Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) Zolly444 válasza FlasH-BacK (#57397) üzenetére


Zolly444
aktív tag

http://m.itcafe.hu/tema/milyen_procit_vegyek_3/hsz_1-50.html

Itt kérdezz rá.segítenek
Bocsi az m. Linkért..telón vagyok..

(#57402) MacCaine válasza GyéBen (#57400) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor próbálj meg másikak állítani neki. Mondjuk 8.8.8.8 és 8.8.4.4.

(#57403) pjen válasza Vakegérke (#57396) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk egy egér nem is akkora kaland,bár én is kitöltöttem.

(#57404) shadow1901 válasza Amu (#57388) üzenetére


shadow1901
aktív tag

(#57371) rii
IMG Burn nevű programot használtam amíg volt íróm.Úgy rémlik tud audiót is írni. De ingyenes az tuti.
Válszként hatásosabb az UP! :D

Meg igen megszaporodtak ezek egyébként. Te vagy a 3. ilyen jellegű kérdező. Ugyan az a módszer, ugyan az a cél.
Egyszerre mindenkit ugyanaz érdekel? Nincs itt valami bérezés a beszolgáltatott adatok után? ;]
Kitöltöttem cím nélkül. Nyerjen olyan akinek tényleg szüksége van rá. UP! :)

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#57405) rii


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57406) malocz


malocz
tag

Sziasztok!

Smasung Smart Tv-re usb-n ráteszem a szintén samu külső vinyót. Kép/Fénykép/Zene megjelenítési módok közül az első és az utolsó az aktuális könyvtárakat és fájlokat mutatja. Ám a fénykép szintjén régi könyvtárstuktúra jelenik meg, és sehogy nem bírom rávenni hogy frissüljön (letörölt régi mappák látszanak, az újak pedig nem).

Ötlet? Köszi!

tobejedi!

(#57408) HF77 válasza FlasH-BacK (#57397) üzenetére


HF77
őstag

Dell D630 ba lenne...tudtommal kezeli a T9300-at :))

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#57409) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!
Ezt szeretném a gépemmel összekötni:
Sony DAV-TZ715
Alaplapi hangkártya van rajta: ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0
Hogyan, milyen kábellel tudnám ezt a kettőt összekötni?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#57410) ggg666 válasza bryant56 (#57409) üzenetére


ggg666
őstag

Sok választásod nincsen, maximum a számítógéped sztereóban hallgatni ennyiért.

(#57411) bryant56 válasza ggg666 (#57410) üzenetére


bryant56
aktív tag

Ebből sehogy sem tudok 5.1-et kihozni?

(#57412) ggg666 válasza bryant56 (#57411) üzenetére


ggg666
őstag

A lemezekről amit beleraksz arról igen, de ha jól látom sztereó bemenete van csak.

(#57413) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy miért fagyogat be pillanatokra a windows? (Windows 7 64bit)
Miért van az hogy a laptopomba amibe sata2-es vezérlő van abban gyorsabban bootolt a windows 7 mint ebbe a gépbe?

A sata2-es vezérlős egy laptop volt Sony Vaio vpceh1m1eb

A mostani gép ami fagy:

ASROCK 990FX Extreme4 legujjabb bios
AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ BOX
2 db KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/4G
ASUS EAH6770/DI/1GD5 PCIE
OCZ Vertex 3 240Gb Sata III
COOLERMASTER RC-311B-SKN1 Elite 311
CHIEFTEC iArena 500W GPA-500S8

Mi az a cucc ami 124-fokos? pillanatra eltűnik az aux és mikor visszajön akkor fagyogat a windows utána megint eltűnik és igy tovább.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#57414) rii válasza shadow1901 (#57404) üzenetére


rii
nagyúr

au
nem vagyok gépközelben

meg is szvtam h nem figyeltem

nagyoon köszönöm :B

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57415) #65675776 válasza bryant56 (#57409) üzenetére


#65675776
törölt tag

Komoly, hogy egy ilyenre nem bírnak rakni egy digitális hangbemenetet? Szégyen a Sony részéről.

Még a VGA jöhet szóba, mivel azok is tudnak már egy ideje mintegy hangkártyaként működni.

(#57416) razorbenke92 válasza Atomgeszi (#57383) üzenetére

Nekem az ilyen cuccaimra édesanyám annak idején vett fényvisszaverő csíkot méterárúból és rávarrta. Akkoriban még menő is volt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57417) Satyricon válasza Nokedli92 (#57413) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

frissíteni kell vagy az everest-et, vagy a biost. És akkor nem lesz 124 fokos semmi. Nálam a procit 80 fokosnak mutatta, magonként pedig 22-24 fokosak voltak. Everest frissítéssel megoldottam a problémát!

Szerk.: Szerintem semmi nem bírna 124 fokot hosszú távon, úgyhogy szerintem nem kell megijedni, hogy emiatt fagyogat a gép. Viszont memtest-et futtathatsz. Lehet a memóval lesz gond :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57418) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Adott egy Gigabyte GA MA770T-UD3 lap, és egy Phenom II X2 550 BE proci, aminek az egyik magját, a másik hasonló lapomban az MA770 UD3-ban lehetett unlockolni. Viszont a 770T- biosában nem engedi unlockolni, csak a gyári, két mag közül az egyiket letiltani. Bios frissítés sem oldaná meg a dolgot, ugyanis a legújabb verzió van fenn. Lehet, hogy valamit kéne állítani a biosban, hogy lássa, hogy unlockolható a két mag? :F Vagy eleve felejtős a dolog ebben a lapban? :F

A támogatási listán szerepel ez a proci, csak az unlock-ot nem írja :(

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57419) #65675776 válasza Satyricon (#57417) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VRM FET-jei akár 150-170°C-ot is simán elbírnak, sőt. Azoknak tipikusan 120°C körül van a specifikált üzemi hőmérsékletük.

Az ilyen értékek egyébként tipikusan be nem kötött szenzoroktól származnak. Mert a BOS-írók sok esetben lusták ezekről a bemenetekről letiltani a kiolvasást.

Ctrl + F1 volt?

(#57420) Winne válasza Amu (#57393) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi. Garifutárt nem találok, akkor gondolom az nincs Samsungéknál.

Gariztatott valaki már Samsung tabletet, ami rossz volt? Vajon javítják, cserélik, csereutalványt adnak, vagy mi lesz. Be sem kapcsol.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#57421) Satyricon válasza #65675776 (#57419) üzenetére


Satyricon
addikt

ja, ok, értelek!

Egyébként az aux mi lenne? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57422) #65675776 válasza Satyricon (#57421) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az tipikusan arra utal, hogy nincs is ott érzékelő. Ami nem kapott nevet az szokott AUX néven szerepelni. (Egyébként az Auxiliary - külső rövidítése.)

(#57423) Nokedli92 válasza Satyricon (#57421) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

A legfrissebb bios van fent, sok problémámat megoldotta mint pl az usb hibákat, és a dos-ban lévő billentyűzettámogatást de ezt sajnos nem oldotta meg úgy néz ki.
1-éves a gép de akkor nyomok egy memtestet.
Köszi a gyors választ!

Egy gyors kérdés! Mindenkinek szól

A videókártyám hdmi-n szép zöld színű képet mutat ha mozgatom akkor jó a kép. más kábellel is ugyan ezt csinálja. a vga-nak nincs meg a doboza de a garipapirja és a számlája igen. Gondot jelent ha nincs meg a doboza?

Még egy kérdés! Közel vagyok a géphez tökéletes a vezetéknélküli bill és egér, de ha fél méterrel távolabb akkor már akadozik és élvezhetetlen az fps játék. Miért van ez?
Összesen nem vagyok két méterre a géptől.
Erről van szó: Microsoft Wireless Desktop 800

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#57424) fastleslie válasza fastleslie (#56696) üzenetére


fastleslie
senior tag

A probléma valószínűleg a játékkal van!
A játékot hibásan bocsátotta ki a Snowblind cég, és még nem készítettek hozzá javító patchet! :W
Gondolom, egyre többen lesznek azok, akik találkoznak majd ezzel a hibával! :(

(#57425) fastleslie válasza Nokedli92 (#57423) üzenetére


fastleslie
senior tag

Nem lehet, hogy a videokártya a foglalatban nem illeszkedik rendesen? Esetleg szokott olyan lenni, hogy a ház miatt feszül... Veszélyes, mert tönkreteheti a kártyát is! :U

(#57426) spiritex


spiritex
veterán

Ha az ember elindul egy pályázaton és a pályáztató azt írja a feltételek között, hogy a pályázó szavatol azért, hogy a pályamunkája teljesen jogtiszta, és ezért teljes körű felelősséget vállal, valamint helytáll bármilyen utóbb felmerült jogdíjigényért vagy egyéb követelésért, de utólag kiderül, hogy tudtán kívül nagyon hasonlót vagy megegyezőt alkotott, akkor mi van? Hogy lehet kiszűrni ezt? A pályázás előtt nagyon körül kell nézni a neten? De mi van, ha körülnézek és nem találok egyezőt, de később kiderül, hogy mégis van? Mi ennek a menete? Csinált már valaki ilyet?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57427) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, mit csináljak, hogy a táp ne a processzorról szívja a meleget? Hogyan halkítsam? Aerocool s9 pro házam van.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57428) Vakegérke válasza Nokedli92 (#57423) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fél kört tekerj ki a VGA kártyát rögzítő csavaron. Ha feszült, majd nem fog, és lehet, hogy ennyivel le is tudtad a problémát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57429) fastleslie válasza 800.henrik (#57427) üzenetére


fastleslie
senior tag

Mit szeretnél? A táp fújja a meleg levegőt a procira? máshonnan szívja a levegőt?
Ez utóbbi más felépítésű táppal oldható meg leginkább. (alulról szív. hátulról szív, kétventis...)
Halkítani pl. egy fordulatszámszabályzós ventivel lehet, akár olyan is kapható, amiben hőmérsékletérzékelő van és magától felpörög ha kell... Egy kis szereléssel jár. Vagy eleve oylan tápot veszel.

Tápventilátort NEM lassítunk le semmivel! Ha zavar a hangja, akkor egy minőségibb darabra cseréljük, aminek legalább annyi- vagy több a szállított levegő mennyisége, mint az eredetinek! Minden más próbálkozás elég rizikós és a teljes gép meghibásodásához vezethet! - Undoroid

[ Módosította: Undoroid ]

(#57430) 800.henrik válasza fastleslie (#57429) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ha egy 5.25" helyre rakom a tápot, nem lesz baja?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57431) fastleslie válasza 800.henrik (#57430) üzenetére


fastleslie
senior tag

Megoldható (de nem egy helyre fog bemenni, hanem 3 helyére!), de nem olyan egyszerű! A 230 V-ot is oda kell vinned és házon is tátong majd egy tápnyi lyuk (ami egy kis rácsos lemezzel megoldható...) :U
Én személy szerint ha nyomós okom nincs rá, nem változtatnék rajta! :N
ui.: A ház aljába esetleg? elölre

[ Szerkesztve ]

(#57432) 800.henrik válasza fastleslie (#57431) üzenetére


800.henrik
senior tag

A ház aljában próbáltam, a videokártyát nyomja a vezeték :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57433) tikshow válasza 800.henrik (#57427) üzenetére


tikshow
addikt

Vegyél egy-egy ventit a ház hátuljába és elejébe, ez majd megoldja a levegőáramlást.

(#57434) 800.henrik válasza tikshow (#57433) üzenetére


800.henrik
senior tag

Van benne, de a proc.hűtő és a táp között 1cm hely van, a tápon megy ki a meleg.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57435) tikshow válasza 800.henrik (#57434) üzenetére


tikshow
addikt

Akkor a hátsó ventilátort fordítsd meg, hogy szívja be a hideget, illetve az elülsőt, hogy tolja ki a meleget.

(#57436) fastleslie válasza 800.henrik (#57434) üzenetére


fastleslie
senior tag

A tápnak szerintem nem árt ennyi meleg, viszont a procihűtésnek jó, hogy nem pang ott a meleg levegő.
Konkrétan: Mi a gond? Túlmelegszik a táp? :F

(#57437) 800.henrik válasza tikshow (#57435) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, így a tápba hideg is megy :)

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57438) tikshow válasza 800.henrik (#57437) üzenetére


tikshow
addikt

Jajam, csak majd valami porszűrű szerűséget applikálj hátulra, mert elég sok dzsuvát fog majd beszívni. Egyszerű papírzsepit is felragaszthatsz szigetelő szalaggal kívülről, nem túl esztétikus, de gondolom nincs feltűnő helyen a gép hátulja. :)

(#57439) 800.henrik válasza fastleslie (#57436) üzenetére


800.henrik
senior tag

Az a baj, hogy amikor meleg a cpu, a tápventilátor 100%-on megy és hangos... Nem a gyári van benne, hanem egy kék ledes aerocool.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57440) fastleslie válasza 800.henrik (#57439) üzenetére


fastleslie
senior tag

Így már értem! Sajnos ez a levegőhűtés átka...! Vagy csendesebb venti kell (alacsonyabb fordulaton is megfelelő légszállítás), vagy egy vízhűtés a procira. Esetleg rezgéscsillapító a ventihez (gumilábak)...

(#57441) 800.henrik válasza fastleslie (#57440) üzenetére


800.henrik
senior tag

A tápból kivehetem a ventilátort? Van sok hűtőbordám, olyan is, ami tápban volt...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57442) tikshow válasza 800.henrik (#57441) üzenetére


tikshow
addikt

Nem!

(#57443) 800.henrik válasza tikshow (#57442) üzenetére


800.henrik
senior tag

Miért? Írtam, hogy van sok hűtőborda, azokat beleraknám.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57444) tikshow válasza 800.henrik (#57443) üzenetére


tikshow
addikt

Mert megsül, ez nem így működik. Nem poénból van benne ventilátor és nem poénból kerülnek a passzív tápok 2-3-szor annyiba, mint a ventis társaik. :)

(#57445) Kaszika


Kaszika
tag

Sziasztok, bf3 hoz hogy szepen fusson full hdban melyik a legolcsobb vga ami jo lehet? es egy gtx 660 alá minimum milyen konfig kellene hogy kihasznalja?

(#57446) Vakegérke válasza 800.henrik (#57443) üzenetére


Vakegérke
veterán

Áramolnia kell a levegőnek, márpedig a táp burkolata ezt meggátolja, ha nincs ventilátor.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57447) 800.henrik válasza tikshow (#57444) üzenetére


800.henrik
senior tag

Hol vegyek passzív tápot? Neten csak tesztek vannak...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57448) tikshow válasza 800.henrik (#57447) üzenetére


tikshow
addikt

Parancsolj. De vannak nagyon csendes tápok Chieftech CTG széria, FSP-k se rosszak. Tápos topicba érdeklődj. :)

[ Szerkesztve ]

(#57449) spiritex


spiritex
veterán

Haverom DELL laptopja nem kapcsol be, hanem folyamatosan egyforma hosszúkat sípol kis szünettel. A ventik, vinyó pörögnek, csak fekete a képernyő és sípol. Szerintetek mi a gond?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57450) 800.henrik válasza tikshow (#57448) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.