Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8251) tribunus13


tribunus13
csendes tag

Sziasztok!

Van nálunk egy régi Haas marógép, ami egyik napról a másikra a következő riasztásokat jelzi:

212 PROG INTEGRITY ERROR - Possible corrupted program. Save all programs to disk, delete all, then reload. Check for a low battery and low battery alarm.

250 PROG DATA ERROR - Possible corrupt program. Save all programs to disk, delete all, and then reload. If the error persists, programs may have to be searched for error on PC, corrected then reloaded.

Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e valaki hasonló problémával és megoldható-e házon belül a hiba, vagy mindenképp szakembert kíván a dolog?

(#8252) nchelp válasza tribunus13 (#8251) üzenetére


nchelp
tag

egy villámgyors elemcsere szükséges :D

nchelp

(#8253) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#8250) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
itt lesznek nem messze, oxford környékén elvileg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8254) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8250) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mi történt? Mire fel ez a nagy HAAS undor.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8255) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8254) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs Haas undor, en kifejezetten szeretem is ezeket a gepeket, az "egyendesign" nalam nyero, az aruk is jo nagyon. Sot, facebookon, youtube-on, instagramon, google+-on fel vagyok iratkozva az oldalukra.
Annyi, h eleg sokan panaszkodnak ra, fentebb is, illetve, h pontatlan. Instagramon az amcsi cnc-zők 80%-a Haas-okat postol, bar a biciklipedal es a telefon-bumper/papirpenz gyartasara bmi jo.
De tartom a dolgot, h kiprobalnam.
Arukrol annyit, h egy 2000-es gep fele annyi, mint egy egyezo meretu Hurco.
Amugy egy Merci tuningalkatreszt inkabb biznek egy Kitamurara.

(#8256) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8255) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Pedig vannak olyan elvetemültek akik motorblokkot marnak vele. [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8257) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

CNC élhajlításról amit láttam eddig, mind az volt, hogy a jómunkásember kézzel odatartja a lemezt, aztán meghajlítja a gép. Hogy lehet így 0,1-0,2mm pontossággal dolgozni? Ez eléggé meseszerű.

(#8258) Danivagyok válasza Klaus Duran (#8256) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

És vannak ezeknél még sokkal elvetemültebbek is:[Amcsik, persze]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8259) BloodPandus válasza zolikaDB (#8255) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Nálunk is két HAAS tartja a frontot maróügyileg.
Elvileg azokat is meg kellett volna tanulnom, de a Mazakra sok meló jött, így ez elmaradt.
Jól megnézve őket, nem bánom, mert én személy szerint inkább Fanuc gépeket vettem volna.
A Mazakkal kezdünk összehaverkodni, de van pár dolog, amit soha nem bocsájtok meg neki, és ez már így is marad.
(... közben kiderült, hogy a főnök miért Mazakot vett. Az egyik tervezősrác elvileg ismeri a vezérlőt, és azért...
A nagy dilemmának a végére ez tett pontot. röhej.)
Sebaj, most már én is ott vagyok, és már én is vagyok kérdezgetve mindenféléről.
Az is kiderült, hogy a tulaj örül, hogy van a cégnél végre valaki, aki valóban ért a CNC esztergáláshoz. :DDD
Úgy vélem, hogy nagy jövő elé nézek ennél a cégnél... :))

Az előző helyemre járó gépbeszállítók főnöke viszont megszerezte a telefonszámomat az egyik exkollegámtól pár napja.
Anno sokat beszélgettünk a gép paraméterezéséről, de maximum 3-szor találkoztunk.
Annyit tudok még, hogy tudja, hogy kirúgtak onnan, és be akar ajánlani valahová, ahol fogprotéziseket csinálnak.
Feltételezem, az elég precíziós dolognak számít a munkánkban.
Még nem hívtak, de kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle... :U

(#8260) zolikaDB válasza BloodPandus (#8259) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es mifele Haas gepek pontosan? Elegedettek vagytok veluk?
Mi a bajod a Mazakkal?

(#8261) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8256) üzenetére


zolikaDB
veterán

Cukor kis (utolagos) 5 tengelyes :D

Tessek, nekik is jo, es nem is akarmekkora, a legnagyobb VMC: [link] Mondjuk ez a GR Haas erdekes felepites. Portal ez, nem? De a Z mozgastartomany eleg gyér...

(#8262) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8261) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Haas honlap: Gantry/ Router

Azért szívesebben gyártok HSK-t egy 20 éves Nakamurával mint egy 6 éves Haas-szal.

3 nap Morizás után furcsa érzés hogy beremeg a burkolata a Haas-nak gyorsjárat közben.
Így látnám szívesen a legtöbbet.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8263) soldi3r válasza Klaus Duran (#8262) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez a targoncas inkabb aramot vezessen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8264) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8262) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ertem, de ez mit takar?

(#8265) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8264) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Olyan mint a hobbi cnc vagy mint a lézer vágó. [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8266) nchelp válasza soldi3r (#8263) üzenetére


nchelp
tag

A video kommentjében ott volt, hogy a gépet javítani már nem érte meg: orsócsapágy halott, vezérlés halott, monitor kiégve. Kiszerelték belőle, ami használható, a maradék nyers géptest ment az ócskavasba.

Megjegyzem, a rendszámok alapján itt volt a "közelben". (Wuppertal, Westerwälde)

nchelp

(#8267) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8265) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk az, h 4 lábon áll, mint egy jófajta hokedli, sokat elmond :DDD Nagyoláskor a remegéstől ki ne táncikáljon az udvarra :D :D :D :U :P

(#8268) BloodPandus válasza zolikaDB (#8260) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

VF1 és VF2.
A srácok elvannak velük, évek óta ismerik őket. Nincs nagy panasz.
A Mazaknak fogalma sincs a szabadkontúr mikéntjéről... , minden szart ki kell neki számolni, vagy szerkeszteni.

(#8269) zolikaDB válasza BloodPandus (#8268) üzenetére


zolikaDB
veterán

Úgy igazából a szabadkontúr fogalma létezik:
- Hurco
- Heidenhain
- Fanuc
Amiről én tudok.
Ettől még a Mazak lehet egy rakat... Az, h a "vas" jó, az adottságok rendben vannak, mert a miénkben igen, a vezérlőnek nem kell jónak lennie.

(#8270) Phülöp válasza zolikaDB (#8269) üzenetére


Phülöp
addikt

+ Sinumerik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8271) nchelp válasza Phülöp (#8270) üzenetére


nchelp
tag

De csak Shopmill/turn rendszeren...

nchelp

(#8272) zolikaDB válasza nchelp (#8271) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ami nem régi, ugye? Ős-FK az Hurco + HDH vezérlőkben van.

(#8273) TGWH válasza zolikaDB (#8269) üzenetére


TGWH
őstag

+nct? :D :D
Ha a mazak+fanuc eszterga működik, a mögötte lévő nct előtt érzem hogy remeg a beton XD viszont ha az nct működik, akkor ne tegyél a tetejére semmit, mert lemászik a tolómérő, és beleáll a lábrácsba :DDD :)) a tuti az volt, amikor a rajzok potyogtak bele felülről :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8274) Danivagyok válasza nchelp (#8271) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nem csak shopmillben, hanem bármely 98' utáni 840/810 dialógban is van szabadkontúr beadás. Ami azt illeti, erősen kellene keresni, ha netán 2000 utáni, de shop nélküli géppel szeretnéd magad szivatni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8275) nchelp válasza Danivagyok (#8274) üzenetére


nchelp
tag

Keresse a rossz nyavalya... nekem a Siemensből az a pár hónap Kőbányán elég volt :DD a kurva ökör németje, hogy az R hangot kimondani nem tudja, de számjelzetten minden értéket azzal visz be. (azon még nem volt SM)

nchelp

(#8276) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tömbszikrán milyen felületi érdesség érhető el? Mi a legfinomabb? Nem bonyolult felületen, 2mm mély, 1mm széles ellipszis alakú borda.

(#8277) Danivagyok válasza zolikaDB (#8276) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Erősen gépfüggő. A 98'-as Mitsun ~Ra 1-1.2, a 2006-os Sodickon Ra0.5 tükrös. Csak győzd kivárni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8278) zolikaDB válasza Danivagyok (#8277) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ebbe muanyag megy, es csiszolni is akarjak.
Csak mert a gep diagnosztikaja alapjan 11 orat ment a maro rajta (4db), plusz egy ponton anyaghiba is volt, mert mindig ott pattant el a szerszam. 10000 rpm keves az 1-es maronak.
A szikras mernok szerint ez lehetetlen kihivas...

(#8279) Danivagyok válasza zolikaDB (#8278) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Egy ilyen kis borda a fészekből már Ra3,2 mellett csiszolás nélkül simán kijön, még akkor is, ha netán Ryton vagy Lexán lenne a cucc. Ha a lapon más tömbözni való nincs, akkor én elküldeném gyorsmaróra, hogy csak ezért ne kelljen elektródát faragni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#8280) zolikaDB válasza Danivagyok (#8279) üzenetére


zolikaDB
veterán

4db maro, 11ora, plusz mellekido, plusz csiszolas 1nap, es "jovanazugy". Plusz gyorsan marni 1-es maroval telibe 56HRC-be, 10000-es max fordulat mellett?
A lap mar volt fent tombszikran, merevitobordakat tettek bele. (Vodor fedele lesz)

[ Szerkesztve ]

(#8281) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Kis segítség kellene.
Soha nem volt még dolgom titánnal, így elég tanácstalan vagyok.
Kb 80-as átmérő, fűrészelt felület, a kész méret cirka 8mm vastag, a peremén van egy kis váll, és ki is kell fúrni.
Ki milyen szerszámmal csinálná?
Januárban érkezik a meló, 80db lesz.
Eddig hagyományos gépen csinálták, de ott egy fogás-egy késköszörülés.
Belátható, hogy ez így nálam nem mehet.

Minden használható ötletre vevő vagyok.
:F

(#8282) TGWH válasza BloodPandus (#8281) üzenetére


TGWH
őstag

Vannak hozzá speciális lapkák. Gondolom nem tesco kategória... lehet ezért látták jobbnak az egy fogás egy köszörülés technikát :D
Erre a melóra szokták mondani, hogy kb. mint ha lovat d@gnál; marha óvatosan :D
Az sem mindegy mi van benne. Ha a fűrész elvitte, akkor nagy gond talán nem lesz.
Mekkora furat lesz? Ha telibe megy lapkással, megint a lapkán múlik csak. De lehet valami olcsóbb c5-c8-as fúró is elviszi, meg kell próbálni.
Majd azért írd meg mi lett a story vége :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8283) zolikaDB válasza BloodPandus (#8281) üzenetére


zolikaDB
veterán

Víz alatt a plexi mögül nem látszik az, ha szikrázik - a befogó :DDD
Nem tudom. Ilyennel nem dolgoztam még.

(#8284) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8283) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Amikor letört a borazon hegye az víz alatt is látszódott. :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8285) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mi kerül 3000 forintba egy nyavalyás lapkacsavarban?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8286) TGWH válasza Klaus Duran (#8285) üzenetére


TGWH
őstag

Hogy nem pici occó kínai csinálja, hanem ____________ú termék? :D
Pont ma néztem, hogy még eredeti csavarok vannak a lapkásokban, meg mennyi lapkát evett már meg a rozsdamentes cucc :D azaz kipattan sorra a csúcsuk...
Csak azt nem értem, hogy a ,,jóazmégaz'' használt fúró miért bírja tovább, mint ugyan az a fajta, csak zsír újonnan (volt egy amelyik alig 400mm után törött...) :D pedig csak 77-es tolást kap, az rozsdamentesbe nem sok :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8287) zolikaDB válasza TGWH (#8286) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy 50-es HSS csigafuronal lehet az :D

(#8288) Petie


Petie
veterán

egy pár közelmúltban elkövetett munkám:

1.
2.
3.a, 3.b
4.a, 4.b

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#8289) TGWH válasza zolikaDB (#8287) üzenetére


TGWH
őstag

E5 vagy E8 :D hasonlóra F45,5-öt írnak, lehet sok :D
Mindig amikor elrottyan egy, rágondolok, hogy meg kéne már nézni azt a katalógust, mit ír rá a gyártó :D
Elszámoltam magam az előbb, nem 400, hanem 1600mm után rottyant el meglepetésszerűen. Mondjuk legalább olcsó...
ui.: aluba D1 furat :D tippeltünk, esztergált és középen bemart mütyűr, azt hittem eltörik, de nem :R

Petie. A képek durvák, miféle gép+vezerléssel követted el? Külföldön vagy Mo-on? :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8290) Klaus Duran válasza TGWH (#8286) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Walter a lelkem (5db/műszak nyomatékkulcs legalább 1böl minden forgatásnál kifordul).
Cseréltem a darabot horizontban amikor széttört 1 lapka a sarokmaróban, legalább 3mm fogás mellet volt hangja rendesen. :O
Kolléga röhögve azt mondta olyan voltam mint a villám, én nem voltam olyan boldog. :(((

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8291) Petie válasza TGWH (#8289) üzenetére


Petie
veterán

Köszi :)

Magyarorrszag :)

Mazak Integrex 200 IV-S és Matrix vezérlés, a számokat edgecam-mel írtam meg, mert az úgy egyszerűbb volt, de többit mazatrolban gyorsabban lekörmöltem :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#8292) TGWH válasza Klaus Duran (#8290) üzenetére


TGWH
őstag

Nem egészen értem miről beszélsz, lehet keveset ittam :D
De látod nálam ilyen gond nincs, lapka csak elhasználva jön ki :) mondjuk nem 3mm fogás csak 2 tized, de ha kettőből egy kitörne, szerintem én is meghallanám :D
Mint a villám, minden fába belecsap :DDD
De hadd emlékeztesselek, én egy vadállat gépen alkotom, van vagy 650-1300kg :D

Petie, na ja, látszott hogy nem átlag magyar hobbiműhely :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8293) Klaus Duran válasza TGWH (#8292) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Csavarból 4-et a nyomatékkulcs vágott gajra, az 5. meg a lapka amikor megunta a munkát. :))

Más
1hét alatt meg lehet tanulni a koordináta merőgép programozását?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8294) TGWH válasza Klaus Duran (#8293) üzenetére


TGWH
őstag

Ja csavar :D hááát nem kell nyomatékkulcs :D igen, elvileg azzal kéne, de adnak hozzá egy picit, annyit meg nincs egészben a lapka éle hogy szétrombolja a csavart ezek szerint ;] Van hozzá valami paszta is, egyszer ki kéne már próbálni mit tud :D csavarra vagy lapka alá kell azt az izét :DDD
Pff... esztergakés, szétbarmolódott a csavar feje.. nem baj, kivesszük... hmmm, nem gyün :D hát bzmeg kb. egy hangyafsznyival beljebb volt tolva a kés, és elakadt a késtartóban... volt egy kis mérgelődés :D

ui.: fingom nincs, nincs koordináta mérőgépünk... csak nem olyan nehéz...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8295) zolikaDB válasza TGWH (#8292) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mifele gep az?

(#8296) TGWH válasza zolikaDB (#8295) üzenetére


TGWH
őstag

Pici occó magyarszki nct :D 250mm-es darabbal már legózni kell, hogy beférjen rendesen :D
Fúrni jó, de 13-as fúrót telibe már nagyon szenvedve viszi normál acélban is... rozsdamentesnél majd beszart, hagyományos esztergán jóval gyorsabb volt... 17-es fúrónál telibe, azt hittem ott döglök meg :D
50-es 5fogú, naívan 2mm-es fogás, megállt a gép a második fogás közepén XD
Egyébként van amire elég, pl. kúpok, gömbmarók úgyis tizedes fogásokkal mennek... amúgy nincs vele gond, kopog rendesen a forgács az ajtón, csak nem 2mm-es a fogás hanem 0,2-es :D
Amúgy szégyen nem szégyen, de nem tudom fejből a típusnevét, majd meglesem. Asszem max 4-6 ezer körül pörög...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8297) zolikaDB válasza TGWH (#8296) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#8298) TGWH válasza zolikaDB (#8297) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, a második, utána néztem én is, de felségjelzés nincs rajt, csak annyi, hogy sikeredett 1250kg-ra Szlovákiában, az Úr 2006. esztendejében :D
A másik maró azért erősebb, de azt annyira nem nyúzom :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8299) zolikaDB válasza TGWH (#8298) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez valami kooperáció, a lengyeleknél is van, NCT csillagzat alatt: [link]
Ez viszont érdekes, ilyen gépek még nem kerültek a látókörömbe, saját vezérlés, ami állítólag szuper (szerintük): Style CNC Árukra kíváncsi lennék.

(#8300) TGWH válasza zolikaDB (#8299) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, ez valami visegrádi négyes kooprodukció lehet :D vagy csak a lengyelek sem akarnak szart használni :D
A Style-nak nem látom normálisan a vezérlését, de valami cad/cam programok monyákoltak rá, az látszik. Videót nem nézek, eszi a mobilnetet, ki vagyok centizve :D karácsonyra hagyni kéne pár száz mb-ot, biztos kell valamire, tuti bedöglik valami :D
A szöszi nyomkod valamit, de ez megint az a téma, hogy gép előtt 4-5 évet leprogramozott tag kezdjen cad/cam-ozni, ha nem akarnak összezúzni mindent...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.