Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) anonymus89 válasza Vakegérke (#58432) üzenetére


anonymus89
addikt

No kivettem az itthon gépből a procit, vkarit majd bele a régibe nem bootol sajnos.
Most már ott tartok, hogy kivettem az alaplapot sajnos így sem megy.
Tehát továbbra is fennáll, hogy amint eljutna a bootolásig állandóan újraindul. Telepített windowsal még nem próbáltam bootolni lehet, hogy az jön.

Van még ötleted?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58452) gamer187


gamer187
tag

Hol tudok "server-t" vagy partnereket vagy akármilyen módot találni arra, hogy multizzak GRID 2-ben?

(#58453) föccer válasza gamer187 (#58452) üzenetére


föccer
nagyúr

Első lépésként elmennék a helyedben a topikjába. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58454) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,
óriási gondjaim vannak a wacom tabletem ubuntu alatti telepítésével, de se a wacom, se az ubuntu topicban nem sikerült megoldani a problémát. szeretnék elugrani a linuxwacom IRC oldalára, ez alapján.
a freenode.net-et elérem, de az irc.freenode.net nem jön be. hogy tudok chatelni itt?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#58455) rlazol válasza rlazol (#58454) üzenetére


rlazol
addikt

bocsi, webchatről megoldottam...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#58456) Phvhun


Phvhun
őstag

Dexterben van egy ilyen pici fehér cucc, amit eltör az alvó áldozatainak orránál, és azonnal felébrednek tőle, mi lehet benne? Van tényleg valami gáz, vagy drog szerűség ami azonnal teljesen éberré tesz?

(#58457) Undoroid válasza Phvhun (#58456) üzenetére


Undoroid
őstag

Nagyon valószínű, hogy az Ammónia ampullára gondolsz! klikk

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#58458) razorbenke92 válasza Phvhun (#58456) üzenetére

Hasonló hatású a repülősó, ha jól tudom, ammónium-karbonát, szóval a lényege ennek is a szúrós szag, de a google biztosan többet tud erről.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58459) killer095


killer095
őstag

-A gép különboző időközönként "megadja magát" legyen szó játékról,vagy simán csak netezésről.
-Megfagy az egész operációs rendszerem: nincs alt+tab , a tálca is befagy és egy időután ujra indul a windows intéző
-van hogy a procceszorom 100% pörög pedig semmit sem használok...
-2 hete tettem ujra a windows 7 64bitet

Valaki help :(

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#58460) peter889 válasza spiritex (#58398) üzenetére


peter889
őstag

Bocs hogy csak most válaszolok, csak közben gondolkodtam, azt hittem meglesz a megoldás.

A thunderbirdes topicban azt írták, hogy az IMAPnál amelyik levelet a kliens oldalon törlöm az a szerver oldalon is törlődni fog.
Félek, hogy a TB esetleges hibás működése miatt nehogy törlődjenek bizonyos leveleim.
Aztán ha x hónapig nem tudok belépni a gmailra - a leveleimnek annyi.

Továbbra se jó a TB-om, majd pihent fejjel újra átgondolom...

[ Szerkesztve ]

(#58461) TaylorXIII válasza ThodEE (#58413) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szia!

Hozzászólásokból((#7428), (#7429)) remélem lejön milyen infók kellenének esetlegesen vagy miket kéne megerősíteni. Ha áldásukat adják SCART átalakító(nem muszáj olyannak lennie csak legyen rajta RCA audio hang kimenet:D)+2 rca papa- 3,5 mm jack audio mama megoldásra többen is akkor az gondolom jó lenne ha tényleg 3,5mm jack-es fejhallgatód van.

[ Szerkesztve ]

(#58462) chatran


chatran
őstag

Mikor bedugom a hangszóróm az elosztóba, akkor néha, nem mindig nem működik az egerem. Ki és bedugva persze megoldódik, de fárasztó állandóan bemászni a gép mögé. A gépem közös elosztón van a hangszóróval, amit egy USB-s hangkártyára dugtam rá.
Mi lehet a probléma?

(#58463) stopperos válasza toki87 (#58434) üzenetére


stopperos
senior tag

Ilyen probléma nálam is volt egy hónapja. A szolgáltatóm NAT-olja a netet, tehát kifelé csak 1 IP cím látszik, azon érjük el a netet az egész környéken.
A megoldás az volt, hogy rámentem a help-re, és ott azt javasolta, hogy nézzem meg a gépem spy-ra meg hasonlókra. Leszettem valami spam, kémprogram, malware ölőt [Ad-aware volt] és végignéztem a gépet. Egy ideig DuckDuckGo.com -al kerestem, majd egy fél nap múlva már bejöt a google is. Nem tudom, hogy nálam volt e a probléma, vagy valamelyik szomszédnál, de megoldódott így.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#58464) csaba17 válasza ggg666 (#58357) üzenetére


csaba17
senior tag

kb tuti hogy a vinyóval vannak gondok, tegnap még 45%os volt, ma már 0%...
igaz nem a bad sektorok emelkedtek hanem a felpörgetési időt írja rossznak ami csapágy vagy motorhibára utal hd sentinel szerint.
igazából mükszik a gép szóval amig nem veszek egy másik rendszervinyót addig próbálom használni, remélem bírni fogja.

(#58465) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Excelben kellene egy kis segítség. Az egyik cellába beírom, hogy 1/4, és enter után átírja dátumra. És sehogy se tudom megoldani, hogy 1/4 szerepeljen az adott cellában. A "Cellaformázás/Szám" résznél próbáltam beállítani a "Egyéni" résznél "Normál"- ra, de nem megy.
A másik az lenne, hogy van begépelek egy számsort, majd mellé egy másikat, és egyenlettel kellene kiszámoltatnom, hogy mennyi az eltérés %-ban az első oszlopban lévő számokhoz képest. Persze, ha negatívban van eltérés, akkor is pozitív % értéket kellene, hogy mutasson. Sikerült megcsinálnom, csak kíváncsi vagyok, hátha meg lehet kevésbé komplikáltabban is.

Köszi!

(#58466) ggg666 válasza csaba17 (#58464) üzenetére


ggg666
őstag

Tápegységet bemérted?

Az is okozhatja.

(#58467) föccer válasza SOAD19 (#58465) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy állítsd szövegre a formátumát, vagy üss elé egy space-t, amikor begépeled.

Másikra vagy használj HA() függvényt, amivel előre megvizsgálod a végeredményt és ha negatív, akkor *(-1). A másik, hogy használod az abszolut függvényt. Ez utóbbinak nem biztos, hogy pontosan ez a neve, de valami ilyesmi néven megtalálod.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58468) SOAD19 válasza föccer (#58467) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Hmm, de régen tanultam excelt. :B Esetleg, ha megadok egy konkrét példát meg tudnád mutatni, hogy hogy számítod ki, milyen képlettel, mert nem találom az abszolút függvények között, hogy melyik is kellene nekem?!

A1 cella: 50
B1 cella 48
és ebből kellene kiszámítani, hogy %-osan mennyi az eltérés az 50-től.

Én így oldottam meg: =B1/A1*100-100, majd a Cellaformázásnál, a Szám fül alatt, kiválasztottam a Negatív számok alatt, hogy pozitívat mutasson. :B

(#58469) föccer válasza SOAD19 (#58468) üzenetére


föccer
nagyúr

C1=HA(A1=B1;0;HA(A1<B1;(A1-B1)/A1*-1;(A1-B1)/A1))

Az általad írt megoldás annyiban hibázik, hogy csak átformázod a megjelenítést. Ha tovább akarsz számolni az eredménnyel, akkor nem a kiírt számmal, hanem a számított értékkel fog számolni (amely lehet ugye negatív is.

ps: az általad írt képlet logikai hibás. Nem a kettő közötti különbséget számolja, hanem a kettő egymáshoz mért arányát, ami nagyon nem ugyan az.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58470) csaba17 válasza ggg666 (#58466) üzenetére


csaba17
senior tag

multiméterrel nem de mivel a többi vinyónak nincs baja így valószínűleg nem az a hibás, az is új.
lehet mikor elszállt az alaplap ez is kapott egy löketet a régi táptól...
már csak abban bízom hogy a procinak nincs baja és el tudom adni.

(#58471) ggg666 válasza csaba17 (#58470) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem se szállt el mind a 28 winyóm egyszerre, mégis a táp volt a ludas, és szétbaxta az alapapi usb és sata vezérlőimet is + egy raid kártyát is.

(#58472) csaba17 válasza ggg666 (#58471) üzenetére


csaba17
senior tag

de már próbáltam hogy arra a csatira ráteszek egy másik vinyót, az jól müködik.
mindegy, délután rámérek multiméterrel de nem hiszem hogy azzal lesz gond, ezt is most vettem, chieftec 600W-os.
sztem ott a kisülésnél kapott ez is valamit vagy nem tudom.
majd délután írok.

(#58473) SOAD19 válasza föccer (#58469) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, megy egy privát. :)

(#58475) föccer válasza #85154688 (#58474) üzenetére


föccer
nagyúr

Aktivált Windowsról van szó?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58476) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hello!
Egy AMD X4 A10 6800K-ban a Radeon HD 8670D mennyivel jobb egy GeForce 9600GT-hez képest?

(#58477) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok,
abban szeretném a segítségeteket kérni hogy ismerősömnek szülinapja lesz és ihpone és superman kedvelő.
Ezért egy supermanes iphone tokot kapna tőlem.

iPhone 4 van neki.

Én ezt a tokot szeretném nem tudom jó e hozzá?
[link]

(#58478) pjen válasza csaba17 (#58472) üzenetére


pjen
félisten

Terhelés alatt mérjed,máshogy nem sok értelme van.

(#58479) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Ha van egy ötletem szerintetek azt hogyan tegyem közkincsé, hogy az számomra is jövedelmező legyen azaz megérje?

Írjak egy vagy több(?) általam kiválasztott cégnek/cégeknek, hogy helló van egy ötletem amit el szeretnék adni nektek?

Vagy még gondoltam arra, hogy készítek egy blogot ahová a minden olyan ötletemet felrakom ami eszembe jut, és készítek videót ahol elmagyarázom angolul és külön egy másik videóban magyarul is ugyan azt a témát, valamint készítek rajzokat leírásokat és ahogy a gépem erőforrásai engedik animációkat/bemutató videókat.

Csak a blognál arra kellene hagyatkoznom, hogy kellő érdeklődést kap és felkapják valamint mi a garancia arra, hogy engem megkerülve felhasználják az ötletemet.

Minden ötletel szívesen fogadok akár privát üzenetben akár itt.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#58480) föccer válasza Puma K (#58479) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha komolyan gondolod, hogy pénzt lehet belőle csinálni, akkor elsőként szabadalmi bejegyzést csinálj neki. Ott megvizsgálják, hogy van-e már ilyen, vagy ehhez nagyon hasonló bejegyzés-e vagy sem. Ha megkapod a szabadalmi jogot rá, akkor pediglen a szabadalmi leírással a kezedben felkeresni a gyártókat, hátha valamelyikük lát benne fantáziát. Ha meg kihagynak téged a buliból, akkor a szabadalmi bejegyzésre hivatkozva lehet őket perelni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58481) Impressa válasza Puma K (#58479) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv!
Kezdésnek a Föccer által írottakkal kezdem, utána jöhet a többi. :) Mert ha egy céghez elmész az ötleteddel, ők meghalnak, utána köszönök majd értesítenek. Aztán 1 hét múlva szembetalálkozol az ötleteddel, utána már nehéz lesz bizonyítani, hogy tőled származik, és mindenki jól jár, csak épp te nem. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#58482) nyunyu válasza SOAD19 (#58465) üzenetére


nyunyu
félisten

Excelben kellene egy kis segítség. Az egyik cellába beírom, hogy 1/4, és enter után átírja dátumra. És sehogy se tudom megoldani, hogy 1/4 szerepeljen az adott cellában. A "Cellaformázás/Szám" résznél próbáltam beállítani a "Egyéni" résznél "Normál"- ra, de nem megy.

Ha aposztrofot (', shift+1) teszel a szam ele, akkor nem formazza at a cellat szamma/datumma, hanem meghagyja szovegkent.

Pl. telefonszamoknal hasznos, mert igy megmarad a 06 eleji nulla, vagy a +36 elotti plusz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58483) SOAD19 válasza nyunyu (#58482) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! De, nem lehet valahol beállítani, hogy egyáltalán ne alakítsa át, amit beírok?

(#58484) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

A linkelt proci hőmérséklet alapjárat alatt elfogadható,egy Intel i5 3330 lenne? :U

(#58485) pjen válasza TechN7ne (#58484) üzenetére


pjen
félisten

Tökéletes. :)

(#58486) TechN7ne válasza pjen (#58485) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:R

(#58487) #65675776 válasza SOAD19 (#58483) üzenetére


#65675776
törölt tag

Í számformátumot állítsd át Szöveg-re, és akkor semmit sem konvertál.

(#58488) SOAD19 válasza #65675776 (#58487) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, de hol tudom ezt megtenni, mert nem találom. :B A Cellaformázás/Szám-nál nincs ilyen opció. 2007-es Excelem van.

(#58489) #65675776 válasza SOAD19 (#58488) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor passz. Nálam 2003 van fent, abban még volt ilyen.

(#58490) Lompos48 válasza #65675776 (#58489) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyanúgy ott van a 2007-esben is.

(#58491) ggg666 válasza SOAD19 (#58488) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam a 2010-es-nél itt van, a 2007-esben is valahol ott kell lennie.

Kezdőlap/Szám, és itt válaszd ki azt, hogy szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#58492) SOAD19 válasza ggg666 (#58491) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi mindenkinek! Beállítom, de csak az adott cellára tudom így beállítani. Nem lehet valahogy alapértelmezetté tenni, és csak ha kell, akkor választom ki a dátum formátumot?! :F

(#58493) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Van egy elég nagy problémám.

2 hete vettem egy videokártyát és 1 hete egy új monitort.
A képen látható jelenséget dobta a gép szimpla NET-ezés közben.
Gép kikapcs, majd be erre villog a kép. Mintha a háttérvilágítás csinálná.

Nem tudom, hogy most a VGA csinálja vagy a monitor. Minden bemeneten ugyan ez a jelenség.
A villogást 100%-ban a monitornak tulajdonítanám, de az a szét esett kép amit mutatok, az VGA problámának néz ki....

Mi lehet a baj? VGA vagy monitor? Valami ötlet a "szűrésre"? :F :F

:R :R :R

(#58494) ggg666 válasza SOAD19 (#58492) üzenetére


ggg666
őstag

Az egész munkafüzetet kijelölöd és akkor az egész munkafüzetre érvényes

(#58495) MaxxDamage válasza Daffchy (#58493) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én VGA -nak tudnám be a dolgot, de ha lehetőséged van rá akkor a gépet kösd rá másik monitor / TV -re és igazolódik a VGA ha másik kijelző csatlakoztatásánál is ugyanez a jelenség ! (tuti VGA mivel pixel csikos a kép...)

(vagy haver / ismerős TV vagy monitorjára !)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58496) SOAD19 válasza ggg666 (#58494) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, de úgy gondoltam, hogy ne kelljen minden indításnál, ezt a "hosszadalmas" műveletet mindig eljátszanom. :DDD

(#58497) Daffchy válasza MaxxDamage (#58495) üzenetére


Daffchy
őstag

3 monitor ki/be kapcsolás után egyre jobban mérséklődött a probléma, most már el is tűnt, vagyis nem villog.

A kép azóta nem esett szét.

Mivel teszteljem a VGA-t, hogy van-e baja? :F

(#58498) ggg666 válasza SOAD19 (#58496) üzenetére


ggg666
őstag

Ha ugyanazt a munkafüzetet használod akkor nem kell, egyébként ez a ctr+a és a szöveg kiválasztása olyan sok idő?

(#58499) SOAD19 válasza ggg666 (#58498) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, hogy nem sok idő, ezért is raktam az előbb idézőjelbe a hosszadalmas jelzőt. :) Csak bosszant, hogy mindig be kell állítani, és hogy nincs opció, hogy beállítsam alapértelmezetté.

(#58500) MaxxDamage válasza Daffchy (#58497) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam korábban ilyen jelenség akkor volt tapasztalható mikor a VGA driverét feltelepítettem... :DDD (restart után jelentkezett is)

VGA -t tudod tesztelni Unigine Valley Benchmark 1.0 pl.vagy Cinebench_R15 vagy Unigine Heaven 4.0 - biztos a terhelés alatt előjön a problem (ha jelenleg jó és VGA hiba / nem tudod tesztelni per.pill. másik kijelzővel - az lenne a biztos)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.