Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#9251) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#9250) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az is egy merfoldko mikor megengedheted magadnak hogy megsertodsz aztan elmesz haza :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9252) nchelp válasza zolikaDB (#9248) üzenetére


nchelp
tag

Rozsdamentesben nem visít? Nem láttál te még csuda dolgokat :DDD

nchelp

(#9253) kpityu2 válasza blasko92 (#9242) üzenetére


kpityu2
őstag

Jól fizetnek? Mert a gerincsérv nem vicc, és a tolókocsis élet nem olcsó.

Egy kollegám épp most járt kórházról kórházra, küldözgették ide-oda, míg végül a tizedik doki megmondta neki, hogy 70% esélye, hogy a műtét után deréktól lefelé megbénul, ezért nem merik vállalni. Benyomtak a gerince mellé érzéscsillapítás nélkül egy 3-4 mm vastag 300 mm hosszú tűt és telenyomták szteroiddal, így kb. 3 hónapig ellesz. Ezt lehet csinálni évente háromszor.

Szóval, hacsak a főnök nem tesz meg örökösének, nem nagy biznisz a dolog.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9254) blasko92 válasza Phülöp (#9250) üzenetére


blasko92
őstag

Tanultam fater példájából, nem akarok úgy járni mint ő. Hősködni nem fogok, ha nem bírom, nem csinálom :)

(#9255) Klaus Duran válasza blasko92 (#9242) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az még oké hogy nagy a darab, nekem is volt VDI60 nyers darab. kb:600x100
Az már más kérdés hogy ameddig nem raksz bele központfuratot addig eléggé izgalmas ahogy pörög a 500 kinyúlás.
Kollégám szabadságon volt és más nem ért rá így odahívtam a köszörűs kollégát hogy nyomja a pedált.
Megpörgetem a vasat, ö meg sietve távozott. ;]
Látott már pár balesetet, némelyik elég komoly volt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9256) blasko92 válasza Klaus Duran (#9255) üzenetére


blasko92
őstag

Vannak veszélyes dolgok :) Nekem is meséltek már egy két balesetet.

(#9257) soldi3r válasza kpityu2 (#9253) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem ulhet mindenki iroasztal mogott, mi is kezzel tettuk be a 162kg-os csapagyat a helyere es ez meg nem legmereszebb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9258) kpityu2 válasza soldi3r (#9257) üzenetére


kpityu2
őstag

Te tudod. Mindenesetre én úgy vagyok vele, hogy egyrészt nem targoncának szerződtem, másrészt ha megrokkanok nem fog eltartani a főnök. Sem engem, sem a családomat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9259) TGWH


TGWH
őstag

Egyszer felemeled. De nem napi szinten háromszor-négyszer, heteken keresztül.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9260) zolikaDB válasza TGWH (#9259) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kár ezt ragozni.
Nőgyógyász munka. Csinálja a kva anyja :(((

(#9261) Klaus Duran válasza TGWH (#9259) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Tanulókén sokszor sétálgattam 20-40kg láng vágott lemezekkel, mindig mondták hogy békával, de én lusta voltam békát keresni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9262) TGWH válasza Klaus Duran (#9261) üzenetére


TGWH
őstag

Én meg minden szart békára teszek, mert annyira azért ráérek, hogy sétáljak érte 50 métert :D a többiek sokszor inkább kicipelik kézzel, ők sietnek :)
Nekem már amúgy is szar a gerincem, nem kellett hozzá emelgetni, elég volt egy sérülés :(((

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9263) zolikaDB válasza TGWH (#9262) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem egy okor ara egy targonca: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#9264) TGWH válasza zolikaDB (#9263) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, csak nem kell, nincsenek nagy dolgok :D vagy először a raklap a furgonba, vagy raklapostól négy embernek tényleg 10-15 kg sincs per fő :D
Vezetni tényeg nem para, egyszerű mint a faék, xyz tengelyek is megvannak :DD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9265) zolikaDB válasza TGWH (#9264) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy darab targonca, foleg a villanyos, az egvilagon mindent megold ami anyagmozgatas egy muhelyben.
Elozo helyen a nagygepet is ezzel raktam, nem volt mas. De 1000x jobb, mint hatan kinlodni egy zart furgonban.

(#9266) TGWH válasza zolikaDB (#9265) üzenetére


TGWH
őstag

Úgy tudom békából is van olyan, ami magasra emel, mondjuk hogy a furgonba hogy teszi le az kérdés :D
Előző helyen jött a munkavédelmis, hogy akkor ha már mozog az a targonca, hadd tekintsen rá, abroncs nem jó, nyugi csak 250 per pár, hát a hidraulika is szar, azt is meg kéne csinálni, hát nincs rajt tető, nincs rajt az, nincs rajt amaz :D főnök az a típus, aki ezer furatra vesz egy db tescos fúrót, folyamatosan fehéredett el ahogy sorolták neki :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9267) Klaus Duran válasza TGWH (#9266) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálunk 2 hete vett egy ujjat a főnök. Toyota

Valaki tud valami jó munkahelyet Békéscsaba közelében?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9268) TGWH válasza Klaus Duran (#9267) üzenetére


TGWH
őstag

Hát ez az, legtöbb helyen annyi pénzből már egy valamirevaló bömbit vesz a főnök :DDD
Céges autó is addig volt, amíg össze nem törték, igaz ha még pár hónapot megy, szét is rohad :D
Bezzeg az osztrák, jött a vadi új kisteherrel, csak nem akarta kilógatni a nyersanyagot, így rátette a végét a tetőre, merevítő keret persze nem kellett az új autóra :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9269) Klaus Duran válasza TGWH (#9268) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nem magyar főnök. Dől a lóvé ezerrel. utóbbi 2 évben legalább 250 millát kiadott gépekre, és az építkezés is vagy 50. Más kérdés hogy elméletileg 1-2 milliárd a cég forgalma, és baszik fizetésemelést adni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9270) TGWH válasza Klaus Duran (#9269) üzenetére


TGWH
őstag

Ilyenből mennyi van itt. Azzal a különbséggel, hogy nem mindig dől a lé. Vesznek egy céget, de hülyék hozzá, meg ott spórolnak ahol tudnak.
De azért minden oldalról meg van szoptva a vállalkozó is. Van, hogy nem hajlandóak számlásan adni az alapanyagot, jó, ha kell a számla elmész máshová, annyi fémkereskedés van mint a nyavalya.
Aztán gépet nem újítasz fel, mert olcsóbb egy vadi újat lízingelni/megvenni, meg ha felújítod, át nem préseled az adóhatóságon, pedig elvileg ugyan úgy le tudod írni mint az új gépet...
NCT is inkább ad egy új gépet, a felújítást úgy árazzák be, meg szállítási költség is van oda-vissza, hogy egyszerűen nem éri meg felújítani. Majd ők felújítják a beszámított gépet, aztán eladják, gondolom haszonnal :D így lesz egy-két kisebb géped, de nagy nem... meg ugye a megrendelők, főleg a külföldiek. Emelkednek a fémek árai, de egyszerűen nem tud a kis cég árat emelni, mert azt mondják neki a megrendelők, hogy csak az emelés felével fizetnek többet az áruért. Mondjuk sokszor ilyen alapon már mondtak fel szerződéseket egy-két hónapra, aztán jött vissza a megrendelő, mert más éhbérért nem csinálja meg...
Szélesedi a skála, egyre több szerszámforgalmazó, egyre több fémkereskedés, meg most már minden szir-szar asztalosüzemben van lassan cnc élhajlító meg lézervágó :D
Szivatós na, nem lennék vállalkozó, idegörlő meló lehet, amíg nem találsz egy-egy fix nagyobb megrendelőt.
De kisebb esetben is így van, kéményt kellett építtetnünk, hát bzmeg az összes vállalkozó 50 ezer + áfát mondott a munkadíjra... hát kb. így van piaci verseny az országban.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9271) kpityu2 válasza TGWH (#9266) üzenetére


kpityu2
őstag

Van bizony, a magasemelésű béka. Nálunk van kettő, azzal pakolunk a furgonokba. Így csak akkor kell nehezet emelni ha a békát kell átvinni a másik részlegbe (230 Kg) , mert a tulaj természetesen küszöböt rakatott mindenhova. :C

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9272) zolikaDB válasza kpityu2 (#9271) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagy lendulet, hadd szoljon... :DDD

(#9273) kpityu2 válasza zolikaDB (#9272) üzenetére


kpityu2
őstag

Úgy szoktuk. :DDD Megy is a siránkozás az összekarcolt küszöbről. Erre az esetre külön begyakorolt "leszarom" arckifejezésem van. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9274) TGWH válasza kpityu2 (#9271) üzenetére


TGWH
őstag

Nálunk rendszeresítve van egy lemez erre a célra, csak az a baja hogy jön a békával együtt amint leér az első kerék a küszöből :D
A másik dolog a vicces, amikor 10-15 centi a küszöb, nagy lendület, békát felránt, a másik meg tartja a rakományt nehogy leessen :DDD
Mondjuk csak egy-két ék kéne, csak valahogy senki nem áll neki csinálni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9275) blasko92


blasko92
őstag

Boldog nyulat, és kellemes locsolkodást mindenkinek! A lányok mellett a garatot se kíméljétek :DDD

Már többször akartam kérdezni, ez milyen fajta eszterga? [link] Én csak a vezérorsóval/lakatanyával való menetvágást ismerem hagyományoson, de ez valahogy máshogy vágja. Simán kikapcsolja az előtolást a végén, és kézzel visszaáll az elejére, utána ugyan oda visszatalál a menet, mint CNC-n.

Meg mutatott a csávó olyat is, hogy a hosszán, és a keresztszán egyidejűleg előtolással mentek.

(#9276) Klaus Duran válasza blasko92 (#9275) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Amit én ismerek Bulgár CU500. Azon van egy forgó nóniusz aminél ha tudod hogy hol emelted ki és visszaállsz ugyanoda akkor elméletileg jó lesz. Elméletileg mert sose próbáltam. De kb1 1-2 hónapja kérdeztem egy öreg szakit hogy mire való ha van egy olyan.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9277) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Rézből tudna vki ilyet(Logitech G25-ös kormányba való, de neten horribilis árat kérnek érte) gyártani? Gondolom filléres cucc. :R

[ Szerkesztve ]

(#9278) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#9276) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A piros karnál lévő kis doboz.
Ez opcionális, mert CU500 képeken egyiken sem láttam.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9279) kpityu2 válasza KaiotEch (#9277) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem néz ki filléresnek. Az egyedi gyártás biztos nem olcsóbb, mint megvenni a gyárit. Legolcsóbban talán lézeres kivágással oldható meg, ha elég a pontossága. Mennyi egyébként a neten?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9280) KaiotEch válasza kpityu2 (#9279) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A gyári az műanyag ez a baj vele, ezért szokták rézre cserélni. Ezek is lézerrel vannak "faragva" és 8eFt + posta külföldről.

(#9281) kpityu2 válasza KaiotEch (#9280) üzenetére


kpityu2
őstag

Ennél olcsóban nem kapod meg. Gondold meg, ha nekiállsz, anyagot szerezni, levágni, előkészíteni, gépet felprogramozni (CAD kontúr honnan?), felszerszámozni, megmunkálni, mennyi órabér jönne ki?

Ha csinálsz magad egy AutoCAD kontúrt és odaviszed egy hazai lézereshez, hogy vágja ki valamilyen lemezből, talán-talán épphogy meglenne picivel ocsóbban. Nem éri meg a macerát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9282) KaiotEch válasza kpityu2 (#9281) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem, köszi. Akkor marad a 3D nyomtatás műanyagból :P

(#9283) kpityu2 válasza KaiotEch (#9282) üzenetére


kpityu2
őstag

Lehet, hogy jobban jársz. Ha pedig egyből többet csináltatsz, szerintem elég lesz egy darabig. :) Nyomtatva szerintem nem lehet több 1-2000 forint/db, bár a méretét nem tudtam megbecsülni. Nekünk ilyen árban csináltak egy 10*10*80 mm-es bonyolult mintázatú rudat. Igaz mi adtunk CAD modellt.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9284) PéKond


PéKond
csendes tag

Sziasztok!

Használt tolómérőket vennék a képen láthatóak. Ha jó állapotúak mennyit érhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#9285) TGWH válasza PéKond (#9284) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
2500++ körül van egy új, kicsi. Szerintem vasudvari árral számolj, vedd meg kilóra. Gyűjtöd őket, vagy mi? :DDD

szerk.: most nézek órásakat 12 ezerért. Hát én biztos nem annyiért láttam, max 4 ezer ha volt.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9286) blasko92 válasza TGWH (#9285) üzenetére


blasko92
őstag

Órás... Milyen órás? Mitutoyo biztos nem. Abból a sima órás is 30 körül van. Nőnémből (nőnemből) figitet kapsz 4-6 körül.

Jó, nálunk a digit Mitu már a csomagolásból kibontva mást mért a hegyén, mint közpen :D És nem egy századdal, összenyomva...
Mahr jobban bejött. Pontos volt, még a régi használt is, és nem volt olyan "kínai" a fogása, mint a Mitutoyonak. [link] Nem ilyen fajta, de ez a dizájn. Olyan kemény, bóvli, könnyen kopó műanyagból van.

(#9287) blasko92 válasza blasko92 (#9286) üzenetére


blasko92
őstag

oké, ne igyál többet blasko....

Nónémből, digitet

[link] Tartom magam hozzá :D Persze meló közben szigorúan

[ Szerkesztve ]

(#9288) TGWH válasza blasko92 (#9286) üzenetére


TGWH
őstag

A Mitutoyo-tól én azért többet várnék. Nem adják olcsón, de annyira nem jók ám, mint ahogy a tankönyvekben áldják őket.
Ja, hát magamnak csak nem 30 ezreset veszek, otthoni, ,,faipari'' melóra :D meg amúgy is, általában 150mm-nél nagyobbat kéne mérni, 3 tolómérőt meg pláne nem veszek otthoni használatra :D
Főnök Insize-ot szerzett be, az sem jobb. Mondjuk még elmegy kategória. Vett egy mikrót is, merthogy a másik nem jó - recsegeteti meg ráhúzza, úgy persze hogy nem jó :D -, azóta tök ugyan azt mérem velük, mint a régivel - nemtom milyen márka -. Igaz néha egy századdal nagyobbat :DDD de utána visszaáll, meg talán akkor már inkább az eszterga esztergál tojást.
Főnök: ,,Nem veszünk drágát, kétszer ledobom aztán máris rosszat mér.'' :DDD

Most van kettő - órásak - a gépen, meg egy hagyományos. A régi kb. 8 századot kopott a hegye felé, a másik meg a ,,vásár és ünnepnapi'', ha komolyabb tűrést várnak el.
Pályáztam arra az újra, amelyiknél 360˘ egy mm, de valaki elrakta, így marad a 180°-os :(((

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9289) PéKond


PéKond
csendes tag

Tudtok valahol, ahol lehet venni hagyományos esztergákat vagy marókat?

(#9290) TGWH válasza PéKond (#9289) üzenetére


TGWH
őstag

Apróhirdetés.
Másrészt pl. az Optimum is forgalmaz, de olyan drága, hogy inkább már használt cnc-t veszel ha meglátod az árát. Meg még van pár gyártó, talán még a Lidl-ben is láttam :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9291) soldi3r válasza PéKond (#9289) üzenetére


soldi3r
veterán

Majd megkeresem az elerhetosegeket, nemreg kerestem en is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9292) Klaus Duran válasza TGWH (#9290) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Olyan fos az Optimum hogy a linamar-ban lemostak róla a feliratokat. :)
Nem a dolgozó hibája, hanem olyan pocsék minőségű a matrica/festés rajta.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9293) TGWH válasza Klaus Duran (#9292) üzenetére


TGWH
őstag

Ha még csak az lenne a legnagyobb gond vele :D bszart a motor az állványos fúró/marón. Aranyárban mérik a gyárit. Annyival jobb csak ez a márka, hogy ez már ipari cucc, nem barkács. És itt kb. ki is merülnek az előnyei a nagy német gyártmánynak...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9294) ielektros válasza TGWH (#9293) üzenetére


ielektros
senior tag

Nekunk van tobb optimum szalagfuresz es egy furo maro. Mindegyiken kellett mar motort tekercseltetni. A nagy fureszen elobb az elektronika adta meg magat aztan a motor. Azota kidobtam rola minden gyari vackot, kapott egy frekivaltot. Igy mar hasznalhato es legalabb mukodik egy eve. A mechanika sem egy csoda. Itt nemetben sem tartjak amugy sokra az Optimumot a szakik.

(#9295) blasko92 válasza Klaus Duran (#9292) üzenetére


blasko92
őstag

Optimum... Mindket sulimban voltak optimum esztargak es marok. Meg oktatasi celra sem alkalmasak. Inkabb vegyenek az arabol e2n-eseket. Keresztszant amikor tekerted, az orso kijott belole kb 2 menetnyit. A tekerok olyan kozel voltak egymashoz, hogy vagy szetverted a kezed, vagy beleakadtal a masikba. Nemtom, hogy a nagy gepjeik milyenek, de a kicsik macskat dobalni jok. Amikor huztam meg a tokmanyt majdnem felborult a gep :DD

(#9296) TGWH válasza blasko92 (#9295) üzenetére


TGWH
őstag

Maradjunk annyiban, hogy vannak rosszabbak is náluk :D
Olyan esztergán vizsgáztam, ahol tekertem egy teljes kört a keresztszánon, meg sem moccant :D
Ott pl. az optimum esztergák voltak a legjobbak, meg a legújabbak.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9297) Klaus Duran válasza TGWH (#9296) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én pöpec kínai esztergán vizsgáztam. DMTG
Ezen pont az osztályom másik fele van. [link]
Itt meg megy a mutogatás a kikapcsolt gépen. (sose láttam bekapcsolva 3 év alatt. [link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9298) nchelp válasza Klaus Duran (#9297) üzenetére


nchelp
tag

Meresztem a szemem, dülled erősen, de én az első képen darab forgácsot nem látok... Ki volt a mester, Darth Vader? :DDD

nchelp

(#9299) Klaus Duran válasza nchelp (#9298) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Forgácsolás mentes megmunkálás. ;]
Ez főleg nyílt napokon volt alkalmazva.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9300) TGWH


TGWH
őstag

Nálunk kb. harmad ennyi eszterga volt, optimumból volt 3, a többi mind más fajta :)
Jól fel volt szerelve a suli az biztos. A miniturn-ök jópofák, azon szerettünk dolgozni, könnyű volt takarítani :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.