Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) tikshow válasza 800.henrik (#57050) üzenetére


tikshow
addikt

SSD-vel ugyanolyan, HDD-vel a 8 egy kicsit gyorsabb.

(#57052) Zolly444 válasza 800.henrik (#57050) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Attól függ milyen géped van

(#57053) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
A Samsung C650-es televíziója képes befogadni a UPC mediacard-t?

20 éve a Prohardveren

(#57054) kispx válasza 800.henrik (#57050) üzenetére


kispx
addikt

Kezdjük az elején: Melyik rendszer alá érhető el a gépedhez tartozó driverek? Ha a 8/8.1-hez nem akkor az szerinte felejtős lesz.

Win8-ról álltam vissza 7-re. Nem érzem, hogy egy friss 8 gyorsabb lenne, mint egy friss 7. Egyedül a bootolási sebessége lett jobb.

(#57055) 800.henrik válasza Zolly444 (#57052) üzenetére


800.henrik
senior tag

Kattints a nevemre, ott van.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57056) Vakegérke válasza Víz Elek (#57048) üzenetére


Vakegérke
veterán

A már korábban ajánlott Linux live jó megoldás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57057) Zolly444 válasza 800.henrik (#57055) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Szerintem 7 jobb lenne de ha a 8nál döntesz mégis nézd meg hogy minden kompatibilis e vele..

(#57058) Víz Elek válasza Vakegérke (#57056) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszi, már megoldódott. :R
Csak az a gáz, hogyha exFAT alatt próbálok másolni valamit a pendrive-ra, akkor 22%-ig elmegy, majd felmegy a másolási sebesség 5-6mb/s-ről 22mb/s-re, és megfagy, miért van ez?

Más.:
Ezt a konzolt szerintetek megéri elhozni 38-ért, ami tartalmazza a pk-t is?
Elviekben ezek a slimek már nem annyira hajlamosak a 3ledre, mint az elődei.

Samsung S9

(#57059) z123456789


z123456789
addikt

Valakit hívta már a +501-es telefonszám?

(#57060) Melack


Melack
veterán

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban van itt vmilyen topik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57061) Simivok


Simivok
senior tag

Miért van az, hogy egyes youtube videók másodpercenként megakadnak egy pillanatra? Csak pár videóval van így, a többi jó... :F

Galaxy S23 256GB Cream

(#57062) pjen válasza Víz Elek (#57058) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet hogy a pen valos mérete ez a 22% a többi valami szovftveres sumákság? :F

odrif:ha van benne cl kártya hely valszeg befogadja,az a kérdés támogatja e.Az upc.n van lista a támogatott Tv k ről.

[ Szerkesztve ]

(#57063) Víz Elek válasza pjen (#57062) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Nem tudom, mert most elment 30%-ig kész, vége.. :(

Samsung S9

(#57064) Satyricon válasza MacCaine (#57049) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem erre gondoltam, de ez az oldal is megteszi, sőt! Nagyon köszi! :R

Szerk.: Bár GTX 280-at látok benne, nem 285-öt. Lehet nincs is túl sok különbség a 2 kari között... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57065) MacCaine válasza Satyricon (#57064) üzenetére


MacCaine
őstag

Van egy ilyen is.

De kis google használattal szerintem meg fogod találni, amit keresel.

(#57066) Satyricon válasza MacCaine (#57065) üzenetére


Satyricon
addikt

kerestem, de nem találtam, csak 2004-es vga teszteket, magyar oldalon.

Szerk.: Angolul meg nemigazán tudok. Így nem is tudtam rákeresni. Köszi még1x! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57067) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Üdv ismét kompatibilitási kérdésekkel jönnék van erre egyébként külön topic?:)
Na mindegy :D Szóval honnan tudom megállapítani hogy egy Merevlemez kompatibilis e egy Alaplappal? Tudom hogy honlap ilyesmi de csak CPU és RAM kompatibilitást ír az alaplap oldalán..Tehát a két hardver:
Asrock H61M-VG3 alaplap
Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez

Lehetőleg magyarázatot is kaphatok?:)
Weboldal: http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG3/
Előre is köszi

(#57068) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy megbízható progit Windows 8.1 alá amivel Windows 8.1 telepítő pendrive-ot tudnék csinálni ISO-ból?

(#57069) tikshow válasza Zolly444 (#57067) üzenetére


tikshow
addikt

SATA csatlakozós a vinyó? Van SATA csatlakozó a lapon? Ha a válasz mindkettőre igen, akkor igen, kompatibilis.

(#57070) TaylorXIII válasza Zolly444 (#57067) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen, kompatibilis.

(#57071) Zolly444 válasza TaylorXIII (#57070) üzenetére


Zolly444
aktív tag

És választ tudnál adni hogy konkrétan miért??
Egyébként Köszi :)

(#57072) TaylorXIII válasza Zolly444 (#57071) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az alaplapodon 4 db SATA 2 3Gbit/s csati van és a merevlemez meg ahogy néztem SATA 3 6Gbit/s és igaz jobb lenne ha SATA 3 lenne a lap is de igazából a vinyókat annyira nem fogja ez vissza szóval jó lesz ez. Kompatibilisnek mindenképpen kompatibilis mivel a SATA visszafelé is kompatibilis.

(#57073) Apollo_21 válasza Zolly444 (#57071) üzenetére


Apollo_21
addikt

Általába a mai lapok többsége akár a 2Tb-os nagyságú merevlemezekkel is gond nélkül megbírkóznak...biztos vannak kivételek..de én így tudom.....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57074) Milgram1 válasza 800.henrik (#57050) üzenetére


Milgram1
aktív tag

A 8 gyorsabb

(#57075) Zolly444 válasza TaylorXIII (#57072) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Tehát egy SATA3-nak jó egy SATA2 és sima SATA csatlakozó is de egy SATA2-nek már csak egy SATA2 vagy egy SATA csati jó és a SATA-nak csak a SATA ha jól értelmezem :D Köszi mindkettőtöknek a választ minden tiszta :D

(#57076) tikshow válasza Zolly444 (#57075) üzenetére


tikshow
addikt

Nem-nem. Oda-vissza kompatibilis!

(#57077) DeNOx válasza #65675776 (#57039) üzenetére


DeNOx
tag

Megoldottam a problémát mégpedig úgy, hogy asztali gépemen letöltöttem a drivereket, csináltam egy bootolható ubuntut a pendriveomra és ubuntun keresztül átmásoltam a gép merevlemezére a drivereket aztán vissza win 7-be és feltelepítettem őket. Köszönöm a segítséged. :)

(#57078) Zolly444 válasza tikshow (#57076) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Tehát bármelyik SATA bármelyikhez?:D

(#57079) tikshow válasza Zolly444 (#57078) üzenetére


tikshow
addikt

Igen. Csak sebességbe van különbség.

(#57080) Zolly444 válasza tikshow (#57079) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Értem köszönöm tápegységekben járatos vagy Privátba tudnál segíteni? Épp gépet teszek össze kértem itt a fórumon összeraktak egy profit de kicsit nagy lett az ára most magam próbálkozom vele és tápot nem tudom milyet vegyek :D Nos?:)

(#57081) TaylorXIII válasza Zolly444 (#57080) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szerintem nyugodtan menjél vissza és írjad, hogy kisebb lett a keret és dobjanak össze egy másikat.
http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/friss.html

(#57082) Zolly444 válasza TaylorXIII (#57081) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Lehet hogy az lesz bár inkább összerakok egyet és úgy megyek h megkérdezem a véleményüket és hogy ugyanekkora keretből mit ajánlanak :D

(#57083) Zsotiabeka


Zsotiabeka
csendes tag

Sziasztok!

1, Hardveres tűzfalak esetében melyek a legkomolyabb márkák?
Én eddig csak a Cisco-ig, Fortinet-ig, Netasqig jutottam...de milyen komolyabb márkák vannak még akár iparági akár technológiai szempontból?
2, Hardveres tűzfalakat mi alapján lehet összehasonlítani a leginkább? Melyek a legfőbb adatok, szempontok?

Köszönöm szépen előre is ha valaki megszán és válaszol... :)

(#57084) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok több oldal így jelenik meg a böngészőben....

mit kell letöltenem vagy beállítanom hogy normál legyen?

köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#57085) kispx válasza padi68 (#57084) üzenetére


kispx
addikt

(kép lemaradt)

Cache ürítés volt?

(#57086) padi68 válasza kispx (#57085) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#57087) draff válasza Lompos48 (#57047) üzenetére


draff
aktív tag

Jó - maradjunk.

Még mellesleg abban is maradhatunk - ha nincsen Wi-Fi router - akkor ez a bigyó, vagy akárminek nevezhetjük, de - egy az egyben - meg van halva!

(#57088) Lompos48 válasza draff (#57087) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én ezt nem is kérdőjeleztem meg. :N

Egyébként van élet router nélkül is a WiFi-n. Például egy Acces Point, amiben nincs semmiféle útválasztó, mégis erre szolgál. :D

[ Szerkesztve ]

(#57089) draff válasza Lompos48 (#57088) üzenetére


draff
aktív tag

Na - ezek már nekem igazi technikai magasságok.
Ezeddig egy sima ADSL-em volt, vagyis a bejövő telefon-kábelbe közbeiktatott alul- vagy felüláteresztő szűrővel és magával a modemmel.
Aztán volt még utána egy saját tulajdonú routerem is, ami csupáncsak arra kellett, hogy a lányomhoz - a másik szobába - ne kelljen a mindenféle vezetékeket áthúzgálni, meg hogy eleve le lehessen osztani a netes bulit többfelé ...
Aztán hoztak egyszer valamilyen apropóból egy új modemet, amiben már gyárilag - de benne volt a router.

Legutóbb meg, amikor a kábeltévén átálltam a digitálisra, ismét hoztak ide valami megint új kütyüt, ami a TV-t magát "megcsinálja", de mellette már azon jön be a net - és az is osztja széjjel a lakásban.
Tehát lehet fogni mindenféle drótos toldásokkal, és persze a vezeték nélküli -antennás Wi-Fi-vel.

De én ezt az Acess Point-ot egyáltalán nem ismerem.

Hűűű de buta vagyok ....

(#57090) Zolly444


Zolly444
aktív tag

A rangozási rendszert valaki le tudná nekem írni?? Sehol sem találom...

(#57091) Vakegérke válasza Zolly444 (#57090) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57092) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Adott egy samsung le40 c530 tv.Szeretném elővarázsolni belőle a pvr funkciót.Szervizmenüben be is kapcsoltam de mégsem megy.
Van akinek sikerült már?

(#57093) Zolly444 válasza Vakegérke (#57091) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Köszönöm!

(#57094) Vakegérke válasza Zolly444 (#57093) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel segítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57095) Lompos48 válasza draff (#57089) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem bosszantani akarlak, soha, hanem a helyes útra téríteni. :) Nem mondunk kizárólagos szentenciákat olyasmikről, amiket nem ismerünk részleteiben. Ennyi az egész.

...Legutóbb meg, amikor a kábeltévén átálltam a digitálisra...

Abba a kütyübe belapakoltak egyszerűen mindent: modemet, routert, wifit azért, hogy a szerelőnek is meg a felhasználónak is megkönnyítsék a "dolgát". A szerelő csak azért időzhet egy negyedóránál többet, mert zsebpénzt szeretne. Néhány évvel ezelőtt ez elképzelhetetlen volt.

Ott, ahol az optikai kábel érkezik a felhasználóhoz, a doboz, amit adnak, még a média konvertert is tartalmazza, ami az optikai jelből elektromosat varázsol.

(#57096) Kommy válasza korcsillio (#57092) üzenetére


Kommy
veterán

Nem támogatja pvr-t mégha be is lehet kapcsolni, az első amin működik is az a c650-es sorozat (service menüben aktiválva)

(#57097) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Szeretnék több vcard file-t egyszerre beimportálni az Outlook névjegyalbumába, megoldható? (jelenleg 2003-at használok)

Csv-vel sikerült viszont nem látszanak a vezetéknevek ennek beállítása megoldható?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#57098) simson01


simson01
csendes tag

Sziasztok!
Az szeretném kérdezni hogy GA-H61MA-D3V alaplapi hangkártya át tud hangot küldeni egy HDMI-DVI kábelen keresztül a tv-re hangot is vagy csak a kép megy át addig nem akarok feleslegesen vásárolgatni
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#57099) Đusty válasza simson01 (#57098) üzenetére


Đusty
addikt

DVI kimeneten nincs hang tudtommal így teljesen mindegy milyen a hangkártya. Külön drót kell.

[ Szerkesztve ]

(#57100) anonymus89 válasza anonymus89 (#57097) üzenetére


anonymus89
addikt

Csv-vel sikerült viszont nem látszanak a vezetéknevek ennek beállítása megoldható?

Megoldva.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.