Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86475) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Újítok fel egy panellakást, és az ügyfél két szobába is szeretne tv-t nézni, az internet másodlagos, wifin használnák. Ellenben a legnagyobb, legerősebb csomagot szeretnék beköttetni.
Mivel szűkös a hely a rendelkezésre álló csövekben (nem mehet a falon kívül semmi), így gondoltam, behúznék optikát az erősáram mellé, mert nem érzékeny rá.
Tehát úgy nézne ki az én ideális elképzelésemben, h a Digi behúzza a bejárati ajtó fölé a kis optikai kábelét, ott bemegy egy eszközbe és leosztódik 2-3 optikai kábelre (mint egy router v. switch), majd megérkeznek a végeik a tv-khez, ott kerülne rájuk egy ONT, vagy micsoda.
Gondolom bilibe lóg a kezem.
Egy haveromnál néztem ma (digi terület), a tv-je mögé érkezik az optika, bemegy egy ONT-ba, és abból egy koax és egy utp is bemegy a tv-be, ellenben ha kihúzom a koaxot, elmegy az adás. Pedig azt hittem, h nem fog. Ebből következtettem, hogy ha csak az ajtó föléig hoz kábelt a digi, akkor onnan minden tv-hez vinnem kell egy koaxot és egy utp-t is, holott annak nincsen hely a csövekben.
Valaki hozzáértőbb homályosítson fel legyen szíves, hogy ez kivitelezhető-e úgy, ahogy először gondoltam!
Mea culpa, 20 éve nem nézek tv-t, nem követem a technika fejlődését, hogy min jön min megy. :)

mAtx4ever!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.