darabokat hanem a proletarrol ket nagyfroccs utan a joskabacsi gyartja le 500 forintert.

meg persze itt a minosegellenorzes is olyan h jovanazugy, ha meg a repulogepbe gyartasz darabot amit be is epitenek akkor az utso saroklekerekites se loghat ki egy szazaddal se. akkor se ha mondjuk a szek hattamlajan lesz egy csavar.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8824) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8823) üzenetére


TGWH
őstag

Na jó, de akkor már csak az a nagy költői kérdés, hogy Mo-on miért akarnak éhbérért repülőgép alkatrészeket gyártatni? :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8825) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nchelp: ez is kis becsuletesnek tunik -> MH700C

(#8826) ViZion válasza BÁ Nutrition (#8823) üzenetére


ViZion
félisten

Német/angol piacon vagyunk, nem NASA minőség, de élelmiszeripar, precíziós gépgyártás, etc... szal. a minőség része meglenne. Direktbe nyomjuk, nincsenek közvetítők. Néhány technológiánál van egy kis bottleneck, azt feljebb árazták. Csak sztem vannak olyan részek a programban, amik elviszik az árat. De valamit mutatnom kell, nem állhatok oda azzal, h ez így nem jó, mert drágára jön ki. Itt konkrétumok, számok, példák kellenek.

Pl. előkészületi időket elég furán kalkulálja a program... ma beszéltük, h abban is hiba van valószínűleg. Ezeket orvosolni kell. Azt fogom még kiadni, h kézzel számolják át, amit a program kiköp, tutira ott is el van kefélve valami. :(((

"szerinted erdekeli a fonokot hogy mikor lesz ove a gep?"
Ezt a részt mondjuk én is leCCarom...
Engem az érdekel, h legyen munkánk, jó áron dolgozzunk (ami mindenkinek jó), a melósoknak (igen, nekem is) legyen stabil megélhetése, folyamatosan munkája. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8827) nchelp válasza zolikaDB (#8825) üzenetére


nchelp
tag

Nem központ... amúgy nem rossz

nchelp

(#8828) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8824) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nem tudom h gyartanak-e otthon valami normalisat normalis aron. de az tuti hogy az otthoni meloimbol az amg merci kb 90%ot leszkreppelt volna minimum.
ha maras is lett volna rajtuk akkor meg mindet..(legalabbis miutan a jo marosunk elment)
voltak otthon is szep munkaim. nem ugy csaptam oket ossze sosem. de itt meg tenyleg a masik veglet megy. nincs jovanazugy semmire sem. a sumaher cipotarto dobozan is minden h7
es van mikor meg azt is kidobtuk ami a turesen belul van csak kozel a hatarhoz.
mondjuk D9.975-9.985 es az a jo ami 9.978-9.982. a tobbi selejt. ill termeszetesen az utso radiusz lekerekites metszespont minden szazadra ott van ahol a rajzon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8829) nchelp válasza ViZion (#8826) üzenetére


nchelp
tag

kéretik törölni

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8830) nchelp válasza ViZion (#8826) üzenetére


nchelp
tag

off, csessze meg, 2X is mellé, osztán még nem is ittam... :W

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8831) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#8828) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Hozza a vasat a köszörűs, +5 ezred, újra hozza még mindig 5 ezred. Következőre +0,0003 mondom oké, azt mondja már 1 századdal a kaliber alatt vagyok. :) Széria végén rámértem a kaliberre, hát nem 1 századdal pluszos volt a drágaság a ráírt mérethez képest. a tűrés +-0,004 eddig még egy vasat sem hoztak vissza érdekes módon.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8832) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#8828) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az, h szkreppel?

(#8833) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#8832) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

leselejtez/visszadob (scrap = selejt angolul)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8834) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8828) üzenetére


TGWH
őstag

Hát figyelj, olyan helyektől ne várj sokat, ahol hunor vezérléssel nyomatják :D mondjuk marha pontos, csak épp hááát... faéket gyártani tökéletes.
Megnézném az összes helyet a környéken, kíváncsi lennék hol vannak európai körülmények a műhelyben, és akkor a vezetőség megint egy érdekes tészta.
Valahol számolgattunk a gépidőkkel, csak úgy elraktam a jegyzeteimet, hogy nem találom meg :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8835) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8834) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nem varok semmit sehonnan csak mondtam h a gep oradijat nagyban befolyasolja a megrendelo elvarasa, ill hogy nem mindegy hogy ocso munkaval preselik ki beloled a lizingdijat vagy draga darabokon is megvagy stresszmentesen, ugy hogy mindenkinek jo.

ha pl elozo helyemen vettek volna egy uj dmg eszergat aztan az 500 forintos darabokkal kellett volna kitermelnem a a gepet akkor az kb a sirba vitt volna 2 even belul. szal kenytelen lettem volna felmondani, mert az elviselhetetlensegig fajultak volna a vezetoseg kovetelozesei. raadasul az egyeb felszerelesek mint szerszamok puhapofak meroeszkozok ugyanolyan xarok maradtak volna. ugyhogy jobb is ha a jovanazugy minosegi elvarasoknak kell megfelelni ott nem kell eus palyazaton 40 millas uj gepet hozni ha nincs ra valo melo

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8836) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#8835) üzenetére


zolikaDB
veterán

Izéééé, őőőőő, hmmmm, háááát, aaa....
Nem mostanában láttam intót. Furatmikrót is vagy negyed éve, annak is "házi" gyártmány a kalibere (de akkor honnan tudjam, h jó-e a kaliber, azt mivel mérték??).
Menetidomszer, H7-s idomszer asszem van, de én sosem használtam itt.
Taszter egy "felújított" darab.
Szóval, a minőségi követelmények elég "rugalmasak".
Van egy mérőgép, de le van takarva, mert "szar_az".
Nyilván értelmes ember tudja, mit gyárt, és milyennek kell lennie, mint nálatok is, és lehet nem teljesen indokolt átesni a ló túloldalára, de azért vannak alap dolgok. Németben pl mindent MEO-ztak egyik helyen, de megmondta a Richi bácsi, h ez így jó, amazon meg javítsak, mert szólni fognak érte.
Bajoroknál magunknak MEO-ztunk. Kollega Wolfratshausenben van, azt mondta, h megmarnak vmit, beviszik, megmérik. Jó, ez kaka. Alátesznek egy hézagolólemezt, úgy jó. Ezt a mérést kinyomtatják, és így adják a megrendelőnek... :U :W
Mondjuk, nálatok, ahogy nézem új és drága gépek vannak. Gondolom, azokat szerszámozzák becsülettel. Onnan meg már nincs messze, h rendesen lehessen tűrést csinálni, nemde? Ha meg megfizetik?! Akkor persze ez belefér.
De pl amikor rimánkodásba csap át a szerszámigény, meg nyáron 41 fok van a gép mellett..........

[ Szerkesztve ]

(#8837) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki érdeklődött 5 tengelyes Hurco beméréssel kapcsolatban, még tavaly.
Szerintem őt kellene felkeresni, hátha tud segíteni.

(#8838) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nchelp: lesz itt gép neked, ha arra kerül a sor. A piac tele van velük.
Apropó: mi a különbség a sima Deckel (+Grundig Dialog vezérlő) és a Deckel Mahok (+Philips) között? Mármint mikortól melyik és miért?

(#8839) nchelp válasza zolikaDB (#8838) üzenetére


nchelp
tag

Az, amit linkeltél, már egy kései 532-es Philips. Sajnos, ahogy a programozhatóságát fejlesztették, a kezelhetőséget egyben jelentősen lerontották.
A Grundig Dialog egy érdekes dolog, és most lehet, hogy nagy baromságot mondok, de úgy tudom, hogy az még a Philips 3032-es közvetlen elődje. Gyakorlatilag még nem volt szerencsém hozzá.

Aztán volt a Deckel Dialog FP..., aminek a Philipshez gyakorlatilag még nincs köze, az a Deckel saját vezérlése volt a fúzió előtti időből.

nchelp

(#8840) TGWH


TGWH
őstag

Kaptunk egy bevonatos fúrót, állítólag 20-30-as vágósebességgel viszi a rozsdamentest.
Szerintetek mi lett a vége? :DDD :D Azért megnézném a katalógust ahonnét szedték az adatot...
Felezve az állítólagos technológiát akármi viszi, de valami szarabb anyag lehet...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8841) zolikaDB válasza TGWH (#8840) üzenetére


zolikaDB
veterán

1. ilyenkor MÉLY KUSS, gyere teknologus/muvezeto/mernok kollega, gyere, gyere. Beteszed, ő mondjon minden parametert, fuled befogod, zold gomb es nezed a csinnadrattat. Utana surun kerdezgeted, h na, ez igy dolgozik, igy jo, mi legyen, mi legyen?
2. a katalogusos parameterek fenntartassal kezelendok. Ugye van egy tesztgep, tokeletes lefogatas, stb. stb. A te geped egesz mas es a tobbi. Ezeket mindig alá veszem valamennyivel es indul a proba. Ha van lehetoseg, elmegyek a vegletekig. Jo tudni, h mit bir egy adott szerszam. Rosszabb esetben minimalizalom a kockazatot es torekszek, h a melo vegeig es azutan is jo legyen a maro.

Amugy mifele furo volt ez?

Ja, volt, es van is egy marom. Ma ezzel simitottam egy annyira nem fontos 4-es lemezmelot. Ez egy HPC bevonatos WNT-s D4-es maroka, ami anno lezervagott rozsdamentes munkaban (az is lemez volt... 6-8 vastag) 9 orat dolgozott. Utana meg egy meloban, es most megint teljesit. Mikroszkop alatt latszik kopas az elszalagon, de szabad szemmel alig semmi.
Szoval igy is lehet. A parameterek kozelitik a katalogusost, a megfogas stabil, a gep merev, vizet kap rendesen...

(#8842) BloodPandus válasza BÁ Nutrition (#8828) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Nos, pont ezt láttam én is kint.
Tűrésen belül, de mégsem jó, kuka.
Akkor mi a fütyinek a tűrés?

Sajnos, ez a ló másik oldala, itt sem a minőséget fizeted meg, mint végfelhasználó, hanem az indokolatlan, és ideges-remegős tűrésfelülbírálásokat.
Nem azért drága, mert tökéletes, hanem az ez miatt kidobált darabokat is a végfelhasználónak kell kifizetni.

Valóban, nekem is kellett már kidobnom titán csavarokat, mert 2 ezreddel tűrésen kívül volt A FEJE, és az a legszebb, hogy a lőtéri kutyát sem érdekelte volna +-2mm.
De ha a rajz idióta, akkor a végeredménynek is annak kell lenni, szembe menve mindenféle józan ésszel.

Bolond világ ez... :W :W

(#8843) zolikaDB válasza BloodPandus (#8842) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azert a Drei-S nem volt a vilag vege. Csinaltam melokat nekik a ZMT Österlein-nal.
Persze, vannak baromsagok. Mint a mostani melom is: nem szamit, nem lenyeg, nem ize, nem hozé, de a nem megmunkalando/megmunkalhato nyersdarab annyira el van csavarodva, h nem tudom megfogni sehogysem satuban, egyik vege rajzi meret +2.5mm, masik meg -1.5mm... De ne nyuljak hozza, mer az nincs kifizetve (meg amugyis hőállo lemezcsík...........)

2 ezredet mivel merted, ami hiteles is? :DDD Tudod, amikor a kaliber is helyi gyartas, es csak dugora merek furatot esztergalni... :)) Akkor nehezen hiszek mar dolgokat, h mikepp is mehet mashol :DD :U

[ Szerkesztve ]

(#8844) BloodPandus válasza zolikaDB (#8841) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Én alapból úgy indítok, hogy katalógusadatok 80%-a és kész.
Az esetek nagy többségében, ez be is jön, és nagyon jó az éltartam/munkában töltött arány.
Amikor viszont lapka vágóra az van megadva hogy 80-230...
Nos, olyankor kezdődik a vágópista műsora... :DDD

(#8845) TGWH válasza zolikaDB (#8841) üzenetére


TGWH
őstag

A fene sem tudja, már a gépben volt :D
Mondjuk pont annyival pörgették a fúrót, mint én a fele akkorát :DDD ha holnap egész műszakban el sem mozdulok a gép elől, és a fúró is végig bírja, még készen is lehet a meló :) le lett erőszakolva egy percen belülre, de csúnya hangja van :(

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8846) TGWH válasza BloodPandus (#8844) üzenetére


TGWH
őstag

Írtam már, rozsdamentesnél próbálkoztam picit, ráértem.
Annyiban maradtam, hogy 25ös kétlapkás, s1250 f650, egy-két tizeddel kezdtem, most 0,4 volt a fogásmélység. Nagyon szerszámbarát, jelzi a gép ha elfogyot a lapka; megáll anyagban a maró :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8847) BloodPandus válasza zolikaDB (#8843) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Mindentől függetlenül nagyon jó volt a Drei-S, én élveztem az ottlétet.
Van sok meló, amit ők is csak kiadnak, és nekem is volt már, hogy a ficaknyi nyershez nem nyúlhattam hozzá, mert görbe volt, kérni kellett másikat.

Ezt a szintet találtam meg most Gödöllőn, van mindenféle gép, és énsem csak Mazakkal nyomom, hanem palástköszörülök, meg hagyományos drehán és marón is nyomom, szükség szerint.
Nem unatkozom sosem, és mindig van valami trükk, amit már régen csináltam, ott meg még senki... :)
Legutóbb profilfúrót köszörültem, rádiuszsablonnal és tolómérővel tűrt furathoz. Sikerült.

A 2 ezred 2 ezredes órával, és optikai mérőgéppel mérve, keresztbe-ellenpróbával, ahogy a nagykönyvben meg van írva...

A Mazakról közben kiderült (hétfőn volt a szerviz), hogy a hőkompenzáció relatíve elég durván beleavatkozik a dolgokba/dolgomba, ha huzatos helyen van, akkor már ajtónyitásra is változik a méret.
4-5-6 századokat kellett irkálni pozíciókon, szerszámbemérőn, ilyesmik.
Utálom a túl okos gépeket... :( :O

(#8848) BloodPandus válasza TGWH (#8846) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

A lapkánál esztergalapkára gondoltam, és ugyanazon a dobozon a fogásmélység 0.2 és 1.5 mm között van.
Wolframnál pont van erre lehetőségem játszadozni vele, miközben csak 5 jó darabra van lehetőségem, szűk 2 százados tűréssel.
Szégyen, vagy nem, az ötből kettőt én bizony hagyományos gépen méretre csiszoltam.
A lapka 1 tized alatti fogáson kiszámíthatatlan, és ott van még az a kurva hőkompenzáció a gépen.
Legjobb tudomásom szerint akár 6 századdal is elviszi a méretet, ha ő úgy gondolja.
A műhelyben hétfőn van 17 fok, pénteken meg 22. (Állandó hőmérséklet? Piha...)
Tiszta baromság.

(#8849) TGWH válasza BloodPandus (#8848) üzenetére


TGWH
őstag

Na az jó, én nem láttam a dobozon fogásmélységet :D
Általában jókat szoktak írni. Tűrt tengelyt előszőr úgy kezdtem gyártani, hogy új simító, pár darabon beáll, utána folyamatos kopás, aztán jó, de arra már elfogy az anyag :D most már bent hagyom a régit, sokkal egyszerűbb, egyszer ráállok oszt csókolom, végelenségig vinné egy századon belül :D
Volt pár hete, hogy mindenki lusta volt a gépen simítót cserélni, a végén már szöszölt, akkor lett cserélve, de pár száz méter lement vele :) meg nem mondom hány napig volt bent :U
Amióta visszaküldtek egy doboz csavart, miszerint szorul rajt minden, azóta szrunk rá, legyen a szabvány alatt pár tizeddel oszt jóvanazúgy :D
Volt hogy a laptávolságot is mérték a csavaron, aztán jött a megrendelő meo-zni, elővett egy nyúzott villáskulcsot, rámegy, jóvan :DDD meg amikor mondtuk neki, van ám kétméteres tolómérő, erre elővette a mérőszalagot :D természetesen előtte gyilkolászás volt +-0,1ért :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8850) zolikaDB válasza BloodPandus (#8848) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kva fsza az a Mazak...
Hurconál is, h nincs mérőléc, csak forgójeladó, a nyár egy álom... Tavaly volt 39 fok is a gép mellett...
Most, h állandó a hőmérséklet, minden jó, minden szép. Na, jó, azért néha örülnék, ha szerszám is lenne a melóhoz :DDD
Sajnos kiesztergálónál is tapasztalom, h csak tóruszos lapkával szabad dolgozni, és azzal is törekedni kell, h a legkisebb fogás 0.1 lehet. Volt, h fél óráig szoptam régen: maradt 0.02, de 5x tekertem rajta, és nem vette le. Aztán egy 0.1-es fogás, és visz 0.03-0.04-et :DDD De a 0.06/0.08-as meg még csak nem is szöszöl :U :W

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.