Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9001) golyani válasza zolikaDB (#8997) üzenetére


golyani
addikt

Ciks van nálunk most, de a marógépen a fúvókák megzldültek, illetve az SK40-es kúpokon jelenkezett 1-2 felületi rozsdafolt. Az esztergán meg a lehúzógumikat mintha szárítaná és amikor nincs rajtuk folyadék akkor gyűrődnek. Blaserral nem volt ilyen, illetve mikor már elöregedett elkezdett foltozni az is a maróban.

(#9002) zolikaDB válasza golyani (#9001) üzenetére


zolikaDB
veterán

Foltozni?
Most nalam a Blazer epp 1 eves. Hiaba megy a skimmer napi 12-t, a tartalyban az emulzio teteje feketes-olajos.
Kupok enyhen rozsdapettyesek...
Mindegy, ezt amugyis ki kell takaritani lassan.

(#9003) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9002) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Golyani írása eszembe juttatta hogy ha Baser esetén bennhagyom a nyers vasat a készülékben akkor elkezd rozsdásodni. Baser team tanácsa, ne hagyjam benne

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9004) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9003) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na ja... Pedig most 11%-os a vizem.
Es mi johet meg szoba, ami nem Ciks, Blazer? Es nem valami 3 het alatt berohado kotvany valami.
Legkozelebb amugy 0. perctol fent lesz a skimmer, ugy kivancsi vagyok, mit bir.

(#9005) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#8999) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nincs mit különösebben számolgatni rajta
mondjuk le akarsz szedni 3 mm-t az elejéből
T101
M3S200
G0X100Z5G96S100
G94(79)X-1Z3F.3M8
Z1,5
Z0,1
G0Z10
M98P1(SAFESTART POS.+KINULLÁZ MINDENT)
M1

Ha többet akarsz vmiért leszedni akkor raksz még bele z-t
ha kevesebbet akkor kiszeded

mondjuk mi mindig pc-n irjuk a progit ott kényelmesebb mint a gépet nyomkodni ;]

más inconelhez tud valaki ajánlani valami ütös lapkát cnmg120408as seco/sandvik m-es helyére.
lehet drága is. nem tudom gyémánt valami vagy cbn? :U :F
vagy ez ilyen h cserélgetni kell vmikor egy darabon kétszer is ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9006) Locsi válasza zolikaDB (#8997) üzenetére


Locsi
senior tag

Részletkérdés, ha a ph-ja magas (lúgos), akkor szárít.

(#9007) golyani válasza zolikaDB (#9002) üzenetére


golyani
addikt

Akartam mondani rozsdapöttyözni. Ciks-sel is csinálta,de csak enyhén a maróban, az esztergában nem. Szóltunk nekik, erre jött egy muki öntött még valamit a HKF-hez, nem tudom mit (tán valami gombaölőt) akkor épp nem voltam gépközelben. Nálunk 6% tájékára van belőve.

(#9008) blasko92 válasza Samus (#9000) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet. Én a beszúrásokat is megírom manuálisan g0-g1-gyel. Bár mostanában elkezdték erőltetni a g74et, de ezzel sokkalta rosszabbul mennek a h.beszúrások, mint amikor simán vannak megírva a fogások.

De a 74/75 nem két mondatosak? Az első a G7.. R.. , utána a G7.. x z p q f

(#9009) nchelp válasza blasko92 (#9008) üzenetére


nchelp
tag

A Fanuc10-12-es kiadásokon nem. Ott minden ciklus egysoros.

nchelp

(#9010) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Yasda a Büttnernél.

Ki jön a Mach Tech-re?

(#9011) Pörp válasza zolikaDB (#9010) üzenetére


Pörp
senior tag

Én, mint kiállító :D

(#9012) zolikaDB válasza Pörp (#9011) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mit állítasz ki?

(#9013) Pörp válasza zolikaDB (#9012) üzenetére


Pörp
senior tag

Én csak egy alkalmazott vagyok. Többen leszünk.
Lesznek kinn szerszámtartók, tokmányok, tokmánypofák, satuk, talán mágnesasztal.

(#9014) Phülöp válasza Pörp (#9013) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy jó tokmány pont kéne.
Karácsonyfatalpnak. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9015) Pörp válasza Phülöp (#9014) üzenetére


Pörp
senior tag

Én olyat láttam, hogy ajtót támasztottak ki vele. :)

(#9016) blasko92 válasza nchelp (#9009) üzenetére


blasko92
őstag

Tetszik nekem az egy soros ciklus. Nálunk a nakamura olyan. Fanuc nem sok ilyen vezérlőt adott ki nem?

zoli nálunk 3 év alatt volt több fajta lötty. BW Cool jó volt, nem habzott, nem "taknyolt", nem füstölt, nem irritált. Ciks az ellentéte mindenben, plusz rozsdált... Cikses csávó az irritációra azt mondta szakmát kell váltani :W Most Cimcool van, az is trágyalé.... Viszont pont ma cseréltek a gépemben vizet tesztelni a powercool-tól. Bio REPCE!!! emulzió. Amennyit ma dolgoztam vele, nem rossz. De majd 1-2 hét és kiderül. Ha gondolod megnézhetem a nevét.

(#9017) zolikaDB válasza blasko92 (#9016) üzenetére


zolikaDB
veterán

BW Cool és Powercool érdekelne! Köszönöm! A Blazer már habzik, mint az állat, rozsdapöttyözik is (asztal, befogó). Igaz, a szaga még bőven az elviselhető kategóriában van, ez szerintem ritka, de átlag havi 1 utántöltéssel, szerintem ez az 1 év elég volt a rendszernek, lassan takarítani kell.

nchelp: uhhh, ahhh, esse kutya: Maho MH 1600C Millplus-szal

(#9018) zolikaDB válasza blasko92 (#9016) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt a BW Cool-t ki forgalmazza? Sehogy nem lelem...

(#9019) blasko92 válasza zolikaDB (#9018) üzenetére


blasko92
őstag

Hulyeseget mondtam, a hivatalos neve Buhmwoo. Nem tudom miert BWcool maradt meg bennem. Nekunk asszem egy pesti ceg hozta, de nagyon rendesek voltak. Asszem hetente jott a faszi ellenorizni a vizeket, es mindig megmondta mit kell vele csinalnied. A Powercool elvileg a powertools-hoz tartozik. Ok forgalmaznak buhmwoo-t is, ez a bio repce cucc meg valami mas cucc. Holnap megirom a nevet.

Tenyleg: a sulival mi van? Mentek? Erosen torom rajta a fejem en is...

[ Szerkesztve ]

(#9020) zolikaDB válasza blasko92 (#9019) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!
Uhh, ha a powertúlsztól van, nem tul bizalomgerjeszto :DDD
Mindenkeppen megyunk, igazabol 2 csoport indul a tuljelentkezes miatt, igy mi a vasarnapiba fertunk bele, ez van! Szerintem ott meg van hely!

Mod: 2012.01.01 -el létrejött a POWER COOL Kft., ahol cégünk új diviziója alakult meg és a BUHMWOO hűtő-kenőanyagokat gyártó cég vágóolajait és emulzióképzőit kezdtük el forgalmazni nagy sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#9021) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Eléggé brutális az új Hurco vezérlő. [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9022) blasko92 válasza zolikaDB (#9020) üzenetére


blasko92
őstag

Vasárnap.... Legalább már nem fog ütközni a nagybevásárlással. :D

(#9023) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9021) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen. <3
Mindenestre a mostani Winmax is brutál. Legalabbis felhasznalhatosag szempontjabol.

(#9024) Danivagyok válasza zolikaDB (#9020) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nemrég váltottunk Rhenus Pt20 ról a Powercoolos PC unicool emulzióra, nincs rá panasz.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#9025) zolikaDB válasza Danivagyok (#9024) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!
Azt hiszem, ez már az elhasználódott kategória:
[link] (kicsit tud még összeszedni, de éppenhogy)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9026) Phülöp válasza zolikaDB (#9025) üzenetére


Phülöp
addikt

Reggeli műszakkezdéskor érdemes leszívatni az olajat a tetejéről, sokat segít.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9027) Danivagyok válasza zolikaDB (#9025) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ööö, az enyém sokkal-sokkal roszabb volt. :B
Azt még hozzátenném, hogy nem utolsó sorban azért döntöttem a Powercool mellett, mert jó áron vállalták a géptakarítást is. Mit ne mondjak megdolgoztak a pénzükért, 5-6 órát küzdöttek ketten a berothadt cucmókkal amíg patika tiszta nem lett a gép is, a tartály is, a kihordó is.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#9028) zolikaDB


zolikaDB
veterán

*iguana*: mivel szívassam le?
Danivagyok: hány gépet és mennyiért? Ha feltöltjük friss emulzióval, elejétől fogva nyomatom majd a skimmert.

(#9029) Phülöp válasza zolikaDB (#9028) üzenetére


Phülöp
addikt

Fillérbaszó hollandoknak vizes porszívót használtunk.
Működött.
Utáltam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9030) blasko92 válasza zolikaDB (#9025) üzenetére


blasko92
őstag

Nekünk is ugyan ilyen olajleválasztó van, de szerintem nem éri meg az árát. Az év eleje óta felgyűlt cuccot nem tudja leszedni.... Holnap melóból megírom a repcecucc nevét, ma teljesen kiment a fejemből. :(

(#9027) Danivagyok nálunk az előző cég takarítósaira rendesen rá kellett szólni, hogy ugyanmá' hamá' nekiállt kärcherrel lemosni a gépet, akkor takarítsa is le rendesen, ne csak locsolja. "Áááá, ez bele van égve, ha ilyen közel teszem se hozza le" És amikor mutatta, hogy ilyen közelről sem jön ez le, lám, valaha fehér volt a gép. Na akkor apukám, állj neki újra. Arról nem is beszélve, hogy tiszta forgács maradt a gép belül, a tartály, meg a kihordó is. És minden tiszta reve maradt. Ellenben sártengert csináltak az üzemből.

(#9029) *iguana* mi is vizes porszívót használunk, de majd elhányom magam amikor beindítom, és nyomja azt a berohadt olajos levegőt. :o

(#9031) zolikaDB válasza Phülöp (#9029) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez rendben van, de nekünk nincs ilyenünk :O
Plusz annyi nyitott felület van a tartályon, amennyit látsz :DDD
Másik dolog, h állítólag 1 takarítás ingyenes annál a cégnél, akinél vesszük. (Helvét)

(#9032) TGWH


TGWH
őstag

Úgy hiszem ebben a témában jobb, ha én most mélyen hallgatok :DDD :)) :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9033) blasko92 válasza TGWH (#9032) üzenetére


blasko92
őstag

Nálad talán Borsec-kel van feltöltve a gép? :DDD

(#9034) Klaus Duran válasza TGWH (#9032) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csak nem Cryo tech?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9035) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy a tanműhelyben nem működik az egyik cnc maró, egész délután ezt nézegettük. Optimum F100 CNC, Siemens vezérléssel. A gép a következő problémával küzd: X, Y irányokban tökéletesen működik, a főorsó is forog, fordulatot is veszi. Azonban Z tengelyen nem hajlandó semerre sem menni, "tengely eng. hiányzik" hiabüzenetet ír. Egyszer mondjuk random gombokat nyomkodva sikerült elérni, hogy a gép azt írja, hogy mozog a Z irányban is, ami valójában nem történt meg. De egyszer egy pillanatra azért elindult a Z tengelyen, konkrétan 2 centit ment feljebb, azóta megint semmi.
Leszedtük a Z orsót takaró harmonika szerű védőborítást, aztán észrevettük, hogy az orsó alsó végénél van két anya, amik egyáltalán nincsenek meghúzva, szabadon lehet őket csavargatni erre-arra a tengelyen.
Ez után nem csináltunk vele semmit, vége lett az órának.
Valami ötlet, hogy mi baja?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9036) TGWH válasza blasko92 (#9033) üzenetére


TGWH
őstag

Mol cucc, szemre mindig öntünk valamennyit / vödör :D ha elfogy, akkor megy bele víz, mert valamit kell :D egyszer büdös volt, drága jó kolléga bszott bele fél liter öblítőt... na utána még büdösebb volt...
Az új gépeket azért pucoljuk, a négy-öt évesekre már nem jut idő :D az ősöreg mazakokból meg már mászik kifelé a földönkívüli életforma...
Szűrőket ráér akkor, ha már eltömődik :D nekem ilyenekre nincs időm.
Majd ha idén év vége felé ráérek, nekiállok, más úgysem csinálja meg :DDD
Előző helyen még durvább volt, nem emlékeztek rá, hogy valaha pucolva lettek volna a gépek :P és most ne ultramodern üzemet tessék elképzelni, hanem hunorokat :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9037) TGWH válasza hentes555 (#9035) üzenetére


TGWH
őstag

Estét. Hülye kérdés, de a kapcsolószekrénybe belenéztetek? Többször indítottátok? Nem lehet, hogy lefutott a mért tartományról? De csinálhatja akkor is, ha túlhevül a rendszer, mi ilyenkor ráállítottunk egy ventit, ha meg jött egy munkaügyi ellenőr, gyors lekaptuk, ajtó bezár, rendszer összeomlik :D igen, főnök nem volt jó viszonyban a szerelőkkel :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9038) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9034) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az a Cryo tech?
TGWH: ti aztan fullba toljatok a lepra style-t!

[ Szerkesztve ]

(#9039) TGWH válasza zolikaDB (#9038) üzenetére


TGWH
őstag

Nekem elsőre a Far Cry legújabb részei ugrottak be, bár egyáltalán nem játszottam a játékkal, csak rémlik, mint ha hasonló neve lett volna a titkos szuperkütyüknek :D

Röhej az egész, de senkinek semmi baja... a pofámon jön ki valami, de szerintem nem attól, kérdezte az éves ellenőrzésen a doktornő, hogy ugye nem fémallergia? Nem bzmeg, az meg mi, én vagyok az orvos, nekem kell tudni? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9040) hentes555 válasza TGWH (#9037) üzenetére


hentes555
senior tag

A kapcsolószekrénybe benézett a tanár, de nem nagyon talált semmi szemmel látható elváltozást. Ami viszont fura volt, hogy felmászott rá haverom meg a tanár is és felülről belenéztek a házba és azt mondták, hogy van ott valami csavar, ami a végállásérzékelőnek neki van futva vagy mit mondtak, azt csak távolról hallottam. Túlhevülni nem valószínű, hogy túlhevült, már hónapok óta így áll, be sem volt kapcsolva csak ma gondoltunk egyet és megnéztük mi lehet a baja.
És igen, többször is újra lett indítva

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9041) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9038) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Szén-dioxid vagy nitrogénes hűtés.
[link] A nitrogéneshez speckó gép kell.

Logika a felső fokon. Zsugorbefogó és bemerőtüske egyben. :F

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9042) TGWH válasza hentes555 (#9040) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor majd szépen kihívják a szervízt, kiszámláznak 80 ezret kiszállásra, meg 20 ezret 20 percért, és baráti áron meg is van oldva :D
Csavar elvileg nem futhat neki az érzékelőnek... de ennek ellenére, szét kell kapni és megnézni, lehet elég csak megpiszkálni az érzékelőt, főleg régi gépeknél fordul elő, hogy ,,lekopik'' :D
De egy jó villáskulccsal vissza is lehet tekerni kézzel a tengelyt, az is hozhat némi eredményt :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9043) hentes555 válasza TGWH (#9042) üzenetére


hentes555
senior tag

Mondtuk párszor a tanárnak, hogy hozzon csőfogót vagy valamit és forgassuk meg a tengelyt, de mintha meg sem hallotta volna:D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9044) TGWH válasza hentes555 (#9043) üzenetére


TGWH
őstag

Majd holnap jön, hogy ,,gyerekek, megvan a nagy ötlet, hozzatok egy csőfogót vagy valamit, és forgassuk meg a tengelyt.'' :D ti meg majd helyeseltek meg bólogattok, és örültök neki milyen büszke tanárotok van :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9045) hentes555 válasza TGWH (#9044) üzenetére


hentes555
senior tag

Hát holnap nem lesz óra, de jelenleg le van szedve róla pár helyen a burkolat, nem raktuk vissza, "jóvanazúgy' majd jövő hét hétfőn megnézzük" címszóval úgy maradt :D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9046) Phülöp válasza TGWH (#9044) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért remélem, valaki diktálja majd neki a helyes irányt. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9047) TGWH válasza Phülöp (#9046) üzenetére


TGWH
őstag

,,Balra lazít, jobbra szorít, vagy hogy a...'' :D :D :D aztán volt egy kis fejvakarás, majd megfordult :D
Annó az iskolának az volt a legnagyobb baja, hogy a 18 szerszám közül egyetlen egy bedöglöttet kicserélje. Sorban álltak a szerszámok a szekrényben, te meg kaptál két lapkát meg egy tizes marót egész idényre :D ja, meg három alukockát és fél vödör anyagvéget :D csináltunk még 16-os gömböt az anyag elejére, hogy nehezebb legyen rávágni a 14-es menetet :D úgy örültünk amikor a végén megláttuk, nem baj, van anyagvég, mehet még a 2.0 verzió :D nct98-as vezérlővel kevertek meg, később kiderült, hogy az nem is az volt, hanem valami más... na ott mindig elfelejtettem, hogy ha kilépsz az egyéni mondat menüből, akkor leállítja a főorsót :D minden bemérésnek négyszer ugrott neki mindenki :D
Egyszer megmutattak egy siemens vezérlőt is, csak az hülye volt, egyszerre csak egy tengelyen volt hajlandó mozogni... kár hogy le voltunk róla tiltva.

De ha már szóba került a hűtőfolyadék, eszembe jutott, hogy idén még nem pucoltam ki a forgácstárolót :D mindig összeszedegetem az asztalról ami ott marad, lusta vagyok, meg idő sincs. Szerintem tömör téglákat fogok kibányászni, már lassan megtelik :D sokat megy a gép, de keveset fog :DDD

Na működik-e, ha már eszembe jutott:
A πna

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9048) blasko92 válasza zolikaDB (#9038) üzenetére


blasko92
őstag

Hangstrefers S 388. Forgalmazo: damat-lubs kft

(#9049) zolikaDB válasza blasko92 (#9048) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R

(#9050) blasko92 válasza zolikaDB (#9049) üzenetére


blasko92
őstag

Szépen szedi le a dzsuvát a gépről, ami eddig csak rakódott rá felfele.... Szerintem még emiatt "kormol" (fekete koromszerű zsíros kicsapódás a tokmánypofákon). Nagyolásnál nem füstöl, mint a gyárkémény.

Más: Ma kaptam Seco lapkát tesztre, P2500-as minőségűt. Dobozon 325-ös vágó :Y 817M40T-ben kapott 3-as fogást, 0.32-es tolást, meg egy szerény 300-as vágót. Géppuska effektus volt az ajtón, 2 fogás lement 70 hosszon, a harmadiknál már világított a kés :DDD Utána visszaírtam a szokásos 170-es vágóra, meg kapott 3.5-ös fogást, 0.35-ös tolással. Így már szépen dolgozott :K Viszont kis fogásnál is szépen forgácsolt, csak elkopott a rádiusza.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.