Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9051) bandi777 válasza hentes555 (#9035) üzenetére


bandi777
csendes tag

Semmi mást nem ír ?
A végállás kapcsolót írni szokta .

(#9052) hentes555 válasza bandi777 (#9051) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem, csupán mikor elindítanánk Z tengelyen, kiírja ,hogy tengely eng. hiányzik

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9053) kpityu2 válasza hentes555 (#9052) üzenetére


kpityu2
őstag

Leverte a tengelyhajtás biztosítékát. Vagy nem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9054) soldi3r válasza hentes555 (#9052) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs rajta semmilyen I/O menu?

E30 (oo=[][]=oo)

(#9055) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
hallottatok urak erről a cégről valamit?
NTK EUROPE Olaszország Brandico?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9056) bandi777 válasza hentes555 (#9052) üzenetére


bandi777
csendes tag

840-es siemens ?

Menü gomb - Diagnózis - Vészjelzések vagy Jelentések

Mind a kettőt nézzétek meg sok információt fog adni

(#9057) hentes555 válasza bandi777 (#9056) üzenetére


hentes555
senior tag

802S van rajta

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#9058) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Segítség kellene!

Ferdefogazású fogaskereket kellene csinálni danamidba 5x5 darabot.
2-es modul, 20-25 fogszám közötti.
Részleteket privátba megírom, ha valaki esetleg meg is tudná csinálni. (nagyjából 2 héten belül...)

(#9059) zolikaDB válasza BloodPandus (#9058) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ehhez eleg egy 4 tengelyes Mazak?

(#9060) BloodPandus válasza zolikaDB (#9059) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Elvileg igen.
Még az enyém is elég lenne hozzá, mert a modul benne van, de nincs hozzá szögfej.
Nem valószínű, hogy ezért a 25 db fogaskerékért elkölt a főnök majd 1 millát.
Képeket tudok privátba küldeni.
Ráadásul az ár is meghatározó, mert arra sem én bólintok rá.

(#9061) Antoan válasza Locsi (#9006) üzenetére


Antoan
csendes tag

Szia! Az általad feltett kérdésre tudom ajánlani, a Tungaloy márkanevet képviselő szerszámokat, megfelelő paraméterekkel, hosszabb élettartamú, mint a Seco, és kis társai. Jóideje dolgozom inkonel anyagokkal, eég takony cucc.
Egy link, amely elnavigál a magyar márkaképviselethez:
http://www.tungaloy.co.jp/hu/products/cutting/cutting_01.html

MX1000 rulez

(#9062) BloodPandus válasza Antoan (#9061) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

A Tungaloy jobb, mint a WNT?
Woframhoz van valamilyük?

(#9063) zolikaDB válasza BloodPandus (#9062) üzenetére


zolikaDB
veterán

A legdragabb tungaloy jobb, mint a legolcsobb wnt... Na, erted...
Nekem annyi volt a bajom az itteni emberukkel, h tobbet hazudott, mint a tobbi.
De pl a wnt nem a legjobb, csak ha póver túllal kell dolgoznod, akkor császár.
Minden viszonyítás kerdese.
Pl, nalunk a titaniumhoz valo lapka jott be KO38-hoz a Secotol :) Ezt rakd ossze.

(#9064) nchelp válasza zolikaDB (#9063) üzenetére


nchelp
tag

nem tom, nekem ez a dragonskin nagyon bejön. főleg ezen az áron...

nchelp

(#9065) zolikaDB válasza nchelp (#9064) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nalam az osszes WNT szerszam: 1-2 darab porkohaszati HSS nagyolo, meg egy HCBN lapkas sikmaro. Par Seco, Komet telibefuro, ja, WNT Unifurok, a kemenyfem reszleg meg kereken 1 eve nagyjabol ugyanaz, csak mikor ki elezi. 12-t 7-8-ig is :) Tenyleg. Az ujak pover túlok, amit a tánderbolt/bravo tools elez...

(#9066) Antoan


Antoan
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egy válasz reményében írok most, mert olyan problémával találkoztam, amire lehet egyszerű a válasz, és lehet eddig én nem bukkantam rá, de valójában a kérdésem,
aSolidCAM 2013 Maschinen Editorhoz fűződően lenne kapcsolatos. Adott egy posztproci, ahhoz minden nemű grafikusan megjeleníthető szerszám gép, amely 5 tengely vezérlésű. A megmunkálást gyönyörűen elkészítem, ezzel nincs is baj, az asztalforgatásokat szintén megoldom. De amikor a gepi szimulációra kerül sor, a satut alapértelemezetten a gépi nullponthoz viszonyítva jeleníti meg, és nem a körasztalon. A kérdés, hol tudom én eltolni vagy a nullpontokat, vagy hogyan tudnám beállítani a satut a körasztalhoz képest úgy, hogy az a körasztalom közepére essen, és a megmunkálás a munkaterületen végződjön, ne a ,,levegőben" ?
Remélem rábukkan erre a kérdésre egy olyan barátságos személy, aki a hobbi szinttől kissé jobban ismeri a SolidCAM alapvető dolgait.
Várom a mihamarabbi válaszokat, előre is köszönöm.

Íme egy kép is arról, hogy miről lenne szó.

Antoan...

[ Szerkesztve ]

MX1000 rulez

(#9067) zolikaDB válasza Antoan (#9066) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igazabol van egy gepeszeti tervezorendszerek topik, ott csak ezzel foglalkoznak, probald meg, hatha!

(#9068) Antoan válasza zolikaDB (#9067) üzenetére


Antoan
csendes tag

Köszönöm a segítséged, így most abban a topickban is feltettem a kérdést.
Noha az utolsó bejegyzés jócskán négy évvel ezelőtt lett bejegyezve, és tekintettel arra, hogy a CNC programozók köreiben is elég elterjedt manapság a CAD, így bizakodva tettem közzé itt is a felkérést, hátha esetleg találkozott már valaki más is ezzel a problémával.

Köszönöm, mégegyszer :)

MX1000 rulez

(#9069) zolikaDB válasza Antoan (#9068) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#9070) kpityu2 válasza Antoan (#9066) üzenetére


kpityu2
őstag

A konkrét progit nem használom, de az ilyen szimulációknál az induló beállítások között szokott lenni olyan beállítási lehetőség, hogy a program (CAM rendszer) nullpontja hol legyen a gépi nullponthoz képest.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9071) kisjuhi


kisjuhi
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e segíteni abban, hogy találjak egy olyan embert, aki meg tud munkálni egy RC etetőhajó sablonját, MDF tömbből. A problémám az, hogy a méret miatt nem fér nagyon bele Z irányban semmilyen 3 tengelyes gépbe, mert a szerszámmal együtt kb 500mm kellene elmozdulni.
Érdekelne árajánlat is, ha valaki megtudná csinálni.

méretek (mm): 680x250x~250

Kérdésekre priviben válaszolok!

Üdv: Juhi

(#9072) soldi3r válasza kisjuhi (#9071) üzenetére


soldi3r
veterán

Uvegszalbol szeretned csinalni a hajot?

E30 (oo=[][]=oo)

(#9073) kisjuhi válasza soldi3r (#9072) üzenetére


kisjuhi
csendes tag

Több rétegű üvegszál/szénszál/kevlár kompozit lesz.

(#9074) soldi3r válasza kisjuhi (#9073) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor annal teljesen mindegy, hogy milyen a sablon.
Meg kell rajzolni, es 4-5 layerkent legyartani, aztan osszeragasztani. Sok hobbista megcsinalja toredek aron. Plane, hogy kevesen tesznek fat a gepbe.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9075) kisjuhi válasza soldi3r (#9074) üzenetére


kisjuhi
csendes tag

Tudnál ajánlani valakit, aki ilyennel foglalkozik? (hobbista)

(#9076) Antoan válasza kpityu2 (#9070) üzenetére


Antoan
csendes tag

Köszönöm pityu a segítséget.

Azt elértem, hogy középre került a satu delta eltolással, de ennél több információm nincs a gépi nullponthoz viszonyítva, hol helyezkedik el, a Z nulla, X nulla, Y nulla. A satu magasságát megtudom mérni, de már a gépi szimulációban a gépi nullponthoz képest nagyon sokat kellene számolgatni ahhoz, hogy tudjam honnan vegyen nullát a következő művelethez. Ergo így jóval túlbonyolódik a helyzet, és hiszek abban, hogy kellene lennie egy egyszerű jó megoldásnak is.

Köszönöm:)

MX1000 rulez

(#9077) Antoan


Antoan
csendes tag

röviden erről van szó, remélem így átláthatóbb.

MX1000 rulez

(#9078) kpityu2 válasza Antoan (#9076) üzenetére


kpityu2
őstag

Az egyszerű megoldás szoftverfüggő, de általában nincs olyan opció, hogy két kattintással helyre tedd. Ha a szimuláció nullpontját nem az asztal közepére tették (általában azért oda szokták) akkor bizony szórakozni kell. Ez azt jelenti, hogy megnyitod szerkesztésre a gép objektumfáját és a megfelelő értéket átírod. Akár saját gépet is csinálhatsz, annyira nem bonyolult.

Van a szimuláció nullpontja és van a CAM rendszer nullpontja. Ezek egymáshoz való helyzetét neked kell beállítanod. Van amikor kapsz ehhez szoftveres segítséget, van amikor nem. Sajnos, mint mondtam a konkrét szoftvert nem ismerem, ezért nem tudom megmondani hova kattints, csak az eljárást próbálom megvilágítani. De a részleteket a modul súgójában szépen le szokták írni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9079) golyani válasza kisjuhi (#9073) üzenetére


golyani
addikt

Formula student üléshez csináltuk úgy a sablont, hogy 6 darabra szedtük a mintát, úgy hogy beférjen a gépbe. aztán így a 6db tömböt illesztették össze a srácok és úgy adta ki a komplett ülés formáját.

CAM:

Topsolidban úgy néz ki az ilyen satus dolog, hogy először a satut rendelem hozzá az asztalhoz, onnantól kezdve akárhova megy az asztal viszi/forgatja magával a satut is. Utána satuba fogás opcióval helyezem a darabot a satuba.

[ Szerkesztve ]

(#9080) Antoan válasza kpityu2 (#9078) üzenetére


Antoan
csendes tag

Köszönöm biztató gondolataid :)
A gépszerkesztőben próbáltam belenyúlni az eltolásokban, röviden annyira jutottam, hogy a tengelyforgatást megelőző, normál asztalhelyzetben, már már sikerült középre varázsolni a befogót, és a megmunkálni kívánt alkatrészt. De betyármód bele lehet bonyolódni, ma, csak legalább 100x fogtam neki :D
Viszont ténylegesen, a gépi nullapontot nem tudtam középre tenni... Szívás ugyan, de lelkes vagyok, nem adom fel :) Talán kitartásom meghozza majd a gyümölcsét, ha jutok valamire, azt megosztom veletek, hátha más okulhat ebből :)

Most következik az a rész, amikor a gpptool ba nyúlok bele manuálisan, és megpróbálom visszafejteni, hogy hol lehet odatenni a gépi nullpontot, ahová nekem kell :(((

[ Szerkesztve ]

MX1000 rulez

(#9081) Antoan válasza golyani (#9079) üzenetére


Antoan
csendes tag

Neked is köszönöm a tanácsokat, de megemlítem, hogy solid-cam al van dolgom és szeretnék belekezdeni már egy öttengelyes komplexebb munkába. Kaptam én is olyan tanácsot, hogy a satu modeljét, tegyem makróba, de ennek a lépéseit nem igazán ismerem, és ahhoz még semmilyen információm, anyagom nincs, hogy valahonnan legalább elindulni tudjak :)

Köszönöm az ötletet, kutakodok, túrom az internet feneketlen bugyrai ;)

MX1000 rulez

(#9082) Danivagyok válasza Antoan (#9080) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Szia!
Nem tudok érdemben segíteni, mert a solidcam-et csak 3d-ben használom. De annyit hozzátennék, hogy a gpptools mappában a gép kinematika a .mac fájlokban van leírva, itt teheted át a gépi nullát is. A .gpp fájlok a szerszámpályák G kóddá konvertálását szabályozzák, azaz ez maga a posztproci. A file szerkesztéshez a wordpad is elég.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#9083) blasko92


blasko92
őstag

Napi tudományos bölcselet. Állandó vágósebességnél a maximális fordulatból számolja a gép a VÁGÓSEBESSÉGET!!!.... Maaargit, nórmális? :U Ennek az a lényege, hogy egy max 1500-as fordulattal, 100-as vágóval egy 100-as átmérőn más fordulattal fog pörögni a darab, mint mondjuk 2500-as maxxal. Szóval az általunk ismert V=D*Pí*N/1000 képlet fostaliga. Konkrétan ezt akarta bemagyarázni nekem nem egyszer. Ez csak akkor igaz, amikor a konstans vágóval eléred az általad megadott max fordulatot, viszont utána sem számol a vágósebességet, hanem a konstans kerületi sebesség átmegy konstans fordulatba, és egyre csak csökken a vágósebesség.

Lehet, hogy fiatal vagyok, meg szemtelen, és még van mit tanulnom, de tudom mit jelent az, hogy állandó. Ezt még az én gyomrom sem veszi be. :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#9084) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek android alá amivel fel lehet tölteni,illetve lementeni programot a megmunkállóközpontról.RS232 kapcsolaton.

(#9085) nchelp válasza blasko92 (#9083) üzenetére


nchelp
tag

és ki volt az a retardált műszaki almafabéka? :DDD

nchelp

(#9086) Antoan


Antoan
csendes tag

Kedves Barátaim.

Hosszas kutakodás után ( minimum 1-2 nap) rájöttem, mi volt a probléma. Elsősorban arra gondoltam, hogy nullaponteltolással, kiszórakozom hogy a gépi szimulációban ott dolgozzon a szerszám, ahol a munkaterület lenne. Ahhoz hogy minden műveletet végre tudjak hajtani, (Marás, Fúrás..Stb.) elég körülményes lett volna, minden nullapont eltolást végigszámolgatni. Már a feladás küszöbén álltam, mikor megnyitottam a szimuláláshoz behívott filet. Ezek kiterjesztése, lehet MAC, az én esetemben vmid. És ott derült ki, hogy a szimuláláshoz használt modellt, melyik könyvtárból szedegeti elő. A lényeges parancssorokat írnám ki. <Machine ID="0" DeviceNumber="0" Name="Hermle-C30_iTNC530_5X_TZ" CatalogNum="000001" Type="0" Ver="18" MinSpin="0" MaxSpin="0" Company="Hermle" Model="Hermle C30" ControllerName="" RelativeGppFolder="" OperationType="0" MachSimName="5XHermle_C30_TZ" <-- És ebben a parancsban volt egy igen érdekes hiba. A MachSimName (azaz a szimulációs géphez tartozó modellkönyvtár neve) Egy ugyan olyan gép könyvtárát hívta be csupán a típusa volt más, az esetemben Hermle_C40U. Miután átütöttem a fájlok elérési útvonalát, és megadtam a helyes gépi szimulátor modellének könyvtárát, elérési útvonalát, úgy máris annak a gépnek a szimulációs modellével tudtam dolgozni, amelynek helyesen lettek meghatározva a gépi nullapontok.

MX1000 rulez

(#9087) blasko92 válasza nchelp (#9085) üzenetére


blasko92
őstag

Akit olyan nagy becsben tart a szintén műszaki analfabéta tulaj :D Az a helyzet, hogy hiába vagy pénzes cégtulajdonos, meg hiába forgagod jól a zsét (gondolom tudod melyik népre gondolok...) , ha nem értesz a vállalkozásod profiljához ott basznak át ahol csak érnek. És miért ne tennék meg?

Vannak ám még hasonló dolgok amiket inkáb nem írok le, jobb a békeség :DD

(#9088) zolikaDB válasza blasko92 (#9087) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jóvan, akkor én se írok semmit. Mondjuk nem vagyok mesélős kedvemben, pedig van történet 100 meg 100...

(#9089) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

CNC megmunkálógép (eszterga+maró) gép főorsójában elfér 100-120mm átmérőjű cső? Tudja ezt adagolni magának vagy milyen plusz műveletet kell beiktatni?

(#9090) blasko92 válasza zolikaDB (#9088) üzenetére


blasko92
őstag

Egy a lényeg, dolgozni kell, mert kurva egy világ van. Asszem lassan nekiállok másik melóhelyet nézni.

(#9091) nchelp válasza Rodzser Mór (#9089) üzenetére


nchelp
tag

ha elég nagy a gép... ez már megint egy érdekes kérdés volt...

nchelp

(#9092) blasko92 válasza nchelp (#9091) üzenetére


blasko92
őstag

120-as rúdáteresztés az már nem kismiska.....

(#9093) zolikaDB válasza Rodzser Mór (#9089) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez inkább eszterga.
Ezeknek a gépeknek van egy rúdáteresztése, ami X mm átmérőben ugye.
Mint száladagoló, az is létező gép.
A csőesztergálás megint egy kellemes téma :D Bár ebben a méretben annyira nem kellene, h veszélyes legyen, kérdéses a falvastagság.
Nos, ha találsz megfelelő méretű esztergát, amihez van adagoló, akkor megoldható a dolog.

Hülye példa, de ennek is 100mm az orsófurata :D Nyilván megvan az oka.

[ Szerkesztve ]

(#9094) zolikaDB válasza zolikaDB (#9093) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nade, azért akkora gép ha nem is kell, de termetesebb fajták tudják :D

[ Szerkesztve ]

(#9095) blasko92 válasza zolikaDB (#9094) üzenetére


blasko92
őstag

Na ezekkel mar lehet rombolni a vasakat. :) Szivesen eldolgoznek ilyen nagy gepen.

Asszem az Excel foglalkozik ilyen egyedi nagygepekkel. Ok szoktak az orso atereszteset is novelni.

[ Szerkesztve ]

(#9096) soldi3r válasza zolikaDB (#9094) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez meg nem is olyan nagy. A kinaiaknak ebbol is van nagyobb. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#9097) oppá


oppá
újonc

CSWP vizsgát lehet Magyarországon csinálni? Magánszemélyként is lehet, vagy csak a szoftvert birtokló cégen keresztül?

(#9098) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!
A következő nagy kérdésem lenne, biztos van köztetek aki ismeri a cimco edit nevű programot, eddig a5-ös verziót használtam melóban gond nélkül. Viszont most a 7-es verzió került tesztelésre, folyton olyan problémát csinál hogy az összes g kód után pontot rak, a vezérlő egy siemens 840d. Már átnyálaztam az egészet, de nem értem mi a gond, előre is köszönöm.

(#9099) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Napi Fanuc.
Kollega csinal egy szerszamot, benne 4 feszek, 2 jobbos, 2 balos.
Kiszenvedi Manual Guide-al a szabadkonturos SL ciklusos kibontast.
Probakor, 0.1 melyen szepen megcsinalja. Atirja a melyseget Z-10-re. Zold gomb, orso all, semmi, eltelik vagy 20 masodperc, megmoccan a gep, es le is all hibaval.
Valami olyasmi, h nem tud szerszamutvonalat szamolni (not possible tool path calc)...
Kinlodik egy darabig, semmi.
1 tized melyen jo.
Megoldas, tádááám: visszairja 10-re, vart vagy 3 percet, zold gomb, es megy szepen....
Pfff....

(#9100) TGWH


TGWH
őstag

Mindig mondtam, hogy megéri takarítani :D előkerült a hiányzó tokmánypofa, meg pár vadi új szerszám :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.