Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8451) fi:zi'k válasza Phülöp (#8450) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Félreértés ne essék, biztosan sok újat tud adni. :B
De akkor máshogy kérdezek. Forgácsolós képzés nélkül jelent-e hátrányt akár a képzés, akár a későbbi munkakeresés kapcsán, ha egyből a CAD/CAM informatikust csinálom?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8452) TGWH válasza fi:zi'k (#8451) üzenetére


TGWH
őstag

Hát ha nem cnc-s cégnél akarsz elhelyezkedni, akkor semmi hátrányt nem jelent :D
Képzelj el egy építészt, aki házat rajzolni tud, de fingja nincs mekkora és milyen gerendát kell berajzolnia a rajzra...
Nem használunk cad/cam programot, lehet meg lehetne oldani forgácsoló képzés nélkül, de sántítana a dolog...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8453) fi:zi'k válasza TGWH (#8452) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még alszok rá párat, aztán meglátjuk.
Addig is jöhetnek még az infók. :R

Itthon milyen fizetés realizálható?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8454) TGWH válasza fi:zi'k (#8453) üzenetére


TGWH
őstag

Szakmunkás minimálbértől felfelé :D határ a csillagos ég, habitus, rokonok, és nyelvtechnika szerint :D
Nem kell meglepődni ha egy szalagmunkás többet keres...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8455) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!
Érdeklődésem tárgya nekem is a CNC szakma volna!
Először is van-e különbség a CNC gépkezelő, CNC forgácsoló közt?

Ha jól látom van OKJ-s képzés és különböző oktatási központok által hirdetett is.
Árban is van szórás 300-500+ ezer Ft. Vajon mi lehet a különbség?
Veszprém megyei vagyok, tehát 80-100 km-es körzetben érdekelne a dolog, szombati képzésben.
köszönöm!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#8456) Klaus Duran válasza rabbit87 (#8455) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Iskolában a CNC forgácsoló mint szakmát tanítják.
CNC gépkezelő tudtommal az aki pakolja a vasat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8457) TGWH


TGWH
őstag

Olvasgattam a natgeo-t... azt hiszem lassan át kéne állnunk 3d nyomtatásra! :D a cnc már a múlté! :D :DDD vagy pár évtized múlva :))
Minden esetre gyorsan elkezdem a cad-cam-ot :D milyen programot ajánlotok? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8458) Klaus Duran válasza TGWH (#8457) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

WinMax 3D Printing Capability: With the Hurco control, you can print a conversational program
from the WinMax control to a 3D printer for prototyping.

Már megint Hurco :))

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8459) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8458) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi mas? Vegre egy normalis vezerlo :D

(#8460) BÁ Nutrition válasza rabbit87 (#8455) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Gyorben Jedlik vagy Lukacs
100km-ben talan meg bent vannak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8461) rabbit87 válasza BÁ Nutrition (#8460) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Ezekről van konkrét tapasztalat?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#8462) bundilolo válasza rabbit87 (#8461) üzenetére


bundilolo
tag

CAD-CAM Informatikus képzéssel van tapasztalatom, már ami a Jedlikben folyt. Nagyon sok volt a felesleges anyag, nyilván a képzés tematikája miatt. Összességében szerintem vállalható, kicsit több gyakorlati képzést vártam volna, mindamellett szerintem egy OKJ-s tanfolyam sem ér meg 300akárhány ezer forintot. Külön a forgácsolós képzésekről nem tudok nyilatkozni, de sokkal másabb nem lehet, ha ugyanazok az oktatók készítenek fel. :)

(#8463) fi:zi'k válasza bundilolo (#8462) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezen a területen dolgozol?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8464) bundilolo válasza fi:zi'k (#8463) üzenetére


bundilolo
tag

Nem teljesen, csupán érdekel a téma, illetve ha nem is szorosan, de hozzátartozik a jelenlegi munkámhoz. :)
Amennyire lehetséges próbálom kitágítani az ismereteimet. :))

(#8465) fi:zi'k válasza bundilolo (#8464) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért kérdeztem volna, hogy mennyire piacképes az ott kapott tudásanyag.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8466) BÁ Nutrition válasza fi:zi'k (#8465) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezek a kepzesek arra jok max hogy full kezdokent el tudj helyezkedni ha szerencsed van. nyilvan nem fogsz annyi tapasztalatot szerezni mintha dolgoznal 3-4 eve a szakmaban. ezt nem is varhatja el senki, munkaado sem. es eleg nagy a hiany arrafele ahhoz hogy eleg legyen egy elhelyezkedeshez. aztan par ev mulva mar te "diktalsz"

ha kicsit tobb tudasra vagysz akkor 2 eves gepi forgacsolo nappali kepzes(ami nem nagyon tartalmaz cnc-t ha jol tudom) de legalabb latsz forgacsot is ha jo a gyakorlati helyed. szakmailag biztos h joval magasabb szintrol indulsz mint egy cnc-s okj-s tanfolyammal.

amugy ha el tudsz menni egy kismuhelybe egyedi gyartasra ahol foglalkoznak veled(es ertelmes vagy..) akkor 3 honap alatt tobbet tapasztalhatsz mint a fenti ket kepzes egyuttveve amit nyujt fel millaert 3 ev alatt

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8467) fi:zi'k válasza BÁ Nutrition (#8466) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy te is mondod, illetve ahogy én is értettem: piacképes tudás = van esélyed munkát kapni. :K
A többi meg tiszta sor. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8468) BÁ Nutrition válasza fi:zi'k (#8467) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

audiba siman felvesznek, de ott nem fog sok nolidzs radragadni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8469) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8468) üzenetére


TGWH
őstag

Megy másik helyre, két-három év tapasztalattal :D már előbbre lesz :D
Asszem rá kéne feküdni a cad-cam ágra :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8470) soldi3r válasza TGWH (#8469) üzenetére


soldi3r
veterán

Tegnap is rafekudtel a CAD/CAMre :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#8471) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8469) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

parna ala be a cd-t aztan jo lesz az :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8472) fi:zi'k válasza BÁ Nutrition (#8468) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem szeretnék "szalagmunkás" lenni, de persze ha nincs más, vhol el kell kezdeni. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8473) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#8466) üzenetére


Phülöp
addikt

Visszasirom ilyenkor a szakmunkásképzést.
2 évig minden második hét gyakorlat, harmadik évben még már éles gyártásban ugyanez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8474) Klaus Duran válasza TGWH (#8469) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én a MEO asztalan feküdtem egész nap. :DDD
2x2db mérés egész nap. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8475) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#8473) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nalunk a letoresi csonkokat pockoztek mindharom evben a szakmunkasok. osszesen 1 napot volt hagyomanyos gepen a harom ev alatt de akkor se csinalhatott semmit csak megmutattak nekik milyen reszek meg kiallo izek vannak rajta ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8476) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8475) üzenetére


TGWH
őstag

Na ja, szerintem pár évvel fiatalabb is vagy mint a sokat gyakorolt kolléga :) mi forgacsoltunk is, kb. egy el kopott el vagy tíz gépen :) sőt, volt hagyományos gépen maras is, a tanár fusi faipari meloja :)
Volt régen egy cadcam mappam, akkor meg villam korlátlan netem volt, jo lesz valamire alapon sok minden volt. C-t meg javat is addig terveztem, amíg ra nem jöttem h nekem tök felesleges :) pár hete töröltem a cad mappat, minekaz :D
valahol megvan bizt. mentesként, most szedtem le két doksit, elkezdem olvasgatni :) csak aztán Family guy volt :)
De most hogy így belegondolok, egy rakat cetli került elő, milyen szerszámot kéne meglesni neten :) csak mindig jott v.mi... meg a parkettat is fel kéne szednem :) vicces, hogy annak amikor nekiugrottam, lebeszeltek, hogy nehogy már karácsony előtt :) aaa majd a hétvégén...

Más. Bzmeg olyan muanyagot hoztak, leteszed a padlóra, megáll a méteres forgács :) kegyetlen...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8477) BÁ Nutrition válasza TGWH (#8476) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem biztos h sokkal fiatalabb vagyok, 37et taposom. de a mostani helyzetrol beszeltem a szakmunkas gyakorlati kepzes okan. sok helyen egy kapal sz*r. gyanitom hogy nagyreszt ilyen. persze aztan lehet tevedek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8478) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#8475) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk volt (hagyományos) eszterga, maró, síkköszörű, gyalu a tanműhelyben.
Utolsó évben ezek kiegészültek palástköszörű, pantográf, nagyobb eszterga, nagyoló maró (qrvanagy síkmarófej, talán 48 lapkás), huzalszikra, tömbszikra, nagyobb gyaluval. Suliban volt alap CNC, talán EMCO minieszterga. Mindegyiken kellett valamennyi gyakorlatot szerezni, bár én speciel hagyományos marón szakmunkásvizsgáztam.
Ez a fajta képzés igen jó alapot adott, szeretettel emlékszem azokra az időkre. Még arra is, amikor egy egész hetet töltöttem fúrók köszörülésével. :U

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8479) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#8478) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor meg volt tanmuhely
ma max a youtube-ot tudjak nezni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8480) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#8479) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor még internet se volt, nemhogy youtube. PC-t közelről először a főiskolán láttam...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8481) bundilolo válasza fi:zi'k (#8465) üzenetére


bundilolo
tag

Semmiképpen sem szabad arra alapozni, hogy ezen szakmák valamelyike alapján is tuti lesz munkahelyed. Papíron jól mutatnak, de gyakorlatban annyi haszna nincsen. :(

(#8482) fi:zi'k válasza bundilolo (#8481) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lásd. Senki nem beszélt biztos munkahelyről. :N
Ellenberger nem papírt vagy "jól mutatást" szeretnék, hanem kitanulni a szakmát.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8483) bundilolo válasza fi:zi'k (#8482) üzenetére


bundilolo
tag

Mondjuk az biztos, hogy teljesen mindegy milyen szakmád van, ha pályakezdő vagy nehezen találsz munkát.
Akkor viszont csak annyit mondok, hogy pl. a Jedlikben is megcsinálható a gépi forgácsoló szakma, csak az ember találjon magának egy megfelelő helyet utána ahol képezheti magát, aztán meg folyamatosan keresni kell a jobb lehetőséget.

(#8484) konwktor


konwktor
tag

Sziasztok.
Valaki nem tudna ajánlani egy korrekt munkahelyt? 15 éve főként egyedi gyártásban dolgozom,az utóbbi pár évben már csak főként marón,de esztergán is elboldogulok.Leginkább Iso-ban programozok(Okuma,Fanuc) ha a szükség úgy hozza akkor bátran használok változókat is :)

(#8485) Phülöp válasza konwktor (#8484) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem folyamatosan jönnek a holland ajánlatok - már ha érdekel külföldi meló is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8486) TGWH válasza konwktor (#8484) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
És hol? Zalaegerszeg, Miskolc, Debrecen?
Nézz körül a környéken, elég annyit kérdezned a főnökségtől hogy mennyit fizetnek, az alkalmazottaktól meg hogy mik a hibák :D netes cégadatbázisokra ne hallgass, kb. 10 éve elavult a legtöbb... de gondolom ezt úgyis tudod :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8487) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!
Nem tudom,hogy ezt ismeritek e?
sisak alumíniumból(marás)

(#8488) Phülöp válasza toto0569 (#8487) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, jó néhány éves videó.
Nekem a malacka jobban bejött:

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8489) Klaus Duran válasza toto0569 (#8487) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az ilyenek megnyugtatóbbak. :U

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8490) toto0569 válasza Phülöp (#8488) üzenetére


toto0569
addikt

Igen ,régi.
Mostanában találtam erre a fórumra és olvasgatlak titeket... :K

(#8491) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8489) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem rossz. Van ero a gepben, h le tudja csavarni a satut :) De ez sem rossz, a vege fele van a lenyeg!

(#8492) toto0569 válasza Klaus Duran (#8489) üzenetére


toto0569
addikt

Van egy srác nálunk a műhelyben,állandóan alszik a gépnél.Szokott hangoskodni...De hatalmas agya van,szerszámkészítő a szakmája.Nincs olyan amit ne tudna megcsinálni.Egy Mazak-on dolgozik.
ez a munkahelyünk

(#8493) Klaus Duran válasza toto0569 (#8492) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Irigylem a tudását, de gondolom nem 2 éve van a szakmában.
Mazak hogy tolerálja a koccanásokat :U ?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8494) toto0569 válasza Klaus Duran (#8493) üzenetére


toto0569
addikt

Jó nagy gép,bírja :D
Úgy képzeld el,hogy szerszámos reklámújságból kinézte a satut,Olyat aminél a pofákat jobbos-balos laposmenet orsó mozgatja.Legyártott magának kettőt belőle.Mart,köszörült,esztergált és megspórolt a főnöknek 500EFt-ot vele.
Kib@szott jó szerszámokat készít magának.Csak ez az alvás ...képes beszélgetés közben elszunyókálni.Rendszeresen elkésik, a főnök is a tudása miatt nem válik meg tőle.
Mikor hozzánk került (6 éve)elég szakadt volt,nem sok mindent nézett ki belőle az ember.Mindig variált.Először egy régi MAHO-n dolgozott délutános műszakban.Zavarta a gépnél a vészstop kapcsoló ,ezért kikötötte.Másnap a srác (a váltója)Használta volna mert a savállóban megragadt a M32-es menetfúró.Már csak a durranásra figyeltünk fel... :U

[ Szerkesztve ]

(#8495) BloodPandus válasza Phülöp (#8473) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Hát igen, nagyrészt ennek a rendszernek köszönhetem, hogy ott tartok szakmailag, ahol tartok.
Mikor nyári gyakorlaton a zárványos alubuga végéből ékszíjtárcsákat kellett gyártanom isten tidja hány darálóra - abbritterre -betonkeverőre..., nos, azért az ránevel a szakmára, ha mindehhez van két db gyorsacélod (azért kettő, mert egyet találtál az eszterga alatt takarításkor, és legalább 20 év mocskát kellet róla letakarítani), ebből csinálj profilkést... , de jó legyen ám!!!

Most kaptam egy fű alatti megkeresést attól a cégtől, amelyik tavasszal bruttó 100-at rátett a pénzemre, de menjek át, mert kell a szaktudásom, és mivel elbuktak valami beszállítói hülyeséget, így el is küldtek (majd januárban-februárban visszaveszünk, ha lesz megint meló ((franciákkal ne kezdjen senki))), majd miután megtaláltuk egymást a mostani cégemmel, jön azzal, hogy kapnak felújított Tornos AS14 gépeket, és tudnék-e rá valakit.
Én mondtam, hogy tudnék, de aki ezt vágja, az két kategória:
Az egyik nem fog eljárni Gödöllőre, mert már vagy halott, vagy nyugdíjas.
A másik az én vagyok, mert nekem ezekhez a gépekhez megvan az alaptudásom, és a huzalmam, és azoktól tanultam a dolgot 20 éve, akik az első kategóriába tartoznak.
Aki nem vágja készségszinten a forgácsolást, és nincs benne intuíció, az már ezekhez a gépekhez hozzá sem tud szagolni.

Legfeljebb begorombulok, és bevágom nekik, hogy 400 bruttó, és csak azokon a gépeken, + műszakvezetés, esetleg úgy működne.
Mást a környéken úgysem találnak, mert már ismerem a felhozatalt.
Ez a szakma, nem a CNC.. :)

(#8496) BloodPandus válasza toto0569 (#8487) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Ha készen lesz a gépem, akkor fogja tudni.
Ez csupán CADCAM és gépre szabott posztprocesszor kérdése manapság.
Ha a VMX 42-nek lenne ilyen billentős feje, simán tudná egy körasztallal, vagy kapna még 2 tengelyes bölcsőt, akkor mehet.
Ezek a dogok ezen a szinten már tényleg csak programfüggők.
Egy 3 tengelyes gépből meg nem tart semeddig 5 tengelyest csinálni, ez elsősorban a hely (a gépben), másodsorban a szándékolós befektetés kérdése. A többi a G kód és a parasztvakítás szintjén múlik... :DDD

(#8497) soldi3r válasza BloodPandus (#8496) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt? Tehetnel fel nehany kepet arrol a geprol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8498) toto0569 válasza BloodPandus (#8495) üzenetére


toto0569
addikt

Nálunk a hagyományos esztergályos keres (ha ráér bent lenni és nem otthon ülő típus) 300-320 EFt nettót.Persze feketén...A főnököm nem hajt senkit,néha elkapja a gépszíj és lebasz mindenkit de azonkívül semmi...
Van olyan tag aki szombat -vasárnap (dupla pénz),bejön hajnal kettőre és 15.00-ig el sem megy.Két nap alatt 40EFt-ot összeszed.És ezt már 5-6 éve így csinálja.
De ezért a pénzért nem sok szabadidőd marad.200-250 Az átlag kereset.De mondom,nem kell megszakadni érte.
És lehet piálni rendesen :DDD .Mennyi fotóm és filmem volt az ottani eseményekről...Borulnátok.Volt olyan aki napi 2 liter guggolós teát megivott.(kannás bor).Csak állva nem lehetett inni,nehogy lebukjon,azért guggolós. :D Nagy fúrógépen dolgozik és bebaszott ,elaludt és az előtolással együtt haladt,mert ráborult amíg aludt a 25literes kannán.Ott a videón látszik a két fúrógép,szegények ha tudnának mesélni...

(#8499) Klaus Duran válasza toto0569 (#8498) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálunk a furatköszörűs időnként sípcsontban is hajlik. ;]
Az a szomorú tendencia hogy mindenkit minimálbéresnek akar a főnök.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8500) BloodPandus válasza zolikaDB (#8491) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Ez a kedvenc videóm, ez van akkor amikor az oktató megmutatja tutit.
Tanítja, de termelésben még életében nem dolgozott... :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.