Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9851) TGWH válasza soldi3r (#9848) üzenetére


TGWH
őstag

Mondjuk ezen én is röhögtem, kevesebbet kerestem kezdő cnc szakmunkásként, mint előtte a gyárban :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9852) nchelp válasza kmisi99 (#9849) üzenetére


nchelp
tag

EZ egy elég látványos demo a palettacserére, de egyben talán a legkevésbé elterjedt módozat...

nchelp

(#9853) konwktor


konwktor
tag

Most készül a főnököm beruházni új gépekbe egy legalább 2000mm-es x tengelyel dönthető főorsóval,körasztallal továbbá egy 630-as esztergát,szerintetek melyik márka most a best buy?ár érték arányra lennék kíváncsi volt kint a dmg tegnap de szerintem az elég drága az nct-nek meg nem tetszik a taiwani gépágya :) A kettő között milyen gépet ajánlanátok saját tapasztalatotok szerint :R

(#9854) nchelp válasza konwktor (#9853) üzenetére


nchelp
tag

Esztergára Doosan-Daewoo, akár használtan is. Marón mit gyártana?

Ja, az NCT-s gépen a taiwani felépítmény a legszerethetőbb... :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9855) konwktor válasza nchelp (#9854) üzenetére


konwktor
tag

Nem szerszámgyártócég :) elég durva munkák,nagy tűréssel kis határidővel :) földmunkagépek alkatrészei meg hasonlók.

(#9856) nchelp válasza konwktor (#9855) üzenetére


nchelp
tag

Akkor egy Correa elég jó választás lehet.

nchelp

(#9857) TGWH válasza nchelp (#9854) üzenetére


TGWH
őstag

Most mi bajod velük, a nagyobbak már elég masszívak :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9858) konwktor válasza nchelp (#9856) üzenetére


konwktor
tag

Tudsz valamilyen magyar forgalmazót? mert én nem találtam:)

(#9859) nchelp válasza TGWH (#9857) üzenetére


nchelp
tag

Most mondom, a tajwani felépítmény a legszerethetőbb. De kövezzetek meg: a vezérlést én akkor is aljas indokból, nyereségvágyból, előre megfontolt szándékkal, bűnszövetkezetben a szakma ellen elkövetett merényletnek tartom...

nchelp

(#9860) nchelp válasza konwktor (#9858) üzenetére


nchelp
tag

Íme

nchelp

(#9861) BÁ Nutrition válasza nchelp (#9859) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

esztergara siman jo

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9862) konwktor válasza nchelp (#9860) üzenetére


konwktor
tag

:R Köszi :)

(#9863) TGWH válasza nchelp (#9859) üzenetére


TGWH
őstag

Pedig piszok könnyen kezelhető jószág. Csak egy kicsit jobb érintőképernyő kéne rá.
Szeretjük na, főleg hogy nem kell az egész monitort nézni gépelésnél, mert pittyeg :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9864) zolikaDB válasza konwktor (#9853) üzenetére


zolikaDB
veterán

500000€-ért már adnak egy nagyobbacska TOS Varnsdorf horizontot, amiről nyugodtan lelóghat bármi, mert nincs burkolat. Mindehhez persze Heidenhain vezérlő.
Correa-Anayak is persze nyugodtan, jó gépek, Baden-Württembergben volt kettő is, nekem bejöttek :)
Hurco DCX32-5Si. Mérőléccel kérve!! :D A sima DCX22 olyan 250000€ körül megy.
Soraluce
Zayer
Skoda

(#9865) zolikaDB válasza zolikaDB (#9864) üzenetére


zolikaDB
veterán

Viccet félretéve, egy ilyen Matec használtan főnyeremény lenne nektek: Matec 30 HVNC 4000

(#9866) konwktor válasza zolikaDB (#9865) üzenetére


konwktor
tag

új kell :) pályázatos lesz.

De ez tényleg brutál :)

[ Szerkesztve ]

(#9867) zolikaDB válasza konwktor (#9866) üzenetére


zolikaDB
veterán

[link]
[link]
Ha van pínz, meg kell adni a módját!!! :DDD

(#9868) konwktor válasza zolikaDB (#9867) üzenetére


konwktor
tag

Már kértünk be árajánlatot tőlük. :)
őket ismeri valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

(#9869) zolikaDB válasza konwktor (#9868) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha nem indiszkrét, megírod, h melyik modellre mennyit mondtak?

Más: na, kezdek kíváncsi lenni. Jött ma anyag, 3lap/1.3 tonna. vajon odalökik az alkoholistáknak, h na, marjatok kockát, vagy végre lesz értelme a 2200-as gépnek?!

(#9870) konwktor válasza zolikaDB (#9869) üzenetére


konwktor
tag

persze,amint válaszolnak :)

(#9871) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Értem én hogy a fémmegmunkálás nehéz fizikai munka, de akkor is, nah.... ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9872) nchelp válasza konwktor (#9868) üzenetére


nchelp
tag

Vettem egyet használtan, balf... módon volt raktározva, most próbálok életet leheltetni belé. Egy Sirius-2-esről társalgunk egyébként. Ahogy észreveszem, errefelé a kicsik szeretik, mert óccó és sztabil :D

nchelp

(#9873) TGWH


TGWH
őstag

Hááát. Nálunk marad az nct, a cseh meg a tajvani ipar óriásai segítenek be nekik :D meg még ki tudja kik. A kisebbik marógépre ránéztünk, zártszelvény vázon áll :DDD legalábbis amit láttunk belőle...
Egyrészt jó, mert minden apró szirszar gondra azonnal reagálnak, meg rájuk lehet kenni, ha elbszarintottak valamit a gépen, és azért jön elő v.mi hiba. Az árakat nem tudom, lízinggel dolgoznak nagyrészt szerintem.
A folyamatos fejlődés hátulütője, hogy minden harmadik, sorozatgyártott gép majdnemhogy teljesen más :DDD
Küldtek két jeladót, valamelyik jó lesz alapon :P
Alacsony szánkenő szintnél jön a figyelmeztetés, csak ne válts közben szerszámot, mert megáll a tudomány :D Vagy nem találja a ,,c'' - ami náluk ,,s'' tengely pozíciót, pörög körbe szerszámváltás előtt, kidob egy hibaüzenetet, hogy nem találom a ,,s'' tengelyt, aztán úgy ahogy van, betolja a szerszámtárba a szerszámot :DDD időtúllépés fszán megoldva, gondolom egy sorral elcsúszott valami a plc-ben...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9874) zolikaDB válasza TGWH (#9873) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem lenne veluk baj, ahogy mondod, ugranak azonnal.
Tkp nekunk mondtak, h naluk nincs szeria, minden gep mas :DDD
Figyelj, ez nem a Hurco, h van 1db vezerlo (max annyi, h 2 monitoros meg 1 monitoros), X meretu geptest es kesz. Kb Apple szindroma, h az iOS-t rafaragjak par eszkozre es persze, h jol szuperal, nem ugy, mint az android ugye... Na, az NCT is kb a CNC-k androidja.

(#9875) lav1892


lav1892
csendes tag

Nálunk amióta itt vagyok jött 4db használt Maho 800C, azutáni évben 4 zsir uj Hurco az egyik VMX42SRTi és egy haas eszterga. Tavaly egy makino ps95 és egy Hermle B300 plusz egy használt alcmetall Baz 15. Idén jön egy uj DMG ecomill 50, egy horizontál palettacserés Makino ujan és egy nagy 5 tengelyes marógép amit nem tudok hogy milyen :D...............van pénz ja és még két makinó szikraforgácsoló azis ujan :))

[ Szerkesztve ]

(#9876) kpityu2 válasza zolikaDB (#9874) üzenetére


kpityu2
őstag

Csak aztán nehogy a "sokat akar a szarka, nem bírja a farka" érvényesüljön. Ipari gépnél a megbízhatóság fontosabb mint a funkcióbőség. Inkább kevesebbet tudjon, de azt akkor is, ha dakotagyerekek hullanak az égből.
Egyébként melyik márkának jó a szervizháttere Magyarországon?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9877) zolikaDB válasza lav1892 (#9875) üzenetére


zolikaDB
veterán

Upsz.
Privátban adsz egy cégnevet, hogyha költözni kell, tudjam, merre orientálódjak :DDD
Ezek szerint ti zsíros melókat csináltok, és/vagy a főni közel ül valamihez?!
Bérek hogy néznek ki ilyen beruházások mellett? Megy a műszakolás, vagy túlóráztok?

Ezt véletlen nem te töltötted fel? VMX42 SRTi
Milyen Hurco a másik 3?

(#9876) kpityu2: ez nem az én gondom :) Tény, h a suliban magával az NCT szimulátorral is vannak gondok :) Most ott a nagy üzem Taksonyban, új gyárigazgatót keresnek, plusz melósokat, anyagi háttér is van (pályázatból biztosan), személy szerint én nem szeretem a 201-et, se az elődeit. Vannak okos dolgok benne, néha ötletesebb, mint a Fanuc, de... Szóval, ez még nem jó. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9878) lav1892 válasza zolikaDB (#9877) üzenetére


lav1892
csendes tag

Ment a privát

[ Szerkesztve ]

(#9879) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, erre varrjatok gombot...
2 hónapja volt cakkompakk a gép tartálya kipucolva. Friss Blaser emulzióval feltöltve, 2-3 hétig szép is volt a víz.
Amikor nem volt olaj, kapott vagy 100 liter vizet. És közben egyre sárgult.
A 700 literből már csak vagy 200 volt benne pénteken, amikor feltöltöttem, és járattam is pár órát üresen.
A keverőfejen a potméter 1 körülre volt állítva (10-ből... Tehát nem volt olajos a friss emulzió). Éjjel nappal megy a skimmer, plusz a gépnek is van egy csöve, ahol az összefolyt hulladék csepeg ki. A víz mégis sárga, bár semmi szaga nincs.
Mitől sárgul be???
Kollega gépéhez van papírszűrős rendszer, de neki is opálosodik befelé...

(#9880) GeriSzán


GeriSzán
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.

Okj-s CnC tanfolyamot keresek. Elsősorban Budapesten nézelődök.
Van-e tapasztalatotok az ilyen képzést kínáló intézményekkel kapcsolatban, melyiket lehet érdemesebb választani(negatívum,pozitívum)?

(#9881) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9879) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálunk is besárgult pedig szűrő is van a nagynyomásúban. De szerencsére elfogyott és kipaterolják őket. Augusztusban egész gyárban kicserélik a vizet.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9882) TGWH válasza zolikaDB (#9874) üzenetére


TGWH
őstag

Na jó, csak apple tele van pénzzel, és megteheti, hogy csúcsminőséget gyártson, drágán, mert van rá kereslet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9883) nchelp válasza zolikaDB (#9879) üzenetére


nchelp
tag

Szánolaj...

nchelp

(#9884) zolikaDB válasza nchelp (#9883) üzenetére


zolikaDB
veterán

A szankeno csordogalna bele es attol? Hulye kerdes, de hogy? :F
Klaus Duran: nektek milyen olajotok van? Es mire cserelitek?

(#9885) TGWH válasza zolikaDB (#9884) üzenetére


TGWH
őstag

Úgy, ahogy egy 30 éves gépnél, csak kicsiben :D
Vagy főorsón keresztül a rúdadagoló hidraulikaolaja... akár.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9886) blasko92 válasza zolikaDB (#9884) üzenetére


blasko92
őstag

Nem megfelelő a szánkenő, a hűtővíz lemossa és elegyedik a vele. Nálunk is ez volt. Az a jó, ha kiül a víz tetejére, az olajleválasztó leszedi, és még a koszt is magába szíjja.

Nekünk a cimcool után a powercool hozza, ez megmarad a víz tetején.

[ Szerkesztve ]

(#9887) zolikaDB válasza blasko92 (#9886) üzenetére


zolikaDB
veterán

MOL Multi SW68 van benne, mindig ez. Igaz, büdösül fogyik, de hazudnak ezek is mindent a honlapon. Tavaly aprilis ota 2x50L elfogyott, most kezdtem meg a harmadikat.
Kerdes, h ez OLCSO SZANKENOnek szamit???

Marmint, nektek a szankeno lett powercool? Milyen emulziotok van jelenleg?

(#9888) kpityu2 válasza zolikaDB (#9887) üzenetére


kpityu2
őstag

MOL? Nálunk az Arburg (fröccsgép) kifejezetten megtiltotta a MOL hidraulikaolajok használatát. Állítólag valami vegyszermaradvány szép lassan szétmarja a hidraulikacsöveket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9889) zolikaDB válasza kpityu2 (#9888) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondolom, nálunk is az ára miatt veszik...

(#9890) Danivagyok válasza zolikaDB (#9887) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

2x 50l ?? :Y ? Mi ez, olajkályha? Nálam 5 gépben kb 2 évente megy el egy 20-as kanna....
Így nem csoda ha sárga az emulziód. Szerintem kérdezz rá, nem kellene-e ezt kicsit visszább állítani.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#9891) nchelp válasza zolikaDB (#9884) üzenetére


nchelp
tag

a szánkenő természetesen belecsöpög. Hova folyna tulajdonképpen? Eddig én legalábbis csak szikraforgácsoló gépeken láttam, hogy külön tartályba gyűjti össze, minden más gépen, ami nem zsírkenéses, csöpög be a forgácstérbe. Nálam a régi esztergákon brutális, nem is cserélem, csak pár hetente leporszívózom a tetejéről az olajat. A robodrill minimálkenéses, azon ugyan cserélem, de évente csak egyszer. Az a plusz extra kenés a menetfúróknál néha jól is jön ki.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9892) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9884) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Eddig Blasocut bc35 kombi. Ez kuka, a szolgáltatásukkal együtt.
Helyette pedig X-FLUID B21, És remek szolgáltatás társul.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9893) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Danivagyok: igen, 2*50L, és áprilisban kezdtem meg a 3. hordót. Annyi emlékem van, h a VMX64 is jobban fogyasztotta a szánkenőt. Mondjuk csak a Hurco volt olajos gép, amiken eddig dolgoztam, ja meg talán a Kondia. Ma nézegettem a hiányos magyarságú karbantartási kézikönyvet és abban az áll, h adott időközönként megfelelő mennyiségű olajat juttat a szánokra a rendszer...

nchelp: ez oké, h belefolyik. Más dolog, h nincs porszívónk :DDD Megint más, h elegyedik a vízzel, amióta megy a lecsapató a friss emulzió betöltése óta, a víz egységesen sárga, és egy gramm olaj nincs a tetején, semmi. Amit leszed, az is sárgás. A gépből kifolyik egy tartályba a hulladék is (ez a gyári megoldás), amit ürítek hetente kb, na annak az alján sárga emulziós valami van, a teteje meg 2-3-4 centi tiszta, átlátszó olaj.
Zsírzós, szűrős DMG-nél opálos a víz, de nem citromsárga :D

Klaus Duran: ha jól látom, akkor ti nem vagytok elégedettek a Blaserrel. Miért is? A szolgáltatással mi a baj?
Ennek az x-fluidnak ki a forgalmazója? Mit értesz remek szolgáltatás alatt? Már járnak hozzátok, ebből jött le?

Egy amerikai srác azt mondta, h a Hurco amúgy érzékeny a szánkenőre, nekik ami prímán bevált, az a Mobil 1 Vactra No. 2.

Itt a könyv idevágó része:

[ Szerkesztve ]

(#9894) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9893) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Emulziót és szolgáltatást veszünk. A Blaser csapata eleinte hetente, a vége fele jó ha 2 hetente jöttek. A vizük könnyen büdösödik, az olajat nem szívják le, a százalékarányt nem tartják rendesen, sokszor elfogyott a bekevert anyag, stb..
Másik brigád 2 naponta jár. Megkérdezik mennyi vizet szeretnél, rendesen nézik a százalékokat. Ha megkéred leszedik az olajat. Rendesen szolgáltatnak.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9895) nchelp válasza zolikaDB (#9893) üzenetére


nchelp
tag

az a Vactra oil 2 az egy szabvány 68-as olaj, errefelé brutális áron adják. Azért tudom, mert a 30+ éves takikba is azt kéne töltenem... :DDD a Helcotec HC68 sem óccsó, de a Mobilhoz képest az.

nchelp

(#9896) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9894) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es ki az uj csapat? Nalunk a Blaser 2 honap ota 1x volt.
Beszelgettem veluk, mondtak is, h az egyik ceg (kozeli) nyűgös, mert volt, h hetente telefonaltak, h azonnal kellene segitseg stb, jo, h nem kell menni mar hozzajuk.

Szabi: ha a MOL nem jo, akkor a 250000€-s gepen ne ezen kiserletezzunk/sporoljunk, ha mar mason igen (egy par parhuzamszorito nuku, de nem mondom el, h milyen "EXTRAK" vannak a budiban.........)

(#9897) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9896) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szerintem Békéscsaba nincs Debrecen közelében. ;]

Az X-Fluid brigád, de már vagy 2 éve itt vannak. csak közben ment a Blaser tesztelése.

Párhuzamszorító :K

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9898) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9897) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kicsit kanosabb szoritora gondoltam, okom volt az 500mm-re. Kennedy

De ha jo nyálat adnak, megérné talan!
Ez az? [link] Ott van a Hajdusagi, ok Teglason vannak, tolunk 10km-re. Mod: Deko, Debrecen. Es van nekik Mobil is. Minden egy helyen.

[ Szerkesztve ]

(#9899) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Amugy egy kis szosszenet egy (azt hiszem amcsi) kollegatol, akinek van par nem oreg, nem lefingott haas masinaja, es most vettek okumat:
[link]

(#9900) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9899) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kicsit nehezen menni english. Mi baja van vele? :F

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.