Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) VoidXs válasza tibidb (#57350) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, csak az X1550, abból is csak az AGP-s változat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57352) jfehervari1 válasza tonyrulez (#57349) üzenetére


jfehervari1
tag

köszi

(#57353) jfehervari1 válasza tonyrulez (#57349) üzenetére


jfehervari1
tag

Csak ezek fizetősek,ingyenes nincs?

(#57354) geckowize


geckowize
őstag

Hello
Van egy Asus RT-N10 routerem. Az utobbi idoben megunta hogy normalisan mukodjon, ami abban nyilvanult meg, hogy annak ellenere hogy a modem adott netet tehat mukodott, o azt nem nagyon akarta szetosztani, se kabellel se wifin. Korlatozott halozatot irt windowos gepen, net nem jott be.
Ezt 3bol 2x a router aramtalanitasa megoldotta, de most mar inkabb csak 3bol 1x. Frissitettem rajta a firmware-t, mert volt fent ujabb az asus honlapjan, de ez sem oldotta meg. Sot.

Azota meg a konfigjaba se tudok belepni localhosttal, ha ugyan megis szokoevente felszer sikerul belepni, akkor barmelyik menupontra kattintva 5-10 perceket tolt... resetet is probaltam, nem igazan segitett, ugyanug ha bejutok konfigba, es pl wan beallitasokra akarok menni akkor az orokkevalosagig tolt, lehetetlen kivarni.
Pedig be szeretnem allitani hogy ne 192.168.1.2-tol ossza ki hanem x.x.x.4tol, dehat ugye a dhcp beallitasokba se tok bemenni.

Sajnos mar nem garis... tescoban lett veve azok meg 1 evet vallaltak ra es az asus vip garipapirt nem toltottek ki, amivel norm esetben 2 ev kellene legyen, es akkor meg garis lenne...
Mit tudok ezzel csinalni? Edesanyam munkajahoz szukseges az internet, ugyhogy ez igy nem mehert tovabb... vegyunk uj routert?

(#57355) erkxt


erkxt
tag

Asus 7950 es kártyámat szeretném felhúzni legalább 1100 Mhz re.
az asus tweakel huzom maxra 1100 mhz és a feszültséget is maxra akkor lefagy.

ki milyen értékkel érte el a stabil 1100 mhz et milyen beállításokat használjak?
a procit fx 6300 most húzom 4300 Mhz re hogy kihajtsa a vidkarit.

(#57356) troll81


troll81
addikt

sziasztok alaplapomom elkezdett recsegni a hangkimenet :F mit lehet ezzel kezdeni? :W kicsit idegesit asus m4a77 td pro a lapnem mai sajna de akkor feladta a hang kari ?
:F

(#57357) erkxt


erkxt
tag

Szerintem meghalt érdemes venned egy másikat lehetőleg ne Tescoba tedd . hanem Media markt vagy pc szakuzletbe!

(#57358) troll81 válasza erkxt (#57357) üzenetére


troll81
addikt

hmm dreiver frissités elött nem volt ilyen baj visszategyem a régebbit? :F mert az asszony gépe és nem tudom frissités elött vagy után szolt :F

(#57359) attiati


attiati
veterán

hetvegere kihuztam a konnektorbol a gepet. Ma visszadugtam es nem lehet bekapcsolni, mintha nem lenne aram alatt. De meg a halozati csatlakozo sem vilagit narancssargan. Masik konnektorbol sem megy. Monitor mukodik. ugyanabbol a konnektorbol.

Otlet? Mit es hogyan vizsgaljak? Ha tapkabel gond lenne, attol meg vilagitana a halozati kabel?

[ Szerkesztve ]

(#57360) Vakegérke válasza geckowize (#57354) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt lehet, hogy hasznos választ kapsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57361) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Van olyan topic ami a bankokkal foglalkozik?
Gondolok itt arra, hogy hol erdemes szamlat nyitni, stb..

Samsung S9

(#57362) attiati válasza Víz Elek (#57361) üzenetére


attiati
veterán

[link]

enyémre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#57363) Undoroid válasza attiati (#57362) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Ha jól értem, akkor az a narancssárga egy elosztón van? Vagy nem értem...fogalmazd át, mert így eléggé zagyvaság!

Lehet, hogy csak a konnektor és a PC közötti "valami" hibásodott meg!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57364) attiati válasza Undoroid (#57363) üzenetére


attiati
veterán

bedugod a hálózati kábelt a gép hálózati csatlakozójába. Arra nem emlékszem, hogy az a gép bekapcsolása nélkül is szokott világítani narancssárgán? Vagy az csak a gép bekapcsolása után?
A hálózati csatlakozó a géptől és a konnektortól függetlenül kapja az áramot?

mindjárt veszek egy tápkábelt. De mire gondolsz, mi hibásodott meg a gép és a konnektor között?

Alaplapi vagy táphiba is lehet?

Mi szokott világítani? Hol? :U - Undoroid

[ Módosította: Undoroid ]

(#57365) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok . Honnan lehet megkülömböztetni egy samsung note2 lte-t egy samsung note 2 től?

(#57366) attiati válasza Undoroid (#57363) üzenetére


attiati
veterán

maga a hálózati csatlakozó

(#57368) Undoroid válasza attiati (#57366) üzenetére


Undoroid
őstag

:DDD

Első körben a tápegység lehet a hiba forrása.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57369) MacCaine válasza tonyrulez (#57342) üzenetére


MacCaine
őstag

Elvileg nem veszik észre, ha csak a hálózati forgalmat nézik. Viszont egy céges gépen lehet olyan program, amivel meg tudja mondani a rendszergazda / munkáltató, hogy mik vannak telepítve. Plusz ha túl sokat torrentezel, a forgalom mértéke miatt is szólhatnak. (Sőt, ha elég szigorú a policy, akkor a vpn kapcsolatot is simán tilthatják.)

(#57370) draff válasza erkxt (#57357) üzenetére


draff
aktív tag

Mintha nem mindegy lenne, hol veszi meg?

Sajnálatos de mindenütt ugyanazt fogja kapni (valami kínai gagyit), ámde lehetséges benne, hogy a Tescoban
(csak írtam erre egy számot - a viszonyítás kedvéért) - ezerért,
a Média Markt-ban 2 ezerért,
míg a PC szakboltban már 3 ezerért. Mindenütt ugyanazt a tipust és márkát.
Mert kis hazánkban az árak nem mindig (de inkább sohasem) a minőséget tükrözik,
hanem inkább azt, hogy mely eladó cég mennyit akar megkeresni rajta (és vele) a palimadár vevőkön!

(#57371) rii


rii
nagyúr

sziasztok

win7-re kérhetnék ingyenes MP3-ból AUDIO-t író CD-író programot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57372) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Sajnos más helyet nem találtam ezért ide tenném fel a kérdésem..
Ezen a képen látható egyszerű kis feladatot kéne megoldani de én egyáltalán nem tudok rájönni hogy milyen helyek szerepelnek a képen.
Segítséget előre is köszönök. :R

(#57373) attiati válasza Undoroid (#57368) üzenetére


attiati
veterán

1. neked világít alapból a gép bekapcsolása nélkül az utp kábel csatlakozója?
2. tudok valamit tesztelni? Nagyon nem szeretnék potyára venni egy 10e ft-os tápot. (sajnos ismerőshöz nem tudom vinni a gépet, hogy próbálgassunk. Tápkábelt vettem, nem oldotta meg a gondot).
3. Tápot nem lehet valahogy megjavítani? Egyszerűen nem értem az egészet. Ki volt húzva a gép a konnektorból. Mikor visszadugtam, meg se mozdult. Fel se pörgött semelyik venti, nincs égett szaga, semmilyen hangot nem adott ki. Mi a fene lelte?

[ Szerkesztve ]

(#57374) Undoroid válasza attiati (#57373) üzenetére


Undoroid
őstag

1. Az enyém nem világít.
2. és 3. Inkább vidd be a legközelebbi számtechbolt szerviz részlegébe! Ha nincs jártasságod a hibakeresésben és nincs hozzá mérő / ellenőrző műszered illetve cserealkatrészed, akkor bízd hozzáértőre a dolgot!

A teszteléshez ki kell(ene) szerelni a tápot a helyéről. Műterhelés csatlakoztatása után a megfelelő pontok összekötésével beindulna a tápegység. Ez után egy multiméterrel ellenőrizni tudod a kimeneti feszültségek meglétét. Ha azok megvannak, akkor máshol kell keresni a hibát!

Javításhoz pedig mindenképpen szakember kell! Bonyolult elektronika bújik meg a burkolat alatt! Ritkán látszik kívülről egy alkatrészen az ha elromlott.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57375) MacCaine válasza attiati (#57373) üzenetére


MacCaine
őstag

Nincs véletlenül a tápon egy kapcsoló?

(#57376) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Szerintetek kiszakadt kabátommal mit kezdjek?

2 hete vettem, nem szeretném kidobni.

(#57377) 5teve


5teve
senior tag

win7 telepítésekor nem lát a telepítő merevlemezt se ahci se ide módban. (biosban látszik).
valami ötlet?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#57378) pjen válasza Atomgeszi (#57376) üzenetére


pjen
félisten

Én bekentem egy hasonló színű vékony anyagot nem keményedő ragasztóval,alácsúsztattam,rásimogattam,észre sem venni. :)

(#57379) Lompos48 válasza Atomgeszi (#57376) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Keresel egy ugyanolyan színű cérnát és megkérsz anyukát, lánytestvért, barátnőt, hogy szépen varrja össze. Senki nem figyeli, csak te fogod tudni, hogy meg lett varrva.

(#57380) Atomgeszi válasza pjen (#57378) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A képen ugyan nem látszik, de nem csak alul áll el, hanem oldalt is, így ki lehet hajtani, mint egy szeletet.
A címkéje azt írja, hogy 100% Poliészter... de ez nem a töltetre vonatkozik?

Holnap benézek a rövid méterárú boltba, hátha kitalál valami okosat :)

[ Szerkesztve ]

(#57381) pjen válasza Atomgeszi (#57380) üzenetére


pjen
félisten

Holnap benézek a rövid méterárú boltba, hátha kitalál valami okosat:jó ötlet :)Vasalható matrica,ovatosan ha műszálas?

[ Szerkesztve ]

(#57382) 5teve válasza Atomgeszi (#57376) üzenetére


5teve
senior tag

hímeztessél rá valamit és az eltakarja.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#57383) Atomgeszi válasza pjen (#57381) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak gondoltam előtte házilag oldanám meg, hátha valakinek volt hasonló "fos"anyagú kabátja és történt hasonló :D De még nyomathatok rá devergo feliratot az lesz a menő ;]

(#57384) draff válasza MacCaine (#57375) üzenetére


draff
aktív tag

Vagy benn a tápban az az üvegcsöves biztosíték?

Lehet, hogy villant egyet - oszt VISZLÁÁÁT!

(#57385) HF77


HF77
őstag

helo
procit cserélnék, jelenleg ez van core 2 duo T7100 1,8ghz 2Mb cache
ebben gondolkodom:
Core 2 Duo T7700 2,4Ghz 4MB L2 cache 800Mhz FSB 65nm 8000ft

Core 2 Duo T9300 2,5Ghz 6MB L2 cache 800Mhz FSB 45nm 13000ft

szerintetek érdemes cserélni, és a T9300 megéri az árát,érdemes inkább azt venni??

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#57386) Ryder62


Ryder62
őstag

Hogy tudok jelszót változtatni itt ph-n? :B

(#57387) Melack válasza Ryder62 (#57386) üzenetére


Melack
veterán

Adataim - kétszer ugyanazt a jelszót írod be a megfelelő helyre, és kész is

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57389) Ryder62 válasza Melack (#57387) üzenetére


Ryder62
őstag

Ok, thx. Csak fura volt, mert más oldalakon kéri a jelenlegi jelszót is. :)

(#57390) tibidb válasza VoidXs (#57351) üzenetére


tibidb
újonc

De a sapphire radeon x1650 pro is 8x agp? Az miért nem kompatibilis?

(#57391) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Samsung tabletem, az lenne a kérdés, hogy számla nélkül a garancia érvényesíttethető-e és van-e házhoz járós garancia?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#57392) pjen válasza tibidb (#57390) üzenetére


pjen
félisten

Ha a lapodon van 8xAGP és a VGA is 8xAGP akkor mennie kell,esetleg a kieg táp lehet probléma,de menni akkor is megy csak kiirja hogy lassabb. :)

Winne:Garancia levél megvan?annak alapján esetleg müködhet.Bár ha gar levél van tudsz kérni számla másolatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#57393) Amu válasza Winne (#57391) üzenetére


Amu
tag

igen, sz nélkül is van gari !

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#57397) FlasH-BacK válasza HF77 (#57385) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem a két processzor ára arányban van a teljesítményével, és a fogyasztással (a T9300-as kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik, mert csak 45nm-es gyártástech-el készül).
Kérdés, kihasználod-e a plusz teljesítményt, tehát pl. játszol, képet/videót szerkesztesz, tömörítesz, stb. annyit, hogy érződjön a különbség. Plusz ugye a fogyasztás és melegedés főleg akkor számít, ha akksiról járatod, és/vagy nincs jó hűtésed.

Fontos:Csak akkor vedd a T9300-ast (és egyéb 45nm-es procit), ha támogatja a laptopod! Plusz ha lehet benne cserélni a procit, ugyanis vannak olyan notik, amikben BGA-s, tehát be van forrasztva a cpu az alaplapba.

Hasznos kitölteni az adatlapodon a "cuccok" rovatot, hogy tudjuk, milyen hardverrel kapcsolatban kérdezel.

(#57399) FlasH-BacK válasza tibidb (#57390) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ha megnézed az alaplap honlapján, elég szűkös a támogatott vga-k listája (főleg ATI fronton), de azt mondom, ne csüggedj el teljesen, elméletileg vinnie kéne a legtöbb 8x AGP karit is a lapodnak.
Én azt javaslom, először nézz körül itt ph-n az alaplapos témák közt, megkeresve az alaplapod chipsetjét, hogy van-e tapasztalat x1650-nel. Ha nem kizárt hogy működik, akkor meg tedd be a legfrissebb biost a lapba, meg a kártyát, és hadd szóljon! A plusz táp meg egy floppys molex, minden tápon lennie kell, nem téma.:)

Amu: ne vedd személyes sértésnek, de a topik címe "Azonnali kérdések", és nem "Azonnali kérések". Azoknak az esélyét csökkented, akik valami konkrét problémával kapcsolatban várnak segítséget, egy olyan kérdőívvel, ami ráadásul kereskedelmi célokat (is) szolgál. Ha a facebook faladra kirakod, semmi gond, de ez szerintem nem a megfelelő hely.

[ Szerkesztve ]

(#57400) GyéBen válasza MacCaine (#57207) üzenetére


GyéBen
tag

A routeren nincs beállítva külön DNS szerver, vagyis a szolgáltatóét (T-Home) használja. A gépen sincs beállítva külön DNS szerver.
Maga a lekérdezés amúgy működik, csak a Windows nem hajlandó feldolgozni a routertől kapott adatokat.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.