Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8051) Phülöp


Phülöp
addikt

ISO 17025-rol van valakinek anyaga? Angol is eleg...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8052) Phülöp válasza Phülöp (#8051) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha kell valakinek anyag az ISO 17025-rol, akkor megvan nemet, angol es francia nyelven. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8053) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A merohasab keszletben bal oldalt az a kerek uveg mire jo?
[link]

(#8054) nchelp válasza zolikaDB (#8053) üzenetére


nchelp
tag

Gyanítom, precíziós síküveg, a felverődések/karcok ellenőrzésére szolgál. Ha billeg rajta valahol a rapporter, akkor széjjel van cseszve. Némi finommechanikás tapasztalat után legalábbis erre tippelek...

nchelp

(#8055) kpityu2 válasza nchelp (#8054) üzenetére


kpityu2
őstag

Valóban sík tesztelésére van, csak nem a billegést kell nézni, hanem olajcseppet kell alápöttyinteni és az interferenciakép mutatja a hibát.

[link]
[link]

Műhelyben szerintem feleslegesen drágítja a készletet. Bár műhelye válogatja. :D

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8056) csiziktomi válasza kpityu2 (#8055) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Na ma legalább tanultam valamit :) Köszönöm

(#8057) zolikaDB válasza kpityu2 (#8055) üzenetére


zolikaDB
veterán

Marmint mit kell nezni? Olajcsepp az uvegre, ra a raporter, es...?
Ugyanis van nalunk is egy ilyen keszlet, benne az uveggel.

(#8058) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#8057) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
bal a jó

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8059) kpityu2 válasza zolikaDB (#8057) üzenetére


kpityu2
őstag

Ja, bocsi hülyeséget írtam, nem kell olajcsepp. Ellenben kell monokróm lámpa. A megtisztított mérendő felületre ráteszel egy puha tiszta papírt, arra az üveget (a sík oldal jelölve van, az kerül a papírra), majd kihúzod a papírt. Az üveg síkja és a munkadarab felülete közötti résben interferál a monokróm fény és ennek a mintája mutatja a görbületet. A linkelt doksiban a 11. oldaltól.

Itt egy manual(angol): [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8060) Phülöp válasza kpityu2 (#8059) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez nekem is uj volt, koszi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8061) kpityu2


kpityu2
őstag

Közben utánagugliztam, mert én is csak hírből ismertem. :D

Úgy tűnik nem egy új találmány: Newton-féle interferenciagyűrűk

Viszont zavar van az erőben, mert úgy tűnik normál fényben is működik:
PDF 108. oldal

A jelek szerint a készleted mikrométer kalibrálásához való: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8062) kpityu2


kpityu2
őstag

Na, itt egy pdf rendes fotókkal: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8063) zolikaDB válasza kpityu2 (#8061) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondolom igen, ugyanis 5-6 hasab van benne, azok is ilyen "hulye" meretek, pl 10.3mm stb.
A ceg mielott "atalakult" apro, preciz alkatreszeket gyartott VHM-bol.
Koszi a felvilagositast!

(#8064) littlejohnny


littlejohnny
tag

Udv Mindenki! Esetleg tudnatok segiteni a kovetkezoben: egy Anayak (pontos tipust passzolom, valami 3000 remlik, de holnap pontositok) tipusu gephez kellene valami magyar nyelvu doksi, leginkabb a vezerlessel kapcsolatban (ami Heidenhain TNC360). Ha valakinek lenne valami okossaga, megkoszonnem.

(#8065) zolikaDB válasza littlejohnny (#8064) üzenetére


zolikaDB
veterán

Go98 oldalan vannak infok, gyakorlatilag alapjaiban hasonlit az ujabbakhoz, pl 430, 530, csak kevesebb a funkcio.

(#8066) soldi3r


soldi3r
veterán

Mach3-ban vagy AC servo parameterezesben otthon van valaki?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8067) zolikaDB válasza soldi3r (#8066) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én nem, de tudok adni kontaktot, ha komolyabban kell.

(#8068) Phülöp válasza soldi3r (#8066) üzenetére


Phülöp
addikt

Hobbicnc forumat probaltad?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8069) soldi3r válasza zolikaDB (#8067) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha nagyon nem jutok semmire, akkor meg erdeklodom. Egyelore meg csak az egyik tengely szervoszettje van nalam. De lassan megrendelem a tobbi tengelyet is. Amig azon nincsenek meg es a gep sincs kesz, addig nem surgos.

(#8068) *iguana*, Igen igen, az lesz a kovetkezo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8070) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

"POWER TOOLS csúcsminőségű tömör keményfém szerszámok képességeiről is meggyőződhetnek." [link]

Én az eddig olvasottak alapján kételkedek ebben. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8071) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8070) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neeee, neee, neee...
Erosen gondolkodtam ma, h facebook-on hozzaszoljak-e. De gondolom, ugyis toroltek volna, ha ocsarolom ezt a f@szkalap bandat...

(#8072) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

üdv, van valami gyorstalpalo hurco winmax 3d írásához neten, ami használhat, ileltve valami cam program van hozzá gépre? ami kompatibilis a catia 3d modelljeivel?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8073) nchelp válasza zolikaDB (#8071) üzenetére


nchelp
tag

Két hete erőlködött itt nálam is a mókus, hogy "én ám fontos ember vagyok, hivatalos partner a DMG-nek", meg hogy "de kurvafaszacuccainkvannakvazze"...

Mondtam neki, viríts katalógust... Megegyeztünk abban, hogy nem kérek tesztszerszámot, és nem zavar a közeljövőben... :C

nchelp

(#8074) zolikaDB válasza MontyCrew (#8072) üzenetére


zolikaDB
veterán

Parancsolsz?
Pontosan mit is szeretnél? Egészen pontosan, konkrétan. Ki vagy és honnan jössz?

(#8075) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

:D jah, csak gyors, vagyok mert épp dolgozom és láttam hogy van egy ilyen trotyik itt is,
nos, marogatok marogatok egyedi megmunkálásban, most kezdtem szakmai pályafutásomat, egy hurco vmx30t-n nagyjából már kitanultam a kezelését, viszont nagyon sok 3D megrendelést kap a cég és gondoltam megpróbálok segíteni nekik is és ez nyilván az én hasznomra is válna ha ezt kitanulnám.
Megrendeléseket, midnig modellen kapjuk amit Catiaban nézünk, holnap megnézem a pontos kiterjesztést. Első sorban arra gondoltam, hogy a gépról, (modellről) megcsinálni a programot a 3D-s felületről amit pendrive-n átvinnék a Hurcora ott valami módon betöltöm, szerszámot állítgatok és marási technológiát ill nullpontokat felvenném és indítanám is. Ez megoldható?

ileltve láttam, hogy maga a 3d funkció is meg van véve a géphez, így elvileg tudnám programozni is a 3d-t de így elég átláthatatlan az egész és nem tudom, hogy is kezdjek neki. Ebben szeretnék egy kis segítséget kapni. Remélem érthetően írtam.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8076) soldi3r válasza MontyCrew (#8072) üzenetére


soldi3r
veterán

Annyira kompatibilis, hogy CATIA, abban van CAM is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8077) MontyCrew válasza soldi3r (#8076) üzenetére


MontyCrew
senior tag

azt tudom, de csak fanuk plugint láttam benne, meg valami számomra teljesen ismeretlen.. Akkor kérjek segítséget máshol?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8078) TGWH válasza MontyCrew (#8075) üzenetére


TGWH
őstag

HEHE :D modeltt fontosabb rétegenként kinyomtatni, és 2D rajzok alapján dolgozni! :D hajrá, az az igazi :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8079) MontyCrew válasza TGWH (#8078) üzenetére


MontyCrew
senior tag

hát persze :D köszi,

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8080) zolikaDB válasza MontyCrew (#8079) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos.
Nem ismerem a Catiát. Mi kapunk rajzot, és csinálunk modellt, vagy kapunk modellt, és abból generálunk marópályát. Kijelöljük a marni kívánt felületet, megadjuk a kért adatokat és kész. (bár az életben is ilyen egyszerű lenne :DDD )
Igazából a Winmax lesz@rja a formátumot, de mi a *.hnc-t preferáljuk. Pontos ember a gépész, ha lehet, na.
Innentől nem olyan teljesen egyértelmű.
Alapvetően vannak beállítások a gépben, amik az ISO programozásra vonatkoznak, ott nekünk INSC van beállítva első helyen, ipari szabvány. De ha gondolod, lefényképezem neked az én beállításaimat, és elküldöm, de a géptörés a te dolgod.
A helyzet az, h a Fanuc jó is, meg nem is. Van egy posztprocesszor, ami Hurcora lett elkészítve nálunk. Sík egyszerű. Hurco jó marópályát is generál. Ezt a progit betöltve egy Fanuc 21-be a mai nap, a gép nem azt csinálta, mint Hurcon vagy a Cimco tesztprogrammal PC-n. Nem úgy, és nem azt örökli a két vezérlő pl. Mindegy, ez a programozó dolga, de tudni kell jó posztprocesszort készíteni.
Kettes dolog: hogyan méred be a szerszámaidat? (milyen nyelvű a vezérlő?) Ki tanított be, és az hogyan mutatta? G kódos módban ez sem éppen mindegy.
Hármas dolog: tök jó a 3D opció, meg hogy ezért pénzt adtak, meg ajánlotta Singlár/vagy az első tulaj. De. Itt nem kell meredek dologra gondolni. Kicsit okosabb, mint az Ultimax. Ezzel tudsz kontúrokra rakni akármilyen szögeket, rádiuszokat stb. stb. A Winmax sajátos nyelvezetén. Nagyon régen Ultimaxon pl úgy vertem be valahogy a 30x45 fokos letörést, h XZ eltolás Y tengelyen. Meg csak gömbmaróra értelmezte. A konkrét szerszámpályát egy akármilyen sarkos lapkás maróra számolni kellett. Ezt egy osztrák pali mutatta meg nekem.
Én nagyon szeretem a Winmaxot, de ezért nem adnék pénzt, másrészt egyszerűbb átmenni G kódos játékba, és ott paraméterrel megírni. Minden oldal szögben csökken, fészekben simán ment nekem. Igaz ugyanúgy csináltam, mint Fanucon, de így oké.
Aminek van értelme: DXF.
(#8078) TGWH: kivágószerszám kontúrja a DXF funkcióval talán 2 percen belül megvan, és utána csak zöld.
Hol van a céged?

[ Szerkesztve ]

(#8081) zolikaDB válasza zolikaDB (#8080) üzenetére


zolikaDB
veterán

Latom, gyori vagy, oda nincs penz, amiert elmegyek meg egyszer :)
Nincs messze Singlar, nem tud segiteni?
Melyik ceg? Gamete CNC?

(#8082) Klaus Duran válasza TGWH (#8078) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én maradok a szabadkézi rajznál. [link] :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8083) golyani


golyani
addikt

Ilyen tesztszerszámokhoz hogy lehet hozzájutni? Van ennek vmi anyagi vagy egyéb vonzata?

[ Szerkesztve ]

(#8084) zolikaDB válasza golyani (#8083) üzenetére


zolikaDB
veterán

Felhijod a wéjentét, oszt csoki.
Mondjuk legutobb ok hoztak, es mondtak, h lehetne-e kiprobalni nalunk.
Most meg a Secos jott hozzank, beszelgettunk, h K100-as high feed maras nem megy, kuldtek 8 lapkat, h probaljuk ki es ha jo, veszunk meg.

(#8085) MontyCrew válasza zolikaDB (#8081) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Ez nekem szólt?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8086) zolikaDB válasza MontyCrew (#8085) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen.

(#8087) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Broken Tool Holder- 300$
Broken Spindle - mutiple 10 000$
Bullet Proof Window..... PRICELESS :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8088) TGWH válasza zolikaDB (#8080) üzenetére


TGWH
őstag

A program rohadt drága, a gép meg kihasználatlan. Szóval van idő :D most még több idő lesz, közeleg a tél :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8089) MontyCrew válasza zolikaDB (#8086) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Itt nyomom hurcon, winmaxos

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8090) nchelp válasza Klaus Duran (#8087) üzenetére


nchelp
tag

Az nem lehetett gyönge... :DDD :C

nchelp

(#8091) golyani válasza nchelp (#8090) üzenetére


golyani
addikt

A múltkor nálunk a lapkatartó csavar feje engedett el aztán a dupla biztonsági üveg közül a belső az bepókhálósodott. Még egy lehetőség van utána már csak a vékony plexi, úgyhogy valami csere darabot kellene szerezni,de ne a gyárit, mert az egy vagyon. Azon gondolkodtunk, hogy szabatni kellene a helyére ilyen ragasztott biztonsági üveget.

(#8092) zolikaDB válasza TGWH (#8088) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a drága és melyik gép kihasználatlan?

(#8093) zolikaDB válasza MontyCrew (#8089) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haha, van Haas-otok is? :D
Nos... "CAD-CAM programozással nagy bonyolultságú 3D forma felületek megmunkálása alumínium, rozsdamentes acél, acél, műanyag és egyéb speciális anyagokból." Akkor hol a hiba?
Illetve kérdeztem egy fél A4-es oldalt, de nem kaptam választ.
Látom, Győrben vagy, oda nem akarok elmenni "oktatni".

(#8094) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8095) TGWH válasza zolikaDB (#8092) üzenetére


TGWH
őstag

Egy-két millió a drága :D annyit nem ér meg, ráérünk állni a gép mellett és pötyögni :D
Van amikor pár napig nem megy egy-két gép. Természetesen amikor az amúgy állandóan dolgozó eszterga épp nem megy, és kéne is rajt dolgozni, akkor a másik gépre van meló :D
Természetesen a legtöbb sürgős, és azonnal kell.
Meg néha az nct-sek tesztelgetnek, hogy hát ennek nem így kéne működnie :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8096) zolikaDB válasza TGWH (#8095) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a baj az NCT-sekkel?
Rohadtul nyomják a 201-et meg a retrofitet.
Kértünk árajánaltot 5 tengelyesre, ami valahogy "nézett ki", az már jóval drágább volt, mint egy Mikron...

(#8097) TGWH válasza zolikaDB (#8096) üzenetére


TGWH
őstag

Semmi baj sincs velük, csak én speciel nem értem, hogy egy dolgot miért kell két gépen külön leprogramozni... ha már pc-n másolható a plc, akkor olyan nehéz leszervezni, hogy mindig egy jó verzió kerüljön a gépekre?
Jó gépeik vannak, és jól rá tudják monyákolni a vezérlőt a régi gépekre. 3 tengelyesnél nagyobbat még nem láttam tőlük.
Jó is az a vezérlő, sok mindent megeszik, talán még állami nyomásra is jó lenne erőltetni. Csak valahogy mindig az van, hogy az oktatásba betolják, aztán a cégek nagy többségénél meg nincs nct :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8098) zolikaDB válasza TGWH (#8097) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elvileg elérhető náluk egy olyan opció, h my nct dialog, van dxf, van usb... Aztán én a gyakorlatban nem tudom, milyen lehet 3 tengelyen.
Ja, meg bökdösős a monitor.

(#8099) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8096) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Drágább mint egy HAAS?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8100) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8099) üzenetére


zolikaDB
veterán

380e €. És ezen még NCT201 vezérlő van.
A Haas 5 tengelyese sokkal-sokkal olcsóbb. A 3 tengelyesből faragott bölcsős 5 tengelyes Haas-ok meg pláne.
Haas UMC750 118e €

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.