Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9801) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#9800) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem, debrecenben se jártam soha, pesten kívül a duna másik partján is kb 2szer voltam. én a nyugati határvidékről származom. nem konkrét info volt a pénz amit írtam hanem h valszeg egy százat a kezdők is megkapnak, mint a legtöbb helyen, aztán ha mindent belead akkor egy 5 év múlva találhat magának olyat ami a duplája. de lehet elsőre nem volt elég egyértelmű.

erre a szakmára kiváltképp igaz h nem nagyon szabad mindössze egy cégben gondolkozni, új helyen új dolgokat látsz, tanulsz, tapasztalsz, amivel egyre ütőképesebb tudásra tehetsz szert.
az elején bele kell fektetni egy csomó energiát, és elviselni h nem fizetnek meg, de nyomulni kell, és meglesz a gyümölcse.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9802) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#9801) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez teljesen így van. Elnézem néha a kollegákat, h ez az első helyük, 4-5 éve ittvannak, ugyanazon a gépen...

(#9803) TGWH válasza zolikaDB (#9802) üzenetére


TGWH
őstag

Most mi bajod az egyedi gyártással? :D :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9804) kopaszpunk


kopaszpunk
újonc

Tudtok olyan könyvet ajánlani,amelyet érdemesnek találtok elolvasni szakmával kapcsolatban? Könyvtárból szeretnék kölcsönözni valamit,de még nem tudom mivel kezdjem. Egy műszak rajzzal kapcsolatos könyvet hoztam el ezelőtt,segített CAD-ben gyakorlásnál,de úgy érzem nagyon is igazatok van és folyamatosan fejlődni kell,félek hogy felejtek a nyáron. :) Viszont pozitívan tudtatok rám hatni,így köszönöm a sok választ.
Hali!

(#9805) kpityu2 válasza kopaszpunk (#9804) üzenetére


kpityu2
őstag

Boza-Burunyi: CNC forgácsolás. Szerintem elég jó

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9806) TGWH válasza kopaszpunk (#9804) üzenetére


TGWH
őstag

Szerintem hozz amit tudsz, annyira azért nem bő a választék :D
Ducsai János - Forgácsolási eljárások
Én ezt az egyet találtam, annyira nem hinném hogy hasznos, már vagy két éve el akarom olvasni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9807) Klaus Duran válasza kopaszpunk (#9804) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Olvasd végig a fórumot. Nem 5 perc de elég érdekes. ;]
És egy NCT szimulátor telepítése ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9808) TGWH válasza Klaus Duran (#9807) üzenetére


TGWH
őstag

Jaja, csak még mindig nem tudok menteni, csakis új helyre :D ami azért szívás :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9809) Klaus Duran válasza TGWH (#9808) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Még mindig jobb mint ha csak papírra tudnál menteni. ;]

Más:
Milyen kiesztergálót ajánlanátok D32 L100 furat kiesztergálására, +0 és +0,01 átmerő tűrésre.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9810) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#9809) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Alapanyag BC3

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9811) BloodPandus válasza zolikaDB (#9802) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Nekem jelenleg ez a 22.-ik munkahelyem.
Igen, nem elírás, huszonkettedik az elmúlt 21 év alatt.
Volt, ahol ment majd 5 évig a szekér, aztán átcsábítottak máshová+ 100 nettóval, volt ahol 2 hétig voltam, volt ahol 2 napot, németben 2 évet 6 hónapot és 11 napot.

A szakmából (és nem csak a marásról, vagy esztergálásról beszélek, hanem általában a forgácsolásról) már elég sok mindent láttam ahhoz, hogy ha megunom/nem fizetnek elég jól mégse/ köcsögök/nem tudok újat tanulni már, akkor fogom magam és keresek másikat.
Most ott tartok, hogy gyakorlatilag odaállok a horizonttól a hosszesztergáig, a sík/palástköszörűtől a szikraforgácsolóig, a hagyományos gépektől a cnc-ig, a sorozatgyártástól az egyedi gyártásig és meg tudom kérdezni, hogy mit szeretne, mit mutassak?
Tény, hogy ez nem sikerül mindig, de ez egyre ritkább, viszont érdemes bevállalni (nem ész nélkül, arcra, hanem valós tudással támogatva), mert a bértárgyalásnál sokkal előnyösebb pozícióban vagyok.
Ha pedig maradok, akkor más a bánásmód is, mert nem egyfrontos manus vagyok.

Ha bunkók, vagy nem tetszik a feladat, akkor pedig akkor ott elmondom, hogy ez nekem miért nem jön be.
Ezután pedig vagy alkudozás jön (felfelé) vagy elköszönés. Mindkettővel jól járok.

Alakul a műhelyem, lesz külön asztalos szekcióm, egyenlőre a 36 négyzetméteres dupla garázsban, ha kész lesz a műhelybővítés, akkor átköltözöm a 47 négyzetméterbe, és a magam ura leszek.

Engem ez a környék el fog tartani, itt nincs senki, aki ilyen területen szolgáltat.

Kezdőknek ajánlom: Menni kell, látni, tapasztalni sokat, az első 10 év után lehet már válogatni, mert már lesz miből.

[ Szerkesztve ]

(#9812) BloodPandus válasza Klaus Duran (#9810) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Ne lógjon, ne legyem megütve, ne szoruljon.

Kilógás max 105, lapka a katalógusadat 80%-án hajtva.
Érdemes minél nagyobb lapkarádiuszt választani, ha lehetséges, és éles legyen, hogy vágjon, ne nyomjon.
Nekem most a Walter új, éles lapkái nagyon bejönnek rozsdamentest és St- is jó velük simítani, a kezdeti bekopás után sokáig tartja a méretet. (nekem századon belül megvolt.)

(#9813) nchelp válasza Klaus Duran (#9810) üzenetére


nchelp
tag

Masszívabb, és stabilabb, mint a D'Andrea. íme, náluk találni jó cuccokat

és inkább ajánlanám a minél sarkosabb lapkát, mert a nagy rádiusz miatt durván nő az effektív élhossz, és rohadtul csúnyán berezeg/szétveri saját magát. De ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#9814) BloodPandus válasza nchelp (#9813) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Vannak olyan fordulat-tolás viszonyok amikor jobb a nagyobb rádiusz.
Persze az értelmezés is viszonyítás kérdése, merthát mihez képest nagy vagy kicsi az a rádiusz?

Egy 0.4R sokszor jobban beválik, mint egy 0.2R.

Csak a rádiusz aránya megint nem meghatározó tényező a rendelkezésre álló a lapkatípusok, késszárak ismerete nélkül.
Egyértelmű, hogy egy ekkora furatba nem 12-es pilinckával megyek be, ha elfér egy jóval nagyobb is.
A kérdés az, hogy van-e nagyobb, be lehet-e fogni az ismeretlen kiesztergálóba.
Ha pedig nekem van egy nagy böszme vágott szárú, tehát rövid, masszív szerszámom, akkor akár 1-es rádiusz is lehet azon az ismeretlen lapkán.

Ilyen általános kérdésre jó választ adni lehetetlen, maximum beletalálsz véletlenül.

(#9815) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Nagy multi cégek és kis maszekok mellett/ellen milyen pro/kontrákat tudtok felhozni? Gondolkodok a váltáson és kíváncsi vagyok, hogy más tapasztaltabb kollégák, hogy látják melyikben mi a jó vagy rossz.
Most egy multinál vagyok, ami az első munkahelyem is már 8 éve...
:R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#9816) TGWH válasza csiben1 (#9815) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
Kis maszeknál, ha nem nagyon áll rá fix melókra, akkor van minden, kapától a dobókockáig.
Ugye az sem mindegy mit csináltál 8 évig.
Multinál meg ugye jó cuccok és jó gépek vannak :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9817) kpityu2 válasza csiben1 (#9815) üzenetére


kpityu2
őstag

Kis maszek kiszívja a véredet is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9818) zolikaDB válasza kpityu2 (#9817) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, a ket valasz nagyreszt teljesen igaz. 60 millas gepen olyan kula melok, h sirok, 12-ben, mért 40 fokban...

(#9819) Klaus Duran válasza zolikaDB (#9818) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Azért a kettő közti se sokkal jobb. Vesznek új köszörűt vízhűtéssel. De a főnök nem érti hogy a vas hideg a, kaliber meg meleg akkor nem lesz jó a méret. Egy ékkora cégnél mint a mienk simán meg lehetett volna oldani egy köszörűs részleget ami külön van klimatizálva.

Az se ép kellemes mikor egész nap rohangáltam mérni a MEO-ba. Bent 20, kint 30+ kijöttem és fojt a víz rólam. :(

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9820) soldi3r válasza Klaus Duran (#9819) üzenetére


soldi3r
veterán

Ettol azert vannak zordabb korulmenyek :U

E30 (oo=[][]=oo)

(#9821) Klaus Duran válasza soldi3r (#9820) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ja, a barnítóban a savgőz.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9822) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Vizsgára tételt dolgozok ki és van egy olyan téma is, hogy koordináta transzformációk, de az ég világon semmi nincs róla a neten ha beírom. Valaki 2-3 sorban le tudná írni hogy mi is ez pontosan? Azt megköszönném.

(#9823) Locsi válasza kmisi99 (#9822) üzenetére


Locsi
senior tag

(#9824) Phülöp válasza kmisi99 (#9822) üzenetére


Phülöp
addikt

- eltolás,
- nagyítás/kicsinyítés,
- elforgatás,
- tükrözés.

Minden cnc-s könyv részletezi ezeket.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9825) csiben1 válasza TGWH (#9816) üzenetére


csiben1
tag

Nálunk sorozatgyártás van és egy személy kb mindenes. Gépkezelő, beállító, meós, targoncás, darus...stb. Programozni sajnos nagyon ritkán kell, de a 8 év alatt csak sinumeric 840d-n voltam és addig eljutottam, hogy egy kb közepes vagy annál valamivel bonyolultabb alkatrész programját gond nélkül megcsinálom. Ez alatt az idő alatt nem csak egy gépen dolgoztam, próbáltam cégen belül több felé kipróbálni magam (csak esztergálás), de már nagyon beleuntam ebbe a cégbe. Már fél éve gondolkodok egy váltáson. Viszont nehéz, mert a fizu nem rossz + a körülmények, bánásmód is teljesen rendben van, viszont fejlődni már szinte nem tudok vagy nagyon nagyon lassan. Plusz már a hányinger kerülget mikor megyek dolgozni, meg ezt a 3 műszakos munkarendet is jó lenne elfelejteni.
Szóval most gondolkodok, hogy fizuba alább adom és keresek egy mondjuk meós állást és talán valamivel nyugisabb munkám lesz vagy valami egyedi gyártást keresek a közelbe (vagy maszek vagy multi, de az előbbire sztem nagyobb az esély).

You can walk straight through hell with a smile

(#9826) TGWH válasza csiben1 (#9825) üzenetére


TGWH
őstag

Kérd át magad a marós részlegre,a ha van olyan :K

Meo. Nálunk olyan külön nincs, én vagyok az :D megmérem a gép mellett, jó? Akkor jó :D Így még meg sem fázok, víz sem ver le :DDD kinyitok három ajtót, kellemes huzat, ha meg egy sarokban van dolgom, ott a ventillátor. Ki lehet bírni, na :P az is kellemes dolog, ha a ventit magadra állítod, amikor a gép előtt állsz. Eredmény: nem dög meleg robban ki a gépből, ha kinyitod az ajtót :DDD
Huzattal amúgy csak az az egy bajom, hogy van egy kolléga, aki négy ingnél meg két nadrágnál nem adja alább, aztán csodálkozik ha csurom víz :DDD biztos megfázott... na, a legkisebb huzatnál ő beteszi az ajtót, nehogy megfázzon... 36 fokban, mert ,,rámegy a huzat''...

Multkor az egyik esztergából kieesett a nagyoló lapka :DDD csúnya hangja volt, mondom azért még mondatonkéntiben hadd szedje ki magát anyagból. Programot nem néztem, hát már a simító vitt kicsit nagyot :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9827) kmisi99 válasza Phülöp (#9824) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a választ majd kicsit utána nézek, csak annyi volt a baj, hogy nem értek hozzá aztán nem tudtam mit keressek. :R

Locsi Kösz :R

(#9828) bundilolo


bundilolo
tag

Ahol esetleg Haas gépet használnak és szükség lenne egy új hordozható kézikerékre, van 1 db eladó, vadonat új. Privátban a többit megbeszéljük.

(#9829) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok

Most végeztem CAD-CAM infosként az NCT akadémián(pontosan computerschool okj és nct a gyakorlati helyszín) csak ajánlani tudom az NCT-t ha valaki most kezdene bele szerintem jók.

Elhelyezkedtem egy reklám cégnél ahol a gép hát... ööö... nagyon rossz állapotnak örvend (kis ízelítő: a gép 3 éve vadi újonnan került 66 millióba és a maró gépre mgé esztergát is lehet rakni, zártszelvényen áll az egész, semmi beton gy nincs :D még szerencse, hogy 0.5 mili simán megengedett ebben a szakmában azért furcsa volt ez az NCT után ahol a rendes ezredes tűrésekért kellett korrekciózni akár 5x egymás után)

Na de a tényleges kérdésem, most kezdem el a gépet karbantartani fejleszteni stb, és bemérő szerszám nincs, itt főleg a Z-ben való bemérésre gondolok mivel a kézi kerrk kb nem működik és nem is lehet léptéket állítani így elég nehézkes épp ezért egy mérő órát szeretnék a céggel vetetni, viszont nem tudom ennek mi a szak megnevezése mert nem találtam semmit google-ba.

Körülbelül mennyi lehet egy ilyen mérő óra?

(#9830) zolikaDB válasza Riverboy (#9829) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tulajdonkeppen milyen gepen es milyen szerszamot akarsz es hogyan bemerni??

(#9831) TGWH válasza Riverboy (#9829) üzenetére


TGWH
őstag

Mi az, hogy nincs léptékezés? Akkor hogy mozogsz? Menüben sincsenek tengelyek meg lépték? Régi nct vezérlő? És akkor az órával mit kezdesz? Hogy méred meg vele a többi szerszámot?
Én sem tudom hogy hívják, egy kocka, és egyik lapján van a mérőóra, tetejét meg be tudod nyomni szerszámmal :D fix 50 mm magas a cucc, rátolod a szerszámot, tudni fogod hogy 50 mínusz valamekkora magas. Rátolod a másik szerszámot, a hosszkorrekció itt is 50 mínusz valamennyi lesz. Jobbat nem tudok. Biztos nincs a menüben tengely meg lépték? Mert az úgy elég hülyén hangzik, hogy egyéni mondatban próbálkozol a magassággal...
És akkor mondjuk a mnkdb nullpont beméréssel mi van? Pár százezer forint egy 3d mérőóra, az legalább pontos. Mondjuk ha fél mm nem számít, akkor bőven jó a taster is, vagy minek mondják, tizes csap, és rugós.

Occó:
http://mesterszerszam.hu/image/data/old_product/resized/C062.jpg

Drága:
http://www.dolphincadcam.hu/IMG/HAIMER/Universal_3D_Taster.jpg

Még drágább, de ehhez meg külső bemérés passzol:
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-03/18/185634_ls7nhftjbhobyurg_ts220_lg.gif

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9832) Klaus Duran válasza TGWH (#9831) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kolléga az olcsóval is századra beméri. ;]
Ha nem működik a kézikerék akkor nagy szopás van.Emlékeim szerint az NCT gombnyomásra csak annyit mozdul mint a lépték.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9833) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Hali mindenkinek.
Én csak véletlenül tévedtem ebbe a topikba, de gondoltam megosztom ezt a kis infót.
A jelenlegi munkaadóm folyamatosan keres forgácsolókat, főleg CNC-seket, Egerben kellene dolgozni, bér mindenkivel külön megegyezés tárgya. Ha érdekel valakit [itt a hirdetés] .

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#9834) Riverboy


Riverboy
tag

Reklám cégnél dolgozok a munkaterem 3000x2000 max 75milire tudok emelni.
X,Y ból nem kell bemérnem elegendő szemre pl sarokra rakni meg sokszor már maradék anyagból dolgozunk ahol nem lehet x,y-ből pl sarkoknál bemérni.
Hossz korrekció kell de ez csak annyi, hogy a szerszámmal együtt ráviszem a munkadarabra.
Egyébként egy ATT gép mach 3as vezérléssel.
Kézi kerék van csupán kontakt hibás nagyon ami azt jelenti, hoyg csak függőleges állapotban lehet használni ha a hátlapján van egy vas darab.. és így is kb tizedeket ugrál egy "kattanásra" így az kuka.
Maga a mozgatás billentyűzeten a nyilakkal van megoldva a z pedig a "0" és a ","-vel.
Ami azóta ötletem lett, hogy egy hasábot gyártok/csiszolok bármi ami legalább századra pontos lenne és akkor az próbálom be a szerszám alá, mivel hogy a gépen olyat legalább tudok állítani, hogy egy "0" vagy "," nyomására mennyit mozogjon, bár jobban örülnék egy normálisan működő és szabályozható kézi keréknek..

Én is arra az 50mili magas szerkezetre gondoltam de az is 30e biztos van amire nem hiszem ha cég adna mivel általában nem kell pontosan dolgozni z-ben mivel, hogy át kell marni szinte mindig csak van amikor nem ugye.. :D

Van jobb viszonylag olsó megoldás mint a hasáb gyártás és azt belepróbálni a szerszám alá (ha még nem jó akkor aszerint mozogni a géppel) ?

szerk: azt elfelejtettem, hogy a géphez nem lehet külön szerszámokat elő készíteni, mivel minden szerszám csere kézi de annyira, hogy kiveszem mindig magát a szerszámot(fúró fej) és azt vissza a patronba és becsavarni a gépbe..

még egy kérdés talán használ itt valaki Mach3-at és tudja esetleg, hogy egyedi mondatban van-e mód inkrementális mozgásra? (próbáltam az "I" toldalékot de errort ír rá és a rövid m-codes vagy g-codesba nem találtam erre megfelelőt.)

[ Szerkesztve ]

(#9835) kpityu2 válasza Riverboy (#9834) üzenetére


kpityu2
őstag

Vesztek jó kis orosz/ukrán/lengyel stb raporterkészletet. :P Egyébként teljesen mindegy hogy mit próbálsz alá, ha tudod, hogy mekkora. Fogsz egy darab tuskót, megmikrózod, és annyit adsz be a gépnek. (Arra azért illik figyelni. hogy először szint alá mész a fejjel, majd felfelé mozogsz amíg be nem csúszik. Fordítva, vagyis fejjel rámenni a tuskóra nem egészséges. :D )

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9836) zolikaDB válasza Riverboy (#9834) üzenetére


zolikaDB
veterán

66 millió egy mach3 vezérlős gépért????
Nem bántásiból, de túlzottan így sem értem, mit írsz, de mindegy is.
Egy kis segítség:
- Mach3 wireless kézikerék
- Mach3 drótos kézikerék
- Bemérő homemade
- bemérő by Rother metal

(#9837) mester1242


mester1242
tag

Üdv!

Egy két éves CAD-CAM informatikus technikum után most akarok gépész diplomát szerezni duális képzésbe. (a suli ideje alatt folyamatos meló egy cégnél). Ezzel a két papírral mennyire van esély elhelyezkedni valami nem éhbéres helyen?

(#9838) pcking7


pcking7
újonc

Szevasztok!

Vásároltam egy MAZAK M4 / T1 cnc esztergát. Szeretnék javaslatot kérni a tisztelt fórumozó társaktól elektromos javításához értő emberre/szervizre. Idáig szakszervizet MAZAK Hungary(Sóskút) találtam.

(#9839) soldi3r válasza mester1242 (#9837) üzenetére


soldi3r
veterán

Az elso nehany evben meg mernokkent se szamits sokra. Bar ez nagyban fugg a foldrajzi helyzettol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9840) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Mit tudtok az NCT202 vezérlőről?

(#9841) TGWH válasza soldi3r (#9839) üzenetére


TGWH
őstag

Nettó 300 azért nem rossz, kezdőnek :D itt ennyi a minimum. Csavart kell rajzolni... volt aki azt mondta, a fenének sem rajzolgat csavart, hát a szeneslapát már a kezemre állt :DDD annyi kezdő pénzért rajzolgatnám naphosszat :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9842) TGWH válasza marciart11 (#9840) üzenetére


TGWH
őstag

201-ről tudnék mesélni, a 202 az újabb verzió lehet? Kicsit hülyén számozták :DDD 2000 meg a régebbi :DD
Érintőképernyő, gyermekbetegségek, jó lesz az, ha elkészül...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9843) Klaus Duran válasza TGWH (#9842) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Elméletileg már van 211 és 212 is.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9844) soldi3r válasza TGWH (#9841) üzenetére


soldi3r
veterán

En brutto 130-cal kezdtem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9845) TGWH válasza soldi3r (#9844) üzenetére


TGWH
őstag

Az azzól függ mikor :D most a bruttó 110 nettó 80 ezer forint is :D előtte talán még több is volt.
Most vagyok úgy, hogy elmegy...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9846) TGWH válasza Klaus Duran (#9843) üzenetére


TGWH
őstag

Sosem értettem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9847) marciart11 válasza TGWH (#9842) üzenetére


marciart11
aktív tag

Állítólag egy asztali windows lesz a kezelő felülete, így más szoftverek is fölrakható rá.

(#9848) soldi3r válasza TGWH (#9845) üzenetére


soldi3r
veterán

Netto 9x.000 volt. 2007ben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9849) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Egy kis segítség kellene. Mi lenne az a paletta, illetve a palettázás? Nem hozzáértő vagyok így nekem a netes anyag kínai, hiába olvasom el az összes szöveget nem jövök rá, hogy mi ez és mire jó az, hogy palettáz a gép.

(#9850) TGWH válasza kmisi99 (#9849) üzenetére


TGWH
őstag

Két asztal van, az egyik dolgozik, a másikról meg leszeded a munkadarabot, meg felteszed a másikat. Aztán csere.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.