Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8151) blasko92 válasza nchelp (#8150) üzenetére


blasko92
őstag

Úúú, régen rongyosra hallgattam ezt az albumot :)
Másik kedvenc: [link]
Na meg ők [link] :Y

Nem tudom ismered-e ezt a topikot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8152) TGWH válasza blasko92 (#8148) üzenetére


TGWH
őstag

Lancosat nem tudom elkepzelni milyen, nálunk bebszunk négy kést, és konkrétan horogkereszt formát kapunk :) kocka rév. fej.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8153) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8136) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Vákummal meg lehet fogni a lapot is
de most h nézem miről van szó.. 50x50 kicsinek tűnik

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8154) kpityu2 válasza zolikaDB (#8134) üzenetére


kpityu2
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8155) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8153) üzenetére


TGWH
őstag

Vááákum bzmeg, ilyen csak Angliában van! :D :D :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8156) Klaus Duran válasza TGWH (#8155) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Meg a szőkéknél. :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8157) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8155) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én itt láttam először, de nem vagyok marós, úgyhogy te jobban vágod hol mi van.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8158) Klaus Duran válasza nchelp (#8150) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Semmi vigasztalás. :)

Én vegyesen hallgatok inkább keményt és félkemény. [link] [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8159) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Esztergályos kérdés.
Raktárból koptattam maradék lapkát amivel viszonylag konszolidált hangviszonyok között tudtam dolgozni max 0,32 előtolással.
Most kaptam valami szutykot (WNMG R0,8) amivel bármekkora fogással D2,8-3,2 és F0,28-0,36 előtolás mellet úgy visít hogy ráálláskor alig lehet megmaradni nyitott ajtó mellet, szegnyereggel is meg van támasztva.
Ennyire pocsék geometriát forgalmaznának vagy csak a HAAS ennyire shit. Raktáros nem ma kezdte úgyhogy tuja mit ad ki.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8160) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#8157) üzenetére


zolikaDB
veterán

Németben az első helyemen volt próbálkozás, h csináljunk vákuumasztalt, mert a 10-es alulemezt nem tudták megmarni az Almmatic NC satukkal. 3-4 reptetés után visszamondták a melót.
Bajoroknál vol "bóti", azzal rendszeresen martak, működött az rendesen.

Klaus Duran: van ilyen fos gép, és ilyen fos lapka is. Mindkettővel találkoztam már, de a konkrét esetedet nem ismerem. Nézd majd meg, h pl adott gépen mennyi a csúcsnyomaték, és mekkora fordulatnál.
Pl Hurconak 700 körül van 270Nm. Nem sok, de 2mm-es fogással 60mm átfedéssel meg ugyanennyi tolással a K8-at aprítja, mint a szart a Pokolm maró. Tény, h ez nem megy így órákig. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#8161) TGWH válasza Klaus Duran (#8159) üzenetére


TGWH
őstag

Ha visít, told neki még jobban, akkor elhallgat :D általában... vagy eltörik, de az egyik biztos :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8162) Klaus Duran válasza TGWH (#8161) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

fos gép fos tokmánnyal, már 2x bemozdította az anyagot menet közben, ez főleg a 100X200+ anyagnál volt barátságos. Május óta nem voltak képesek szerezni egy kemény pofát.
Bár lehet hogy az nem tetszik neki hogy minimum 1 tizeddel magasabban van a kelleténél. :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8163) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8162) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kollega mond valamit, ha adott tolasnal rezonal, toljad neki, h ne legyen ideje erre. Jobb esetben nyertel. Rosszabb esetben: főnök, szar a lapka/gep :DDD

(#8164) TGWH válasza Klaus Duran (#8162) üzenetére


TGWH
őstag

Nem vagyok nagy esztergályos, de ha nem stabil, akkor én kisebb fogást vennék, utána jöhetne hogy ,,főnök, ilyen szarral csak lassan lehet dolgozni'' :D
De ha olyan a főnök, ne reklamálj... levagdostam a kanyart a rudakról, mert mindig elakadt az adagolóban. Szerencsére a vége felé látta meg a főnök, hát ezért olyan piszok lassú, kalapáld inkább ki :D persze, hóóógyne :C :DDD 20-30-as anyagot nagy valószínűséggel kikalapálok :))
Kb. egyenes rudat csak akkor láttam ha elfogyott a c45 a méh-telepen...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8165) BloodPandus válasza zolikaDB (#8114) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Az elemekre külön kiskönyvem van. :)
Természetesen van magyar kézikönyvcsomag (több kiló), a vezérlő is magyar. (tény, hogy a fordítás pár helyen elég suta, és félrevezető is, de még mindig jobb, mint a full külföldi)

Esztergán nem vészes, de például a síkmarás annyira óvatosan túlbonyolult, hogy ami nem buta kontúr, vagy ami alapból nem jó benne, arra írok ISO alprogramot. Feleannyi idő alatt fog is végezni vele.
A logikája elég sajátos, de kezdi elfogadni az agyam ezt az észjárást is, így egyre jobban megértjük egymást.

Nincs külső programozás, minden helyben íródik, remélem, így is marad.
Új gép, új szekrény, új szerszámok..., egyenlőre nekem ennyi elég, egy nem túl rossz fizuért.
Igaz, az előző helyen 350 volt a bruttó alapom, és 3 műszakra nem volt rossz, de az ideg, amit ott megettem, az idióta főnökök, meg a céget átható teljes dilettantizmus miatt.
Itt sokkal jobb a hangulat, és kevesebb a zsé, nyugodtan megyek-jövök.
Az én koromban már nem mindegy... :DD

Majd csinálok képeket, ha el nem felejtem.

(#8166) BloodPandus válasza TGWH (#8115) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Horogkereszt?
Honnan nézve? :Y

(#8167) BloodPandus válasza Klaus Duran (#8162) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Hát először is azzal a tizeddel kéne csinálni valamit, hogy ne legyen nagyobb 5 századnál.
A 0.8-as rádiusz elég nagy forgácskeresztmetszetet jelent alapból is.
Vékony anyag = hegyes lapka, és kis tolás, szerintem.

(#8168) TGWH válasza BloodPandus (#8166) üzenetére


TGWH
őstag

Ne a hagyományos rev.fejet képzelj el, ami a c tengely körül forog, hanem a régebbit :D egy négyzet, döntve, ami körbeforog, 4 fúró az oldalak közepére fér el, a négy sarkon meg egy-egy szerszám :) ugye mindegyik kés derékszöget zár be a z tengellyel, így forgasd a négyzetet és helyezd el a késeket :DDD
Valami hasonló, itt pont három olyan kép van, amiből talán egy mondd valamit :D
[link]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8169) Rodzser Mór válasza zolikaDB (#8147) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Egy kis biszbaszhoz nem hiszem hogy olyan drága lenne a fröccsszerszám. 3 óra alatt kimarják.

(#8170) zolikaDB válasza BloodPandus (#8165) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen munkara/gepre adtak neked 350 brutto alapot?
Rodzser Mor: vagy en, vagy te nem erted. A 3 ora alatt kimarjak froccsszerszam az mi? Egy fazon, amibe belecsurgatnak valami ganyét es azt a format adja, amit neked alubol kellene marni? Az ugyanis nem froccsszerszam. Ahhoz kell ugye nyomas. Vagy van nektek valami elfekvo szerszamotok, amiben betetet kell cserelni es subidu??? Az alu froccsszerszam plane nem egy egyszeru lelkivilag.
Ja. Az alut nem eleg autogennel megmelegiteni, az nem olvad meg.

[ Szerkesztve ]

(#8171) Klaus Duran válasza BloodPandus (#8167) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Átmerő 100. Másik lapkánál viszont semmi baja.
Kezdeni nem fognak semmit, mert a 2mm eltérést is 6 hónap után csinálták meg másik gépen. ezt meg koccanva hozták olaszból.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8172) Rodzser Mór válasza zolikaDB (#8170) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A nyomást a fröccsgép állítja elő. Azt nem kell megtervezni és legyártani.

(#8173) TGWH válasza Rodzser Mór (#8169) üzenetére


TGWH
őstag

Annyira nem egyszerű... meg kell tervezni, le kell gyártani, le kell edzeni... mondjuk párszáz darabnál nem fontos.
De azért feltételei is vannak, pl. minimális rádiusz kell, meg kissé ferde oldalai kell hogy legyenek, különben szorulni fog és sérülni.
Persze, le lehet gyártani, de ennyi erővel már körbe is marhatod egyenként.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8174) soldi3r válasza soldi3r (#8069) üzenetére


soldi3r
veterán

Szoval hatha valakinek meg kell egyszer, Mach3 kezikonyv.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8175) blasko92 válasza Klaus Duran (#8171) üzenetére


blasko92
őstag

Nem hiszem, hogy a központ miatt visít, inkább a lapka a ludas. Nálunk is van pár gép, aminél még 1 tizedtől is többel van központ felett, ez oldalazásnál gázos, ahol lehet, ott nem megyünk le 0-ig. Én elsőnek a vágósebességet venném lejjebb. Kés mennyire van kilógatva? Szegnyereg nyomása mekkora? Központfurat? Az is lehet a gond, hogy a csúcs nem fekszik fel rendesen a kp.furatban.

[ Szerkesztve ]

(#8176) kpityu2 válasza Rodzser Mór (#8169) üzenetére


kpityu2
őstag

Mibe?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8177) zolikaDB válasza BloodPandus (#8167) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ja még valami: a Kleylein-es VMX64 az forgójeladós vagy mérőléces volt?

(#8178) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

nos dxf emn szoktam már átvinni, bár sok 3d-s munka van, felületmegmunkálás, ami bonyolultabb és azt bepötyögni szerintem lehetetlen. Catiaban magát a megmunkálást meg tudom csinálni, viszont ez a posztprocesszoros rész már egy kicsit ködös. 3D tasterral méregetünk be darabokat és magyar, nyelvű, viszont elég sok minden nincs lefordítva, az angolul van.. G kódban még nem volt alkalmam látni, hogyan kell ezt programozni, még nem találtam, kb oylan betanításom volt, h megtanultam az alapokat, de kb mindenre magamnak kellett rájönnöm, volt rá x hónapom... de annyira sikerült, hogy menjen gördülékenyen, viszont jó lenne továbbfejleszteni magam és ez a 3d dolog nagyon jo lenne, mert túl sok munka van a haasra és jo lenne nem emiatt nekünk is állandóan túlórázni mert nem lehet bent egyedül a mókus hogy menjen a gép..

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8179) Klaus Duran válasza blasko92 (#8175) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nyomást holnap megnézem, központfurat átmerő 2. 4,8mm mélyen fúrva, a másik meg rádiusznak fekszik fel.
Vágósebesség 230 16mncr5, fordulatot is próbáltam csökkenteni de semmi haszna nem volt, szerencsére még van másik fajta lapka. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8180) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#8172) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#8181) TGWH


TGWH
őstag

[link]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8182) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#8179) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Próbáld meg 100on

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8183) zolikaDB válasza TGWH (#8181) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vótmán. A Vincotte olyan szinten nevetséges, főleg Debrecenben, h sírok. Oktatott vezérlők: Siemens, NCT, Heidenhain. A Siemenses gép 8 éve is dísznek volt, mert a refpontig sem jutott el (egy E400-asra felhekkelve...), az NCT az 90-es verzió, a HDH meg egy Bridgeporton van, és valami 300 körüli verza.
Szoftverek: AutoCAD - 200e HUF-ért, meg valami szimulációs szoftver. Ami úgy fest, h bepötyögöd egy TXT editor ablakszerűségben a programot, és leszimulálja, h mozog az asztal!!! Yes!!!

(#8184) blasko92 válasza zolikaDB (#8183) üzenetére


blasko92
őstag

A siemenses még nálunk se működött :D Be se lehetett kapcsolni. Ahogy az egyik fanucos esztergát se lehetett hónapokig bekapcsolni, mert lemerült benne az elem.

(#8185) congen


congen
újonc

Sziasztok!

Egyedi gyártásba keresünk profi MARÓS szakembert, TOS FNGJ 32-es útmérős marógépre. Feladat: egyedi alkatrészek gyártása rajz alapján. Elvárás: pontos, igényes, szép munkavégzés. KIMAGASLÓ NYUGATI SZINTŰ fizetés! Családias kamera és főnökmentes környezet, nyugodt, biztos, hosszú távú stabil állás. Teljesen más felfogás, mint az üzemek többségében! Munkavégzés helye: Vas megye. Szállás igény esetén megoldható. Nézze meg! Jelentkezni telefonon 06 70/ 9777431 vagy e-mailben: horvath.alexandra@congen.hu

Szép napot mindenkinek!

(#8186) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

"O" gyűrű horony marására keresnék embert. V2 motorblokkról lenne szó, a 2 fél illesztése nem túl tökéletes (olasz :) ), gyárilag pasztázva van, de a biztos megoldást "O" gyűrű beiktatásával szokták megoldani.

Külföldi fórumon ezt találtam:

Here are some pics.and the G code program I used to O ring my oil passages.I used O rings I bought from Marko Rubber ph# 603-468 3600
pt# b1000-138 no glueing nessary.To set up on a mill indicate the sealing surface of the rear cylinder(red line in pic.) parellel with x axis.find center of hole(yellow arrow)this is your x and y zero.use .093'' end mill go.085''deep.

%
O0001
G00 G90 G49 G20
T01 M06
S2000 M03
G110 G41 D01 X1.69 Y-.3667
G43 H01 Z.1 M09
G01 Z0 F5.
X1.5419 Y-1.0752 F40.
G02 X1.523 Y-1.1198 R.125
G03 X1.5269 Y-1.4057 R.25
G02 X1.5498 Y-1.4899 R.125
X1.5349 Y-1.5529 R.23
X1.1223 Y-1.8423 R.4
G03 X.9833 Y-1.8658 R.3
G01 X.7385 Y-1.9357
G03 X.6983 Y-1.9556 R.125
G01 X.4917 Y-2.1091
G02 X.1297 Y-2.106 R.3
G01 X-.4564 Y-1.6546
G02 X-.53 Y-1.4543 R.2
G01 X-.375 Y-.73
G02 X-.0325 Y-.3093 R.5643
G01 X.0494 Y-.2605
G02 X.0765 Y-.2485 R.125
G03 X.2561 Y-.0449 R.26
G02 X.3458 Y.0539 R.125
G01 X.9451 Y.2537
G02 X1.223 Y.2067 R.3
G01 X1.5794 Y-.0677
G02 X1.69 Y-.3667 R.3
G00 Z1.
G40 X1.69 Y-.3667
G91 G28 Z0
G28 Y0
M30
%

[link]

Én vagyok M3nyus!

(#8187) Rodzser Mór válasza zolikaDB (#8180) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem tudom, hogy árban hogy viszonyul ez egy műanyagfröccsöntéshez. Akár a szerszám, akár a gyártási művelet. Na mindegy, majd lesz valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#8188) zolikaDB válasza congen (#8185) üzenetére


zolikaDB
veterán

10€ nettóért hagyományos gép? Akkor költözök, hagyom a f@szba a CNC-t :D
Rodzser Mór: kicsit eltér a fémöntés a műanyagtól. Ahogy elmondtuk, és neked szimpatikus, állj neki kimarni.
Mivel több száz kell, ilyenkor illik egy beállítódarabot is csinálni. Ezt lehet mérni, lehet figyelni, h mi a kritikus megmunkáláskor, vagy méretre maráskor, lefogatás szempontjából, stb, és a kész darab a technológia alapján hozza-e a megrendelő elvárásait. Ha igen, mehet a maradék 499 is.
Az egyedi gyártás szépsége, h az ilyen dolgokat elsőre jóra kell csinálni :D

[ Szerkesztve ]

(#8189) TGWH válasza zolikaDB (#8188) üzenetére


TGWH
őstag

De útmérős, szóval még könnyebb a dolgod! :D

Az öntésben az a szép, hogy nem tudhatod előre, mekkora lesz a kész darab :D mert bizony összemegy! :D Jó, nagyobbra lehet csinálni az öntőszerszámot, de ha túl nagyra csinálod és mégsem megy össze...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8190) Klaus Duran válasza TGWH (#8189) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor ez olyasmi mint az oszloplerakás kerítésépítésnél. Ha alacsony felfagy, ha magas akkor majd leülepszik. :)

Holnap tartóssági teszt, 16MNCR5 Vc270 F0,35 bár még mindig van egy kis hangja. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8191) TGWH válasza Klaus Duran (#8190) üzenetére


TGWH
őstag

Az a durva, hogy ha jobban tolod neki, valószínűleg tartósabb lesz a lapka.
Szerintem az a CR5 bszik neki oda :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8192) Klaus Duran válasza TGWH (#8191) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Igaz, 16crmo5 vagy BC

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8193) zolikaDB válasza TGWH (#8189) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ize. Az anyag es a meret fuggvenyeben szamitanak zsugort.
Szikraforgacsolasnal szikrakozre, kivagonal, melyhuzonal robbantasi hezagra, muanyagnak zsugorra kell figyelni. Ez egy szep szakma. :) De igazabol itt tobb mindenre kell figyelni, mint mas szakmaknal ;)

[ Szerkesztve ]

(#8194) TGWH válasza zolikaDB (#8193) üzenetére


TGWH
őstag

Hát én még nem számítottam XD max számítunk rá, hogy kisebb lesz :D
Az is szép a szakmában, hogy vannak dolgok, amiket a megrendelő nem fog méregetni, meg nem is tudja méregetni, ott simán el lehet csalni akár egy mm-t is :DD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8195) Phülöp válasza TGWH (#8194) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem meregeti, csak amikor megprobalja beepiteni, akkor koppantok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8196) kpityu2


kpityu2
őstag

Pár éve kellett a huzalosnak fogaskerékhez préselőmatricát csinálni táblázat alapján alapján (modul, fogszám, addendum, stb).
Hol a bélyeg?- kérdeztük. Azt máshol csinálják. Mondtuk, hogy az nem lesz jó, mert tuti hogy nem fog passzolni a bélyeg a matricába, mert az oké hogy van 6 paraméter és az elég ahhoz hogy működjön a fogaskerék, de a kontúrt nem írja le rendesen. Dedede, ott van minden adat a rajzon vágjuk meg.

Mergrendelő az úr, parancs, megcsináljuk. Kész, postázzuk, mert úgy kérte. Két hét múlva jön vissza a csomag, hogy a bélyeg nem megy bele a matricába, reklamáció, nem fizet. Nem gondoltuk sűrűn, hogy a k. felmenőd. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8197) BÁ Nutrition válasza kpityu2 (#8196) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

elozo munkahelyen a fonok volt ilyen. mondott valami baromsagot hogy csinaljuk meg a projektet, mondtuk ugy nem lesz jo, de o jobban tudja.. aztan nem lett jo es jott hogy most meg fizessem ki a beretek mi?
;]

aztan raadasul nem nekem van 30 ev tapasztalatom.. bar amilyen trehany f**** nem csodalkozok semmin

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8198) zolikaDB válasza Phülöp (#8195) üzenetére


zolikaDB
veterán

Adott egy bazi nagy szegmens, konzervipari alkatrész, kérnek a belső palástfelületre egy adott profilt, aminek a pályája a szegmens egyik végéből a másikba egy Archimedesi spirállal van "leírva". Kvázi egy beszúrás alakos tárcsamaróval, ami adott szögértéken adott rádiuszról egy adott rádiuszra fut ki.
Jó, jön a megrendelő "embere" "konzultálni". Ööö, öööö, ööööö.
Nem tudjuk mérni, nem lehet mérni, nem tudom, mi számít, mi nem, tolómérővel sem (holott a rádiuszeltérést lehetett mérni....), felrakjuk, oszt' vagy jó lesz vagy nem, ott dől el a gépen. Ő nem tudja, h rajz alapján kell el, vagy lehet-e csalni, vagy mi.... Ja. Leesztergáltatták a gyűrűt, kifűrészeltették a szegmenst, méret -0.05-os, hőkezelés: 52+2 HRC.... Aha...

(#8199) TGWH válasza Phülöp (#8195) üzenetére


TGWH
őstag

Ez már a külső, erre jóérzésű ember nem épít semmit sem :D
De mondom. Ha tudja, mérje meg, aztán reklamáljon :D úgysem tudja megmérni ;] ha mi sem tudjuk megmérni, akkor meg főleg nem tudja megmérni :DDD
De jönnek a rajzokkal is, hogy hát tizedre, fél tizedre pontos legyen. Aztán rákennék nyolc réteg festéket XD ne, ennyit ért a tűrés :DDD
De a legjobb az volt, amikor küldtek másfél szál anyagot, meg egy rongyosra kalapált mintadarabot, hogy ilyen legyen :D kíváncsi vagyok mi lett volna, ha megfogom satuba és összeverem kalapáccsal nekik :D De a poén ott volt, hogy nagy nehezen sikerült nagyjából megmérni, majd legyártani. Vége felé valami gond van, hiányzik fél szál anyag :P telefonálgatás, hogy most mi legyen, nem lesz meg a darabszám. Hát ők úgy gondolták, hogy ha nem elég az anyag, majd lekicsinyítjük... :W de azért olyan legyen mint a mintadarab...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8200) kpityu2 válasza TGWH (#8199) üzenetére


kpityu2
őstag

Na, ezért nem csinálunk mi semmit mintadarab után. Vigye el bemérésre, rittyentsen valami skiccet egy sajtpapírra, aztán várjuk szeretettel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.