Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9451) TGWH válasza kpityu2 (#9450) üzenetére


TGWH
őstag

Vagy be kell menni az irodába, és nekitámaszkodni mindennek, meg ráfeküdni a főnök asztalára, és úgy pl. aláírni amit kell :DDD ha kérdezik, nem száradt meg a többi póló :D nyáron az sem baj, ha kicsit büdös, úgy hatásosabb :DDD lehet fokozni, csak ne fürgyé le :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9452) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Valaki tudna segíteni abban hogy nyomatékkulcsban hogy lehet fejet cserélni?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9453) soldi3r válasza Klaus Duran (#9452) üzenetére


soldi3r
veterán

Altalaban csak ki kell huzni a bitet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9454) Klaus Duran válasza soldi3r (#9453) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kékkel együtt?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9455) soldi3r válasza Klaus Duran (#9454) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9456) Klaus Duran válasza soldi3r (#9455) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Köszönöm, holnap megpróbálom.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9457) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9456) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó kis 200€-s munkaeszköz :D Legalábbis WNT-nél ennyi egy nyomatékkulcs, de hogy mi kerül ennyibe ezen? :DDD

(#9458) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9457) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A logó. ;] :DD

200 euró :Y
100 000 gép mellé már nem nagyon számít. ;]

De hogy nem hülye biztos, az biztos. Vagy 10 csavart ledemuláltam vele. :O

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9459) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9458) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálunk egy 63-as XDKT-s fejben szaggata le a csavarok fejét a kollega, amikor vettek neki egy ilyet, onnantól nem volt gond.

(#9460) TGWH válasza zolikaDB (#9459) üzenetére


TGWH
őstag

Sose értem, azért olyan hosszúak a szerszámok amilyen hosszúak, hogy ne tudd agyonszabni a csavart... főnök is kitört pár fogat a tokmányos befogóból. Nem megy tovább, nem kell szétszabni, ennyi. Én max az esztergacsavarokat szabom meg néha, de már arról is szokok lefele :D ma néztem a simítót, a lapka fix, az alátét meg mozog :DDD fél óráig szarakodtam azzal a kis peremes, félköríves ,,tömítő''-vel, de nem megy bele...
Egyszer-kétszer volt még az elején, hogy nem húztam meg eléggé, és mozgatta a nagyoló a darabot :D de azért fél méteres csövet nem dugok rá a tokmánykulcsra, meg nem ugrálok rajt 130 kilóval :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9461) zolikaDB válasza TGWH (#9460) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jxx Pxxx-nál nem jött ki a szerszámból a vezetőoszlop. Szersz.k. urak megemelték az oszlopnál fogva daruval, és kalapáccsal leverték a szerszámot az oszlopról.
Na ott voltak ilyen 2 méteres csővel meghúzós dolgok.

(#9462) blasko92 válasza TGWH (#9460) üzenetére


blasko92
őstag

A félkörívnek kell a kés hegye felé mutatnia, a kivágott rész meg hátrafelé legyen. Előbb rakd be a leszorító kalapácsot, utána az alátétet, utána meg a feszítőt. Azt a kis feszítőt óvatosan össze tudod nyomni fogóval, és úgy bele tudod illeszteni.
Az alátét valószínűleg azért mozog, mert a kalapács nem szorítja le rendesen a lapkát, sanszos, hogy az is cserére szorul. Vagy kopott a lapkafészek... Az már gázosabb, mert akkor a kést kell cserélni.

Mondjuk javítottam már rommá nyalt furatnagyolót :D Lapka be a helyére, majd felhegesztettem, utána egy kis köszörülés, és kész.

(#9463) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Kivitelező céget keresek az alábbi témakörben: polisztirol (vagy hasonló szerkezetű anyagból) tömbből szeretnék 3D modell alapján plasztikákat gyártatni. Színházi díszletekben megjelenő anyagról van szó, amelyhez egy képet is mellékeltem. Az "alászúrásokat" manuális utómunkával lehetne (kellene?) megoldani. Nem nagyiparról, inkább változó mennyiségű és méretű munkákról van szó.., igény szerint. Természetesen az is járható út, ha valaki hobby szinten meg tud építeni egy maximum 120x60x25cm-es darabokat is megmunkálni képes gépet. Ilyen irányban is gondolkodok.

Köszönöm!

üdv.

(#9464) soldi3r válasza ilba (#9463) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha csak ilyen puha anyagot kell marni (vagni?) akkor egy egyszerubb, olcsobb gep is eleg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9465) ilba válasza soldi3r (#9464) üzenetére


ilba
tag

Igaz, de a dimenziók miatt drágább...

(#9466) TGWH válasza blasko92 (#9462) üzenetére


TGWH
őstag

Pont így próbáltam, csak a fogót hagytam ki, akkor ott volt a hiba, köszi.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9467) TGWH válasza ilba (#9463) üzenetére


TGWH
őstag

Zala megyében foglalkoznak ilyenekkel, de hogy pontosan mekkorát tudnának megmunkálni, azt nem tudom. Megérdeklődjem, vagy messze van?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9468) soldi3r válasza ilba (#9465) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem nagy az a munkaterulet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9469) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Valakinek Pesten ismerős ezaz SGS-Dental ( vagy mi) nevezetű cég. Tudom hogy valami orvosi implantátumokat gyártanak. De mégis hátha valaki tud konkrétat. Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9470) BloodPandus válasza kiezTe90 (#9469) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Citizen hosszesztergák vannak, többféle.
Titánból gyártanak implantátumcsavarokat.
Nem néz ki rosszul a hely, a gépek újak, és sok minden még most alakulgat ki.
Fizetésről sokat nem tudok, nekem túl messze volt.

[ Szerkesztve ]

(#9471) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9459) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nem szakad, hanem könnyen kifordul, aztán a csavar kuka. :(

Bezzeg a Sandvik, kipihenten szabadságról visszatérve egyszer csak reccs. Letört a kulcs hegye. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9472) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Esetleg nem tud valaki másodállásos( 24/48 órás beosztás mellé) ,valami cnc melót?Győr s környéke játszana.Ha lehet 8-12 órás műszak,de főképpen állandó meló.A tököm tele a most ne gyere most gyere játékkal.

(#9473) zolikaDB válasza ilba (#9463) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kb 1db konkret darabrol dobhatnal fel egy kepet.

(#9474) BloodPandus válasza ilba (#9463) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Én tudok neked ilyen gépet építeni.

(#9475) kiezTe90 válasza BloodPandus (#9470) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Értem. Akkor voltál bent amúgy? Mekkora cég? A főnök milyennek tűnnik? :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9476) BÁ Nutrition válasza BloodPandus (#9470) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

zod gombos tomeggyartas. akkor biztos magasak a berek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9477) Wucky válasza csiziktomi (#9472) üzenetére


Wucky
senior tag

Szia!
Cnc Rapid mindig keres embert győrben.
Most is vagy 40-50-et ha jól értesültem.
Én inkább neki fekszem a nyelvnek,és kiviszem a családom ha lehet.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#9478) ilba válasza zolikaDB (#9473) üzenetére


ilba
tag

Ejnye, nem illesztettem be...

Ennek a darabnak kb. 100x60x15cm-nek kell lennie. Tudom, hogy marópálya meg miegymás számítás így nem megy, de legalább látni, hogy milyen jellegű dologról van szó.

(#9479) kiezTe90 válasza Wucky (#9477) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Azzal szemeztem énis. Mivan annál a cégnél hogy annyi embert keres? Annyira sz*r a cég?

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9480) soldi3r válasza ilba (#9478) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem panik. Itt tedd fel a kerdesed. Lesz ra jelentkezo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9481) ilba válasza soldi3r (#9480) üzenetére


ilba
tag

Köszönöm!

(#9482) konwktor válasza zolikaDB (#9423) üzenetére


konwktor
tag

Köszi

(#9483) BloodPandus válasza kiezTe90 (#9475) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

6-8 gépük van, de növelni szeretnék a gépparkot.
Én egy Hr-es, vagy valami vezető hölggyel beszéltem, úgy látszott, jól tudja mit akar.
A műhelyben csak pár tízpercig voltam, ahogy megnéztem pár dolgot.
Még lehet belőle jó hely, tiszta, rendezett, új építés.

(#9484) BloodPandus válasza BÁ Nutrition (#9476) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Attól függ.
Gépkezelő, meg gépbeállító egyenlőre egy kategória, de feltételezem, hogy később szelektálódni fog, úgy munkakörileg, mint fizetésileg.
Egyenlőre nem árt, ha az ember látott már hosszesztergát, van valamennyi beállítói tapasztalata, úgy könnyebb ott is helyezkedni a későbbiekre.
Nekem csak a távolsággal volt bajom, meg azzal, hogy a fizetési igényemről nem túl sok szó esett, miután elmondtam. :DDD

(#9485) Wucky válasza BloodPandus (#9483) üzenetére


Wucky
senior tag

Már ne is haragudj de a Cnc Rapidnak nem 6-8 gépe van. 3000 négyzetméter a műhely. Jó lesz az 106-108 gépnek is.

Kölyök: A Cég nem szar. Egy próbát neked is megér. Józsi bácsi jó szakikat mindig fel vesz.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#9486) nchelp


nchelp
tag

Urak, ez a CNC Rapid vita szerintem hamar eldől...

nchelp

(#9487) Wucky


Wucky
senior tag

Nem vita. 10 évet dolgoztam ott. Tudom milyen.

Nchelp:
Te voltál a cncbank.hu-n is. Miért szűnt meg?

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#9488) nchelp válasza Wucky (#9487) üzenetére


nchelp
tag

Van az, csak behalt. Mert már nincs "ingyé".... Norbi pedig azt mondta, (megjegyzem, ebben igaza van), hogy hadd ne neki kelljen szinte mindent fizetni. A Rádióra talált végül megoldást, de ott jogdíjszámlázások lettek sorozatosan elcseszve (hadd ne részletezzem), de akkor még mindig ott van a webfejlesztői meló, ami egy bizonyos ponton túl már egy embernek hobbyszinten túl sok, szerverdíjak, stb.

És a döntő többség nem áldozott rá évi 5 ojrót. A második évtől én sem, amikor azt láttam, hogy van kb 5 tag, akinek van hozzáférése. Most leleplezem szemétségem: kényelmes ez így nekem ;] :B

nchelp

(#9489) TGWH válasza nchelp (#9488) üzenetére


TGWH
őstag

Lehet hogy mondtam is neki, tegye át ingyenes helyre, minimál webes melóval.
Általában ez van, egy ember dolgozik, a többiek nézik :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9490) Phülöp válasza nchelp (#9488) üzenetére


Phülöp
addikt

Én befizettem pár évre előre, erre elment mindenki onnan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9491) nchelp válasza Phülöp (#9490) üzenetére


nchelp
tag

Majdlegközelebbközvéleménykutatszvazze... :C De azért nem találod érdekesnek, hogy a kevés fizetős vendég közt is azok voltak többen, akik inkább "betettek a kalapba"?

nchelp

(#9492) nchelp válasza TGWH (#9489) üzenetére


nchelp
tag

Az olyan helyekkel általában van valami gáz. Pl a sávszélesség okozhat gondot.

nchelp

(#9493) TGWH válasza nchelp (#9492) üzenetére


TGWH
őstag

De nem kell fizetned a tárhelyért. Meg annak a kb. 12 embernek aki oda látogat, annak elég a sávszél :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9494) BloodPandus válasza Wucky (#9485) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Már nem is haragszom, de olvasd végig megint, kinek, mire válaszoltam.
Cnc Rapidról nálam szó nem volt.

(#9495) BloodPandus válasza nchelp (#9488) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Igazán nem akarok vitát szítani, de én sem véletlenül nem járok már arrafelé.
Jó lenne minden igazából, de ez a nagyon üzleti beállítottságú oldalak itt halálra vannak ítélve.
Sem a kultúránk, sem a múltunk, sem a látott példák nem támasztják alá azt a nézetet hogy ami azon az oldalon van, azért fizessek "közvetítői" díjat.

Ez az oldalműködtetés más országban működhet.

Viszont kérdem én, mint majdnem cikkíró ott (hogyan építsünk cnc-t otthon), hogy a fizetéses rendszer bevezetése után én kaptam volna jogdíjat?
Az oldalra feltöltött sok manual szerzője kapott jogdíjat?
Te konkrétan kaptál jogdíjat? (bár nem rám tartozik, de a tények kedvéért megkérdezem...)

Amit én összegyűjtök innen-onnan (összegyűjtik, feltöltik hozzám a tagok) azért én nem kérnék semmilyen hozzáférési díjat, mert nekem nem fér rá az arcom bőrére.
Ha pedig valóban mindenáron meg akarom osztani, akkor keresek egy ingyenes megoldást, ha pedig profizmusra vágyom, akkor a legelső lépés, hogy keresek egy szponzort.

Valahol megértem Norbit is, mert valahol neki is igaza van, és valóban elismerendő a szándék, amit képvisel, de így nem megy.
Akkor sem, ha akarja.
A végeredmény látható, szinte mindenkinek az jön le, hogy fizetni kell a közös tudásért valami oldalnak, amit közösen hordtunk össze ingyen, és nem lenne szükségszerű fizetni érte.
Norbinak pedig végre meg kéne tanulni azt (most vonom a párhuzamot), hogy azért, mert penge vagyok paraméteres programozásban, nem azt jelenti, hogy onnantól egy 60-as vasszög esztergálását is abban írom meg.

A kevesebb néha több.

(#9496) nchelp válasza BloodPandus (#9495) üzenetére


nchelp
tag

Előre leszögezem: Nem Norbit védem!

Nem szítasz vitát, mert a legkevésbé sem releváns számomra, jársz-e arrafelé. Amíg mindketten jártunk arra, akkor sem volt az, mert én nem építek cnc-gépet, (építsen a nyavalya, van elég, amin dolgozni kell :C )

A Bankot azonban azzal vádolni, hogy nagyon üzleti beállítottságú lenne... huhh! A hozzászólásod is inkább azt bizonyítja, hogy valójában korántsem volt eléggé az.

Ne aggódj, én sem kaptam jogdíjat, (ugyanolyan regisztrált tag voltam-vagyok, mint bárki más, azt a "beosztást" 6-8 év hozzászólásai eredményezték), de ha még egyszer a zsebemben próbálsz kotorászni, goromba leszek. Csak a tények kedvéért. Mert valóban nem rád tartozik.

A tagdíj eleve nem arról szólt, hogy "profit", hanem arról, hogy ne kelljen szponzor. Ha ugyanis valamelyik oda lett volna engedve, utána mindent elborított volna a reklám. Ki lettek volna sajátítva "észosztó" funkciók, hogy "csak ezzel a szerszámmal marod le a repcsit is az égről, és a bevonat meg sem fényesedik", "ezzel a géppel, vazze működőképes MIR űrállomást csinálsz egy megfogásból", stb. Az ilyen a lőtéri kutyát sem érdekli. Profizmus? Na, ja.

Szóval, az nem hozzáférési díj lett volna. A "közösen hordtuk össze" dologról: majd 7000 regisztrált tag van a Bankon. 2006 óta létezik. A tagság 90+ százaléka az elmúlt évek alatt többnyire csak azért volt ott, hogy töltögessen lefelé. Ez vonatkozik még otthoni nagynevű oktatóra is. (Csak tudnám, mitől olyan nagy a neve...) Elég megnézni a fórumokat: van talán 100-150 név, akik ott valóban csináltak is valamit, kérdeztek-feleltek, megbeszélték, stb, valóban ment az infó oda-vissza. Nagyon sokan, ha egyáltalán beköszöntek, az is csak azért volt, mert be lett vezetve a pontrendszer. Csak az volt a gond, hogy még cégek is rántották le onnan az infót, "ingyé", utána meg volt bőr a pofáján a nyomorultnak, és feltette a saját oldalára letölthető anyagként, hogy a saját szellemi tulajdona, és ha valakinek kell, az fizessen érte súlyos Tízezreket... Ezt konkrétan láttam.

A tudás, elsősorban a szakmai, NEM közös. Mindenkinek annyi lesz belőle, amennyit képes felvenni. CNC-oktatók tömegével pusztulnának éhen, ha ez így lenne.
Nem lenne szükségszerű fizetni érte: Tudod, ha valakinek nem ér meg annyit ÉVES szinten (persze, akinek szüksége van rá), hogy az ott elérhető dolgokat EGYÜTT, a nap 24 órájában bármikor, megfelelő sebességgel, szerverösszeomlások nélkül elérje, az megérdemli, hogy szörfözgessen órákat, vagy akár napokat, igen kétes eredménnyel.

A most következő pedig nem rád van kihegyezve, hanem úgy "pusztába kiáltott szó": amíg otthon nem hagynak fel ezzel a nagyszerű "majd én tudom/megmondom, hogy neked hogyan kéne csinálni" hozzáállással, addig marad a nyomor. Mindenbe piszok egyszerű beleokoskodni, csak ha valaki valamit annyira jól tud, akkor nem fanyalogni kell, hanem megcsinálni. Ha hozzám idejönne ügyfél a műhelybe észt osztani, hogy mit hogyan csináljak, hogy NEKI óccsó/ingyé legyen, úgy durrantanám ki a hőkezelt, betörésbiztos bejárati üvegajtón, hogy a kecske is megkergülne, amelyik a sírján legel...

nchelp

(#9497) Wucky válasza nchelp (#9496) üzenetére


Wucky
senior tag

BloodPandus: Bocs,nem néztem meg rendesen. Elnézést!

Nchelp: Igaz én nem nagyon írkáltam fórumra,letölteni is mazak,meg siemens volt egyszer,de ha valamire hirtelen nem emlékeztem jó volt hogy csak felugrottam a fórumra,és kikerestem.
Bevallom,én is csak párszor fizettem a tagdíjjat,mivel ugye nem volt letöltés,így felesleges volt.
Bár az esztergára gyártott sokszög,és ellipszis ciklusomat szívesen feltettem volna. Igaz van benne hiba,mert arra már nem volt időm hogy megoldjam,ne csak Z plusszból lehessen marni vele.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#9498) kiezTe90 válasza Wucky (#9485) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Aha értem köszi.
Akkor szerintem majd megprobálom. Még egy kicsit zaklatlak.
Van egy pár éves tapasztalatom esztergán, (programozás stb...) most jelenleg megmunkálon dolgozom. Ott van valami alap betanítás, vagy felvesznek és másnap már programozzak? Kicsit zavarba tudok lenni az új helyeken...hehe
Valamint pénzbe csak egy kb összeget tudnál mondani? Mert ha szarabb mint itt pesten akkor nemszívesen lépek.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9499) Phülöp válasza nchelp (#9491) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem sajnálom azt a pénzt, jó helyre ment. Úgy vagyok vele, hogy utólag fizettem azért, amit az oldaltól és tőletek kaptam.
A felvetésed viszont jogos, elgondolkodtató.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9500) zolikaDB válasza nchelp (#9496) üzenetére


zolikaDB
veterán

MICSODAAAA???
"Ha hozzám idejönne ügyfél a műhelybe észt osztani, hogy mit hogyan csináljak, hogy NEKI óccsó/ingyé legyen, úgy durrantanám ki a hőkezelt, betörésbiztos bejárati üvegajtón, hogy a kecske is megkergülne, amelyik a sírján legel..."

Nálunk ez konkrét szokás. Mondhatnék cégeket, de...
Nem okoskodnak, konkrétan lebasznak, h hogy néz ki a műhely, X gép miért nincs letakarítva....
Másik jön 1db tolómérővel, egy vastagságot nem képes megmérni, ő a nagy MEO-s, majd kijelenti, h a darab nem mérhető, majd a gépbe beszerelve gyártás közben derül ki, működik-e az alkatrész. Pfff... Megint másik jön be, nem hívtuk, nem jelentkezett be, semmi, főnök, művezető nincs itt, h na mikor lesz kész, nem-e jönnék be ekkor és ekkor túlórázni (jelzem, napi 12-13 órákat nyomok), kvázi számon kér engem... Most ecseteljem neki, h miért nincs ez meg az a melóhoz, miért nem jött még meg az emulzió, miért szenvedek X mérettel, amit nem tudunk mérni eszköz hiányában, miért nem tudjuk daruzni stb stb. Mi a pöcsöm köze ehhez, és miért a melóst szekálja ilyenekkel...

És ez napi rutin.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.