Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10001) blasko92 válasza nchelp (#10000) üzenetére


blasko92
őstag

Eddig én is csak a gildén találkoztam ilyennel, shopturn-ben. De ott szabadon választható, hogy a fogás végén "utána húzzon", vagy lépcsősre nagyoljon. Viszont nem hagyod hogy utána húzzon, akkor a nagyoló ciklus meg is hagy minden lépcsőt, nem úgy mint a fanuc.

Nct-nél nem vágom. Egyszer voltam próbamelón asszem egy nct 101-en, de azon katasztrófális volt a programozás.

Múltkor kellett kicsit trükköznöm a nakamurával. G1-es mondatban csak 90 fokra rak rádiuszt, a többire ha akarsz, akkor G2, G3-mal kell. Átmentem a másik gépre, megírtam a kontúrt, single block-ban leengedtem, és felírtam papírra a rádiusz kezdő meg végpontját, és azt adtam meg a nakamurán :D

(#10002) TGWH válasza nchelp (#10000) üzenetére


TGWH
őstag

Ez így van. Viszont, most hogy írod, eszembe jutott valami.
Ha csak nagyoló ciklust írsz, simító ciklus nélkül, akkor esetleg, mondom esetleg elképzelhető, hogy lépcsőt hagy... ez egy lehetséges magyarázat lenne. De szerintem ez hülyeség, ha nincs simító, akkor is behúzza egyszer a felületet. Vagy nem adtak neki simítási ráhagyást? Vagy ott csúsztak el, hogy van-e egynél több visszahajlás a kontúrban, ez a leggyakoribb, eleinte érthetetlen módon írja le az nct zsebkönyv, de meg lehet érteni, csak idő kell hozzá, amikor minden infó egyből dől a nyakadra, ott ilyen apróságokon, mint pl. g1 vagy g0-al állok a nagyoló ciklus elé, elég fura lehet. Főleg mivel az oktatók úgy kezdik, hogy z2-be ne rohangálj g0-al :D
Nálunk egyébként nem alkalmazható a két ciklus, mivel a megmunkálás gyorsítását biztosítandó, a nagyoló kés hátsó módban megy az anyaghoz, a simító meg elölről közelíti meg a problémát :D jó, oké, ha minden x méretet változóba rakok, akkor elvileg meg lehetne oldani :DDD van előnye is, nem szarik be a rev.fej, mivel nincs :DDD

Blasko, nem tudom mi bajod vele, teljesen jól lehet programozni. Egyszer megírod rendesre az adott fajta programot, aztán már csak mentés másként, és írhatod is az újat.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10003) nchelp válasza TGWH (#10002) üzenetére


nchelp
tag

Van két Fanuc3-as, és egy F11-es vezérlőm... Olyan munkám van jelenleg, hogy kénytelen vagyok a G71 után a simító szerszámmal kontúrkövetésre megírni, G70 felejtős (nem veszi figyelembe a lapkarádiuszt, a fokos kifutások miatt az élek és kúpfelületek kiesnének jócskán a tűrésből). De G71 mindkét kiadáson felhúzza lépcsőmentesre. Anno Kőbányán a Daewoo a 21iT-vel szintén felhúzta.

nchelp

(#10004) blasko92 válasza nchelp (#10003) üzenetére


blasko92
őstag

A lényeg, hogy a fanuc lépcsősen nagyol, majd összehúz. Nálunk van jópár fajta gép, több fajta fanuc-kal, és mindegyik úgy nagyol. Ezért szoktam számolni a fogásokat, és ha kell, feljebb/lejjebb írom a kezdést, vagy a fogásmélységgel szórakozok, hogy az utolsó fogásnál ne ilyen 1-2 tizedet vigyen.

(#10005) Klaus Duran válasza blasko92 (#10004) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Haas-nál G71 eseten ha a nagyolt átmérőben az egyoldali fogás egész számban jön ki akkor 2x húzza be az átmérőt készre. :F

Fanuc-nál is így van?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10006) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#10005) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Fogás szám egész értél.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10007) blasko92 válasza Klaus Duran (#10005) üzenetére


blasko92
őstag

Nem. Ott úgy van, pl, kezded a furatnagyolást 50-ről, a furatod legnagyobb átmérője pl. 100, a legkisebb meg pl 80, de a kontúr végét te egy U-1.-gyel zárod le, akkor elvileg az összehúzáskor 1mm-t kell visszaemelnie, de ha a legutolsó fogás kereken az általad beírt fogásmélységgel jön ki, akkor elkezdi összehúzni a kontúrt, és a végén nem U-1.-gyet emel vissza, hanem lehúzza 50-ig a kontúrt, mégha ott nincs is már anyag.

Jövő héten kapom én is az oktatást a haas esztergáról.

(#10008) zolikaDB válasza blasko92 (#10001) üzenetére


zolikaDB
veterán

A mernoki tamogatasnak koszonhetoen van olyan, h par adatbol Hurcon 1-2 perc a progi, a kiszamolt pontokat meg beverjuk Fanucba es kesz is :D

(#10009) blasko92 válasza zolikaDB (#10008) üzenetére


blasko92
őstag

Fő a leleményesség :)
Suli hogy megy?

(#10010) zolikaDB válasza blasko92 (#10009) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megmondom oszinten, nekem eddig tetszik. Nem leszel profi, de melohelyi darabokat leprogramozom Edgecam-el, es sok rajzbol megtudom csinalni a modellt. Ugy, h eddig 3 Solid Edge ora volt. Nyilvan a tapasztalati hatter is segit ebben valamit.

(#10011) Klaus Duran válasza blasko92 (#10007) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akkor nem csak én cumizok jövőhetén. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10012) blasko92 válasza Klaus Duran (#10011) üzenetére


blasko92
őstag

Kíváncsi vagyok. ST-30Y.... A vezérlőre kíváncsi vagyok. Na meg a gép stabilitására. Felület/tűrés miatt kérdés lényeges. Egyébként ja. Jövő héten szabin vagyok, de berángattak, csoportvezetőként muszáj betanulnom erre is.

(#10013) Klaus Duran válasza blasko92 (#10012) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk olyasmit mondott a csoportvezető hogy a Haas és a Mori Seiki eszterga eléggé közel van árban és ezért az olasz inkább Mori-t vesz. Nem tudok konkrét árakat de ilyen drága lenne egy hajtott szerszámos Haas?

Jövőhetén olyan gépre kel betanulnom amin 10 éve 1 ember dolgozik. Selejtet nem lehet gyártani, gépet nem lehet törni, D80 simítómarót nem lehet törni, rugós bemérőt nem lehet törni. És a selejtet is mentsük meg valahogy. Kiváncsi leszek meddig hagynak rajta. :DDD :))

Ja és mostanában a mottóm az hogy JÓVANAZÚGY

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10014) blasko92 válasza Klaus Duran (#10013) üzenetére


blasko92
őstag

Selejtmentés....Megtettem párszor... Kellett a heti szállításhoz, pótolni nem volt idő. Megyek a hagyományos bulgárra... "Oké, kurvajó, faszagyerek vagy, ügyes vagy, jó vagy". köszisemmi :)

(#10015) blasko92 válasza Klaus Duran (#10013) üzenetére


blasko92
őstag

Ja, Mori hiába fanuc alapú, olyat köpök utána, hogy a nagyanyja is zöld marad. Hányok attól a szitutól, hogy
G0 X100. Z2.
G71 U3. R1.
G71 P1 Q2 U.5 W.1 F.33
N1 G0 X...
G1 Z...
.
.
N2 X100.

Mégha 60-nál el is fogy az anyag, végigmegy 100-ig....

Az összes többi gép megeszi a:
G0 X100. Z2.
G71 U3. R1.
G71 P1 Q2 U.5 W.1 F.33
G0 X..ű.
.
N2 U.5

És nem fog menni a levegőben feleslegesen.

És ez még csak egy példa. :)) :U

A jóvanazúgy nálam is megy. A MEO-sok nem is szeretnek miatta. Hiába.... Működés szempontjából mi kell, a többi sallang meg kit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#10016) Klaus Duran válasza blasko92 (#10015) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Horizont marógép. Mapps III félig angol, félig olasz. :W

Csak egy példa. kocka egyik oldalának közepébe kel marni egy D60 kört D4 maróval. ehhez képest meg van adva egy 15H7 kis zseb aminek a távolabbik oldala be van tűrve 0,005. Na ez nekem nem tudom hogy fog menni.

És ez a gép még pontosabb mint némelyik koordináta merőgép. Pedig 2001-ben készült.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10017) cibere11


cibere11
tag

Udv.megvolt az elso munkanapom.:D Minden gepen masfajta verzioja van a fanucnak.eleg huzos de a munkatarsak segitenek.:)) remelem belejovok.

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#10018) Doki85


Doki85
tag

Megvan a forgatás a fanuc-on!! :DD jött a szaki és a paramétereknél aktiválta... :C

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#10019) TGWH válasza Doki85 (#10018) üzenetére


TGWH
őstag

Ja hát úgy könnyű :D
Akkor hajrá! :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10020) TGWH


TGWH
őstag

Olyan meleg van, a hűtőfolyadékos hordó megtámadott felnyitás közben :DDD
Tudtam hogy kicsit ovállisat gyárt a nem túl öreg nct - kb. egy század van bennt átmérőben, koccantották már párszor -, de azért a harminc fokban egész szépen bírta a gyártást, egy századon belül kellett korrekciózni, igaz, volt, egy -0,15-ös darab, na azt fingom nincs miért csinálta :D :D vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgai a gépeknek, biztos lelkük van :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10021) Klaus Duran válasza TGWH (#10020) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Új gépnek nem árt a koccanás. Legalább beállnak a csapágyak méretre, de utána tilos.
A kelleténél többször ütköztek. ;]

Nem elég hogy női munkát kel végeznem, de a gépbe oldalazva kel behajolnom mert nem férek be az ajtaján. :W Nem vagyok szabvány japán méret.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10022) TGWH válasza Klaus Duran (#10021) üzenetére


TGWH
őstag

Először én is csodálkoztam, mocsok alacsonyak voltak az esztergák, aztán nézem, japán gyártmány :D viszont az ajtók mindig rendben voltak, másfél méter széles azért nem vagyok :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10023) Klaus Duran válasza TGWH (#10022) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

[link] Másfél méter nekem is elég lenne, de jó ha van egy méter.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10024) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Használ itt valaki Quadrot? Hogyan tudom beállítani, h adott program használja a VGA-t?

(#10023) Klaus Duran: Hurco - durván 2.3 méter :D

[ Szerkesztve ]

(#10025) TGWH válasza zolikaDB (#10024) üzenetére


TGWH
őstag

Na ez látod jó kérdés :D telepítetted a programot, vagy olyan verzió van, amit letöltesz és elindítasz egy exe-vel, és már fut is?
Esetleg keress rá neten, hogy az adott verziójú programhoz melyik nvidia driver kompatibilis...
Vagy ,,C'' lehetőség, alapból úgy fut ahogy neked kéne...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10026) zolikaDB válasza TGWH (#10025) üzenetére


zolikaDB
veterán

Solid Edge/Edgecam progikhoz nem találtam Nvidia Quadro FX drivert (csak XP alá valót).
Van rendes driver Win7 alá, azt feltettem.
Meg is oldottam a dolgot, az első képen látható mód nálam ugye nem élt.
Simán minden elemhez, ami a felsorolásban van a kettes képen és hozzárendelhető, hozzá is rendeltem az Nvidia-t.
Azóta megtáltosodtt.
Ami fájt egy kicsit, h nyertem egy 3D egeret, és szaggatott a mozgása, mint a rosseb. Hozzárendeltem a Quadrot, és hasít, mint az állat. Magyarul a CAD/CAM progik futása közben az i3-as proci kevés volt a program és a 3D egér kiszolgálásához, kellett, h a VGA gyorsítsa ezeket.
Ugye mezei AMD kártáyban ilyen beállítások sajnos nincsenek (legalábbis, ami nekem van HD4770).
Nade, probléma megoldva.

(#10027) TGWH válasza zolikaDB (#10026) üzenetére


TGWH
őstag

Nananan :D
I3 az nagyon gyenge, de nézel pár tesztet, és megtudod mi van vele egy szinten amd-ben 3d modellezésben.
Ez a fajta támogatás csak nvidia kártyákon él, azok közül sem mindegyiken.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10028) lav1892


lav1892
csendes tag

Köszönöm a multkori nyersgumival kapcsolatos ötleteket. :R :R
Először satuban próbáltuk de amikor kettő megbillent utána aluminium lapra lett leszoritva és ugy lett marva. Köszörülni nem próbáltuk mert mindenki furcsán nézett amikor felhoztam :D Önteni nem lehetett mert 8 hasonló darab volt de mind külümbüző és mindnek külön forma kellett volna. Összesen három darabbal kellett többet gyártani. :K Végén ki lett hívva a technológus hogy ezt mégis hogy gondolta legyártani de szokás szerint nem sokat tudott hozzászólni csak kb annyit hogy a mi dolgunk ezt megoldani... :D
Kösz mindenkinek a tippeket :R

(#10029) zolikaDB válasza TGWH (#10027) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azért jobb az i3, mint egy ezeréves am2, bent a melóban.
Úgy értettem, h AMD videókártyám is van, de most az Nvidia van bent, és látszólag jobb. Melóra nem szoktak AMD-t használni (se VGA, se CPU), bár egy erősebb AM3+ proci, itthonra bohóckodni lehet nem lenne rossz, de hosszú és csavaros ennek megvitatása.

(#10030) Klaus Duran válasza lav1892 (#10028) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jól meg kel veregetni a technológus hátát, hogy szép munka volt. ;]

(---------------------------------------------------------------)

Más. Előfordulhat az hogy a nemesített 43HRC anyag a 150fokos barnítólöttyben feszmentesüljön?
Kolléga csinált csapágyházat és barnítás elölt volt mérve 2 MEO-s is mérte és mind2 jót mért. (egyik én)
Vevő meg visszadobta hogy nagy a méret, újramértük és egyenletesen minden csapágyméret nagyobb lett. Vagy a sav ennyit enne az anyagon, méréskor minden méret középméretes volt.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10031) nchelp válasza zolikaDB (#10029) üzenetére


nchelp
tag

Itthon, csak a Warthunder miatt: egy Bulldozer 4X3,6 GHz, + egy AMD R7, 2GB kari... alsó kategóriás, tudom, de folyamatosan hozza a 70-80 fps-t, és egy 32-es nettel már csak szervergondok esetén megy a ping 12 fölé. A modellezés az irodában ennél gyérebb konfiguráción is fut. Igaz, ott az L2 majdnem teljes hiánya csúnyán bosszút áll.

nchelp

(#10032) nchelp válasza Klaus Duran (#10030) üzenetére


nchelp
tag

mekkora méretváltozásról beszélünk?

nchelp

(#10033) zolikaDB válasza nchelp (#10031) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudom, ezért mondtam, h véleményem szerint nem kell temetni az AMD-t, nekünk volt Phenom-unk, sosem volt vele gond, 2 öregecske ATI kártyával megtámasztva én akkor nem találtam olyat, ami fogja.
Na, ez az, az AM2-nél ez a hiba nálam is, alig van cache, itt beáll a földbe sokszor a Solid Edge.
Te mivel modellezel?
Azt hozzáteszem, h ez a 7 ezer forintos kártya viszont nagyon megérte az árát.

(#10034) Klaus Duran válasza nchelp (#10032) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

kb +0,015
+-0,005

Viszont néhol eléggé vékony falu. Fejből 5-20mm lehet.

(#10024) zolikaDB Durván 500mm.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10035) nchelp válasza zolikaDB (#10033) üzenetére


nchelp
tag

Bocsesz, most megnéztem itt bent a rendszert, itt van a 4 magos bulldozer, és egy GeForce 8600 GT kari.

Otthon a hatmagos zümmög a házban.

Ami modellezést én csinálok, az szinte a nullával egyenlő, mivel alapvetően nincs rá szükség, és erre a jó öreg Vector tökéletesen elég

nchelp

(#10036) TGWH válasza zolikaDB (#10033) üzenetére


TGWH
őstag

i5 3570K :DDD + gtx570 + Dell U2312HM :DDD
Csak még a modellezésre nem jutott időm... egyszer bohóckodtam valami ingyenes programmal, egész jól ment ahhoz képest, hogy életemben előszőr láttam ilyet, és semmi tutorialt nem olvastam :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10037) Csobiroll


Csobiroll
újonc

Üdv Urak!

Kérdés: Valaki ismeri Bp-n a X. ker.-ben az Acélpartner Kft.-t? Vélemények esetleg?

(#10038) Danivagyok válasza Csobiroll (#10037) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Én ismerem, jó cég, szoktam náluk lángvágatni. Hogy mint munkáltató milyen, arról gőzöm sincs, de eddig még sose késtek a melóval. :D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10039) zolikaDB válasza TGWH (#10036) üzenetére


zolikaDB
veterán

Monitorban egy ilyet azért nagyon bevállalnék: [link]
Annyi a jó, h elvileg az Edgecam oktatási verziója mindenkinek ingyenes, azzal otthon lehet gyakorolgatni, a Solid Edge más tészta, de annak is van NCT-s licensze, és így végülis teljes értékű. De ahogy nézegetem az NX-et egy kollegánál, hát látszik, h jóval komolyabb, mint a kistestvére. Sok-sok finomság van benne, ami megkönnyíti a melót.

[ Szerkesztve ]

(#10040) TGWH válasza zolikaDB (#10039) üzenetére


TGWH
őstag

Mi az az nx? :DDD
Pfújjj lg :D monitorból csakis Dell vagy egyéb nemes márkák :D
Komolyan mondom, ha látnál egymás mellett egy Dellt meg egy akármi mást, egyből látnád a különbséget. És akkor még kalibrálni is érdemes...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10041) nchelp válasza zolikaDB (#10039) üzenetére


nchelp
tag

nagyon hamar csapj le rá, ez még az ebayen is 270 ojró

nchelp

(#10042) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy nektek mi számít "zöld gombosnak" ?
Sok helyen láttam már mint kritérium írták, hogy nem kell a fent említett, egyedi gyártásban dogozom.
Eleinte egy kis 3 tengelyes Haas marón voltam, ott kellett rajz alapján 'kézből' programozni, kontúr, zsebek, furatozás,stb, alap dolgok.
Most egy nagy dög 3+2 tengelyes marón vagyok, amit eleinte élveztem, de az utóbbi időben úgy érzem semmi újat nem tanulok.
Mivel ez az első ilyen jellegű munkahelyem ezért nem tudok viszonyítani, nálunk a következőképp zajlik a gyártás:
nyers munkadarab megkap, dokumentáció, szerszámhelyek, szerszám típus, hossz, stb.
Befog bemér, program betölt, indít figyel :)
Az utóbbi időben azon agyalok lényegében ez is csak simán zöld gombozás?!
Persze ha úgy van a programba bele kell nyúlni, írni is kell, de a fórumot végig olvasva ezt elég kevésnek érzem.
Kinél hogy mennek ezek a dolgok?

(#10043) blasko92 válasza Sanyaaa26 (#10042) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem a zöldgombos gépet pakol, korrekciózik (már ha megy neki), max lapkát cserél (bár volt már nálunk is, hogy rohannom kellett lenyomni a gépet, és megmutatni neki, hogy már igen csak nincs meg a lapka).
Amit te leírtál az közelebb van a gépkezelő/beállítóhoz, mint betanított munkáshoz.

(#10044) Sanyaaa26 válasza blasko92 (#10043) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, gondolkodom munkahely váltáson, jó lenne fejlődni. Elég komoly dolgok le jönnek a gépről, de ugye egyrészt a programozó érdeme, másrészt az enyém mert nem csattanunk :D
Székesfehérváron ismerős valaki? ott nézelődöm, nem tudom merre lenne érdemes

(#10045) zolikaDB válasza TGWH (#10040) üzenetére


zolikaDB
veterán

TGWH: CAD/CAM/CAE tervezőrendszer, felső kategória
nchelp: itthon is kb ennyi, de ahhoz van AJÁNDÉK Witcher 3 is :DDD

(#10046) TGWH válasza zolikaDB (#10045) üzenetére


TGWH
őstag

Kössz. Ja hogy ez is a misis kategória :D ilyet venne a főnök is, csak hát egy fél gép árát erre költeni... annyi pénzből évekig szerzőnek külsősök, kapnak egy darabot vagy egy rajzot, aztán hozzák a programot...
Tényleg, mennyiért dobálja az nct a gépeit? Tudja valaki? Olcsó, drága, hol helyezkedik el a többiekhez képest?

Mai nap ismét facepalm... bemérem, program lefut, nem jó, korrekció, most jó. Utána már nem... végül is mi a francnak szenvedjek, jó lesz nekik, egy-két darabban két mm is volt... megfogja a megrendelő, aztán felfúrja a falra vagy ahová akarja a darabokat... ,,mesterember'' bevitte lecsiszolni a cuccot, utána egy derékszöget nem láttam rajta... ha szólva van neki, akkor az anyag a hibás, szar az öntvény... meg különben is, nem látja jól, fénylik, rossz a szeme... csináltasson szemüveget... hát az drága, tescoban vett... hát a fszom blverem... milliószor el lett mondva, külső, látható felületre nem kell agyoncsiszolt letörés, mert randa... millió másodszor már megint rajt van... levágjuk a lapanyagot, nekiállok dolgozni, minimum három féle szélességű van, egy szálon belül... ennyire szart még a szomszéd Mordorban sem gyártanak... azon sem lepődnék meg, ha a rozsdamentes rozsdásodna... kegyetlen mik vannak. Az eladó nem akar számlát adni, mert neki úgy olcsóbb, a megrendelő hirtelen beleköt olyan dologba, ami egy éve még jó volt... hoztunk másfajta anyagot, ótómata gép darabolta... ja, +-0,6mm... az úgy megint értelmes, odaültették volna a Józsit a fűrészgéphez egy kanna borral, pontosabb lett volna...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10047) zolikaDB válasza TGWH (#10046) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez nem egy, hanem tobb misi, azt hiszem, nekunk valami 4m korul adtak ajanlatot, es abban nem volt minden.
Egy fullos Edgecam 1.5m korul van, nekunk amugy boven sok lenne az is.
Nem tudom, mi penz, de amikor az a torz otlet szuletett, h nezzunk vmi 5 tengelyest, egy alap G kodos tajvani 500-as gep majd 1.5X annyi volt, mint egy VMX30U Hurco eleg sok extraval... (80m vs 50m HUF)

(#10048) TGWH válasza zolikaDB (#10047) üzenetére


TGWH
őstag

Az úgy már komoly... na megyek torrentre :DDD
Kegyetlenül el vannak szállva az árak.
Mondjuk az nct bőven jobb a Noé előtti mazaknál, fél óránként kapcsolhattam le 10 percre, mert nem tud már szerszámot váltani... az okát kb. tudjuk, megég a kezed ha megfogod az olajtartályt :DDD
Azért nagyon rafkósok ám, mert felújításra nem jár támogatás, meg jól meg is nyomják a ceruzát, ingyen sem szállítják ha remaket kérsz tőlük, tehát érdemes egy újat venned inkább, olcsóbb...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10049) Csobiroll válasza Danivagyok (#10038) üzenetére


Csobiroll
újonc

Köszi, az infót az Acélpartnerről, bár engem mint munkáltató érdekelne, mert kedden behívtak interjúra.

Budapesten kb. milyen fizetések vannak, mint gépkezelő/gépállító?

(#10050) zolikaDB válasza TGWH (#10048) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igazából annyira nem ajánlanám a torrentet, ezek hajlamosak a háttérben jelenteni... Megvettük a Solidworks-öt, csak valami fos licenszet adtak. 1 hét múlva jött a levél, h vagy kifizetjük, vagy bíróság, igaz, mi tudtuk tisztázni, ők voltak a ludasok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.