Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8101) TGWH válasza zolikaDB (#8100) üzenetére


TGWH
őstag

Nem hogy arra törekednél, hogy olyant vegyél amit itthon gyártottak :D
Mi az, hogy ,,még''? Tudtommal az a legújabb...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8102) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8100) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor majdnem egy árban mozog egy DMG-vel.

Polgármester látogatóban.

Mori Seiki 2001 3x megjárta Olasz magyar utat oda vissza és még így is pontosabb bármelyik HAAS-nál.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8103) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8102) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ó, jessz, az ott egy fajv aksziz Haas? :D
TGWH: még = nem Heidenhain 530.
Bekulázok, h milyen állat ez a kis Datron 5 tengelyes. Nézzétek a szerszámbefogókat! Az milyen "formátum"??
Javítva: HSK-E25 tool holders with <3 micron runout

[ Szerkesztve ]

(#8104) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8102) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk, ez egy elég veszett 5 tengely koncepció a Haas-tól: [link]

(#8105) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8103) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az, még hozzá szuper szpíd. :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8106) nchelp válasza zolikaDB (#8104) üzenetére


nchelp
tag

Ha nekem még egyszer valaki a szemembe dicséri a Pink Floydot, rojtosra rugdosom azt a fonnyadt gizda seggét... Majdnem felsírtam tőle, ez valami RETTENETES!

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#8107) zolikaDB válasza nchelp (#8106) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az lehet.
De hogy a full Fanuc gép már nem tudom, hanyadik reggel óta úgy indul, h Werkzeug is lose, és se refpontot, se hajtást nem lehet indítani, na az is ciki... :D :D

(#8108) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hurco Ultinet funkciója.
Ezt látom a PC-n akárhol a világon, ha belépek:

És van webkamera funkció is. További opciók fejlesztés alatt állnak.

[ Szerkesztve ]

(#8109) TGWH válasza zolikaDB (#8107) üzenetére


TGWH
őstag

Az nem gáz, nekem fél napomba telt felvenni a refpontot :D Eleinte a 3 tengelyig semmi gond nem volt, csak a szerszámtárnál szart be, a végén már a 3 tengely sem volt biztos :D az asztal forgatás meg random elakadt, de ,,gombnyomásra'' általában továbbment, volt rá rendszeresítve egy drót XD aztán már a szerszámtárra is, de arra meg hibát írt ki, nem tetszett neki hogy én adom a levegőt nem ő :D
Ez a szerszámvesztés is ismerős, lehetett pumpálni az olajat, kétemberes meló és vagy 1 óra :D
Ejjj a régi szép idők, többet voltam a gép tetején mint mellette :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8110) zolikaDB válasza TGWH (#8109) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez vmi olyat jelent, h szerszam laza... Nade hogy, ha az orso ures, hajtas nincs, refpontok nincsenek? :DDD
Persze sokszor a jo oreg magyar "JOVANAZUGY" mentalitas is ludas az ilyenekert.

(#8111) TGWH válasza zolikaDB (#8110) üzenetére


TGWH
őstag

Elengedte a levegő, azért laza :D régi gépek között is van marha hülyétől kezdve a marha okosig minden.
Van egy mazak eszterga, ha csökken a nyomás, azonnal leáll, mindegy hogy anyagban van vagy csak úgy áll magában, bevágja magát vészstopba, és mivel nem mai darab, ennek hatására néha elengedi az x tengelyt, ami aztán addig csúszik lefelé amíg valami meg nem fogja :D egyszer pl. az volt a szerencse, hogy a legkisebb átmérőn adta meg magát, a simító meg letörte/szúrta a munkadarabot, mert a főorsónak is idő kell ilyenkor amíg megáll :D
És a gépnek tök mindegy hogy hány szerszámmal dolgozol, meg az is, hogy csak szerszámváltáshoz használ levegőt, ha csökken a nyomás, akkor azonnal vészstop :D
Ha meg akad az olaj, bevágja magát mondatonkéntiba, te meg pumpálhatod, egyszer majd érzékelni fogja hogy minden rendben :D
Az nct nem kényes, látszik hogy magyar gyártmány, szól hogy nincs és kész :K megy tovább, ha meg mégis kéne levegő, akkor azért megáll :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8112) MontyCrew válasza zolikaDB (#8093) üzenetére


MontyCrew
senior tag

12 zöm, kicsit el vagyok havazva, majd este ma átolvasom gyorsan, igen van egy haas is :)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8113) BloodPandus válasza TGWH (#8111) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Remélem, az én Mazakom már nem ilyen... :F

(#8114) zolikaDB válasza BloodPandus (#8113) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, az nem. De az elemre úgy vigyázz/figyelj, mint a szemed fényére. Ha le nem merül, de csökken a feszültség, nincs kikapcs, mert lehet PLC-t mókolni egy 3 éves gépen is :DDD
A kicsi dojcse maccakk szervíz aszonta, h a magyar k.va anyátokat, híjjátok az ungárise szervízt, amikor őket kerestem, mert a magyarok álltak kukán... Japánul nem tudok, ez az opció ezért volt kilőve :W
MontyCrew: én is, minden nap.

Ahogy nap, mint nap elnézegetem a kollega atombuta, full magyartalan Mazak monitorát... Valahogy nem vágyok rá. Ami nem kocka, meg lyuk, arra már írja is a paraméteres játékot... Kérdem én, akkor miért nem Fanuc? Mindegy. Szokott rajta lenni CAM is, de olyan kevés a memóriája, h külső CF kártyáról fut a progi. Abba meg egy ujjal nem lehet belenyúlni, és grafikázni sem tudja...
Bár ettől még esztergán lehet, h jó, olyat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#8115) TGWH válasza BloodPandus (#8113) üzenetére


TGWH
őstag

Ki kell próbálni, mdb nélkül futtass egy progit és húzd le a levegőt :D
Rev. fej nálatok is horogkeresztre hajaz? :Y

Hát az elemekre majd én is gondoltam hogy rákérdezek, nehogy meglepi legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8116) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

30-40mm vastag aluból kéne kimarni ismétlődő alakzatokat, kb 50*50mm befoglaló méretűek. Egy fogásmélységgel (Z tengely) ki lehet marni?
És ilyenkor minden egyes kis munkadarabot le kell fogatni? Tehát mire a maró körbe ér a végefelé már "lifeghet" a munkadarab. Mer' az nagy meló lenne helyet találni neki és lefogót/befogót készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8117) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#8116) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tessék?? Egy rajz nagy kincs a gépészetben.
Nem nagyon értem, mit akarsz, de: megfelelő gép, szerszám, ÖBLÍTÉS esetén kivitelezhető a dolog, de mindenképpen simítanám utána. Illetve ezt így nem fogod tudni tolni állatok módjára, holott alunál lehetne...
"minden egyes darab" -> mennyi? Mert ha széria, akkor egy készülék sokat segít.
De ismétlem: RAJZ. Paint is jó.

(#8118) Phülöp válasza Rodzser Mór (#8116) üzenetére


Phülöp
addikt

A ket negyedradiusz eleg zavaro lesz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8119) TGWH válasza Rodzser Mór (#8116) üzenetére


TGWH
őstag

Elvileg ki lehet szedni úgy, hogy a végén már ,,fifeg'' a cucc, max kicsit megcsiszálod :D
De a nagy titok az, hogy pár tizedet elhagysz az aljából, és akkor meg sem moccan, utólag kézzel is letörhető, fogóval meg akár sorjázóval is kezelhető. Függ persze az anyagtól is.
Azért 30-40 kicsit necces lehet, de ha csak körbeszaladsz rajta, egy-két fogásból már meg lehet oldani szerintem.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8120) zolikaDB válasza TGWH (#8119) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha satuban van, és "recés" élű nagyolóval csinálod, és van a darab alatt annyi hely, h legyen hova leesnie, akkor nem rántja magára, hanem szépen "lecseppen" a végén.
Nekem acélban, ~300*400*15-ös lapocska úgy leesett, h nem hallottam, és a marót sem bántotta.
Bár kollegánál a satu necces lesz, mert egy pofa átlag 50mm magas, 47-es alátéten ilyen akkor csinálnék, ha a darab faszán párhuzamos lenne, de akkor sem lenne nagyon helye hova esni egy 40 vastag kockának...
Egy 16-os keményfém bevonat nélküli 3 élű WNT-s maró szerintem szépen kibombázza neked azt a fészket, és aluban nem pusztul meg olyan gyorsan, máskor is jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#8121) kpityu2 válasza Rodzser Mór (#8116) üzenetére


kpityu2
őstag

Huzalszikra.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8122) TGWH válasza zolikaDB (#8120) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, de én asztalon gondoltam :D ott azért kopog picit :D
Meg ugye kérdés, hogy ha pl. nem vízszintes az asztal, akkor hogy esik ki, ahhoz még nem volt szerencsém.
Legegyszerűbb akkor lenne, ha kéne bele pár furat is...
Vagy rááldozni azt a + pár mm-t, aztán lemarni az alját, azt gyorsan le lehet darálni.
A gond szerintem itt az lesz, hogy a megrendelő bszik megfizetni a melót :DDD

szerk.: de a nagyoló nem csinál szar felülelet?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8123) Phülöp válasza zolikaDB (#8120) üzenetére


Phülöp
addikt

"...egy pofa átlag 50mm magas, 47-es alátéten ilyen akkor csinálnék, ha a darab faszán párhuzamos lenne..."

Fogazott pofaval barmikor.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8124) Rodzser Mór válasza zolikaDB (#8117) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Rajz még nincs. Legyen egy 5-ágú csillag alakzat felülnézetből, befoglalaló méret D=40mm. Anyagvastagság 40mm. És sok ilyen csillag lenne egy 40mm vastag alu táblából kimarva. Nem tudom, mekkora alutábla fér a marógép asztalára. De kb 500 db csillag kéne.

(#8125) Rodzser Mór válasza TGWH (#8119) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Gondoltam rá, hogy meg kéne hagyni az alján egy picit, ahogy írtad is. Aztán kiütni, letörni.

(#8126) Rodzser Mór válasza kpityu2 (#8121) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Van CNC vezérlésű? A csillag alakzatban kéne egy ~20mm átmérőjű furat, nem ártana, ha pontos lenne. Mondjuk nincs nagy elvárás, +0,2/0mm tűrés elég. Nem ismerem a huzalszikrát, hogy miket tud.

(#8127) TGWH válasza Rodzser Mór (#8126) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor bőven jó, először kifúrod kbnagyjábólpontosan a D20-at, utána azon keresztül felcsavarozod az asztalra és meg van oldva a móka. Teszel mögé/alá egy aludarabot, de akár acél is lehet, és végigrongyolsz rajta. Persze ehhez le kell vagdosni 500++ pár darabot :D meg kérdés mekkora rádiusz kell a csillag hónaljaiba :D

Mondjuk ha a zsinagóga rendeli, talán még ráfizetéses is lehet a meló :D

A pontossággal meg ne szórakozz, simán belefér, főleg ha két szerszámmal csinálod, ami nem ártana.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8128) Klaus Duran válasza Rodzser Mór (#8126) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

[link] Hasonlóképpen nem megoldható?

(#8106) nchelp Azért van egy két jó számuk, mondjuk én csak 2 hallgatok tőlük. :)
[link]
[link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8129) zolikaDB válasza kpityu2 (#8121) üzenetére


zolikaDB
veterán

TGWH: de, a nagyolo igy szart csinal, ezert simitanam.
Iguana: olasz simapofaju satum van, precizios.
RodzserMor: na igy kb ertem. A kidarabolos jo - lenne. Asztalra teszed, es 1-2 tizedet hagysz, majd kitordeled.
Vagy: feldaraboltatod, 1. satuban kifurod, felmarod a furatot, 2. satuban egy acel lapra teszed, amiben van egy 5-10mm magas 20-as csap, benne egy M12. Es igy szepen haladsz vele.
Nagy tablanal mindenkeppen plusz muvelet kellene, elofurni, h valahogy a csillagot megkozelitsd. Maroval nem szerencses ilyen anyagba 10 milliket sullyedni, helikalissal meg megint plusz hely kell. Plusz a szelein megszoritod a tablat, de a kozepen minden a levegoben lesz, nincs alatamasztas... Gondolj bele, nekem 2200x870-es asztalom van.

[ Szerkesztve ]

(#8130) Phülöp válasza zolikaDB (#8129) üzenetére


Phülöp
addikt

"feldaraboltatod, 1. satuban kifurod, felmarod a furatot, 2. satuban egy acel lapra teszed, amiben van egy 5-10mm magas 20-as csap, benne egy M12. Es igy szepen haladsz vele."

Elfordulas? Az ellen nem ved...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8131) Rodzser Mór válasza TGWH (#8127) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Pont ezt nem akarom, hogy egyenként befogatni a furaton át minden egyes félgyártmányt. Az úgy nagyon munka és időigényes (első ránézésre).

(#8132) Phülöp válasza Klaus Duran (#8128) üzenetére


Phülöp
addikt

A videon levo hasaboknak van parhuzamos oldaluk, az 5agu baszoknak nincs. Allopofahoz en marnek alakos betetet, ha ezzel a megoldassal operalnek - de ha hegyes az okossag, akkor meg furat is kellene, hogy ne nyalodjon le.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8133) zolikaDB válasza Phülöp (#8130) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem. Tablaban kimarja, ugye akarhogy csinalja, a kozepe fele a rezonancia, alatamasztas hianya miatt ganye lesz a felulet. Marad a feneken 1-2 tized, ennyi fogja... Ezt mar hogy simitod? Berezonal, a maro magara huzza a darabot rosszabb esetben.
Ha Klaus Duran modszeret nezzuk, h konturmaras, majd kettes satuban puha pofa/negativ marva, az vastagabb nyersanyagot feltetelez. En ugy ertelmeztem, h a darab 40-es, a nyersanyag is 40-es.
Ha a 40-es anyagot 35 melyen korbeutod, utana puhapofaban forditva a maradek 5-ot, az 500+ darabnal necces, h homogen falat adjon...
Egy 12-es csavar, alu alatettel fog olyat, h nem fordul el. De mondom: RAJZ. Az a szo, h csillag, sok mindent takarhat. Plusz a radiuszokat sem tudjuk.

(#8134) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#8131) üzenetére


zolikaDB
veterán

Miert az? Vagy van a cegnel olyan okos mernok, aki tud jobbat es faszaul mukodik?
Azert maradjunk annyiban, h mindennek megvan a maga rendje.
Ja. Ha huzalszikrara rakjuk, oda is kell egy startlyuk, ami akkor megint 2 felfogas, 2 gep. Es ha a furatot keszre is csinalod, akkor is a szikrara marad a kontur. Ha nem csinalod meg a furatot, akkor neki necces, mert at kell fogni. DE: jobban tud dolgozni tablabol!!!
1. satu: jobb es bal oldal 1-1 darab, utkozo sem kell, fur-mar, vagy telibe mar, k.va sok vizzel locsolva 2-3 eluvel.
2. satu: 2 csapos keszulek.
Igy egyszerre minimum 4db keszul. De ez a satuktol fugg, h mennyi van. Ha van egy 3., oda meg egy egyszeru keszulek, csillagok megtajolva stifttel, es saroktores alulrol is. Mar amennyiben erre van igeny. Ezt az alakzatot szar lenne a hegyein sorjazni sorjazoval...

[ Szerkesztve ]

(#8135) Rodzser Mór válasza Klaus Duran (#8128) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

De biztos megoldható. Csak itt is hibalehetőségnek tartom, hogy a fejre állított félgyártmány "alját", ami most a teteje lemarni. Mert ahhoz viszonylag pontosan kéne felfektetni. Azért írom, hogy viszonylag, mert ebben a dimenzióban elég lenne 0,5mm tűrés. Na sebaj, kezd körvonalazódni...

(#8136) TGWH válasza Rodzser Mór (#8131) üzenetére


TGWH
őstag

Írták már a kollégák, egy táblát nem tudsz úgy megfogni, hogy a közepét is leszorítod... vagyis meg tudsz úgy fogni, csak macerás... meg ugye olyan nincs, hogy nem domború egy lap :D úgy berezeg hogy jobb esetben szar lesz a felület, rosszabb esetben törik a maró.

Nem kell felmarni 20-asra mint írták, egy darab fúróval telibe, olyan nincs hogy 20.25 legyen :D max kanyarfúróval ;]
Meg ugye arra is gondolj, hogy jobb esetben a szerszám az asztal két párhuzamos oldalán tud kimenni a széléig, tehát kisebb tábla kell, mint amekkora az asztal...

Egy normális fűrészgép gyorsan levágja az alut, + eleve méteres/kétméteres hasábban kéne rendelni az anyagot, ha árulnak, de szerintem árulnak így, ha nem, a táblát elvágják.
Ha már megvan a tábla, az cumi... nekünk olyan fűrészgépünk volt, egyeneset nem tudott vágni csak max 200 hosszan :D

Amúgy nem olyan lassú, ha belejön az ember, gyorsan feltekeri a köv. darabot. Ha nem tolod neki maximumon, nem szabad hogy elforgassa a munkadarabot...

De mondok jobbat. Elviszed a táblát egy olyan helyre, ahol levágják neked csíkokra :D kb. 5 perces meló lesz, árban sem kérnek szerintem olyan sokat érte...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8137) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#8135) üzenetére


zolikaDB
veterán

Viszonylag pontosan felfektetni = olyan pofa, ami fogadja a csillagot. Az eleg pontos. Abbol is 2-3 feszkest.

(#8138) TGWH válasza zolikaDB (#8137) üzenetére


TGWH
őstag

+ kalapács :C :P ha nem pontos, még nagyobb kalapács :DD :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8139) zolikaDB válasza TGWH (#8138) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem kell ezen forogni. 40*40-es anyagot megvenni, fureszes mernok ledarabolja, Rodzser Mor meg orul. Nem bonyolult, se a kivitelezes, se a darab, se a tures.
Elso satuban 2* furas/maras, nekem mindegy, kettesben kontur nagyolas/simitas/saroktores parameterezve, egyszer megirva, 3* hivva, es ezt lejatssza 2*. Vezerlot nem tudom, de se Fanucon, se HDH-n nem kivan diplomat.

(#8140) Phülöp


Phülöp
addikt

Ha nekem kellene ezt a melot csinalnom, biztosqrvaelet, hogy esztergan kezdenem. De nem az en melom...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8141) Rodzser Mór válasza zolikaDB (#8134) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A rádiusz 3mm. A csillagnak nem lesz hegyes a csúcsa. Tompa lesz, vagy lekerekítve lesz.
Az lenne a legjobb ,ha lenne ilyen szelvényú rúd, azátn csak darabolni kéne. Legyártanak egyedi igények alapján, de ez a 20m kevés mennyiség ahhoz, vagyis sokba kerülne fajlagosan. Amúgy valószínűleg lesz koptató dobba rakva, több más cuccal együtt is, hogy ne kelljen egyenként sorjázni.

[ Szerkesztve ]

(#8142) Phülöp válasza Rodzser Mór (#8141) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyen kis radiusz eseten inkabb vagatni kene, nem marogatni piliszka szerszamokkal.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8143) TGWH válasza Rodzser Mór (#8141) üzenetére


TGWH
őstag

Nincs ilyen rúd? Érdekes.
Ja, az úgy már macerás, hogy ilyen kis szerszámmal végigfutsz rajta. Bár nem lehetetlen. De akárhogy nézed, minimum két felfogás és egy vagy két gép.

Szikrához nem értek, de az nem lassú ehhez? Vagy tudnak azok gyorsan is dolgozni?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8144) Phülöp válasza TGWH (#8143) üzenetére


Phülöp
addikt

Viz, plazma, lezer... 0.2mm-es tures nem olyan veszelyes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8145) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Lehetne fröccsönteni is műanyagból, lehet, hogy megérné. Csak ugye az mégsem alumínium.

(#8146) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Köszönöm a segítséget. Megyek vacsorálni.

(#8147) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#8145) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hat... Egy froccsonto szerszam lehet dragabb, mint a gep, amin melozol :) (esetunkben akar) De van alu froccsontes is, mint olyan.
De, a szikra lassu.
Vesztek 40-es alut, es feldarabolva keritek a tablat 40*40-es csikokra. Az amarinal eleg faszaul darabolnak, mind feluleti minosegben, mind parhuzamban.
Viz, plazma, lezer tud 40-et aluban? Ha igen, az meg jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8148) blasko92 válasza TGWH (#8111) üzenetére


blasko92
őstag

Nalunk is ilyen a mazak. Jo oreg, vagy 40 eves, lancos kialakitasu revfej. Viszont nalunk csak szimplan leesett a fej es leszurta a darabot vagy a forgocsucsot.

(#8149) nchelp válasza zolikaDB (#8110) üzenetére


nchelp
tag

1: tányérrugók gyengék, szenzor nem fog jelet.
2: Szenzor nem fog jelet.
3: (ennek kicsi a valószínűsége) gomba nincs rendesen a kúpba becsavarva...
4: baluf magassága el van állítódva (rezgés is lehet az oka)

kapásból.

nchelp

(#8150) nchelp válasza Klaus Duran (#8128) üzenetére


nchelp
tag

Inkább ne vigasztalj... ha ezek a jók, akkor NAAGYON nem akarom ismerni a rosszabbakat...
Bocs, de nekem nagyon nem jön be

itt a java :)

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.