Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok, kéne egy kis segítség.

A munkahelyemen van egy gép amiben egy celeron 420-as proci (1 mag 1.6GHz) volt, most ki lett cserélve egy E6600-ra (2 mag 2.4Ghz). A gépen Windows XP Home SP3 van telepítve, de egy olyan gondom lenne, hogy nem látszik a második mag a csere utána feladatkezelőben.

Amiket eddig próbáltam:
- Eszközkezelőben ACPI többprocesszorosra átrakni.
- msconfig-ban a boot.ini tabon átállítani a /NUMPROC változót, de itt nem is tudok 1-nél nagyobbat kiválasztani.
- devcom-al próbálkoztam még, de persze most nem találom a parancsot amit kiadtam.
megvan a parancsok:
- devcon sethwid @ROOT\ACPI_HAL\0000 := +acpiapic_mp !acpiapic_up
- devcon update c:\windows\inf\hal.inf acpiapic_mp.

mindegyik állítás után volt legalább 2 újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#58202) invasio válasza Kommy (#58201) üzenetére


invasio
tag

Szia

Nem írtad milyen alaplap van alatta.
Volt ahol külön engedélyezni kellett a BIOS-ban a Multi Core Support-ot.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58203) pacsika válasza Kommy (#58201) üzenetére


pacsika
csendes tag

plusz az is elképzelhető, hogy valamiért az alaplap "eldobja" a procit, felismeri, hogy ott van, de nem látja a második magot

(#58204) Qru válasza Kommy (#58201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sehogy. XP Home nem támogatja az 1-nél több magos cpu-kat.

mod:

Vagy mégis? [link]

Azt a hotfixet tedd fel amit írnak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58205) Kommy válasza invasio (#58202) üzenetére


Kommy
veterán

Biosban nincs ilyen lehetőség azt is megnéztem, ez amúgy egy HP Compaq dx2300-as gép, tehát a HP-nak valami saját tervezésű alaplapja van benne.

(#58206) invasio válasza Qru (#58204) üzenetére


invasio
tag

Tamáskodom.....

Ja és a fórumokat átfutva: a BIOS frissítése meg fogja oldani a problémát...

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58207) Qru válasza invasio (#58206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól teszed. Itt is azt írják, hogy lehet. Rosszul tudtam.

Jó a háttér. ;)

#nincsbennetarcsi

(#58208) Kommy válasza Qru (#58204) üzenetére


Kommy
veterán

Mennie kéne a több magnak.

Holnap megpróbálom a fixet.

(#58209) invasio válasza Kommy (#58208) üzenetére


invasio
tag

BIOS Update

Higgy nekem.... :K

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58210) Kommy válasza invasio (#58209) üzenetére


Kommy
veterán

Azt is megnézem ha szoftveresen nem jutok előbbre.
Köszönöm a válaszokat, holnap este jelentkezem mire jutottam.

(#58211) MaxxDamage válasza Kommy (#58210) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen kollégák által említett esetben megoldható Win XP Homera is , de hivatalosan / gyárilag a Win XP Prof. volt az ami támogatta a second CPU -kat ! (tudom, mert van sok 2 CPU-s PIII konfigom , Win XP Prof -al , ami megfelelően támogatja / kihasználja a 2db CPU -!) ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58212) szlovibuki


szlovibuki
tag

Most akkor hogy is van ez? Ha valaki pályakezdő, és november 1-től van munkában, akkor elmehet táppénzre már novemberben vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#58213) Vakegérke válasza szlovibuki (#58212) üzenetére


Vakegérke
veterán

Határozatlan, vagy határozott idejű szerződés, esetleg közmunkáról van szó?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58214) szlovibuki válasza Vakegérke (#58213) üzenetére


szlovibuki
tag

Közmunkáról van szó, a szerződés 2013. november 1-től 2014. április 30-ig szól.

(#58215) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Véletlenül megnyomtam 1 gombot a billentyűzeten, és a facebook 3D-s képét hozta be, amit egérrel tudok forgatni:

Szerk.:Tudja valaki, melyik volt ez a gomb? :F Szerintem el tudom tüntetni, csak kíváncsiság képpen érdekelne a dolog. Ill. az, mire jó ez? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#58216) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

HDD-s kérdésem lenne :

Ha egy 4 TB-os vinyót egyben szeretnék formázni akkor az UEFI-ben mit kell engedélyeznem ?

Mert win7 alól csak 2TB-ot enged a lemezkezelő és más alkalmazás is.

Bocs , kimaradt : Konfig az adatlapomon olvasható !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58217) TaylorXIII válasza Borisz76 (#58216) üzenetére


TaylorXIII
őstag

GPT-re formázottnak kell lennie a merevlemeznek. Másképp nem megy a >2GB tudtommal.

(#58218) Borisz76 válasza TaylorXIII (#58217) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm !

Közben azért én is kutakodtam és a Tomshardware oldalán ilyet találtam :

"the MBR size limit is 2.2TB

to take advantage of the 4TB as one partition it needs to be GPT"

Angol tudásom nem a legjobb....de azért "átjött" a megoldás :)

Köszi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58219) Vakegérke válasza szlovibuki (#58214) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A közmunkások az általános munkajogi szabályok szerint mehetnek beteg, szülési és fizetés nélküli szabadságra, számukra évente 20 munkanap alapszabadság jár.
. Ha a munka év közben kezdődött vagy szűnt meg, a szabadság arányos része jár. Egyelőre sem az évek számának növekedése, sem egyéb körülmények (egészségi állapot, gyermekek, fiatalkor) nem jogosítanak pótnapokra."

Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58220) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy m2ts fileból szeretném kiszedni a számomra nem szükséges hangsávokat.
Tsmuxer 1.10.6-ot használok és a hangsávok között van dts-hd ma is.
Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a muxálás után a dts-hd ma hangsáv érintetlen maradt-e?
Mert eredetileg 5033 kbps kéne, hogy legyen, de csak a core értéket látom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#58221) Winne válasza Winne (#58184) üzenetére


Winne
nagyúr

Valaki? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#58222) Borisz76 válasza TaylorXIII (#58217) üzenetére


Borisz76
veterán

Sikerült megcsinálnom !

Bizonyíték !

Köszönöm a segítséget !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58223) TaylorXIII válasza Borisz76 (#58222) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szuper! Gratulálok!:) Kemény az a 4TB-os vinyó:D Mert ugye gondolom egy darab 4 Tb-os vinyód van:D A képből az is lejöhetne, hogy 4 db a 4TB-os vinyód van:D Na az már nagyon komoly lenne.

(#58224) Borisz76 válasza TaylorXIII (#58223) üzenetére


Borisz76
veterán

Hát....na !

a 7*2 TB-ot fejlesztettem 4*4 TB-ra :DDD

Most kezdem az adatok másolását...ami nem 2 percig tart.

A 2TB-osokat meg félreteszem. Egyet meg öcsémnek adok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58225) Vakegérke válasza Winne (#58221) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elsőre nem mertem megszólalni, hátha akad okos tanács.
Nem konyítok a Windows 8.1-hez, de az energia gazdálkodás részletes beállításainál elméletileg be lehet állítani az USB eszközök viselkedését. Ott kéne kutakodnod. Avagy az eszközkezelőben, magán az eszközön jobb klikk, aztán nosza rajta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58226) kispx válasza Satyricon (#58215) üzenetére


kispx
addikt

A gombot passzolom, de ha a ctrl + shift + i megnyomod, a megjelenő ablakban jobb oldalán a második ikon ez a 3d nézet.

A használata pedig: webfejlesztőknek.

(#58227) Satyricon válasza kispx (#58226) üzenetére


Satyricon
addikt

jaaa, értem, köszi! :DDD Valamelyik gomb volt itt az Insert környékén... Mindegy, lényegtelen :DDD Köszi!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#58228) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Ha kimegyek romániába, akkor elég egy sima személyi, azt pá? :))

Samsung S9

(#58229) tonyrulez válasza Winne (#58221) üzenetére


tonyrulez
őstag

Furmányos módszerrel elvileg megoldható registry-ből.

4 8 15 16 23 42

(#58230) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan csatlakozó, amivel 2 HDMI kábelt össze tudok kötni?
Rövid a kábel amit vettem, és így nem tudom összekötni a tv-met a géppel. Így vennék hozzá még 1 2 méteres kábelt, ahhoz kéne 1 ilyen csatlakozó ha van.
Nem szeretnék egybe venni 1 hosszú kábelt.

(#58231) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok!

adott egy esata 3.5" raidmax, alu külső hdd ház (passzív).benne egy wd caviar green (WD10EADS) 1tb hdd 5400rpm
sokat számítana hűtés szempontjából, ha elfektetném az asztalon? félek, hogy felborul esetleg

[ Szerkesztve ]

(#58232) Borisz76 válasza forras2 (#58230) üzenetére


Borisz76
veterán

HDMI Toldó adapterek

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58233) Vakegérke válasza Víz Elek (#58228) üzenetére


Vakegérke
veterán

EU tagállam, így elég, csak érvényes legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58234) razorbenke92 válasza szlovibuki (#58214) üzenetére

Ejj de nagyon nem tetszik az a munka. Nem tudom micsoda háttered lehet, egy biztos, engem nagyon zavar már amit művelsz itt emiatt. Ha valamiben sunyítasz, remélem kiderítik, és megkapod amit érdemelsz. Ha nem sunyiság, akkor sorry, de ez az egész már nagon büdös.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58235) Winne


Winne
nagyúr

Próbálgatom, köszi mindkettőtöknek!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#58236) Vakegérke válasza razorbenke92 (#58234) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szerződés szerződés, nem bújhat ki alóla. A doki sem meri csak úgy betegállományba venni, mert megütheti a bokáját.
Tény ami tény, ő a jövő zálogainak egyike. Mit is mondott Hofi mester? "Dögöljek meg, ha kiváltom!"

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58237) forras2 válasza Borisz76 (#58232) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm :R

(#58238) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok
ma megjött az új alap és a proci( gigabyte 970a-d3, fx4130).
a gépbem van 3 vinyó, 500,1000 és 2000 terás. az 500ason van a win7 de azt nem ismeri fel...
rácsatlakoztatom és az 500ast nem ismeri fel a boisban...
elsőnek nekiáll és vagy 10x kattog a vinyó, sztem a fejet mozgatja utána meg nem is pörög, és hiába indítom újra a gépet az 500as meg sem mozdul...
ja és van itthon egy usb-s házam, abba beletettem ezt a vinyót és gond nélkül elindul, próbaképp 9 gigát rámásoltam illetve filmet is néztem rajta, abban a házban jól müködik és a hd sentinel sem jelez hibát,
mi lehet a gond?

a másik két vinyót simán felismeri, de ezt nem és még ha újra is telepítem akkor erre tenném a rendszert, bár ezt nem akarom.
próbáltam kábelt cserélni, akkor is ugyanez illetve ha ugyanazokra a kábelekre rádugok egy másik vinyót azt gond nélkül felismeri.

(#58239) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!AZ imént újratelepítettem a rendszert és miután minden programot felraktam stb.Lefuttattam a win 7 élményindexet.Le is futott viszont nem ad ki pontszámokat hanem ez a kép van:[link] amikor megnyitom a rendszer tulajdonságait akkor meg azt írja,hogy nincs minősítve a rendszer...ez mitől van?Köszi a segítséget....

(#58240) MaxxDamage válasza csaba17 (#58238) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

ha annyit kattog akkor valami baja lehet... egy rendszer alatti HD Sentinel teszt / kép kellene az állapotáról és többet tudunk ! (én sector / egyéb hibára gyanakszom!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58241) szlovibuki válasza Vakegérke (#58219) üzenetére


szlovibuki
tag

Köszi szépen, közben én is keresgéltem és nem találtam semmi olyat, hogy aki most kezdte, az X ideig nem mehet táppénzre.

(#58242) Rivaul válasza genndy (#58188) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm. Pont ilyenre gondoltam. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#58243) csaba17 válasza MaxxDamage (#58240) üzenetére


csaba17
senior tag

megpróbálom egy normál pcbe belerakni és majd írok.
az alaplap elfüstölt meg a táp is, azért váltottam amd-re.

(#58244) MaxxDamage válasza csaba17 (#58243) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendbe.

Elfüstölt a lap + táp ? :Y :U
Sajnálatos.... :((

Netán ha abba a gépbe volt ez a HDD is, lehet megsinylette azt az esetet..., de HD Sentinel majd mutatja, ha gond van vele ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58245) #85154688


#85154688
törölt tag

Erre valaki:[link]

(#58246) csaba17 válasza MaxxDamage (#58244) üzenetére


csaba17
senior tag

ebben volt mind3, a táp elfüstöltetett egy ic-t az alaplapon, s755ös intelről váltottam erre az amd verzióra.
amúgy akkor is érdekes hogy abban a külső házban semmi gond, az asztaliban meg fel sem ismeri...

(#58247) MaxxDamage válasza csaba17 (#58246) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

HD Sentinel képet ossz meg itt a fórumon és látjuk, ha van valami gondja ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58248) csaba17 válasza MaxxDamage (#58247) üzenetére


csaba17
senior tag

kép
rendszer alatt nem tudom hogy érted, hogy arra bootoljon? azt talán csak holnap tudom megoldani.
ettől a képtől nem leszünk okosabbak, smart értékek sem változtak.

(#58249) kenny123


kenny123
addikt

Gyógyszerek felszívódási idejét tudom valahogy befolyásolni? Mondjuk, ha elötte nem ettem, vagy inkább bevétel után eszek / iszok rá valamit?

yo

(#58250) MaxxDamage válasza csaba17 (#58248) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ránézésre minden rendbe vele !
Mennie kéne minden gond nélkül... minden bevan állítva a BIOS -ba ? (fontos)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.